Jump to content
Common

Rind ei arene

Recommended Posts

Tere.

Probleem on iseenesest lihtne - rind ei taha mul kohe absoluutselt areneda. Käed, jalad, kõht ja selg on kenasti suuremaks/laiemaks läinud, aga rind on endiselt täiesti olematu.

Jõusaalis hakkasin käima veebruarist ehk siis praegu on kokku käidud kuskil 8 kuud ja seda järjepidevalt. Selle ajaga olen juurde võtnud oma 10 kg.

Esimed 3 kuud tegin küllaltki lihtsa kava järgi, nagu algajatel kombeks - kõik päevad samad harjutused 3x nädalas (Rinnale lamades surumine)

Edasi peale seda, suve algul, muutsime treeneriga kava - jaotasime selle kaheks ja kokku oli jõusaali päevi 4x nädalas (Rinnale lamades surumine + lamades hantlitega lendamine)

Nüüd muutsime kava täielikult. Esmapäev on rinna ja õla päev. Kolmapäeval on jalad ja kõht ning reedel on selg ja käed. Pühapäeval 45 minutit aeroobset.

Esmaspäev (Lisan ainult rinna harjutused):

1. Lamades surumine kangiga (4x6-8, 2')

2. Lamades lendamine hantlitega (4x12, 90'')

3. Kätekõverdused (2xMax, 1')

Sooviks teada, mis oleks teie soovitused ja kommentaarid? Järsku peaks rinda mingil teisel päeval veel tegema?

Jala ja käte päeval on kohe aru saada, et nad on trennis kõvasti vatti saanud, aga rinda tehes pole ma kunagi eriti tundnud, et rind oleks läbi...

Muudetud kasutaja Common poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihase järeleaitamiseks tee üks raske päev ja teine kerge päev samale lihasele. Aga see kerge peab tõepoolest kerge olema, kus sa väga ei pinguta. Kätekõverduste asemel võiks kolmanda harjutusena panna nt lendamise, kuigi ma ei tea su eesmärke ja treeneri soovitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei osanud ka algul rinnaga suruda, kogu töö tegid õlad.

Proovi lihast tunnetada. Võibolla surud liiga kitsa haardega, siis on ka põhi koormus õlgadel ja triitsepsil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pead mängima korduste arvu ning intensiivsusega.Koguaeg samadel kordustel,samade harjutustega kipub areng soiku jääma.

Kui tahad rinda eelisarendada,siis võid jah kaks korda nädalas rinnale keskenduda,üks päev raske trenn,teine päev kerge.

Lisaks,kas sa pos. ja neg. kalletega surumist oled teinud ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimane kava mis mul oli, oligi nii, et seeriaid koguaeg 4 ja kordusi 10. Seal ma lasin põhimõtteliselt kaks kuud niimoodi, et midagi ei saanud juurde panna, aga lõpu poole hästi vaikselt paari kilo kaupa hakkas nagu juurde tulema. Nüüd uue kavaga treener pani 6-8 kordust, et saaks hakata raskusi suurendama. Hetkel see lamades hantlitega lendamine on muidu positiivse kaldega, 30 kraadi.

Aga ehk siis oskate soovitada, et mis päevale võiks lisaks rinda teha? Pidades silmas esimeses postituses mainitud harjutuste jaotust. Järsku siis reedele, kui on selja ja käte päev?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sooviks teada, mis oleks teie soovitused ja kommentaarid?

Kuula oma treenerit ja küsi asju oma treenerilt ....

Kui kahtled mehes , ära teda palka . Kui palkad mehe , ära temas kahtle...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rinnatrenn arvatavasti täiesti vale. Surud arvatavasti enamuses ainult õlgade ja triitsaga.

http://www.bodyrecomposition.com/training/...h-the-pecs.html

"...people often think of the bench press conceptually as ‘push the bar away’ from the body. Invariably what this does is make it a front delt and triceps exercise, the pecs aren’t involved. I found years ago working with clients that telling them to ‘push the weight away’ made them use delts and triceps..."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rinnatrenn arvatavasti täiesti vale. Surud arvatavasti enamuses ainult õlgade ja triitsaga.

http://www.bodyrecomposition.com/training/...h-the-pecs.html

"...people often think of the bench press conceptually as ‘push the bar away’ from the body. Invariably what this does is make it a front delt and triceps exercise, the pecs aren’t involved. I found years ago working with clients that telling them to ‘push the weight away’ made them use delts and triceps..."

Väga huvitav lugemine oli enne trenni. Proovisin ka siis antud meetodi, kuid ikka tundub, et tulutult :D Täna oli siis rinna ja õla päev - õlg hetkel täiesti läbi, ei jaksanud isegi rooli keerata koju sõites, rind aga ei tunne midagi...

Lugesin sealt ka välja, et kui lamades ei oska suruda, peaks trosse proovima? Sõber rääkis, et kui ta omal ajal trossidega tegi, siis see oli ikka korralikult läbi võtnud, millest ka mu järgmine küsimus: kui ma surudes kuidagi hakkama ei saa ja kipun suruma õla ja triitsaga, kas siis peaks proovima trosse? Kui jah, siis kuhu mul enda kavas oleks see kõige mõistlikum hetkel panna, samuti mis kordused ja mitu seeriat?

Igasugune abi oleks väga hea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×