Jump to content

Recommended Posts

Palun soovitage igasuguseid harjutusi ilusate jalgade saamiseks ning pepu väiksemaks. Mul oleks nagu pirnikujuline keha, mis on täiesti ebameeldiv kuna jalad(90cm) võrreldes kõhuga(64cm) on ikka väga paksud eriti kuna olen ka lühikest kasvu.

Igasugused videod või kirjeldused oleksid vägagi sobilikud :) ka erinevad venitamisharjutused oleksid head et ei tekiks mingeid hulle lihaseid ning et äkki ka pikemaks saada.

Muidugi hea oleks ka kui keegi kirjutaks oma treenimiskava või soovitaks ise midagi.

Vajaks igasugust abi kuna tõesti olen üritanud kuid tühja. Lootust kaotades juba olen proovinud ka vaikselt näljutada, mis isegi aitas kuid kiiresti tuli tagasi seega polnud erilist mõtet.

Suured tänud!

Muudetud kasutaja Object poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni tuleb teha ja toitumine korda saada. Palju valku, vähe süsivesikuid, vähemalt 4 söögikorda päevas. Nälgimine unusta ära.

Lihast ära karda. Seda ei tule nagunii. Anna jalgadele tuld - palju aeroobset, käi jooksmas, kõnni võimalikult palju jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ka erinevad venitamisharjutused oleksid head et ei tekiks mingeid hulle lihaseid ning et äkki ka pikemaks saada.

Venitamisega pikemaks ei saa, aga saab nii et jalaluud fikseeritakse tugiseadmesse, murtakse lahti, nihutatakse otsad 1 mm kaugusele ja lastakse kokku kasvada. Siis murtakse jälle lahti jne. 1 mm päevas.

:)

Lihast ära karda. Seda ei tule nagunii. Anna jalgadele tuld - palju aeroobset, käi jooksmas, kõnni võimalikult palju jne.

Aeroobsega kasvatad just lihaskiudude vahelist rasva, mis ongi praegu põhiline probleem.

HIIT ja intensiivne jõutrenn max pulsiga vähendavad rasva reitesse laduvate hormoonide osakaalu ja põletavad energiaallikana lihasesisest rasva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aeroobsega kasvatad just lihaskiudude vahelist rasva, mis ongi praegu põhiline probleem.

Oot, aeroobne ei sobigi siis rasva põletamiseks? või mis need lihaskiude vaheline rasv õige ongi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oot, aeroobne ei sobigi siis rasva põletamiseks? või mis need lihaskiude vaheline rasv õige ongi...

Väga ei sobi. See rasv teeb lihase väliselt suureks ja pehmeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Olen 19-aastane tüdruk ning praktiliselt terve mu elu on piinanud üks probleem - keha on ilus ja vormis üldiselt kuid kogu rasv/pekk koondub mul jalgadesse ehk siis kintsud on jube suured ja jämedad kuigi ülakeha on peenike.

Olen üritanud küll igasuguseid dieete ja asju, et võtta ennast käsile aga lõppude lõpuks kui ei hakka korralikult tegelema endaga siis ma ei jõuagi kuhugi. Mõtlesingi, et tulen siia ja küsin Teie spetsialistide abi. Paljud kindlasti ütlevad, et sedasorti teemasid on juba olemas jne. aga ikkagi tegin selle. Nimelt tahaksgi teada, et mida ma enam-vähem või kuidas ma enam vähem toituma peaks, et seda liigset rasva ei tekiks ning missuguseid ülesandeid/harjutusi teha, et jalad peenikeseks saada ja keha trimmi.

Kõige suurem probleem mul ongi see, et pole motivatsiooni või ma kuidagi ei suuda endaga tegelema hakata kuigi kaal tõueb niimisjube, et lausa pisar tuleb silma..

Ei raatsi osta treening- ja toitumiskava ka mis on jube kallis ning loodan saada odavamalt hakkama. Mis oleks näiteks sellised asjad millest peaks kindlasti hoiduma?

Mu mõõtmed kah:

Pikkust on mul 169cm ja kaal isegi natukene üle 70kg ehk päris palju.

Kui küsimusi on siis küsige kohe ja loodan, et suhtute mõistvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 19-aastane tüdruk ning praktiliselt terve mu elu on piinanud üks probleem - keha on ilus ja vormis üldiselt kuid kogu rasv/pekk koondub mul jalgadesse ehk siis kintsud on jube suured ja jämedad kuigi ülakeha on peenike.

Olen üritanud küll igasuguseid dieete ja asju, et võtta ennast käsile aga lõppude lõpuks kui ei hakka korralikult tegelema endaga siis ma ei jõuagi kuhugi. Mõtlesingi, et tulen siia ja küsin Teie spetsialistide abi. Paljud kindlasti ütlevad, et sedasorti teemasid on juba olemas jne. aga ikkagi tegin selle. Nimelt tahaksgi teada, et mida ma enam-vähem või kuidas ma enam vähem toituma peaks, et seda liigset rasva ei tekiks ning missuguseid ülesandeid/harjutusi teha, et jalad peenikeseks saada ja keha trimmi.

Kõige suurem probleem mul ongi see, et pole motivatsiooni või ma kuidagi ei suuda endaga tegelema hakata kuigi kaal tõueb niimisjube, et lausa pisar tuleb silma..

Ei raatsi osta treening- ja toitumiskava ka mis on jube kallis ning loodan saada odavamalt hakkama. Mis oleks näiteks sellised asjad millest peaks kindlasti hoiduma?

Mu mõõtmed kah:

Pikkust on mul 169cm ja kaal isegi natukene üle 70kg ehk päris palju.

Kui küsimusi on siis küsige kohe ja loodan, et suhtute mõistvalt.

alustuseks toitumine korda. otsi foorumis toitumis teemasi...

kas sa mingit trenni ka teed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni teen aga mingit kindlaid päevi või kava ei ole, käin jõusaalis, rattaga sõitma või rullitamas.. aga jah neid teen siis kui viitsin, ehk vahest mitu korda nädalas, vahest ainult korra jne. Ehk see on nagu paigast ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige suurem probleem mul ongi see, et pole motivatsiooni või ma kuidagi ei suuda endaga tegelema hakata kuigi kaal tõueb niimisjube, et lausa pisar tuleb silma..

Ega keegi ei saa sind sundida ega käskida hakata tervislikult toituma ja regulaarselt treenima. Nii kaua kui sind ei häiri tõsiselt sinu peegelpilt ei mõtet midagi ette võtta.

Arvesta ka sellega, et üleliigne keharasv mis kogunenud aastatega ei ole võimalik kaotada paari nädalaga. See eeldab eluviisi muutmist ja kannatlikkust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 19-aastane tüdruk ning praktiliselt terve mu elu on piinanud üks probleem - keha on ilus ja vormis üldiselt kuid kogu rasv/pekk koondub mul jalgadesse ehk siis kintsud on jube suured ja jämedad kuigi ülakeha on peenike.

Olen üritanud küll igasuguseid dieete ja asju, et võtta ennast käsile aga lõppude lõpuks kui ei hakka korralikult tegelema endaga siis ma ei jõuagi kuhugi. Mõtlesingi, et tulen siia ja küsin Teie spetsialistide abi. Paljud kindlasti ütlevad, et sedasorti teemasid on juba olemas jne. aga ikkagi tegin selle. Nimelt tahaksgi teada, et mida ma enam-vähem või kuidas ma enam vähem toituma peaks, et seda liigset rasva ei tekiks ning missuguseid ülesandeid/harjutusi teha, et jalad peenikeseks saada ja keha trimmi.

Kõige suurem probleem mul ongi see, et pole motivatsiooni või ma kuidagi ei suuda endaga tegelema hakata kuigi kaal tõueb niimisjube, et lausa pisar tuleb silma..

Ei raatsi osta treening- ja toitumiskava ka mis on jube kallis ning loodan saada odavamalt hakkama. Mis oleks näiteks sellised asjad millest peaks kindlasti hoiduma?

Mu mõõtmed kah:

Pikkust on mul 169cm ja kaal isegi natukene üle 70kg ehk päris palju.

Kui küsimusi on siis küsige kohe ja loodan, et suhtute mõistvalt.

Kui ilusa keha pärast ei viitsi pingutada, siis ehk motiveerib midagi muud? Näiteks võistlustel osalemine. Kevadest sügiseni toimub meeletutes kogustes jooksu-, jalgratta-, ja rulluisuvõistlusi. Toimuvad ka lihtsalt kõndimise etapid. Talvel toimuvad suusavõistlused. Selleks, et võistlustel mitte viimaseks jääda, hakkad sa iseenesest rohkem harjutama ja sagedamini treenima. Seejärel tekib juba huvi pidevalt oma tulemusi parandada.

Jõusaali poole pealt - saalides on sageli treenerid, kes saavad harjutused ette näidata ja siis saad mõne sõbrannaga võistelda, kes kiiremini sentimeetreid kaotab.

Sportlike eesmärkide saavutamiseks tuleb ka korralikult toituda. Tundub küll kallis, aga mina ikka soovitaksin toitumiskava tellida. See on kõige kiirem viis oma rasv kaotada. Räägi vanemate või sõpradega läbi - las kingivad selle sulle sünnipäevaks või jõuludeks. Veel parem, kui pead ise raskelt teenitud raha välja käima, sest siis jälgid kava ka kindlasti vähemalt paar kuud. Mis raskelt tulnud, seda hinnatakase kõrgemalt.

Nendele lehtedele peaks olema koondunud info igasugu võistlustest. www.sportinfo.ee www.spordiportaal.ee Kui abi vajad, siis saada mulle privaatsõnum, võin aidata infoga. 4. septembril toimub Tallinna lähistel ka rulluisuvõistlus. Soovitan selle läbi teha, kui varem pole osalenud ja saan sealgi infoga aidata.

Fitness.ee lehel on pidevalt kuulutused igasugu aeroobikaürituste kohta, nendest tasub samuti osa võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud Teile abi eest ja sellest on ikka kõvasti abi kui näed, et keegi tõsiselt üritab aidata!

Annan endast parima, et suudaks ennast kokku võtta ja tulemusteni viia. Probleemiks ongi see, et tahan kiirelt tulemusi ja ei suuda oodata aga üritan sellest üle olla.

Suur aitäh!

Kõik lisainfod ja nõuanded on veel alati tere tulnud :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 19-aastane tüdruk ning praktiliselt terve mu elu on piinanud üks probleem - keha on ilus ja vormis üldiselt kuid kogu rasv/pekk koondub mul jalgadesse ehk siis kintsud on jube suured ja jämedad kuigi ülakeha on peenike.

Sinnakanti lükkavad rasva östrogeen ja progesteroon ilmselt. Mõnedes teooriates ka pikaajaline pidev aeroobika. Rohkem agressiivset lühiajalist intervallsprinti!

Illustreeri teemat ka piltidega, võibolla on probleem hoopis liiga elavas kujutlusvõimes :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 19-aastane tüdruk ning praktiliselt terve mu elu on piinanud üks probleem - keha on ilus ja vormis üldiselt kuid kogu rasv/pekk koondub mul jalgadesse ehk siis kintsud on jube suured ja jämedad kuigi ülakeha on peenike.

Naistel ongi suhteliselt paremini arenenud vaagna- ja tuharalihased ning enamusel on alakeha suhteliselt võimsam ja tugevam kui rindkere. Ja naistel paiknebki rasvapolster peamiselt tuharatel ja jalgadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naistel ongi suhteliselt paremini arenenud vaagna- ja tuharalihased ning enamusel on alakeha suhteliselt võimsam ja tugevam kui rindkere. Ja naistel paiknebki rasvapolster peamiselt tuharatel ja jalgadel.

Kahjuks jah aga tahaks seda ikka katsuda kuidagi mõjutada. Pole küll mingit lahendust leidnud:(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enamus naisterahvastel koguneb rasv puusadele ja tuharale.pole mõttet põdeda.korraliku trenni ning toitumisega saab üldpildi palju paremaks.kättevõtmise asi lihtsalt.

Mõnel on asi väga hull, ülakeha anorektiline kont ja siis äkki vupsti ühes kohas korralik mahukas padi. Ja justkui miski ei aita. Ilmselt kortisooli, östrogeeni ja progesterooni koostöö.

Siis tuleks ikka Poliquini hormonaalse mõjutamise lähenemist proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks jah aga tahaks seda ikka katsuda kuidagi mõjutada. Pole küll mingit lahendust leidnud:(

Veidi lugemist selle kohta. :rolleyes:

"Stubborn body fat refers to areas of the body that hold on to fat the longest. Generally speaking, these areas include the lower abs and lower back in men, and the lower body in women. These areas are damn hard to get lean."

"In The Stubborn Fat Solution Lyle McDonald used the analogy of b2-receptors being "accelerators" for fat loss and a2-receptors acting as "breaks" for fat loss. That's the easiest way to think of them without getting too deep into the physiology.

The ratio between b2-receptors and a2-receptors determines how easy it is to facilitate fat loss from one region of the body. "Easy" fat has a high ratio of b2-receptors to a2-receptors, while stubborn fat has a high ratio of a2-receptors to b2-receptors.

One notorious example that Lyle brings up in his book is that women have up to nine times (!) as many a2-receptors as b2-receptors in their hip and thigh fat. Though I can't recall if similar numbers are available for lower ab and lower back fat for men, you can be sure that the a2-receptors outnumber the b2-receptors in these areas as well."

"How can intermittent fasting then selectively target stubborn body fat more effectively than other diets? Well, to target stubborn body fat we need to activate b2-receptors while deactivating a2-receptors. Intermittent fasting achieves this by the following mechanisms."

http://www.leangains.com/2010/06/intermitt...bborn-body.html

-------

http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/...t-stubborn.html

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
One notorious example that Lyle brings up in his book is that women have up to nine times (!) as many a2-receptors as b2-receptors in their hip and thigh fat. Though I can't recall if similar numbers are available for lower ab and lower back fat for men, you can be sure that the a2-receptors outnumber the b2-receptors in these areas as well."

Eesti lahke Ravimiamet on siinmail kõik neid alfa-2-adrenergilisi retseptoreid torkivad vahendid lahkelt ära keelanud. Kannatage, te tühised ussikesed, ametnik on kõnelnud :rolleyes:

Igatahes neid otse mõjutada on siin riigis raske.

(Mul vist tegelikult üks pudel peale määritavat asja on ja isegi üle :D)

Beeta-2-adrenergiliste retseptorite mõjutamise otsesemad vahendid on siinmail ka ütlemata piiratud.

Söögi ja leptiini kaudu mõjutamine jääb praegusel juhul väga nõrgaks (dieedi puhul tuleb alati arvestada et üle nädalane nälg vähendab leptiini ja kilpnäärmehormooni T4->T3 konversiooni piiramise kaudu beeta-2 retseptoreid ja teeb tõrksad rasvarakud veel tõrksamaks).

Nii et jääb ainult Poliquini meetod, hormonaaltasakaalu mõjutamine. Intervallsprint.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eesti lahke Ravimiamet on siinmail kõik neid alfa-2-adrenergilisi retseptoreid torkivad vahendid lahkelt ära keelanud. Kannatage, te tühised ussikesed, ametnik on kõnelnud :D

Igatahes neid otse mõjutada on siin riigis raske.

(Mul vist tegelikult üks pudel peale määritavat asja on ja isegi üle :))

Beeta-2-adrenergiliste retseptorite mõjutamise otsesemad vahendid on siinmail ka ütlemata piiratud.

Söögi ja leptiini kaudu mõjutamine jääb praegusel juhul väga nõrgaks (dieedi puhul tuleb alati arvestada et üle nädalane nälg vähendab leptiini ja kilpnäärmehormooni T4->T3 konversiooni piiramise kaudu beeta-2 retseptoreid ja teeb tõrksad rasvarakud veel tõrksamaks).

Nii et jääb ainult Poliquini meetod, hormonaaltasakaalu mõjutamine. Intervallsprint.

Martini lehel siis selline jutt:

"3. The low insulin level reached during the fast inhibits a2-receptors. A greater time spent in the low insulin state equals a greater time spent in a state where fat can be mobilized from stubborn areas. Now you're probably thinking "why not just go on a low carb diet" to keep insulin low, but keep in mind that triglycerides inhibit HSL in a similar manner as insulin.

4. My research has indicated that the ideal state of fat burning is reached after 12-18 hours of fasting. Coupled with high levels of catecholamines, increased blood flow to stubborn regions, and low insulin for a2-receptor inhibition, this time interval is the "golden age" of stubborn fat mobilization."

Mis Leptiini puutub siis Leptiini taset peaks saama perioodiliste süsivesikute õgimistega reguleerida. A'la miks "cheat day'd" üldse nii effektiivsed on dieedi ajal. Süüakse palju süskareid, leptiini tase tõuseb ajutiselt, nälg summutatakse ning rasvapõletus kiireneb veidi lühiajaliselt. Pigevalt alakaloraažis olles ja rasvaprotsendi langedes leptiini tase väheneb, ning kui neid "cheat day'sid" ei ole, siis ongi dieet üks paras piin. Kogu aeg nälg näpistab ning rasvapõletus venib.

Üks põhjus, miks Martin Berkhami IF peaks tõhus olema ongi just leptiini taseme mõjutamine. Seda ka lihtsalt stabiilse nullkaloraazi juures. Süües kõik päevased kalorid õhtuse perioodi ajal näiteks - siis kõik tarbitud süsivesikud peaksid just une lõppedes, hommiku paiku hakkama maksimaalselt leptiini taset mõjutama. Ehk näljatunne on piiratud paastumise ajal. Erinevalt muudest dieetidest, kus enne magamaminekut süskareid eriti ei tarvitata ning üldse on enamik päeva esimeses osa tarvitatud - ehk hommikul on kõva nälg kuna ajutiselt leptiini tase päeva madalaimas punktis.

Põhjus, miks paksud on paksud ei olegi ainult vaimne nõrkus. Mida kõrgem on rasvaprotsent seda rohkem toodab keha leptiini. Mida rohkem aga on leptiini, seda kõhnemad peaksid olema - vähem näljatunnet ja kiirenenud rasvapõletus. AGA - pidev kõrgenenud leptiini tase tekitab resistentsust nagu insuliingi. Ehk paksukeste leptiini tase on ülikõrge, aga keha enam seda ei tunneta. Ehk näljatunne on pidev - olgugi, et leptiini on küllaga.

Põhjus miks paljud dieedid ei tööta on see, et minnakse liiga hullult kaloraaži kallale - leptiini tase tõmmatakse kiiresti alla, tekib räme nälg. Siis süüakse täiega, leptiin lakke = hea olla, nälga pole. Ning keegi ei taha seda dieedi piina uuesti läbi käia.

Kui jõuad lõpuks normaalse sportliku rasva % juurde siis on keha leptiini tase vbl veidi madal, kuid samas ka väga tundlik. Ehk iga eine, mis sisaldab õiges vahekorras toitaineid aitab leptiini taset ilusti kontrolli all hoida.

Eks nälja mõjutajaid on veel väga palju ning muidugi ei saa päris kõike ainult ühe asjaga seletada. Kuid Leptiin on nö. "master-hormone with downstream effects on other hormones related to metabolism (T3/T4, neuropeptide-Y, epinephrine, among many others)." - see on tema tähtsus suur. :rolleyes:

-----

Igastähes kõik on omavahel seotud ning kuradi raske on ideaalselt "ründeplaani" välja mõelda. Kõike tuleb veidi arvesse võtta ning siis leida kuldne kesktee, et kõik omavahel hästi enda kasuks tööle panna. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Martini lehel siis selline jutt:

"3. The low insulin level reached during the fast inhibits a2-receptors. A greater time spent in the low insulin state equals a greater time spent in a state where fat can be mobilized from stubborn areas. Now you're probably thinking "why not just go on a low carb diet" to keep insulin low, but keep in mind that triglycerides inhibit HSL in a similar manner as insulin.

See on nõrgavõitu.

4. My research has indicated that the ideal state of fat burning is reached after 12-18 hours of fasting. Coupled with high levels of catecholamines, increased blood flow to stubborn regions, and low insulin for a2-receptor inhibition, this time interval is the "golden age" of stubborn fat mobilization."

Mis nendest katehhoolamiinidest ikka kasu on kui neil pole retseptoreid, millele mõjuda...

Mis Leptiini puutub siis Leptiini taset peaks saama perioodiliste süsivesikute õgimistega reguleerida. A'la miks "cheat day'd" üldse nii effektiivsed on dieedi ajal. Süüakse palju süskareid, leptiini tase tõuseb ajutiselt, nälg summutatakse ning rasvapõletus kiireneb veidi lühiajaliselt.

Saabki, leptiin langeb aeglaselt, poole nädala-nädalaga, üks cheat nädalas hoiab leptiini vormis.

Pigevalt alakaloraažis olles ja rasvaprotsendi langedes leptiini tase väheneb, ning kui neid "cheat day'sid" ei ole, siis ongi dieet üks paras piin. Kogu aeg nälg näpistab ning rasvapõletus venib.

Räägitakse et pikema aja, mõne kuu tagant tuleb üks korralik cheat week ka teha et alfa-2 ja beeta-2-retseptorite hulk normis hoida.

Üks põhjus, miks Martin Berkhami IF peaks tõhus olema ongi just leptiini taseme mõjutamine. Seda ka lihtsalt stabiilse nullkaloraazi juures. Süües kõik päevased kalorid õhtuse perioodi ajal näiteks - siis kõik tarbitud süsivesikud peaksid just une lõppedes, hommiku paiku hakkama maksimaalselt leptiini taset mõjutama.

Poliquin tegelikult soovitab ka süsivesikud õhtul pärast trenni süüa.

Aga ma pole kindel et see leptiinitaseme korras hoiab. Võibolla hoiab ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tahaks hästi uskuda, et sellel 19a tütarlapsel mingit imerohtu jalgade jaoks vaja oleks.Kui vaatada pikkuse/kaalu suhet, siis see "imerohi" on lihtsalt -5kg, mis on saavutatav trenni/toitumisega :rolleyes:

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×