Jump to content
fancie

Kaalust alla kiiresti.

Recommended Posts

Kust kontekstist sa selle nüüd välja krabasid?

Kuid kuna valke ja rasvu on elutegevuseks ja üldse lihasmassi kasvatamiseks kindlasti vaja teatud kogustes, siis enamasti annabki mängida just süskaritega. Sellest ka sinu soovitused nagu aru saan. :blink:

Vastavalt vajadusele muudetakse ikka kõiki kolme. Kui lihasmass suureneb, kas siis jääd sama valgukoguse juurde?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastavalt vajadusele muudetakse ikka kõiki kolme. Kui lihasmass suureneb, kas siis jääd sama valgukoguse juurde?

Jah.

Jälgin gramme kehakilo kohta. Mitte mingit lambi fikseeritud kogust. Sama rasvadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IGF-1 in milk appears to increase your insulin levels and possibly increases IGF-1 production inside your body. Excessively high insulin levels are a huge problem for women ... aga nagu ühes teises portaalis öeldakse, siis kõhu kohapealt pole Sul midagi ette näidata :blink:

IGF-1 tõstab insuliini ? :)

e-i-u-s-u

IGF-1 ise on üldiselt igatahes rasvapõletaja.

Lühikesi insuliinipiike ma pigem kiidan heaks ja kasutan vajalike asjade rakkudesse saamiseks.

Aminohapped annavad eriti hästi sobivaid lühikesi piike nii et ma kipun neid eelistama, või siis segu nagu piim, mis on hästi insuliini vallandavate aminohapete ja süsivesikute segu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimesed võtavad täiesti vabalt kaalust alla süües ka 800g süskareid päevas. Kujutage ette, mis nende inimeste insuliinitase päeva jooksul olla võib. Ulmeline. See aga ei takista rasva põletamast.

Mul üks sõber kes otseselt trenni ei tee, jõudu on kõvasti, lihased head ja joonistuvad ka hästi välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea , alustuseks võid proovida AlanBstard´ga sõbraks saada...

:blink:

Kui ma ise teaks mis sellise süsteemi saladus on. Ilmselt kõrge testo ja DHT, dopamiin, madal östrogeen, progesteroon ja prolaktiin, palju asju veel.

Sama küsimus, et miks neegritel vähe rasva, palju lihast ja tugevad luud on. Aga erinevalt neegritest on tal ka terav pea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:blink:

Kui ma ise teaks mis sellise süsteemi saladus on. Ilmselt kõrge testo ja DHT, dopamiin, madal östrogeen, progesteroon ja prolaktiin, palju asju veel.

Sama küsimus, et miks neegritel vähe rasva, palju lihast ja tugevad luud on. Aga erinevalt neegritest on tal ka terav pea.

Mis olemuslikult asiaatidel teisiti on, et võrreldes valge inimesega nad paremas proportsioonis püsivad? Ainult vaesus see ometi ei ole, mis neid rasvumast hoiab?

Huvitav, kas seda saaks kuidagi tabletina ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega siin midagi väga keerulist pole. Erinevate rasside puhul on teatud erinevused kehasiseselt, millest kõigist me isegi täiesti teadlikud pole.

Üldjoontes töötab keha siiski samamoodi. Tarbib ja salvestab energiat. Annad talle liiga palju ning läheb rasva, annad liiga vähe ning rasv kaob. Mis võib kõikuda on see kuidas rasv kehal paikneb ning kui lihtsalt/raskelt teatud kohtadest kaob.

Samuti see, kui varmalt keha oma funktsioone reguleerib vastavalt sissetulevale energiale - ehk kui kergesti sissetarbitud energia rasvadest läheb ja kui kergesti see kaob.

Kui lõpuks individuaalsetele reaktsioonidele pihta saad siis käib ikka kõik samamoodi. Jälgid kalorite ja makrode tarbimisi ning saavutad vastavalt sellele ka tulemusi.

Sama kehtib siis ka lihasmassi kasvatamise/kadumise kohta. Erinevate hormoonide tasakaal jms mõjutab kõik selle effektsiivsust. Kui lõpuks vastavalt sellele treeningut/toitumist korrigeerida siis baastõed kehtivad samamoodi edasi nagu ka kõigi teiste puhul.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vaene teemaalgataja ei saa pooltest terminitest siin arugi. Aga loodetavasti sai ta oma küsimustele vastused.

Jälgida kaloreid, olla energiadefitsiidis ning teha mõõdukat aeroobset ( jooks, ujumine, ergomeeter jne - üle 30 minuti iga kord )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaene teemaalgataja ei saa pooltest terminitest siin arugi. Aga loodetavasti sai ta oma küsimustele vastused.

Jälgida kaloreid, olla energiadefitsiidis ning teha mõõdukat aeroobset ( jooks, ujumine, ergomeeter jne - üle 30 minuti iga kord )

Viimase osaga pole eriti nõus. Üldiste tervisenäitajate parandamiseks on muidugi soovitatav, aga kaalukaotuse ja rasvapõletuse jaoks suhteliselt ebaoluline tegevus. Aitab lihtsalt kaloreid põletada. Sama hästi võid päeva jooksul ühe saiakese söömata jätta ning tulemus sama. :blink:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimase osaga pole eriti nõus. Üldiste tervisenäitajate parandamiseks on muidugi soovitatav, aga kaalukaotuse ja rasvapõletuse jaoks suhteliselt ebaoluline tegevus. Aitab lihtsalt kaloreid põletada. Sama hästi võid päeva jooksul ühe saiakese söömata jätta ning tulemus sama. :blink:

aeroobne töö teeb kehaga imesid, higiga lahkuvad kahjulikud ühendid, uus ja puhas energia tuleb kulutatu asemele, oled ilusam, süda on tugevam, meel on erksam, aju saab hapnikurikkamat verd tihedamini, uni on parem, - kasulikke omadusi oleks veel palju juurde loetleda.

Sina valiksid aeroobsevaba kaalualandamise?

Peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aeroobne töö teeb kehaga imesid, higiga lahkuvad kahjulikud ühendid, uus ja puhas energia tuleb kulutatu asemele, oled ilusam, süda on tugevam, meel on erksam, aju saab hapnikurikkamat verd tihedamini, uni on parem, - kasulikke omadusi oleks veel palju juurde loetleda.

Sina valiksid aeroobsevaba kaalualandamise?

Peace

Samad tunnused on ka korralikul jõutreeningul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aeroobne töö teeb kehaga imesid, higiga lahkuvad kahjulikud ühendid, uus ja puhas energia tuleb kulutatu asemele, oled ilusam, süda on tugevam, meel on erksam, aju saab hapnikurikkamat verd tihedamini, uni on parem, - kasulikke omadusi oleks veel palju juurde loetleda.

Sina valiksid aeroobsevaba kaalualandamise?

Peace

Mõõduka aeroobsega mina näiteks ei higista. Mis kahjulikud ühendid sul ikka higiga niiväga lahkuvad? Pigem kaotad vajalikke aineid. Uus puhas energia tuleb asemel? Ahah... ja muidu ei tuleks või? Hah.

Olen ilusam? Kust otsast? Kergelt higine, väsinud? = ilusam? Hah. Meel erksam? Subjektiivne. Aju saab hapnikkurikkamat verd tihedamini? Ei ütleks. Pulss võib kiiremaks minna aga keha kasutab ka rohkem sissehingatavat hapnikku lihaste varustamiseks energiaga.

Uni on parem? Kust otsast? Mis valemi järgi? Liiga üldine arvamus...

Ning jah - nagu juba mainiti. Jõusaalitreening pakub pm. kõike seda sama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega siin midagi väga keerulist pole. Erinevate rasside puhul on teatud erinevused kehasiseselt, millest kõigist me isegi täiesti teadlikud pole.

Üldjoontes töötab keha siiski samamoodi. Tarbib ja salvestab energiat. Annad talle liiga palju ning läheb rasva, annad liiga vähe ning rasv kaob. Mis võib kõikuda on see kuidas rasv kehal paikneb ning kui lihtsalt/raskelt teatud kohtadest kaob.

Üldjoontes sarnane aga eripärad on ikka suured. Asiaatidel rasva paiknemine organismis teine, üldise keharasva kohta ei tea. Neegritel on üldiselt rasva vähem ja lihast rohkem ehk ilmselgelt väiksem tendents rasva varuda ja suurem tendents lihast varuda, samade "makrode" juures, lihtsalt toitained lähevad teise kohta. Samas kindlasti tead ka ise mõnd inimest kes sööb palju aga rasva ei kogu. Mõni selline pole ka füüsiliselt üldse aktiivne.

Ja muud parameetrid, neegritel on USA sõjaväes palju vähem näiteks sääreluu stressimõrasid. Biokeemia ikka hoopis teine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldjoontes sarnane aga eripärad on ikka suured. Asiaatidel rasva paiknemine organismis teine, üldise keharasva kohta ei tea. Neegritel on üldiselt rasva vähem ja lihast rohkem ehk ilmselgelt väiksem tendents rasva varuda ja suurem tendents lihast varuda, samade "makrode" juures, lihtsalt toitained lähevad teise kohta. Samas kindlasti tead ka ise mõnd inimest kes sööb palju aga rasva ei kogu. Mõni selline pole ka füüsiliselt üldse aktiivne.

Ja muud parameetrid, neegritel on USA sõjaväes palju vähem näiteks sääreluu stressimõrasid. Biokeemia ikka hoopis teine.

NEAT.

Lihaste varumine arvatavasti testoga seotud. Rasva varumise vähenemine pigem NEAT'i ja testo jms koosmõjul. Samade makrode juures võib kaks täiesti visuaalselt võrdväärset ja samast rassist inimest ka väga erinevalt käituda. See ei muuda energeetika seadusi. Lihtsalt keha reageerib veidi erinevate võimsustega teatud asjadele.

Suurenenud kaloraaž võib tekitada uimasust ning seetõttu väheneb aktiivsus, kaloraaž tõuseb veelgi enam plussi kui varem ning rasvmass tõuseb. Madalam aktiivsus omakorda võib vähendada lihassünteesi ning niigi piiratud lihaste ehitamine väheneb veelgi... lõpptulemus on see, et tõstes kaloraaži 500kcal võrra plusspoolele võib reaalselt tähendada seda, et kaloraaž tõuseb hoopiski 1000kcal võrra plussi. Ehk minnakse rämedalt pekiseks.

Mõni teine aga hakkab hoopis ALLA VÕTMA kui talle menüüsse 500kcal juurde lisad.

Paradoks? Kõlab nii, aga tegelikult teaduslikult seletatav.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei muuda energeetika seadusi. Lihtsalt keha reageerib veidi erinevate võimsustega teatud asjadele.

Samas mingeid väga lihtsaid energeetikaseadusi ma inimese puhul rakendama ei hakkaks, energeetilise kasuteguri ehk raiskamise piirid on juba kasvõi väga laiad. Lisaks toitainete erinev suunamine erinevatesse protsessidesse, seda saab isegi keemiliselt mõjutada, rasvarakke näljas hoida ja samas lihasrakke hästi toita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas mingeid väga lihtsaid energeetikaseadusi ma inimese puhul rakendama ei hakkaks, energeetilise kasuteguri ehk raiskamise piirid on juba kasvõi väga laiad. Lisaks toitainete erinev suunamine erinevatesse protsessidesse, seda saab isegi keemiliselt mõjutada, rasvarakke näljas hoida ja samas lihasrakke hästi toita.

Jah, kõik õige. Seetõttu tundubki seda naljakam kohati kuidas nähakse ilget vaeva toidukordade ajastamistega ja koguste sättimiste ja muu sellisega. Meil on raskusi isegi umbkaudselt täpselt pihta saada oma keha päevastele energiavajadustele ja personaalsetele reaktsioonidele - ning enamus saavutaks palju paremaid tulemusi, kui alustaks lihtsalt sellest, et prooviks enamvähem Makrod paika saada ning umbkaudselt kaloraaži arvestada.

Selle asemel tegeletakse mingite ime-spetsiifiliste asjadega, mille mõju oleks isegi siis pea märgatamatu kui meie keha oleks avatud raamat energeetika ja erinevate protsesside suhtes. :blink:

Kõik need "aeroobne on vajalik rasvapõletuseks" ja madala-süsivesikutedieet aitab rasva põletada jne... kõik hunnik jama lihtsalt. Ei nähta oma nina eest kaugemale. Ei nähta suurt pilti ja seda kuidas kõik omavahel seotud on. Mis teeb asja hullemaks on see, et need "lähenemised" töötavad, aga lihtsalt mitte nendel põhjustel nagu enamik "treenereid" arvab, et nad töötavad.

Mis teeb tõeliselt tarkade inimeste üritused inimesi harida praktiliselt võimatuks.

Kuidas on võimalik muuta kellegi arvamust toitumise osas, kui see mida see isik teeb töötab sama hästi, kui see mida sina räägid. Tal ei ole mingit põhjust enda toitumist muuta ega katsetada. Ta võib täiesti 100% valesti mõista seda kuidas keha töötab, aga see ei takista tal sellegipoolest edukas olemast.

Mul pole aimugi kuidas auto mootor täpselt töötab - aga ma valan benssu sisse ja sõidab ilusti. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, kõik õige. Seetõttu tundubki seda naljakam kohati kuidas nähakse ilget vaeva toidukordade ajastamistega ja koguste sättimiste ja muu sellisega. Meil on raskusi isegi umbkaudselt täpselt pihta saada oma keha päevastele energiavajadustele ja personaalsetele reaktsioonidele - ning enamus saavutaks palju paremaid tulemusi, kui alustaks lihtsalt sellest, et prooviks enamvähem Makrod paika saada ning umbkaudselt kaloraaži arvestada.

Selle asemel tegeletakse mingite ime-spetsiifiliste asjadega, mille mõju oleks isegi siis pea märgatamatu kui meie keha oleks avatud raamat energeetika ja erinevate protsesside suhtes. :)

Kõik need "aeroobne on vajalik rasvapõletuseks" ja madala-süsivesikutedieet aitab rasva põletada jne... kõik hunnik jama lihtsalt. Ei nähta oma nina eest kaugemale. Ei nähta suurt pilti ja seda kuidas kõik omavahel seotud on. Mis teeb asja hullemaks on see, et need "lähenemised" töötavad, aga lihtsalt mitte nendel põhjustel nagu enamik "treenereid" arvab, et nad töötavad.

Mis teeb tõeliselt tarkade inimeste üritused inimesi harida praktiliselt võimatuks.

Kuidas on võimalik muuta kellegi arvamust toitumise osas, kui see mida see isik teeb töötab sama hästi, kui see mida sina räägid. Tal ei ole mingit põhjust enda toitumist muuta ega katsetada. Ta võib täiesti 100% valesti mõista seda kuidas keha töötab, aga see ei takista tal sellegipoolest edukas olemast.

Mul pole aimugi kuidas auto mootor täpselt töötab - aga ma valan benssu sisse ja sõidab ilusti. :D

Archangel, sa võiksid kirjutada raamatu :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, kõik õige. Seetõttu tundubki seda naljakam kohati kuidas nähakse ilget vaeva toidukordade ajastamistega ja koguste sättimiste ja muu sellisega. Meil on raskusi isegi umbkaudselt täpselt pihta saada oma keha päevastele energiavajadustele ja personaalsetele reaktsioonidele - ning enamus saavutaks palju paremaid tulemusi, kui alustaks lihtsalt sellest, et prooviks enamvähem Makrod paika saada ning umbkaudselt kaloraaži arvestada.

Selle asemel tegeletakse mingite ime-spetsiifiliste asjadega, mille mõju oleks isegi siis pea märgatamatu kui meie keha oleks avatud raamat energeetika ja erinevate protsesside suhtes. :blink:

Kõik need "aeroobne on vajalik rasvapõletuseks" ja madala-süsivesikutedieet aitab rasva põletada jne... kõik hunnik jama lihtsalt. Ei nähta oma nina eest kaugemale. Ei nähta suurt pilti ja seda kuidas kõik omavahel seotud on. Mis teeb asja hullemaks on see, et need "lähenemised" töötavad, aga lihtsalt mitte nendel põhjustel nagu enamik "treenereid" arvab, et nad töötavad.

Mis teeb tõeliselt tarkade inimeste üritused inimesi harida praktiliselt võimatuks.

Kuidas on võimalik muuta kellegi arvamust toitumise osas, kui see mida see isik teeb töötab sama hästi, kui see mida sina räägid. Tal ei ole mingit põhjust enda toitumist muuta ega katsetada. Ta võib täiesti 100% valesti mõista seda kuidas keha töötab, aga see ei takista tal sellegipoolest edukas olemast.

Mul pole aimugi kuidas auto mootor täpselt töötab - aga ma valan benssu sisse ja sõidab ilusti. :)

Vala ükskord bensiini paaki siis, kui paak on silmini täis, teinekord proovi sõita tühja paagiga ja kolmas kord vala bensiini asemel diiselkütust, siis taipad väga ruttu, kuidas mootor töötab. :o

See haakub kõik sinu postiga. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Archangel, sa võiksid kirjutada raamatu :)

Ära nüüd liiale ka mine. Ma alles alustasin tõsisemalt toitumisteaduse õppimist. Lapsekingades alles. Paar projekti on plaanis, aga neist veel vara rääkida. ;)

Erinevalt sellest foorumist, kus 99% inimesi ainult kõigest jõust oma vana jama peale suruvad on vähemalt Bodybuilding.com foorumites sellisele teaduslikult põhjendatud lähenemistele hoopis soojem vastukaja.

Rohkem inimesi võiks seal sõna võtta ja lugeda. Kahjuks olen ainult ühte Eestlast seal peale enda näinud rääkimas ja seegi alles liitus. :D

Vala ükskord bensiini paaki siis, kui paak on silmini täis, teinekord proovi sõita tühja paagiga ja kolmas kord vala bensiini asemel diiselkütust, siis taipad väga ruttu, kuidas mootor töötab. :o

See haakub kõik sinu postiga. :o

Et siis kui lisan benssu kui paak täis, siis läheb üleliigne kaotsi? Keha puhul väga ei juhtu. Kehal on "lisapaagid" ;)

Tühja paagiga sõitmine - Low Carb? :D

Diiselkütuse kasutamine - Sniff Lead Paint? Sööd transrasvu kilode kaupa? :D

Liigne lihtsustus Rotter. Ma võin dislat ju mootorisse valada ja kui mootor ###### läheb siis ma ikka ei tea kuidas mootor ju töötab. Tean lihtsalt, et dislat pole mõtet valada - aga miks pole, seda ei tea. :blink:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et tõe monopol on ühemõtteliselt Holgeri käes. Teised on ebakompetentsed lollpead, isegi sel juhul, kui nende praktika töötab. Vaatamata oma edukatele ettevõtmistele ei saa nad sisuliselt mitte millestki aru ja on sügaval eksiteel. Nende lolluse sügavust iseloomustab asjaolu, et nad keelduvad põikpäiselt jäätist ja sefiiri kõhnumiseks soovitamast. Mistahes väljaütlemisega nad ka hakkama saavad, on see in corpore lollus, kui just Holger ise ei ole leebunud ja sellega nõus ei ole.

No miks mitte. Jooge õlut ja pikutage palju, kui Holger nii tahab, siis saate ka kõhnaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et tõe monopol on ühemõtteliselt Holgeri käes. Teised on ebakompetentsed lollpead, isegi sel juhul, kui nende praktika töötab. Vaatamata oma edukatele ettevõtmistele ei saa nad sisuliselt mitte millestki aru ja on sügaval eksiteel. Nende lolluse sügavust iseloomustab asjaolu, et nad keelduvad põikpäiselt jäätist ja sefiiri kõhnumiseks soovitamast. Mistahes väljaütlemisega nad ka hakkama saavad, on see in corpore lollus, kui just Holger ise ei ole leebunud ja sellega nõus ei ole.

No miks mitte. Jooge õlut ja pikutage palju, kui Holger nii tahab, siis saate ka kõhnaks.

Sinu oskus intelligentsest arutelust osa võtta on ikka väga piiratud.

Ma olen absoluutselt 100% nõus oma vaateid kasvõi totaalselt ümber muutma, kui keegi ainult ära tõestab (teaduslikult respekteeritud uuringute põhjal), miks minu väljaütlemised valed on.

Sinu probleemiks on selline nähtus:

Appeal to Authority

Explanation

An appeal to authority is an argument from the fact that a person judged to be an authority affirms a proposition to the claim that the proposition is true.

Appeals to authority are always deductively fallacious; even a legitimate authority speaking on his area of expertise may affirm a falsehood, so no testimony of any authority is guaranteed to be true.

-------

Ehk - Isegi maailma kõige respekteerituim ja targeim inimene mingis valdkonnas võib ajada suust totaalset lollust välja. Ning seda ka juhtub teinekord. Kuid probleem seisneb selles, et inimesed usuvad kõike mida see inimene ka ei ütleks, kuna ta on üldsuse poolt tunnustatud ekspert.

Ehk väiteid usutakse inimese reputatsiooni ja näiteks Teaduslike Kraadide põhjal aga mitte reaalsete faktide tõttu.

Kõik mida mina räägin baseerub uuringutele mida olen lugenud. Ma ei võta neid "jutte" lihtsalt oma persest välja kuna "arvan", et need on tõesed. Ma tegelikult ka uurin netist teaduslikke uuringuid ja kontrollin kas mu väidetel on tõepõhja all.

Tõsi - vahest ka ise langen ka selle ohvriks, et võtan mõne "eksperdi" sõnu puhta kullana. Aga õnneks enamik eksperte kelle arvamusi ma loen - põhjendavad neid uurimustöödega ja seega saan alati ka ise uurida, mis neid selle arvamuseni viis. Seega on harvad olukorrad kui lihtsalt lampi kedagi usun või tsiteerin.

Ehk ajage vähem lolli ila ja uurige kust teie info pärineb. 99% ajast leiate, et teie "faktid" ei ole midagi muud kui mingi isiku puhas "arvamus", mida ei toeta enamik teaduslikke uuringuid. Ehk see arvamus on suhteliselt väärtusetu.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näha,et asi teemast juba väga kaugel.järjekordne KES KEDA üle trumpab story käimas.fittide kogumise nimel või miskit?

Oma tõekspidamisi ja muud võiksite ju kuskil privas arutada sest teemaalgataja siit vaevalt enam midagi õpetliku leiab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näha,et asi teemast juba väga kaugel.järjekordne KES KEDA üle trumpab story käimas.fittide kogumise nimel või miskit?

Oma tõekspidamisi ja muud võiksite ju kuskil privas arutada sest teemaalgataja siit vaevalt enam midagi õpetliku leiab.

Asi pole üle trumpamises. Asi on selles, et kui osad kasutajavad annavad ebaloogilisi, ebaeffektiivseid või lausa täiesti valesid soovitusi teema-algatajale, siis mida... peaksime kõik niisama passima või võib keegi mida öelda ka?

Pole minu viga, et kõik, kes kunagi paari Fitness.ee artiklit lugenud on arvavad kohe, et võivad tarka panna... :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×