Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

1) Võin ma su hea loetavusega tarka juttu kasutada?

2)Selle karukonserviga ole ettevaatlik, väga lihtne tõmmata saada. Teada on ju lugu kui:

"Hundil on metsas pood ja müüb seal karupe*se konserve. Ühel päeval ostab rebane ka konservi. Läheb siis koju teeb konservi lahti, see seest tühi. Jookseb siis poodi tagasi ja sõimab hunti: "Miks sa mulle tühja konservi müüsid?" Hunt see peale:"Ah,sulle juhtus vist augu koht."

3)Lõvikonservi täpset müügikohta ei oska öelda, aga otsi foorumitest: enamik kasutajaid tundub seda tarbivat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täitsa pooljuhuslikult oli tänane päev toitumise koha pealt keto mis keto.

Hommikul hakkliha ja aedvilju natuke (lillkapsas, brokkoli).

Lõunal hakkliha ja aedvilju rohkem (lillkapsas, brokkoli).

Treening, ca tunnike keskmist maasmaadlust ja paar korraliku sparringuringi - vaikselt hakkab tunnetus tagasi tulema ja õlg ei teinud ka trenni ajal täna valu.

Õhtusöök omlett (2 muna, hakkliha, spinat, omajagu juustu)

Spordimassaaž, teipimine.

Tahtsin võtta enne trenni glutamiini ja beeta-alaniini, aga unustasin. Polnud väga häda. kuigi mitte nii hea minek kui näiteks üleeile:)

Eilne päev see eest nägi nii magusat kohupiima kui ühe tüki küpsisetorti kui ühe imelise Moka kohviku vormiroa. Ei ole kuidagi ametlikult selle söögikohaga seotud, aga toidud on seal alati erilised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Homme, jaanilaupäeval olen koos Team FAST kaasvõitlejatega Viljandi järve ääres Sammuli puhkekülas Jaanipäeva Spartakiaadil (FB event). Kes julgeb astub ligi, kuulab soovitusi, et mida ja kunas lisanditest tarbida kui põhirõhk ei ole võibolla kulturismil vms. Saab rääkida MMA'st ja muudest võitlusaladest ja kindlasti maitsta vahvaid FASTi tooteid.

Eilseks õhtusöögiks sõin TERVE Rakvere verikäki natukese 20% hapukoorega. See. Oli. Hea.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Homme, jaanilaupäeval olen koos Team FAST kaasvõitlejatega Viljandi järve ääres Sammuli puhkekülas Jaanipäeva Spartakiaadil (FB event). Kes julgeb astub ligi, kuulab soovitusi, et mida ja kunas lisanditest tarbida kui põhirõhk ei ole võibolla kulturismil vms. Saab rääkida MMA'st ja muudest võitlusaladest ja kindlasti maitsta vahvaid FASTi tooteid.

Eilseks õhtusöögiks sõin TERVE Rakvere verikäki natukese 20% hapukoorega. See. Oli. Hea.

Kui jaanipäev käest kisub, kas näitad ka mõned lihtsamad lukuvõtted? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millest tuleneb su kohati väga madal päevane kaloraaz? Vähemalt su ühe postituse põhjal vaadates, kas asi seotud natuke ka ekstreemsustega mida aegajalt pead ette võtma ehk kiire kaalulangus, et võistluskategooriasse sisse saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui jaanipäev käest kisub, kas näitad ka mõned lihtsamad lukuvõtted? :D

Tahad Vend Vähki paika hakata panema kogu selle verbaalse kiusamise eest, mis aastate jooksul kogunenud:)?

Millest tuleneb su kohati väga madal päevane kaloraaz? Vähemalt su ühe postituse põhjal vaadates, kas asi seotud natuke ka ekstreemsustega mida aegajalt pead ette võtma ehk kiire kaalulangus, et võistluskategooriasse sisse saada?

Kui sa vaatad mu viimaste postituste põhjal, siis kiire kaalulangetusega ei ole eriti midagi pistmist. Pigem on see viimasel ajal seotud sellega, et nii lihtsalt juhtub päeval, mil sõidan autoga tööle, olen päev otsa istuval tööl ja siis sõidan autoga koju ja VÕIBOLLA trenni, siis ei ole see kulu tegelikult ka nii suur. Ma ei usu, et sellistel päevadel väga alla 2500 kcal tarbin ja eks mu tarve sinnakanti kuskile jääb ka. Rohkema liigutamistega päevadel kuskil 3000-3500 kcal, aga ega ma väga kaloreid ei loe.

Võistluseelselt loomulikult tõmban mõõdetult ka kaloraaži alla jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõtlesin, et keskendun esialgu lihasele/väsimusele ja siis vaatab edasi.

Praegusel kibedal sääseajal tasub keskenduda ka sääskedele.

Beeta-alaniin peaks tõrjuma sääski.

Aga temast on tehtud ka natuke efektiivsem derivaat, etüül-N-atsetüül-N-butüül-β-alaninaat

http://en.wikipedia.org/wiki/IR3535

Ja oh sa issa ristike. Eesti ei peagi seda 40 aastat ootama vaid on täitsa saadaval ja praegu Rimis 5 euri, Diffusil Baby.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen Pärnus Eesti suurimas võitlusspordialade laagris.

Tegin avasõnad:

post-6272-0-15212700-1341180757.jpg

...ja hakkasin õpetama.

post-6272-0-66619800-1341180759.jpg

Vahetevahel paneb see, mida õpilased teevad ikka nina krimpsutama:)

post-6272-0-45770100-1341180758.jpg

Pildil seljaga on külaline Soomest, vabavõitleja Toni Tauru, kes ka FAST logo seljal kannab nagu näha.

Lisanditest võtsin kaasa kotitäie FAST HTRi, et asjad lihtsaks teha enda jaoks.

Tahtsin rohkem kirjutada, aga siis jääb oluline taastuslisand nimega UNI võtmata. Homme jälle killukesi laagrielust.

(fotod: Mardo Männimägi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütlen püha p*s* (püss). Minna suhteliselt lebolt koormuselt kahele trennile päevas on üsna ränk. Eriti kui samal ajal olla veel üks selle laagri korraldajatest.

Positiivne on see, et täiendavaid vigastusi ei ole seni saanud.

Päevaplaan üldiselt ilma liialdamata näeb laagris välja selline:

8.00 äratus

8.30 hommikusöök, tavaliselt midagi kerget, sest väsimus tähendab minu jaoks midagi kerge iiveldusesarnast. Hüpotees on see, et see on siiski seotud kogumahu järsu tõusuga ja sellega, et laktaat ei lähe piisavalt ruttu ära. Pole aega olnud kaevuda.

9.15 trenniminek

9.30 mattide kokku lükkamine trennis, koristamine, saali ette valmistamine, riietumine, registreeringutega tegelemine, küsimustele vastamine jne

10.00 trenn. Küte, küte küte!

11.30 trenni andmine (vahel vastupidises järjekorras eelmisega)

13.00 trennijärgselt orgunniga tegelemine, kuskil siin sisse ka FAST HTR, pesu

14.00 lõunasöök, omlett, aedvilju, kohupiima, natuke leiba, mida tavaliselt ei söö vms

15.00 uni

16.30 äratus

17.15 trenniminek

17.30 mattide kokku lükkamine trennis, koristamine, saali ette valmistamine, riietumine, registreeringutega tegelemine, küsimustele vastamine jne

18.00 trenn. Pigem rahulikum ja tehnilisem, aga lõpuks natuke sparri ikka.

19.30 trennijärgselt orgunniga tegelemine, kuskil siin sisse ka FAST HTR, võibolla väike venitus või foam rolling ka otsa, pesu

20.30 õhtusöök

...ja siis natuke asjatamist ja kuskil 23 ajal magama kui võimalust on.

Rutiin, eh?

Rutiini küll tuli vaheldust ka vahel sisse, praeguseks olen teinud juba kaks kergemat päeva ja enesetunne on jälle vinksvonks. Palju põnevat on teada saadud, mis puudutab lukumaadlust, siis horisondid tunduvad jälle natuke kättesaadavamad ja mõistetavamad, kuigi kauged:)

Mis vaheldust tõi on ka see, et vahepeal realiseerus, et Fitness.ee ja FAST toetavad meie laagrit. Sain hunniku kraami, mida koos laagrilistega proovida-katsetada ja mõnda asja ei olnud isegi proovinud.

Kohe poseerisin oma lemmik-laagrilisandi FAST HTR'iga. Vorm on veel vesine... minu alal pole see küll teab mis katastroof v.a. selles suhtes, et hetkel ei ole võibolla võistluskaalukategooria kõige optimaalsem. Aga no eks vaatame, mis laagri lõpuks numbrid näitavad ja mis siis trenniga edasi saab:)

post-6272-0-00590200-1341596078.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ise pidasin vastu 0,5 + 2 päeva + 0,5 päeva + rets seikluspark (sellest pikemalt) + 2 päeva, siis hakkasin natuke juba kergemalt võtma. See pidev "keha valutab" ja "semiiveldab" tunne oli ühel hetkel üsna häiriv:)

Aga eks sai vahepeale ka kergemaid trenne tehtud ja kui võtta 20 kg kergem treeningpartner ja rahulikult tehnikat harjutada, siis ei väsita nii palju:)

post-6272-0-43806000-1341671286.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale kraami saabumist kolmapäeval tegin kohe selle toote proovimise, mida ma ise varem kunagi tarbinud ei ole. FAST Workout Shock.

Varasemalt olen suhtunud sellesse tootesse skeptiliselt just enda spordiala treenimise kontekstis, sest olen arvanud, et see on just pigem selline lisand, mis on vaja maksimaaljõu trennis, et jook sisse, trenni, tõstad rasket rauda 45 minutit ja siis koju. Meie trennis aga, kus pausidega ja sellsit erinevate intensiivsustega pingutust on palju kartsin, et see pigem viib kiirema väsimiseni ja võibolla ka liigse psüühilise pingeni (olles erguti). Lisaks veel pikemaajalisest tarvitamisest tulev võimalik stressitelje üleväsimine.

Aga tuli välja, et olukorras, kus inimesed sh mina olime juba mitu päeva trenni teinud osutus see hoopiski kõige popimaks ja positiivset tagasisidet saanud lisandiks üldse!

Reedel oli meil üks trenn, laupäeval, pühapäeval kaks, esmaspäeva hommikul üks ja pärastlõunal läksime Valgeranna seiklusparki, mis oli üllatavalt kõva koormus. Teisipäeval jälle kaks trenni. Ühesõnaga parafraseerides "Kevadet" - Kui FAST Workout Shock kohale jõudis, oli ületreening juba alanud!

Maitselt oli kirss üsna vänge, aga tõesti - nii harrastajad kui sportlased proovisid ja väitsid, et on küll natuke teine minek. Küll anekdootlik tõendusmaterjal, aga tundsin seda ise ka - varasemaltki olen vahel ainult kofeiini tarvitanud trennieelselt just siis kui trenn on vaja ära teha, aga väsimus on sees.

Ühesõnaga olukorras, kus seda pidevalt tarvitama ei pea, ent pärast väsitavat tööpäeva või kui mingil põhjusel on vaja treeningtsüklis veel viimane välja pigistada teades, et kohe kohe on puhkepäevad tulemas, siis võib see lisand ka kahevõitlusalade jaoks omada täitsa oma funktsionaalset kohta.

Natuke pildikroonikat ka (fotod Mardo Männimägi):

Kahe topsiga kärmelt joogid valmis segada...

post-6272-0-54992500-1341771398.jpg

Laagris üheks põhiliseks maasvõitlustreeneriks olnud Eesti ainus brasiilia jiu jitsu must vöö Martin Aedma proovis ka!

post-6272-0-74308300-1341771565.jpg

post-6272-0-82382400-1341771525.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojaa. Ega seal sees pole vaid kreatiin, vaid kofeiin ja beeta-alaniin, millest on just rohkem kasu nö kestvusaladel ning türosiin, millest on ilmselt kasu igal alal. Arginiin ja tsitruliin pidavat mõnel kestvusalal mittesoovitavalt "lihase täis tõmbama", aga samas pidavat lisama ka vastupidavust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsitrulliin on üks väga hea asi vaimse väsimuse vastu.

Ja atsetüülkarnitiin võib seal ka olulisem olla kui kofeiin-kreatiin-b-alaniin.

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka Eesti brasiilia jiu jitsu ja sportliku vabavõitluse grand old man Priit Mihkelson oli skeptiline...

post-6272-0-59512100-1341824000.jpg

...aga seejärel leebus.

post-6272-0-40639300-1341824023.jpg

Ka ise sai üle jupi aja natuke spetsiifilist sportliku vabavõitluse trenni tehtud Priidu käe all. Oli täitsa mõnus. Eks ta ühe puselemisena tundub pildi pealt, aga kui need kinnastatud käed näo suunas lendavad, siis on ikka täitsa elus tunne:)

post-6272-0-51195700-1341860024.jpg

post-6272-0-87877400-1341860025.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud Jrx pildimateriali ja ülevaate eest! Oleme kindlasti ka edaspidi seesuguseid üritusi toetamas ja tore on kuulda, et lisandid asja ette läksid. Juba on uus laadung Scoki, Rushi, Feedi ja Blocki ootamas Fitcamp laagrit, et inimesed saaks ennast seal korralikult taastada....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on pildimaterjali ja juttu laagrist omajagu veel - enda telefonist pole veel jõudnud pilte tõmmata igasugustest lõbusatest sündmustest nagu näiteks kõlkumine 8 meetri kõrgusel puu otsas ja kohtumine mägiveistega:)

Katsungi blogida oma trenne ja laagrikroonikat ja siis vahepealseid seikluseid ja siis juuli lõpus on üks vaba nädal, siis pöördun taas tõsisemale lisanditeemale tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alan - need on maadluse kõrvakaitsmed. Üsna levinud asi maadlejate (eriti USA maadlejate) seas. Takistab rahvakeeli nn. lillkapsakõrva ehk lõrva teket.

Laagris sai tehtud ka natuke tai poksi koos eelmise aasta parimaks Eesti taipoksijaks valitud Edvin Kibusega, seletasin, kuidas FAST Amino Rush võib olla õigel kohal just kaaluvõtmise ajal. Edvin võitis laupäeval üritusel Power Fight Night 4 väga ilusas matšis oma Soome vastast ja nüüd ootab teda ees väga tugeva turniiri Tatneft Cup finaal juba täpselt nädala pärast Venemaal Kaasanis.

post-6272-0-18858300-1342103070.jpg

Kui laagri üllataja lisandite mõttes oli FAST Workout Shock, siis kõige kõvemat promo ja vähemalt samapalju positiivset tagasisidet sain FAST HTR'ile. Nagu ennegi öelnud - see ei ole midagi, mida igapäevaselt tarbiksin, aga kui treeningkoormus läheb kahele trennile päevas, siis kulub see igati õigesse kohta.

post-6272-0-84170500-1342103089.jpg

Samuti oli maitse poolest (Shock ja Rush on teatavastu üsna vängete maitsetega:) HTRi kõrval teine lemmik FAST Protein Block, mis minu meelest toidukorraasendajana väga hästi toimib ja valgukoguse tõstjana kui süüa pole mahti.

post-6272-0-41897500-1342103077.jpg

Nagu mainisin, siis sai laagri "puhkepäeval" käidud seltskonnaga Valgerannas. Muuhulgas tegid soovijad sh mina seiklusparki. Seal on kokku viis rada ja esimesed olid väga lihtsad, 3-4 juba lõbusad ja rasked, aga VIIES oli täiesti killer, mis pani mõnusa punkti sellele trennisessioonile. Tuul oli omajagu kõva ja mingite pilbaste peal 8 meetri kõlgusel kõlkuda trossidest kinni hoides oli selline kere, õla ja käsivarrelihaste töö, et vähe polnud. Soovitan!

post-6272-0-01775900-1342103672.jpg

post-6272-0-00921000-1342103673.jpg

Neljapäeva õhtul käisime Papiniidu rannaniidul vaatamas mägiveiseid! Selliseid mõnusaid mäletsevaid pussakaid oli seal üle neljakümne ja see oli päris sürreaalselt kift vaade. Kahjuks ei tee pimedas telefon väga head pilti:)

post-6272-0-74936300-1342103673.jpg

Viimasel ajal on siin popiks saanud enda einetest piltide postitamine.

instagram-is-down-just-describe-your-lunch-to-me.jpeg

Mõtlesin, et näitan ka siis paari eksemplari:

Siin siis ahjus ise tehtud peedikrõpsud, millel kanalihast tehtud ... pasteet ?(parema sõna puudumisel) ja kanapuljong aedviljadega.

post-6272-0-86307500-1342103674.jpg

Ja siin laagrile eelnenud koogiõhtu AKA Hiiglaslik Laadimine, kus oli 5 erinevat küpsisetorti, kräsupea, rabarberikook, pähklikeeks ja MAGUS KARAMELLISEERITUD PEEKON!

post-6272-0-62843100-1342103675.jpg

Nüüd lähen nädalaks mööda ilusat Eestimaad seiklema ja olen selle aja jooksul uute postituste suhtes skeptiline. Aga kirjutage-joonistage mulle ja eks ma tagasi tulles vastan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii... vahepeal on olnud pikk eetrivaikus. Sellel on tegelikult olnud lihtne ja loodetavasti piisav põhjus - esimest korda elus muutus minu perekonnaseis. Nimelt abiellusin:)

post-6272-0-01274900-1343405196.jpg

Pärast seda sõitsime natuke mööda Eestit ringi külastades muuhulgas Sõrve säärt, mis oli väga kift maailmalõpukoht:) Seal oli ka väga äge maailmalõpurestoran, mida veab sama mees, kes Tartus muuhulgas teeb sellist kohta nagu Nott.

Nüüd olen mõnda aega tagasi ja teen isegi jälle trenni ning üritan toituda lihtsalt normaalselt. Vahel söön magustoiduks mõne FAST Giant batooni - mis on tõesti tõesti head, need tervete metspähklitega on mu lemmikud.

Laagris tarbitud Workout Shocki ise uuesti tarvitama ei ole hakanud, aga näe üks kaasvõitlejatest spordiklubis VÕIMLA ütles, et peale väsitavat tööpäeva kasutab seda regulaarselt ja trennis on hoopis teine tunne. Ei taha vinguda kui halvasti läheb ja hoopis teine minek on sees kuni selleni välja, et pisivigastused ei valuta:) Vaat siis kus imerohi mõne inimese jaoks.

Aga üldiselt... Eestimaa on ilus ja elu ka:) Postitan homme veel mõnesid pilte ja siis vastan teemale, mis siit foorumist hiljuti paar korda läbi käinud - mis värk ikka on selle beeta-alaniini ja kihelemisega on.

post-6272-0-03984300-1343405194.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänahommikuses leitsakus (väike viga:) sai kella 11 paiku jooksma mindud. 53 minutit, 9,2 kilomeetrit. Muidu rahulik, aga viimased 2 km oli küll natuke selline tunne nagu kala kuival - ilmateate andmetel varjus 28 kraadi. Vähemalt Fitness.ee särk tõestas end kui hästi hingav ja istuv valge särk, mis sellise ilmaga jooksmiseks just sobiv.

Peale jooksu sisse Amino Rush mustika oma, mis maitseb mulle isiklikult palju rohkem kui sidruni oma (aga mõned teised arvavad risti vastupidi) ja siis hommiksöögiks väike lasanje:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×