Jump to content
Loorah

F.Antson, Kuidas rikkuda ära vorm ja kahjustada tervist

Recommended Posts

Mind ajendas kirjutama alljärgnev kirjutis

SEST- minu igapäevane töö on täpselt sellise füüsilise koormusega, kus keskmine pulss seal 120 juures, töö kestus 6 tundi. (Lisaks teen küll ülepäeviti trenni, kas siis jõudu või aersoobsest (pulss ca 140)). Kas siia võib olla see koer maetud, miks rasvaprotsent ei taha alaneda hoolimata korrapärastest treeningutest ja vastavast toitumisest?

KUIDAS RIKKUDA ÄRA VORM JA KAHJUSTADA TERVIST

Fred Antson

(http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTczwWg4DHmsBH16PmbTe4rhdx0tHsoGWNrQ7ADdYYCmQvsneR4)

Järgnev tekst puudutab fitnessiste/kulturiste ja regulaarselt treenivaid oma keha rasvaprotsenti muuta soovivaid indiviide. Rakendades järgnevat informatsiooni, on garanteeritud Teie viletsam rasva/lihaste suhe, räsitud olemine ja udune võistlusvorm!

1. Tehke kauakestvat madala intensiivsusega aeroobset treeningut pulsiga allpool aeroobset läve (umbes 120-130 lööki minutis) nii tihti võimalik - kasvõi iga päev vähemalt tund kuni kaks korraga. Veelgi parem - tehke seda peale intensiivset jõutreeningut! Selline madala intensiivsusega treening toimib väljanägemise muutmisel väga tõhusalt, sest:

a) muudab ainevahetuse äärmiselt ökonoomseks, mille tulemusena muutub keha efektiivseks rasvade salvestajaks ülejäänud tundidel ööpäevas - täpselt niisamuti, nagu raskustega treenides lammutatakse lihast, mis puhkuse ajal uuesti üles ehitatakse (parimal juhul küllaga), kulutatakse kerge aeroobse treeningu ajal rasva,mis hiljem uuesti sünteesitakse (soodsatel tingimustel küllaga)

B) kulutab vaevaga kasvatatud lihaseid või niigi tagasihoidlikku lihasmassi - selle põhjustajaks on kataboolne hormoon kortisool, mida hakkab rohkem kui tavatingimustes tootma organism, mida õnnistatakse liigse aeroobse mahuga;

c) kõige tipuks hakkab stressis keha kinni hoidma vett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ära rikkuda :).inimesed on üldiselt nii leidlikud kõike valesti tegema,et pole ohtugi,et midagi vastupidist saaks juhtuda.

selge see,et antud tekst siin on pigem hoiatavat laadi :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled väga edukalt koera laiba üles leidnud :) . Kuid milline on see vastav toitumine?

Mõtlen veel, et vastupidavuse arendamiseks/rasvapõletuseks soovitatav pulsivahemik oleks 130-140, et kuidagi väga imelikult õhuke piir jookseb siit "vormi rikkumise" ja parandamise vahelt või mis, toetudes F.Antsonile.

Vastav toitumine on iga 3 tunni tagant, valgurikas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omavahel öeldes, ühed kuivemad vormid saidki tehtud siis kui eelnes intensiivne kangitrenn ja sinna peale tegin veel 1,5 tundi madalal pulsisagedusel aeroobset! Tagantjärgi ei soovita lihtsalt sellise mahuga trenni teha nagu tegin ise tookord 3-4 tundi jutti vee pealt - ikka korralik ületreening ja eks lihast läks seal ka kaduma, kuid rasvapõletuse osas küll nuriseda ei saanud. Arvan, et asjad ei ole nii mustvalged, et ainult nii on õige ja teistmoodi vale. Treenitud ja ka ise olen vorme teinud 10 eri moodi ja iga kord saanud rasvast lahti (väljaarvatud juhud, kus olen lihtsalt rasvakoguse hindamise ja vormi saavutamise arvutamisel möödalaskmisi teinud). Tuleb proovida nii või naa ja leida, mis teile paremini sobib.

Kui valitseb kalorite defitsiit, siis üldjuhul toimib ka rasvapõletus edukalt - kui seda punkti ei ole täidetud, siis võime lõhkuda ühte ja teistpidi ja tulemust ei pruugi ikkagi tulla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Omavahel öeldes, ühed kuivemad vormid saidki tehtud siis kui eelnes intensiivne kangitrenn ja sinna peale tegin veel 1,5 tundi madalal pulsisagedusel aeroobset! Tagantjärgi ei soovita lihtsalt sellise mahuga trenni teha nagu tegin ise tookord 3-4 tundi jutti vee pealt - ikka korralik ületreening ja eks lihast läks seal ka kaduma, kuid rasvapõletuse osas küll nuriseda ei saanud. Arvan, et asjad ei ole nii mustvalged, et ainult nii on õige ja teistmoodi vale. Treenitud ja ka ise olen vorme teinud 10 eri moodi ja iga kord saanud rasvast lahti (väljaarvatud juhud, kus olen lihtsalt rasvakoguse hindamise ja vormi saavutamise arvutamisel möödalaskmisi teinud). Tuleb proovida nii või naa ja leida, mis teile paremini sobib.

Kui valitseb kalorite defitsiit, siis üldjuhul toimib ka rasvapõletus edukalt - kui seda punkti ei ole täidetud, siis võime lõhkuda ühte ja teistpidi ja tulemust ei pruugi ikkagi tulla.

Nõustun Otiga. Minu ekstreemsemad võistluseelsed äärmused olid ehk 2009 aasta sügisel enne Madridi MM-i, kus viimastel päevadel kulutasin keskmiselt 5000 kalorit, aga päevane toit oli alla 1000 kalorit... NB!!! Ärge seda kodus järgi tehke!!! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nõustun Otiga. Minu ekstreemsemad võistluseelsed äärmused olid ehk 2009 aasta sügisel enne Madridi MM-i, kus viimastel päevadel kulutasin keskmiselt 5000 kalorit, aga päevane toit oli alla 1000 kalorit... NB!!! Ärge seda kodus järgi tehke!!! :)

Nagu näha, siis sel aastal oled targem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dorian Yates näiteks samuti ei soovita aeroobset trennipäevadel üldse teha va. veidi soojenduseks. Mees ei pidavat kõhtu ka praktiliselt üldse tegema. Kuna esteetilisuse mõttes ei olevat vaja seda suureks pumbata. Lihtsalt kerged keharaskused harjutused.

Eks jah ikka väga kõigub erinevate PRO-de võistlusteks ettevalmistumine. Paljud teevad asju teisiti aga vormi teevad ikka. See on algajatele minu arust suur pähkel - sest kuidas sa vormi tegema hakkad, kui raamatutes olev ja praktika lähevad teinekord suure kaarega lahku...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Dorian Yates näiteks samuti ei soovita aeroobset trennipäevadel üldse teha va. veidi soojenduseks. Mees ei pidavat kõhtu ka praktiliselt üldse tegema. Kuna esteetilisuse mõttes ei olevat vaja seda suureks pumbata. Lihtsalt kerged keharaskused harjutused.

Eks jah ikka väga kõigub erinevate PRO-de võistlusteks ettevalmistumine. Paljud teevad asju teisiti aga vormi teevad ikka. See on algajatele minu arust suur pähkel - sest kuidas sa vormi tegema hakkad, kui raamatutes olev ja praktika lähevad teinekord suure kaarega lahku...

Kõhu sirglihast ikka veidi tegi, aga ütles et põikilihaseid enne võistlust ei treeninud - ei tahtnud "sangu"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on algajatele minu arust suur pähkel - sest kuidas sa vormi tegema hakkad, kui raamatutes olev ja praktika lähevad teinekord suure kaarega lahku...

Oled sa kõiki raamatuid maailmas lugenud, et nii täpselt tead, mis nendes kõikides kirjas on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oled sa kõiki raamatuid maailmas lugenud, et nii täpselt tead, mis nendes kõikides kirjas on?

Kindlasti mitte. Ja see teeb asja veel hullemaks. :)

Loed läbi 10 raamatut ja 10 online artiklit ning leiad 3 erinevat viisi kuidas trenni tegemisele läheneda. Siis räägid mõne treeneriga ning see ajab üldse veel 4-ndat versiooni. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge on see, et ükskõik milline treener peab inimesele soovitama alguses ühte konkreetset meetodit, vastasel juhul ongi nii ,et tee ükskõik mida ja tulemus tuleb... aga oh häda, ei toimi....Lihtsalt pikem praktiline baas on näidanud, et tõesti treenitakse ja ka toitutakse väga, isegi võiks öelda kardinaalselt erinevalt, kuid lava peal on pilt selline, et ei saa aru, kes võidab (st. loe tulemus samasugune).

Mida ma tahan rõhutada on see, et kui keegi väidab ,et ainult üks viis või meetod on kuidas hea tulemuseni jõuda, siis ma väidan küll vastu ,et treenida ja toituda võib väga palju eri meetodeid. Küsimus on selles, millise enesetunde ja emotsioon ja tervisega läbitakse teekond punktist A punkti B. See on analüüsi koht - kui teekond on vaevaline ja kurnav ei taha seda enam ette võtta, kui aga nauding ja hea enestundega tehtud, soovid seda veelkord läbi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks võistlusspordis jms on tähtis lõpptulemus, mitte see, kuidas sinna jõuti. Kui treeningmeetod toimib ja tulemusi on näha, siis järelikult treenitakse õigesti. Õigesti just tulemuse saavutamise kohapealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu näha, siis sel aastal oled targem.

Sellel aastal olen ma olnud maksimaalsest tulemusest valgusaastate kaugusel. Novembriks peaks asi jälle karmiks minema :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti mitte. Ja see teeb asja veel hullemaks. :)

Loed läbi 10 raamatut ja 10 online artiklit ning leiad 3 erinevat viisi kuidas trenni tegemisele läheneda. Siis räägid mõne treeneriga ning see ajab üldse veel 4-ndat versiooni. :huh:

Netis olevad artiklitega peab väga ettevaatlik olema. Sama nagu ajakirjade artiklitegagi. Suurel juhul on mingi teatud firma selle artikli koostanud, et saaks oma toodet reklaamida. Nagu ma varem ütlesin kunagi, et ajakirjadest lugemine on sama nagu loeks elu24. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti mitte. Ja see teeb asja veel hullemaks. :)

Loed läbi 10 raamatut ja 10 online artiklit ning leiad 3 erinevat viisi kuidas trenni tegemisele läheneda. Siis räägid mõne treeneriga ning see ajab üldse veel 4-ndat versiooni. :huh:

Kumb oli enne - kas teooria või praktika? Ja kui sa selle küsimuse vastuseni jõuad iseseisvalt, siis oled asja olemuse ära tabanud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Netis olevad artiklitega peab väga ettevaatlik olema. Sama nagu ajakirjade artiklitegagi. Suurel juhul on mingi teatud firma selle artikli koostanud, et saaks oma toodet reklaamida. Nagu ma varem ütlesin kunagi, et ajakirjadest lugemine on sama nagu loeks elu24. :)

Kõigi ravimiuuringutega sama lugu. Põhimõtteliselt kõik sponsoreeritud kliinilised uuringud on mõnevõrra kahtlased. Ja isegi riigi finantseeritud uuringud võivad kallutatud olla.

PS. See kas artikkel on netis või mitte ei ole väga oluline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõhu sirglihast ikka veidi tegi, aga ütles et põikilihaseid enne võistlust ei treeninud - ei tahtnud "sangu"

Minu arust oli sellel mehel üks suurimaid kõhtu kulturismi ajaloos üldse. Sangad olid veel tema kõige väiksem mure ma ütleks. Ta lihtsalt, nagu paljud teisedki, ei viitsinud kõhulihaseid treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mind ajendas kirjutama alljärgnev kirjutis

SEST- minu igapäevane töö on täpselt sellise füüsilise koormusega, kus keskmine pulss seal 120 juures, töö kestus 6 tundi. (Lisaks teen küll ülepäeviti trenni, kas siis jõudu või aersoobsest (pulss ca 140)). Kas siia võib olla see koer maetud, miks rasvaprotsent ei taha alaneda hoolimata korrapärastest treeningutest ja vastavast toitumisest?

KUIDAS RIKKUDA ÄRA VORM JA KAHJUSTADA TERVIST

Fred Antson

(http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTczwWg4DHmsBH16PmbTe4rhdx0tHsoGWNrQ7ADdYYCmQvsneR4)

Järgnev tekst puudutab fitnessiste/kulturiste ja regulaarselt treenivaid oma keha rasvaprotsenti muuta soovivaid indiviide. Rakendades järgnevat informatsiooni, on garanteeritud Teie viletsam rasva/lihaste suhe, räsitud olemine ja udune võistlusvorm!

1. Tehke kauakestvat madala intensiivsusega aeroobset treeningut pulsiga allpool aeroobset läve (umbes 120-130 lööki minutis) nii tihti võimalik - kasvõi iga päev vähemalt tund kuni kaks korraga. Veelgi parem - tehke seda peale intensiivset jõutreeningut! Selline madala intensiivsusega treening toimib väljanägemise muutmisel väga tõhusalt, sest:

a) muudab ainevahetuse äärmiselt ökonoomseks, mille tulemusena muutub keha efektiivseks rasvade salvestajaks ülejäänud tundidel ööpäevas - täpselt niisamuti, nagu raskustega treenides lammutatakse lihast, mis puhkuse ajal uuesti üles ehitatakse (parimal juhul küllaga), kulutatakse kerge aeroobse treeningu ajal rasva,mis hiljem uuesti sünteesitakse (soodsatel tingimustel küllaga)

<_< kulutab vaevaga kasvatatud lihaseid või niigi tagasihoidlikku lihasmassi - selle põhjustajaks on kataboolne hormoon kortisool, mida hakkab rohkem kui tavatingimustes tootma organism, mida õnnistatakse liigse aeroobse mahuga;

c) kõige tipuks hakkab stressis keha kinni hoidma vett.

Kui teed sellisel moel pidevalt tööd, siis milleks veel lisaaeroobset teha? Trenni tee jõusaalis suuremate raskustega ja kardiot HIIT stiilis kokku 2 või 3 korda nädalas. Ning jalutamine paar korda nädalas kuluks sulle selliste igapäevaste koormuste puhul kindlasti ära.

Rasva paremaks kasutusse haaramiseks on vajalikud pikemad söögivahed (kui 3t).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Fred hüüpaksin korra ka teemasse ja küsiksin midagi veidi üldisemat.

Kas sinu arvates on toidukordade sagedus päeva jooksul oluline? Või loeb eelkõige toitainete kogusumma eesmärkide täitmiseks. Kui räägime maksimaalsest lihaskasvust, kas valkude tarbimise sagedus on oluline?

Nimelt uuringud näitavad, et absoluutselt kõige kiirem valk imendub kiirusega 10g/h. Ja muna üldse kiirusega 1.3g/h. Ehk süües enamiku päeva valguvajadusest ja üldkaloraažst mõne einega on tagatud stabiilne aminohapete eraldumine verre, ka kuni 12-24h jooksul peale einet.

Sellega seoses peaks kaduma mistahes vajadus lisa valgukordade järgi päeva lõikes.

Küll aga näitavad mõned uuringud valgusünteesi tõusu ja lagunemise langust, kui tarbida suuremate einete vahel väikseid koguseid EAA-d. Mis kiiresti tõstavad vere AA sisalduse max. tasemele (seega ka Lihaste valgusünteesi taseme) ning vallandavad ka optimaalse koguse insuliini.

Seega kas võiks järeldada, et üldiseks lihaskasvuks on mistahes einete arv piisav, seni kuni üldine Toitainete kogus on päeva jooksul kätte saadud? Kuid täiesti optimaalseks lihaskasvuks on siiski võimalik lihaste valgusünteesi veelgi tõsta, mis peaks teoreetiliselt lihaskasvu veelgi suurendama?

Tõstan selle posti siia teemasse:

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=33572&st=60

Aga siia jätan selle tsitaadina. Sest Fred vist vastab sagedamini oma foorumisse <_<

Teada on et tal on oma kindel toidukordade süsteem ja seejuures mitte väga valgukeskne : )

Postist koopiat teha foorumisoft vist ei võimalda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×