Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Tänud kõigile, kes elasid kaasa mõttes, ekraani taga, kohapeal.

Praegu väike puhkus, aga kindlasti kirjutan siia natuke pikemalt matšist ja sellega seotud mõtetest-tunnetest-tehnilistest tähelepanekutest.

post-6272-0-65240300-1366533969.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii... DELFI spordist ja POSTIMEES spordist on saanud juba lugeda ja pilte vaadata.

SIIA veel üks artikkel võistlusjärgsete mõtetega selle kohta, et kuidas psühholoogi elukutse ja see sport koosmõjus töötavad.

Magusaisu olen täis söönud, saanud tunda ka seda, et kui liiga palju süüa, siis on pärast ikka selgelt halb olla nii vaimselt kui füüsiliselt. Tahaks loota, et järgmine võistlus on väiksema ajavahega, et see tunne meeles püsib. Mõned mõtted on seoses pikemaajalise sportlikus vabavõitluses võistlemisega, aga ... need tahavad natuke aega seedimist. Järgmiseks on plaan kätt proovida hoopis vabamaadluses, 17-18. mai on Viljandi linnas Küllo Kõivu mälestusvõistlused. Võistluskaal seal on -66 kg aga nagu maadluses ja judos tavaks lubatakse sellistel mitte-tiitlivõistlustel +2 kg ülekaalu. Seega -68 kg. Miks mitte? Peab ainult end täpsete reeglitega kurssi viima ja endale mingi mänguplaani välja mõtlema. Hea aegsasti kätt harjutada, et vaadata, mis plaane 2014 Eesti Meistrivõistlusteks teha:)

Toidulisanditest olen targu viimastel päevadel eemale hoidnud, selle nädala võtan puhkamiseks. Olgugi, et võistlusmatš oli ainult 15 minutit ja vigastusi selle käigus ei saanud, siis võistlused jätavad kehasse kuidagi erilise väsimuse. Puhkan välja ja esimese trenni teen ilmselt pühapäeval.

Lahing oli väsitav ja vahva. Raju!

post-6272-0-47997800-1366795673.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oijohhaidii.

Olen täna Eesti Meistrivõistluste brasiilia jiu jitsus peakohtunik. Kella 2st magama, kella 4st üles. Selline asi viskab kohe kaalunumbri üles. Minu puhul 2 päevaga +2,5 kg. Nii et pole mõtet ekstra stressata numbrite pärast - see ei ole ju reaalne mass, mis ma siin kogunud olen.

Proovin ise võistelda ka - huvide konflikti ei ole, sest minu matšides allun ikka teistele kohtunikele :)

Ahjaa, võistlused on Tartus A Le Coq Sport spordimajas algusega 11.00 ja pealtvaatajatele tasuta. TÄPSEM INFO SIIN!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. See BJJ eesti meistrivõistlused oli ikka paras hullumaja, aga lõppkokkuvõttes oli vist tegemist kõige paremini korraldatud maasvõitlusvõistlusega Eestis seni. Suur tänu kogu korraldusmeeskonnale ja loomulikult ka võistlejatele.

Oli ülimalt põnev võistlus, kus nägi väga tõsiseid üllatusi, mis teevadki võitlusspordialad põnevaks. Näiteks ise kaotasin poolfinaali (minu teine matš, esimese võitsin punktidega) heale sõbrale ja treeningpartnerile Tallinnast klubist 3D Treening Jaak Rudovile. Postitan selle siia ka, muidu on ainult mu blogi justkui edulugusid täis, aga spordis on kaotused lahutamatu osa, oluline arenguks ning tagasiside andjaks ning loomulikult lahutamatu spordist kui põnevusetekitajaks:

Loomulikult ma ei häälestanud end enne matši kuidagi võidule. Teadsin, et tuleb raske. Aga Jaak oli just olnud haige, võistles kaal kõrgemal kui tavaliselt ja aastate poolest olen mina staažikam. Samas temal on viimasest ajast palju rohkem just kimonoga maadlemise kogemust nii trennis kui võistlustel ja ta on trennile väga pühendunud.

Ilmselt arvestades, et mul on väike maadluseelis läks Jaak kohe kaitseasendisse. Päris edukalt suutsin neutraliseerida tegelikult tema "uue kooli" rünnakuid, mille eesmärgiks on seliliasendist vastane jalgade ja käte abil kuidagi külili kukuda, ümber lükata või üle pea visata ning seejärel ise saada pealasendisse maadlema. Selle eest saab punkte. Minu eesmärgiks pealasendis on saada nendest tüütutest jala- ja käehaaretest vabaks, liikuda jalgadest mööda ning seejärel kindlustada korralik kinnihoidmisasend. Selle järgnevuse tegemine annab samuti punkte. Seega selline reaalajas male käib. Tundsin ennast päris hästi, sest suutsin rakendada just 1-2 päeva varem videolt õpitud põhimõtteid, millega üks võistleja on välja tulnud ja mis järgnevas videos hästi läbi analüüsitud. Suutsin ohustada jalgadest möödumisega olgugi, et päris lõpetada tehnikat ei õnnestunud. Sain selle eest mõned tehnilised edupunktid peaaegu õnnestunud tehnika eest kohtunikult. Ma tean, et brasiilia jiu jitsu võib tunduda kohati igava puselemisena võõrale silmale, aga vaadake videot ja saate aru kui tehniline ja strateegiline see mäng tegelikult on. Just samu põhimõtteid, mis videos (kuigi need polnud kehasse veel sisse harjutatud) suutsin ka Jaagu vastu kasutada.

Küll aga oma matšis jäin ühel hetkel ettevaatamatult seisma ning Jaagul õnnestus rünnata kiire kolmnurkkägistusega. Kägistuse mehhaanika on see, et pea ja käsi jäävad jalgade vahele ja see pigistab kenasti kaelasooned kinni ning kui ei alistu, siis on teadvusekaotus tulemas. See pole iseenesest ohtlik, aga kaotus ka see. Jaak sain rünnaku kenasti lukustatud, tavaliselt on mu kaitse selle vastu üsna hea, aga kimonoga on seda veel raskem kaitsta kui tavaliselt ja lõpuks pidingi alistuma. Tubli töö Jaak!

Pronksimatšis tegin taas tugeva Tallinna võistlejaga, ent seekord suutsin edukalt rakendada videos nähtud jalarünnakute neutraliseerimise põhimõtteid lõpuni, võtsin punktid ära ja võitsin. Pronksmedal kaalus -76 kg.

Absoluutkaalus sain kohe esimeses matšis kaotuse ühelt oma trennikaaslaselt. Läksin üritama uhket võtet - valuvõtet käele hüppelt, aga vastane kaitses, jäin halba asendisse ning ta suutis alustada rünnakuid seljast, asendist, kust põgeneda on väga raske ning lõpuks ka ühe kägistuse edukalt lõpule viia. Tegelikult olen selle matši tulemuse üle väga uhke - trennis arenevad õpilased üha kiiremini ning nende vastu lihtsalt lebotama ja "ägedaid võtteid" proovima minna kindlasti ei saa - maksab kätte! :) Ja mida parem on treeningkaaslaste tase koduklubis, seda paremaks ma saan ise järgmiseks võistluseks!

Täna aga ootab ees väike kaaluvõtt taas (tegelikult mitte nii väike, aga täiesti kontrollitav), sest homme, laupäeval on minek Viljandisse maadlusvõistlustele. Proovin esimest korda kätt vabamaadluses. Tahan saada esimese kogemuse kätte, et edaspidi teaks, mis ees ootab. Väike mõte on 2014 minna välja ka Eesti Meistrivõistlustele vabamaadluses. Eks näis. Kaaluvõtmise lõpuperioodil toetab taas FAST Intra, mida just uue purgi hankisin ning taastumisel maasikamaitseline FAST HPR. Polegi seda varem proovinud.

Hommikune pilt võistluskostüümis :)

post-6272-0-67181600-1368772157.jpg

P.S. Ühtlasi võiks mõni lahke moderaator taas blogi nimetuse endiseks ja neutraalseks muuta - linkan seda vahel väljapoole ja "võit kodus" on küll kogu aeg, sest kodus hea olemine ongi parim võit minu elus AGA, muudab linkamise raskeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellal kui mõned mehed kulutavad kümneid tuhandeid kilokaloreid Tartust Tallinna jalutades võtsid Tartu MMA-mehed maadlusvõistlusteks 36 tunniga kahe peale 10 kg alla paigal istudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maadlus tehtud. Kaalus oli vist 12 meest (päris hea), sain eelringi vabaks. Veerandfinaalis olin vastamisi noore Järvamaa matimehega, keda õnnestus punktidega võita (vist 3:1 ja 3:2). Kohe nägin ka ära paar kohta, kus mul maadluse seisukohalt tõsised augud sees on. Poolfinaal oli Raimond Pruunsi vastu, kes on mitmekordne Eesti meister ja väga kogenud maadleja. Seal pikka pidu ei olnud - kaotasin mõlemad poolajad suure punktiülekaaluga (6:0). Olin rahul sellega, et vahepeal õnnestus teha üsna adekvaatset kaitset ja teises perioodis isegi üks päris hea rünnakualgeke, aga ehmatasin edust vist nii ära, et ei osanud sellega midagi peale hakata ja siis lendas vastase hea kaitse juba täiega selga. Siis sattusin miinusringi ja seal tegin matši ühe Põltsamaa maadlejaga, kes oli päris jõuline. Ta sai ühe punkti kätte, siis pisut aega oli sellist kompimist ja siis sain ise eest peahaarde lukustatud, aga suurest entusiasmist läksin lohakalt üht ülevedu üritama, mis oma trenni kontekstis tuleb palju lihtsamini kui maadluses. Jäin ise alla kinni ja kaotus seljavõiduga. Koht lõppjärejestuses 7.

Oli väga tore, tundub, et see kaalukategooria maadluse kontekstis sobib ning kindlasti tahan uuesti proovida. Võistlemine on lihtsalt nii vahva! Varsti saan ehk mõne videokese ka siia oma esimestest maadlussammudest :)

Järgmine samm kui õnnestub on Balti lahtises meistrivõistlused brasiilia jiu jitsus nädala pärast Kaunases.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

50 tundi peale kaalumist on hommikune kehakaal kaalumishetkega võrreldes +7 kg. Hea näide - see ei ole kuidagi funktsionaalne selles mõttes, et mu kehakompositsioon ju mõne päevaga palju ei muutu. Ärge sattuge paanikasse kui kaalunumber ja isegi bioleketriliselt mõõdetud rasva% kõiguvad! Lihtsalt eelmistel päevadel sõin oluliselt süsivesikurohkemalt, soolarohkemalt kui tavaliselt. See kombinatsioonis sellega, et ilmad on palavad ja vett läheb palju = kaalutõus.

Nüüd aga panen end stabiilsele ja rahulikule toitumisrežiimile, et saada kätte stabiilselt püsiv kaal, mis toetaks head sooritust ja kust oleks mugav liikuda erinevate spordialade jaoks endale sobivatesse kaalukategooriatesse. Kui on tihedam võistlusgraafik, siis kogu aeg suuremaid kõigutamisi teha muutub liiga tüütuks ja ega see ilmselt tervisele ka väga hea ei ole (ei kehalisele ei vaimsele).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

50 tundi peale kaalumist on hommikune kehakaal kaalumishetkega võrreldes +7 kg. Hea näide - see ei ole kuidagi funktsionaalne selles mõttes, et mu kehakompositsioon ju mõne päevaga palju ei muutu. Ärge sattuge paanikasse kui kaalunumber ja isegi bioleketriliselt mõõdetud rasva% kõiguvad! Lihtsalt eelmistel päevadel sõin oluliselt süsivesikurohkemalt, soolarohkemalt kui tavaliselt. See kombinatsioonis sellega, et ilmad on palavad ja vett läheb palju = kaalutõus.

Nüüd aga panen end stabiilsele ja rahulikule toitumisrežiimile, et saada kätte stabiilselt püsiv kaal, mis toetaks head sooritust ja kust oleks mugav liikuda erinevate spordialade jaoks endale sobivatesse kaalukategooriatesse. Kui on tihedam võistlusgraafik, siis kogu aeg suuremaid kõigutamisi teha muutub liiga tüütuks ja ega see ilmselt tervisele ka väga hea ei ole (ei kehalisele ei vaimsele).

Kirjutasin hiljuti pisikese jutu ka selle kohta, et loodetavasti veidi inimeste paanikat siluda selle kaalunumbri osas. :D - http://www.kaalustalla.ee/blogi/kehakaalu-koikumised/

See trall mis kaalunumbri ümber toimub on teinekord ikka päris jõhker. Samas endal on juba veidi raske ette kujutada, mida need inimesed tunnevad, kes ei ole nende põhjustega kursis. Rahulikult dieeditavad siis söövad soolast ja süsivesikute rikast toitu ning viskavad päevaga mitu kilo juurde. Paanika lahti ning dieedil viimane käik sisse. Keha läheb lolliks, stress tõuseb, kaal ikka ei lange. Inimene on paanikas hakkab nälgima, siis läheb hulluks ja hakkab õgima ning lõpetab +10kg juures ja nutab päev otsa. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii... balti lahtised meistrivõistlused lähenevad ja viis päeva enne võistluseid on meil korraldajatelt õnnestunud välja pressida võistluste alguskellaaeg. See ei ole väga hea näitaja :)

Loodan siiski et kõik sujub ja võtame selle reisi ette. Kaalu pärast sellel võistlusel muretsema ei pea, 76 kg koos võistlusriietusega vahetult enne võistlust, sinna mahun kenasti.

Holger - hea artikkel sellest kaalupaanikast. Tahan ise sellest lähiajal just psühholoogilise poole pealt kirjutada.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Balti meistrivõistlustele jääb seekord minemata! Muud tööd tegemised, ei luba 14 tundi autosõidu alla panna ja võistluste eelkorralduse suhtlemine on nii puudulik, et ei taha riskida võimalike sekeldustega kohapeal. See-eest saab tehtud tõsine treeningnädalavahetus, sest juba 1. juunil (lastekaitsepäev) on Tallinnas MMA võistlused amatööridele - 3D Liiga ning minu klubi võistlejad, kellel nurgameeskonnas olen tahavad viimast lihvi saada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksuhooaeg avatud. Olen juba pikka aega edasi lükanud jälle jooksma hakkamist - viimati eelmisel suvel. Arvestades, et plaanin oma kaaluga natuke madalamale liikuda (seada stabiilne punkt natuke madalamale kui see viimastel aastatel on olnud) on jooksmine päris hea abimees. Lisaks sellele ei ole mu aeroobne võimekus kindlasti nii hea kui võiks olla, et minu võitlusstiili juures maksimaalselt efektiivne olla.

Õnneks eile taas järgmisel nädalal matši tegev MMA amatöörvõitleja Alar, kes on tohutu IGASUGUSE spordi fanatt (edukad tulemused sangpommispordis, MMA's, jookseb nagu loom jne) ütles eile peale poksitrenni, et lähme hommikul jooksma. Peale pikka vingumist (või täpsemalt öeldes, peale tugevat sisemist tungi leida sada vabandust ja vinguda) ütlesin lihtsalt, et hea küll lähme siis.

Alustuseks rahulikul hommikul kell 9.00 umbes 9 kilomeetrit. Oma kodust Ihastesse ja tagasi. Aeg oli umbes 50 minutit ja tempo selline, et ajasime Alariga juttu maast ja ilmast - pole paha. Loodan, et suudan sellest taas regulaarse harrastuse teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uudiseid palju ei ole. Eestlastel, kes läksid Leetu Balti meistrivõistlustele BJJ's õnnestus küll osaleda väga edukalt, aga kommentaar oli tõesti, et see oli halvima korraldusega võistlus, kus nad eales osalenud. Seega ise ei kahetse grammigi, et sai tehtud otsus koju jääda kuna esmaspäeva hommikul peale seda pidin Tallinnas juba ühte koolitust löbi viima.

Nädal ongi möödunud töötähe all, enne suvepuhkust vaja mitmed lahtised otsad kokku sõlmida. Teisipäeval käisin jälle jooksmas, reie tagakülje DOMSist olen vist nüüd kolme korraga lahti saanud. Kui järgmisel nädalal jooksud pikemaks lähevad, katsetan FAST Intrat ENNE jooksu (praegu on hommikujooksud lihtsalt poole liitri vee pealt ja hommikusöök peale jooksu).

Kehakaal hetkel kõigub 73-74 vahel, järgmisest nädalast hakkan vaikselt selle alandamisega tegelema läbi kergelt reguleeritud toitumise taas.

Laupäeval 1. juunil on Tallinnas Sisekaitseakadeemias MMA võistlus amatööridele - 3D Liiga. Tulge vaatama! Ise saan taas täita nii treeneri, kohtuniku kui kätesiduja rolli. Pealtvaatajatele pilet ainult 2 eurot.

Täpsem info siin lingil.

P.S. Mul on hea meel näha, et mu blogil on kohe-kohe täis saamas 50 000 külastust. Ilus! Tänan lugemast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkuseaeg on jooksuaeg.

Suvepuhkus on alanud. Tööasju on veel vaja teha ainult niipalju, kui mõned lahtised otsad sõlmida ja teha tagantjärele paberitööd, mis kuskilt lohisema on jäänud. Suvel anda veel mõni koolitus - näiteks tuleval teisipäeval (04.05.2013) lõpetan selle harrastussportlaste loengusarja "Treeni teadlikult", kus ka Ott Kiivikas lugemas käis. Räägin läbipõlemisest, treeningmotivatsioonist ja veel nipet-näpet.

Registreerida saab: katrin.soidra-zujev [ät] tlu.ee, tasumine kohapeal (5 eurot).

Tulge kuulama!

Aga praegu kerge venitus-lihashooldus, siis tossud jalga ja jooksma. Juunikuus üritan nädala kilometraaži venitada 30-40 km peale ei arva, et rohkem oleks vaja. Esmaspäevast neljapäevani on erialatrennid (ja 1-2 hommikujooksu), neljapäevast pühapäevani lihashooldus ja jooks (ka 1-2).

Toitumise kohapealt üritan kombineerida erinevaid lähenemisi - vähendan süsivesikute hulka, aga kindlasti ei väldi neid. Hindan umbes energiakulu ja saadud energiat, aga ei kaalu-mõõda. Toitun "puhtamalt", aga kui isu on, siis kindlasti on ruumi ka kohvikukoogiks ja McDonaldsi wrapiks.

Hetkekaal on 74.5 kg, langusplaan - ca 0,5 kg nädalas 3 kuu vältel. Võimalik, et juunis ja augustis on maasvõitlusvõistlusi, MMA jääb sügisesse. Järgmine oluline treeningsündmus on suur treeninglaager juuli esimesel nädalal, kus treenin koos ülejäänud Eesti MMA-koondisega.

Grupipilt järjekordsel edukal MMA-amatööride võistlustel 3D Liiga 11 (1. juuni 2013) - VÕIMLA võistlejad ja toetustiim.

post-6272-0-06687000-1370155374_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu ala puhul on jooksul kui võhma arendajal ikka korralik point sees. Kulutristil on ennast keerulisem motiveerida jooksma, kuid ka seal leiame selle motivatsiooni. ;) . Loeng on sul mitte 4. mai vaid ikka juuni ehk kahe päeva pärast(lihtalt näpukas). Mis kuus ja kuupäevadel teil see MMA laager on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MMA laager tuleb 28. juuni kuni 6. juuli ja ikka Pärnus. Suve suurim treeningsündmus juba mitmendat aastat. Sel aastal osalejaterekord - juba üle 100 inimese on registreerunud! Mis teisel spordilaagril on Eestis nii suur kamp koos?

Hommikune kaal oli 73.8.

Täna hommikul oli tõsine BJJ treening kimonoga üle pika aja, olin matil koos Martin Aedma ja Robert Tomingasega - esimene neist siis BJJ must vöö ja teine pruun vöö. Martin ca 85 kg ja Robert 95. Töötasime režiimil kummagi treeningpartneriga 4 minutit jutti (kokku 8 minutit) ja siis 4 minutit puhkust (sellal kui teine paar madistas). Selliselt tegime kokku 18 raundi ehk 72 minutit, millest siis 48 minutit tööd ja 24 minutit puhkust. See oli päris päris väsitav, siin kella viie ajal kirjutades tunnen, et haardejõud on kätes ikka siiamaani üsna kadunud.

Hommikusöök oli hästi kerge, sõin peale trenni poolteist FAST Recovery & Protein batooni ja jummel küll - see maapähkli-karamelli ja "creamy caramel" maitsed on ikka superhead! Maasika-pähkli oli ka täitsa hea, aga mitte minu lemmik.

Hiljem kodus juba korralik aedviljad + liha.

Päev läbi on korralikult vett läinud, mõned külmutatud marjad sees. Õhtul veel kergem poksitreening planeeritud korraliku lihashooldusega ja siis poolteist päeva puhkust kuni kolmapäeva õhtuni.

Vaatan, et siin blogis segast ja vastuolulist juttu kirjutavad tüübid saavad kõvasti klikke... peaks ka mingit intriigi hakkama keerutama ;)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tihti jõusaali trenni teed?

Keskmiselt 0x nädalas B)

Inimkehade liigutamine on piisav, et baasjõudu säilitada ning aeroobne / lihashooldus on hetkel olulisem + jõusaalis käia kaalulangetusperioodil ei näe mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest UrmoPaju

Väga huvitav. Ma olen kogu aeg arvanud, et MMA või muu sellise ala juurde käib vähemalt 2x nädalas jõusaali ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga huvitav. Ma olen kogu aeg arvanud, et MMA või muu sellise ala juurde käib vähemalt 2x nädalas jõusaali ka.

Eks see on tugevalt individuaalne. Profitasemel - jaa. Algtasemel, kui baasjõu näitajad on kehvakesed - jaa. Aga seal vahepeal tuleb hoolega analüüsida kasu ja investeeringu suhet.

Tegelt tahaks täitsa huvi pärast mõni päev saali minna maxe testima. Ennustaksin, et peale 2-nädalast trenni 73 kg kehakaalu juures kükin 140, tõmban 160 ja surun 85.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest UrmoPaju

Ma usun, et surud rohkem, aga samas ei tea. Mis su max surumine on kunagi olnud?

Muudetud kasutaja UrmoPaju poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu maksimaalne rinnaltsurumiserekord on 97.5 kui õigesti mäletan. See kuskil 7 aastat tagasi, siis kui tegin oma elu pikima jõutsükli (HIIT ja jõusaal 2-3x nädalas) seda vist 5 kuu vältel.

Sealtsaati olen teinud lühemaid tsükleid, millest viimase pisikese 2 aastat tagasi. Alati on naljakas olnud see, et küki ja tõmbetulemused võrreldes eelmise aastaga tulevad üliruttu tagasi ja piisavalt ruttu ka ületan. Samas rinnaltsurumine on langenud jälle kuskile sinna, kus esimeses trennis napilt oma kehakaalu ühe korra üles lükkan ning seal tulevad raskused juurde jube raskesti.

Eks see ütleb ühtteist rinnaltsurumise funktsionaalsuse kohta võitlusalade kontekstis. "Rinnalihas on rannalihas." :)

Püsti surumine seevastu... (on ilmselt ka rammumehe treeningus tegelikult olulisem ja seotud sooritusega paremini).

2379559_f01341bc-29e6-4165-8e58-e5a6784b

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×