Jump to content
VoodooMagic

Probleem õlaliigestega

Recommended Posts

Mitu treeningperioodi on mul lõppenud nii, et õlaliigesed ei talu treeningkoormusi või mingeid harjutusi, muutuvad valulikuks kuni selleni, et olen sunnitud treeningu peatama.

Kopeerisin siit lehelt Kiivika 3 päeva kava.

Millised harjutused võiks ära jätta või asendada, et õlaliigesed saaks minimaalselt väänamist, venitust, ebamugavust?

1. päev - Rind, Biitseps, Triitseps, Kõht

Surumine kangiga lamades 3 x 6 - 8

Surumine kangiga lamades kaldpingil 3 x 8 - 10

Lendamine hantlitega lamades 3 x 10 - 12

Ületõmme hantliga (pullover) 3 x 8 - 10

Küünarvarte kõverdamine kangiga scottipingil 3 x 8 - 10

Küünarvarte kõverdamine hantlitega istudes 3 x 8 - 10

Prantsuse surumine kangiga lamades 3 x 6 - 8

Triitsepsile ploki alla surumine seistes 3 x 8 - 10

Jalgade tõstmine rippkangil 3 x max

Keretõste kõhupingil 3 x max

2. päev - Reie esiosa, reie tagaosa, säär

Kükk kangiga, kang turjal 3 x 8 - 10

Jalapress trenazööril 3 x 8 - 10

Jala sirutus ette trenazööril 3 x 10 - 12

Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli 3 x 8 - 10

Jalgade kõverdamine trenazööril istudes 3 x 8 - 10

Pöiasirutus hack-kükk trenazööril 3 x 8 - 10

Pöiasirutus trenazööril istudes 3 x 10 - 12

Säärte sirutamine kallutusseisus (Eesel) 2 x 6 - 8

3. päev - Õlg, selg, kõht, alaselg

Surumine kangiga kukla tagant istudes 3 x 8 - 10

Lendamine küljele hantlitega seistes 3 x 10 - 12

Lendamine küljele trenazööril 3 x 8 - 10

Tõmme rippkangil althoidega 3 x 6 - 10

Tõmme kangiga vastu kõhtu kummargil 3 x 8 - 10

Tõmme plokil ülalt kitsa haardega 3 x 8 - 10

Eest ülestõmbed plokksüsteemil 3 x 8 - 10

Keretõste alaseljapingil 3 x 8 - 10

Keretõste kõhupingil 3 x max

Kerepöörded trenazööril 3 x max

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, mu postitus oli natuke laialivalguv, täpsustan.

Probleemsete harjutustena tunduvad olevat:

Surumine kangiga lamades kaldpingil 3 x 8 - 10

Ületõmme hantliga (pullover) 3 x 8 - 10

Küünarvarte kõverdamine kangiga scottipingil 3 x 8 - 10

Prantsuse surumine kangiga lamades 3 x 6 - 8

Surumine kangiga kukla tagant istudes 3 x 8 - 10

Tõmme rippkangil althoidega 3 x 6 - 10

Tõmme kangiga vastu kõhtu kummargil 3 x 8 - 10

Tõmme plokil ülalt kitsa haardega 3 x 8 - 10

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, mu postitus oli natuke laialivalguv, täpsustan.

Probleemsete harjutustena tunduvad olevat:

Surumine kangiga lamades kaldpingil 3 x 8 - 10

Ületõmme hantliga (pullover) 3 x 8 - 10

Küünarvarte kõverdamine kangiga scottipingil 3 x 8 - 10

Prantsuse surumine kangiga lamades 3 x 6 - 8

Surumine kangiga kukla tagant istudes 3 x 8 - 10

Tõmme kangiga vastu kõhtu kummargil 3 x 8 - 10

kui mul oli viimati õla vigastus, siis oli probleeme pigem lamades surumisega kui kaldpingil...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui mul oli viimati õla vigastus, siis oli probleeme pigem lamades surumisega kui kaldpingil...

jah ka see on üks selliseid probleemseid harjutusi

esimesena võiks vist kangi ja masina harjutusi asendada hantlite või nööri vms-ga, et liiges saaks vabamalt soovitud suunas liikuda...

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitan Sul leida kiropraktik, kes Su treeningkava üle vaataks. Mul on probleemid alaseljaga ja taipasin treeningkava kiropraktiku juurde kaasa võtta. Kiropraktik vaatas kava üle, tõmbas osad harjutused maha, lisas mõned harjutused ja venitused juurde, mis võimaldavad sama lihast treenida ilma ennast kahjustamata. Kuna see kõik toimus üsna hiljuti, ei ole mul veel tulemusi, mida kommenteerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tule parem minu juurest läbi, teeme lihastestid, vaatame, mis lihas sul õlastk konkreetselt hädane on, paneme teibid peale ja koostame harjutuste kompleksi õlale. (Tartu/Tallinn)

Kiropraktikud väga õlgadega ei tegele, seal pole tavaliselt midagi väänata, kui just mingit jõhkrat subluksatsiooni pole.. ja siis sa kohe kindlasti trenni ei teeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tule parem minu juurest läbi, teeme lihastestid, vaatame, mis lihas sul õlastk konkreetselt hädane on, paneme teibid peale ja koostame harjutuste kompleksi õlale. (Tartu/Tallinn)

Kiropraktikud väga õlgadega ei tegele, seal pole tavaliselt midagi väänata, kui just mingit jõhkrat subluksatsiooni pole.. ja siis sa kohe kindlasti trenni ei teeks.

tänan kutsumast, väga meeldiv, et siin keegi ka personaalselt viitsib hädasolijatele läheneda:)

ma tegelt elan soomes, ses suhtes asi keerulisem, mul siin üks pikka aega 10võistlusega tegelenud tuttav,

ta ka ilmselt oskaks mingil määral aidata.

aga noh, saada mulle privaatsõnumina tel nr, võtan ühendust kui mingi nv olen eestis, kui nii sobib...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi sai iseenesest alguse sellest, kui tegin kunagi jõusaalis ühe drenazööri peal, istudes õla kõrguselt raskuse surumist üles.

Harjutuse käigus käis õlast liigese nõks(raksatus) läbi ja noh suure koormuse all võib arvata, mis see liigesele teeb.

Et jah, eks oma lollus, et nii tegin, pold ju algus valus aga mis parata. Ja nüüd siis ilmselt liiges välja venind vms ja sama probleem tuleb tagasi kui liiges saab mingit tüüpi valet koormust.

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sportlane ei tegele vigastustest taastamisega, nende tegevusala on pigem vigastuste tekitamine endale :D

Õlapiirkonnas on hulk lihaseid ja valet lihast treenides üle forsseerides võib asja lihtsalt ka hullemaks teha.

Kõike parem soovitus oleks ilmselt ujumine. Üldse soovitaks väga pikka soojendust ja näiteks õlaringe teha. - need sellised üldised soovitused ilma täpsemat infot teadmata.

Liiges ilmselt välja veninud pole, pigem kõõlus v lihas:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui tegin kunagi jõusaalis ühe drenazööri peal, istudes õla kõrguselt raskuse surumist üles.

Üks harjutustest, mis minu kavas maha tõmmati. Ma ei mõelnudki, et Sul ilmtingimata midagi venitada on. Jutt oli väga hariv kiropraktikul. Ilmselt nagu teistelgi, kes asja tunnevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on õlaga mitmeid kordi jamasid olnud, peamiseks tekitajaks kuklalt surumine.

Viimane kord vigastasin õlga rinnalt surumisega, kui ühele poole pani treeningpartner vähem raskust peale kui mina teisele poole.

Õlg on olnud järgmine päev ka seisus, kus kätt eriti liigutada ei kannata, Kui kiirelt hea massööri juurde minna, siis minu puhul on see aidanud nii, et 3-4 päeva hiljem võin juba trennis suuri raskusi liigutada ja probleem on kadunud. Seega heast massöörist, kes asja tunneb, võib kasu kindlasti olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea, palju üldse tõsiselt treenijaid on kellel kõik korras on?

Endal ka ülekoormusest, juba kolmas kuu, õlad haiged. Algul oli asi nii hull et ei saanud kangi kukla taha. Nüüd saan jälle kükkida.

Siiani ei saa teha prantsuse surumist ja kitsalt surumist. Kaldpinnal surumine on ka piinarikas.

Käisin küll massaasis. Iga päev teen õlaringe ja venitusi.

Tahab lihtsalt rahu, aega ja väiksemaid raskusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea, palju üldse tõsiselt treenijaid on kellel kõik korras on?

Endal ka ülekoormusest, juba kolmas kuu, õlad haiged. Algul oli asi nii hull et ei saanud kangi kukla taha. Nüüd saan jälle kükkida.

Siiani ei saa teha prantsuse surumist ja kitsalt surumist. Kaldpinnal surumine on ka piinarikas.

Käisin küll massaasis. Iga päev teen õlaringe ja venitusi.

Tahab lihtsalt rahu, aega ja väiksemaid raskusi.

kõlab tuttavalt...

ega jah, liigesed paranevadki aint max rahu saades...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõlab tuttavalt...

ega jah, liigesed paranevadki aint max rahu saades...

Natuke õige, natuke vale. Akuutses faasis tõesti rahu, aga taastumises siiski liikumist, mis tagab toitainetega varustatuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no kui enam särkigi ei saa selga panna, siis iga liigutus aint liigest ärritav ja paranemist takistav:)

Täpselt nii minul ka oli. Nüüd annab veel õrnalt tunda kui riietun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahju kyll et treeniad ikka teevad kangiga kuklatagant surumist, on olemas täiesti turvaline alternatiiv sellele harjutusele!

Selle harjutuse jätsin juba paar aastat tagasi ära. Nüüd muidugi enam ei saaksgi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb enne trenni korralikult õlaliigesed soojaks teha. Teiseks, rinda treenin ainult hetkel kangiga ja masinal, kuna raskemate hantlitega on oht ikka väga suur :D Õlale teen seistes kangiga surumist ja lendamist teen ühe käega, kahe käega korraga tehes oli valu sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×