Jump to content
harselius

Kriminurk: 15-a vend jäi vahele mass2 ja kreatiiniga

Recommended Posts

Hea point, htilga.

Eks siin ongi siis suure venna koht seletamiseks kuidas treenida, süüa ja mida muud teha, et korralikult areneda. Et kui palju sellest arengust tuli pütist ja kui palju mujalt.

IVARK, sinult ka hea näide - eks siis peaks suurem vend ka oma kalli sugulase tehnika ja raskused üle vaatama.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isegi loomuliku toitumisega on algajal lihase areng niivõrd kiire, et luud liigesed ei jõua järele, milleks siis veel kreatiin. Las keha kohaneb veidi, kuhu kiiret?

Oma vigastused hankisin kõik 17 aastaselt ja annavad siiani tunda. Mõlemal pool õlal rebendid ja rotaator hantilitega lendamisest. Sel ajal oli areng nii kiire, et liigesed lihtsalt ei pidanud vastu. Sõbrad ka kõrval ergutamas.

Õnneks polnud mul ei raha ega ka kohta, kust tol ajal hirmkalleid lisandeid osta. Seda ei maksa loota, et üks hoogu täis algaja võiks vigastuste vältimiseks väiksemate raskustega ja korrektsema tehnikaga teha, mäletan ise seda aega. Kui ta nüüd oma niigi koormuse all sõlmedele veelgi valu annab tänu paremale lihaste taastumisele, siis ongi korralik vigastus käes.

Oleksid sa glükosamiini ostnud... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oi blin... ma arvan, et see kuidas lood minu perekonnas on, ei tohiks kedagi soonida. lihtsalt infoks, et krea on veel venna käes, keegi pole seda ära võtnud.

"Aduge natuke ka seda pointi, et sellest teemast siin võib sõltuda, kas tol poisil tehakse kodus kere kuumaks või mitte... pärast jääb veel taskurahast ilma, pannakse koduaresti ja ei lasta enam üldse jõusaali." htilga, kui sa aru ei saanud, siis ma esimeses postis ütlesin, et tehke talle selgeks. taskurahast veel nii palju, et peale massi ja krea ostmist jäi talle 50 senti päevas(kuu lõpuni) täisväärtusliku toidu peale raiskamiseks. teisisõnu asendati täisväärtuslik toit krea ja mass2ga. tehku saali palju tahab, keegi ei keela, aga kõik tuleb omal ajal. üleüldse sul on kuidagi väärastunud arusaam perekonnast :S

pigem on probleem selles, et noored ei viitsi(?) uurida mida nad endale sisse ajavad. mentaliteet on selline: "sõber sõi ja võttis juurde, aga teine sõber sõi rohkem ja võttis rohkem juurde ja mina võtan veel rohkem ja vaatame mis saab"

davai, holger ja htilga, tuld nüüd!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks siin ongi siis suure venna koht seletamiseks kuidas treenida, süüa ja mida muud teha, et korralikult areneda. Et kui palju sellest arengust tuli pütist ja kui palju mujalt.

see on tegelikult natuke piinlik, et ei tulda venna jutule, kuidas effektiivselt treenida, mis kava järgi või mida süüa, vaid ostetakse salaja pulbrit...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see on tegelikult natuke piinlik, et ei tulda venna jutule, kuidas effektiivselt treenida, mis kava järgi või mida süüa, vaid ostetakse salaja pulbrit...

Väike offtopic ,aga mis seal siis imelikku ond.Täitsa eestlaslik käitumine - üritatakse oma nõu ja (selle puudumisel) jõuga hakkama saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oi blin... ma arvan, et see kuidas lood minu perekonnas on, ei tohiks kedagi soonida. lihtsalt infoks, et krea on veel venna käes, keegi pole seda ära võtnud.

"Aduge natuke ka seda pointi, et sellest teemast siin võib sõltuda, kas tol poisil tehakse kodus kere kuumaks või mitte... pärast jääb veel taskurahast ilma, pannakse koduaresti ja ei lasta enam üldse jõusaali." htilga, kui sa aru ei saanud, siis ma esimeses postis ütlesin, et tehke talle selgeks. taskurahast veel nii palju, et peale massi ja krea ostmist jäi talle 50 senti päevas(kuu lõpuni) täisväärtusliku toidu peale raiskamiseks. teisisõnu asendati täisväärtuslik toit krea ja mass2ga. tehku saali palju tahab, keegi ei keela, aga kõik tuleb omal ajal. üleüldse sul on kuidagi väärastunud arusaam perekonnast :S

pigem on probleem selles, et noored ei viitsi(?) uurida mida nad endale sisse ajavad. mentaliteet on selline: "sõber sõi ja võttis juurde, aga teine sõber sõi rohkem ja võttis rohkem juurde ja mina võtan veel rohkem ja vaatame mis saab"

davai, holger ja htilga, tuld nüüd!

No aga mine seleta talle süsteemi :) sul ju kogemust kuhjaga, või tarbisid ka huupi?

Vanem peaks ikka noorema poole pöörduma :D

---

Vaata ta tehnika, kava, toitumine jms ka üle. Saad hea treenerikogemuse pealekauba :D

---

Ja mine ikka kohe. Kui veel kreatiinipurk tema käes ka, siis pärast paneb hirmust, et kallis kraam ära võetakse, kogu purgi korraga nahka :D

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleksid sa glükosamiini ostnud... :D

..siis oleks paarsada krooni raisatud :) ?

Ära ülehinda selle toimet, see pole mingi imerohi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
..siis oleks paarsada krooni raisatud :) ?

Ära ülehinda selle toimet, see pole mingi imerohi :D

Lihtsalt selline kerge paradoksaalne moment jäi silma kriipima :D

Eks mingi toetav moment ikka on ju (mitte et ma korrektse tehnika jms üleüldse välistaks). Suurte raskustega askeldades oleks ju mõistlik seda juba varakult profülaktika mõttes tarbida, või mis?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt selline kerge paradoksaalne moment jäi silma kriipima :)

Eks mingi toetav moment ikka on ju (mitte et ma korrektse tehnika jms üleüldse välistaks). Suurte raskustega askeldades oleks ju mõistlik seda juba varakult profülaktika mõttes tarbida, või mis?

Kui ikka tehnika kehv ja raskused liiga suured, siis võid ükskõik kui palju seda süüa, iga läheb kuskilt midagi katki. Kui ei saa liiges vigastust (oletame et tänu glükoosamiinile), rebeneb kõõlusest või tekib mõne väiksema, õrnema lihase, näiteks rotaatormansetis harjaülise lihase osaline rebend. Ja oh seda häda siis selle ravimisega. Diske se kaa kinni ei hoia.

Niiet eelkõige ikka tehnika, korrektsed raskused, vigastuste vältimine.

---

Kahe glükoosamiini purgi asemel võtaks ühe treeningu personaaltreeneriga - see oleks kokkuvõttes raha kokkuhoid - arvestades nii liigeserohtusid, hävitatud valgumägesid kui jõusaali kulusid.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ikka tehnika kehv ja raskused liiga suured, siis võid ükskõik kui palju seda süüa, iga läheb kuskilt midagi katki. Kui ei saa liiges vigastust (oletame et tänu glükoosamiinile), rebeneb kõõlusest või tekib mõne väiksema, õrnema lihase, näiteks rotaatormansetis harjaülise lihase osaline rebend. Ja oh seda häda siis selle ravimisega. Diske se kaa kinni ei hoia.

Niiet eelkõige ikka tehnika, korrektsed raskused, vigastuste vältimine.

Nõustun :) ...ega ma ei mõelnudki neid välistada.

Korralik toitumine, puhkamine ka siia nimekirja ja siis peaks vist asi enam-vähem täielik olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lp harselius sa kardad natuke pseudoprobleemi minu arust.

Sinu point on see, et vend tarbib aineid, millest ta väga ei adu ega ole uurinud tausta.

Ta on 15, sellises eas piisab kellegi jutust ja mõni agar uurib meeletu aja, mõni üldse mitte. Tegu pole noore täiskasvanuga ja tehakse ka ebaratsionaalseid otsuseid.

Sinu õnneks aga, pole kreatiini näol tegu mingi keemilise jäätmega. Tihti "ülemäärane" tuleb organismil loomulikul teel välja erituselunditega.

Kui esmauriini tekib 170liitrit ööpäevas, siis see "pool liitrit rohkem lasta" pole mingi koormus (ja siinkohal tegelikult väga ei seondugi kreatiiniga).

Sinu keha kasutab /esimese/ 4-10sekundilise pingutuse saamiseks energiat suuresti kreatiini baasil (PCr e. fosfokreatiin ja ATP resüntees).

Seega ei ole tegu mingi võõra või kehavälise ainega, iga päev sööd seda sisse, iga päev toodab seda keha.

Puhtalt spordifüsioloogiliset võib seda ka noor süüa, kui raha ja tahtmist. Iseasi on see, mis on kasutegur - neuromuskulaarse süsteemi adaptatsiooni maksimumlävel on ehk mõttekaim.

Viimane tähendab siis teatavat treeningstaazi olemasolu ehk siis see, mis treenima hakates esimesel 2-3kuul valdavalt tulemusi annab, peale seda hüpertroofia.

Muudetud kasutaja haubits poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleksid sa glükosamiini ostnud... :)

Jah, oleks olnud, oleks ostnud ja usk selle toimesse oleks võibolla aidanud. Aga mulle kirjutas selle väja tunnustatud spordiarst ja peale 6 kuud raha raiskamist ma lõin käega. Las Karisma võtab kui tahab, ta niikuinii peale laululehtede midagi tõstma ei pea. Mind on aidanud lülisammast toestavata lihaste nn. staatiline treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin pildil on ainult üks viga- nooruk arvab, et toidulisandid teevad töö tema eest:)

Jääb alati eksisteerima kaks poolt, ühed kes arvavad, et toidulisandeid tuleks vältida ja teised, kes just soosivad tarbimist.

Ise kuulun esimesse leeri! Ma ei näe mingit vajadust, miks sellises eas peaks toidulisandeid kasutama, nende effekt on vähene. Parem kulutagu see raha nautraalsesse toitumisse, kuna see on ikkagi põhialus. Noortele tuleks sisestada trenni kui tervislikku eluviisi, mitte massi-jõu kasvatamist kõigi võimalike vahenditega. Kui toitumine paigas ja ikka tekib mingist ainest puudus, siis investeerigu vastavasse toidulisandisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, oleks olnud, oleks ostnud ja usk selle toimesse oleks võibolla aidanud. Aga mulle kirjutas selle väja tunnustatud spordiarst ja peale 6 kuud raha raiskamist ma lõin käega. Las Karisma võtab kui tahab, ta niikuinii peale laululehtede midagi tõstma ei pea. Mind on aidanud lülisammast toestavata lihaste nn. staatiline treening.

Ortopeedid üldiselt on kaheks, kes arvavad, et pigem võib abi olla ja teised, kes arvavad, et pigem pole mingit kasu.

Sellegipoolest mainitakse see ära ja kui patsient arvab, et tal oli kasu, siis on ju hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ortopeedid üldiselt on kaheks, kes arvavad, et pigem võib abi olla ja teised, kes arvavad, et pigem pole mingit kasu.

Sellegipoolest mainitakse see ära ja kui patsient arvab, et tal oli kasu, siis on ju hästi.

Hiljutine ortopeedil käik oli tund raisatud aega minu elust. Seda tean ma isegi, et õlaliigesele tuleb puhkust anda ja apteegist saab salvi ja oleks ka perearst öelnud sama. Ilmselt ei teinud piisavalt valulikku nägu aga vahet pole, tahtsingi teada, mida ta üldse teha oskab mu õlaga.

Viimased uuringud glükosamiini osas on pigem sinnapoole, et toimet pole. Võiks juba mingi ühe seisukoha võtta laborirotid, saaks omale ka asja selgeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hiljutine ortopeedil käik oli tund raisatud aega minu elust. Seda tean ma isegi, et õlaliigesele tuleb puhkust anda ja apteegist saab salvi ja oleks ka perearst öelnud sama. Ilmselt ei teinud piisavalt valulikku nägu aga vahet pole, tahtsingi teada, mida ta üldse teha oskab mu õlaga.

Viimased uuringud glükosamiini osas on pigem sinnapoole, et toimet pole. Võiks juba mingi ühe seisukoha võtta laborirotid, saaks omale ka asja selgeks.

Ma ei tea, kas asi oli glükosamiinis või mõnes muus antud tootes sisalduvas aines, aga mul tegi kevadel võetud tops Joint+ põlve korda. Talvel väänasin kergelt korvpallis põlve ja see hakkas järjest rohkem valutama, kükkida ei saanud hästi ja jäistel kõnniteedel pidi olema jube ettevaatlik, et jalg ei libiseks konarustel (autost tulin välja nagu vanainimene, mõlemad jalad enne välja, sest ainult vasaku peale astuda ja püsti ajada ei saanud). Kolm päeva kapslite neelamist ja valu oli läinud, nüüd kuurist juba pool aastat möödas ja probleeme pole... mingi kasu neist ainetest ikka on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mida sa ootasid ortopeedilt? Eks ta teste saab teha, et lokaliseerida konkreetsemalt lihas või liigesprobleemi, aga rebendite jm puhul on ikkagi magnet jne.

Ega ei maksagi oodata tõesti. Nüüd teen trenni 80 % mahuga ja on isegi paremaks läinud. Hoian ennast tagasi. Tuntavalt paremaks läks tegelikult siis kui diklofenaki tablette neelasin. Ibuprofeen aitab ka veidi, kergelt põletikuvastane toime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea, kas asi oli glükosamiinis või mõnes muus antud tootes sisalduvas aines, aga mul tegi kevadel võetud tops Joint+ põlve korda. Talvel väänasin kergelt korvpallis põlve ja see hakkas järjest rohkem valutama, kükkida ei saanud hästi ja jäistel kõnniteedel pidi olema jube ettevaatlik, et jalg ei libiseks konarustel (autost tulin välja nagu vanainimene, mõlemad jalad enne välja, sest ainult vasaku peale astuda ja püsti ajada ei saanud). Kolm päeva kapslite neelamist ja valu oli läinud, nüüd kuurist juba pool aastat möödas ja probleeme pole... mingi kasu neist ainetest ikka on.

No hea kui aitas, samas, mida see Joint+ lisaks glükosamiinile veel sisaldas ja mis lisandeid sa veel võtsid, oma osa võib ka nendel olla.

Ma siiski olen seisukohal, et minu kunagine Arthryli kuur ja tema toime olid marginaalse tähendusega võrreldes harjutustega, mida ma tegin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No hea kui aitas, samas, mida see Joint+ lisaks glükosamiinile veel sisaldas ja mis lisandeid sa veel võtsid, oma osa võib ka nendel olla.

Ma siiski olen seisukohal, et minu kunagine Arthryli kuur ja tema toime olid marginaalse tähendusega võrreldes harjutustega, mida ma tegin.

Muud ei võtnud midagi ja seda saab lugeda, mis seal veel sees on. Kusujuures erilist usku ka polnud, mõttes olin juba leppinud, et arstiaeg kinni panna ja vajadusel noa alla minna... seekord vedas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen kokku puutunud olukorraga, kus tuttav noorena manustas liiga palju kreatiini, millest kreatiniini tase veres läks liiga kõrgeks ja kutt oli neerudega haiglas. muidugi võisid neerud juba ennem haiged olla või mingisugused teised ained talle halba teha, aga sellegi poolest jääb kahtlus kreatiini peale. tänaseni on arst keelanud tal kreatiini söömise.

mõtle kui sul nüüd keegi lähedane hakkab sama lollilt kread manustama.

kuigi ma arvan jätkuvalt, et kreatiin on üks parimaid aineid, mis annab suurepäraseid tulemusi ja hinna/kasu tegur on paigas. sellest hoolimata tuleb see ka omal ajal ja korralikult tarbides.

glükosamiinist rääkides, selle vastu mul poleks midagi. see on pmst sama nagu vitamiinide või mineraalide tarbimine: aitab säilitada tervist. ja see ongi põhiline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen kokku puutunud olukorraga, kus tuttav noorena manustas liiga palju kreatiini, millest kreatiniini tase veres läks liiga kõrgeks ja kutt oli neerudega haiglas. muidugi võisid neerud juba ennem haiged olla või mingisugused teised ained talle halba teha, aga sellegi poolest jääb kahtlus kreatiini peale. tänaseni on arst keelanud tal kreatiini söömise.

mõtle kui sul nüüd keegi lähedane hakkab sama lollilt kread manustama.

kuigi ma arvan jätkuvalt, et kreatiin on üks parimaid aineid, mis annab suurepäraseid tulemusi ja hinna/kasu tegur on paigas. sellest hoolimata tuleb see ka omal ajal ja korralikult tarbides.

glükosamiinist rääkides, selle vastu mul poleks midagi. see on pmst sama nagu vitamiinide või mineraalide tarbimine: aitab säilitada tervist. ja see ongi põhiline.

Idioodi käes on sool ja suhkur ka ohtlikud, neid liialt manustades võid ka haiglas lõpetada, kas arst keelaks nende kasutamise ka elu lõpuni? Harida tuleb inimesi, mitte kõike keelata, mille vale tarbimisega endale liiga tehti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen kokku puutunud olukorraga, kus tuttav noorena manustas liiga palju kreatiini, millest kreatiniini tase veres läks liiga kõrgeks ja kutt oli neerudega haiglas. muidugi võisid neerud juba ennem haiged olla või mingisugused teised ained talle halba teha, aga sellegi poolest jääb kahtlus kreatiini peale. tänaseni on arst keelanud tal kreatiini söömise.

mõtle kui sul nüüd keegi lähedane hakkab sama lollilt kread manustama.

kuigi ma arvan jätkuvalt, et kreatiin on üks parimaid aineid, mis annab suurepäraseid tulemusi ja hinna/kasu tegur on paigas. sellest hoolimata tuleb see ka omal ajal ja korralikult tarbides.

glükosamiinist rääkides, selle vastu mul poleks midagi. see on pmst sama nagu vitamiinide või mineraalide tarbimine: aitab säilitada tervist. ja see ongi põhiline.

Haigete neerude puhul on valgurohke dieet täiesti vastunäidustatud spordimeditsiinis, aga seda ei süüdista keegi kunagi.

IVARK, mingi rotaatormanseti probleem või? Soovitaks jätta päevad-nädal täiesti trenn ära ja siis leebelt nädala näiteks. Kokkuvõttes võidad rohkem, kui ääri-veeri poolkõvalt kuu, kaks treenides.

Mul oli kevadel osaline subskapularise kõõluse rebend ja siis sai see väga selgeks.

Põletikuvastast, valuleevendajaid võta kindlasti, kui probleemi tunned.

Muudetud kasutaja haubits poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Haigete neerude puhul on valgurohke dieet täiesti vastunäidustatud spordimeditsiinis, aga seda ei süüdista keegi kunagi.

Minumeelest süüdistatakse küll

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×