Jump to content
Karl Nurmik

Vajan abi oma ala spetsialistidelt !!!

Recommended Posts

Tere,

vanus:16

pikkus:170

kaal:60

rinnalt surumise max:70kg

Mind huvitab kulturism väga, olen käinud jõusaalis umbes aasta 3-4 korda nädalas (trenni pikkus 1-2 tundi).

Mul oleks nõuandeidi, seoses nende ainetega: proteiin, kreatiin jne...

Nimelt, kas minu vanuses on mõtet neid aineid tarbida ?

Hetkel olen söönud ennem trenni muna nii toorelt kui keedetuna ja kohupiima, aga mul tekkis küsimus, tahtsin osta siis proteiini, et lihas massi suurendada, aga sain aru et shopis on nii palju erinevaid asju, mida võiks osta, seega mõtelsin et oleks taregm siit küsida abi.

Minu eesmärk oleks suurendada lihasmassi ja parandada treeningtulemusi, äkki keegi oskab soovitada, mida ma peaks tarbima......

Muudetud kasutaja Karl Nurmik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usu mind. Sa oled terve oma elu iga päev proteiini söönud. Lisandipoest sa seda juurde ostma ei pea. Pigem ütle vanematele, et rohkem liha ja piimatooteid su nina alla paneksid.

Toores muna unusta ära kui ei taha haigeks jääda. Rääkimata sellest, et tegemist on suhteliselt vastiku toiduga toorelt, on ka munavalgus leiduv valk tunduvalt vähem omastatav toorena. Ehk sa jood suuresti seda toorest löga pea ilmaasjata. 3-4g sitamaitsega valku per muna. :blink:

Söö mehiselt liha ja piimatooteid, korralikult juur, puu ja köögivilju, tee rasket trenni ning küll arened. Kui on tõsisem huvi siis sebi endale siinsetelt treeneritel toitumis/treeningkavad ning saad kiiresti selgeks mida ja kuidas.

*** Is this real life?

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavalises M munas on ikka 6-7gr valku ja kust sa oma mune ostad, et toorelt sitamaitsega? :blink:

Keha ei suuda toorest munavalgest kogu valku kätte saada. Pole täpsete toimemehhanismidega kursis aga üldjoontes peaks nii olema. Salmonella oht ka siiski vägagi reaalne. Ning maitse on muidugi igaühe enda asi, kuid lihtsalt toores munavalge mulle küll naudingut ei paku. Vastik löga lihtsalt. Ning niisama alla kulistamises ei näe ka mõtet.

Milleks raha raisata paari hädise grammi valgu peale, mida saab muudest kohtadest palju maitsvamalt ja odavamalt kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
*** Is this real life?

is this just fantasy?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keha ei suuda toorest munavalgest kogu valku kätte saada. Pole täpsete toimemehhanismidega kursis aga üldjoontes peaks nii olema. Salmonella oht ka siiski vägagi reaalne. Ning maitse on muidugi igaühe enda asi, kuid lihtsalt toores munavalge mulle küll naudingut ei paku. Vastik löga lihtsalt. Ning niisama alla kulistamises ei näe ka mõtet.

Milleks raha raisata paari hädise grammi valgu peale, mida saab muudest kohtadest palju maitsvamalt ja odavamalt kätte.

Muna sisaldab valke, mis toimivad antifermendina - pidurdavad valkude omastamist organismi poolt. Kuumutamisel need valgud lagunevad ja munavalgud muutuvad kergemini omastatavaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks raha raisata paari hädise grammi valgu peale, mida saab muudest kohtadest palju maitsvamalt ja odavamalt kätte.

Food Source Protein Digestibility (%)

Egg 97

Milk and Cheese 97

Mixed US Diet 96

Peanut Butter 95

Meat and Fish 94

Whole Wheat 86

Oatmeal 86

Soybeans 78

Rice 76

Tuleb tuttav tabel ette?

http://www.bodyrecomposition.com/nutrition...estibility.html

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Food Source Protein Digestibility (%)

Egg 97

Milk and Cheese 97

Mixed US Diet 96

Peanut Butter 95

Meat and Fish 94

Whole Wheat 86

Oatmeal 86

Soybeans 78

Rice 76

Tuleb tuttav tabel ette?

http://www.bodyrecomposition.com/nutrition...estibility.html

Tuleb. Aga mis küsimuse või argumendi raames selle välja tõid? :blink:

Kui odavusest rääkida siis eelistaksin kohupiima. Saab pm. sama raha eest sama palju valku, kui tervest küpsetatud munast. Toore munavalgega ei anna võrreldagi, kohupiim kordades odavam ning kasulikum/maitsvam.

Ning üleval antud tabel näitab, et seedeprotsesside poolest on kõik lihasaadused siiski suht samas augus, kõikudes 95% ümber. Taimsed toidud seal 80% paigus. Kuna taimsetes toitudes on valkudega kehvasti siis neid ma puhtalt valgu jaoks ei eelistaks niikuinii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×