Jump to content
Jaan09

Päevane enegiakulu arvestus

Recommended Posts

Tere, sõbrad!

Olen 23 aastane, 185cm pikk, kaalun 75 kilo ning olen trenniga tegelenud juuli algusest tõsisemalt. Üldiselt olen sportliku eluviisiga.

Internetis on üsnagi palju õpetusi ning ma ei raatsi igalt kodulehelt infokilde kokku korjata, et saada usaldusväärne number, sest arvutusmeetoteid on mitmed. Otsustasin teie poole pöörduda, sest sain erinevuseks 700kcal ning arvan, et see on piisavalt suur number, et kahelda ühes või teises kalkulaatoris. Igatahes teie olete olete asjatundjad, seega kirjutage kui palju energiakulu peaks olema?

Soovin toituda korralikult, nii et kehakaal tõuseks 10 kg.

Küsimused on järgmised:

1) Kui palju ma peaksin sööma päevas kcal?

2) Kui palju peaks proportsionaalselt olema süsivesikuid, rasvu ja valke?

3) Pärast trennis süüa süsivesikuid või valke?

4) Enne trenni süüa süsivesikuid või valke?

5) Kas te teate mõnda excelipõhist kalkulaatorit, et seda päevikuna kasutada?

Küsige julgelt lisaküsimusi kui midagi jätsin mainimata.

Ette tänades.

Muudetud kasutaja Jaan09 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina leian täpse energiakulu kasutades tavalist kaalu, kui kaal on vähenenud, on kaloraaž kergelt miinuses, kui püsib paigal, katab täpselt ära jne. Muidugi peab ise trennid jms pisiasjad arvesse võtma ja samal ajal kaaluma, kuid küllaltki lollikindel lahendus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina leian täpse energiakulu kasutades tavalist kaalu, kui kaal on vähenenud, on kaloraaž kergelt miinuses, kui püsib paigal, katab täpselt ära jne. Muidugi peab ise trennid jms pisiasjad arvesse võtma ja samal ajal kaaluma, kuid küllaltki lollikindel lahendus.

ise teen täpselt samamoodi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kristen. ja protein_pets!

Ma treenin nädalas 4 korda jõusaalis ning korra või kaks käin ujumas.

Mis perioodi peale te kaalu muutust kontrollite?

Kuidas treenida nii, et rasva kogus kehas väheneks, st et saavutada nö "kuiv" lihas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovin toituda korralikult, nii et kehakaal tõuseks 10 kg

Kuidas treenida nii, et rasva kogus kehas väheneks, st et saavutada nö "kuiv" lihas?

Sa tahad kahte erinevat asja korraga? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, sõbrad!

Olen 23 aastane, 185cm pikk, kaalun 75 kilo ning olen trenniga tegelenud juuli algusest tõsisemalt. Üldiselt olen sportliku eluviisiga.

Internetis on üsnagi palju õpetusi ning ma ei raatsi igalt kodulehelt infokilde kokku korjata, et saada usaldusväärne number, sest arvutusmeetoteid on mitmed. Otsustasin teie poole pöörduda, sest sain erinevuseks 700kcal ning arvan, et see on piisavalt suur number, et kahelda ühes või teises kalkulaatoris. Igatahes teie olete olete asjatundjad, seega kirjutage kui palju energiakulu peaks olema?

Soovin toituda korralikult, nii et kehakaal tõuseks 10 kg.

Küsimused on järgmised:

1) Kui palju ma peaksin sööma päevas kcal?

2) Kui palju peaks proportsionaalselt olema süsivesikuid, rasvu ja valke?

3) Pärast trennis süüa süsivesikuid või valke?

4) Enne trenni süüa süsivesikuid või valke?

5) Kas te teate mõnda excelipõhist kalkulaatorit, et seda päevikuna kasutada?

Küsige julgelt lisaküsimusi kui midagi jätsin mainimata.

Ette tänades.

1) Arvuta siit tööriisatde abil BAV, Jaga nii 0,8ga sest seedimine ja lamamine ~20% on vaja juurde panna. Nüüd lisa nädala kõik treeningud ja jaga seitsmega ja saad päevase lisakulu juurde panna. Kui tahad kasvada, lisa veel 300-500kCal. Teisel juhul samapalju miinust. Üks näide.

2) üks lähenemine: valku ~2g/kg, rasva 1+g/kg// sv 50% vähemalt, rasvu 25-30%, valku 20-25%. (Ise teen Zone ehk 1/3,1/3,1/3).

3) natuke kiireid süsikaid ~10g ja valku ~30g.

4) ennem jõukat banaan + keefir näiteks, ennem aeroobset ei midagi.

5) tee ise.

Muudetud kasutaja Killhoven poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalu ennast iga hommik peale vetsus käimist(enne sööki), kirjuta numbrid kalendrisse ja arvuta nädala lõpus nädala kesksmine. See number näitab sulle kaalu muutumist/seismist nädala lõikes. Nädal on juba selline periood mis näitab kas on vaja teha menüüs korrektiive, muuta treeningut jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan kristen. ja protein_pets!

Ma treenin nädalas 4 korda jõusaalis ning korra või kaks käin ujumas.

Mis perioodi peale te kaalu muutust kontrollite?

Kuidas treenida nii, et rasva kogus kehas väheneks, st et saavutada nö "kuiv" lihas?

eks see rasvaprostent vähenebki suht ühtlaselt kogu keha peale. sinu praegune intensiivsus tundub väga ok olema, võid proovida ujumise kõrvale/asemel mudugi ka teisi aeroobse vorme.

tee trenni, söö õigesti, siis tuleb ka kuiv lihas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovin toituda korralikult, nii et kehakaal tõuseks 10 kg

Kuidas treenida nii, et rasva kogus kehas väheneks, st et saavutada nö "kuiv" lihas?

Sa tahad kahte erinevat asja korraga? B)

Võimalik, et tahangi... ega ma ilma asjata algajate foorumis ei küsiks. Ma seletan lahti mida silmas pidasin. Kui mu kaal on tõusnud 10kg siis tahan, et oleksid lihaste kontuurid väljas. Mul on paar sõpra sportlased ning vaatamata nende igapäevasele treeningule kõik lihaskontuurid ei paista.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan hetkel oma toitumiskava ümber ja sellega seoses (kuna kaal on võrdlemisi suurem, ja ka teistsugune trenn) on tarvis ka uuesti välja arvutada ligikaudne päevane energiakulu. Eelmine kord tegin seda mõne suvalise netilehe abil, seekord tahaks olla veidi kindlam, et see ka tõepärase vastuse annab. Siiani olen erinevate netis leiduvate kalkulaatorite abil saanud vastuseid, mis erinevad üksteisest kuni 700 kcal võrra, mida on ilmselt liiga palju.

Seega otsin mõnda netilehte/kalkulaatorit/raamatut, mis on vähegi kindlam ja teaduslikuma põhjaga, või midagi, mis isikliku kogemuse põhjal on energiavajaduse hästi välja arvutanud.

Tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×