Jump to content
htilga

Enda kombineeritud treeningkava

Recommended Posts

Olles seni treeninud vaid vaimusilmas oleva treeningkava järgi pidasin mõistlikuks, et tuleks ehk vähemalt korra see kirja panna, et saaks vajadusel korrektuure teha :rolleyes:

Minu andmed:

183cm

80,5kg

Eesmärk:

Lihasmass, -jõud, -reljeef (ma tean, et kõike korraga ei saa või on vähemalt ülikeeruline saavutada, et iga päev täpselt 17kcal plussis olla) :D

Toitumine:

Hommik- 1tl. kalamaksaõli, C-vitamiin(200mg), puder (250ml vett, 50ml toorpiima, 75ml kaerahelbeib, 25ml kaerakliisid), ~100ml maasikamoosi, 3 keedumuna, kukkel Nukits koos Jussi singi ja Saare light juustuga(kõige peal tomat). Lõpetuseks roheline tee. Tavaliselt liigun ~15min peale hommikusööki trenni.

Enne trenni 4 Fasti BCAA tabletti ja 5g kreatiini koos 15g dekstroosiga.

Peale trenni Olimp'i BCAA Xplode, 10min pärast HT-R.

~45min pärast 4% kohupiima 300g ja 2 banaani

Lõuna- Heinzi baked beans 415g, tuunikala 125g, 2 virsikut, salat (oliiviõli, tomat, kurk, porgand, lehtsalat).

Vahepalaks pähklid, vahel mustikaid, mõni juur- või puuvili, vahepeal kohupiim 1,5%

Õhtu- jahutatud kanafilee 400g, durumnisujahust makaronid ~125g, banaan.

~1,5 tunni pärast tavaliselt, kas 1,5% kodujuust 300g või 0,1% alma kohupiimakreem 400g (+mingi kaseiiniga).

Enne magamaminemist Walmarki Kaltsimag Forte.

Muidugi pole toitumine alati selline, vaid ainult ideaalis / tavaliselt.

Treeningkava:

Enne seljatrenni teen bodypumpi (2x nädalas).

Teistel päevadel soojenduseks sõudeergomeeter, jala päeval sõidan ratast.

esimeneOsa.jpg

teineOsa.jpg

Treeningkavas olen tahtnud keskenduda võimalikult palju baasharjutustele ehk kehale "stressirohketele" harjutustele, millega aktiveeriksin siis võimalikult palju hormonaalset süsteemi. Olen üritanud sättida harjutusi õigesse järjekorda, kuid ideaalist ma kardan on asi kaugel.

Taastumisega muidu probleeme pole.

Sooviks kogenumatelt tegijatelt näpunäiteid, et mida võiks treeningkavas (või üldse) teisiti teha, mida lisada :)

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainuke asi, mida ma näen praegu on see, et jalapäeval saab nelikpea tohutult koormust, kuid kakspea vaid veerand sellest.

Kas siis lisada juurde või käärküki asemel üks neist harjutustest :

Romanian dealift -

Good morning -

Mõlemad väga head harjutused. :rolleyes: Muidu väga soliidne kava, anna siis ka teada millalgi, kuidas seda otseselt sooritada on, saavad äkki teisedki siit eeskuju võtta :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainuke asi, mida ma näen praegu on see, et jalapäeval saab nelikpea tohutult koormust, kuid kakspea vaid veerand sellest.

Kas siis lisada juurde või käärküki asemel üks neist harjutustest :

Romanian dealift -

Good morning -

Mõlemad väga head harjutused. :rolleyes: Muidu väga soliidne kava, anna siis ka teada millalgi, kuidas seda otseselt sooritada on, saavad äkki teisedki siit eeskuju võtta :)

Suured tänud! :D Võtan kindlasti need kaks harjutust jalapäevale juurde.

Lihtsalt sportlikust huvist,kaua sul kava läbimine aega võtab (päeva lõikes,ajaliselt) ning kui pikad on puhkepausid seeriate vahel ?

Üritan ajastada ikka 1h 30min aga eks tihti läheb üle. Muidugi bodypumpi päeval tuleb kohe 1h juurde.

Puhkepauside puhul seeriate vahel üritan üle 1min ära kannatada ikka, muidu ideaalis peaks vist 2-3min olema.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võmas.

Ntx toda jalapäeva-trenni tahaks näha kohe ...

kaasa teha täie pingega ilmselt ei suudaks ...

a ju ma lihtsalt liiga nõrk ..., :rolleyes:

No kõik oleneb ju raskustest, ega ma ka mingi ulmet sinna peale ei lao :D

Aga seda olen küll õppinud, et pärast jalapäeva ma küll kohe bodypumpi enam ei lähe.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kõik oleneb ju raskustest, ega ma ka mingi ulmet sinna peale ei lao :rolleyes:

Aga seda olen küll õppinud, et pärast jalapäeva ma küll kohe bodypumpi enam ei lähe.

Lihast kasvatavad ikka raskused, mitte kordused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihast kasvatavad ikka raskused, mitte kordused.

Pigem mõtlesin ma seda, et ei tee kõiki seeriaid alati 100% suutlikkuseni.

Esimesed seeriad kuskil ~80%-ni(jätan umbes 2 kordust varuks) ja siis viimase ehk 100% ühe harjutuse lõikes :rolleyes:

Mõistlik?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem mõtlesin ma seda, et ei tee kõiki seeriaid alati 100% suutlikkuseni.

Esimesed seeriad kuskil ~80%-ni(jätan umbes 2 kordust varuks) ja siis viimase ehk 100% ühe harjutuse lõikes :rolleyes:

Mõistlik?

Jah

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava on korralik ! Mina kasutaksin baasharjutuste juures püramiidseerijaid(minu isiklik arvamus).

Näiteks jalapäeval : Kükk kangiga 12, 10, 8, 6 , jalapress 15, 12, 10, 8, käärkükk 3 X 8-12, jalasirutus ette 3 X 8-12, jalgade kõverdamine kõhuli jällegi 12, 10, 8, 6 jne. Nii saad tõsta raskust korduste vähenedes(progressiivne treening :rolleyes: )

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kava on korralik ! Mina kasutaksin baasharjutuste juures püramiidseerijaid(minu isiklik arvamus).

Näiteks jalapäeval : Kükk kangiga 12, 10, 8, 6 , jalapress 15, 12, 10, 8, käärkükk 3 X 8-12, jalasirutus ette 3 X 8-12, jalgade kõverdamine kõhuli jällegi 12, 10, 8, 6 jne. Nii saad tõsta raskust korduste vähenedes(progressiivne treening :D )

Tänud! Tegelikult olengi päris palju teinud nõnda püramiidi-stiilis nagu soovitasid :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teeksin reiele kolm harjutust, ja lisaksin tagaosale paar seeriat juurde või vähendaksin seeriate arvu ja lisaksin good morningu juurde, samuti teeksin säärele seistes 6 - 8 kordust seerias.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teeksin reiele kolm harjutust, ja lisaksin tagaosale paar seeriat juurde või vähendaksin seeriate arvu ja lisaksin good morningu juurde, samuti teeksin säärele seistes 6 - 8 kordust seerias.

Mis harjutust reiele soovitad lisaks? :rolleyes:

Lisan "Good morning"-u vahetult enne säärt ning vähendan pöia sirutuste kordused smithil 6 - 8 peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis harjutust reiele soovitad lisaks? :rolleyes:

Lisan "Good morning"-u vahetult enne säärt ning vähendan pöia sirutuste kordused smithil 6 - 8 peale.

Käärkükid jäta ära või vaheta üle nädala tavalise kükiga. Good Morning või sirgete jalgadega jõutõmme pärast jalgade kõverdamist ehk enne säärt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilus kava! Kindlasti annab kogu aeg midagi muuta ja tuunida, aga nii palju kui on erinevaid spetsialiste, nii palju on ilmselt ka erinevaid arvamusi. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina teeksin reiele kolm harjutust, ja lisaksin tagaosale paar seeriat juurde või vähendaksin seeriate arvu ja lisaksin good morningu juurde, samuti teeksin säärele seistes 6 - 8 kordust seerias.

6-8 voi 8-12 saarele . On siin olulist vahet?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilus kava! Kindlasti annab kogu aeg midagi muuta ja tuunida, aga nii palju kui on erinevaid spetsialiste, nii palju on ilmselt ka erinevaid arvamusi. :)

;):D:D Väga õige märkus kuigi ma ei usu, et enamus vastanuist ennast "spetsialistiks" peab. Avaldatakse oma arvamust ja oodatakse kommentaare...

Otter arvab , et jalapäeval jääb jala tagaosale koormust väheseks. Mina aga väidan :rolleyes: , et käärkükiga saavad suure koormuse absoluutselt kõik "jala" lihased(nelipea, tuhar, kakspea, säär, jalalaba väikesed lihased) seega eraldi harjutust veel kakspeale lisaks jalgade kõverdamisele ei ole vajalik....

http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadri...SplitSquat.html

Jalgade sirutus ette oleks viimseks "rosinaks" kus pumpad nelipea täis.

Pakuks veel ühe variandi jalapäeva treeninguks. :D

1.Superseeria: jalgade sirutus ette + jalgade kõverdamine kõhuli 2 X15

2.Kükk kangiga 12, 10, 8

3.Jalapress 15, 12, 10, 8

4.Eeskükk 3 X 10

5.Sigete jalgadega jõutõmme 3 X 10

6.Säär istudes 4 X 15

Teise sääretreeningu paneksin seljapäevale viimaseks harjutuseks:

Säär seistes Smithil 60-70-80-90-100(need on raskused). Iga raskusega tehakse max kordused ja seeriate vahel puhkus 1 minut .

Kogu treening peab olema intensiivne ja tunnetama lihast mida treenid. Olenevalt baasharjutustest puhkepaus 1,5 - 2 min. Abistavatel harjutustel 1 -1,5 min.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:);):D Väga õige märkus kuigi ma ei usu, et enamus vastanuist ennast "spetsialistiks" peab. Avaldatakse oma arvamust ja oodatakse kommentaare...

Otter arvab , et jalapäeval jääb jala tagaosale koormust väheseks. Mina aga väidan :rolleyes: , et käärkükiga saavad suure koormuse absoluutselt kõik "jala" lihased(nelipea, tuhar, kakspea, säär, jalalaba väikesed lihased) seega eraldi harjutust veel kakspeale lisaks jalgade kõverdamisele ei ole vajalik....

http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadri...SplitSquat.html

Jalgade sirutus ette oleks viimseks "rosinaks" kus pumpad nelipea täis.

Pakuks veel ühe variandi jalapäeva treeninguks. :D

1.Superseeria: jalgade sirutus ette + jalgade kõverdamine kõhuli 2 X15

2.Kükk kangiga 12, 10, 8

3.Jalapress 15, 12, 10, 8

4.Eeskükk 3 X 10

5.Sigete jalgadega jõutõmme 3 X 10

6.Säär istudes 4 X 15

Teise sääretreeningu paneksin seljapäevale viimaseks harjutuseks:

Säär seistes Smithil 60-70-80-90-100(need on raskused). Iga raskusega tehakse max kordused ja seeriate vahel puhkus 1 minut .

Kogu treening peab olema intensiivne ja tunnetama lihast mida treenid. Olenevalt baasharjutustest puhkepaus 1,5 - 2 min. Abistavatel harjutustel 1 -1,5 min.

Vaata, mida kirjutab I.Otsus väljaastega kükkide kohta:

http://www.scribd.com/doc/52246148/20/JALALIHASTE-TREENING

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6-8 voi 8-12 saarele . On siin olulist vahet?

6 - 8 kordust kiiretele lihaskiududele (kakspealihas) seistes suured raskused, 12 - 15 kordust aeglastele lihaskiududele (lestlihas) istudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata, mida kirjutab I.Otsus väljaastega kükkide kohta:

http://www.scribd.com/doc/52246148/20/JALALIHASTE-TREENING

Täpselt seda sama mida mina kirjutasin...

VÄLJAASTED

Neid võib sooritada erineval viisil (sammu pikkus,vaheldumisi või ühe jalaga, kangi, Smithi kangi või hantlitega). Igal juhul koormavad need nelipealihase kõrval oluliselt tuharalihast ja reie tagaosa lihaseid.Põlvede koormus on seda suurem, mida teravamaks läheb nurk põlveliigeses. Ei kuulu põhiharjutuste hulka ega koorma lihaseid paremini kui kükid või jalgadega surumised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt seda sama mida mina kirjutasin...

VÄLJAASTED

Põlvede koormus on seda suurem, mida teravamaks läheb nurk põlveliigeses. Ei kuulu põhiharjutuste hulka ega koorma lihaseid paremini kui kükid või jalgadega surumised.

Ma pidasin silmas kahte viimast lauset. Kui efektiivsem ei ole, siis milleks aega kulutada - tee ühele jalale, siis teisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei mõista, miks nii palju harjutusi on vaja, kui saab ka palju vähemaga ja palju effektiivsemalt...

No aga palun tee ettepanek :rolleyes:

Olen siin praegu kõigi nõu kuulda võtnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga palun tee ettepanek :D

Olen siin praegu kõigi nõu kuulda võtnud.

Dorian Yates'i HIT stiil on ka huvitav. Oled 30 minutiga saalist läinud ja suhteliselt sama koormus ka käes. :)

Paar harjutust ühele lihasgrupile. 1-2 soendusseeriat ja siis üks seeria suutlikkuseni + peale veel abiga / negatiive. Seeriate vahel 1min pausi. Rinnale kokku ainult 3 tööseeriat. Koos soendustega 7 seeriat. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole olemas "KULDSET" kava, mis sobib ühele see teisele jälle mitte. Pead ise aja jooksul tunnetama, mis enim arendab. Tegelikult piisab täiesti ka baasharjutustest, soovitaksin teha püramiidi ning ikka ja alati raskemad harjutused esimestena(näit. jalapäeval täiskükk, rinnapäeval hor. surumine jne.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×