Jump to content
marie

Kaalust alla

Recommended Posts

Tere, olen 25aastane, 157cm ja kaalun hetkel 73kg. Figuurisõprade toitumisega kaotasin 20kg, nüüd aga on 5kg tagasi tulnud. Mingi hetkel jäi kaal lihtsalt seisma ja heitusin sellest ja nii ongi need 5 kilo jälle juurde tulnud. Otsustasin jõusaali minna ning treeningkava võtta. Kuid arvan, et ka toitumisega on midagi paigast ära, eriti veel, kui jõusaali trenn nüüd juurde tuleb.

Praegu on toitumiskava umbes selline:

hommikul: neljaviljahelbepudru pähklite ja rosinatega ja klaas tomatimahla

vahepala: puuvili ja jogurt

lõunasöök: kartul või makaron kanafileega või kanahakklihaga, toorsalat

vahepala: puuvili

õhtusöök: toorsalat ja kanafilee või toorsalat ja muna

Lisaks tarbin vett umbes 1,5 l päevas

BAV tuli mul 1513, figuurisõprade kava järgi olen söönud umbes 1600kcal päevas. Kuna jõusaali saan minna õhtul peale tööd, siis kas õhtusöök tuleks süüa enne saali minekut või peale trenni või süüa õhtusöök enne ning peale saali veel kodujuustu näiteks? Üldiselt olen ise aru saanud ennast jälgides, et nisutooted ja ka makaron ei tee mulle üldse head, need tuleks asendada tatraga, kuna riis ei maitse lihtsalt. Suured tänud abi eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, olen 25aastane, 157cm ja kaalun hetkel 73kg. Figuurisõprade toitumisega kaotasin 20kg, nüüd aga on 5kg tagasi tulnud. Mingi hetkel jäi kaal lihtsalt seisma ja heitusin sellest ja nii ongi need 5 kilo jälle juurde tulnud. Otsustasin jõusaali minna ning treeningkava võtta. Kuid arvan, et ka toitumisega on midagi paigast ära, eriti veel, kui jõusaali trenn nüüd juurde tuleb.

Praegu on toitumiskava umbes selline:

hommikul: neljaviljahelbepudru pähklite ja rosinatega ja klaas tomatimahla

vahepala: puuvili ja jogurt

lõunasöök: kartul või makaron kanafileega või kanahakklihaga, toorsalat

vahepala: puuvili

õhtusöök: toorsalat ja kanafilee või toorsalat ja muna

Lisaks tarbin vett umbes 1,5 l päevas

BAV tuli mul 1513, figuurisõprade kava järgi olen söönud umbes 1600kcal päevas. Kuna jõusaali saan minna õhtul peale tööd, siis kas õhtusöök tuleks süüa enne saali minekut või peale trenni või süüa õhtusöök enne ning peale saali veel kodujuustu näiteks? Üldiselt olen ise aru saanud ennast jälgides, et nisutooted ja ka makaron ei tee mulle üldse head, need tuleks asendada tatraga, kuna riis ei maitse lihtsalt. Suured tänud abi eest.

e-ee ...

õhtusöök on OK, ;)

Kõik muu jätab mulje, et üritad iga hinna eest kaalu tõsta ja just rasva arvel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige Kaloraaž on tulemuste saamiseks määrav. Sellist toitu, mis paksuks teeks pole olemas. On olemas toiduga liialdamine ning see on põhjus rasvumiseks.

Usun, et toitumist pole vaja eriti muuta. Kui lisada jõusaal siis seal põletatav kalorite hulk peaks olema piisav, et kaloraaž defitsiidis hoida ning rasva põletada. Esialgse vaatuse puhul tundub üldse, et sööd liiga vähe. Kuid, kui sa oled väga istuva eluviisiga siis on see mõistetav. Igal juhul ära kaloraaži enam madalamale lase.

Võid hoopiski nädala-kaks toituda veidi rohkem, et keha üldine olek normaliseeruks. (ära lihtsalt liialda paar päeva - vaid kontrollitult tõsta kaloraaži veidi ning toitu rohkem mitu, mitu päeva järjest)

Pika kaalulangetuse probleem on keha harjumine madala kaloraažiga. Rasvapõletus ja kaalukaotus aeglustub või jääb lõpuks üldse seisma. Lühike periood, kus tagatakse keha normaalseks elutegevuseks vajalik kaloraaž annab võimaluse keha turgutada, et pärast uuesti rasvapõletusega ilusti edasi minna.

Tee kindlaks, et saad päevas piisavalt valke (Nii umbes 1,5g kehakilo kohta oleks hea) ja rasvu (ca. 1g kehakilo kohta oleks). Ülejäänud las olla süsivesikud.

Lühiajalist kaalutõusu pole vaja karta kuna rasvamass see olla ei saa (väike osa sellest ainult). Pigem on see ajutisest toiduga liialdamisest tekitatuna tõusnud veekaal. Pole põhjust muretsemiseks.

Söömine enne või peale trenni pole otseselt oluline. Kuid taastumist arvesse võttes soovitaksin süüa oma päeva viimane söögikord siiski peale trenni.

Toitained vali sellised nagu tahad. Pole eriti oluline. Kuid Eelista ületöötlemata toite. Kasuta rohkem tooraineid ja kokka ise. Jälgi, et oleksid vajalikud rasvad/valgud kaetud ning, et menüü sisaldaks mingil määral juurikaid/puuvilju nende vitamiinide/mineraalide sisalduse pärast. ;)

Edu!

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õige Kaloraaž on tulemuste saamiseks määrav. Sellist toitu, mis paksuks teeks pole olemas. On olemas toiduga liialdamine ning see on põhjus rasvumiseks.

Õnneks on see jutt täielik jama, vastasel juhul ei oleks ntx mina kui endomorf iial ülekaalust vabaneda suutnud.

Nii et jätkad ikka geneetika kui väärteaduse vastu võitlemist lõssenkistlik-mitshuurinlikelt positsioonidelt, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õnneks on see jutt täielik jama, vastasel juhul ei oleks ntx mina kui endomorf iial ülekaalust vabaneda suutnud.

Nii et jätkad ikka geneetika kui väärteaduse vastu võitlemist lõssenkistlik-mitshuurinlikelt positsioonidelt, ;)

Ära aja suust lolli juttu välja.

Selliseid asju nagu endomorfe on veel vähem olemas. Vbl mõni inimene, keda on õnnistatud eriliti paljude tervislike probleemidega juba sünnist saati, võivad sellist asja endale lubada, et kutsuvad ennast mingiks endoks või ectoks.. Kuid tavaline terve inimene on täiskasvanuna täpselt selline nagu ta ennast teinud on. Kuid oled paks siis oled seda sellepärast, et topid endale rohkem toitu sisse, kui vaja.

Meie keha töötab Termodünaamika seaduste järgi. Paned rohkem energiat sisse, kui ta kasutab ning ta salvestab üleliigse energia - tihtipeale rasvana. Kui annad talle vähem energiat siis ta peab elutööks vajaliku energia saama mujalt. Kas siis rasvavarudest või lihaste lõhkumisest, või kust iganes.

Calories In - Calories out = muutus kehamassis.

Mõned laialdasemad uuringud on näidanud, et ülekaalulised ALAhindavad oma tarbitavat toidukogust kuni 50% ning alakaalulised ÜLEhindavad. Ehk Paksud arvavad, et nad söövad samapalju kui kõhnad, kuigi tegelikult söövad kõvasti rohkem. Ning kleenukesed tihtipeale arvavad, et söövad metsikuid koguseid, kuigi reaalselt nad seda ei tee. Lisaks veel aktiivsuse tasemes, mis paksukestel madalad ning paljudel kõhnadel kõrged - tähendab seda, et lõppmuutus kehamassis on veelgi tuntavam.

Kuidas sa seletad, et kaalus alla võtsid? Kas tõesti arvad, et mingi teatud toiduaine välja jätmine oma menüüst muutis seda kuidas su keha energiat töötleb? Räägi meile ka sellest.

Kui sinu varasem menüü koosnes enamuses kiirtoidust ja muudest ületöödeldud toitudest siis nõustun, et selliste asjade ületarbimine võib esile kutsuda paljude keha funktsioonide muutust, mis võivad takistada edukat rasvapõletust ja kutsuda esile muid jamasid.

Kui selline oli olukord siis selge pilt. Oli noor ja loll, et nii käitusid. Kuid kokkuvõttes määras siis liigkõrge kaloraaž paksuks minemise.

Isegi kui ma söön ainult burgereid oma elu lõpuni - seni kuni ma teen seda alakaloraažis ei lähe ma iialgi ülekaaluliseks. Olenevalt makrotoitainete sisaldusest võin kasvatada veidi rasvmassi kui ei suuda kehale piisavalt palju vajalikku pakkuda, et lihasmassi üleval hoida.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära aja suust lolli juttu välja.

Selliseid asju nagu endomorfe on veel vähem olemas. Vbl mõni inimene, keda on õnnistatud eriliti paljude tervislike probleemidega juba sünnist saati, võivad sellist asja endale lubada, et kutsuvad ennast mingiks endoks või ectoks.. Kuid tavaline terve inimene on täiskasvanuna täpselt selline nagu ta ennast teinud on. Kuid oled paks siis oled seda sellepärast, et topid endale rohkem toitu sisse, kui vaja.

Meie keha töötab Termodünaamika seaduste järgi. Paned rohkem energiat sisse, kui ta kasutab ning ta salvestab üleliigse energia - tihtipeale rasvana. Kui annad talle vähem energiat siis ta peab elutööks vajaliku energia saama mujalt. Kas siis rasvavarudest või lihaste lõhkumisest, või kust iganes.

Calories In - Calories out = muutus kehamassis.

Mõned laialdasemad uuringud on näidanud, et ülekaalulised ALAhindavad oma tarbitavat toidukogust kuni 50% ning alakaalulised ÜLEhindavad. Ehk Paksud arvavad, et nad söövad samapalju kui kõhnad, kuigi tegelikult söövad kõvasti rohkem. Ning kleenukesed tihtipeale arvavad, et söövad metsikuid koguseid, kuigi reaalselt nad seda ei tee. Lisaks veel aktiivsuse tasemes, mis paksukestel madalad ning paljudel kõhnadel kõrged - tähendab seda, et lõppmuutus kehamassis on veelgi tuntavam.

Kuidas sa seletad, et kaalus alla võtsid? Kas tõesti arvad, et mingi teatud toiduaine välja jätmine oma menüüst muutis seda kuidas su keha energiat töötleb? Räägi meile ka sellest.

Kui sinu varasem menüü koosnes enamuses kiirtoidust ja muudest ületöödeldud toitudest siis nõustun, et selliste asjade ületarbimine võib esile kutsuda paljude keha funktsioonide muutust, mis võivad takistada edukat rasvapõletust ja kutsuda esile muid jamasid.

Kui selline oli olukord siis selge pilt. Oli noor ja loll, et nii käitusid. Kuid kokkuvõttes määras siis liigkõrge kaloraaž paksuks minemise.

Isegi kui ma söön ainult burgereid oma elu lõpuni - seni kuni ma teen seda alakaloraažis ei lähe ma iialgi ülekaaluliseks. Olenevalt makrotoitainete sisaldusest võin kasvatada veidi rasvmassi kui ei suuda kehale piisavalt palju vajalikku pakkuda, et lihasmassi üleval hoida.

Lõssenkistlik jauramine.

Ma saan aru, et sul on mingi patoloogiline viha paksude vastu, aga see juba sinu probleem.

Võid geneetikat eitada palju tahad, ega geneetika mingite sinu foobiate tõttu eksisteerimast lakka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõssenkistlik jauramine.

Ma saan aru, et sul on mingi patoloogiline viha paksude vastu, aga see juba sinu probleem.

Võid geneetikat eitada palju tahad, ega geneetika mingite sinu foobiate tõttu eksisteerimast lakka.

Ja sa võid elu lõpuni mingeid toite karta ja geneetika süüks asju ajada, mis on tegelikult sinu enda kätes ja peas kinni.

Minu ainuke viha paksude vastu on see, kui inimene on paks ning ei tee midagi selle muutmiseks, kuid möliseb päevad läbi kuidas tal sitt geneetika on ja lihtsalt ei ole võimalik rasvast vabaneda - selle asemel, et külmkapp vahest kinni ka panna ning tugitoolist püsti tõusta. Sest see on minu arust absurdsuse tipp.

Geneetika ei ole mingi maagiline asi, mis igal inimesel niivõrd erinev on, et iga viimanegi kui inimene peaks oma toitumist 100% personaliseerima toiduvalikute osas. Lihtne termodünaamika kehtib absoluutselt kõigi puhul. See, et mõnel inimesel on haigused, mis muudavad keha funktsioonide tööd ei tähenda, et nende probleemid on ülejäänud rahvusel.

Kui geneetika määraks niivõrd suurt rolli siis ei tõuseks maailma rasvumise tase niivõrd kiiresti. Tõuseb ta aga kiiresti sellepärast, et viimase 20a on ameerikas ainuüksi keskmine päevane kaloraaž suurenenud 500kcal võrra.

Selle asemel, et tuua üks anekdootne näide enda peal - parem otsi mõned laialdasemad ja pika-ajalised uuringud, mis tõestaksid, et mingi toitaine eemaldamine menüüst põhjustab rasvumise vähenemist. Oh wait... seda ei saa teha, kuna sellist uuringut ei eksisteeri.

Küll aga eksisteerib piisavalt uuringuid, mis näitavad, et inimene on võimeline kaotama kaalu ja rasvmassi ükskõik mis toidukoguste peal.

Kasvõi toitudes paljast suhkrust.

-------------

http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/...ets-part-1.html

Create an Appropriate Caloric Deficit/Set Calories

Ok, this is probably the one that will cause the most controversy which is why I’m going to spend the most time on it. A constant and never-ending cry, and one that has recently come back to life due to some popular but misguided books, is that calories don’t count, or thermodynamics doesn’t apply to humans or other nonsense. In that vein, a current meme (look it up) is that the energy balance equation is incorrect for various reasons; I addressed this in some detail a little while back in the article The Energy Balance Equation.

In case you can’t take the time to go read it in full, I’ll only say that the people saying that calories in vs. calories out don’t understand the energy balance equation; in fact I saw some hysterical examples of this in a recent thread on a fitness forum, people tossing out examples that they thought disproved the energy balance equation but which only showed that they really had no idea what they were talking about. Again, the problem isn’t with the equation, the problem is with people who don’t understand what it represents. Read the article for more.

But the simple fact is this, the ONLY way to force the body to call on stored energy (e.g. body fat) is to create an imbalance between energy intake (from food) and energy expenditure (this side of the equation comprises a number of factors discussed in detail in Metabolic Rate Overview). That’s why this is the primary criterion in how I set up fat loss diets. I don’t give a damn what else you do, if you haven’t created an imbalance between intake and expenditure (and you’ll see that there are different ways of achieving this goal), nothing else will matter.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja sa võid elu lõpuni mingeid toite karta ja geneetika süüks asju ajada, mis on tegelikult sinu enda kätes ja peas kinni.

Minu ainuke viha paksude vastu on see, kui inimene on paks ning ei tee midagi selle muutmiseks, kuid möliseb päevad läbi kuidas tal sitt geneetika on ja lihtsalt ei ole võimalik rasvast vabaneda - selle asemel, et külmkapp vahest kinni ka panna ning tugitoolist püsti tõusta. Sest see on minu arust absurdsuse tipp.

Geneetika ei ole mingi maagiline asi, mis igal inimesel niivõrd erinev on, et iga viimanegi kui inimene peaks oma toitumist 100% personaliseerima toiduvalikute osas. Lihtne termodünaamika kehtib absoluutselt kõigi puhul. See, et mõnel inimesel on haigused, mis muudavad keha funktsioonide tööd ei tähenda, et nende probleemid on ülejäänud rahvusel.

Kui geneetika määraks niivõrd suurt rolli siis ei tõuseks maailma rasvumise tase niivõrd kiiresti. Tõuseb ta aga kiiresti sellepärast, et viimase 20a on ameerikas ainuüksi keskmine päevane kaloraaž suurenenud 500kcal võrra.

Sa oled oma jutuga 60 aastat hiljaks jäänud, ;)

50ndate NSV Liidus oleksid ilmselt kohe akadeemikuks saanud.

Grupp seltsimehi õgib end paksuks.

Teine grupp seltsimehi õgib kah, aga paksuks kuidagi ei lähe.

Ja on grupp seltsimehi, kel ei ole vaja õgida, et paksuks minna ...

See on õige, et praktiliselt iga terve inimene võib ülekaalust vabaneda.Ainult et ühelt ei nõua see mingit pingutust, teine peab kõike kpntrolli all hoidma.

Väidan, et minu menüüga kukuks sinu kaal kolinal ...

nagu ka minu kaal sinu menüüga kasvaks veel kiiremini ...

eeldusel, et kulutame energiat enam-vähem võrdselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled oma jutuga 60 aastat hiljaks jäänud, :P

50ndate NSV Liidus oleksid ilmselt kohe akadeemikuks saanud.

Grupp seltsimehi õgib end paksuks.

Teine grupp seltsimehi õgib kah, aga paksuks kuidagi ei lähe.

Ja on grupp seltsimehi, kel ei ole vaja õgida, et paksuks minna ...

See on õige, et praktiliselt iga terve inimene võib ülekaalust vabaneda.Ainult et ühelt ei nõua see mingit pingutust, teine peab kõike kpntrolli all hoidma.

Väidan, et minu menüüga kukuks sinu kaal kolinal ...

nagu ka minu kaal sinu menüüga kasvaks veel kiiremini ...

eeldusel, et kulutame energiat enam-vähem võrdselt.

Vaata ülevalolevat postituse muudatust. Sinu jutt on lasteaia tasemel. ;)

"But the simple fact is this, the ONLY way to force the body to call on stored energy (e.g. body fat) is to create an imbalance between energy intake (from food) and energy expenditure (this side of the equation comprises a number of factors discussed in detail in Metabolic Rate Overview). That’s why this is the primary criterion in how I set up fat loss diets. I don’t give a damn what else you do, if you haven’t created an imbalance between intake and expenditure (and you’ll see that there are different ways of achieving this goal), nothing else will matter."

Kui on kaks inimest täiesti võrdsete kalorsustega identsete toitude peal ja nende aktiivsus ja kalorite kulu on 100% sama, siis nende kaalumuutus saab olema 99% sama. Sa üritad vastu vaielda Termodünaamika seadustele. Seadused, mis on paika pandud väga tarkade inimeste poolt ning mida aksepteerivad kõik teadlased vähemal või suuremal määral.

Ära ürita lolli mängida.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuumad eesti poisid, kipute siin eirama kahte asja:

Esiteks ideed, et ka isiksuslikud omadused on osalt geneetilise taustaga. Kas teoreetiliselt on erinev see, et mõni inimene on tõenäolisemalt ülekaalus, sest ta ainevahetus ei saa suhkrutega nii hästi toime sellest, et mõni inimene on ülekaalus tõenäolisemalt selle tõttu, et tal on soodumus enda lohutamisele läbi käitumise (ja üks variant on söömine).

Teiseks tõsiasja, et kasvatus/keskkond ja geneetika on praktikas ja ühe inimese kontekstis alati lahutamatud ja alati interaktsioonis.

Sellest hoolimata - geneetilist tausta me muuta ei saa. Aga me ei saa muuta ka seda, kuidas käitusime eile või kuidas meid kasvatait 10 aastat tagasi. Mida saab muuta on see, mida ma järgmiseks tegema hakkan. Ja nii iga päev:)

Aga termodünaamika seadused ei ole kogu tõde. "Kalor" ei käitu kehas alati ühtemoodi. Erinevad "kalorid" kutsuvad esile erinevaid ainevahetuslikke muutusi. Hei, me võiks ju ka mõõta palju põlevkivis kaloreid on - kas arvad, et päevas 5000 kcal eest põlevkivi süües läheb paksuks? Aga 5000 kcal jagu paberit? See palju "kaloreid" milleski on, mõõdetakse ikkagi läbi põletamise. Põletamise seadmetes, mis ei ole sarnased inimese seedeelundkonnale ja muule ainevahetusele.

Kas tõesti arvad, et 2 inimest, kelle BAV on 1500; kulutavad 500 (seega kogukulu 2000) ja üks sööb päevas 2500 kcal liha, pähkleid ja juurikaid ja teine, kes sööb magusat ja rämpstoitu, et kaalumuutus on sama? Muutus kehakompositsioonis?

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle asemel, et tuua üks anekdootne näide enda peal - parem otsi mõned laialdasemad ja pika-ajalised uuringud, mis tõestaksid, et mingi toitaine eemaldamine menüüst põhjustab rasvumise vähenemist. Oh wait... seda ei saa teha, kuna sellist uuringut ei eksisteeri.

Küll aga eksisteerib piisavalt uuringuid, mis näitavad, et inimene on võimeline kaotama kaalu ja rasvmassi ükskõik mis toidukoguste peal.

Selge.Kui mõni paksmagu ülekaalust vabaneb, siis on tegemist anekdootse näitega, :D

Jama kohe, et ei mahu sinu teooriate alla; no tõesti kole lugu, ;)

No palub vabandust - nii piinlik su teooriaid rikkuda.

Üldiselt on teiste alavääristamist ja alandamist mingi välise tunnuse alusel, kuulutades et nad kõik on sellised ja nad selles ise süüdi vaja ...

e-ee ...

:P

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on kaks inimest täiesti võrdsete kalorsustega identsete toitude peal ja nende aktiivsus ja kalorite kulu on 100% sama, siis nende kaalumuutus saab olema 99% sama. Sa üritad vastu vaielda Termodünaamika seadustele. Seadused, mis on paika pandud väga tarkade inimeste poolt ning mida aksepteerivad kõik teadlased vähemal või suuremal määral.

Ära ürita lolli mängida.

Selge.

Kui ma lähen hr.Kiivika juurde trenni, söön mida tema ja treenin nagu tema, siis teen hr. Kiivikale võistlustel pähe, :P

Kes vastupidist väidab, mängib lolli, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Einoh. kodanik Lõssenko oli ju ikkagi akadeemik. :P

Sa kohe kangesti tahad tõestada, et sina oled parem kui paksmaod ...

no jõudu.

Mida ma tahan tõestada on võrreldav sellega, et maakera on ümmargune. Sina aga vaidled kõigest jõust vastu, et on lapik. Ning kõigele lisaks proovid kuidagi jätta muljet, et tegemist on personaalse rünnakuga sinu või paksude vastu. Samas kui mul on täiesti pohhui kes sa oled, või mida sa teinud oled.

Ma räägin faktidest. Sina aga isiklikest kogemustest võttes testgrupiks ühe-ainse inimese. Ise-enda. No mida veel... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arch, ma adresseerisin oma postituses termodünaamika küsimust. Põlevkivi and all that. Sa ei taha tõestada siin mitte seda, et maakera on ümmargune vaid seda, et inimkeha on võrdne kaminaga. Ei ole noh:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arch, ma adresseerisin oma postituses termodünaamika küsimust. Põlevkivi and all that. Sa ei taha tõestada siin mitte seda, et maakera on ümmargune vaid seda, et inimkeha on võrdne kaminaga. Ei ole noh:)

Mitte päris nii... Pean silmas, et minu väite tõsidus on võrdne sellega, et Maakera on ümmargune ning teised üritavad tõestada, et ei ole. ;)

Erinevalt puidust millega kaminaid toidad - on toitainetes sisalduvad valgud, süsivesikud, rasvad praktiliselt võrdselt oma omaduselt "põleda". Sa võid öelda, et mõned puud põlevad kaminas kehvasti ja halvasti, ning mõni ei põle üldse. Aga sa ei saa väita, et mõni kindel toiduaine (võrdsete makro toitainete sisaldusega kui mõni teine toiduaine) põleb kehas nii hästi või halvasti, et mõjutab päeva lõpuks toodetud soojuse hulka statistiliselt olulisel määral.

Valgud sisaldavad 4kcal, süsivesikud 4kcal ja rasvad 9kcal. Nii enamvähem. Kui sa võtad kaks inimest, identsete väliste parameetritega (pikkus, kaal) ning võrdsete kehakoostistega (lihasmassi ja rasvamassi osa), võrdsete energiakulutustega (liikumine, trenn) ning annad neile võrdse kalorsuse ja makrotoitainetega menüü, mis koosneb erinevatest toitudest - siis nende kehamassi muutus saab olema 99% sama.

Kuid kuna nii täpselt võrreldavaid inimesi on raske leida, siis tulevad mängu erinevad faktorid.

Need, kes on rasvasemad põletavad tunduvalt vähem kaloreid oma madala aktiivsuse, madala lihasmassi ning teistsuguse üleüldise metabolismi effektiivsuse tõttu. Kuid see ei muuda fakti, et kui pakkuda sellele isikule rohkem energiat, kui ta tarbib - siis mass kasvab, kui vähem, siis langeb.

Aga - Isegi väliselt samade näitudega inimeste puhul ei ole enamasti energiakulutus võrdväärne. Kuid see ei ole enamasti mingi ülim geneetiline faktor või rets organismi eripära, vaid pigem elu jooksul omandatud näitajad. Kui inimene on terve elu toitunud mingit kindlat moodi, aktiivne olnud teatud moodi - siis tema keha energia töötlemine on arvatavasti teistsugune kui teisel samade väliste näitajate isikul.

Seetõttu võib üks 3000kcal dieedi juures alla võtta, samas kui teine võib juurde võtta. Olgugi, et kehakaal, pikkus ja rasvamass on suhteliselt sama.

Ehk erinevad inimesed käituvad erinevalt pakutud energiakogustele. Kuid see ei ole alati niivõrd geneetiline, kuivõrd elu jooksul omandatud elustiili (kuid tõesti ka mingil määral geneetika) tagajärg.

Daemonium üritab väita, et mingi kindla toiduaine tarbimine aitas tal alla võtta. Mis on idiootsus.

Õige Kaloraaž ja makro toitainete kogused on määravad. Õige kaloraaži all pean silmas seda, et võetakse arvesse oma keha eripära energia töötlemisel ja seetõttu tehakse vastavaid korrektuure oma toitumisse.

Ainuüksi valgu kogus menüüs võib mõjutada väga palju. Valgu seedimiseks kulub 20-30% energiast mida ta pakub. Seega kõrgvalgu dieet isegi suure kaloraaži puhul omab alati võiksemat mõju kaalule, kui samaväärne süsikute või rasvade dieet.

Seega vbl võib väga pealiskaudselt öelda, et toidu tüüp mõjutab midagi. Aga ainult neile, kes ei ole kursis toidus leiduva kalorite koguste mõjuga inimese kehale.

Mina võin seevastu südamerahuga süüa päev otsa pitsat ja võtta kaalus alla ning säilitada lihast väga ilusti - mitte, et ma oleksin geneetiline friik - vaid sellepärast, et ma oskan õigesti arvestada oma päevaseid kalorivajadusi ja makrotoitainete nõudeid ja töötlusprotsesse oma kehas.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub su viimase postituse põhjal, et meil on siin ikkagi kaks inimest, kellel on oma "usk" ja tõendusmaterjal oma kogemuse näol:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle tundub su viimase postituse põhjal, et meil on siin ikkagi kaks inimest, kellel on oma "usk" ja tõendusmaterjal oma kogemuse näol:)

Tundub nii. Ainult selle vahega, et mida ma räägin omab teaduslikku alust. Ja mida tema räägib on ühe inimese ebausk ja vääralt mõistetud kogemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub nii. Ainult selle vahega, et mida ma räägin omab teaduslikku alust. Ja mida tema räägib on ühe inimese ebausk ja vääralt mõistetud kogemus.

Ja-aa.

sm.Lõssenko väitis nagu sinagi, et geneetika on ebausk ja väärteadus, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja-aa.

sm.Lõssenko väitis nagu sinagi, et geneetika on ebausk ja väärteadus, :D

Kle mida sa jahud. Tõesta siis midagi vahelduseks, ära pillu paska lihtsalt.

Geneetika, geneetika, geneetika. Kõigis elu probleemides süüdi? Pole mitte kuskil isegi ligikaudselt väitnud, et geneetika väärteadus on. Aga pole ka keegi tõestanud, et kõik ülekaalulised oleksid geneetiliste defektidega. Vbl mõistus on neid ala-arenenud, kui ei suuda oma elus vajalikke muudatusi esile kutsuda... aga keha neil vaevalt katki on. Pigem on nad selle ise katki teinud ja pärast ainult oskavad nutta ja halada.

Kes kurat on see Lõssenko keda sa kogu aeg sisse tood. Onu sul või midagi?

Sa üritad nii järjepidevalt väita, et kogu maailma toitumisteadus on lollus ja vale ning tunduvalt õigem on kõik geneetika kaela ajada. Sa ise ka aru saad, kui loll jutt see on? :P

Nahhui me üldse siis toitumiskavasid teeme ja vaeva näeme, kui niikuinii geneetika määrab ära, kas lähme paksuks või võtame alla... ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kle mida sa jahud. Tõesta siis midagi vahelduseks, ära pillu paska lihtsalt.

Geneetika, geneetika, geneetika. Kõigis elu probleemides süüdi? Pole mitte kuskil isegi ligikaudselt väitnud, et geneetika väärteadus on. Aga pole ka keegi tõestanud, et kõik ülekaalulised oleksid geneetiliste defektidega. Vbl mõistus on neid ala-arenenud, kui ei suuda oma elus vajalikke muudatusi esile kutsuda... aga keha neil vaevalt katki on. Pigem on nad selle ise katki teinud ja pärast ainult oskavad nutta ja halada.

Kes kurat on see Lõssenko keda sa kogu aeg sisse tood. Onu sul või midagi?

Sa üritad nii järjepidevalt väita, et kogu maailma toitumisteadus on lollus ja vale ning tunduvalt õigem on kõik geneetika kaela ajada. Sa ise ka aru saad, kui loll jutt see on? :D

Nahhui me üldse siis toitumiskavasid teeme ja vaeva näeme, kui niikuinii geneetika määrab ära, kas lähme paksuks või võtame alla... ;)

Ei mina saa mitte aru, mis hetkest toitumiskavad sinu jaoks olulisteks muutusid ...

Ise üritad siin ju kogu aeg väita, et kõik inimesed on ühesesugused, mingeid erinevusi, eriti veel geneetilisi, ei ole üldse olemas ja peamine söömise juures olevat see, et mingeid toitumiskavu ei ole vaja - et paksudel tuleb lihtsalt vähem süüa . ...., :D

See, et paksud on vaimselt alaarenenud, on kahtlemata huvitav väide sinu poolt ...

äkki sa tahtsid hoopis öelda et paksud on untermensch, no vähemalt sinuga võrreldes ..., :P

P.S.

Ahjaaaa ...

Trofim Lõssenko

no täienda oma teoreetilist baasi, :D

Ei ole su väidetes midagi uut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa üritad nii järjepidevalt väita, et kogu maailma toitumisteadus on lollus ja vale ning tunduvalt õigem on kõik geneetika kaela ajada. Sa ise ka aru saad, kui loll jutt see on? :P

Nahhui me üldse siis toitumiskavasid teeme ja vaeva näeme, kui niikuinii geneetika määrab ära, kas lähme paksuks või võtame alla... ;)

Saan aru et sina esindad kogu maailma toitumisteadust ja tema kurja geneetikat ja nii mustvalge see asi ongi? :D

Näide: hormoonid (geneetika poolt mõjutatavad) mõjutavad rasvapõletust ja lihase kasvatamist.

Rääkimata sellest, justkui makrotoitained oleks A ja O. Kui inimene tarbiks ainult puhastatud makrotoitained, siis ta sureks üsna kiiresti vitamiinipuudusesse. Juba see lööb augu su sv on sv teooriasse.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×