Jump to content
zxy_g

Kui palju aeroobset?

Recommended Posts

Tere,

minu eesmärk on rasvaprotsenti vähendada. Hetkel ilmselt kusagil 17-18% vahepeal. Teen nädalas 3 x jõutrenni, enne jõusaali üritan joosta 20 minutit, lisaks 2 x nädalas HIIT treening. Toitumine paigas- süsikad ca 100 grammi ümber päevas, valke 120-150 grammi ja kogukaloraaž ca 1600 kcal. Esimene küsimus on see, et kas mõtekam oleks teha 20 minutit jooksu enne või peale jõusaali? Palun põhjendage ka, miks nii. Teiseks, mulle tundub, et jalad hakkavad liiga kandiliseks minema- kas peaksin ühe HIIT-i asendama aeroobsega, st jooksma mingi tunnike vms? Või äkki jätma ära ühe jõutreeningu nädalas(hetkel ülakeha-alakeha kordamööda), sest lõppeesmärk on siiski ka langetada kehakaalu, mitte kasvatada lihasmassi?

Tänud kõigile, kes vastata viitsivad!

K.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

minu eesmärk on rasvaprotsenti vähendada. Hetkel ilmselt kusagil 17-18% vahepeal. Teen nädalas 3 x jõutrenni, enne jõusaali üritan joosta 20 minutit, lisaks 2 x nädalas HIIT treening. Toitumine paigas- süsikad ca 100 grammi ümber päevas, valke 120-150 grammi ja kogukaloraaž ca 1600 kcal. Esimene küsimus on see, et kas mõtekam oleks teha 20 minutit jooksu enne või peale jõusaali? Palun põhjendage ka, miks nii. Teiseks, mulle tundub, et jalad hakkavad liiga kandiliseks minema- kas peaksin ühe HIIT-i asendama aeroobsega, st jooksma mingi tunnike vms? Või äkki jätma ära ühe jõutreeningu nädalas(hetkel ülakeha-alakeha kordamööda), sest lõppeesmärk on siiski ka langetada kehakaalu, mitte kasvatada lihasmassi?

Tänud kõigile, kes vastata viitsivad!

K.

Ei usu, et su rasvaprotsent on 17-18% vahel ja tahad veel rasva metsikult põletada. Selline protsent oleks naiste puhul vaat-et Sixpack juba.

Aeroobne ei ole ilmtingimata vajalik rasva põletamiseks. Kuid selle üleüldine kasu tervisele on siiski väga suur. Kuna aeroobne põletab ka lisakaloreid, siis võimaldab see hoida kaloraaži kõrgemal ja ikkagist olla defitsiidis. Ehk paljude jaoks vaimselt väga vabastav kui toidukogus on suurem.

Jooksu soovitaksin teha üldse muudel päevadel. Ehk jõusaali päevadel teed ainult raskustega trenni. Soojenduseks võid küll 5-10 mintsa madala intensiivsusega midagi teha. Üldiselt ma ei usu, et see midagi väga palju muudab, aga mõned uuringud soovitavad aeroobset ja jõutrenni üksteisest lahus hoida.

Vabadel päevadel teed näiteks 60min kerget aeroobset madala intensiivsusega ning mõni päev asendad selle HIIT-ga näiteks.

HIIT põletab kõikidest aeroobse vormidest vast kõige enam rasva pikemas plaanis, kuid tegemist on väga intensiivse treeninguga, mis on kehale siiski stress ja koormus ka lihastele. Mis tähendab, et jah - võib mõjutada jalalihaste kasvu, kui muidu saalis jalgade treening on puudulik olnud.

Kehakaalu langetamine peab toimuma rasvamassi arvelt - vastasel juhul on see mõttetu vaev. Kaalud vähem aga oled ikka sama pekine. Selles suhtes peab treening sisaldama piisavas koguses raskustega treeninguid. See stimuleerib lihaskasvu ning dieedi ajal hoiab üldise lihasmassi languse miinimumi peal.

Naised peaksid ERITI vaeva nägema lihasmassi kasvatamisega kuna naiste puhul on see niigi ca. 2x raskem kui meeste puhul ja lihasmassi naturaalse treeninguga visuaalselt suureks ajada on aaastate pikkune vaev mida ei saavuta ükski hobitreenija.

Seega unustage müüdid ja kartused. Tehke kõvasti jõutrenni, lisage veidi aeroobset tervise jaoks ning PEAMINE - sööge õigesti oma eesmärkidest sõltuvalt.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei väida, et ma olen paks, ka kõhulihas on märgatav, aga sellest mulle ei piisa. Tahan reite sisekülgedelt rasva ära kaotada täielikult + kõhult ja tuharalt. Hetkel mõõdud 85-64-92, ideaalis võiksid nad olla 85-58-88 (kuigi tean, et ka rind läheb väiksemaks), nagu ca 5 aastat tagasi. Pikkust on 178 cm. Hetke kaalust sõltub, kas kõhulihas näha või ei- 58 kg kaaludes on üpris okei, aga üldjuhul kaal siiski suurem, sest tarbin päevas ca 3-4 liitrit vett ja nädalas ühe korra luban endale patustamise päeva, kus süsikaid tarbin rohkem. Jooksmise kohta olen lugenud, et pidi vormima jalad naiselikuks, seetõttu olengi mõelnud, et võib-olla peaks võtma nädalasse ühe pikema jooksu ette. Tahaksin teada, et kui palju peab jooksma üldse, et aeroobne oleks aeroobne- 20 minutit? 30 minutit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen lugenud, et soovitatakse joosta 60 min asemel 2x30 min. (väikese pausiga siis), pidi tõhusam olema. 30 jutti joosta ja siis koju minna on jooksmiseks vist vähe. oleneb mis tempoga muidugi jooksed. aga nende mõõtude järgi mis andnud oled, ei tohiks sul küll eriti rasva olla. suhteliselt pikka kasvu oled ka ja kaal on ka täiesti ok. jätka tervisliku toitumisega ja tee aeroobset, intervalle ja ma usun et vorm paraneb ilusti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen lugenud, et soovitatakse joosta 60 min asemel 2x30 min. (väikese pausiga siis), pidi tõhusam olema.

Intervallaeroobika <_<

Rasvhapete transport võtab aega, sellepärast on intervallid head.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
HIIT põletab kõikidest aeroobse vormidest vast kõige enam rasva pikemas plaanis, kuid tegemist on väga intensiivse treeninguga, mis on kehale siiski stress ja koormus ka lihastele. Mis tähendab, et jah - võib mõjutada jalalihaste kasvu, kui muidu saalis jalgade treening on puudulik olnud.

Kehakaalu langetamine peab toimuma rasvamassi arvelt - vastasel juhul on see mõttetu vaev. Kaalud vähem aga oled ikka sama pekine. Selles suhtes peab treening sisaldama piisavas koguses raskustega treeninguid. See stimuleerib lihaskasvu ning dieedi ajal hoiab üldise lihasmassi languse miinimumi peal.

Ei taha hästi nõustuda väitega, et HIIT nüüd väga aeroobne tegevus oleks. P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei taha hästi nõustuda väitega, et HIIT nüüd väga aeroobne tegevus oleks. P

Noh seda küll jah. B)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

minu eesmärk on rasvaprotsenti vähendada. Hetkel ilmselt kusagil 17-18% vahepeal. Teen nädalas 3 x jõutrenni, enne jõusaali üritan joosta 20 minutit, lisaks 2 x nädalas HIIT treening. Toitumine paigas- süsikad ca 100 grammi ümber päevas, valke 120-150 grammi ja kogukaloraaž ca 1600 kcal. Esimene küsimus on see, et kas mõtekam oleks teha 20 minutit jooksu enne või peale jõusaali? Palun põhjendage ka, miks nii. Teiseks, mulle tundub, et jalad hakkavad liiga kandiliseks minema- kas peaksin ühe HIIT-i asendama aeroobsega, st jooksma mingi tunnike vms? Või äkki jätma ära ühe jõutreeningu nädalas(hetkel ülakeha-alakeha kordamööda), sest lõppeesmärk on siiski ka langetada kehakaalu, mitte kasvatada lihasmassi?

Tänud kõigile, kes vastata viitsivad!

K.

Seda peaks nii tegema ,et hommikul käid jooksmas või mitu tundi enne trenni ,et organism ühest asjast välja puhkaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×