Jump to content
Risto Uuk

Paljajalu liikumine/treening

Recommended Posts

Ma kirjutasin hiljuti enda blogis ühe artikli paljajalu liikumise kohta: http://ristouuk.wordpress.com/2011/08/09/p...jalu-liikumine/

Ma ei tea, kas see on sobiv koht, kus teemat alustada, aga kui pole, siis palun liigutage seda.

Mida teised paljajalu liikumisest arvavad? Kui palju ja kuidas sa paljajalu liikumist harrastad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kirjutasin hiljuti enda blogis ühe artikli paljajalu liikumise kohta: http://ristouuk.wordpress.com/2011/08/09/p...jalu-liikumine/

Ma ei tea, kas see on sobiv koht, kus teemat alustada, aga kui pole, siis palun liigutage seda.

Mida teised paljajalu liikumisest arvavad? Kui palju ja kuidas sa paljajalu liikumist harrastad?

Nii palju kui v6imalik.

Vahest ka paljajalu k6ndimist imiteerivaid jalan6usid, kui ilm lubab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, sellest ja Vibram Fivefingersist on siin räägitud palju aga ei leia.

Kui sa selle jõusaali alla postitad siis arvesta et paljud jõusaalid paljajalu miskipärast ei luba :/

Üldiselt ma sellised arutelud pistaks spetsialistidelt küsimise alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljajalu trenni teha ei ole kuigi mugav, kuid suvisel ajal on peamiseks jalavarjuks ikka plätud (va siis tööl ja treeningul). Nahk tahab ju hingata..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiired lõigud staadioni murul,erinevad hüpped,lõdvestusjooksud jne..sprinterina kasutan tihti seda võimalust.

paljajalu peakski üleüldse rohkem liikuma,taldade alla teadupärast kõik olulised punktid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovin nii palju paljajalu liikuda kui võimalik, kui kodus viibin siis olen alati paljajalu, ka õues.

Soovitan sul lugeda raamatut "Born to run", seal röögib ka suhteliselt palju sellest teemast.

//Sellest ohtudest ka natuke, mis sa oma blogis kirjutasid, et ala teravad objektid asfaltil vms.

Hõimudel, kes elavad džunglites ja pole kunagi jalanõusid kandnud, on välja kujunenud nii tugev tallanahk nagu tugev saapatald :rolleyes:

Muudetud kasutaja H2TheO-Z poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav, sellest ja Vibram Fivefingersist on siin räägitud palju aga ei leia.

Kui sa selle jõusaali alla postitad siis arvesta et paljud jõusaalid paljajalu miskipärast ei luba :/

Üldiselt ma sellised arutelud pistaks spetsialistidelt küsimise alla.

Esiteks...see paganama vibram n2eb v2lja kole nagu 88...kui sinu v2ljendit kasutada :P ja teiseks on see hmm ...kallis.

Ostsin endale nahktallaga v6imlemissussid 8 EUR-i...

See, et te kardate teiste inimeste astumiskohti on suht ameerika :D

J6usaalis oleks ebamugav (2kki kukub miskit varbale? :rolleyes: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks kõik sõltub asjaoludest. Kunagi vanas EPMÜ jõusaalis Tartus osa rahvast ikka käis palja jalu jõusaalis. Paaril sportlasel õnnestus endale vana trossi teraskiud kõndimise peal täies pikkuses jalga astuda ja siis hakkasid kõik spordijalatseid kandma. Muidugi mõnel mehel oli varbavahe hellalt seenekesi täis ka ja see oli suht karm vaatepilt :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See, et te kardate teiste inimeste astumiskohti on suht ameerika :rolleyes:

Jõusaali duširuumis teise onu varbaveest seene saamine on täiesti reaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõusaali duširuumis teise onu varbaveest seene saamine on täiesti reaalne.

Selleks peab ka endal mingi väike haavand vms olema vist, et vastuvõtlik olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks peab ka endal mingi väike haavand vms olema vist, et vastuvõtlik olla?

Piisab sellest, kui leiab mingi õrnema koha. Terve trenni haudunud jalas pole seda väga raske leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hõimudel, kes elavad džunglites ja pole kunagi jalanõusid kandnud, on välja kujunenud nii tugev tallanahk nagu tugev saapatald :D

:rolleyes:

Seoses sellega tuleb meelde lugu, mida mu vanaema kunagi rääkis. Ta ütles, et nad kõndisid ka peaaegu kogu oma lapsepõlve paljajalu, kuna neil polnud lihtsalt kusagilt jalanõusid saada. Jama oli see, et heinakõrred lõhkusid pidevalt jalatallad ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks kõik sõltub asjaoludest.

Absoluutselt. Ma ei arvagi, et inimesed peaksid siin võtma eriti ekstreemse elustiili omaks ja nüüd oma tossud täiesti ära viskama. Lihtsalt hea on võimalikult palju oma taldadele maapinda tunda anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kirjutasin hiljuti enda blogis ühe artikli paljajalu liikumise kohta: http://ristouuk.wordpress.com/2011/08/09/p...jalu-liikumine/

Ma ei tea, kas see on sobiv koht, kus teemat alustada, aga kui pole, siis palun liigutage seda.

Mida teised paljajalu liikumisest arvavad? Kui palju ja kuidas sa paljajalu liikumist harrastad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kirjutasin hiljuti enda blogis ühe artikli paljajalu liikumise kohta: http://ristouuk.wordpress.com/2011/08/09/p...jalu-liikumine/

Ma ei tea, kas see on sobiv koht, kus teemat alustada, aga kui pole, siis palun liigutage seda.

Mida teised paljajalu liikumisest arvavad? Kui palju ja kuidas sa paljajalu liikumist harrastad?

Panen teile siia yhe video...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu seisukoht siis ka paljajalu (või sinnapoole) liikumise kohta.

Taustaks, ma olen triatleet/jooksja. Jooksen ilma pehmendusteta, õhukeste Merrell Barefoot sarja kuuluvate jalanõudega. Merrell True Glove. Jah asfaldil. Jah 15-20km korraga. Ei, mul ei ole põlved ega pöiad nässus, kuna ma ei kasuta "pehmeid" jalanõusid. Suvel jooksen trenni lõpetuseks ka täiesti paljajalu, lõdvestuseks, murul/asfaldil, 1-2km korraga.

Pigem on nii, et alates sellest, kui ma loobusin pehmetest jalanõudest, on mu jooksutehnika läinud paremaks, rütm ühtlasemaks, Achilleuse valu kadus ära ja seda tunnet, mis on paljajalu joostes, ei ole võimalik paksude pehmete jalanõudega absoluutselt saavutada. Eks inimesed on erinevad ja tuleb endale ka seda teadvustada, et kui pöia/sääre lihased ei ole tugevad, siis on mõistlik alustada vähe paksematega (näiteks Asicsi/Adidase võistlussussid, Nike Free vms. jalanõudega). Üle kanna joosta ei ole ka väga mõistlik; proovige, võtke ennast paljajalu ja püüdke üle kanna joosta, ebamugav eksole? Aga miks siis 95% õues jooksjad teevad sedasama liigutust? Mõttekoht. Paljajalu liikudes töötab jalavõlv täpselt nii nagu ta on ettenähtud: esmase amortisaatorina. Edasi töötavad jalalabas olevad lihased ja sääred.

Igal juhul tasub uurimist, kes vähegi viitsib või huvitub. Paljajalu jalanõude miinuseks on see, et nad on õhukesed ja raskel maastikul võivad oksad/kivid jalad ära lõhkuda.

Ülalolev on mu täiesti isiklik arvamus ja kogemus, ei määri kellelegi midagi pähe, lihtsalt kasutage talupojamõistust ja nautige liikumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu seisukoht siis ka paljajalu (või sinnapoole) liikumise kohta.

Taustaks, ma olen triatleet/jooksja. Jooksen ilma pehmendusteta, õhukeste Merrell Barefoot sarja kuuluvate jalanõudega. Merrell True Glove. Jah asfaldil. Jah 15-20km korraga. Ei, mul ei ole põlved ega pöiad nässus, kuna ma ei kasuta "pehmeid" jalanõusid. Suvel jooksen trenni lõpetuseks ka täiesti paljajalu, lõdvestuseks, murul/asfaldil, 1-2km korraga.

Pigem on nii, et alates sellest, kui ma loobusin pehmetest jalanõudest, on mu jooksutehnika läinud paremaks, rütm ühtlasemaks, Achilleuse valu kadus ära ja seda tunnet, mis on paljajalu joostes, ei ole võimalik paksude pehmete jalanõudega absoluutselt saavutada. Eks inimesed on erinevad ja tuleb endale ka seda teadvustada, et kui pöia/sääre lihased ei ole tugevad, siis on mõistlik alustada vähe paksematega (näiteks Asicsi/Adidase võistlussussid, Nike Free vms. jalanõudega). Üle kanna joosta ei ole ka väga mõistlik; proovige, võtke ennast paljajalu ja püüdke üle kanna joosta, ebamugav eksole? Aga miks siis 95% õues jooksjad teevad sedasama liigutust? Mõttekoht. Paljajalu liikudes töötab jalavõlv täpselt nii nagu ta on ettenähtud: esmase amortisaatorina. Edasi töötavad jalalabas olevad lihased ja sääred.

Igal juhul tasub uurimist, kes vähegi viitsib või huvitub. Paljajalu jalanõude miinuseks on see, et nad on õhukesed ja raskel maastikul võivad oksad/kivid jalad ära lõhkuda.

Ülalolev on mu täiesti isiklik arvamus ja kogemus, ei määri kellelegi midagi pähe, lihtsalt kasutage talupojamõistust ja nautige liikumist.

Ehk et heel strike'i vältida peaks keha jooksu ajal pisut ette nõjatunud olema ning jalad jooksmise ajal peast mitte kaugemale ulatuma. Olen suht algaja(jooksmises) ning on probleeme olnud achilleus'i tendon'ga mis pärast eelnevat öeldut lahenes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×