Jump to content
tomtom

Mida pigem piirata, kas rasvu või süsivesikuid?

Recommended Posts

Keegi tark mees kusagil ütles (ei mäleta täpselt kes) et kui tahad paksuks minna, siis ära söö rasvu.

Päevane rasvakogus oleks võrdeline keha lihasmassi kg arvuga... ehk kui lihasmass kaalub 70kg, siis 70g rasva päeva jooksul ära jaotatuna. Muidugi oleneb ka et mis rasvad ja mis rasvaallikad.

Süsivesikuid vajad sa samuti- ajutööks ja valkude sünteesimiseks.

Seega vastus su küsimusele... sa vajad nii rasva kui ka süsivesikuid,ainult et õigetes kogustes, õigetest allikatest ja õigetel kellaaegadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole sellist asja mis on õige ja mis vale, eks iga inimene peab enese või kellegi abiga selle enda "kuldse kesktee" nende koguste vahel leidma. Kõik oleneb eesmärkidest, 'elustiilist' kui aktiivne millal oled, palju energiat kuna kulutad, et siis vastavalt sellele oma energia vajadus toidust kätte saada. Loomulikult on mõlema puhul miinimum kogused täitsa olemas mida iga inimene siiski päeva jooksul tarbida võiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tarvilik on tarbida 1g rasvu ja 2g valku kehakaalu kohta.

Kui rääkida sealt edasi millegi piiramise mõttekusest, siis teadmiseks, et 1g rasva annab 9kcal, 1g süsivesikuid 4kcal.

Kõike tuleb hoida optimaalsena- päevane kaloraaž võiks koosneda ~25% valgust, ~25% rasvadest ja ~50% süsivesikutest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tarvilik on tarbida 1g rasvu ja 2g valku kehakaalu kohta.

Kui rääkida sealt edasi millegi piiramise mõttekusest, siis teadmiseks, et 1g rasva annab 9kcal, 1g süsivesikuid 4kcal.

Kõike tuleb hoida optimaalsena- päevane kaloraaž võiks koosneda ~25% valgust, ~25% rasvadest ja ~50% süsivesikutest.

Ainult üks lause on siin postituses õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii kindlalt kohe väidad? No too välja ka siis, et mis on vale ja miks ;)

Võid ise ka erinevalt arutleda - kas on sama valkude:rasvade:süsivesikute vahekord nii kontoritöötaja, ehitaja, vastupidavussportlase, kulturisti kui kaalulangetaja joks? Ei ole ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tarvilik on tarbida 1g rasvu ja 2g valku kehakaalu kohta.

Kui rääkida sealt edasi millegi piiramise mõttekusest, siis teadmiseks, et 1g rasva annab 9kcal, 1g süsivesikuid 4kcal.

Kõike tuleb hoida optimaalsena- päevane kaloraaž võiks koosneda ~25% valgust, ~25% rasvadest ja ~50% süsivesikutest.

Ära jama.Ntx minu puhul tähendaks see kas istumist poonäljas või kehakaalu kiiret tõusu.

Protsendid minu puhul siis orienteeruvalt 30-35%;35-50% ja 20-35% - vastavalt vajadusele.Seleta nüüd mulle ära, miks peaksin äkki süsivesikuid hoogsalt laadima hakkama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära jama.Ntx minu puhul tähendaks see kas istumist poonäljas või kehakaalu kiiret tõusu.

Protsendid minu puhul siis orienteeruvalt 30-35%;35-50% ja 20-35% - vastavalt vajadusele.Seleta nüüd mulle ära, miks peaksin äkki süsivesikuid hoogsalt laadima hakkama?

Ma ei ütleks, et see tingimata laadimine on, väga individuaalne.

Mis su kaloraaž nende protsentide juures on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen muutunud miskit 3-4 aastaga n8 syydimatuks sysivesikute tarbijaks :) Tuleb ikka oma 50% 2ra. Rasvad siis kuskil 30-35

ysna tihti n2gi pilt v2lja ka selline...

Calories

3,527

Fat

151.7

1,310

37

%

Carbohydrate

460.8

1,781

51

%

Protein

113.6

433

12 %

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ütleks, et see tingimata laadimine on, väga individuaalne.

Mis su kaloraaž nende protsentide juures on?

Ma ei ütleks, et see tingimata laadimine on, väga individuaalne.

Mis su kaloraaž nende protsentide juures on?

~ 4500kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keskmine inimene on ainult anatoomia õpikus. ^_^

Ma kirjutasingi ju, et jutt käib rasvadest ja valkudest (rasvavaba) kehakaalu kohta :)

Ja vastavalt inimese elustiilile reguleerime eeskätt ju kcal hulka.

Valkude tarbida võime ju rohkem aga seda rohkem jääb kehal ka seda omastamata. Või meie sünteesivõime ajaühiku lõikes suureneb vastavalt elustiilile?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valguvajadus muutub vastavalt elustiilile, sünteesivõime loomulikult veel eriti.

Sobiv süsivesiku-rasva suhe võib peale selle olla ka geneetilise taustaga, igatahes leidub nii lipiidi- kui karbohüdraadiperverte kui ka söönmidatahan-liputajaid.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi tark mees kusagil ütles (ei mäleta täpselt kes) et kui tahad paksuks minna, siis ära söö rasvu.

Päevane rasvakogus oleks võrdeline keha lihasmassi kg arvuga... ehk kui lihasmass kaalub 70kg, siis 70g rasva päeva jooksul ära jaotatuna. Muidugi oleneb ka et mis rasvad ja mis rasvaallikad.

Süsivesikuid vajad sa samuti- ajutööks ja valkude sünteesimiseks.

Seega vastus su küsimusele... sa vajad nii rasva kui ka süsivesikuid,ainult et õigetes kogustes, õigetest allikatest ja õigetel kellaaegadel.

Ilmselt see mees väga tark ei olnud.

Ei tea mitu inimest on maailmas, kellel on 70kg lihasmassi.

Kuna lihasmass moodustab ainult väga heal juhul poole kehakaalust.

Aga...

Milos Sarcevi järgi aga 30-100g 90kg mehele olenevalt aktiivsusest ja eesmärgist.

Nagunii tuleb seda rohkem kui arvestad peidetult juurde.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kirjutasingi ju, et jutt käib rasvadest ja valkudest (rasvavaba) kehakaalu kohta :)

Ja vastavalt inimese elustiilile reguleerime eeskätt ju kcal hulka.

Aga mille arvelt me seda kcal hulka muudame, kui elustiil muutub, kehakaal jääb ju samaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mille arvelt me seda kcal hulka muudame, kui elustiil muutub, kehakaal jääb ju samaks?

Jah, tegelikult täitsa loogiline. Ma olin kuidagi nii kinni selles 1g ja 2g kehakaalu kohta.

Selles suhtes, et kui meil on vaja tarbida teatud hulk kcal, siis selle moodustab ju teatud makrotoitainete osakaal (nagu ma pakkusin välja 25%,25%,50%). Seega vastavalt kcal muutumisele, toimub proportsionaalne muutus ka viimase osas ja järelikult ei saa olla eelmainitud "1g ja 2g kehakaalu kohta" püsiv. Ja kui sünteesi-/omastamisvõime ajaühiku lõikes pole samuti püsiv, siis jah - pole enam miskit, mis varem väidetut toetaks :)

Niisiis siinkohal saaks isegi näidata minu mõne eelneva posti omavahelist vastuolu :D

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×