Jump to content
Ba73r10n

Mis nüüd saab ?

Recommended Posts

Tervist.

Lugu järgmine, 2010/2011 aastavahetusel lubasin ennast kätte võtta, lõin külmkapis korra majja ja hakkasin trenni tegema. Jaanuaris kaalusin 110kg (pikkust 185cm), hetkekaal on 93kg ja alla enam ei lähe, ükskõik mis ma teen, kuskil kuu aega sama kaalu otsas istunud.

Trenni olen teinud kuskil 4 korda nädalas. Jooksmine, p90x (valitud palad), jooga (pigem bodybalance), ujumine, kätekõverdused, selja-, kõhulihased.

Viimased 2 nädalat olen intensiivsust tõstnud, 5-7 korda nädalas trenni, 6-8km päevas jooksu, 100% järginud p90x kava. :P

Menüü on väga "roheline", lisaks kana, kala, rasvatu kodujuust, pähklid, munad, oad ja kõikvõimalikud puuviljad. Suhkur on peaaegu täielikult out, ükskõik millisel kujul.

Mis teha ? Mis valesti? Rohkem süüa, vähem süüa, rohkem trenni, vähem trenni ?

Heeeelp :rolleyes:

Tagasiside on väga oodatud :D

Mees 23a

93kg/185cm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et 185cm pikkuse juures võikski korralikult treenitud mehe kehakaal jääda kuskil 93kg juurde (lihas ka ju kaalub ometigi). Nüüd tuleks trennis käimise eesmärk ümber mõtestada jõunäitajate(või vastupidavusnäitajate) suurendamisele (nt. sead eesmärgiks, et sel kuupäeval tahad kükkida / suruda vms jõuda mingi teatud raskusega).

Või on sul mingi number silme ees, mille suunas soovid ilmtingimata liikuda?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole absoluutselt mingi number oluline aga ujumisrõngast veel natuke jätkub kõhu ja muude kohtade ümber, võrreldes algusega naeruväärselt vähe aga siiski.

Eesmärk oleks pigem elus kordki sikspäkk ära näha. Suurust ei aja ka üldse taga, pigem lihtsalt hästi treenitud väljanägemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen 180 cm ja 93 kilo.

Aga menüüs võid kalorite varieerimist ja rohkema söömaga päevi vaheldada suurema nälgimise perioodidega. Loogiline tsükkel oleks minu teada nädal.

Võid ka katsetada 1 päev söömata ja järgmisel niipaljukuitahad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks nii palju trenni? Tekitad kehale liigset stressi ning arengu asemel toimub taandareng.

Võta asja rahulikumalt ning toitu vastava kalorsusega. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks nii palju trenni? Tekitad kehale liigset stressi ning arengu asemel toimub taandareng.

Võta asja rahulikumalt ning toitu vastava kalorsusega. :rolleyes:

+1 vms

Kui 4 korda nädalas treenimisega toimis, siis miks asja keeruliseks ajada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Intensiivsust saigi tõstetud sest ei toimunud mingeid muutusi enam, eks keha peaks ju tunda andma kui üle treenin, siiamaani super enesetunne ja kõik muu, mis sellega kaasa käib. Eile tuli rekordajaga 8km, nii et taandarengut ei tohiks ka nagu olla. Aga eks ma proovin siis paar puhkepäeva juurde visata ja söögiga mängida natuke :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskab äkki keegi targem öelda minu päevast vajadust, endale tundub, et söön niigi vähe. Mitmeid kalkulaatoreid olen proovinud, tulemuseks olen saanud 1500kcal, et kaal alaneks ja isegi 2800kcal, et kaal alaneks.

Väga punktipealt ei ole enda tarbimist kunagi lugenud, olen jälginud sellist põhimõtet, et väikesed kogused (söön seni kuni kõht enam tühi ei ole, mitte seni et "täis" saaks) kuskil 6-8 korda päevas sh. vahepalad ja olen jälginud, et peale trenni korralikku kütet peale saaks keha. :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskab äkki keegi targem öelda minu päevast vajadust, endale tundub, et söön niigi vähe. Mitmeid kalkulaatoreid olen proovinud, tulemuseks olen saanud 1500kcal, et kaal alaneks ja isegi 2800kcal, et kaal alaneks.

Väga punktipealt ei ole enda tarbimist kunagi lugenud, olen jälginud sellist põhimõtet, et väikesed kogused (söön seni kuni kõht enam tühi ei ole, mitte seni et "täis" saaks) kuskil 6-8 korda päevas sh. vahepalad ja olen jälginud, et peale trenni korralikku kütet peale saaks keha. :-)

oleks parem kui sa mingi konkreetse toitumise kava endajaoks välja töötad, paned kirja kõik paberile mida sööd ning postitad siia samuti. Siis saad ka vähe konkreetsemat nõu ehk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane menüü peaks lõpuks selline välja nägema.

Täisterahelbed piimaga, 100g kodujuustu 0.1%

1 õun, 1 banaan

kurk, tomat, jääsalat, 125g kana, oliiviõli, lillkapsas, pähklid

kurk, tomat, jääsalat, 125g kana, oliiviõli, lillkapsas, pähklid

2 õuna

100g kodujuustu 0.1%

värske porgand, herned, ploom

Menüüst käivad läbi veel munad, kala ja kõikvõimalikud erinevad rohelised, koguseliselt tuleb umbes täpselt iga päev sama välja. :rolleyes:

Edit: Peale raskemat trenni FAST'i Dietmix blenderisse külmutatud marjade ja piimaga.

Muudetud kasutaja Ba73r10n poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jube menüü minu jaoks. Viskaksin kohe sussid püsti vist. Miks ennast niimoodi piinata... :rolleyes:

Esialgse pilguga tundub jube nälgimine ka. Minu üks eine sisaldab rohkem kui sinu päeva toit kokku. :P

Ütled, et sööd 6-8x päevas. Ära ei tüüta? Miks söömise lõpetad, kui kõht enam tühi ei ole - aga täiesti mõnusalt täis ei söö. Kas ajudele ei hakka? :D

Mis see kaloraaž sul kokku tuleb siis kõige selle pealt. Ma ise arvutada ei viitsi praegu... Ma sinu asemel võtaksin paar nädalat veidi lõdvemalt. Söö veidi muud toitu ka ikka. Jäätist, shokolaadi, grill-lihasid klaas veini... mida iganes. Anna kehale veidi vaheldust ja mängi kaloraažiga.

Väga pikka aega samas rütmis tiksuda ei saagi. Keha harjub ning muutub jube säästlikuks kui kogu aeg negatiivne kaloraaž on. Vahepeal vaja turgutada, et pärast uuesti sujuvalt jätkata kui on soovi veel rasva kaotada...

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma suht samast klassist 185/91. Sellsie menüüga ma kuskile ei jõuaks, liiga vähe. Ma olen samalaadset nälgimist harrastanud ja tulemuseks on kaalu seisak ja trenni regressioon või seisak. Hakka rohkem sööma. Arvuta praegused kcal välja ja siis vaatame. Ilmselt tuleks vähemalt ~1k kcal juurde panna otsekohe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viskasin menüü nutridatasse, vastus siis selline

Päeva jooksul saadud energia: 1633.9 kcal

Päeva jooksul täiendavalt vajaminev energia: 2058.1 kcal

Soovituslik päevane energiakogus: 3692 kcal

Hakkame siis aga sööma..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viskasin menüü nutridatasse, vastus siis selline

Päeva jooksul saadud energia: 1633.9 kcal

Päeva jooksul täiendavalt vajaminev energia: 2058.1 kcal

Soovituslik päevane energiakogus: 3692 kcal

Hakkame siis aga sööma..

Tundub enamvähem õige.

Sinu senine menüü ei tundunud piisav olevat isegi 50kg naisele. Rääkimata 90+ kg kaaluvale mehele, kes tahaks heas vormis olla. :rolleyes:

Edu söömaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ära vast nüüd järsult ka tarbitavat kcal hulka rohkem kui kahekordista.

Ma arvan, et peaksid samm-sammult selle tühimiku vaikselt täitma :rolleyes:

Peaks vist nii mõistlikum olema?

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõnes mõttes küll jah.

Aga veidi lugemist. Ei tasu hulluks minna "tervisliku ja puhta" toitumisega.

http://www.wannabebig.com/diet-and-nutriti...n-clean-eating/ - By Alan Aragon

"Dirty Fat Loss

Clean diets are commonly touted to produce more favorable body composition changes than unclean diets. In fact, some even claim that dirty dieting will not allow fat loss to occur. For weight or fat loss, concerns of a dirty diet used to be centered on fat intake. That’s no longer the case; carbohydrate has been receiving the brunt of the contempt lately. In light of the current sugar-phobic climate with an emphasis on fructose, the following studies deserve special attention.

First up, Surwit and colleagues compared the 6-week effects of 2 hypocaloric diets - one with 43% of the total calories as sucrose (table sugar), and one with 4% of the total calories as sucrose [15]. No significant differences were seen in the loss of bodyweight or bodyfat between the high and low-sucrose groups. Strengthening these results was the use of dual X-ray absorptiometry (DXA) to measure body composition. Furthermore, no differences in blood lipids or metabolism were seen between the groups. It looks like a more sugary intake still cannot override a calorie deficit."

"All-or-Nothing Dieting & Eating Disorder Risk

In 1997, a general physician named Steven Bratman coined the term orthorexia nervosa [21], which he defines as, “an unhealthy obsession with eating healthy food.” It reminds me of the counterproductive dietary perfectionism I’ve seen among many athletes, trainers, and coaches. One of the fundamental pitfalls of dichotomizing foods as good or bad, or clean or dirty, is that it can form a destructive relationship with food. This isn’t just an empty claim; it’s been seen in research. Smith and colleagues found that flexible dieting was associated with the absence of overeating, lower bodyweight, and the absence of depression and anxiety [22]. They also found that a strict all-or-nothing approach to dieting was associated with overeating and increased bodyweight. Similarly, Stewart and colleagues found that rigid dieting was associated with symptoms of an eating disorder, mood disturbances, and anxiety [23]. Flexible dieting was not highly correlated with these qualities. Although these are observational study designs with self-reported data, anyone who spends enough time among fitness buffs knows that these findings are not off the mark."

---

"Honoring personal preference is one of the most powerful yet underrated tactics for achieving optimal health and body composition."

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viskasin menüü nutridatasse, vastus siis selline

Päeva jooksul saadud energia: 1633.9 kcal

Päeva jooksul täiendavalt vajaminev energia: 2058.1 kcal

Soovituslik päevane energiakogus: 3692 kcal

Hakkame siis aga sööma..

Hullumaja. Loodetavasti sa ei ole tegelikult sellise jamaga kaua tegelenud. See on sulaselge nälgimine.

Viska kohe 2,8-3k kcal peale vähemalt ja edasi hakka kaalu jälgima ja vastavalt korrigeerima (nädala keskmisi võrdeld, näiteks iga hommik ärgates kaalud). Norm oleks nii 300-500g nädalate keskmiste baasil kaotust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna nälja tunnuseid pole täheldanud, ei usu, et asi NII hull on...viskan 30% alustuseks juurde söömisele :-)

Mida soovitate kõige rohkem lisada, rasvu, süssareid või valku? Või kõike võrdselt...

Hoian kursis, tänud tagasiside eest :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõnes mõttes küll jah.

Aga veidi lugemist. Ei tasu hulluks minna "tervisliku ja puhta" toitumisega.

http://www.wannabebig.com/diet-and-nutriti...n-clean-eating/ - By Alan Aragon

"Dirty Fat Loss

Clean diets are commonly touted to produce more favorable body composition changes than unclean diets. In fact, some even claim that dirty dieting will not allow fat loss to occur. For weight or fat loss, concerns of a dirty diet used to be centered on fat intake. That’s no longer the case; carbohydrate has been receiving the brunt of the contempt lately. In light of the current sugar-phobic climate with an emphasis on fructose, the following studies deserve special attention.

First up, Surwit and colleagues compared the 6-week effects of 2 hypocaloric diets - one with 43% of the total calories as sucrose (table sugar), and one with 4% of the total calories as sucrose [15]. No significant differences were seen in the loss of bodyweight or bodyfat between the high and low-sucrose groups. Strengthening these results was the use of dual X-ray absorptiometry (DXA) to measure body composition. Furthermore, no differences in blood lipids or metabolism were seen between the groups. It looks like a more sugary intake still cannot override a calorie deficit."

Ma endiselt ei usu et suhkur on samaväärne kvaliteetmenüüga :rolleyes:

Aga see on küll ilmselge et mida rohkem pingutust reziim nõuab, seda väiksem õnnestumisvõimalus. Esiteks suurem tõenäosus käega lüüa, teiseks stressiimpulsid arendavad aga pidev stress tapab.

"Honoring personal preference is one of the most powerful yet underrated tactics for achieving optimal health and body composition."

Neid "ärarikutud" eelistusi tasub arendada, pole väga keeruline

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna nälja tunnuseid pole täheldanud, ei usu, et asi NII hull on...viskan 30% alustuseks juurde söömisele :-)

Mida soovitate kõige rohkem lisada, rasvu, süssareid või valku? Või kõike võrdselt...

Hoian kursis, tänud tagasiside eest :rolleyes:

Ärkad siis klaas vett ja kalaõli 1spl. Paneb seedimise ja kõhu käima.

1.Täisterahelbed piimaga, 100g kodujuustu 0.1% +võid või oliiviõli

2. 1 õun, 1 banaan selle asemel (200g Kohupiima kuhu võid segada 1spl õli, lisad banaani, +täistera sepikut viil või 2 nt)

3. kurk, tomat, jääsalat, 125g kana, oliiviõli, lillkapsas, pähklid +täistera leiba võid ja juustu nt.

4. kurk, tomat, jääsalat, 125g kana, oliiviõli, lillkapsas, pähklid +täistera leiba võid ja juustu nt.

5. 2 õuna (kuidagi lahja, pähkleid lisaks nt.)

6. 100g kodujuustu 0.1% +2muna, oliiviõli nt.

värske porgand, herned, ploom

Enne magama minekut omega3'e või kalaõli 1spl

Lustuseks paar mõtet ja ideed. Eks katseta, kaal räägib sealt edasi... Võiksid ka nt. Igal õhtul ja hommikul kaalu ules kijutada. Siis pilt silme ees, kuidas edeneb jne...

Muudetud kasutaja viki667 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×