Jump to content
dima429

Lihased valutavad

Recommended Posts

Tervist!

Alustasin jõusaaliga preagu küll aint 2 päeva käinud aga mure selles et reedel käisin jõukas oli rinna ja biitsa päev ja nüüd terve käed nii valusad et raske põsti tõustagi .. Kas on midagi mis aitab valu leevendada või siis järgmine kord peale trenni venitus et enam nii hull ei oleks ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi ma mäletan neid esimesi trenne, kui pärast duššiall ei jaksanud käsi tõsta, et pead pesta. Treppidest kõndides hoitsid mõlema käega käsipuust kinni ja öösel und ei tulnud sest kogu keha valutas. Mõnus. :D

Ujumine aitab kindlasti ning muidugi korralik venitus. Ning mõistagi ei maksa algul kohe peaees vette hüpata, tee esimesed kuud algajate kava. Igale lihasgrupile ainult 1-2 harjutust ja siis jälle paar päeva puhkust. Tark ei torma! :)

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oi ma mäletan neid esimesi trenne, kui pärast duššiall ei jaksanud käsi tõsta, et pead pesta. Treppidest kõndides hoitsid mõlema käega käsipuust kinni ja öösel und ei tulnud sest kogu keha valutas. Mõnus. :D

Ujumine aitab kindlasti ning muidugi korralik venitus. Ning mõistagi ei maksa algul kohe peaees vette hüpata, tee esimesed kuud algajate kava. Igale lihasgrupile ainult 1-2 harjutust ja siis jälle paar päeva puhkust. Tark ei torma! :)

Jätsid asja kaksipidi mõistetavaks :D

Samuti aitab ka saun ja mullivann lihasvalu leevendada.

Kui asi väga hulluks läheb, siis võid alati endale varuda:

ip_150-ml_002-syvatty_reference.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teha ennem trenni kindlasti soojendus ja peale trenni korralikud venitused. Ja ma ütlen oma kogemuste ja teadmiste põhjal, et esimesed trennid mitte väga suutlikusega teha. Teha mõnipäev kergem trenn ja siis vaikselt edasi minna. :)

Muudetud kasutaja Rainer Palm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas teil edasijõudnumatel lihasvaluga pärast tugevat trennipäeva on ?

Mul on küll selline mõte/arvamus, et kui pärast näiteks rinnalihase trenni järgmine päev rind üldse tunda ei anna, siis oli trenn kehv. Ma ikka proovin anda endast maksimum, tõstan raskuski või teen rohkem. Treeningstaaž 1a mul

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas teil edasijõudnumatel lihasvaluga pärast tugevat trennipäeva on ?

Mul on küll selline mõte/arvamus, et kui pärast näiteks rinnalihase trenni järgmine päev rind üldse tunda ei anna, siis oli trenn kehv. Ma ikka proovin anda endast maksimum, tõstan raskuski või teen rohkem. Treeningstaaž 1a mul

Pigem selline tuim painav valu aga enam küll sellist teemat pole, et "roomad trepist üles" vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Adekvaatne lihashooldus. Loll oleks ajalist piirangut panna kaua venitama peaks aga korralik venitus 15-20 minutit, hoides lihast venituses 30 sekundit või isegi rohkem (täiesti tunnetuse küsimus) Võta aega, et õppida korrektselt venitama nii paranevad ka tulemused jõusaalis. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaste venitusharjutused jagunevad dünaamilisteks ja staatilisteks.

Dünaamilise venituse korral venitatakse esmalt nii pikaks kui võimalik, seejärel pingutatakse aktiivselt 5 - 6 sekundit, lõdvestatakse umbes 5 sekundit ja pärast seda venitatakse lihast veel pikemaks. Seda tsüklit korratakse 3 - 5 korda.

Staatilisel venitusharjutusel venitatakse lihas nii pikaks, kui lihase elastsus võimaldab ja venitust hoitakse kuni lihas lõtvub.

Staatilised venitusharjutused jaotatakse nende kestuse järgi:

- lühiajalised 5 - 10 sek

- keskmise pikkusega 10 - 30 sek

- pikaajalised 30 sek kuni 5 min

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh kõigile !

Käin jõusaalis edasijõudnud sõbraga ta näitab mulle tehnikat.

selle kohta et 1-2 seeriat olen ma siis küll valesti teind sest enamus asjad on 3-5 seeriat ..

aga eks elan üle need valud siis :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem selline tuim painav valu aga enam küll sellist teemat pole, et "roomad trepist üles" vms.

Mina arvan, et lihas ei pea valutama, et arusaada, et trenn möödus edukalt. Tavaliselt tekivad lihasvalud siis, kui kasutada üleliigseid raskusi või mitte teha venitusi. Algaja puhul on teinelugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina arvan, et lihas ei pea valutama, et arusaada, et trenn möödus edukalt. Tavaliselt tekivad lihasvalud siis, kui kasutada üleliigseid raskusi või mitte teha venitusi. Algaja puhul on teinelugu.

Ei olegi seda väitnud :)

Ning kirjeldatud tunne pole pärast igat trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×