Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Ohtralt muna (tõsi, olen oma kogustega poisike alles - söön muna korra päevas ja 3-4 tükki korraga), rasvast liha, rasvaga piimatooteid nagu hapukoor, või, kohvikoor, vahukoor.

Kuna eilne päev nõudis, et läheksin tööle (oli erakorraline hindamine nädalavahetusel, millesarnaseid päevi meil kliinikus tehakse kord kuus), siis eelistasin kauem magada ja hommikul toiduga mitte tegeleda, siis jõin hommikul lihtsalt paki 35% vahukoort (200 ml) kaneeliga ca 8.30 ajal, lõuna ajal tegin mõned koorega kohvid ning järgmine korralik toidukord oli alles 17.00 ajal. Tõsi, siis tundsin küll, et kõht oli ikka pigem tühjaks läinud, aga tööpäeva keskel kuni kella 16ni ei häirinud midagi:)

Tänaseks kiirlõunaks on planeeritud 150 g 44% valgehallitusjuustu. Õhtul peale trenni peatan katabolismi FAST Amino Rush´iga, seda võtet viimasel ajal ka Ott siinsamas foorumis promonud on.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugune dieet, kus numbriliselt süüakse vähem sisse kui kulutatakse toimib, olgu see siis rasvade osas küllastatud või süsivesikute või valkude osas.Kõik need variandid olen ka praktikas läbi proovinud. Sõltuvalt treeningmahust tasub hakata kaaluma, millist neist eelistada, mida vähem liigute seda rohkem sobivad 1 ja 3 variant mida ja mida aktiivsemad olete mahu osas tunnete ennast paremini variandi puhul 2.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, jutt jumala õige, aga miljoni dollari küsimus on see, et KUIDAS arvestada seda "kulutatakse" poolt? Kuidas arvestada kokku esiteks reaalne kehaline aktiivsus ning teiseks kuidas arvestada seda numbrit, mida me rohkem või vähem kulutame trenni ja söömise VÄLISEL ajal, aga mis tänu hormonaalsele regulatsioonile sõltub sellest, mida tehtud ja mida sööme?

Kui tööstressi on palju ja selle pinge tõttu keha kulutab energiat teistmoodi - algul rohkem, pärast vähem - KUIDAS me selle kokku arvestame?

Lõpuks saamegi ringdefinitsiooni, et kui kaalu kaotame - järelikult sööme vähem kui kulutame. Kui võtame juurde - järelikult sööme rohkem kui kulutame.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mees sa ei tea kui kiiresti ma löön:)

Aga mina tean. Vist:) = Tähe piljardisaalis sai esimest korda katsetatud nn "poksilöögi tugevust mõõtvat masinat". Mul pole aimugi, mis ühikutes või kuidas see muudab, aga oma parima tulemuse saavutasin kolmanda löögiga, kui tabloole jäid numbrid 962. Kas oled ka käinud seda masinat proovimas?

Löök ise oli tavaline paigalt paremsirge. Kuna ei olnud aimu, et õhtul veel midagi füüsilist teha tuleb, siis ühtegi lisandit ei olnud võtnud ja süsivesikuid ka mitte ette söönud:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mees sa ei tea kui kiiresti ma löön:)

Aga mina tean. Vist:) = Tähe piljardisaalis sai esimest korda katsetatud nn "poksilöögi tugevust mõõtvat masinat". Mul pole aimugi, mis ühikutes või kuidas see muudab, aga oma parima tulemuse saavutasin kolmanda löögiga, kui tabloole jäid numbrid 962. Kas oled ka käinud seda masinat proovimas?

Löök ise oli tavaline paigalt paremsirge. Kuna ei olnud aimu, et õhtul veel midagi füüsilist teha tuleb, siis ühtegi lisandit ei olnud võtnud ja süsivesikuid ka mitte ette söönud:)

962 on päris hea tulemus, olen lihtsalt näinud kuidas erinevad tüübid seda masinat lammutavad ja ega väga ei mäleta, vähemalt need korrad kui näinud olen, et seal väga rohkem välja oleks löödud, seejuures tihti pandi ikka hooga, nö jooksu pealt....Ise ei ole seda kunagi löönud (lihtsalt puudub emotsionaalne vajadus ja kui iga päev ei tee selliseid liigutusi, siis võid seal ennast ära ka lõhkuda)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, jutt jumala õige, aga miljoni dollari küsimus on see, et KUIDAS arvestada seda "kulutatakse" poolt? Kuidas arvestada kokku esiteks reaalne kehaline aktiivsus ning teiseks kuidas arvestada seda numbrit, mida me rohkem või vähem kulutame trenni ja söömise VÄLISEL ajal, aga mis tänu hormonaalsele regulatsioonile sõltub sellest, mida tehtud ja mida sööme?

Kui tööstressi on palju ja selle pinge tõttu keha kulutab energiat teistmoodi - algul rohkem, pärast vähem - KUIDAS me selle kokku arvestame?

Lõpuks saamegi ringdefinitsiooni, et kui kaalu kaotame - järelikult sööme vähem kui kulutame. Kui võtame juurde - järelikult sööme rohkem kui kulutame.

Selge, et see osa on keerulisem arvutada ja nagu mainisidki, siis tuletame me selle söödud toidu hulgast ja sellest kuidas kaal sellele rreageeris ja siis järeldame, kuid nii ongi elu aeg vorme tehtud. Lihtsalt oluline on oskus, jooksvalt võtta vastu õigeid otsuseid, mida muuta kui kaal ei lange ja kuidas vajadusel toiduga manipuleerida, et protsess ikkagi pöörded üles võtaks. Ja selge, et enamus inimestel, eriti võistlusspordis kiilub kinni kahe kõrva vahel ja siis kaob igasugune loogika kogu protsessis, sest kui seal protsessid kinni kiiluvad ja on nö stress, siis ei lakkavad paljud ainevahetuslikud protsessid või aeglustuvad niivõrd, et ei saa aru ,mis kehaga toimub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna tuleb täna suht pikk päev, siis hommikusöögiks 4 praemuna, mis praetud ca 50 g küüslaugupekiga. Mmmm... soovin, et mul oleks aega olnud sinna ka natuke aedvilju juurde teha, aga polnud mahti. Lõunasöögiks vist vahukoor taskusse ja selle pealt läheb kenasti sinnamaani välja kuni kell 22 õhtusest trennist tagasi jõuan:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna tuleb täna suht pikk päev, siis hommikusöögiks 4 praemuna, mis praetud ca 50 g küüslaugupekiga. Mmmm... soovin, et mul oleks aega olnud sinna ka natuke aedvilju juurde teha, aga polnud mahti. Lõunasöögiks vist vahukoor taskusse ja selle pealt läheb kenasti sinnamaani välja kuni kell 22 õhtusest trennist tagasi jõuan:)

Saan ma aru,et su lõuna piirdub vahukoorgea ainult !!! Kas se 35 % ja 200 ml. ? Omapärane dieet !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan ma aru,et su lõuna piirdub vahukoorgea ainult !!! Kas se 35 % ja 200 ml. ? Omapärane dieet !

Jep, täna lõunal täpselt nii on. See ei ole kindlasti asi, mida ma alati teen, aga "käigu pealt" päris hea lahendus ja praeguseks olen jõudnud sinna, et trennis selle tõttu mingit subjektiivset soorituslangust või teravuse puudust küll enam ei tunne. 15-16 ajal läheb see vahukoor sisse, ja 18.30 - 22.00 annan maadluse-lähivõitluse trenni. See palju ise andmise kõrvalt kaasa saan teha - see on alati väga erinev. Eks näis:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna üritasin praadida räimesid. Välja tuli kala-muna-puder. Sinihallitusjuustuga. Maitse ei olnud õnneks kõige hullem. Järgmise nädala alguses saab täis kaks nädalat mägradieeti ühe patupäevaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohanesin mägradieediga üllatavalt kergesti selles mõttes, et tõepoolest täiskõhutunnet on pikaks ajaks ning tunnen, et olen "kellaaegade ori" tunduvalt vähem kui varem. Söödavad toidud on maitsvad:)

Peab tunnistama, et vorm on läinud kuivemaks, aga kaal eriti liikunud ei ole. Mis on halb uudis selles suhtes, et praegu kaalun ca 76, ent 17. veebruaril võiksin kaaluda 74. Rääkimata 14. aprillist, mil ideaalis 68:)

Vaatab, mis edasi saab selle kaalunumbri liigutamisega. Tunne trennis on iseenesest hea - laupäeval matil olles tunnen, et jälle naudin õppimist ja pisipisikeste sammude kaupa saan ikka natuke targemaks ka järjest.

Kahjuks kimbutavad vigastused olen natuke vigastanud ühe käe rannet ning vana õlavigastus teisel pool tõstab aegajalt oma inetut pead.

Immuunsüsteemi boostimiseks otsustasin proovida FASTI Glutamiini. Samuti märkasin, et välja on tulnud FAST Lo-Carb batoonikesed - need plaanin samuti õigetel hetkedel järele proovida. Annan teada kuidas mekivad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohanesin mägradieediga üllatavalt kergesti selles mõttes, et tõepoolest täiskõhutunnet on pikaks ajaks ning tunnen, et olen "kellaaegade ori" tunduvalt vähem kui varem. Söödavad toidud on maitsvad:)

Peab tunnistama, et vorm on läinud kuivemaks, aga kaal eriti liikunud ei ole. Mis on halb uudis selles suhtes, et praegu kaalun ca 76, ent 17. veebruaril võiksin kaaluda 74. Rääkimata 14. aprillist, mil ideaalis 68:)

Vaatab, mis edasi saab selle kaalunumbri liigutamisega. Tunne trennis on iseenesest hea - laupäeval matil olles tunnen, et jälle naudin õppimist ja pisipisikeste sammude kaupa saan ikka natuke targemaks ka järjest.

Kahjuks kimbutavad vigastused olen natuke vigastanud ühe käe rannet ning vana õlavigastus teisel pool tõstab aegajalt oma inetut pead.

Immuunsüsteemi boostimiseks otsustasin proovida FASTI Glutamiini. Samuti märkasin, et välja on tulnud FAST Lo-Carb batoonikesed - need plaanin samuti õigetel hetkedel järele proovida. Annan teada kuidas mekivad:)

Kindlasti anna teada, kuidas uued batoonid maitsesid! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räme kahju-uudis :) Lohakusest olin tähele panemata jätnud fakti, et võistlustel 18. veebruaril ei olegi standardkaalu -76 kg vaid on hoopis -74 kg. Tuletan meelde, et tegemist on spordialaga, kus kaalutakse koos riietega vahetult enne esimest matši. Seega oleks vaja, et 18. veebruari hommikul kaaluksin 72 kg ja seda ilma igasuguste trikkideta, mida veega tehakse (sest taastumisaega ei ole). Hetkel 76. Tehtav? Vaatame.

Mägradieediga erilist kaalukaotust ei ole tulnud - aga asi ilmselt selles, et kõige olulisema efekti annab ikka puhas toit ja selle peal olin juba enne. Neil, kes burksi pealt tulevad on see kohese kaalukukkumise efekt ikka suurem ja kobedam. Aga nüüd vist tuleb katsetada natuke äärmuslikemaid asju kui lihtsalt tahtmise järgi kõhu mõnusat (aga igas mõttes head) kraami täis söömine. Ehk siis läheb käima mägradieedi talvine versioon väikeste lisandustega. Palju talvel neid märkasid lumes sumbates ikka kinni püüda võimalik on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin oli küsimusi täpsema menüü kohta. Viskan üles tänase näidise, mis on rangelt minu isiklik asi ja ei soovita kellelgi šnitti võtta ilma spetsialistidega konsulteerimata. Rõhutan üle ka selle, et eesmärgiks on liikuda sinna, et saaks ikka normaalselt võistelda 17. veebruaril.

Tegin täna trennivaba päeva, sest eilsest väsimus sees, aga peamine põhjus see, et igasuguseid tegemisi on vaja õhtul teha (sellest postituse lõpus:)

Hommik 07.00 - 4 muna, ca 150 g peekonit, natuke rohelist, FAST kalaõli, C vitamiin, B vitamiin (kompleks), D vitamiin, FAST glutamiin

Õhtu 18.00 - grillkana (see halb poe oma:) - üks terve koib, 1 tiib ja veel natuke, ca 150 g hapukapsast, külmpressitud kookoserasva ca 1 spl

Kommentaar - selline hommikusöök veab ikka üllatavalt hästi läbi terve tööpäeva. Loomulikult õhtul end 2x viiendale korrusele rassides väsisid lihased pisut rohkem kui tavaliselt. Samuti on see, et mingil hetkel hakkavad sõrmed külmetama. Aga mõtteerksus on mõnusalt säilinud - nii hästi kui see võimalik on ameti juures, kus päris palju keskendumist vaja. See on küll asi, mida varasemalt oli raske säilitada ilma pidevalt söömata.

Aga uudist ka: minu spordiklubi VÕIMLA osaleb Lõuna-Eesti infomessil INTELLEKTIKA (http://www.facebook....94042613965454/).

Ise ei saa seal kahjuks olla, sest viibin just täpselt nendel aegadel tähtsal psühholoogia-alasel koolitusel aga on kohal teised parimad võistlejad-treenerid. Muuhulgas saab nt. vaadata Eesti kogeneinuma MMA-võistleja Ott Tõnissaare näidistreeningut sh. ÜLDFÜÜSILIST erialatreeningut - kohe REEDEL kell 10.00 - 11.00.

VÕIMLA on kohal mõlemal päeval - reede ja laupäev 10.00 - 18.00. Kohapeal ka viimased võimalused saada infot ja küsimustele vastuseid, et liituda järgmisel nädalal algavate ainsate esimese poolaasta baaskursustega, mis vaikselt hakkavad kõik juba täis saama.

post-6272-0-48095900-1328727792.jpg

(et kui näete linna peal inimeste riietel selliseid lahedaid lappe, siis teate mis värk on:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. 76.5 kg täna hommikul. Eesmärk konstruktiivne 73-74 kg 17. veebruari hommikuks ei olegi nii ebarealistlik.

07.00 - 08.00 - suur hulk megaomletti (kanafilee, või, juust, 3 muna, 200 g aedvilju, natuke hapukoort + tomatikastet), FAST kalaõli, C vitamiin, B vitamiin (kompleks), D vitamiin, FAST glutamiin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räme kahju-uudis :) Lohakusest olin tähele panemata jätnud fakti, et võistlustel 18. aprillil ei olegi standardkaalu -76 kg vaid on hoopis -74 kg. Tuletan meelde, et tegemist on spordialaga, kus kaalutakse koos riietega vahetult enne esimest matši. Seega oleks vaja, et 18. aprilli hommikul kaaluksin 72 kg ja seda ilma igasuguste trikkideta, mida veega tehakse (sest taastumisaega ei ole). Hetkel 76. Tehtav? Vaatame.

Mägradieediga erilist kaalukaotust ei ole tulnud - aga asi ilmselt selles, et kõige olulisema efekti annab ikka puhas toit ja selle peal olin juba enne. Neil, kes burksi pealt tulevad on see kohese kaalukukkumise efekt ikka suurem ja kobedam. Aga nüüd vist tuleb katsetada natuke äärmuslikemaid asju kui lihtsalt tahtmise järgi kõhu mõnusat (aga igas mõttes head) kraami täis söömine. Ehk siis läheb käima mägradieedi talvine versioon väikeste lisandustega. Palju talvel neid märkasid lumes sumbates ikka kinni püüda võimalik on.

Jumal issand ,see 4 kilo on korra peldikus käia.... :D Mille pärast sa üldse muretsed ma aru ei saa....aega on nii et küll ja iga nädal 0,5 kilo maha ja oled sees veel enegi kui aru saad. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tead Ott, sellega on lugu praegu nii, et ma kogemata kirjutasin kalendrikuu valesti tollesse postitusse. Võistluseid on plaanitud kaks - 14. aprilliks pean olema 68. Ja 18. veebruariks 72;)

Nii et praegu rehkendan, et 2 kg nädalaga funktsionaalset kaalu maha + 1 kg veega ja siis 5 kg 2 kuuga.

Uudis on veel see, et mees, kes väga domineerivalt võitis novembris minu kaalukategooria (ja sealhulgas ka mind) võistleb seekord ka jälle. Loodame, et päevad pole vennad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge pilt, siis on asi tiba teine jah, kuid mitte lootusetu....sul pea otsas, usun et saad hakkama ja küll see Mr. Dominaator ka paika pannakse.... :D Üks sellenimeline mees ikka aeg ajalt pannakse... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räme kahju-uudis :) Lohakusest olin tähele panemata jätnud fakti, et võistlustel 18. veebruaril ei olegi standardkaalu -76 kg vaid on hoopis -74 kg. Tuletan meelde, et tegemist on spordialaga, kus kaalutakse koos riietega vahetult enne esimest matši. Seega oleks vaja, et 18. veebruari hommikul kaaluksin 72 kg ja seda ilma igasuguste trikkideta, mida veega tehakse (sest taastumisaega ei ole). Hetkel 76. Tehtav? Vaatame.

Mägradieediga erilist kaalukaotust ei ole tulnud - aga asi ilmselt selles, et kõige olulisema efekti annab ikka puhas toit ja selle peal olin juba enne. Neil, kes burksi pealt tulevad on see kohese kaalukukkumise efekt ikka suurem ja kobedam. Aga nüüd vist tuleb katsetada natuke äärmuslikemaid asju kui lihtsalt tahtmise järgi kõhu mõnusat (aga igas mõttes head) kraami täis söömine. Ehk siis läheb käima mägradieedi talvine versioon väikeste lisandustega. Palju talvel neid märkasid lumes sumbates ikka kinni püüda võimalik on.

See on juba liiga suur vahe ja selles spordis saaksid ilmselt nõrkenud ja nälginud vormiga igas poosis tappa. Eks sa ise otsustad. Kui väga masendusse satud, siis krõbista uusi batoone ja ära hoia ennast kiidusõnadega tagasi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

75.9 täna hommikul, aga vist jõin ka eile natuke vähem kui peaks. Õhtul sai tehtud kerge maadlustrenn ja peale seda veel korralikult kõht täis söödud.

Tänane hommik algas jälle muna ja peekoniga - huvitav kaua läheb enne kuni sellest ära tüdinen:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

75.7 täna hommikul. Energiadefitsiit annab tõeliselt tunda vaid ühes - sõrmed ja varbad külmetavad kogu aeg. Jah - eks väljas (ja mõnel pool toas) ole külma ka AGA seal on ikka tuntav vahe:) Loodan natuke massikaotust veel kiirendada, sest praeguse graafiku järgi saan kätte 75 selleks ajaks kui peaks ekstreem-kaaluvõttu alustama, milleks jääks siis 3 kg, aga see on natuke palju. 2 oleks väga hea juba. Kaalusin oma võistlusvarustuse ära - 1,7 kg. Seega pean olema 72.3 kg laupäeva hommikul. 3.4 kg minna.

Eile õhtul sai soovist kiiresti süüa saada väike kokandusavastus. Nimelt sai ostetud üks pisike (ca 1 kg) forell ning sellal kui mina plaanisin sealt veel supikogu välja puhastada, aga kõht oli tühi ja jube tüütu sain soovituse "Aga paneme selle kala tervenisti lihtsalt ahju!". Mõeldud tehtud. Sai see poiss (? = tegelt ei tea, puhastatud kalal vist ei anna sugu määrata, aga kutsusime teda Väikeseks Peetriks) siis lihtsalt soola, tilli ja sidrunipipraga (E621-vaba) kokku määritud, fooliumisse keeratud ning 25ks minutiks ahju pistetud nii suure kuumaga kui üks gaasiahi välja annab.

Minimaalne pingutus andis imelise tulemuse:) Tegelane maitses ikka väga hästi ja järgi jäi ka natuke tänaseks lõheomletiks, mis tuleb... mingi kell. Natuke aedvilju lõhele juurde, pärast näksida erinevaid juuste. Mmmmmõnus! Üle pika aja vaatasin mingi täispikkuses filmi - seekord oli selleks ammusest ajast järjekorras olev "JUNO" (http://www.imdb.com/title/tt0467406/) - oli muhe ja siiras (kuivõrd üks film ja eriti veel Hollywoodi film saab seda olla) meelelahutus. Kui vaatate IMDB'd või treilerit, siis ärge laske ennast lollitada, tegemist ei ole kindlasti "tavalise" USA teismelisekomöödiaga.

Kuna toidukordade vahe on pikem praegu, siis hommikul võtsin FAST glutamiini, et keha ei ohverdaks lihaste aminohapete taset niiväga selleks, et seedeelundkonna (mis kasutab glutamiini olulise energiallikana) nimel. Harjumusest võtsin ka FAST kalaõli kuigi selle oleks Väikese-Peetri kurva, ent samas imelise saatuse valguses vahele jätta täna.

Tõsine plaan täna suusatama minna, kui vähegi natuke soojemaks läheb päeva ajal (jah ma kardan külma), kui jah, siis enne seda vist üks isiklik Workout Shock, aga see saab koosnema hoopis FAST beeta alaniinist, FAST aminio rushist, supilusikatäiest kookoserasvast ja ühest kangest kohvist väikese koorega.

P.S. Mingil hetkel eelmisel nädalal sai järgi proovitud FASTi uus batoon Lo-Carb Peanut Butter. Kuigi kurjad keeled rääkisid, et tegemist on hoopis batooniga, mille nimi peaks olema Lo-Taste, siis minu meelest oli asi täitsa hea pisike amps. Maapähklivõi maitset oli isegi tunda, väike jahusus on kõigi batoonida omadus ning liigne magusus ei ole mulle nende juures kunagi meeldinud. Ilmselt söön kunagi mõne veel, aga praeguse režiimiga toitumises ei lähe isegi lo-carb batoon kokku, nii et teised maitsed peavad ootama:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sulle vist maapähkli maitse väga meeldib? Kui peaksin aprillis jälle USA-sse minema, siis toon sulle terve ämbritäie seda maitsvat võiet! Seal on seda palju!

:rolleyes:

:unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tõesti meeldib. Parim on see, mis koosnebki 99.9% maapähklitest ja 0,1% soolast:) Viimati sain sellist imelist öko-võiet Taanist. Võtsin ka Eestisse paar purki kaasa, aga see ammu otsas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×