Jump to content
Margus Silbaum

Sparta POWERLIFTING TEAM - kerge kükk 365kg....!

Recommended Posts

ÖKHM??

ÖKHM??

Seda, et absoluutne rekord võetakse kg mitte wilksi punktide järgi. Loogiline on ju, et kerged mehed ei saaks kunagi ülisuuri raskusi teha. Pmts kui 60kg mees surub 120kg ja 120kg mees surub 122,5kg, siis kg järgi on absoluutne rekord 122,5kg. Punktid on tegelikult ju objektiivsemad.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii tore, et absoluudi mõistet kohandatakse jätkuvalt vastavalt soodsamale vaatenurgale.

See on ju nii inimlik vaatenurk! :)

Kuna jõutõstmises selgitatakse absoluutsed võitjad siiski wilksikoefitsendi järgi (kehakaalu ja tõstetud raskuse suhe), siis võiks terminites kokku leppida, et suurim tõstetud raskus jääb siiski suurimaks tõstetud raskuseks, mitte ABSOLUUTSEKS REKORDIKS. Absoluutne rekord arvestatakse ikka wilksi järgi.

Argumenteeritud vastuväiteid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Surumine 207.5 kg isiklik rekord ja ABS varustuseta karikavõistluse teine koht ( 122.77775 wilksi ) esikoht oli 123.492 wilksi

Jõutõmme 317.5 isiklik rekord ja ABS varustuseta karikavõistluse rekord (191.262 wilksi) teine koht oli 188.25 wilksi

Muutsin ära! :D Kasutasin ABS terminit tõesti veidi valesti!

Kui midagi veel valesti siis korrigeerin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna IPF registreerib rekordeid ainult kehakaaludes (ei loeta ei abs. wilke ega kiosid), siis meie puhul oleks loogiline kui absoluutseid tulemusi loetakse nii kilodes, kui ka wilksides.

Wilks on võrdlusmoment sportlastele, kilod rahvale ja ajakirjandusele!

Ajakirjandusele ju ei ütle, et Eesti rekord on 163,48 wilks'i.

Sellepärast, et ajakirjanik küsib kohe mis see siis kilodes teeb? Me vastame, et kilodes teeb see 195. Ajakirjanik hakkab neid kilosid võrdlema "teiste absluutsete tulemustega" ja ütleb, et mehed minge arenege. Sama teeb rahvas! Väljaspool meie oma ringkonda ei saa keegi nendest wilksidest aru.

Sellepärast poleks paha, kui meil on mõlemad olemas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kumbagi ei peagi rõhutatult rekordiks nimetama, aga suured numbrid teevad alale au ükskõik kui suur mees need siis teinud.

Pole vist mõtet väga karta, et äkki suur mees teeb keskpärase tulemuse ja varjutab sellega teisi.

Asjatundja vaatab kaalukategooriate kaupa tulemusi ja näeb, kui asi on ebaloogiline (näit. väiksemas kategoorias teeb mees rohkem kilosid, kui suuremas) ning annab vastava hinnangu.

Minu isiklik seisukoht on see, et ka hr. R.Wilks on inimene ning kogu see tema valem on üks inimlikult väljatöötatud tehe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle jääb kogu aeg mulje, et sa nagu ei treenikski ja toitumisest räägid ka rohkem teistele kui iseendale..... :D Kuid taastumisvahendite osas ma ei saa küll aru, mida siis 20€ eest päevas sisse peab ajama... :o See teeks isegi kui ainult trennipäevi arvestada 400 - 500€ lõhnab juba kangema kraami järele, mitte süsiveikute, valgu ,bcaa ja vitaminide järele..... ;)

Olen enda sportliku edu ehitanud toidu ülitäpse kaalumise ja kcal arvestusele. Aga kui on kahtlusi, siis eelmine aasta testiti mind esimese Eesti jõutõstjana ühes maailma parimas laboris Kölnis(Veerpalu).

Ma ei ole elu sees olnud eriliselt fanaatiline sportlane. Olen saanud oma tahte sporti teha ainult sellest, et puhtalt keemikutele ära teha. Mind on huvitanud koguaeg see, kuidas kombineerida tavalist toitu grammi pealt nii, et ta maksimaalne taastumine saada.

Toon siinkohal ära ööpäeva jooksul söödud 7 toidukorra maksumuse.

3,0 € M.Terasmaa ja firma A.Vogel tooted. Immuunsüsteemi tugevdajad (Punane päevakübar, mesilasema piim , kuldjuur, jne)

2,0 € Vitamiinid, mineraalained (Kaltsium, magneesium, D-vita, jne)

7,5 € 2500kcal Toit

7,5 € 1000kcal Fitness.ee (Valgu ja süsivesiku pulbrid, jne)

Kuus siis kokku 600€

Trennist nii palju et ilma täpse toitumiseta ei oleks mul kindlasti võimalik kuu keskmiseks koormuseks saada 541 tonni.

Hetkel olen viimased 3 kuud suvalise toitumise toel kuu keskmiseks koormuseks 122 tonni saanud.

Muudetud kasutaja Margus Silbaum poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui juba kehva tehnika pealt rekordi suudad kükkida, mis siis saab kui tehnika ka paigas jälle. Kas sul on kevadine EM hetke sihiks?

Puhkuse osas täitsa nõus. Enda kogemuse põhjal võin öelda, et puhkuse pealt tulles võib kang raskem seljas olla, aga jalg liigub palju kergemalt kui varem. Seega on oluline ka osata puhata, et tulemusi edasi viia.

Olen võtnud ainult EMi sihiks. Eestikad teen trenni pealt ma ei saa aega sellele raisata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna IPF registreerib rekordeid ainult kehakaaludes (ei loeta ei abs. wilke ega kiosid), siis meie puhul oleks loogiline kui absoluutseid tulemusi loetakse nii kilodes, kui ka wilksides.

Wilks on võrdlusmoment sportlastele, kilod rahvale ja ajakirjandusele!

Ajakirjandusele ju ei ütle, et Eesti rekord on 163,48 wilks'i.

Sellepärast, et ajakirjanik küsib kohe mis see siis kilodes teeb? Me vastame, et kilodes teeb see 195. Ajakirjanik hakkab neid kilosid võrdlema "teiste absluutsete tulemustega" ja ütleb, et mehed minge arenege. Sama teeb rahvas! Väljaspool meie oma ringkonda ei saa keegi nendest wilksidest aru.

Sellepärast poleks paha, kui meil on mõlemad olemas!

Kui ajakirjandus millestki aru ei saa, siis võiks neile ju selgitada :) Kui näiteks vaesust mõõdetakse suhtelise vaesusega, siis teevad vastava ala spetsialistid meediale ilusti selgeks, mida see endast kujutab, mitte ei lase neil eksitavaid numbreid avaldada.

Igasugune punktisüsteem on spordis suhteliselt levinud. Näiteks kümnevõistlus.. kellelgi ei teki küsimust, et miks seda punktidega mõõdetakse. Kui absoluutsel skaalal pole numbrid omavahel võrreldavad, siis on punktisüsteem igati õigustatud. Wilksi süsteem on ju loogiline ja ma usun, et spetsialistidel on seda väga lihtne meediale ja rahvale lihtsate sõnadega selgeks teha :)

Ma ei arva, et absoluutseid numbreid ei peaks mingil juhul avaldama, aga igal asjal peaks olema juures ka selgitus ja ma arvan, et igasugused avaldatud rekordid võiksid olla ikkagi omavahel otseselt võrreldavad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ajakirjandusele on raske midagi selgitada kui ajakirjanik ei taha aru saada. Selliste leib on ju liialdused ja intriig.

Suru palju surud, aga Võru karu ütleb ajakirjanikule, et on trennis surunud 340 ja kirjutataksegi artiklisse. Seda, et kas üldse ja mil moel, teab vaid jumal taevas.

Tõmba palju tahad, aga Margus Silbaumi eurooparekordi uudiskünnis jääb ikkagi alla rammumehe 400 kg-le. Missiis, et kang tal rihmupidi käe otsas ripub. See ei huvita kedagi vaid tehakse sellest lausa saatelõik.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selles suhtes on sul väga õigus, et ajakirjanik saab asjadest täpselt nii aru nagu ta ise tahab :P

aga küsimus on selles, mis infot neile ise ette sööta..

Rammumees on ilmselgelt üks rahva ja meedia lemmikalasid ja sellega on raske leheveergudel võistleda.

Aga ka igasugusete vähem populaarsemate alade puhul saab iga ajakirjanik aru, et kui on tehtud mingi rekord, siis võib sellest päris klikitava pealkirja teha :) ja ma arvan, et siis olekski hea võimalus selgitada, kuidas ja mis see süsteem ja need punktid täpselt ikkagi on.. kui ise ka ainult kilosid rõhutada, siis loomulikult ei hakkagi keegi sellest aru saama :) Kui isegi Eesti Jõutõsteliit oma artiklites ainult kilosid mainib, siis loomulikult teevad seda ka ajakirjanikud..

Marguse rekordiürituse promo enne MMi oli päris hea näide sellest, et isegi selline "ebapopulaarne" ala võib endale lausa mitmeleheküljelise artikli saada :P oleks see rekord tulund, oleks see ka ilmselt tänu kogu sellele eelpromole suuremat kajastust saanud kui tavaliselt.. loodame, et järgmine kord siis ;)

jah, pean tunnistama, et mul on tõesti suur hirm, et väiksemate meeste suured rekordid varjutatakse suurte meeste keskmiste tulemustega :rolleyes:

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen enda sportliku edu ehitanud toidu ülitäpse kaalumise ja kcal arvestusele. Aga kui on kahtlusi, siis eelmine aasta testiti mind esimese Eesti jõutõstjana ühes maailma parimas laboris Kölnis(Veerpalu).

Ma ei ole elu sees olnud eriliselt fanaatiline sportlane. Olen saanud oma tahte sporti teha ainult sellest, et puhtalt keemikutele ära teha. Mind on huvitanud koguaeg see, kuidas kombineerida tavalist toitu grammi pealt nii, et ta maksimaalne taastumine saada.

Toon siinkohal ära ööpäeva jooksul söödud 7 toidukorra maksumuse.

3,0 € M.Terasmaa ja firma A.Vogel tooted. Immuunsüsteemi tugevdajad (Punane päevakübar, mesilasema piim , kuldjuur, jne)

2,0 € Vitamiinid, mineraalained (Kaltsium, magneesium, D-vita, jne)

7,5 € 2500kcal Toit

7,5 € 1000kcal Fitness.ee (Valgu ja süsivesiku pulbrid, jne)

Kuus siis kokku 600€

Trennist nii palju et ilma täpse toitumiseta ei oleks mul kindlasti võimalik kuu keskmiseks koormuseks saada 541 tonni.

Hetkel olen viimased 3 kuud suvalise toitumise toel kuu keskmiseks koormuseks 122 tonni saanud.

Tänud põhjaliku lahtikirjutuse eest. Ma sain algselt aru ,et ainuüksi toidulisanditele kulub selline summa, siis tundus seda palju, kuid kui sinna sisse kuulub ka tavatoit ja lisaks kõik need mesilasemapiimad ja vahad, siis küll. Seda, et oled põhimõteline dopinguvastane nagu ka meie, selles ei ole tegelikult keegi kahelnud, see vaid nö "naljaga" öeldud. Loodan ,et realiseerid end EM -l. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult venitusi. Tavaliselt on trikooga küki järel pea võimatu midagi muud teha. See trikoo asi on hull. Peale seda on raske end kokkuvõtta.

aga muul juhul, kui pole trikoo trenn? kui palju lisaharjutusi teed?

Kas jalapressi ja masinaid üldse kasutad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga muul juhul, kui pole trikoo trenn? kui palju lisaharjutusi teed?

Kas jalapressi ja masinaid üldse kasutad?

Jalapressi olen elus 2 või 3 korda kasutanud. Asi selles, et küki ja jalapressi rekordite vahel puudub absoluutselt seos. Jalapressist on 10x paremaid harjutusi küki parandamiseks. Eriti vajalikud küki arendamiseks on reie2pea harjutused.

Lisaharjutusi küki peale oleks mõistlik teha järgnevalt kiiruslik reie4pea harjutus, siis reie2pea või selja sirutaja harjutus.

Üleeile sai tehtud reie2pead kitsel. Tegin seda viimati vist detsembris. Järjekordselt imestasin silmad punni, kui jõudsin põrandalt 52kg hantli üles vinnata.

Proovin esmaspäeval alustada, siis lõpuks regulaarse trenni ja toitumisega, sest nüüd on jäänud ainult 2 kuud EMini. Eestikad tuleb mul tänu sellele ilma puhkuseta teha. Aega selleks eraldi valmistuda eriti pole. Kuna olen oma elus Eesti mv osalenud küll ja küll, siis võtan seda lihtsalt mõnusa vahepalana. Tõestada pole mul nendel võistlustel midagi vaja.

Stiilinäide kitsel reie2pea harjutusest on siin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen ka ise jõudnud sellele järeldusele, et jalapressi rekordi ja küki rekordi vahel eriti seost pole

sellist pukki ka pole reie tagaosa treenimiseks, teen seda harjutust küll aga veidi lihtsamat varianti sellest

Kiiruslikest harjutustest niipalju, et ega need vist mööda külge maha ei jookse, ükskõik kas võistled varustusega või ilma. Plahvatuslikkus ja kiirus tulevad ikka kasuks ainult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ka Marguse kava järgi oma trenne ja pean tõdema kui oluline osa on reie 2pea harjutustel lisaks kükile ja jõutõmbe parandamisel. Olgu see siis kas kitsalt või laialt tõmmates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen ka ise jõudnud sellele järeldusele, et jalapressi rekordi ja küki rekordi vahel eriti seost pole

sellist pukki ka pole reie tagaosa treenimiseks, teen seda harjutust küll aga veidi lihtsamat varianti sellest

Kiiruslikest harjutustest niipalju, et ega need vist mööda külge maha ei jookse, ükskõik kas võistled varustusega või ilma. Plahvatuslikkus ja kiirus tulevad ikka kasuks ainult.

Ma olen ka oma elus näinud vendi kes teevad ülisuure raskusega pressi, kuid samas kükinumbrid ei on neil tagasihoidlikud. Endal on olnud ka perioode, kus teen pressi suure raskusega ja kükk samas ei ole olnud midagi enneolematut, seega ei ole ka ise nende kahe harjutuse vahel suurt seost leidnud. Kes ikka kükkib hakkab paremini kükkima ja sama ka pressil, et kui seda harjutada, siis ka selan umbrid paranevad - tavaliselt kipub muidugi ka amplituud lühenema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaks ka proovima sidemetega tõmmata. Äkki saab kangi veel kiiremini üles ja näpud suudavad lõpuni vastu pidada :P Ise kardan, et äkki tõmban kangi sidemesse kinni ja tõmban kohe haarde lahti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaks ka proovima sidemetega tõmmata. Äkki saab kangi veel kiiremini üles ja näpud suudavad lõpuni vastu pidada :P Ise kardan, et äkki tõmban kangi sidemesse kinni ja tõmban kohe haarde lahti?

Kindlasti proovi, sinu asendi juures on sellest kasu. Kuigi jah, sidemesse kinni tõmmata on lihtne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×