Jump to content
matjusm

Hommikuti treenides pole kiirust

Recommended Posts

Olen avastanud ühe veidra asja enda puhul: hommikuti treenides olen ma oluliselt kehvem ja aeglasem kiirete klassikaliste (rebimine, tõukamine) harjutuste puhul kui õhtul treenides. Raskused on madalamad ja see mida ma õhtuti suudan püsti ära rebida/rinnale võtta, suudan ma hommikul tõstes vaid täiskükki teha.

Nn "aeglaste" harjutuste nagu kükk, surumine, lõuatõmme puhul ei ole nii väga vahet aga just klassikat ei suuda hommikuti hästi teha.

Mis teeb asja veel kummalisemaks on see et õhtuti tõstes olen ma vahetult enne seda umbes tund aega kuuli ja vasarat heitnud (lisaks veel pikale tööpäevale mis eelneb omakorda sellele) kuid ikka on siis seda kiirust, tehnikat ja jõudu palju rohkem.

Kas keegi oskab öelda milles võiks asi olla ja kuidas ma saaksin ka hommikustel treeningutel oma tulemusi parandada? Kõige selle väljund on see et nädala pärast lähen kätt proovima oma esimestele tõstespordi võistlustele ja need toimuvad ka suhteliselt vara ning ma tahaks teada soovitusi mida ette võtta et tähtsal päeval suudaksin korralikult tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen ise ka seda täheldanud. plahvatus on oluliselt nõrgem, keha kontroll ja kogu keha krampis hoiak harjutuse ajal(st ebavajalike lihaste kaasahaaramine harjutustes ja õhtul tehes on hoiak oluliselt lõdvem).

ma kahtlustan, et tegemist on pulsiga, kuna hommikuti küündib see mul 170ni aga õhtul peale tööd on 140midagi kuigi harjutused/raskused on samad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen avastanud ühe veidra asja enda puhul: hommikuti treenides olen ma oluliselt kehvem ja aeglasem kiirete klassikaliste (rebimine, tõukamine) harjutuste puhul kui õhtul treenides. Raskused on madalamad ja see mida ma õhtuti suudan püsti ära rebida/rinnale võtta, suudan ma hommikul tõstes vaid täiskükki teha.

Nn "aeglaste" harjutuste nagu kükk, surumine, lõuatõmme puhul ei ole nii väga vahet aga just klassikat ei suuda hommikuti hästi teha.

Mis teeb asja veel kummalisemaks on see et õhtuti tõstes olen ma vahetult enne seda umbes tund aega kuuli ja vasarat heitnud (lisaks veel pikale tööpäevale mis eelneb omakorda sellele) kuid ikka on siis seda kiirust, tehnikat ja jõudu palju rohkem.

Kas keegi oskab öelda milles võiks asi olla ja kuidas ma saaksin ka hommikustel treeningutel oma tulemusi parandada? Kõige selle väljund on see et nädala pärast lähen kätt proovima oma esimestele tõstespordi võistlustele ja need toimuvad ka suhteliselt vara ning ma tahaks teada soovitusi mida ette võtta et tähtsal päeval suudaksin korralikult tõsta.

Mul sama asi.

Isegi lõuna ajal veel keha nö "magab" ja kui mul on võistlused ntx päeval kell 2, siis ärkan üles kell 6 hommikul, et võistluste ajaks oleks keha korralikult "üles ärganud". Ehk soovitus- ärka võistluste päeval piisavalt vara üles ja proovi tegutseda võimalikult tavapäraselt ehk liigu ringi ja aja keha ärkvele (see ei tähenda muidugi, et lähed kuuli ja vasarat loopima, aga liiguta ennast lihtsalt).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul sama asi.

Isegi lõuna ajal veel keha nö "magab" ja kui mul on võistlused ntx päeval kell 2, siis ärkan üles kell 6 hommikul, et võistluste ajaks oleks keha korralikult "üles ärganud". Ehk soovitus- ärka võistluste päeval piisavalt vara üles ja proovi tegutseda võimalikult tavapäraselt ehk liigu ringi ja aja keha ärkvele (see ei tähenda muidugi, et lähed kuuli ja vasarat loopima, aga liiguta ennast lihtsalt).

Rene- see sõltub inimesest, mina ütleksin tüüpiline unimütsi jutt............olen aastaid alustanud trenniga hommikupoolikul 6.30-7.00 ja pole häda midagi ning ma ei ole seal mitte üksi...........

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rene- see sõltub inimesest, mina ütleksin tüüpiline unimütsi jutt............olen aastaid alustanud trenniga hommikupoolikul 6.30-7.00 ja pole häda midagi ning ma ei ole seal mitte üksi...........

Üldiselt on enamikul jõu ja kiiruse tulemused õhtupoole paremad, naised on hommikupoolsemad kui mehed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimesi on kahte sorti. Ühed on öösel kahe kolmeni üleval ja siis magavad lõunani.

Teistel tuleb juba õhtul kümne ajal uni peale ja on hommikul valmis tegudeks.

Aga maksimaalne sooritusvõime on kõigil parim pärast lõunat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ööpäeva vältel ilmneb inimese jõus, kiiruses ja vastupidavuses nii suurenemist kui ka vähenemist. Maksimaalne lihasjõu ööpäevane varieerumine ulatub 15 - 30 %-ni. Kiiruse ja vastupidavuse ööpäevased muutused on vähem väljendunud. Tähtsaimaks teguriks nende muutuste tekkes on närvisüsteemi erutuvuse ja teiste funktsionaalse seisundi näitajate ööpäevane perioodilisus. Selle kõrval omab tähtsust ka inimese elurežiim.

Jõu, kiiruse ja vastupidavuse ööpäevast rütmi tuleb arvestada võistlustest osavõtmisel, nt. treenida nendel kellaaegadel kui toimub võistlus, s.t. arvestades ajavööndeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×