Jump to content
leebesiiam

Raskused Bodypumpi trennis

Recommended Posts

Kas oled instruktorile kurtnud? Näidanud oma tehnikat? Sest ega seal üldiselt raketiteadust küll ei ole ja raskused on paratamatult loo pikkuse tõttu nii väikesed, et normaalolekus mingit ülekoormust ei saa tekkida kui jõuad harjutuse lõpuni teha. Põhjus on milleski muus. St. ma ennustan, et käe sättimisega 1-2cm siia-sinna asja ei paranda.

Randmetoestusega kinnastest abi ei ole, käed-jalad peaks endaga ise hakkama saama. Kindlasti ei tohiks nende peale oma elu üles ehitada. Põhjus tuleks välja selgitada. Kurda tundi läbi viivale instruktorile, kindlasti aitab või suunab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Probleem selles, et olen juba paar aastat regulaarselt jõusaalis treeninud, aga oleks soov proovida ka mõnda rühmatreeningut nt. BodyPump-i. Nimelt ei tea, mis raskused seal peaks valima. Olen kuulnud sõpradelt jutte, et suured mehed pidid seal trennis nõrgemad olema kui naised. On see tõsi?

Enda näitajad: kükk-150, surumine-105 ja tõmme-170

Vabandan, kui loll küsimus, kuid äkki oskab keegi postitada mõne lingi, kust saaks näha, milline trenn üldse välja näeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Probleem selles, et olen juba paar aastat regulaarselt jõusaalis treeninud, aga oleks soov proovida ka mõnda rühmatreeningut nt. BodyPump-i. Nimelt ei tea, mis raskused seal peaks valima. Olen kuulnud sõpradelt jutte, et suured mehed pidid seal trennis nõrgemad olema kui naised. On see tõsi?

Enda näitajad: kükk-150, surumine-105 ja tõmme-170

Vabandan, kui loll küsimus, kuid äkki oskab keegi postitada mõne lingi, kust saaks näha, milline trenn üldse välja näeb.

Mine proovi järele! :) Nii saad kõige parema tagasiside selles osas, et milline see trenn välja näeb ja kui suured raskused sulle sobivad. Aga üldiselt, küllap need raskused esialgu sinna 10-20kg vahele jäävad (tausta arvesse võttes, olenevalt lihasgrupist).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõltumata su näitajatest on sulle võimatu täpseid BodyPump raskusi soovitada. Sest maksimaalse jõu näitajad ei ütle midagi lihasvastupidavuse ja aeroobse võimekuse kohta. Need on aga BodyPumpis määravad. Muidugi, mingi seos siin on aga täpsemalt pead ise järgi proovima, parata pole midagi. Trennis öeldakse ka umbkaudu soojenduse raskusega võrreldes, kas harjutuses peaks olema suurem või väiksem raskus.

Aga mine katseta nt. raskusi: soojendus 15kg (5+2,5kg kettad), kükk 30kg (10+5 kg kettad kummassegi otsa), rinnalt surumine 20kg (10kg), tõsted 20kg (tavaliselt pannakse rinnaga võrreldes rohkem, kuid selles harjutuses palju võhma vaja), triitsepsis kasutatakse praeguses kavas kettaid, siin vali ise. Biitseps - 15kg (5+2,5), käärkükk (kui kava 82 siis pool küki raskust), õlad 20kg (10 kettad) + 5kg kettad kätte?

Käi ära ja ütle, kuidas need tundusid :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ma ei soovitaks Bodypump82 kava juures kükile üle 20kg, kui esimest korda läheb. Pärast ehmatab nii ära, et teist korda ei julgegi minna :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ma ei soovitaks Bodypump82 kava juures kükile üle 20kg, kui esimest korda läheb. Pärast ehmatab nii ära, et teist korda ei julgegi minna :lol:

Võib ju soovitada kergemat kangi esialgu, aga kui mehemürakale mõni pisikene tütarlaps näiteks 25-kilose kangiga lähedusse satub, siis võib asi karmiks minna :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi mine Bodypumpi. Ma arvasin ka, et ma olen Squatmachine :P Tore oli muidu. Raskused võtsin samad, mis treeneril, alguses raskemadki.

http://www.fitness.e...osasid-hantleid

Minu probleem oli selles, et minu treeningus puudus see tsüklilisus ehk olin väga pikka aega teinud 5x5 jms jõule orienteeritud trenni. BP'l pole aga maksimumjõuga pistmist.

Praegu ongi mul käsil lihasvastupidavuse tsükkel ja ma pean ütlema, et ikka on kuradi raske. Nagu Bodypumpis :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh ma ei ole küll ise kunagi pumpis käinud aga kui minu naine veel maratoniks treenis siis minu mäletamist mööda kasutas ta ka umbes samasuguseid raskuseid. Muidugi tema tegi 4x nädalas jooksu ja 2x nädalas pampi, taastumiseks. Tema ka rääkis et 5kg raskustega 1minut käärikükke tehes võttis jalad värisema aga samas kui läbis maratoni ei kurtnud mitte jalgade väsimuse üle vaid et ülakeha oli kuidagi tühi ja õõnes

Isiklikult arvan et väiksem raskus , korralik tehnika ja lõpuni tehtud seeria on parem kui suur raskus , keha õõtsutamine harjutuse sooritamisel ja lühike seeria.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas uute kangidega raskused jäävad samaks - ma mõtlen just 1,25kgst sammu raskuste puhul? Ja muidugi pole kunagi ette etada, millal spordiklubid raatsivad kange vahetada.

Ja muidu tore, et vana teema taas üles kerkis. Huvitav oli üle lugeda ja mõelda, milline areng aastaga toimunud on (või toimumata jäänud) ja samas on tekkinud ka uued küsimused. Oleksin tänulik kui keegi kaasa mõtleks.

Tänase seisuga (sulgudes teema alguse raskused ehk aasta tagasi) teen Pumpi raskustega: soojendus 2x2,5kg (2x1,25kg), kükid 2x7,5kg (2x2,5kg), rind 2x2,5kg (2x2,5kg), selg 2x6,25 (2x3,75kg), väljaasted 2x2,5kg (ilma millegita), õlg 2x2,5kg (2x1,25kg) ja biitseps 2x2,5kg (2x1,25kg), triitsepsi olen aasta tagasi unustanud see ka hetkel 2x2,5kg.

Raskused on osaliselt suurenenud, kuna otsustasin tõsta raskust algul kasvõi tehnika puhtuse hinnaga.

Uued küsimused:

Rinnalihaste puhul raskus jäänud samaks - kas selja ja rinnalihaste raskuste tasakaal pole väga paigast? üks pumpi naistreeneritest kogu aeg kordab, et peaks olema sama raskus rinnale ja seljale - mulle tundub see ulme. Selja puhul anna alaselg tunda kui peab neid üles surumisi tegema , muidu võiks isegi raskust tõsta. Samas rinna puhul - no natuke hirm on, et kaob viimnegi naiselikkus (tean, tean, et otseselt rindade suurus sõltub igem keha rasvaprotsendist ja geneetikast) ja ega ei jaksa ka. Käte puhul olen omaarust koormust tõstnud kätekõverduste sirgetel jalgadel tegemisega, põlvedel tegemise asemel - kas keegi ütleks, kas õige mõte.

Kasv ja kaal jätkuvalt suht samad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Les mills lasi välja uued kangid ja raskused, kang ise peaks kaaluma 3 kg.

lmi_smartbar_4.jpg

Uhke varustus. Ise ei ole kahjuks nendega veel saanud proovida :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas uute kangidega raskused jäävad samaks - ma mõtlen just 1,25kgst sammu raskuste puhul? Ja muidugi pole kunagi ette etada, millal spordiklubid raatsivad kange vahetada.

Ma ei oska täpsemalt kommenteerida seda, lugesin seda ühest Rootsi treeneri blogist. Tema ütles, et nt Bodypump 84 programmis biitsepsit ei tehta üldse kangiga. Osad harjutused olidki mõeldud uute kangide jaoks, samas on ju väga imelik tahta, et klubid, kellel korralik varustus olemas, telliksid nüüd need uued kangid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei oska täpsemalt kommenteerida seda, lugesin seda ühest Rootsi treeneri blogist. Tema ütles, et nt Bodypump 84 programmis biitsepsit ei tehta üldse kangiga. Osad harjutused olidki mõeldud uute kangide jaoks, samas on ju väga imelik tahta, et klubid, kellel korralik varustus olemas, telliksid nüüd need uued kangid..

Mis seal imelikku, rahamasin käib ja kõik :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmmm... teema küll on suhteliselt vana, kuid ikkagi tuli tuju sõna sekka öelda. Arvestades seda, et pärast mitmeaastast BP treeningut on jätkuvalt keskmisest oluliselt madalamad raskused ja puudub füüsiline võimekus neid tõsta, siis soovitan konsulteerida spordiarstiga.

Olen suhteliselt sarnaste "näitajatega", kui teema algataja. N25, 173cm/59kg, BP-ga tegin esimest korda tutvust veebruaris 2012. Tänaseks päevaks siis raskused sellised: soojendus 2x5kg, kükk 2x12,5kg (väljaastes 2x10kg), rind 2x6kg, selg 2x10kg, tritseps 2x6kg, biitseps 2x5kg, õlg olenevalt programmist ca 2x5 ja 3kg hantlid...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Les mills lasi välja uued kangid ja raskused, kang ise peaks kaaluma 3 kg.

Ma ei ole siiani näinud selliste kangide räkki. Sest juba praeguste kangide/ketaste räkk maksab üsna krõbedalt. Üks räkk ca 10 BP komplekti hinna. Kuid sellel kangil on ju otsad nagu kaalikad, seega neid hunnikusse ei lao. Kui palju ruumi on vaja ja kus hoida nt. 32 komplekti - nii palju on mul kohti saalis ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan ka sõna, kuigi teema vana. Bodypumpi olen teinud 4 kuud nüüdseks ja osalen BP klassides 3 korda nädalas.

Naine, 16a, 165cm ja ~56kg.

Raskused soojendus 2x2,5kg (laiskvorst natuke)

Kükk 2x8,75kg

Rind 2x5kg

Selg 2x7,5kg

Tritseps 2x3,75kg

Bitseps 2x5kg

Õlg 2x5kg ja hantlid 2x3kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×