Jump to content

Recommended Posts

Rattaspordiga reielihase kasvatamise tõenäosus on üsna suur.

Mismõttes teise kehaosa arvelt? Kui mõtlesid nii, et reied kasvavad, aga käed on pisikesed edasi, siis jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin oleneb palju ikka sellest, milliseid harjutusi teha lisaks. Kui ainult ratast vändata, siis ma ei usu, et reis oluliselt suuremaks läheb. Küll on aga treki vendadel jämedal reied just seetõttu, et arendatakse pigem plahvatuslikku/kiiruslikku jõudu. Sõidetakse lühemat maad, aga see eest kiiremini. Lisaks kasutavad nad oma treeningutes kükke ja muid erinevaid jõuharjutusi, mis kasvatavad oluliselt jalgade lihaseid.

Kui me vaatame tippe maanteel, siis seal on kõigi reied suht olematud. Lihas on peal, aga reied ei ole jämedad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. Mul selline mure. Ma terve elu olen võidelnud oma kintsudega nüüd jõudsin järeldusele, et ükski dieet mind ei päästa otsustasin siis trenni minna. Tegin ka keha analüüsi mille kohaselt ma alakaalus üldsegi ja mu keha rasvaprotsent on alla igasugust arvestust. Ülemist keha poolt vaadates see suht nii ongi, aga jalad ikka nagu broileril. Nüüd trenniga ma olen saanud nii kaugele, et seal midagi ei lotenda enam, aga sentimeetreid tuli juurde mitte ei läind vähemaks. Nüüd ma siis trimmis broiler, aga tahaks ikkagi ilusaid saledaid jalgu. Enamus mu trennist on cardio, jõudu teen ka, aga suhteliselt väikse kaaluga ja pikkade seeriatega(ja mitte ainult jalgadele) Söön ma põhiliselt kõikvõimalikke juurikaid, kanafileed,paar korda nädalas kala, juustu, mune. seeni ja pähkleid. Süsivesikuid nii palju kui maltsas leidub, mingit saia ega suhkrid kuskilt ei paista. Ja seda kõike alla päevast vajadust tegelikult. Kas ma teen midagi valesti või mida ma üldse tegema peaks, et need sentimeetrid kintsude pealt kaduma hakkaksid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus mu trennist on cardio, jõudu teen ka, aga suhteliselt väikse kaaluga ja pikkade seeriatega(ja mitte ainult jalgadele)...

mida ma üldse tegema peaks, et need sentimeetrid kintsude pealt kaduma hakkaksid?

Lühemaid, kiiremaid ja agressiivsemaid trenne proovima jalgadele? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui palju neid sentimeetreid sul seal on ja äkki saaks pildi? Muidu on seda situatsiooni uskumatult raske ette kujutada (alakaal, rasvaprotsent ebanormaalselt madal, ja samas probleem reite paksusega. Ma kahtlustan, et sul on mingi kõver peegel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proportsioonid loevad, tegele ülakehaga, selg ja õlad suuremaks, siis ei paista jalad nii suured. Kui jalgu ei anna muuta, pane ülejäänud keha jalgadega klappima. Pealegi on korralikus lihases jalad poole ilusamad kui mingid hernekepid, eksole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söön ma põhiliselt kõikvõimalikke juurikaid, kanafileed,paar korda nädalas kala, juustu, mune. seeni ja pähkleid. Süsivesikuid nii palju kui maltsas leidub, mingit saia ega suhkrid kuskilt ei paista.

Kus su menüüs rasvad on? Paar korda nädalas juustu, mune ja pähkleid ei ole piisav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus mu trennist on cardio, jõudu teen ka, aga suhteliselt väikse kaaluga ja pikkade seeriatega(ja mitte ainult jalgadele) Söön ma põhiliselt kõikvõimalikke juurikaid, kanafileed,paar korda nädalas kala, juustu, mune. seeni ja pähkleid. Süsivesikuid nii palju kui maltsas leidub, mingit saia ega suhkrid kuskilt ei paista. Ja seda kõike alla päevast vajadust tegelikult.

Loobu nendest veepudeliraskustest,tee lühemaid seeriaid raskusega mis veidi raske ka tundub. :) Süskarid oled päris nulli viinud w?Ära päris piinamisega ka tegele,trennipäevadel vähemalt suurenda süsikate kogust. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on nt reis ülalt jämedaimast kohast mõõdetuna 59cm, veidi ette jääb, aga pole hullu...

Eks oleneb, mis toonuses jalad on, või siis arvestades kogupilti.

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul köige jämedamast kohast 57cm ja mul küll liiga paksud. Oleks siis lihas, aga kui lihtsalt pekk, on küll jube :(

Usun, et 53cm on täitsa ilus. Tsiteerides klassikuid, siis :"Pilti!"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Motivatsiooni saamiseks soovitan võtta mõned sõbrad appi ja teha näiteks kuude kaupa erinevaid treeninguid (näit. mais kõnnid, juunis juba sörgid, juulis kõhulihaste challenge jne). Üheskoos on motivatsiooni leida kergem ;) Edu igal juhul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Motivatsiooni saamiseks soovitan võtta mõned sõbrad appi ja teha näiteks kuude kaupa erinevaid treeninguid (näit. mais kõnnid, juunis juba sörgid, juulis kõhulihaste challenge jne). Üheskoos on motivatsiooni leida kergem ;) Edu igal juhul!

Treeningpartner on muidugi väga hea asi.Sunnib pingutama.Lihtsalt jalutamisest,või kõhulihaste uhamisest challenge teha tundub minu arust liiga lahja.Jalutamist ma isiklikult üldse treeninguks ei nimetaks,pigem aktiivseks eluviisiks.Kui teha sõpradevaheline võistlus,siis midagi huvitavamat....näiteks kükid kangi-hantlitega korduste peale vms. :P Ja nii ühekülgselt ka ei tasuks treenida,et ühe kuu ainult uhad kõhulihaseid,teise ainult sörgid jne. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere! Palun nõu, kuidas kasvatada lihast ja vähendada pekki ning sentimeetreid tagumiku ja reite ümber.
Parameetrid:
Naine, 35 aastane
Pikkus: 172 cm
Kaal: 58,5 kg
Vööümbermõõt: 66 cm
Puusaümbermõõt: 96 cm
Reied: vasak: 53 cm, parem: 54 cm
Rasva % ma mõõtnud pole aga see on ilmselt väga suur, sest pekki jagub mu pirnikehaga tagumikul ja reitel küllaga. Piltidelt on näha kui kergesti saab reitel rasva pigistada. See on selline lõtv, pehme, ja võdisev pekk.
Eesmärk: vähendada pekki, rasvaprotsenti ning sentimeetreid reite ümber (46 cm-ni ideaalis) ning kasvatada lihas peki asemele. Loodetavasti väheneb siis ka tselluliit. Kaalulangus omaette eesmärk pole.
Septembri alguses alustasin toitumise muutmisega. Kõigepealt tegin 2 nädalat Bob Harperi Jumpstart to Skinny toitumiskava. (Tegu on lühiajalise toitumis ja treeningkavaga - 800 Kcal päevas, kõik toidud soolavabad, kerge kardio enne hommikusööki, plus 20 min. hantlitega erinevaid harjutusi päeval). Kaal kukkus 63 kg lt 59 -ni.

Viimased kaks nädalat hakkasin trenni tegema - palju aeroobset treeningut. 1x nädalas spinning, 2x nädalas bodyflow (LesMillsi tai chi, jooga, pilatese segu), lihtsalt jooksmine (max 45 minutit, 5 mph). Ning õhtuti tegin kodus mingit youtube'ist leitud erinevaid alakeha treeningu harjutusi.
Olen siin lugenud ja uurinud erinevaid inglise keelseid foorumeid (elan USAs) ja seniloetust tundub, et mul tuleb hakata ikka jõutreeningut tegema. Aga ma ei tea absoluutselt kust ja kuidas alustada. Eile proovisin ise ajakirjades antud juhiste järgi mingi kava omale teha aga pole üldse kindel kas see ka tulemusrikas on. Tuli selline pudru ja kapsad kokku: Tegin hantlitega kükke (4 rounds/10 reps each), leg presses (2 rounds/ 10 reps/ 70 lb; 1 round/ 8 reps/ 90 lb), dip machine 2 rounds/15 reps, triceps 3 rounds/10 reps/25 lb ka 3x 45 sekundit plankki.
Küsimused: Mitu seeriat ja mitu kordust ma pean ideaalis tegema erinevate lihasgruppide treenimisel? Kuidas ma tean, milline raskus on mulle õige ja sobiv? Mitu korda nädalas ma peaks jõutreeningut tegema? Mis oleks eriti head harjutused reitele ja pepule? Ning millal võiksin hakata reaalselt tulemusi nägema?
Kas Zumba vehkimisest ka mingit tolku on?
Toitumisest (max 1200 kcal päevas).
Tavaline hommikusöök: pool avokaadot, 3 muna omlett, 100 gr tomatit
Vahepala: 10 % piimarasvaga maitsestamata Greek yogurt (118 ml) (umbes nagu Eesti kohipiimapasta) 15 gr meega.
Lõuna: 1 ilma naha ja kondita kanakints, ahjus röstitud juurviljade segu.
Õhtu: 100 gr mingit liha (looma/sea/kana) ning salat.

Ei söö kartulit, pastat, jahutooteid, magusat. Ühesõnaga püüan teha Paleo tüüpi toitumist ning hoida kalorid madalad. Rasvavabu tooteid ei tarvita. Küll aga olen visanud lihtsad süsikad ja suhkru menüüst välja.

Päeva jooksul trenniga kulutatud kaloried tagasi ei söö, seega toitumine on kaloraazilt defitsiidis.

PS! Minu klubis müüakse sellist valgu jooki 35 gr valku, 2 gr süsikaid ja 1 gr suhkrut. 0,33 l ja 160 Kcal - kas see aitaks mul lihast kasvatada? Kui, siis kas ma peaks seda enne või pärast trenni jooma?

Minu eeskujuks on see tüdruk ja ideaalis püüan selliseid lihaseid saada. http://www.lily.fi/sites/lily/files/user/45/2012/10/timthumb-2.jpeg

Minu pildid: http://postimg.org/gallery/1h8gi9wsi/

Suur aitäh kõigile, kes viitsivad vastata.

Muudetud kasutaja wordpower poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise Paleo tüüpi toitumist ei poolda, seega selles osas sõna ei võta. Kuid treeningkavad on tasuta täiesti saadaval meie fitness.ee keskonnas siin.

Muudetud kasutaja Impsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutrenni pead tegema ja sinu lemmikharjutuseks peab saama kükk! Kava otsi selline, kus kükk sees ja loodetavast on klubis mõni treener, kes tehnika ka selgeks õpetab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesmärk: vähendada pekki, rasvaprotsenti ning sentimeetreid reite ümber (46 cm-ni ideaalis) ning kasvatada lihas peki asemele. Loodetavasti väheneb siis ka tselluliit. Kaalulangus omaette eesmärk pole.

On teada, et nii saledatel kui ja jämedamatel esineb tselluliiti. See pigem kinni selles, mida süüakse.

Septembri alguses alustasin toitumise muutmisega. Kõigepealt tegin 2 nädalat Bob Harperi Jumpstart to Skinny toitumiskava. (Tegu on lühiajalise toitumis ja treeningkavaga - 800 Kcal päevas, kõik toidud soolavabad, kerge kardio enne hommikusööki, plus 20 min. hantlitega erinevaid harjutusi päeval). Kaal kukkus 63 kg lt 59 -ni.

Kaal siis kukkus soolade arvelt? Soolad on organismis olulise tähtsusega! Tõsi, saab pilti muuta kaloraažiga, aga tasa ja targu, mis kiirelt läind, see kiirelt tagasi. Või siis miks läbi suurte piiramiste saavutada ihaldatud vormi? Hommikune kardio enne sööki on teretulnud.

Küsimused: Mitu seeriat ja mitu kordust ma pean ideaalis tegema erinevate lihasgruppide treenimisel?

Kindlat tõde pole. Ise teen kokku 12 nädalat ühte tsüklit.15x 2 nädalat, 12x 2 nädalat, 10x 2 nädalat, 8x 2 nädalat, 6x 2 nädalat ja siis uuesti 15x, kuid uue tsükli puhul proovid raskust juurde lisada võrreldes eelnevaga.

Kuidas ma tean, milline raskus on mulle õige ja sobiv?

Tuleb katsetada. Õige raskus, selline kus tehnika ei lagune, samas tunned, et on ikka piisavalt pingutust, ei viimased kordused tulevad raskelt. Mitte vehkida, tunnetada lihast.

Mitu korda nädalas ma peaks jõutreeningut tegema?

Oleneb kuidas kava jagada. Kui kolmeks, siis 1-2x nädalas lihasgrupp läbi, mis teeb 3 või 6 lihastrennipäeva. On teisigi võimalusi.

Mis oleks eriti head harjutused reitele ja pepule? Ning millal võiksin hakata reaalselt tulemusi nägema?

Erinevad kükid, jalapress, väljaasted...

Tulemusi hakkab nägema toitumisega.

Toitumisest (max 1200 kcal päevas).

Kaloraaž on liiga madal, juba sellest läheb keha mõne aja jooksul stressi ja hakkab "pekki" kinni hoidma.

Tavaline hommikusöök: pool avokaadot, 3 muna omlett, 100 gr tomatit

Vahepala: 10 % piimarasvaga maitsestamata Greek yogurt (118 ml) (umbes nagu Eesti kohipiimapasta) 15 gr meega.

Lõuna: 1 ilma naha ja kondita kanakints, ahjus röstitud juurviljade segu.

Õhtu: 100 gr mingit liha (looma/sea/kana) ning salat.
Kas kõht tühjaks ei jää või isusid ei teki? Saan aru, et 3 einet siis päris pikkade vahedega.

PS! Minu klubis müüakse sellist valgu jooki 35 gr valku, 2 gr süsikaid ja 1 gr suhkrut. 0,33 l ja 160 Kcal - kas see aitaks mul lihast kasvatada? Kui, siis kas ma peaks seda enne või pärast trenni jooma?

Võite ka toitu süüa- valgurikast- parem maitse ja tekitab täiskõhutunde. Ükski toidulisand otseselt lihast ei kasvata, selleks on paigas toitumine, kus keha saab vajalikud toitained kätte ja regulaarne lihastrenn.

On erinevaid põhiteadmiste kohta artikleid ja raamatuid välja antud, nendega tutvust teha, siis tundub kõik kergem- nii trenn kui ka toitumine.

Pole vaja millestki loobuda (toitumine), pigem jääda kindla kaloraaži piirimaile. Kuid samas on kergem toituda, kui hoida süsivesikuid parajalt normis, suurem kaal panna rasvadele ja valkudele. Siis kõht kauem täis kui söömised Teil pika aja tagant.

Antud kaalu juures pole tähtis kaal vaid pilt peeglist.

Teha nii aeroobset kui jõutrenni- regulaarselt, lihastunnetusega.

Edu!

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur tänu vastajatele, kes mõtlesid kaasa ning andsid nõu. Kasutan toidujälgimise programmi MyFitnessPal ning minu eilne toitumine nägi välja siis selline - vt pilte (kui trennis kulutatud kalorid ka sisestad, siis programm liidab selle võrra rohkem kaloreid päevanormi otsa).
Sisestamisel püüan meeles pidada, et üldiselt on inimestel kalduvus ülehinnata treeninguga kulutatud kcal hulka ning alahinnata sissesöödute hulka.
Lisasin natuke süsikaid tagasi - lõunaks 60 gr Thai riisinuudlid.
Kokkuvõttes on näha, et valgud ja rasvad said natuke üle normi, kuid ma eeldan, et see ei tohiks nii suur probleem olla. Kas põhimõtteliselt on erinevate toiduainete (valgud, rasvad, suhkrud, süsikad, sool) suhe ok?
Kommentaariks B. Harperi programmi kohta - nälga ei tundnud, sest portsjonid olid suured, kuigi enamuse mahust moodustas mingi salat. Aga seda oli 5-6 suurt peotäit ja siis lisaks 120 gr valku ja natuke süsikaid. Iga toidukorrale eelnesid ka elektrolüüdid ja 1000 mg kalaõli. Nagu mainisin, tegu oli lühiajalise programmiga, mille mõte on kaalu kaotada suht kiiresti mingi spetsiaalse ürituse jaoks.

Võtsin omale eesmärgiks siis esialgu 2 x nädalas jõutreeningut teha. 1 x ülakeha ja 1 x alakeha. Vaatasin siinseid algajatele kokkupandud kavasid ning võtan siit siis mõne.

post-34796-0-55769000-1413376790_thumb.p

post-34796-0-61956700-1413376821_thumb.p

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×