Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Tere Jorgen! Kuidas läheb? Loodan, et ikka blogid veel, ühikas hea õhtuti foorumit lugeda ja motivatsiooni koguda. (pole motivatsiooni puudust)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii... peale pikka pausi tagasi Fitnessi foorumis. Minu siinset blogi ootavad ees väikesed muudatused ja spordiplaanidest on ka ühtteist olulist rääkida... omal ajal.

Praegu aga tõmban tähelepanu paarile avalikule asjale:

1) Värskes Psühholoogia Sinule ajakirjast kirjutan lihtsustatult natuke sellest, kuidas teadlikult oma mõistusega sooritust suunata. Tartu Maratoni fookusega (paluti) aga maraton jääb ju hoopis ära - vaat kus lops. Panen selle ilmselt lähiajal netti ka üles.

2) Hakkas saate "Kaalul on rohkem kui elu" teine hooaeg. Teadliktreening.com tegijad küsisid minult esimese osa kohta kommentaari ja selle nad ka said. Lugeda saab siit. Asja korjas koguni üles kvaliteetajakirjandusportaal Naine24 - artikkel siin.

3) Homme peale kella 10seid uudiseid olen Ring FM eestris! Oma nohuse häälega (jah olen nädala algusest peale haige juba kahjuks... kuid õnneks sel talvel alles esimest korda!) räägin spordipsühholoogiast, motivatsiooni hoidmisest ja eks paistab, millest veel küsitakse.

Kuidas söön?

Täitsa juhuslikult. Võrreldes oma lapsega, kes on eeskujulikud liha+aedviljad toidul (täna hommikul kõrvits ja peet lambalihaga, lõunaks ahjuporgand ja kaalikas suvikõrvitsa ja veiselihaga, õhtul pirnipüree, lisaks kõvasti piima muidugi) on minu toitumine üsna vaba. Olen saanud ära proovida uued FAST Puddingud - piparkook üllatas positiivselt ja on mõni päev keefiriga täitsa menüüs. Ahjuõuna aga see-eest üllatas negatiivselt - mulle eriti ei meeldi ka "hapuõuna" maitsega kummikommid ja muu selline ja just seda see puding meenutas, selle asemel, et olla tõesti kaneeline ahjuõun nagu jogurtid ja jäätised näiteks :)

Kuidas treenin?

Sellest järgmises postituses.

Püsige terved ja järgige järgnevat nõuannet:

print-ads-27.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MAADLUS

1.gif

Mõned võistlusplaanid las olla veel natuke aega kalevi all. Aga hetkel kihelen ja kuivan samaaegselt. Nimelt doseerisin natuke üle FAST Intra (NB! Proovisin uut mustsõstramaitset - täitsa joodav, aga apelsinile minu meelest ei saa vastu) selles mõttes, et beeta-alaniini liiga palju. Kuivan sellepärast, et tänane vedelikukogus on küll igati mõistuse piirides aga pisut väiksem kui viimasel ajal harjunud.

Mis värk on siis?

Laupäeval Viljandis on Eesti Meistrivõistlused vabamaadluses. Minu debüüt eestikatel maadluses. Jama on natuke see, et olin pea 2 nädalat haige ja sellel ajal võtsin vastu põhimõttelise otsuse mitte kaloridefitsiidis olla vaid süüa isu järgi. Seega kaalureguleerimine jäi viimasele minutile (reaalselt nädalale) ja tuleb ikka natuke vee ja toiduga trikitada. Kaalukategooria -70 kg, kaalumine reede õhtul. Sauna minna korraks oleks kõige kiirem variant, aga hoian kodus tütrekest päev läbi ja seega tuleb muud moodi hakkama saada :) Martin Plaseri kombel täna toorest maksa süüa pole plaanis, kuigi praetud maks isutaks küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke läksid ikka asjad nihu ja nüüd on 2 tundi aega 1 kilo minna ja saun abiks. 8 minuti kaupa nagu muna kõvaks keetes :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke läksid ikka asjad nihu ja nüüd on 2 tundi aega 1 kilo minna ja saun abiks. 8 minuti kaupa nagu muna kõvaks keetes :)

Peep võttis kuumas vannis vedeledes mõned kilokesed alla :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kerge klistiir ja vbl paar kg kohe kergem :)

+ kõhulahtisti. :D

Kusjuures kõhulahtisti asja kuulsin alles hiljuti ja üks jõutõstja pidavat seda varianti kasutama kaalust alla võtmisel :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan saunas kaalust alla nagu Keedu-Vähk :) See kas vann või saun on maitse ja harjumuse asi. Lahtisteid ja muud sellist ei vaja - hoian kõhu toitumisega korras. Nüüd peaks igatahes korras olema. Eks kell 19 Viljandis paistab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No maadluses ei läinud seekord väga hästi. Esmase EMV kogemuse sain muidugi kätte ja seetõttu võib lugeda enda jaoks kogemuse heaks. Esimeses matšis läksin kokku mehega, kes viimasel paaril aastal on saanud Eesti Meistrivõistlustelt kreeka-rooma ja vabamaadluses kokku viis hõbemedalit, tugeva TÜ kreeka-rooma maadleja Magnus Piiritsaga.

post-6272-0-19955300-1393656127_thumb.jp

(foto: Eesti parim maadlusfotograaf Maria Kilk)

Asja algus ei olnudki väga hull (nii esimesed 20 sekundit), aga partermaadluses jäin selgelt alla (sõna otseses ja kaudses mõttes).

Kuna Magnus võitis ka järgmise matši ja liikus finaali, siis sain mina veel pronksi peale maadelda, aga seal ei ... ah ma ei hakkagi spekuleerima - kaotasin ka teise matši.

Rohkem maadelda on vaja kui tahan teha nt järgmisel aastal paremat esitust! (loogiline, eks).

Nüüd täna hommikul veel viimased ettevalmistused ja siis Tallinna Sisekaitseakadeemiasse! Seal (poksisaalis) toimub MMA-võistlus 3D Liiga. Pealtvaatajatele uksed 13.15. Seekord on suht erakordne juhtum see, et minu klubist võistleb tervelt KAHEKSA sportlast. Seega ei pea tegema kohtunikutööd üldse, kuna olen IGAS matšis tegemas treeneritööd ringinurgas. On kogenud võistlejaid, teist matši tegevaid poisse ja ka debütante. Väga tõenäoliselt ei ole mul õhtuks häält :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd täna hommikul veel viimased ettevalmistused ja siis Tallinna Sisekaitseakadeemiasse! Seal (poksisaalis) toimub MMA-võistlus 3D Liiga. Pealtvaatajatele uksed 13.15. Seekord on suht erakordne juhtum see, et minu klubist võistleb tervelt KAHEKSA sportlast. Seega ei pea tegema kohtunikutööd üldse, kuna olen IGAS matšis tegemas treeneritööd ringinurgas. On kogenud võistlejaid, teist matši tegevaid poisse ja ka debütante. Väga tõenäoliselt ei ole mul õhtuks häält :)

Ehhee. Olen minagi seal kunagi poksitrennis hr Niinoja juures käinud, kui veel Sõjakoolis õppisin. aasta oli 1998-1999 :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sügis ja aeg blogile taas natuke elu ja hinge sisse puhuda. Blogidel mul ju ikkagi suht palju lugejaid. Muide - kes jooksvamalt tahab kursis olla, siis jälgige mind Twitteris @jorgenmatsi.

Kõigepealt kiire ülevaade sellest, mis toimunud:

Peamiselt kasvatan oma tütart, ühe inimese inimeseks kasvamise lugu on ikka hämmastav ja midagi muud sellega võrrelda lihtsalt ei saa – see on täiesti unikaalne kogemus, mida ju moodmoodi ei olegi võimalik kogeda.

Kevadel võistlesin taas Eesti meistrivõistlustel brasiilia jiu jitsus. Taas poolfinaalis kaotus samale mehele, kellele eelmine aasta, taas võidetud pronks.
Suvel puhkasin-laagerdasin, olin tunnistajaks sellele, kuidas üks väike inimene õpib kükkima, kõndima ja nüüd juba vaikselt ka hüppama. Ma soovin, et mina painduksin nii hästi – liigutusmustreid võib beebide pealt õppida küll.

Ja nüüd siis sügis. Hakkan vist tavalisemasse rütmi jälle minema – võtsin vastu pakkumise aidata Ülikoolis spordipsühholoogia loenguga, natuke teen nõustamistööd, trennidest …. Räägin järgmisel korral.

…ahjaa… sain jääämbriväljakutse kah. Siin on video (spoilin ette – igav, ma ei vala vett pähe).



(https://jorks.wordpress.com/2014/09/01/alsicebucketchallenge-no-ice-for-me/)

Ja sel laupäeval olen nurgameeskonnas oma heal sõbral ja Eesti parimal taipoksijal Edvin Erik Kibusel – Tallinn Arenal on üks vahva võitlusspordiüritus. Kellele huvi pakub – tulge kaema. Vaadake head profiilivideot ka :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

w00p-w00p, Edvin võitis!

post-6272-0-81542900-1411121748_thumb.jp

Saime nurgameeskonnana tema käest kenasti kiita :) Endal mul on eriti hea meele selle üle, et meiega oli ka mu abikaasa, kes pani peade kokkupõrkest matši keskel juhtunud lõikehaava Edvini kulmus niimoodi kinni, et see veel kaks ja pool raundi vastu pidas ilma uuesti veritsemata! Pärast tehti sinna kulmu kaks õmblust. Võitlussport on vahel ka verine :)

Igatahes oleme taas Edvinil nurgas 11. oktoobril, mis on üldse vahva päev, sest kõigepealt on Sisekaitseakadeemias amatööride MMA võistlus 3D Liiga 15 (https://www.facebook.com/events/1517924135118504/?fref=ts), kus tules mitmed VÕIMLA poisid ja siis õhtul Keilas võitlusspordiüritus, kus Edvin teeb matši klassikalises poksis ja meie tal taas nurgas.

Ise?

Ise lähen juba homme taas Soome lahtistele meistrivõistlustele no-gi brasiilia jiu jitsus. Kolmandat aastat järjest. Üle-eelmisel õnnestus pronksile tulla, eelmine aasta sain esimeses ringis kaotuse, vaatab kuidas sel aastal läheb.

Kehakaal oli veel kolmapäeva õhtul 76 kg, aga praegu on võistluskaal 73.5 kg kenasti käes ja hoian seda vaikselt natuke süües ja vedelikku tarbides - kuna kaalumine on vahetult enne matši, siis suuri ekstreemsusi teha ei saa, aga väiksed trikid ikka. Pakkisin taastumiseks juba FAST HPR-i ära, et saada kiirelt peale kaalumist kohe paar lonksu süsikaid-valku, vedelikku ja kreatiini korraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kolmapäeval õhtul olin veel 76 kg ja natuke peale... Juba eilsest olin kaalus (tahtsin kindluse mõttes olla 73),tana hommikul sõin ja jõin natuke... Sinki, juustu, nektariini, mineraalvett, mõned mandlid ja kuivatatud jõhvikad ja võistluste kohta jõudes näitas kontrollkaal ikkagi 72 :) Lebo! Ja tõestab, et ajutiste kaalulangustega kelkida pole mõtet, kui just pole võistlev sportlane ;) Pikemas plaanis muidugi niikuinii peaksin üks kaal alla liikuma, kõik oleks parem :D rohi rohelisem jne... Ei tegelikult ka. Enesetunne ja kiirus on natuke kergemaks ikka teine. Ok. Järgmine postitus varsti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fffffffffffffff...

Kaotus ühe edupunktiga. See ei ole isegi nagu päris punkt. Neid antakse justkui, peaaegu tehtud asjade eest kohtuniku otsuse järgi. Kuna oli eelringi mat siis sellega on võistluspäev minu jaoks läbi.

Aga eks ma olen ise ka oma aja jooksul nendega mate võitnud. Karma.

Nii see käib. Võtad kaalu. Reisid. 7 minutit puselust (võibolla panen kunagi video ka). Kõik.

Tagasi bat-koopasse. Treenida ja elada on vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millegipärast ei teinud tuju paremaks ka see, et kaotasin mehele, kes ka kõik ülejäänud vastased võitis (ehk siis võttis minu kaalus kulla). Video on siin. Hoiatus: See on umbes sama igav nagu vaataks värvi kuivamas. Aga see on loomulikult minu enda süü ka. Vastase stiil oli selline, et hoidis elu eest mu jalga kinni oma jalgadega ning proovis sealt oma rünnakuid teha, mille tulemusena oleks mind alla selili pannud. Minul oli hea tasakaal, nii et nullisin need ära, aga oma jalga vabastada ka ei suutnud ja kui suutsin, siis sai ta alati sama asendi tagasi enne kui ise midagi punktivääriilist teha suutsin. See, hetk, mille eest ta edupunkti saab on videos umbes 5:00 (mul käib külg korraks maha tema lükkamise tulemusena). Võib tunduda, et tegevust on jube vähe ja kõik on hästi lebo, aga tegelikult oli see kõik seitse minutit pidev pinge peal ja mõlemad olime matši lõppedes ikka päris väsinud.

Peale võistlust sai ära proovitud FAST pannkoogisegud. Pole midagi öelda - lahe toode. Minu lemmik on vist maitsestamata - sobib niisama süüa (andsin tütrele ka :) ) ja sobib moosiga ja juustuga jne. Vahtrasiirupi oma oli ka hea ja banaani-iirise jäi nagu läilaks minu maitsele - samas suures magusanäljas võibolla räägiksin teist juttu.

Järgmine võistlus on Classic Judo Cup 1. novembril Tartus. Kehakaalus -71 kg lähen proovin väikesel turniiril judot "vanade" reeglite järgi, kui arsenal veel nii piiratud ei olnud kui praegu :)

P.S. See vaheintsident seal kolmandal minutil on see, et tuli välja, et vastane oli pulsikella käe peale unustanud :) Kuna mul sellest otseselt midagi häda ei juhtunud, siis kaeblema ei hakanud ja matš sai jätkuda peale kella eemaldamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus jürx , ma siin tükk aega mõelnud, et kui kaua sul on nii öelda taastus pärast võistlust. Kuna ilmselgelt, seal võistluses ikka neid pauke sisse saades pole need ju nõrgad. Kas ka traumapunkti tihe külaline pärast võistlusi?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see sõltiub spordialast. Profireeglitega MMA-s tavaliselt mingi nädal ikka puhkust peale võistlust. Kuskilt ikka midagi valutab. Aga pikemalt tavaliselt pole vaja - kõige hullemad on mul olnud kõige esimene ja kõige viimane matš. Mõlemas ilmselt kerge peapõrutus ja nüüd viimases pöidlamurd kah. Vahepealsed olid okaa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mmm... võistlustel tõsisemaid vigastusi mina saanud ei ole. Murdudest võistlustel ongi ainult viimase kaotuse väike mõra ninaluus ja mõra pöidlas.

Suurematest mõõdetavatest vigastustest minu 10-aastase trennikarjääri juures lisandub sellele veel üks mõrastatud kämblaluu mingi 7 aastat tagasi ja siis veel 1x tõsisemalt murtud nina ja siis veel 2x mõra ninaluus.

Mitte-pidil-nähtavatest asjadest:

Paar korda olen väänanud põlve ni, et 1-2 kuud tõsisest trennist eemal. Hetkel kõige segavam asi on õlad - just judot ja maadlust tehes olen mõlema õla peale väga vastikult kukkunud ühele 2 ja teisele 3 korda ja nende liikuvus on piiratud ja valulik natuke (võrreldes "normaalse" inimesega).

Mingeid väikseid sõrme ja varbaväljaväänamisi jne on ikka aja jooksul olnud.

Nagu ütlesin - BJJ ja MMAga olen tegelenud 11 aastat. Enne seda veel Aikido ka. Nii et ma olen suht vigastustevaba olnud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulge foorumlased. Mul on teile kaks küsimust:

Esiteks: mis kurat siin videos toimub (minu enda filmitud) ja mis sellest nüüd sügisel saab?

(Video on seotud kaladega ja on filmitud Tartu Botaanikaaias augustis)

Teiseks: Milline on parim pann tänapäeval asjade praadimiseks vähese rasvaga? Endal on positiivne kogemus keraamilise kattega pannidega, aga see on vist mul oma aja ära elanud, sest viimane kord läksid proteiinipannkoogid ikka räigelt kõrbema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×