Jump to content
gmaster

Tuleb välja, et L-karnitiin jõuab lihasesse, süsivesikutega tarbides

Recommended Posts

Sõjaväes nüüd päris nii ei ole, et sööd, sööd ja kui kõht ikka tühi, siis sööd veel. Kogused on ikka etteantud ja nagu ma ütlesin, ei söönud nad pool pätsi saia ega polnud igapäevaselt šokolaadi võtta. Kuna sõjaväes tuleb suurem osa energiast süsivesikute arvelt, siis siin tulebki sinu spekulatsioon mängu...

Kogused olid küll ette antud aga see-eest korralikud ;)

Muide, üks tähtis point veel asja juurde - sõjaväes toimus ju kõik, sh. ka söömine, aja peale. Niisiis toimus kiire toidu sisse kühveldamine ning kehale ei antud võimalustki anda märku, et kuna aitab.

Kusjuures, mäletan ise ka, et sõjaväes oli suht pidevalt nälg(eriti õhtuti sest siis oli ports eriti väike). Samas võtsin samuti toona 10kg juurde... kuid kohe kindlasti mitte polstri arvelt(samas, see kõik sai Kevadtormil ära kaotatud kahjuks :D)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogused olid küll ette antud aga see-eest korralikud ;)

Muide, üks tähtis point veel asja juurde - sõjaväes toimus ju kõik, sh. ka söömine, aja peale. Niisiis toimus kiire toidu sisse kühveldamine ning kehale ei antud võimalustki anda märku, et kuna aitab.

Kusjuures, mäletan ise ka, et sõjaväes oli suht pidevalt nälg(eriti õhtuti sest siis oli ports eriti väike). Samas võtsin samuti toona 10kg juurde... kuid kohe kindlasti mitte polstri arvelt(samas, see kõik sai Kevadtormil ära kaotatud kahjuks :D)

Et võtsid aastaga siis 10 kg lihast juurde? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maru kahtlane tõesti, loogikavastane... aga vähemalt välja ei paistnud, et oleks polstri arvelt :D

Ma ei tahaks väga uskuda, et Kevadtormiga 10kg lihast kaotasid.

Ilmselt ikka suurem osa glükogeeni- ja vee varudena, sellest ka visuaalne pilt vbl.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tahaks väga uskuda, et Kevadtormiga 10kg lihast kaotasid.

Ilmselt ikka suurem osa glükogeeni- ja vee varudena, sellest ka visuaalne pilt vbl.

Meil oli seal Imre-dieet - päevas korralik füüsiline koormus ja minimaalselt sai süüa :D (KUP JVK)

Aga küllap minu andmed on ka ebatäpsed, need on mingil momendil kodus kaalutud.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sulle naistemaailm ei meeldi, siis loe sama asja siit:

http://www.ncbi.nlm....?tool=pmcentrez

Allikas hea, sisu ikka kehva. :D

"The evidence supports the hypothesis that under certain circumstances rats can become sugar dependent. "

"This may translate to some human conditions"

Räägin üleüldiselt. Paar sõpra, kes ajateenistuses käinud, läksid sinna nähtava kõhulihasega ja tulid tagasi kerge polstriga. Ei viidud neile kilode kaupa šokolaadi, ei söönud nad poolt saia. üks võttis juurde 5 kg, teine 10 kg. Said sõjaväes vähem süüa, kui enne sinna minekut.

Vastust ootan siiski Holgerilt, sest tema loogika järgi ei muudaks isegi pool pätsi saia midagi, sest süsivesikud ei talletu ju rasvadena :).

Kirp on vist õige inimene seda kommenteerima, muutub ta seal ponsakamaks või mitte... :D

Seda on raske kommenteerida kuna ma tõsiselt kahtlen, et keegi luges üles kui palju antud isikud sõid ja kui palju end liigutasid.

On üldlevinud nähtus, et kõhnad inimesed tunduvalt ülehindavad oma söödud toidukoguseid ning samas alahindavad oma aktiivsust. Ehk energia sissevool on väike ning kulu suur. Seetõttu ka madal kaal.

Sõjaväes pakutav toit arvatavasti erines sellest, millega nad harjunud olid. Toidu kalorsust ei saa määrata selle järgi kuidas ta isu mõjutab. Tahvel shokolaadi on keskmiselt 500kcal, aga paljude jaoks ei oma see mingit isu-pärssivat mõju vaid tekitab soovi veelgi enam süüa.

Seega on realistlik, et sõjaväes söödud toit oli küll kalorsuselt suur, kuid mõju Isule kui sellisele hoopis teine ning mehed hindasid toidu kalorsust lihtsalt valesti.

Ei tea kuidas sõjaväes, aga politseikoolis oli küll nii, et süüa võis juurde käia küsimas nii kaua kuni jätkus.

Igastähes sellel teemal veel siuke uuring:

http://www.ncbi.nlm....pubmed/19246357

"We randomly assigned 811 overweight adults to one of four diets; the targeted percentages of energy derived from fat, protein, and carbohydrates in the four diets were 20, 15, and 65%; 20, 25, and 55%; 40, 15, and 45%; and 40, 25, and 35%. The diets consisted of similar foods and met guidelines for cardiovascular health"

"The primary outcome was the change in body weight after 2 years"

"Satiety, hunger, satisfaction with the diet, and attendance at group sessions were similar for all diets"

"Reduced-calorie diets result in clinically meaningful weight loss regardless of which macronutrients they emphasize"

*** Ilmselgelt pole siin tegemist sportlastega ega ei pandud rõhku lihasmassile. Kuid point selles, et olenemata millist toitainet tähtsustati, toimus kaalukaotus (Ehk energiabilanss oli võrdväärselt negatiivne) suht võrdselt mistahes dieedi puhul.

Mis näitab seda, et meie keha töötab ikka lihtsa ja loogilise mehaanika järgi, kus kaalukaotus toimub siis kui energia sissevool on madalam kulutusest, ükskõik, kust allikast enamik energiat tuleb. Suhkrust või kapsast.

Ma täiesti usun, et ekstreemsete dieetide puhul võib tõesti midagi keha-siseselt normist väljapoole kalduda ning asjad veidi muutuda. Aga siinkohal toon uuesti siis selle uuringu välja, kus mindi ikka väga suure ekstreemsuse poole ning ikka ei tuvastatud probleeme.

http://www.ncbi.nlm..../pubmed/9094871

"The high-sucrose diet contained 43% of the total daily energy intake as sucrose; "

"Results showed that a high sucrose content in a hypoenergetic, low-fat diet did not adversely affect weight loss, metabolism, plasma lipids, or emotional affect."

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga üldine teema ju.

Räägid tagalast? Nad on ise söögitegemise juures ja peale SBK-d on kindlasti ülekaloraažis (paiksemad kui teised kompaniid).

Räägid üleüldiselt? Külastuspäeval lastakse kilode kaupa šokolaadi tuua ja sööklas võtavad vähemalt pooled lisaks pearoale ~pool pätsi saia lisaks(mida saab piiramatult võtta). Miks nii käitutakse? "Stress" sõjaväest.

Pealegi, ei tea kedagi(v.a režiimide peal olijad), kes oleks SBK ajal "polstrit" kogunud - mida võime siit järeldada? Peale SBK'd koormus väheneb, kuid süüakse sama isuga.

---

Aga jah, kui ma ise ajateenistuses olin siis ma küll ei mäleta, et keegi "polstrit" oleks kogunud.

Ma olen ka tagalapataljonist, aga söögitegemiseks on meil kokatädid.

Miks süüakse soksi ja muud jama? SEST ca 6 tunnised söögivahed pole normaalsed(kui Antsoni rasvarikast menüüd kasutada, ehk mittesportlane kannatab ära). Pärast sööki läheb veresuhkur meeletult üles(sest toidud on odavad, loe: süsivesikurikkad) ja järgmiseks toidukorraks on veresuhkur nii madal, et sööks või hobuse ära. Siis ahmitakse jälle see suur ports sisse. Aga kuna süüa saab kiudainetevaest kiire imendumisega makaroni, kartulit, riisi, siis pole harv, kui tunni-pooleteise pärast tahaks juba jälle süüa. Süüakse magusat(sest tervislik toit kapis ei säili), mis täidab korraks kõhu, ajab veresuhkru üles ja sama kiiresti see ka langeb, mistõttu on taas isu. Tunnen ise sageli, et kõht on süskareid täis, aga ikka tahaks veel midagi. Midagi on puudu.

Miks süüakse šoksi võib eelnevatest lausetest välja lugeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ka tagalapataljonist, aga söögitegemiseks on meil kokatädid.

Miks süüakse soksi ja muud jama? SEST ca 6 tunnised söögivahed pole normaalsed(kui Antsoni rasvarikast menüüd kasutada, ehk mittesportlane kannatab ära). Pärast sööki läheb veresuhkur meeletult üles(sest toidud on odavad, loe: süsivesikurikkad) ja järgmiseks toidukorraks on veresuhkur nii madal, et sööks või hobuse ära. Siis ahmitakse jälle see suur ports sisse. Aga kuna süüa saab kiudainetevaest kiire imendumisega makaroni, kartulit, riisi, siis pole harv, kui tunni-pooleteise pärast tahaks juba jälle süüa. Süüakse magusat(sest tervislik toit kapis ei säili), mis täidab korraks kõhu, ajab veresuhkru üles ja sama kiiresti see ka langeb, mistõttu on taas isu. Tunnen ise sageli, et kõht on süskareid täis, aga ikka tahaks veel midagi. Midagi on puudu.

Miks süüakse šoksi võib eelnevatest lausetest välja lugeda.

Liigne üldistamine.

6 tunnised söögivahed pole normaalsed? "Normaalsus" on harjutatav. Meie kehal on sissekujunenud toitumisrütm mida reguleerivad mitmed hormoonid. Mõne nädalaga harjub enamik inimesi mistahes toitumis-rütmiga ning näljatunne praktiliselt kaob, isegi siis kui paastutakse väga pikki aegu järjest.

Kuid üldjoontes sul on õigus, et kui pidevalt tarbida toite, mis veresuhkru taset suuresti kõigutavad ning samas on väga kalorite-rohked viib enamiku rasvumiseni kuna ei suudeta end kontrollida. Eined ei peleta isu, kuid pakuvad metsikult kaloreid. Lisaks sinu jutule seda, et veresuhkur on vaid üks faktor siinkohal ning soovi süüa ning nälga üldiselt mõjutavad veel paljud asjad.

Aga räägime nüüd siiski sellest, kas nende sinu poolt väljatoodud toitude tarbimine ka kuidagi reaalselt kehasiseselt piirab võimet rasva põletada või mitte?

Suht kindel, et mitte.

Ma võin ju kausi puhast suhkrut ära süüa ning pärast higistada ja "tahta" veel süüa, kui mõne aja pärast veresuhkur madal on - kuid asi on puhtalt vaimujõus kinni. Arvestades, et meie keha reguleerib veresuhkru taset väga kindlalt siis on lühikese aja pärast soov midagi süüa juba kadunud.

Rääkimata sellest, et sa räägid täiesti ebareaalsetest olukordadest.

(Tavainimesed võivad ju nii käituda, kes mitte midagi millesti ei jaga, aga enamik kogenud sportlasi siiski teavad, kuidas miski eine keha mõjutab ning käituvad ka vastavalt sellele nii, kuidas on tagatud menüü parim järgimine)

Lisaks veel siinkohal seda, et keskmise kulturisti valgujook on ka suhteliselt paha veresuhkrule. Valgu mõjul tõuseb insuliin väga kõrgele ning kokkuvõttes tiritakse veresuhkur omajagu alla - mis tähendab seda, et need nii ülipopulaarsed Shake'd stimuleerivad nälga arvatavasti tunduvalt enam, kui enamik poest ostetavaid snäkke, mis oma rasvasisalduse ja keskpäraste valkudega stabiliseerivad neid "kõveraid".

Antud pildid anti 11g süskareid ja 50g valku. (Kõige suuremad reaktsioonid tekitas Vadak, mis nagu näha tiris kõige enam nii veresuhkru alla, kui ka vallandas kõige enam insuliini)

Protein-glucose.jpgprotein-insulin.jpg

Glucose response to different types of protein ------- Insulin response to different types of protein

Kõik on siiski väga subjektiivne. Ma sõin näiteks praegu ära 400g singi-juustu-saia, mis peaks olema enamikele kulturistidele täielik No-No. Miks? Ei tea.

Vbl mul on 2h pärast kõht tühi. So what? Ahjus on mul terve grillkana ning ma võin kihla vedada, et mul saab kõht enne täis, kui ma kanaga ühele poole jõuan ning siis on ka juba aeg magama minna.

Päeva lõpuks on mul valgu ja rasva-vajadused täidetud ning olgugi, et sõin ära arvatavasti mitmesaja grammi eest "kiireid" süskareid ei kõiguta see minu vormi tegemist karvavõrdki. (Reaalselt süskarid siiski kiired ei ole kuna koos valkude ja rasvadega langeb imendumiskiirus tunduvalt)

Hommikul oli esimene eine pool tahvlit shokolaadi ning üks jäätis. Sellest püsis kõht täis ligi 5 tundi. Seega mnjah. Ei tea, kas ma olen juba ära harjunud sellega ning selline veresuhkru kõigutamine enam näljatundele ei mõju või mis?

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igastähes sellel teemal veel siuke uuring:

http://www.ncbi.nlm....pubmed/19246357

"We randomly assigned 811 overweight adults to one of four diets; the targeted percentages of energy derived from fat, protein, and carbohydrates in the four diets were 20, 15, and 65%; 20, 25, and 55%; 40, 15, and 45%; and 40, 25, and 35%. The diets consisted of similar foods and met guidelines for cardiovascular health"

"The primary outcome was the change in body weight after 2 years"

"Satiety, hunger, satisfaction with the diet, and attendance at group sessions were similar for all diets"

"Reduced-calorie diets result in clinically meaningful weight loss regardless of which macronutrients they emphasize"

*** Ilmselgelt pole siin tegemist sportlastega ega ei pandud rõhku lihasmassile. Kuid point selles, et olenemata millist toitainet tähtsustati, toimus kaalukaotus (Ehk energiabilanss oli võrdväärselt negatiivne) suht võrdselt mistahes dieedi puhul.

Mis näitab seda, et meie keha töötab ikka lihtsa ja loogilise mehaanika järgi, kus kaalukaotus toimub siis kui energia sissevool on madalam kulutusest, ükskõik, kust allikast enamik energiat tuleb. Suhkrust või kapsast.

Kaalukaotus võib toimuda lihaste, rasva või vee arvelt. Kellele mis tähtis on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalukaotus võib toimuda lihaste, rasva või vee arvelt. Kellele mis tähtis on.

Loomulikult.

Point selles, et laua-suhkru toime ülalmainitud aspektide osas ei ole siiski midagi mõistmatut ning ei erine oluliselt ka teistest süsivesikutest. Kui inimene on toitumisega ja vastava bioloogia/keemia osadega sina peal, siis ma ei kujuta küll ette, kuidas selle olemasolu menüüs vormi tegemise välistab.

Pigem välistab vormi tegemise nende puhul, kelle teadmised toitumisest piirduvad ajakirjadest lugemisega ning pimesi treenerite jutu uskumisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle Taltsi poeg, Su mögal oleks mingigi mõte olemas, kui keegi selles,keegigi kunagi kasu saaks! Sa solvad igal selle teema leheküljel inimesi, kellga Sa peaks pigem arutama, pigem madalamat profiili hoidma kuna neist vähemalt ühel on ka vastav paber olemas, mille olemasolu tähtsust Sa vist küll kahjuks ei tunnista nagunii, mitte paukuma ja igast kuradi Sulle vastutoodud argumendist mingit viga leida, et jälle neid lollakaid irvesmaile postitada! Või äkki Sa naudid seda? Siis on asi veel hullem! Mõtle korrakski, et Sul ei pruugi õigus olla ja guugel on ju otsatu auk, Sa võid siin viimse päeva laupäevani linkida, et nää jälle tuttuus uurimus! See ongi ju lõpuniehitamatta jääv linn, tänasepäeva uuring ei ole mingi näitaja, keegi praktiseerib, nö tõestab ja siis alles nii ongi, mingiks ajaks võib-olla! Kas sa sellist vanarahva ütlemist usud, et selline Sa välja näed, mida sööd? Kogu selle planeedi ajalugu on üldiselt näidand, et nii on! Praegu Sa oled kindel, et kõik on nii nagu nagu Sa ütled, oli see Henry Ford või Alva Edison või keegi taoline, kes õhtuti oma arvamuste üle mõtiskles, et kas on ikka nii nagu ta päeval mõtles ja pani vead kirja, mida ta ka küll tol ajal vigadeks aind pidada võiks! :) Mis Sa mõtled, et Otter ja teised, kelle jaoks see teema leiva lauale toob ei uuri ja ei arene, ei käi koolitustel, ma usun, et käivad nt. Ma ostan Sulle kümme vahutorti, 10 kg suhkrut ja palun põlvili Su ees andeks, kui kümne aasta pärast kulturistid nendega vormi teevad! Ja ma pole kogu teemat läbi lugend, kas kasvõi üks mingit kulturisti jaoks arvestatavat vormi omav inimene peale Sinu (Sa ei kuulu sinna hulka (veel) ) ka sama teooriat pooldab? Jätame füsioloogia või noh selle peenikese teema kõrvale, keskenduks välimusele ja tulemusele! Et siis jah, selle oma mõtte päheistutamise asemel võiksid Sa diplomaatilisem olla lihtsalt, pole ju eriti ime, kui asja õppind inimesele käib pinda, kui nüüd järsku keegi guugeldaja ütlema, paha sõnavara kasutades, et Teil pole õigus. See on elu! Kuigi on ju olemas ütlemine, et Fuck School, We Have Google! :D

Ja Innu on mu nimi bon-is, ehk olen Su teooritega ka sealt kursis ja muidu pole vigagi, aga võta vähe vaiksemalt, ehk ole korra elus kulturist ära! :) Ma ka pole olnd ja ei saagi olema, aga ma ei õpeta kahes avalikus foorumis algajatele toitumist kah, ma tean ise, mis vale on :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja Innu on mu nimi bon-is, ehk olen Su teooritega ka sealt kursis ja muidu pole vigagi, aga võta vähe vaiksemalt, ehk ole korra elus kulturist ära! :) Ma ka pole olnd ja ei saagi olema, aga ma ei õpeta kahes avalikus foorumis algajatele toitumist kah, ma tean ise, mis vale on :P

Millegi pärast, kuigi sul puudub vastav haridus, oled paks ning muidu imelik tegelinski - on sul siiski piisavalt närvi, et öelda, et mul ei ole õigus. Lol.

Selle asemel, et ise paukuda, võiksid vähe oma väiteid tõestada. Soovitan läbi lugeda mõni raamat, kus räägitakse argumenteerimise oskusest, sest sul see kindlasti puudub. Mitte, et mul see ka eriti hea oleks, kuid parem kui sul. Ma ei paugu niisama ning pm. ei mõtle ka kõike seda ise välja mida ma räägin. Seda on teinud juba kümned teised inimesed, mõned neist 10x paremate diplomite, vormiga või kogemustega kui enamik Eesti treenereid. Miks nende arvamused kehvemad on, kui siinse konnatiigi omadel?

Sinu väide, et

"Ma ostan Sulle kümme vahutorti, 10 kg suhkrut ja palun põlvili Su ees andeks, kui kümne aasta pärast kulturistid nendega vormi teevad! "

on suurepärane näide sellest, et sul puudub nii lugemisoskus, kui ka mõistmisoskus. See, et sinul puudub võime teemat mõista, ei tee seda teemat veel lolliks. Näitab vaid sinu rumalust.

Kui tahad võin näidata mitu inimest, kes ka võistluseelsetel päevadel on torti söönud ning mõnuga kaifinud, või on iga päev pizzat söönud kuni võistluseni välja ning siis võitnud, ning seda naturaalsetes liigades ning puhta dopingukontrolliga.

Siis usud? Millegi pärast kahtlen.

Bonsunas kustutati igastähes minu postitus ära, kui tõin mitme inimese näited, kes "tordidieedil" võitva võistlusvormi teinud naturaalses liigas. Ei tea, mida sealsed kartsid. Et äkki mõni kuulab ka seda mida räägin ning nende "Kuivi" kavasid enam keegi ei osta... krt teab.

poolsie.jpg

post-7558-0-93873200-1322526098.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan läbi lugeda mõni raamat, kus räägitakse argumenteerimise oskusest, sest sul see kindlasti puudub.

Kuidas sul sellega jäi, lugesid läbi :P?

Argumenteermisoskus on justkui vähe inimlikumaks muutunud. (või olen ma lihtsalt juba harjunud :D)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kle Taltsi poeg, Su mögal oleks mingigi mõte olemas, kui keegi selles,keegigi kunagi kasu saaks! Sa solvad igal selle teema leheküljel inimesi, kellga Sa peaks pigem arutama, pigem madalamat profiili hoidma kuna neist vähemalt ühel on ka vastav paber olemas, mille olemasolu tähtsust Sa vist küll kahjuks ei tunnista nagunii, mitte paukuma ja igast kuradi Sulle vastutoodud argumendist mingit viga leida, et jälle neid lollakaid irvesmaile postitada! Või äkki Sa naudid seda?

Siia sobib hästi vanasõna : " ära paska torgi hakkab haisema..."

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad võin näidata mitu inimest, kes ka võistluseelsetel päevadel on torti söönud ning mõnuga kaifinud, või on iga päev pizzat söönud kuni võistluseni välja ning siis võitnud, ning seda naturaalsetes liigades ning puhta dopingukontrolliga.

Siis usud? Millegi pärast kahtlen.

Bonsunas kustutati igastähes minu postitus ära, kui tõin mitme inimese näited, kes "tordidieedil" võitva võistlusvormi teinud naturaalses liigas. Ei tea, mida sealsed kartsid. Et äkki mõni kuulab ka seda mida räägin ning nende "Kuivi" kavasid enam keegi ei osta... krt teab.

PS. Uldiselt usun et iga ala "eeskujud" nagu s66 paska ja saa meistriks ¨v6i saa megasuureks puhtalt on muutid ja kulisside taga tehakse ikkagi k6ik et saaks v6imalikult suurt vahet näita(ehk tarbida

k6ik v6imalikud toidulisad ja heal juhul ravimid lisaks) ja muua oma

ideoloogiad ja näiteks raamatuid/DVDsid ja teenida "6ppilaste" arvelt endale miljonied rolleyes.gif

Timo jutus on tõde.

Juba vanasti ei räägitud kõike nii, nagu tegelikult tehti. Ja see viimasel päeval tordi söömine ei tähenda veel seda, et kogu ettevalmistusperioodil on söödud torti ja pitsat.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Timo jutus on tõde.

Juba vanasti ei räägitud kõike nii, nagu tegelikult tehti. Ja see viimasel päeval tordi söömine ei tähenda veel seda, et kogu ettevalmistusperioodil on söödud torti ja pitsat.

Ei vaidle vastu. Aga tundub, et lihtsalt pean juba endalegi naeruväärsena tunduvate "tõendusmaterjalide" poole pöörduma.

Sest no mida sa teed. Mõni mees viskab kõik teaduslikud uuringud prügikasti ning kuseb peale. Samas kuulab aga suu ammuli nende juttu, kes parasjagu ajakirja kaantel ilutsevad. No mida sa sellistega teed?

Kui kogu vastu-argument mis neil mulle vastu panna on, on selline:

"Aga näita mulle kulturisti, kes tordiga vormi teeb"

Siis mida ma veel tegema pean? Vähe sellest, et ma olen juba piisavalt materjali välja toonud, mis näitab, et inimese keha ei reageeri eriliselt toidu-aine "nimetustele", eeldatakse ka asju mida ma pole öelnud.

A'la ma ütlen, et on täiesti okei süüa päevas mingi pisike kogus maiust väärtuses näiteks 10% kaloraažist ning millegi pärast loevad kõik välja, et ahah. Tordi-dieet - 100% tort. Nii vormi ei tee... käi ######.

Masendav. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaat kus lugu, isegi KOKi (krooniline obstruktiivne kopsuhaigus) puhul on karnitiin mängus

http://www.omicsonli...-105X-1-106.php

Huvitav. Viidati ka sellele, et raua-puudus võis omakorda olla üks määrav tegur ka karnitiini puudulikkuses. Keha kipub ikka karmilt erinevaid protsesse omavahel ära siduma ning, kui ühes kohas midagi logiseb siis võib igalt poolt logisema hakata. :P

Mingi aeg lugesin veel karnitiini erinevate vormide kohta, aga see läks keeruliseks krt. Aga palju huvitavat.

Mingi aeg peaks selle aine uuesti luubi alla võtma. Siiani on kasulikkuse määr väga segane olnud. Isegi selle kopsu-teema puhul saame eelkõige rääkida sellest, mis juhtub, kui karnitiini tase liiga madal on. Ning see ei pruugi isegi olla seotud karnitiini vähese tarbimise vaid raua puuduse tõttu. Seega mnjah.

Peaks kõvasti antud teemat uurima, et adekvaatsemalt otsustada, kas ükski inimene võib eeldada kasutegurit lisandi võtmisest - teadmata oma erinevaid vereanalüüse jms.

Võimalik, et teatud faktorite mõjul võib lisandi võtmine vaat-et vajalik olla, samas kui mõne teise inimese jaoks on see raha tuulde viskamine...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalik, et teatud faktorite mõjul võib lisandi võtmine vaat-et vajalik olla, samas kui mõne teise inimese jaoks on see raha tuulde viskamine...

Nii on.

Atsetüül-L-karnitiin on päris hea asi.

Hirmsalt tahaks seda Vöökaut Sokki proovida, mine või oma Fitte lunastama ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii on.

Atsetüül-L-karnitiin on päris hea asi.

Hirmsalt tahaks seda Vöökaut Sokki proovida, mine või oma Fitte lunastama ^_^

Krt, raiskasin just oma fitid ära. Ostsin Prode90 :D - tõmmatakse tarkusehammas ülehomme välja. Siis pean ainult sheiki vist kõrrega paar päeva imema. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×