Jump to content
külaline12345

Tavaline toitumine

Recommended Posts

Tere !

Mul on selline mure, et ei ole kahjuks aega ega rahalist võimalust tellida endale eraldi toitumiskava. Elan koos naisega, lähme enam-vähem ühel ajal tööle ja toitumine on ühine st pean koguaeg ka temaga arvestama. Käin nädalas 2-3x jõusaalis ja on olemas ka mingi valgujook.

Nimelt ma ei tahaks päris detailselt ja täpselt uut toitumiskava. Vaid äkki oskaksite aidata ja soovitada vähemalt niipalju, et kui on võimalik valida, siis mida jälgida jne. Sooviks oleks siis lihase-kasvatamine.

Ärkan hommikuti umbes 8st, joon kohvi, lähen tööle, umbes 9st söön 2tavalist juustuvorsti saia, kuna kohe ärgates ei ole isu süüa.

Kella 13-14ajal käin tavalises sööklas lõunat söömas, võtan suure prae. Siis umbes 16ajal joon oma valgujoogi, 18lähen trenni. Peale trenni joon uuesti valgujooki ja õhtusöök on ka tavaliselt 19-20ajal ehk üsna hilja.

Kui mul on natukene valida nende 3me söögikorra juures, et mida rohkem süüa ja valida , kas näiteks riisi-kartult-tatart. Praetud liha,kana või kala ja millist ning kuipalju kohupiima, et mida oskaksite öelda? Et kui vähegi võimalik, siis ennem trenni rohkem süsivesikuid või peale trenni jne? Mis need nagu üldised tingimused oleksid ja mis mida rohkem sisaldaks. Või oleks mul väga vaja kuidagi mingi toidukord juurde tekitada?

Kui jäi natuke segaseks minu mure või soov, siis üritan veel täpsemalt seletada.

Aitäh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka normaalset hommikusööki sööma (Võid kasvõi võileibade kõrvale paki kohupiima ära süüa, lisaks puuvili-paar.) ja too oma õhtusöök ka välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, hommikusöögiks üritan mingi kohupiima võileibadega koos võtta.

Aga kas peaks mõne toidukorra juurde lisama ?

Millal oleks tarvis näiteks õuna-banaani süüa ?

Ning mida võiks jälgida-muuta lõuna ja õhtusöögi osas ?

Kartul-riis-makaron-tatar ? Sinna juurde mis liha jne ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Makaronide ja (pruuni)riisi puhul ürita ikka täistera tooteid eelistada. Siin tuleb see erinevus mängu, et kui kauaks ja kui kiirelt miski veresuhkrule mõjub. Kala ja kana söö mõlemat, praadimist pigem väldi. Banaani võid näiteks peale trenni ära süüa, sest sel kõrge GI.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere !

Mul on selline mure, et ei ole kahjuks aega ega rahalist võimalust tellida endale eraldi toitumiskava. Elan koos naisega, lähme enam-vähem ühel ajal tööle ja toitumine on ühine st pean koguaeg ka temaga arvestama. Käin nädalas 2-3x jõusaalis ja on olemas ka mingi valgujook.

Noh, kui aega ja raha pole, siis tuleb lihtsalt ise veidi rohkem tööd teha. Paar materjali alustamiseks:

http://treener.eok.ee/oppematerjal_vaata.php?id=147

http://www.toitumine.ee

http://www.nutridata.ee - toitude andmebaas, tasuta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×