Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Nonii. Eelmise nädala treeningkoormuseks jäigi teisipäeval natuke müdistamist MMA-trennis, siis sinna otsa veel üks trenn anda. Reedel 10 km suusatamist, millest kogemus oli väga positiivne - jätkasin oma suusatehnika arendamist kohast, kust see eelmine aasta pooleli jäi. Ootasin väga väga palju hullemat. Lisaks pühapäeval natuke kerget maadlemist trenni andmisega koos. Ühtlasi õnnestus pühapäevaselt trennijärgselt ära maitsta FAST puding. Esimene kogemus on positiivne, õhtul ehk jõuan pikemalt kirjutada sellest protsessist ja siis loodan ka keefiriga ära proovida:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. Eelmise nädala treeningkoormuseks jäigi teisipäeval natuke müdistamist MMA-trennis, siis sinna otsa veel üks trenn anda. Reedel 10 km suusatamist, millest kogemus oli väga positiivne - jätkasin oma suusatehnika arendamist kohast, kust see eelmine aasta pooleli jäi. Ootasin väga väga palju hullemat. Lisaks pühapäeval natuke kerget maadlemist trenni andmisega koos. Ühtlasi õnnestus pühapäevaselt trennijärgselt ära maitsta FAST puding. Esimene kogemus on positiivne, õhtul ehk jõuan pikemalt kirjutada sellest protsessist ja siis loodan ka keefiriga ära proovida:)

Uus Veerpalu on sündimas! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loengu lõpus lubas jah Jorgen Eedenist läbi minna.

Meest sõnast, härga sarvest oligi mees õhtul Eedenis ja sai oma pudingupaki kätte.

Mõtlesin kohe, et hea mõte oma kaunis abikaasa julgestuseks kaasa võtta, sest hetke kuumina toote viimase pakiga Tartus pole just eiriti turvaline pimedatele kõrvaltänavatele sattuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

FAST PUDING. Tänaseks olen seda ära söönud 4 kausikest ja 1 asi on kindel - 2 kausikest korraga tekitab ikka võimsa täiskõhutunde. Eriti kui süüa seda magustoiduks korraliku õhtusöögi peale:)

Selleks, et katsetamine ikka korralik oleks võtsin kõrvale ka kontrollgrupi - Selveri kakaopudingu ja karamellkisselli. Esimesel degusteerimisel segasin pudingupulbri Selveri piimaautomaadist tuleva öko-toorpiimaga.

Vaatame kõigepealt koostist:

FAST protein pudding

Koostis:

Karamell: kaltsiumkaseinaat (piimast), inuliin, aroom, magusaine (sukraloos).

Šokolaad: kaltsiumkaseinaat (piimast), inuliin, kakaopulber, aroom, emulgaatoraine (sojaletsitiin), magusaine (sukraloos).

Analüüs (karamell): portsjon (30g).

Energia 435 kJ/100 kcal, valk 24g, süsivesik 0,5g (millest suhkrud 0,2g, millest laktoos 0,1g), rasv 0,4g (millest küllastunud rasvhapped 0g), kiudained 3,2 g.

Analüüs (šokolaad): portsjon (30g).

Energia 405 kJ/95 kcal, valk 23g, süsivesik 0,9g (millest suhkrud 0,5g, millest laktoos 0,1g), rasv 0,6g (millest küllastunud rasvhapped 0g), kiudained 4,1 g.

Lisandus siis piima või keefirit 300 ml.

Selveri kakaopuding (topsi kaal ca 160-180 g)

Koostis: Piim (68%), rõõsk koor, kirsitäidis (kivideta) (kirsid 86%, modifitseeritud tärklis E1244, happesuse regulaator E330, säilitusaine E202, želeeriv aine E440,), suhkur, kakao 6%, maisitärklis, vanilliin.

Energia (100 g): 145 kcal, valgud 2 g, süsivesikud 15 g, rasvad 8 g.

Selveri karamellkissell (topsi kaal ca 160-180 g)

Koostis: piim, suhkrusiirup, taimne vahukreem (piim, hüdrogeniseeritud taimne rasv, rõõsk koor, piimavalk), pohlamoos (vesi, pohl, suhkur, pektiin, säilitusaine E202)), maisitärklis, stabilisaator (E339, 1422, 1414), lõhna- ja maitseaine, sool

Energia (100 g): 164 kcal, sellest valgud 2,1 g, süsivesikud 25,4 g, rasvad 6 g

Otsus: Kindel võitja koostise poolest on proteiinipuding. Ükskõik, kas seda siis teha piima või keefiriga. Korralik valgulaks.

Vaatame nüüd praktikat (mida teha oli vaja):

Selveri magustoitudel ilmselgelt kaas maha ja lusikas sisse. FAST pudingut proovisin lihtsalt kausis valmis segada ja siis seisma jätta nagu õpetus soovitas. Muljed: šokolaadi oma annab sama koguse juures paksema konsistentsi kui karamell. Karamell on millegipärast valget värvi. Parem on segada kahvli kui lusikaga ja kõige ühtlasem puding tuleb üldse saumikseriga (selle peale tuli kallis abikaasa, aitäh). Mõned minutit seismist ja valmis. Konsistents on tõesti meeldiv, aga ma olen ka alati igasuguseid tarretisi-pudinguid armastanud.

AGA MAITSE? Noh... selle üle ei vaielda eks.

Kindlasti viimaseks jäi Selveri karamellkissell. Hetkel minu lemmik on ilmselt karamelli FAST puding tehtud keefiriga. Piim jättis karamellimaitse liiga läägeks. Šokolaadi maitse oli ka hea, üldse mitte nii magus. Aga samas natuke iseloomutu - tahab tõesti justkui marju või midagi kõrvale saada. Ehtne kakaopuding oli maitselt ikka ehedam. Eks katsetan nende pudingupulbritega edasi.

Nädal algas muidu hästi - kvaliteetne poksitehnika treening Ott Tõnissaarega. Kandsin FAST uut särki, aga seekord on M suurus minu seljas ikka nagu telk. Riietus on vist jõusaalihärgadele suunatud ja minusugusel pisikesel pole üle muud kui leppida. Kaal on püsinud 74 kg kandis, see on hetkel täitsa OK.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

FAST PUDING. Tänaseks olen seda ära söönud 4 kausikest ja 1 asi on kindel - 2 kausikest korraga tekitab ikka võimsa täiskõhutunde. Eriti kui süüa seda magustoiduks korraliku õhtusöögi peale:)

Selleks, et katsetamine ikka korralik oleks võtsin kõrvale ka kontrollgrupi - Selveri kakaopudingu ja karamellkisselli. Esimesel degusteerimisel segasin pudingupulbri Selveri piimaautomaadist tuleva öko-toorpiimaga.

Vaatame kõigepealt koostist:

FAST protein pudding

Koostis:

Karamell: kaltsiumkaseinaat (piimast), inuliin, aroom, magusaine (sukraloos).

Šokolaad: kaltsiumkaseinaat (piimast), inuliin, kakaopulber, aroom, emulgaatoraine (sojaletsitiin), magusaine (sukraloos).

Analüüs (karamell): portsjon (30g).

Energia 435 kJ/100 kcal, valk 24g, süsivesik 0,5g (millest suhkrud 0,2g, millest laktoos 0,1g), rasv 0,4g (millest küllastunud rasvhapped 0g), kiudained 3,2 g.

Analüüs (šokolaad): portsjon (30g).

Energia 405 kJ/95 kcal, valk 23g, süsivesik 0,9g (millest suhkrud 0,5g, millest laktoos 0,1g), rasv 0,6g (millest küllastunud rasvhapped 0g), kiudained 4,1 g.

Lisandus siis piima või keefirit 300 ml.

Selveri kakaopuding (topsi kaal ca 160-180 g)

Koostis: Piim (68%), rõõsk koor, kirsitäidis (kivideta) (kirsid 86%, modifitseeritud tärklis E1244, happesuse regulaator E330, säilitusaine E202, želeeriv aine E440,), suhkur, kakao 6%, maisitärklis, vanilliin.

Energia (100 g): 145 kcal, valgud 2 g, süsivesikud 15 g, rasvad 8 g.

Selveri karamellkissell (topsi kaal ca 160-180 g)

Koostis: piim, suhkrusiirup, taimne vahukreem (piim, hüdrogeniseeritud taimne rasv, rõõsk koor, piimavalk), pohlamoos (vesi, pohl, suhkur, pektiin, säilitusaine E202)), maisitärklis, stabilisaator (E339, 1422, 1414), lõhna- ja maitseaine, sool

Energia (100 g): 164 kcal, sellest valgud 2,1 g, süsivesikud 25,4 g, rasvad 6 g

Otsus: Kindel võitja koostise poolest on proteiinipuding. Ükskõik, kas seda siis teha piima või keefiriga. Korralik valgulaks.

Vaatame nüüd praktikat (mida teha oli vaja):

Selveri magustoitudel ilmselgelt kaas maha ja lusikas sisse. FAST pudingut proovisin lihtsalt kausis valmis segada ja siis seisma jätta nagu õpetus soovitas. Muljed: šokolaadi oma annab sama koguse juures paksema konsistentsi kui karamell. Karamell on millegipärast valget värvi. Parem on segada kahvli kui lusikaga ja kõige ühtlasem puding tuleb üldse saumikseriga (selle peale tuli kallis abikaasa, aitäh). Mõned minutit seismist ja valmis. Konsistents on tõesti meeldiv, aga ma olen ka alati igasuguseid tarretisi-pudinguid armastanud.

AGA MAITSE? Noh... selle üle ei vaielda eks.

Kindlasti viimaseks jäi Selveri karamellkissell. Hetkel minu lemmik on ilmselt karamelli FAST puding tehtud keefiriga. Piim jättis karamellimaitse liiga läägeks. Šokolaadi maitse oli ka hea, üldse mitte nii magus. Aga samas natuke iseloomutu - tahab tõesti justkui marju või midagi kõrvale saada. Ehtne kakaopuding oli maitselt ikka ehedam. Eks katsetan nende pudingupulbritega edasi.

Nädal algas muidu hästi - kvaliteetne poksitehnika treening Ott Tõnissaarega. Kandsin FAST uut särki, aga seekord on M suurus minu seljas ikka nagu telk. Riietus on vist jõusaalihärgadele suunatud ja minusugusel pisikesel pole üle muud kui leppida. Kaal on püsinud 74 kg kandis, see on hetkel täitsa OK.

Väga põhjalik analüüs! ma siis enam Selveri pudingut ei osta :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga põhjalik analüüs! ma siis enam Selveri pudingut ei osta :P

Tegelikult trennijärgselt see kakaoupuding võiks olla üsna hea:) Aga Selveri karamellkisselli küll mina enam ei osta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea tagasiside ja võrdlus muude saadaval olevate pudingutega. Täna pandi teele ka Soome poolt suurem kogus Pudingut, seega loodetavasti nädala alguseks saab suurem auk üle eesti kaetud... :D Alustame ka ise järgmisel nädalal presentatsioonidega Tallinnas.

Ma pean tunnistama, et ei ole ühtegi muud pudingut varem poest ostnud, seega ei olnud mul ka võrdlusmomenti, tänud selles osas valgustamast!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teisipäeval oli väsimus sees, kolmapäeval tööasjad ei lasknud trenni teha käes on neljapäev ja tuleb üks korralik püstivõitlustrenn täna õhtul:) Edasijõudnute grupis tegeleme hetkel just nagu selliste ebatavalisemate ja üllatavamate tehnikate sulandamisega sellele põhioskuste baasile, millega sügise esimesed kuud tegeletud sai. Loodan ise ka korralikult kaasa teha.

See ja järgmine nädal on veel väga tihe - palju õppetööga seonduvat tuleb kokku võtta, üks endal võetud kaheaastane koolitus hakkab läbi saama (lõputööd vaja esitada jne) ja selle aasta sees veel viimased patsiendid vastu võtta. Järgmise nädala lõpust aga väike puhkus ja siis juba tagasi Tartusse treeninglaagrisse. Jah, tulemas on 25-30. detsember üks korralik MMA-võistlejate treeninglaager, mille tahan täies mahus kaasa teha ja panna sellega korralik algus enda 2013 aasta esimese poole võistlusettevalmistusele. Kindlasti jääb selle võistlemise sisse ka MMA Raju 11 aprillis. Koormusega tuleb ka toitumises natuke muudatusi teha ja vaatama hakata, kuidas just taastumine kõige paremini toetatud oleks. Ilmselt lülitan tagasi FAST glutamiini või Amino Rushi, Omega 3 võtan niikuinii. Puding jääb magustoitudeks:)

Jaanuar tuleb loodetavasti töö mõttes vähe rahulikum ja selle võrra trenni suhtes tempokam:) Blogis kajastan hetkel trenne puhkuseni välja ja kindlasti annan ülevaate ka treeninglaagri elust-melust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uus pudingulemmik! Sarnaselt ka varem kirjutatutele teiste degusteerijate poolt võib öelda, et keefiriga segatud FAST šokolaadipuding ja karamellipuding suhtes 1:1on maitsemeelele veel parem elamus eelnevalt proovitutega võrreldes. Konsistents oli ka seni mõnusaim.

Trenn oli täna minu jaoks rahulik, aga lõpuks sain ikka mõned korralikumad sparringuringid ka teha. Tundub, et vaikselt hakkab naasema selline asendamatu kaaslane nagu võhm. Tundub, et nurga tagant ta juba natuke lehvitaks ja ehk julgeb veel lähemale astuda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uus pudingulemmik! Sarnaselt ka varem kirjutatutele teiste degusteerijate poolt võib öelda, et keefiriga segatud FAST šokolaadipuding ja karamellipuding suhtes 1:1on maitsemeelele veel parem elamus eelnevalt proovitutega võrreldes. Konsistents oli ka seni mõnusaim.

Trenn oli täna minu jaoks rahulik, aga lõpuks sain ikka mõned korralikumad sparringuringid ka teha. Tundub, et vaikselt hakkab naasema selline asendamatu kaaslane nagu võhm. Tundub, et nurga tagant ta juba natuke lehvitaks ja ehk julgeb veel lähemale astuda...

Ise panin ka 1:1 šok ja karamell ja maitse meeldis ka kõige rohekm... ;) . Lähipäevil jõuab Puding üle eesti , seega muutub loodetavasti püsivalt käte saadavaks, hektel nagu vene ajal defitsiitkaup... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise panin ka 1:1 šok ja karamell ja maitse meeldis ka kõige rohekm... ;) . Lähipäevil jõuab Puding üle eesti , seega muutub loodetavasti püsivalt käte saadavaks, hektel nagu vene ajal defitsiitkaup... ;)

Kui tutvuseid on, siis saab kindlasti leti alt ikka :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu viimasest postitusest on möödas piinlikult palju aega. Tuhat vabandust!

Aga tõepoolest – mul ongi selleks vähemalt tuhat vabandust! Töö, trenni tegemine, töö, trenni andmine, töö, klubiasjad, Raju, isiklikuks eluks peab ka veidi aega võtma, trenn, trenn jne. Kõik see kokku on tinginud selle, et ei ole Fitness.ee foorumit isegi lugemas käinud, kirjutamisest rääkimata.

Aga nüüd kõigest järgemööda...

RAJU 11. Eesti suurim MMA võistlus, hetkel ilmselt terve baltikumi professionaalseim. Kuu aega jäänud. ÜKS KUU.

Trenni teen (loe: püüan teha) viimasel ajal tõesti mehe eest. Miks? Valmistun Raju 11-ks!

Otsustasin jõulude paiku, et tahan veel MMA-s võistelda ning kevadine Raju toimub minu jaoks just õigel ajal; jõuan selleks kenasti treenida (võimalusel käin külas oma vennasklubil 3D Treening, põhiaja treening aga koduklubis VÕIMLA), kaalu saada ning võistlust täiel rinnal nautida.

Lool on ka konks: nimelt, kes veel uudist ei ole kuulnud, siis suvel saan ma isaks ning kardan, et võistlustasemel mõnda aega treenida ei saa. (Küll aga ootan ma oma pisikese kättetoimetamist pikisilmi – teda hakkan ma küll kohe tšempioniks treenima [nali!?].)

Kui nüüd jäi kellelegi mulje, et võistlusteks valmistumine on lust ja lillepidu, siis teadke – EI OLE! Võibolla on see vanusest, võibolla laiskusest vm, aga trennid on rasked, vigastused hirmutavalt tüütud ja kaalulangus eriti visa. Just selliseid pisikesed tüütud vigastused, mis lihtsalt "juhtuvad" intensiivse treeningu käigus kui režiimi sisseminek natuke järsk on olnud, need on viimasel ajal palju motivatsiooni õõnestanud.

Hakkan jälle vanale režiimile lähemale jõudma – külmutatud aedviljad, kohupiim ning FAST valgukokteil vahel kiireks trennijärgseks elupäästjaks. Sel korral saan dieedi ajal vahelduse mõttes katsetada ka kurikuulsate FAST pudingutega – päiksekiir näljastesse päevadesse, sest kooki praegu just üleliia tihti süüa ei saa:) FAST kalaõli võtan niikuinii regulaarselt, D-vitamiin, vahepeale käib ka üks vesilahustuvate multivitamiinide kuuri. Aga üldiselt eelistan võimalusel ikka päris toitu.

Aga ega spordis pole ainutähtis vaid sooritus! Raju 11 ettevalmistused käivad täie hooga ja ka sinna on vaja aega panustada!

Võibolla on mõned teised ka seda klippi juba näinud:) Tegemist siiski ei ole minu teise ametiga, aga kaadrite taga... selle filmimine oli niimoodi, et kell 19.00 Tartus autosse, 22.00 olin võttepaigas, 22.30 saime hakata filmima ja lõpetasime ... 02.30. Hiilgav. Nädal hiljem käisin Raju tarvis pildistamas. Ühe foto tegemine võttis aega KAKS ja pool tundi. Ilmselt modellinduses annet mul ei ole.

Aga see selleks...

Kel suurem huvi MMA ja minu viimase aja tegemist vastu, siis soovitan kuulata hea sõbra Ari Matti Mustoneni MMA-teemalist podcasti; külaliseks Jorgen Matsi: http://supermatti900...T16_01_42-08_00

Luban, et kirjutan pea taas:) Olge mõnusad!

post-6272-0-48337000-1363812504.jpg

http://www.voimla.ee

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli jälle üsna tavaline päev. Hommikul kiire hommikusöök (täna nt. 2 muna, praesinki, värsket spinatit ja tomatit), siis tööle. Tööl oli kolleegidega väike koosviibimine, sest nii minul kui ühel töökaaslasel on sünnipäev. Minul küll homme. Jah, ma saan homme 30 aastat vanaks. Sellega seoses sain näiteks vanaisalt ja tema abikaasalt ilusa lillelise ja kuldsete juubelinumbritega kaardi. Teate küll neid klassikaliseid juubelikaarte... mina ei teadnud, et selliseid ka alla-50-aastastele on.

Igatahes... tööl 2 väikest tükki kooki ja siis trenni. Taas kvaliteetne intensiivne treening: puhast treeningaega 24 minutit e kokku 8 kolmeminutilist raundi maadlustreeningut Ott Tõnissaarega. Tööle tagasi, vastuvõtud, õhtul VÕIMLASSE ise trenni andma. Võtsin õhtul ise treeningust pausi ja keskendusin õpetamisele. Siis koju ja 400 grammi aedvilju sisse. Nüüd kirjutan seda postitust, varsti magama. Tänane kaloraaž on meelega üsna madal ja valgukogus ka, aga ma kõigutan seda teadlikult üsna palju. Koorega kohvi jõin ka täna, see meeldib:)

Võimalik, et enne vaatan veel osa The Ultimate Fighterit. Kes ei tea, siis see on tõsielusari UFCsse pääsemisest. Üldiselt ei ole tegemist kvaliteettelevisiooniga AGA selles hooajas on üks treeneritest teinud väga ägedaid mõtteavaldusi, mis võiks meeldida KÕIGILE spordiga tegelejatele.

Toon ühe näite:

Lõpetuseks lisan selle pildi, mis täna välja tuli, aga mis sai 15 minutiga tehtud s.t. see pole see mitmetunnine, millest eelmises postituses rääkisin:

post-6272-0-26521700-1363897271.png

Ennatlikult on siin kirjas 30:) Pidu sel aastal ei tule, tahan rahulikult lihtsalt puhata. Teen homme TRENNI, oleme Rajuga messil MOTOEXOTIKA ja viin seal läbi lõunase puuritreeningu, natuke jõlgun niisama. Astuge ligi, ajage juttu:) Kes tahab saab teiste võitlejate käest MMA kohta uurida-õppida ja ka ise puuri astuda kui soovi on sõbralikuks madinaks. Kes puuri ei julge tulla, neile on muuhulgas väike sangpommivõistlus, kus saab võita Raju pileteid.

Õhtul lähen ilmselt veekeskusesse vedelema ja lihtsalt ... olen... elagu nädalavahetus, sünnipäev või mitte:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea su tegemisi ikka lugeda. Eks kui linna juhtud tulema, muidugi mitte öösel peale võttepäeva, siis astu kontrorist läbi ja arutame edasisi plaane. Teete oma asju südamega ja ja see kajastub ka tulemuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

26 päeva võistlusteni jäänud. See tähendab, et trennigraafikuspäevi on veel 20.

Räägin natuke dieedist võistluste eel. Ilmselt vanusega seotult (ja võimalik, et oma osa on siin ka võistlusteks kaaluvõtmistel) siis keskmiselt on iga aastaga viimase 3-4 aasta jooksul mu kehakaal ikkagi tõusnud. 2012 / 2013 aastavahetuse paiku, kui alustasin oma võistlusettevalmistusega Eesti MMA-koondise maadluslaagris, siis nägin stabiilselt hommikuti ikka esimese 7 järel numbrit 8 ehk siis 78 kg.

Kes ei tea, siis mu võistluskaal Raju 11'l on 65,8 kg. Mõistan, et nüüd lähevad inimestel silmad suureks ja mõni võibolla hakkab isegi appi hüüdma, et kuidas see võimalik on jne. On ikka võimalik. Kindlasti ei ole see kõige parem asi, mida oma tervisega teha, aga see sport kord juba on selline. Selles kaalus on matš kokku lepitud, selles kaalus olen varasemalt võistelnud ja edukas olnud.

Mis on tähtis mõista, on see, et kaalumine on ca 24 tundi enne võistluseid. See tähendab, et on võimalik, end täiesti tühjaks teha nii energiavarudest, mis lisaks glükogeenile ka vett kehasse seovad ning ka vedelikest. Siin kasutatakse meetodeid, kus vedelikukaotus on võimalikult äkiline ja lühiajaline e siis teoreetiliselt võimalikult ohutu (KUIGI täiesti ohutu see kindlasti ei ole ning keegi ei tohiks ilma arstidega konsulteerimata KUNAGI oma käe peal sellist asja ette võtta).

Mis eelneb viimase pooleteise nädala "eriprogrammile" (mõtlen siin suurt energiadefitsiiti ja "trikke", mis vedelikuga tehakse) on lihtsalt tavaline rahulik kaalulangetus. Kaal nüüd viimase nädala jooksul on kõikunud 74 kg ümber (mõnisada grammi siia-sinna). Üldjoontes see ongi see number, kusmaal praeguseks ajapunktiks peaksingi olema. Selle kaalulangetuse juures on tähtis säilitada toimekust trennis ning võimalikult head psühholoogilist funktsioneerimist - üks kindel märk sellest, et dieet hakkab liiga vasakule minema on see, kui mõtted liiga palju ümber toidu hakkavad keerlema. Mõnel vähesel on ka vastupidi - kui söömine päris ununema hakkab, siis on defitsiit kindlasti liiga suureks läinud.

Minu jaoks hea subjektiivne balanss, mida hinnata ongi see:

1) Kui ei ole just suvi, siis sõrmed varbad külmetavad natuke rohkem kui tavaliselt (energiadefitsiit).

2) Trennis on ikkagi hea minek, kui trennieelselt korralikult toituda

3) Ei mõtle kookidele (minu lemmikud) rohkem kui "tavaliselt"

Nende kriteeriumite järgi timmin ja üle jääb vaid jälgida kaalulangust 0,5 - 1 kg nädalas ning tunda ennast selle juures hästi:)

Üldiselt on kevade tulek omanud palju positiivset mõju - oluliselt lihtsam on hommikuti ärgata, treeningmotivatsiooni säilitada jne:) See on väga tore, vahepeal oli tõesti raske ja oli ebameeldivaid tagasilööke (pun not intended :) just treeningu poole pealt.

Lisatud pilt on toidulauast kuskil jaanuaris kui 6 tundi jutti tudengite suulist eksamit vastu võtsin. FAST Giant batoonid lõid vahepeal taas pea selgeks, topsist peale said joodud lihtsalt värkset vett:)

post-6272-0-55796700-1364205554.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna hommikul kaal plaanipärane 73.9 kg, kuigi eile jäid trennid põhimõtteliselt vahele. Lülitan regulaarsesse tarbimisse tagasi FAST glutamiini, et paremini vastu pidada. Eelmise nädala treeningkoormus oli üle paari nädala jälle täitsa kobe ja treenigute kvaliteet ka. Nagu ütlesin, käisin reedel Auras mullivannis vedelemas ja natuke ujumas õhtul, laupäeval kaks kerget trenni veel otsa ja laupäeva õhtuks oli päris kobe väsimus sees. Üldiselt on minu puhul hea näitaja see (ja paljud nõustuvad), et kui trennis mingite suvaliste kohtade peal hakkad tundma, et saad natuke haiget, siis on paras trenn pooleli jätta, sest õnnetus hüüab tulles :) Lendasin peaga vastu puuriseina (õnneks oli poksikiiver peas) ja minut pärast seda väänasin natuke ühe jala varbaid. Aitas küll. Väsimusest andis märku ka pühapäeva hommikune nohu-kurguvalu kombinatsioon nii et pühapäeva võtsin trennist täitsa vabaks. Eile õhtul andsin kerge trenni oma koduklubis VÕIMLA ning täna nohu püsib, aga lähtun üldtõest:

Kui "külmetus" on kõrisõlmest allpool, siis trenni teha ei tohiks, aga kui ülalpool, siis võib.

Seega lähen teen kasvõi juba päeval mõned kerged ringid varjupoksi / poksikotti, vaatan, mida räägib hea sõber ja abiline Vahur Ull ning võibolla saab kellegagi ka pisut maadelda.

Õhtul viin läbi MMA treeningu taas koduklubis. Mõnede amatöörvõistlejate võitlusvorm on palju teravam juba kui minul:) See ühest küljest motiveerib ennast nendega ühele tasemele viima ja teisest küljest näitab, et meie klubi treenerid sh mina ise teeme head tööd.

Jaanuaris õnnestus teha üks korralik võistlusettevalmistusnädal Tallinnas sõprusklubis 3D Treening. Tänased pildid ongi sealt - esimesel pildil koos osaga eesti brasiilia jiu-jitsu eliidist, mõlemad mustad vööd Martin Aedma ja Priit Mihkelson, lisaks Tallinna treener Ronald Stimmer ja Tartu püstivõitlustreener Kaspar Kraav, kes viimasel ajal oma maasmängu kõvasti arendanud on.

post-6272-0-58424500-1364290676.jpg

Teisel pildil kõige parem klassikalise poksi personaaltreener, kellega treeninud olen - Kristjan Enno. Temaga sai võetud kaks eratundi Artjomi Teppi poksiklubis. Keda huvitab just vanakooli stiilis poksi treenimine, siis soovitan Kristjaniga ühendust võtta - ta on Facebookis kergesti leitav ja minu kaudu saab ka kontakte. Tõelises Rocky stiilis keldrisaalis tegi ta mulle treeningud, mille jooksul sai korralikult võhmale ja samas kõvasti poksitehnikat ja koordinatsiooni ka paremaks. Ütles ka, et tal on praegu aega ja vaba ajagraafikut, et eratundidega tegeleda, et kui on huvilisi, siis võtke temaga ühendust ERITI kui poks huvi pakub ja oleks tahtmine võtta mitu tundi.

post-6272-0-11535000-1364290677.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Chillin siin treeningjärgselt oma tänahommikuse treeningpartneriga. Täna oli tema parem, aga homme võivad lood juba hoopis vastupidi olla :)

post-6272-0-17557000-1364302696.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastik kevadine külmetus-viirus ikka kiusab. Nüüd siis neljandat päeva on selline nohu, mis on tüütu. Kurguvalu on õnneks üle läinud. Pühapäev-esmaspäev möödusid praktiliselt trennivabalt taastudes, teisipäeval siis kaks kerget trenni nagu siia sai kirjutatud ja plaanisin kolmapäeval tõsisemalt trenniga uuesti alustada, aga siis tuli elu vahele. Ei ole kerge žongleerida kõikide nende asjadega, mis parasjagu käes.

Nimelt tulid hommikusse JA õhtusse tööasjad, millest ühega ei olnudki võimalik ette arvestada ja teise olin lihtsalt unustanud, seega pidin ära jätma nii hommikuse kui õhtuse treeningu.

Aga pole halba ilma heata - tegelikult on töörohketel ja trennivabadel päevadel mõnes mõttes hoopis lihtsam hoida sobivat kaloridefitsiiti. Nii varieeruva treeningu suhtes nagu sportlikus vabavõitluses tehakse on väga raske planeerida ja hinnata reaalset energiakulu.

Näiteks teisipäeval sõin hommikuks peaaegu 500 g kohupiima (250 g 8% ricotta maasikapastat ning 250 g maitsestamata batoon), peale päevast treeningut sõin 250 g 8% ricotta banaanipastat ja ühe õuna ning peale õhtust treeningut sõin kanaliha želees, natuke grillkana, värsket spinatit ja kirsstomateid.

Eile sõin hommikul ca 500 g aedviljasegu, millele lisatud natuke seemnesegu (kõrvits, linaseeme, päevalilleseemned) juustuga, lõunaks õun ja natuke näksisin sinki ja juustu ja õhtul sõin ühe lõhekonservi sinepiga (tundus kuidagi õige). Lõuna ajal võtsin koguni ruudu šokolaadi (Kalevi uus pashamaitseline šokolaad on päris hea kui valge šokolaad meeldib) ning ühe kommi.

Ja täna hommikul kaal esimest korda selle ettevalmistuse ajal alla 73 kg! Vähemalt midagi toimib. Täna õhtul teen endale ilmselt ühe korraliku Fast Pudingusegu karamell + šokolaad. Juba tükk aega on isu, aga olen unustanud keefirit ja piima osta:)

Nüüd proovin neljapäevasest trennist vähemalt korraliku koormuse kätte saada. Asjakohaseid pilte ei leidnud, seega teen seda mida alati tehakse: naljakad pildid loomadest!

funny-pictures-cat-smells-rat-and-tries-to-remember-his-diet.jpg

diet.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...ja plaanisin kolmapäeval tõsisemalt trenniga uuesti alustada, aga siis tuli elu vahele. Ei ole kerge žongleerida kõikide nende asjadega, mis parasjagu käes.... Nimelt tulid hommikusse JA õhtusse tööasjad...

TÖÖ = ELU ?

Kuidas kellelegi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ning täna nohu püsib, aga lähtun üldtõest:

Kui "külmetus" on kõrisõlmest allpool, siis trenni teha ei tohiks, aga kui ülalpool, siis võib.

Kuskohast selline info? Pole varem kuulnudki, ehk keegi seletaks selle lahti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuskohast selline info? Pole varem kuulnudki, ehk keegi seletaks selle lahti?

No ülemiste hingamis-teede külmetused on enamasti väiksed probleemid. Nohu, veidi ragisev hääl või kerge köha, peavalu - kõik möödub suhteliselt kiiresti ning üldjuhul ravi või ära ravi, aga umbes sama kiiresti möödub see enamikel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ülemiste hingamis-teede külmetused on enamasti väiksed probleemid. Nohu, veidi ragisev hääl või kerge köha, peavalu - kõik möödub suhteliselt kiiresti ning üldjuhul ravi või ära ravi, aga umbes sama kiiresti möödub see enamikel.

Sellepeale ütles üks perearst:" Kui NOHU mitte ravida siis kestab nohu nädal aega.

Kui aga NOHU ravida siis kestab nohu 7 päeva."

Lisas ta muidugi, et nohu on nakkav esimesed 2 päeva ning pärast seda on ta juba suvaline mäda, millest keha üritab vabaneda ;) Kuigi siis arvatakse, et asi on kõige hullem kui nina ainult mullitab ja nuuskad iga 3min tagant salvrätiku täis tatti :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ülemiste hingamis-teede külmetused on enamasti väiksed probleemid. Nohu, veidi ragisev hääl või kerge köha, peavalu - kõik möödub suhteliselt kiiresti ning üldjuhul ravi või ära ravi, aga umbes sama kiiresti möödub see enamikel.

Oleneb mida sa oma sõnadega silmas pead:

* kas seda, et tarbida apteegist ostetavaid rohte või mitte?

* kas seda, et puhata kodus või anda kehale koormust juurde?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire värskendus:

Näen, et inimesed on blogis diskuteerinud külmetushaiguste üle. Loomulikult alati kõige kindlam variant on end välja puhata. Samas endal subjektiivselt tunnen, et vahel just selliste kergete külmetusnähtuste puhul kerge trenn hoopiski aitab lihtsamini haigusest üle saada. Loomulikult see on täiesti subjektiivne N=1 mõte.

Olen saanud kaalu stabiilselt alla 73, mis ongi väikese eesmärgi ületamine märtsi lõpuks. Keskmine on kuskil 72.5 kandis. Nüüd selle nädala lõpuks loodan näha stabiilselt juba alla 72 olevaid numbreid ja siis vaatab kuidas läheb. Nädal enne võistlust 71 olla tähendaks juba päris kerget viimast nädalat ja see 71 on ka see number, mille loodan 24 tunniga võistlusteks tagasi saada.

Selles mõttes dieediga on läinud hästi ja just ajudele on see kord olnud väga leebe. Isegi mõtlen selle peale, et võibolla pärast võistluseid ei vii kaalu üles, et vahepeal teha mõned maasvõitlusvõistlused kergemas kaalus kui viimasel ajal. Näiteks möödunud neljapäeval reedel võis mu menüüst isegi leida McDonaldsi wrapi, itaalia jäätist, mitu päeva järjest sõin üldse ühe toidukorra kodust väljas jne. Eile õhtul jõin lahjat naturaalset pirnisiidrit (2,5%) ja see oli imehea vaheldus:) IIFYM töötab (If It Fits Your Macros). Ja see ei tähenda seda, et ma näpuga ajaksin kalorites järge, kaaluksin, mõõdaksin. Oh ei. Ilmselt olen selles suhtes tunnetuse paika saanud ja suur abi on ka abikaasast, kellega saab vahel koos toidukordi läbi planeerida ja arutada (ja lisaks loomulikult see, et ta oskab väga hästi ja dieediplaanis samas sobivalt süüa teha:)

Trennide mõttes on jäänud veel loodetavasti intensiivsed kaks nädalat, sest viimased kaks nädalat ei olnud kindlasti nii intensiivsed kui oleks võinud olla. Ott Tõnissaar on Raju majandamisega nii hõivatud, et tema peale ei saa loota, aga VÕIMLA amatöörid, kes Rajuks valmistuvad ja teised treenerid aitavad hädast välja.

Ahjaa - kift uudis on see, et tegemisse on antud minu fännipluusid. Andke teada, mis disainist arvate ja kas ka siin on huvilisi, kes sellist särki võibolla kanda tahaks :)

Muide! Täna on viimane päev kõige soodsama hinnaga osta Eesti suurima MMA (sportliku vabavõitluse) SLT Raju 11 pileteid. Kiirelt kiirelt kõik Piletilevisse! 20. aprill Saku Suurhall, päevane amatöörüritus tasuta, õhtul profiklassi matšid (sh minu oma). Tulge põnevat sporti nautima!

post-6272-0-60041800-1364890111.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×