Jump to content
jrx

Jorgen Matsi

Recommended Posts

Vast saite sõbralikust irooniast aru...tundlikud kaklejad:)

Kunagi ei või teada :) Internetis ridade vahele kirjutamine ja sealt lugemine on äärmiselt lõbus, aga kui blogil on laiem lugejaskond, siis ma ise proovin siin kõik võimalikult selgeks teha, mida öelda tahan ja mida me teeme. Eks see on selline avalik MMA kui spordiala promo ka ju ja tahangi rõhutada, et see on ikka omamoodi mitmekesine spordiala oma spetsiifiliste nõudmistega. Ei saa võtta sportlik vabavõitleja ei kulturisti ei jõutõstja treening- ega toitumiskava üks ühele.

See öeldud - ma tegelikult usun, et JÕUtreeningus on ikka jõutõstmise ja kulturismi meetodid kesksed ja kõige aluseks. Eriala on ikka eriala ning igasugusesse jõuharjutustega eriala matkimisse ma väga ei usu.

Iseasi kas kuipalju ja mis hetkel peaks konkreetne võitleja tegema JÕUtreeningut.

BuE9Q41263.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks Jorgenilt, kas oskad mõnda KKT alast raamatut või eesti keelset kirjutist soovitada. Võidu seeriast pm kõik läbi loetud peale selle, oli vist " võit suhteprobleemide üle " - tundus mitte kõige põnevam. Äkki Sul on midagi, mida raamatukogudes pole, mingit pdf - i vms. Nägin, et oled KKT psühholoogide listis :) .

Lugupidamisega.

Chronic

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huu... kas eestikeelne on kindel tingimus? Ma pole eestikeelsetes materjalides eriti kursis muuga kui "Võit..." seeriaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, ega vist rohkem ei ole ka mina kuulnud, Mõtlesin, et äkki tead. Ongi nii vist et see, et need võidu seeriad on tõlgitud on juba suur privileeg. Aga tänan, et said aega vastata. Tohutult hea asjaga tegemist, kui mingeid probleeme mõttevigade vms - ga.

Kui kunagi uuesti "protsessor " kokku jookseb siis katsun Su juurde seansid broneerida :) , kui saab. Aga vist saab muidu Su nimi poleks seal kkt tegutsevate psühholoogide listis olnud.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel vastuvõtte ei tee, sest olen lapsega kodus, aga sügisest plaanin taas. Mul on küll lapsepuhkuse ajal plaanis mõningaid häid lühimaterjale tõlkima hakata, aga seni pole veel jõudnud :)

Üldiselt saan kenasti juba trenni teha. Lülitasin Ott Tõnissaare eeskujul treeningusse lühemad, aga samas igapäevased hommikujooksud. Pikemad kippusid ikka nagu erialatreeningute kvaliteeti aegajalt segama ja nüüd üritan seda tasakaalu leida.

Sel nädalal keskendun brasiilia jiu jitsule, sest võibolla õnnestub järgmisel nädalavahetusel Soome ühele väikesele vahvale võistlusele minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läksin maale ära mõneks ajaks. Kui paljud saavad öelda, et nad on söönud vaarikatest ja murakatest isu täis? Kadestage:) Aga praegu olen Soomes ja sean unele, et saaks homme brasiilia jiujitsus võistelda. Rahulik väike võistlus, ilmselt on ilus ilm ja toimub õues. Kõigest 212 võistlejat, minu kaalus 19. Elame näeme:)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pronks peale nelja matši. Esimeses võitsin soomlaste punktidega, teise matši vastane sai eelmises vigastada ja seega võitsin niinimetatud ülesõiduga. Kolmandas oli mul võimalus revanshiks Eesti Meistrivõistluste pärast Tallinna kaasvõitleja Jaagu vastu. Aga Jaak, kes seejärel ka finaali võitis oli heas vormis ja kaotasin taas. Seekord punktidega. Pronksimatšis võitsin punktidega teist Tallinna kaasvõitlejat oma kaalus, Maironit. Seega seekord taas pronks. 19 osavõtja seas täitsa rahul. Kahju ainult, et rohkem soomlasi ei saanud loputada. Järgmine võistlus kodus jälle kimonoga brasiilia jiujitsus juba kahe nädala pärast.

Väike pilt ka - meie meeskond. Viie peale kolm medalit ja super reis ja võistluskogemus:) Aitäh kõigile!

post-6272-0-12497300-1373830196_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodusele võistlusele jäi logistika tõttu minemata. Olen taas mere ääres metsa vahel ja siit ka blogimine keerulisem.

Trennid sujuvad tegelikult kenasti - olin mõned päevad Tartus ja seal sai teiste võistlejatega ikka korralikku erialast koormust. Joostud on rohkem kui eelmisel aastal kokku vist. Siin olen teinud mitmeid 13-14 km otsi ja pikim oli 16. Tempo sellisel jooksul on keskmiselt mõni kord 5:30 kilomeetrile, mis on päris väsitav ja mõnikord ca 6:00 kilomeetrile, mis on piisavalt lebo. Kahjuks pikk jooks paneb põlve valutama (pikemalt praegu ei viitsi seletada).

Lisanditest võtsin maale kaasa FAST Intra, Omega 3, beeta-alaniini ning mitu maitset Puddingut. Viimast ongi kõige rohkem kasutatud ka. Hea lihtne teha, aiast marjad peale ja mmmmõnus!

Linkan siia ka sellise asja. Vähe teistmoodi kirjutis vähe teises kohas. Võtsin üksipulgi lahti teatud tüüpi mahaviimsed MMA kontekstis ja kirjutasin neist inglise keeles möödunudlaupäevase eile nähtud väga kifti matši näitel. LINK SIIN Tõsistele MMA-huvilistele kindlasti tihe lugemine, teistele võibolla natuke kuiv :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovin õnne lapse sünni puhul ja edu oma asjade korraldamises.

Omast kogemusest võin öelda, et ma ei kujutanud ettegi kui palju ma ennem mõtetult aega raiskasin. Lapsega koju jäädes avastasin, et suudan teha mitut asja korraga :o .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii. Suvi läbi, hoog sees.

Kõigepealt räägin konkreetselt spordiplaanidest:

21. september olen registreeritud Soome lahtistele meistrivõistlustele no-gi brasiilia jiu jitsus (ehk siis maadeldakse mitte kimonos vaid lühikestes pükstes ja maadluspluusis). Eelmisel aastal sain pronksmedali kaalukategoorias -73 kg, sel aastal lähen välja kaalukategoorias -67.5 kg. Kaalumine toimub koos riietega vahetult enne matši seega suurt "kaaluvõtmist toimuda ei saa".

Kuidas see siis võimalik on?

Väga lihtne - viimasel ajal on kehakaal püsinud isegi natuke alla 70 kg. Viimati olin regulaarselt nii kerge aastal 2006.

Kas siis olen pidanud mingit "megadieeti"?

Ei, sugugi mitte. Pigem vastupidi. Aga need "nipid" vajavad pikemat kirjutamist.

Võistlusettevalmistus kulmineerub kuu aega hiljem Rajuga Tartus, kus võistlen kokkuleppekaalus -63 kg. Nii madalas kaalukategoorias pole ma kunagi võistlenud, aga usun, et see ei saa olema kuidagi raskem kui varem.

Mis pärast seda - eks vaatab :)

Trennis tuleb nüüd vahel niimoodi käia :)

post-6272-0-61259400-1378371592_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kopeerisin ühe Universitas Tartuensises ilmunud kirjutise oma Wordpressi blogisse http://jorks.wordpress.com Vahutan natuke dopinguteemal :)

Ma ootasin ikka mustemat materjali, noh et kes MMA ringkonnas kasutab ja kes müüb jne. :rolleyes:

Või siis Sinu isiklikku arvamust, kas peaks ja kas tasub.

Teksti paiknemine raskendas veidi lugemist. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ootasin ikka mustemat materjali, noh et kes MMA ringkonnas kasutab ja kes müüb jne. :rolleyes:

Või siis Sinu isiklikku arvamust, kas peaks ja kas tasub.

Teksti paiknemine raskendas veidi lugemist. :(

Ja, et mis su enda kogused on ja kui palju dieedi ajal ja off-seasoni ajal, jap? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi kurja, Wordpress on tõesti natuke seda postitust litsunud. Proovin parandada. EDIT: POSTITUS KORRIGEERITUD PAREMINI LOETAVAKS!

Mis puudutab enda dopingutarvitamisse, siis kuna minu jaoks on tajutud riskid ja investeeringud väiksemad, siis ilmselt mul on ka suhteliselt lihtsam lähtuda väärtusest, et ei riku spordi kontekstis reegleid (sh ka laialdaselt kirjutamata reegleid nii hästi või halvasti kui see võimalik on - nee on tihti halvasti määratletud).

Saan näitena välja tuua, et olen kasutanud dehüdratsioonist taastumiseks glütserooli, aga siis see keelustati WADA poolt kui maskeeriv aine ja peale seda ei ole seda enam kasutanud hoolimata sellest, et võistlused, millel olen osalenud pole enamasti olnud WADA regulatsiooni (ammugi siis reaalse testimise) all.

Kirp, sa pole mind viimasel ajal näinud, rasva% on ikka rekordiliselt madal praegu :) Hapukoort samas väga ei ole sööma juhtunud, aga korra-kaks nädalas saiakesi ikka tuleb ära :D

P.S. Üks huvitav projekt on Tartus käivitumas. Loodame kaasata asjalikke koolinoori MMA treeningutesse ja seda nendele täitsa tasuta. Kuidas ja mis? Täpsemalt loe siit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas siis olen pidanud mingit "megadieeti"?

Ei, sugugi mitte. Pigem vastupidi. Aga need "nipid" vajavad pikemat kirjutamist.

Meil aega lugeda on, ootan huviga :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rene, kui poksikogemus on vähemalt 1-2 aastane, siis soovitan alustada hetkel LÄHIVÕITLUSEST ja uuel aastal lisaks võtta MAASVÕITLUS.

See lubaks sul peale lähivõitluse kursuse lõpetamist osaleda vähemalt 2x nädalas nendes MMA treeningutes, kus tegeletakse just löögi- ja maadlustehnikate kombineerimisega. Võibolla siis 3-4 eratundi jalalöökide teemal juurde ja siis saaksid edukalt ka puhtalt edasijõudnute püstivõitluses kaasa lüüa ja siis olekski kogupakett olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rene, kui poksikogemus on vähemalt 1-2 aastane, siis soovitan alustada hetkel LÄHIVÕITLUSEST ja uuel aastal lisaks võtta MAASVÕITLUS.

See lubaks sul peale lähivõitluse kursuse lõpetamist osaleda vähemalt 2x nädalas nendes MMA treeningutes, kus tegeletakse just löögi- ja maadlustehnikate kombineerimisega. Võibolla siis 3-4 eratundi jalalöökide teemal juurde ja siis saaksid edukalt ka puhtalt edasijõudnute püstivõitluses kaasa lüüa ja siis olekski kogupakett olemas.

Tänud Jorgen.

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtusöök tehtud: 400 ml kohvikoort, 1 kulp FAST Protein Block, FAST beeta alaniin, suutäis kookosehelbeid.

Lõunasöök oli samasugune, ainult 3,5% piimaga miinus beeta alaniin.

Hommikusöök ka samasugune miinus BA.

Beeta alaniiniga kusjuures (pole seda jupp aega eraldi tarvitanud, ainult FAST Intra sees) panin korralikult üle - kihelesin ikka pool tundi üle kere. Oli üsna ebameeldiv:)

Mis värk on võite küsida?

Eks ikka võistluskaalu jõudmine. Laupäeval Helsingis no-gi brasiilia jiu jitsu Soome lahtised meistrivõistlused. Võistluskaal 67.5 kg (koos riietega, mis kaaluvad ca 500 grammi). Täna hommikul olin 68.8. Ehk siis 48 tunniga veel 1.8 kg alla vaja saada. Pole raske ja lootust on, et võistluspäeva hommikul saab isegi natuke hommikust süüa - kaalumine on vahetult enne matši ja seega võistlustel kohal olles taastumiseks aega ei ole.

Kott on peaaegu pakitud, veetsin just õhtupoolikul väiksematesse topsidesse ümber tõstes kolme toodet: FAST HPR, FAST Intra ja Protein Block.

Võistluste suhtes juhtus selline asi, et loosiga väga õnne ei olnud. Minu kaalukategoorias (eliit tasemekategooria, kaal -67.5) on viis meest. Võisteldakse turniirisüsteemis nn "single elimination" (ehk kaotaja langeb välja) ilma miinusringita. BJJs võistledakse IBJJF (International BJJ Federation) reeglite järgi ja selle alusel antakse välja pronksmedalid mõlemale poolfinaalis kaotanud võistlejale. Ühtlasi võivad peale kaalukategooriaid vaid medalistid osaleda avatud kaalukategoorias.

Ja loomulikult läks nii, et viieses tabelis on minul ainus eelringi matš. Ehk siis kui kaotan, siis jäängi oma kaalu viimaseks ehk viiendaks. Kes mu esimese ringi vastane on? Oh, kõigest brasiillasest kahekordne BJJ maailmameister, kes juhuslikult on terve septembrikuu Soomes külalistreener olnud. Mees, kellel on YouTubes isegi oma highlight!

Õnneks on võitlusspordis kõik võimalik :)

Üldiselt läheb hästi. Enne seda kui hakkasin tegelema spetsiifiliselt sellelaupäevase võistluse tarvis kaalu reguleerimisega (möödunud laupäeval e täpselt 7 päeva enne), mis sisaldab spordialaspetsiifiliselt madalat kaloraaži (ca 1500 kcal päevas) ning vedelikkudega trikitamist olin saanud kaalu stabiilselt 70-st väiksemaid numbreid näitama, mis on igati RAJU võistluskaalu (-63 kg) graafikus.

Treeningud on natuke olnud kammitsetud väikestest vigastustest, mille kohta ei saa seekord öelda isegi, et "võitlusspordi paratamatu hind" vaid lihtsalt natuke ebaõnne. Samuti on immuunsüsteem väikeste haiguste näol vimkasid visanud - nagu ikka, dieet + treeningkoormuse tõus kipub olema liig.

Seetõttu olen praegu terve töönädala puhanud, eelmisel nädalal treenisin nädala esimeses pooles raskemalt ja laupäeval tegin kerge treeningu.

Välimus laupäevase trenni järgselt siis selline:

post-6272-0-69836700-1379619924_thumb.jp

Mõned päevad enne näitas Omron mulle rasvaprotsendiks 14%. Usutav?

Ja et ei tuleks enam seda "jalapäeva" kommentaari :)

post-6272-0-24321700-1379619931_thumb.jp

Raju igatahes saab olema... raju. Vastase sain endale tõeliselt väljakutsuva: Moktar BENKACI (9-4-0-1). Moktar on Euroopa esiliiga Cage Warriors'i veteran, kus ta pidi vastu võtma kaotuse James Brum'ilt (Euroopa nr 4, groundandpound.de). Kõik tema võidud on tulnud läbi KO või alistuse, kõik kaotused läbi kohtunike otsuse. Ise ma ei oleks järgnevat niiväga reklaaminud, aga korraldajad on selle suuna võtnud ja nii on sportlaste kasinamad sooritused ka kõigi ees avalikult näha. Mida ma mõtlen on see, et nii minul kui Moktaril on kaotus täpselt samale mehele (Joni Salovaaraga, Euroopa nr 10) kaal kõrgemal

Joni vs Moktari matš - http://www.gymtv.fi/index.php?viewkey=2 ... f2d6b052c9
Joni vs Jorgeni matš - http://www.gymtv.fi/?viewkey=70fe748e6982b3439ad3

Eks võrrelge ja hinnake, kellel paremini läks. Minu matš muidugi juba 2,5 aastat tagasi ja Moktari valus kaotus värskem. Spekulatsioonid sellel teemal, kuidas ma temaga võitlema peaks ja milline matš tuleb alaku :)

Ahjaa. Täna sai käidud ka TÜ Kliinikumi verekeskusest läbi, kus taas oli äge Raju poolt veetud kampaania doonorluse edendamiseks (Postimehe artikkel). Eks ole näha mitu liitrit tuli. Ise seekord käisin moraalseks toeks, sest sellise päevamenüü peal nagu postituse alguses kirjeldatud (lõunasöök kusjuures alloleval pildil käes) ja kaks päeva enne võistlust ei ole mõistlik verd anda. Aga doonor olen ise ka ja luban, et teen hiljem järele!

Aitäh kõigile, kes täna käisid!

post-6272-0-84931000-1379620474_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas beta-alaniiini 'kihelus' on lihtsalt ebameeldiv aisting või on võimalik ka: vererõhu tõus, pulsi kiirenemine , jne ?

See on natuke trikiga küsimus. Proovin seletada:

Otseselt beeta-alaniin ei põhjusta vererõhu tõusu, pulsi kiirenemist jms. sümptomeid.

Samas otseselt beeta-alaniinist põhjustatud "imelik tunne" (paresteesia) on ebameeldiv. Kui me kogeme midagi ootamatut ja ebameeldivat (eriti kui me pole päris kindlad, mis täpselt ja miks see on), siis see aktiveerib meie autonoomset närvisüsteemi (iseseisev osa närvisüsteemist, mis tegeleb pulsi, hingamise, seedimise ja muu säärasega). See tähendab, et beeta-alaniin sinu küsitud sümptomeid ei põhjusta, küll aga põhjustab neid beeta-alaniinist tekkiv tunne.

Tuletan siinkohal meelde, et beeta-alaniini reaalne füsioloogiline kasutegur paistab olevat (vähemalt) sama suur, kui seda tarvitada päeva peale väikestes doosides, mis kihelust ei tekita (eks seda on loomsetes valkudes ka niikuinii ja see meid ju kihelema ei aja kui palju liha süüa).

Kui aga keegi on saavutanud selle efekti, et võttis enne trenni beeta-alaniini (mis on ju paljude trennieelsete ergutite koostisosa ka) ja oh kus laksas ja rekordile sai kilosid juurde, siis see efekt on justnimelt sellest samast autonoomse närvisüsteemi aktivatsioonist (pluss "puhas" platseeboefekt ka veel lisaks:) See on reaalne, see toimib aga sama hästi oleks võinud seda esile kutsuda nt nõeltega torkimise, enda nina otsast näpistamise, nõgestega vihtlemise vms teel.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda ma silmas pidasingi. Kui ise paresteesiat, näiteks, ei koge - ei peaks ka muud näitajad muutuma,

Ju endal mingil muul põhjusel olnud ebamugavust. Ja ega mingit ülikogust ei ole proovinud ka..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×