Jump to content
harselius

Kriminurk: 15-a vend jäi vahele mass2 ja kreatiiniga

Recommended Posts

Teema siis selline, et 15 a vend "jäi vahele" mass2'ga ja kreatiiniga.

vanemad on eriti toidulisandite suhtes konservatiivsed ja minagi ei kiida sellist asja heaks, kui 15a poisid hakkavad kreatiini tarvitama. poiss teeb küll aktiivselt trenni aga toitumisest, toidulisanditest ega treeningkavast ei tea midagi. massist ma saan veel aru, aga mis mõte on kreatiini ebaregulaarselt tarvitada?! küsisin, et kas ta on uurinud, mida kreatiin üldse organismiga teeb ja ta kostis, et annab vastupidavust ja 4,5kg massi paari nädalaga juurde :S, nagu kus tulevad sellised arvamused?

tehke nüüd poisile selgeks, et see ei ole seda väärt ja on organismile liiga koormav.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teema siis selline, et 15 a vend "jäi vahele" mass2'ga ja kreatiiniga.

vanemad on eriti toidulisandite suhtes konservatiivsed ja minagi ei kiida sellist asja heaks, kui 15a poisid hakkavad kreatiini tarvitama. poiss teeb küll aktiivselt trenni aga toitumisest, toidulisanditest ega treeningkavast ei tea midagi. massist ma saan veel aru, aga mis mõte on kreatiini ebaregulaarselt tarvitada?! küsisin, et kas ta on uurinud, mida kreatiin üldse organismiga teeb ja ta kostis, et annab vastupidavust ja 4,5kg massi paari nädalaga juurde :S, nagu kus tulevad sellised arvamused?

tehke nüüd poisile selgeks, et see ei ole seda väärt ja on organismile liiga koormav.

Kreatiin pole organismile koormav. Las võtab kui tahab. 4,5kg massi võib ta anda küll, aga peamiselt vee arvelt. :D

Kui regulaarselt võtta siis parandab jõunäitajaid, mis aitavad rohkem lihast kasvatada suurenenud trenni effektiivsuse tõttu.

Pigem ei saa ma aru "mass2-e" vajalikkusest. Mis on täiesti mõttetu löga. Igal juhul pigem kreatiini võtta mis ka tulemusi annab. Mass2 asemel las sööb kanakoiba ja joob suhkruvett peale. Teeb sama välja... ainult, et kanakoib ja suhkruvesi on arvatavasti kasulikum. :D

Tundub, et sa ei tea ise toitumisest ja toidulisanditest midagi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Jäi vahele"? See ei ole asi millega vahele jääda. Olgugi, et ebaregulaarselt kreatiini võttes pole tulemus maksimaalne, siis ei tee see ka kahju.

Teistel temavasustel läheb pakk suitsu päevas ja on iga nädalavahetus koomas- vähemalt poiss tegeleb ju õige asjaga! :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiin pole organismile koormav. Las võtab kui tahab. 4,5kg massi võib ta anda küll, aga peamiselt vee arvelt. :D

Kui regulaarselt võtta siis parandab jõunäitajaid, mis aitavad rohkem lihast kasvatada suurenenud trenni effektiivsuse tõttu.

Pigem ei saa ma aru "mass2-e" vajalikkusest. Mis on täiesti mõttetu löga. Igal juhul pigem kreatiini võtta mis ka tulemusi annab. Mass2 asemel las sööb kanakoiba ja joob suhkruvett peale. Teeb sama välja... ainult, et kanakoib ja suhkruvesi on arvatavasti kasulikum. :D

Tundub, et sa ei tea ise toitumisest ja toidulisanditest midagi. :)

selle kreatiini võiks avada siis kui naturaalselt enam ei tule. kui vee koguseid ei suurenda, millise veega see kreatiin ennast seob siis? kui ta seda tarvitada ei oska siis see on koormav. kui 15 a arenev organism võtab laadimisega 20g korraga siis ega neerud väga rõõmsad ei ole. järgmised 2 päeva ei võta ja siis jälle võtab.

mass2 ei ole ka midagi erilist aga mingit lisavalku ta sealt saab. kui selles vanuses midagi tarbid, siis see võiks olla valk.

vb ma oleks pidanud selle spetsialistide alagrupi alla postitama äkki siis ei oleks isehakanud proffessorid targutama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleme ausalt, et kui mina 15aastane olin ja jõusaaliga tegelema hakkasin, ei tulnud toidulisandite võtmine juba selle pärast mõttesse, et mul ei olnud selliseks asjaks lihtsalt raha. Tegin järjepidevalt trenni ja olin heas vormis. Raha eest viisin mõnele kenale neiule lilli ja uskuge mind, see raha oli paremini kulutatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selle kreatiini võiks avada siis kui naturaalselt enam ei tule. kui vee koguseid ei suurenda, millise veega see kreatiin ennast seob siis? kui ta seda tarvitada ei oska siis see on koormav. kui 15 a arenev organism võtab laadimisega 20g korraga siis ega neerud väga rõõmsad ei ole. järgmised 2 päeva ei võta ja siis jälle võtab.

mass2 ei ole ka midagi erilist aga mingit lisavalku ta sealt saab. kui selles vanuses midagi tarbid, siis see võiks olla valk.

vb ma oleks pidanud selle spetsialistide alagrupi alla postitama äkki siis ei oleks isehakanud proffessorid targutama :D

Sinu loogika on siis see, et venitame arengut nii kaua kuni võimalik, et... ?!?

Kreatiin ei ole mingi steroid. Täiesti normaalne aine mida leidub ka toidus ja mida keha edukalt ka ise sünteesib. Kreatiini ärajätmine on lihtsalt arengu aeglustamine ilma mingi põhjuseta.

Milleks 20g korraga võtta? Selline doos võib tõesti magu koormata ja veidi ka neere (mis siiski suhteliselt ebaoluline). Las võtab stabiilselt 5-10g päevas ja asi vask.

Kui lisavalku on vaja siis söögu päris toitu. Milleks on vaja juua mingi liitri jagu vedelikku, et sealt saada mingi paarkend grammi valku. No milleks? Võtku parem pakk kohupiima või hea tükk liha - saab toidust naudingut, vajalikke mikro-toitaineid ning saab ka reaalselt kõhu täis.

Selleks ei pea professor olema, et sinu loogikavigadest aru saada. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiin pole organismile koormav.

Kui regulaarselt võtta siis parandab jõunäitajaid, mis aitavad rohkem lihast kasvatada suurenenud trenni effektiivsuse tõttu.

Pigem ei saa ma aru "mass2-e" vajalikkusest. Mass2 asemel las sööb kanakoiba ja joob suhkruvett peale. Teeb sama välja... ainult, et kanakoib ja suhkruvesi on arvatavasti kasulikum. :)

+1

Mõni 15 aastane teeb kõvemat trenni kui mõni 40 aastane. Kui ma oma poisi saali saaks, ei oleks mul tema kreatiini tarvitamise vastu midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu loogika on siis see, et venitame arengut nii kaua kuni võimalik, et... ?!?

Kreatiin ei ole mingi steroid. Täiesti normaalne aine mida leidub ka toidus ja mida keha edukalt ka ise sünteesib. Kreatiini ärajätmine on lihtsalt arengu aeglustamine ilma mingi põhjuseta.

Milleks 20g korraga võtta? Selline doos võib tõesti magu koormata ja veidi ka neere (mis siiski suhteliselt ebaoluline). Las võtab stabiilselt 5-10g päevas ja asi vask.

Kui lisavalku on vaja siis söögu päris toitu. Milleks on vaja juua mingi liitri jagu vedelikku, et sealt saada mingi paarkend grammi valku. No milleks? Võtku parem pakk kohupiima või hea tükk liha - saab toidust naudingut, vajalikke mikro-toitaineid ning saab ka reaalselt kõhu täis.

Selleks ei pea professor olema, et sinu loogikavigadest aru saada. :)

milleks siis kreatiin? söögu a la heeringat.

"magu koormata ja veidi ka neere (mis siiski suhteliselt ebaoluline)" ?! kui tegeletakse tervisespordi, kuidas saab olla magu ja neerud ebaolulised?

sry, ma ei saa sind tõsiselt võtta, kuna sa nii vastuoluline karakter oled. ükskord väidad, et söögu toidulisandeid ja teinekord laidad mõtte maha ja soovitad tavatoidule suuremat rõhku panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan ka, et pole mõtet kohe kõike püssirohtu ära põletada.

Igasugused stimulandid ja muud, k.a. rasvapõletajad ikkagi omal ajal ja omas kohas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
milleks siis kreatiin? söögu a la heeringat.

"magu koormata ja veidi ka neere (mis siiski suhteliselt ebaoluline)" ?! kui tegeletakse tervisespordi, kuidas saab olla magu ja neerud ebaolulised?

sry, ma ei saa sind tõsiselt võtta, kuna sa nii vastuoluline karakter oled. ükskord väidad, et söögu toidulisandeid ja teinekord laidad mõtte maha ja soovitad tavatoidule suuremat rõhku panna.

Minugi poolest. Söögu heeringat. Kuid selleks, et samaväärset kreatiinikogust kätte saada peaks ikka kuradi palju seda sööma. :D

Magu ja Neerud selles suhtes ebaolulised, et ma ei ole küll lugenud kuskilt, et terve inimese magu või neerud Kreatiiniga hakkama ei saaks või kuskilt otsast neid koormaks. Jah, mõned katsed näitavad, et korraga 20g kreatiini võib tekitada ebamugavustunnet kõhus ning arvatavasti kogu kreatiin ka ei omastu ning neerud peavad vbl tõesti seda veidi filtreerima.

Kuid see on ekstreemne näide ning isegi selle puhul ei usu ma terviseohtudesse... pigem ebamugavus ja ebaeffektiivsus lihtsalt. Su neerud pole mingit hädised invaliidid vaid väga effektiivsed organid mille ülesanne ongi igasugu jääke välja filtreerida... mingi grammike üleliigset kreatiini ei tee küll midagi.

See, et kõiki lisandeid ei saa ühte patta panna ei tee minu väiteid veel vastuolulisteks.

Suuri kreatiinikoguseid on väga raske tavatoitumisega kätte saada. Valku ja süsivesikuid aga ülimalt lihtne. Seega milleks seda löga endale sisse keerata kui saab Maitsvamalt, kõhtu täitvamalt ning ODAVAMALT. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan ka, et pole mõtet kohe kõike püssirohtu ära põletada.

Igasugused stimulandid ja muud, k.a. rasvapõletajad ikkagi omal ajal ja omas kohas.

Ja nüüd näeme jälle 10lk gmasteri ja archangeli vaidlust :)

Selles suhtes, et kõiksugu lähenemised on võimalikud. Praegu aga, kui süübida esmapostitusse, siis me võime näha, et sellise soovituse ajel anname lisakütust vaid kulturismimüütide püsimiseks :D

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja nüüd näeme jälle 10lk gmasteri ja archangeli vaidlust :D

Selles suhtes, et kõiksugu lähenemised on võimalikud. Praegu aga, kui süübida esmapostitusse, siis me võime näha, et sellise soovituse ajel anname lisakütust vaid kulturismimüütide püsimiseks :D

Eks ta ole.

Kreatiini kasutegur saab olema suur ümmargune null, kui trenn ning ülejäänud toitumine õige pole. Samas, kui kõik on korras, siis on kreatiini mõju tuntav pea-aegu kõikide inimeste puhul ning selle tarbimine on igal juhul kasulik, kui soov paremaid tulemusi teha.

Seega igaühe valik, kuidas asja võtta.

Mina täpseid tagamaid ei tea. Tean seda, et kreatiin su tervist ära ei riku, kuid kasu võib anda. Eks igaüks ise mõelgu, kas tal seda vaja on. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millal on sinu arust parim aeg alustada kreatiini võtmist? Kuidas sina seda kasutad? Kas laadimisega või ilma?

Ott: Kreatiini tarbimisega võiks algaja natuke oodata. Arvan ,et esimese aasta võiks teha ikka ilma kreatiinita, kuid eelpool toodu süsivesiku valgu shake võiks ikka olla koheselt peale trenni.

Ise kasutasin kreatiini esmakordselt 1997a. Peale 4 aastast treenimist, sest kreatiin tuligi aktiivselt müüki 90 keskpaigas.

Marek: Loomulikult VÕIB kreatiini kasutada kasvõi esimesest treeningpäevast kuid kas on mõtet, sest nii me võtaks ära endalt selle osa anrengupotensiaalist mis meil on kõigil rohkem-vähem olemas treenides ilma toidulisanditeta.

Aga siis kuna ikkagi? Minu soovitus oleks, et kui vähegi kannatust siis paar aastat võiks ilma kreatiini kasutamata treenida küll, kuid eks kõik sõltub eesmärkidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jutt õige. Aga ega siis see, kui sa kreatiini noorena kasutad ei tee seda vähem effektiivsemaks hiljem. :)

Kui ta kasvõi natukene tulemusi kohe alguses parandada aitab siis võib ta juba väärt ost olla. Nagu Marek ütles - millised on eesmärgid? Kui ikka võistlev sportlane tahab olla, siis miks mitte kohe esimesest päevast alates asja täie rauaga teha nö. :D

Pealegi on kreatiin ikkagist rämedalt odav lisand tema mõju arvesse võttes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma just mõtlesin et ei viitsi siia teemasse enam midagi lisada, aga tihti on just see esimene kuur kõige efektiivseim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No aga tegelikult on ju point selles, et ei ole mõtet poisile vanemate ja vanema venna poolt kõrri hüpata, kui teine kreatiini tarbis :) ...asi on antud teema puhul suhtumises, nagu oleks midagi illegaalset tarbinud.

---

Aduge natuke ka seda pointi, et sellest teemast siin võib sõltuda, kas tol poisil tehakse kodus kere kuumaks või mitte... pärast jääb veel taskurahast ilma, pannakse koduaresti ja ei lasta enam üldse jõusaali.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma just mõtlesin et ei viitsi siia teemasse enam midagi lisada, aga tihti on just see esimene kuur kõige efektiivseim.

Vot selle kohta ei oska kindlalt midagi öelda. Aga Arvan, et see võib olla nii sellepärast, et areng muutub alati aina aeglasemaks mida pikem su staaž saalis on.

Niiet, kui keegi suudaks naturaalselt oma Teisel jõusaali aastal areneda ca. +5kg lihasmassi ning suudaks kreatiiniga +10% = 5,5kg lihast (kreatiin annaks 0,5kg), siis kui ta järgmine kord näiteks mitu, mitu kuud või isegi aasta aega hiljem järgmise suure kuuri teeb siis selleks ajaks oleks tema naturaalne areng näiteks juba kõigest 3kg aastas ning sellele +10% juurde = 3,3kg liha. (Ehk kreatiin pakuks 0,3kg)

Seega kreatiini toime on sama, aga naturaalne areng on vahepeal aeglustunud ning muutus vähem märgatav.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui 15 aastane korralikult toitub, siis sellises vanuses peaks hormoonid möllama ja areng niisamagi ülikiire trennis. Samas mingit kahju kreatiin ka ei tee ja mina pigem astuks venna kaitseks välja, kui vanemad talle peale lendavad. Massilisajat süüa on lihtsalt raha raiskamine!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga tegelikult on ju point selles, et ei ole mõtet poisile vanemate ja vanema venna poolt kõrri hüpata, kui teine kreatiini tarbis :) ...asi on antud teema puhul suhtumises, nagu oleks midagi illegaalset tarbinud.

---

Aduge natuke ka seda pointi, et sellest teemast siin võib sõltuda, kas tol poisil tehakse kodus kere kuumaks või mitte... pärast jääb veel taskurahast ilma, pannakse koduaresti ja ei lasta enam üldse jõusaali.

jah: "KURRRRAT, POISS, KASSASAADRAISK! EI KÄI ENAM SAALIS ÄHKIMAS, MINE PAREM LAABERDA TÄNAVAT MÖÖDA! MINE JOO NURGA TAGA ÕLUT NAGU TEISED POISID! KULUTA OMA RAHA PAREM SUITSUDE PEALE! AH SINA TAHAD MEIL SPORTLANE OLLA, JAH! MA SULLE TEEN SPORTI!"

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah: "KURRRRAT, POISS, KASSASAADRAISK! EI KÄI ENAM SAALIS ÄHKIMAS, MINE PAREM LAABERDA TÄNAVAT MÖÖDA! MINE JOO NURGA TAGA ÕLUT NAGU TEISED POISID! KULUTA OMA RAHA PAREM SUITSUDE PEALE! AH SINA TAHAD MEIL SPORTLANE OLLA, JAH! MA SULLE TEEN SPORTI!"

See võib naljakas tunduda aga ma olen kohanud juhtumeid, kus vanemad ei luba järeltulijatel jõusaali minna põhjendusel, et muidu lähed liiga "musklisse" :)

Kes teab kuidas selle teema algataja peres väärtushinnangud on, kui kreatiin juba põhimõtteliselt keelatud aineks klassifitseeritakse :D

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See võib naljakas tunduda aga ma olen kohanud juhtumeid, kus vanemad ei luba järeltulijatel jõusaali minna põhjendusel, et muidu lähed liiga "musklisse" :D

Kes teab kuidas selle teema algataja peres väärtushinnangud on, kui kreatiin juba põhimõtteliselt keelatud aineks klassifitseeritakse :D

Sa harseliuse pilti ikka oled vaadanud :) ? Ma sain aru et see oli tema vend :D ?

Aga miks tarbida mingit ainet, mille funktsioone ja õiget kasutust peaaegu ei tea või režiimist kinni ei pea?

Seda enam, et toitumine ja treening polnud korras. Siis on ju lihtsalt raha raiskamine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa harseliuse pilti ikka oled vaadanud :) ? Ma sain aru et see oli tema vend :D ?

Aga miks tarbida mingit ainet, mille funktsioone ja õiget kasutust peaaegu ei tea või režiimist kinni ei pea?

Seda enam, et toitumine ja treening polnud korras. Siis on ju lihtsalt raha raiskamine?

Jah, kas ma väljendasin end kuskil halvasti/kahemõtteliselt? :D

---

Väike tähelepanek:

Muidugi tekib nooremal vennal asja vastu huvi, kui vanemal juba aasta eest sellised kogused hinge taga:

Rohkem hetkel meenutada ei suutnud...

kogused võivad olla veits teised...

Biotech Mass- 1kg

Selfomninutrions taastaja: Essential aminofusion 1 kg

No-xs 1 purk

Krealkalyn- 1suur purk

Biotech monohüdraat-1

Fitwhey-1kg

Fitmass- 1kg

Fitcrea- 200g

Gaspari Myofusion valk- 2kg

Gaspari amino- 500g

Apilak 3 pakki

Serious mass – 5,5kg

Bestbody Casein- 1kg

Malto- 1kg

Dextrose trauben zucker- 2kg

BestBody xxl booster- 1kg

Biotech mass- 1kg

Gainbolic- 1 kg

Selfomninutrition valk-2x1kg

Essential amino liquid- 1L

Zma- 1 purk

Biotech monohüdraat- 500gr

BestBody monohüdraat- 500gr

Beta-alanine- 200gr

Biotech amino st5300- 1purk

Olimp vita-min 1 pakk

Tribulus-1 purk

Nobrand arginiin- pool purki

Arginiini kapslid- 1 purk

Maralijuur- 1 purk

b-vitamiini kompleks- 1 pakk

eleuterokokk- 1 pudel

guaraana tabletid- 1 purk

kofeiini tabl- 1 purk

omega3 kapslid- 1 purk

prode90- 1 kott

fasti kaseiin- 1 kott

linaseemneõli- 1 pdl

...raudselt panid oma purkideümbruse rotilõkse ka täis (et ta jumala eest ei puutu! :D) ja ilmselgelt tahab ju vend ka- eriti kui ta näeb, et sul vormi ainult tuleb ja tuleb :D

Asjade loomulik käik ju! ;)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isegi loomuliku toitumisega on algajal lihase areng niivõrd kiire, et luud liigesed ei jõua järele, milleks siis veel kreatiin. Las keha kohaneb veidi, kuhu kiiret?

Oma vigastused hankisin kõik 17 aastaselt ja annavad siiani tunda. Mõlemal pool õlal rebendid ja rotaator hantilitega lendamisest. Sel ajal oli areng nii kiire, et liigesed lihtsalt ei pidanud vastu. Sõbrad ka kõrval ergutamas.

Õnneks polnud mul ei raha ega ka kohta, kust tol ajal hirmkalleid lisandeid osta. Seda ei maksa loota, et üks hoogu täis algaja võiks vigastuste vältimiseks väiksemate raskustega ja korrektsema tehnikaga teha, mäletan ise seda aega. Kui ta nüüd oma niigi koormuse all sõlmedele veelgi valu annab tänu paremale lihaste taastumisele, siis ongi korralik vigastus käes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×