Jump to content

Recommended Posts

Ma ei tahaks hästi uskuda, et sellel 19a tütarlapsel mingit imerohtu jalgade jaoks vaja oleks.Kui vaatada pikkuse/kaalu suhet, siis see "imerohi" on lihtsalt -5kg, mis on saavutatav trenni/toitumisega :rolleyes:

Argo

Amen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tahaks hästi uskuda, et sellel 19a tütarlapsel mingit imerohtu jalgade jaoks vaja oleks.Kui vaatada pikkuse/kaalu suhet, siis see "imerohi" on lihtsalt -5kg, mis on saavutatav trenni/toitumisega :rolleyes:

Argo

Mõnel tuleb see -5 kg 100% ülakehast ja t'ssidest. Pikkuse ja kaalu suhe ei ole mingi näitaja.

Pilt oleks näitaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et siis lugu selline, et mõtlesin hakata igapäevaselt sõitma jalgrattaga nii 20km päevas. Olen mõned päevad juba nii sõitnud. Küsimus siis selline, et kas on mõtekas hakata kasutama ka mingeid burnereid?

Jalgrattasõiduga ilmselgelt kaalu langetada ilmselt pole võimalik. Olen ise 170 pikk ja kaalun 60kg. Kuid jalad on paksud, kõhuga õnneks probleeme pole kuid tahaks saada jalgu paremasse seisu. Kas jalgrattasõit aitab?

Samuti nüüd saab soetatud ka sõudetrenazöör, oskab keegi öelda mismoodi ja kuidas hakata kodus tegelema sellega? Mingi kava?

Ette tänades, K.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lokaalne rasvapõletus (nt. ainult jalgadelt) praktikas enamike jaoks eriti ei toimi. Naistel on alakehalihased sh jalad üldiselt tugevamad.

Selles tulenevalt: kui sa oma toitumist ei muuda võid saavutada visuaalselt hoopiski jämedamad jalad. Mis, muide ei ole üldse halb asi ilmselt - tugevad jalad on ilusad jalad:)

Esialgu ei soovita kasutada burnereid vaid alustada enda üldisest toitumis- ja elustiilist - selle suhtes saab nõu anda juhul, kui kirjutad siia nt. enda 2-3 päeva toitumise ja natuke üldiselt kirjeldad seda, millist elu elad - palju keskmiselt magad, kas tarbid alkoholi, jne jne.

"Lihtne" lahendus rasvapõletusele võhmatreeningu-trenažööri abil oleks kombineerida tavalist aeroobset treeningut - nt. alustada 30 minutist 2x nädalas ja järk-järgult töötada 60-90 minutini korraga 2x nädalas ning sellele lisada intervalltreeningu programm 2x nädalas - nt. Taku HIIT: LINK.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalgrattasõiduga ilmselgelt kaalu langetada ilmselt pole võimalik. Olen ise 170 pikk ja kaalun 60kg. Kuid jalad on paksud, kõhuga õnneks probleeme pole kuid tahaks saada jalgu paremasse seisu. Kas jalgrattasõit aitab?

Samuti nüüd saab soetatud ka sõudetrenazöör, oskab keegi öelda mismoodi ja kuidas hakata kodus tegelema sellega? Mingi kava?

Ette tänades, K.

Mismõttes??? Jalgrattasõiduga pole kaalu langetada võimalik?

Tegelikult ei ole kaalu võimalik langetada mitte ühegi füüsilise tegevusega - praktikas. Seni kuni toitu peale voolab rohkem.

Ära mata raha järjest uutesse vahenditesse, sest isegi lihtne jalgsi käimine aitab. Jalgratas on juba täiesti piisav. Järjest uute treeningvahendite ostuga püütakse pigem pidevalt jätta endale tunnet et liigutakse eesmärgi poole ja hetkel takistab ülesande täitmist puuduv vidin.

Ja/või uus burner on just see, mis imesid tegema hakkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naiste alakeha on ülimalt raske "vormi" saada. Väga suur osa rasvast koguneb naistel just sinna, ning on tavaliselt viimane, mis ka kaob.

Selleks, et kaalu/rasva % numbrid endale sobivaks saada on vaja eelkõige toitumine paika saada. Kui on soov ka lihaseid tekitada siis peab trenni lisama. Igal juhul on trenn kasulik ning naised peaksid lõpuks ometi unustama igasugused lihaskartused. Mehed ei taha pekiseid nõrgukesi. Lihas on ilus. Pealegi - naiste puhul võime rääkida visuaalselt märgatavatest lihastest alles kuude, kui mitte aastate pikkustest treeninguperioodidest ja seda korraliku toitumise juures.

Liiga pikk jutt, et kõigest rääkida. Jalgratast võib ju veidi sõita kalorite põletamise ja aeroobse võhma jaoks. Kui toitu juurde ei anna siis sellest väiksest kalorikaost peaks piisama, et toimuks kerge rasvapõletus.

Võimaluse korral võiks seda rattasõitu teha siis näiteks hommikul enne söömist. Mõned uuringud näitavad, et väga madala insuliinitaseme juures väga kerget aeroobset tehes (väga aeglane rattasõit siis) põleb edukalt ka alakeha rasv. Mis muul ajal nii kergelt ei põle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma sõidan rattaga tihti väga anaeroobselt nii et veri kurgus.

Clipsid on alati abiks.

Sõna! Kiiver ka. Ja tuled. Eriti praegu juba. Kriipid on need ratturid, kes vastu sõidavad kiivri ja tuleteda, enamasti tumedais riietes ka. Neid rattureid sõidab üsna tihti vastu.

Pühapäeval ilmselt päästis minu kõige hullemast just õige varustus. Kuivõrd kiivri pealmisel poolel on tuvastatav mõra, siis eeldatavasti lõin oma pea korralikult ära. Ma isegi ei taha spekuleerida, mis võinuks juhtuda kui kiiver poleks peas olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hei ! et mul on teile selline küsimus mitu km tunnis peaks jookma et kaotada kaalu ? Jooksen 9km ja u 40minutit . Kardan , et seda on liiga palju , kuna jooksen nädalas umbes nii 5-6korda , peale trenni jalalihased valusad ja kaal suurem ! Oleks vaja kiiresti abi ,aitäh ! : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hei ! et mul on teile selline küsimus mitu km tunnis peaks jookma et kaotada kaalu ? Jooksen 9km ja u 40minutit . Kardan , et seda on liiga palju , kuna jooksen nädalas umbes nii 5-6korda , peale trenni jalalihased valusad ja kaal suurem ! Oleks vaja kiiresti abi ,aitäh ! : )

Tore küsimus, :lol:

Selle peale pole tulnud, et äkki võiks söömise korda teha?Ei ole?

Aga siis vudi edasi - kui kaal kasvab ja söömist korrastada ei taha, siis järelikult jooksed vähe ..., B)

Pead jooksma niipalju, et kulutada rohkem kui sööd.

Veel küsimusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hei ! et mul on teile selline küsimus mitu km tunnis peaks jookma et kaotada kaalu ? Jooksen 9km ja u 40minutit . Kardan , et seda on liiga palju , kuna jooksen nädalas umbes nii 5-6korda , peale trenni jalalihased valusad ja kaal suurem ! Oleks vaja kiiresti abi ,aitäh ! : )

Kui sööd rohkem kui kulutad, siis võid maratoni ka joosta, mõne ajaga tuleb ikka kaal+igaksjuhuks veidi lisavaru juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mu üks sõbranna kunagi tegi nii, et motivatsiooni endas leida-

kleepis seinale suure pildi ilusate kõhulihastega, mida ta tahtis ka omale saada. ja iga kord, kui tal oli kas motivatsioonipuudus või oli lihtsalt laisk ja hirmsalt tahtis shokolaadi süüa, vaatas pilti, vaatas oma kõhtu, ja hopssti motivatsioon jõudis temani. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niinii, minagi olen üks sellistest naisterahvastest, kellel polster tuharalt ja reite ümbert kuidagi ära ei taha sulada. Või noh, ütleme nii, et olen teinud järjepidevalt trenni 8 kuud, ülakeha (kõht) on põhimõtteliselt täitsa lame ja nähtvaid lihaseidki juba (rohkem näha õlavöötmel ja seljal), aga alakehaga võitlus jätkub :D Numbritest niipalju, et olen 25a, kehamassi indeks on endiselt kõrge ehk 23,2 (enda arust olen tsipa laiema kondiga kui keskmine naine kui nt õlalaiust vaadata) :D, rasvaprotsenti pole ammu mõõtnud. Toitumispäeviku järgi peaks olema minu baasainevahetuseks vajalik ca 1500 kcal ja päevasest liikumisest tingitult lisaks veel 1000-1200 kcal, aga selliseid kaloreid ma ei suuda kunagi ära süüa ja päevane kaloraaž ei tule mul üldiselt üle 1600-1700.

Kaal vähenes esimese 6 kuuga ca 5-6 kg ja nüüd seisab absoluutselt juba 3 kuud. Treeningutega on nii, et kui ma jagan oma kuu treeningtunnid päevadega, siis viimased 2 kuud tuleb trenne päeva kohta üle 1h, st puhkepäevi on mul 1, mõni nädal 2.

Üldine režiim siis selline: 2x nädalas rühmatreeningutes (bodypump või kardio), millele eelneb ca 40min crosstrainerit. Lisaks 2x nädalas jõusaalis, kus teen siis erinevate masinatega läbi enamus lihasgrupid, eelneb soojendus ja järgneb venitus. Ning 1x nädalas käin õues jooksmas (ca 1h / 10-12 km). Muidu liigun jala suhteliselt palju, õhtuti teen ka aegajalt kõhulihaseid, kükke, selga, olenevalt mis trenn on olnud päeval.

Mingit treeningkava ja toitumiskava mul ei ole. Trennid on tulnud niimoodi tunde järgi, et enamvähem pool kardiot ja pool jõukat. Mingitsorti toitumispäevikut pean, see ütleb üldiselt, et minu menüüs on liiga palju valku ja rasvu ja vähe süsivesikuid. Valku sisaldavaid toite söön palju, meeldib väga kodujuust ja soja näiteks. Olen oma menüüs oluliselt vähendanud nisutoodete hulka (st söön väga harva saia, pastat ja küpsiseid), samas nt maiustusi tarbin aegajalt ikka.. Menüüsse olen lülitanud täisteratooteid, kala, muna, piimatooteid, puuvilja. Köögivilja ja liha samas võiks oluliselt rohkem süüa, mõni nädal ei söögi üldse liha.

Nüüd on tekkinud aga hulk küsimusi, kuna kaal ei liigu kuhugi poole. Tugevam olen küll igaljuhul ja võhm on parem, aga siiski, tahaks visuaalselt rohkem näha tulemusi :D Olen sirvinud palju siin foorumis, aga infot on nii tohutult, et ei suuda enam olulisimat välja noppida.

Mis võiks olla põhilised muutused, mida saaksin ära teha, et kaal liikuma saada? Eesmärk kaotada kuskil 5 kg veel oma massist, et jõuda ideaalkaalu (172/62) rohkemat ma reaalseks ja vajalikuks ei pea..

Milline võiks olla süsivesikute, rasvade, valkude suhe? Hommiku/lõuna/õhtusöögi suhe %?

Päevane kaloraaž, et kaal väheneks sellise liikumise juures? Mis toidud välja, mis sisse?

Jõusaali /kardio osakaal ja kestus? Pulsivahemik? Jõusaalis seeriate pikkus ( et ei kasvaks väga palju ja aitaks kaasa põletamisele)? Treeningkavasse lülitada HIIT, rohkem kardiot?

Peale trenni söömine, kui trenn lõppeb kuskil 20-21 paiku?

Küsimusi ja juttu sai palju... ärge küsija suu pihta lööge. Loodan, et keegi viitsib vastata midagi :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma siis jagan oma muret ka :)

Viimase pooleteise aastaga olen alla võtnud 18 kg, aga kintsud on ikka väga paksud (praegu 64 cm). Kusjuures õlad juba täiesti kondised.

Käin aktiivselt jooksmas ja eelmisel aastal osalesin paaril suuremal jooksuüritusel (mh läbisin poolmaratoni). Ülakeha treenimiseks sõuan ergomeetril ja teen harjutusi hantlitega (kätel kena lihas juba ka olemas). Alakeha treenimiseks jooksen ja kasutan jõusaalis olevaid masinaid, aga pole kindel, kas õigete raskustega (ei olegi lõpuni aru saanud, kas parem on teha väiksemate või suuremate raskustega).

Söön neli korda päevas: hommikuks puder, päeval korralik salat lihaga või supp või väiksem praad (tatar või kartul lihaga), vahepalaks võileib või banaan või jogurt vms, õhtuks üldjuhul hautatud juurviljad kana või kala või harvemini liha ja kartuli või makaronidega (sel juhul päeval kergem toit).

Lisan pildi ka:

https://docs.google....RkQQ/edit?pli=1

Muudetud kasutaja krissu84 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütleks,et äkki tahad kopereeruda ühe teise neiuga siin foorumis kes kavatses hakata tegema 5x5 kava, et korralik lihastreening ja valgurikkam toit, see peaks tegema asja paremaks. Pole mõtet hakata sellest järeldama, et kasvavate raskustega treening peaks lihased vohama panema. Jah lihas kasvab, aga mitte segavalt ja jalad vähemalt näevad peenemad välja.Ja kui ei usu, vaata FAST tiimi kas-või tõstjate jalgu, no ei näe välja nagu õudus naiskulturistid, pigem päris kenad, nii et .....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MAlakeha treenimiseks jooksen ja kasutan jõusaalis olevaid masinaid, aga pole kindel, kas õigete raskustega (ei olegi lõpuni aru saanud, kas parem on teha väiksemate või suuremate raskustega).

Ehk siit saad veidi mõtteid....

http://www.fitness.ee/artikkel/1325/5-kusimust-millele-naised-vajavad-vastuseid/1

http://www.fitness.ee/artikkel/1121/naised-arge-kartke-jousaali-ja-raskustega-harjutamisti-osa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks klassika tundi - kui vaatad balletitantsijaid, siis kellelgi pole suured reielihased, vaid ilusad ja peened, samas ka väga tugevad. Seal tunnis põhirõhk ongi jalgadel ja kehahoiakul. Kuigi kui tants pole meeltmööda, ei pruugi selline asi sobida :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niinii, minagi olen üks sellistest naisterahvastest, kellel polster tuharalt ja reite ümbert kuidagi ära ei taha sulada. Või noh, ütleme nii, et olen teinud järjepidevalt trenni 8 kuud, ülakeha (kõht) on põhimõtteliselt täitsa lame ja nähtvaid lihaseidki juba (rohkem näha õlavöötmel ja seljal), aga alakehaga võitlus jätkub :D Numbritest niipalju, et olen 25a, kehamassi indeks on endiselt kõrge ehk 23,2 (enda arust olen tsipa laiema kondiga kui keskmine naine kui nt õlalaiust vaadata) :D, rasvaprotsenti pole ammu mõõtnud. Toitumispäeviku järgi peaks olema minu baasainevahetuseks vajalik ca 1500 kcal ja päevasest liikumisest tingitult lisaks veel 1000-1200 kcal, aga selliseid kaloreid ma ei suuda kunagi ära süüa ja päevane kaloraaž ei tule mul üldiselt üle 1600-1700.

Kaal vähenes esimese 6 kuuga ca 5-6 kg ja nüüd seisab absoluutselt juba 3 kuud. Treeningutega on nii, et kui ma jagan oma kuu treeningtunnid päevadega, siis viimased 2 kuud tuleb trenne päeva kohta üle 1h, st puhkepäevi on mul 1, mõni nädal 2.

Üldine režiim siis selline: 2x nädalas rühmatreeningutes (bodypump või kardio), millele eelneb ca 40min crosstrainerit. Lisaks 2x nädalas jõusaalis, kus teen siis erinevate masinatega läbi enamus lihasgrupid, eelneb soojendus ja järgneb venitus. Ning 1x nädalas käin õues jooksmas (ca 1h / 10-12 km). Muidu liigun jala suhteliselt palju, õhtuti teen ka aegajalt kõhulihaseid, kükke, selga, olenevalt mis trenn on olnud päeval.

Mingit treeningkava ja toitumiskava mul ei ole. Trennid on tulnud niimoodi tunde järgi, et enamvähem pool kardiot ja pool jõukat. Mingitsorti toitumispäevikut pean, see ütleb üldiselt, et minu menüüs on liiga palju valku ja rasvu ja vähe süsivesikuid. Valku sisaldavaid toite söön palju, meeldib väga kodujuust ja soja näiteks. Olen oma menüüs oluliselt vähendanud nisutoodete hulka (st söön väga harva saia, pastat ja küpsiseid), samas nt maiustusi tarbin aegajalt ikka.. Menüüsse olen lülitanud täisteratooteid, kala, muna, piimatooteid, puuvilja. Köögivilja ja liha samas võiks oluliselt rohkem süüa, mõni nädal ei söögi üldse liha.

Nüüd on tekkinud aga hulk küsimusi, kuna kaal ei liigu kuhugi poole. Tugevam olen küll igaljuhul ja võhm on parem, aga siiski, tahaks visuaalselt rohkem näha tulemusi :D Olen sirvinud palju siin foorumis, aga infot on nii tohutult, et ei suuda enam olulisimat välja noppida.

Mis võiks olla põhilised muutused, mida saaksin ära teha, et kaal liikuma saada? Eesmärk kaotada kuskil 5 kg veel oma massist, et jõuda ideaalkaalu (172/62) rohkemat ma reaalseks ja vajalikuks ei pea..

Milline võiks olla süsivesikute, rasvade, valkude suhe? Hommiku/lõuna/õhtusöögi suhe %?

Päevane kaloraaž, et kaal väheneks sellise liikumise juures? Mis toidud välja, mis sisse?

Jõusaali /kardio osakaal ja kestus? Pulsivahemik? Jõusaalis seeriate pikkus ( et ei kasvaks väga palju ja aitaks kaasa põletamisele)? Treeningkavasse lülitada HIIT, rohkem kardiot?

Peale trenni söömine, kui trenn lõppeb kuskil 20-21 paiku?

Küsimusi ja juttu sai palju... ärge küsija suu pihta lööge. Loodan, et keegi viitsib vastata midagi :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ma soovitaks oma elu kergemaks teha :)) proovi naiteks 2 nadalat midagi natuke teistsugust. Siis saad teada, kas su kehale sobib.

Dieet: Kaloreid ara loe, aga vahenda sysivesikuid. Kohv, alkohol, suhkur, piimatooted, mahlad, karastusjoogid, valge kartul, tainas ja muu teravili jata selleks ajaks menyyst valja. Soo rohkem juurvilju, varsket salatit (tomatid, kurgid, redised, paprikad, kapsad jne), iga toidukorraga proteiini (kala, kana (nahata), liha (nahtava pekita), muna voi aarmisel juhul, kui ei ole voimalik toitu kaasa votta voi valmistada, siis proteiinisheik), moodukalt pahkleid ja puuvilju (ca 5 pahklit paevas ja 1 puuvili voi 100g marju). Vota juurde kalaoli, see aitab ka :)

Treening: aeroobse (kardio) treeningu muudaks veidi intensiivsemaks ja lyhemaks. Jookse naiteks 7km 30 minutiga 1-2x nadalas, 2 x nadalas HIIT (20 min kokku, mitte kauem) ja 2x nadalas lihastreeningut - jalle ainult 30 minutit korraga.

Yhe teooria kohaselt kardio treening, mis on pikem, kui 30-40 minutit, tostab kortisooli taset ja takistab rasva poletamist. Selleparast on nii vahe naisi olemas, kes on naiteks spinninguga saledaks saanud - mis ei tahenda, et spinning niisama tore ajaveetmise viis ei oleks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Paluksin teilt abi siis et saada oma reisi ja istmikut kuidagigi peenemaks tegelen kergejõustikuga ja nimelt on reite pekk isegi jooksmisel vahest tüliks :D

Seega soovitusi täpsemalt ja harjutusi, palun? Käin korralikult jooksmas ja trenn on kah nädalas vähemalt 5 korda, kuid vajalike harjutusi nendele kohtadele ei teagi, vist.

Tänud juba ette. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen tegelenud 2 aastat intensiivselt rattaspordiga võin öelda, et reite ümbermõõt on sama aga kuju hoopis uus. Mul selline küsimus: kui suur on tõenäosus, et rattaspordiga kasvab mu reielihas suuremaks. Reielihas võib kasvada koos kaalutõusuga aga kas ka niisama,mõne muu kehaosa arvelt. Palun mitte minestada mu küsimuse peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×