Jump to content
t0lulyli

Kui tihti peaks trennis käima

Recommended Posts

Steroidide kohta ei oska kommenteerida, aga edasijõudnute kohta ei saa nõustuda. 3x nädalas treenides olen arenenud küll ja küll. Algajaks ennast ei pea. Üle 4x nädalas ma ei ole üldse viimase 6a jooksul trenni teinud, kuid areng on olnud. Kui 5x nädalas käia, siis peab vähemalt 2 trenni olema kerged. Üle 2-3 raske trenni nädalas mina teha ei suuda, siis ei taastu ära.

See on siis juhul, kui teha raskeid baasharjutusi. Kui baasharjutusi mitte teha, siis võib tõesti 5x nädalas käia ja taastub ilusti ära.

Nõustun. Käin ise ka 3-4x nädalas, ja areng toimub. Teine variant on see ka, et mul pole nii palju aega ja raha, et hakata käima mingi 5-6 korda, ja siis teha trennis ala ainult biitsepsit või säärt. Kui juba minna trenni, siis teha ikka korralikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningud ja areng on igal ühel väga individuaalne. Kõik sõltub eesmärkidest ja võimalustest. Noore mehena käisin 3-4 korda nädalas ja ihu arenes päris kiiresti, aga nüüd enne MM-i pean teinekord 3-4 trenni päevas tegema kui tahan maailma tasemel kuhugi jõuda. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljudele meeldib teha nt. 3x nädalas A B A - B A B süsteemi (kus A= Ülakeha ja B= Alakeha päev)

Eks igaühele oma,kindlasti ei tasu ka jalgratast leiutada aastal 2011: Pead natuke uurimustööd tegema,soovitav on alustada lihtsatest kavadest (osad pooldavad kogukeha trenni,teised jaotatud kavasid).Siiski,ära asu kohe mägesid vallutama,võta tasa ja targu - jõudu treenimiseks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga lihtne vastus:

Kes paneb steroide, neil piisab 2x nädalas käia.

Pigem vastupidi. Mida kangem "kama", seda kiirem taastumine ning suurem töövõime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem vastupidi. Mida kangem "kama", seda kiirem taastumine ning suurem töövõime.

Selge siis, miks mõned suudavad päevas 3 - 4 trenni teha. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma siis räägin eraldi bodybuilderitest ja jõutõstjatest.

Kui jõutõstja teeb 3x nädalas trenni, siis sellest täitsa piisabki teatud juhtudel.

Küll aga ei piisa 3x nädalas, et omale korralikku lihasmassi selga kasvatada.

Ma olen ka 10 aastat trenni teinud ja paraku on nii, et 3x nädalas teha on täielik kohapeal tammumine, lihase kasvatamise seisukohalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei! Ise käin igapäevaselt trenni tegemas, kuigi teen lihtsamaid treeninguid nimelt: jooks(3,2km vahel ka vahem), kätekõverduste seeriaid ja kõhulihasteseeriad. Siiamaani pole veel mingeid valusid tundnud ega väsimust pole veel esinenud. Isiklikult muidugi soovitan 3 korda nädalas teha "rasket" jõusaali trenni ja ülejäänud aja lihtsamaid harjutusi nagu jooks ja pumbad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Steroidide kohta ei oska kommenteerida, aga edasijõudnute kohta ei saa nõustuda. 3x nädalas treenides olen arenenud küll ja küll. Algajaks ennast ei pea. Üle 4x nädalas ma ei ole üldse viimase 6a jooksul trenni teinud, kuid areng on olnud. Kui 5x nädalas käia, siis peab vähemalt 2 trenni olema kerged. Üle 2-3 raske trenni nädalas mina teha ei suuda, siis ei taastu ära.

See on siis juhul, kui teha raskeid baasharjutusi. Kui baasharjutusi mitte teha, siis võib tõesti 5x nädalas käia ja taastub ilusti ära.

Inimese keha harjub kõigega ära. Kui ei harju siis tuleb surm. Pooldan iga päev treenimist. USA-s resideeruv tõstmise treener John Broz on oma treeningklubi koduleheküljel ületreenimise müütidest pikad artiklid postitanud, aga ma ei viitsi praegu neid üles otsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On erinevad varjandid. Kas käia iga päev jõukas või teha tõsist trenni 3-4 korda nädalas.

Enda pealt tunnen ka et iga kord ei suuda max pingutada. Teen nagu öeldakse oma ära, aga kasu sellest ei tulnud.

Seda ma nimetan, sai trennis käidud.

Aga peale tugevaid trenne, kui sai max pingutada, ja lihased on mitu päeva haiged.

Siis saan öelda, sai trenni tehtud. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõstke käsi, kellel on olnud ületreening. Alates tänasest kuulutame ületreeningu müüdiks, ja kõik teie, kes te olete seda kogenud, olete lihtsalt müüdi ohvrid. Kuulake John Brozi ja olete terved.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No nagu siin mõned kirjutavad, et see on individuaalne ehk oleneb inimesest, siis mina nõustun sellega igati. Oli aeg mil tegin jõusaali umbes 3 korda + ~20 rühmatreeningut nädala kohta. Ületreeningut ei tulnud, kuid lihtsalt sooritused ei saanud maksimaalsed olla. Oleneb kuidas ja kui kaua treenida ning ka organismu tugevusest ja lihaste taastumise ning vastupidavuse võimest. Isiklikest kogemustest ütlen, et minul läks sooritusvõime palju paremaks, kui hakkasin vähem tegema rühmatreeninguid ja jõusaalis jagasin 4 päeva peale nädala kohta lihasgrupid ära. Lihas saab taastuda piisavalt hästi, kui ma seda treenin üks kuni kaks korda nädalas. Aga eks kõik oleneb eesmärgist ja vajadustest. Mõni vajab paremaks arenguks rohkem puhkust ja mõni vajab rohkem trenni. :D

Aga mina mõtlen alati, et kui ei ole proovinud mitut erinevat varianti, siis ei saagi kunagi teada, milline variant on parim endale. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõstke käsi, kellel on olnud ületreening. Alates tänasest kuulutame ületreeningu müüdiks, ja kõik teie, kes te olete seda kogenud, olete lihtsalt müüdi ohvrid. Kuulake John Brozi ja olete terved.
Üle 2-3 raske trenni nädalas mina teha ei suuda, siis ei taastu ära.

See ongi ületreening kui ei taastu ära :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere jälle! Vahel olen pidanud oma sõnu sööma. Seega koosneb minu trenn nüüd 2-3 korrast nädalas jõusaalis rassimisest ja ülejäänud nädalapäevad jooks, pumbad ja istesse tõusudest. Siiski ühe päeva jätan taastumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhteliselt mõttetu vaidlus, kuna see on paljugi individuaalne sõltudes mitmest tegurist, võta kasvõi vanus, stress ja geneetilised iseärasused. Seega minu meelest kõige lihtsam on seda asja näha selliselt, et sa lihtsalt tead, et sinu treeningud sõltuvad kolmest tegurist - intensiivsus, maht ja sagedus. Neid teades, mõistab iga treenija ise et need peamiselt kujunevadki välja iseenesest ja kogemusega. Ei ole vaja konkreetselt pead murda mis on õige ja mis vale. Selle dikteerib meile sisetunne. Ehk see mis meeldib kõige enam, see metoodika on ka õige. Oleks väga vale lähenemine treeningutele, kui võtta tõepähe mingi teatud süsteem, et keegi on nii öelnud ja nii peab olema. Peamisest teguriks peaks olema ikkagi sisetunne ja teadmine intensiivsuse, mahu ja sageduse omavahelisest koostööst. Trenn on produktiivne kui me seda naudime, sest see, et me seda naudime on keha märguanne, et me oleme õigel teel, mis tähendab arengut.

Seega teoreetiliselt võid isegi teha ka iga päev, mis tähendaks seega ka üliväikest intensiivust ja mahtu, kuna sagedus on ülisuur. Jne. Kui treenid suure intensiivsusega, siis see tähendab ka väiksemat sagedust kui ka mahtu. Jne. Nad sõltuvad omavahel ja üldiselt nad kujunevadki ise paika, kui ainult keha kuulata ja alluda treeningule, mis kõige enam on meelepärasem.

Profikulturismi maastikul on ju ka nt Coleman tegi väga suurte raskustega. Cutler minu meelest tegi selliseid poolikuid kordusi. Võta siis kinni milline on õige. Õige ongi see, mis meelepärasem.

Ületreening ei olegi miski muu, kui keha mitte kuulamine ja kuivalt mingi stampkava järgi tegemine. Kogemus on see, mis õpetab. Kuulake oma keha ja ta ei valeta.

Minu tagasihoidlikum arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×