Jump to content
olenp2ttpoiss

Kuidas saada kõige kiiremini vormi kodustes tingimustes

Recommended Posts

Tere

Tahtsin targemate käest küsida,et milliste harjutustega ma saaksin ennast kõige kiiremini tagasi heasse füüsilisse vormi.Olin poolteist kuud kipsis ja ei saanud trenni teha,mõtlen just harjutusi nagu kätekõverdused,kõhulihased jms ilma hantlite ja muude treening vahenditeta

tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan sul neid teemasid lugeda:

http://www.fitness.ee/artikkel/156/treeni-kodust-lahkumata

http://forums.fitness.ee/index.php?showtop...mp;#entry304944

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=33669

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=33621

Varemgi oled täpselt sama teema teinud, kas sealt ei leidnud abi? http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=32571

Ise olen ka hetkel koduse trenni peal ning ütleks, et hantlid tuleksid väga kasuks. Muidu proovi erinevat tüüpi kätekõverdusi, lõuatõmbeid, rööbaspuudel surumisi jne. Kõhule on see hea:

Muudetud kasutaja zxcvb poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Tahtsin targemate käest küsida,et milliste harjutustega ma saaksin ennast kõige kiiremini tagasi heasse füüsilisse vormi.Olin poolteist kuud kipsis ja ei saanud trenni teha,mõtlen just harjutusi nagu kätekõverdused,kõhulihased jms ilma hantlite ja muude treening vahenditeta

tänud

Mingist teemast jäi silma, et keegi saavutas elu parima vormi kodus tehes sellist programmi nagu P90X. Googelda seda. Ise ei julge soovitada, pole proovinud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingist teemast jäi silma, et keegi saavutas elu parima vormi kodus tehes sellist programmi nagu P90X. Googelda seda. Ise ei julge soovitada, pole proovinud!

Pole lähemalt sellest lugenud, aga osad räägivad, et veidi jama. Et aetakse asi liiga keeruliseks ning nö. alternatiivseid lähenemisi võrreldes tavaliste treeningprogrammidega. Ei ütle, et see alati vale on - aga paljud on rääkinud, et ei anna siiski võrrelda traditsioonilise: "Võta raskus ja tee trenni" süsteemiga. :P

Tahad kodus head vormi teha (mitte ainult kuivust ja vastupidavust) siis osta mitu komplekti hantleid või üks paar reguleeritavaid hantleid. Lõuatõmbe kang. Ideaalis ka surumispink ja kang. Ning alles jääb väga, väga vähe lihaseid, mida sa suurepäraselt treenida ei saa.

Võtad standartsed treeningkavad ja lased käia. :D

Usun, et ma olen kodus treenija kohta päris hea vormi teinud. Ning reaalseid neid lihaseid polegi, mis piisavalt koormust ei saaks. Lihtsalt pead tehnikat korrigeerima ning rõhutama rohkem negatiive ning keskenduma venitustele ja kokkutõmmete. Ideaalis oleks muidugi hea saalis teha mitmesaja kiloga kükke, tõmmet ja surumist.

Aga kui kindlasti kodus vaja teha, siis annab vägagi pandav vorm saavutada. Lavale just ei kipu, kuid rannas oled ikka peajagu kõigist üle. B)

Alati pole ka hantleid vaja. Palju annab asendada käepäraste vahenditega. Nagu suured 5l veetünnid. Erinevad keha-asendid. Väljas treenimise võimalused ja naturaalsete vahenditega. Nagu mänguväljakul lõuatõmbed jms.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõuatõmbed, kätekõverdused, kükkpressid (kasvõi veepudelitega), kükist üles hüpped, kõhulihaseharjutused jnejne.

Ringtreeninguga tehes parandad samal ajal südame vastupidavust ka.

Navy seal fitness väga hea raamat selle kohta. Usun et kui guugeldad army fitness program vms, siis võid päris häid programme leida. Oleneb muidugi, kas tahad tugevat ja vastupidavat keha või niisama rinda punni pumbata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen aastaid teinud trenni ning mitte saalis.samas ei nimetaks seda KODUSEKS treeninguks.see ei ole mingi alternatiiv jõusaalile vaid omaette valik ja otsus.

juhul kui ikka täielikult pühendud keharaskusega treeningule siis see on juba calisthenics või body conditioning.

veel,et vormis olek ei tähenda ilmtingimata suuri lihaseid vaid võimekaid ning hästi arenenud lihaseid.sinna juurde õige toitumine ning madal rasva %.

õige lähenemise juures teed sellise vormi mis on parem kui paljudel jõusaalis treenijatel,vast ainult mitte siis kui õbluke ektomorf oled.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen aastaid teinud trenni ning mitte saalis.samas ei nimetaks seda KODUSEKS treeninguks.see ei ole mingi alternatiiv jõusaalile vaid omaette valik ja otsus.

juhul kui ikka täielikult pühendud keharaskusega treeningule siis see on juba calisthenics või body conditioning.

veel,et vormis olek ei tähenda ilmtingimata suuri lihaseid vaid võimekaid ning hästi arenenud lihaseid.sinna juurde õige toitumine ning madal rasva %.

õige lähenemise juures teed sellise vormi mis on parem kui paljudel jõusaalis treenijatel,vast ainult mitte siis kui õbluke ektomorf oled.

Absoluutselt.

Lihtsalt eesmärk peab väga paigas olema - ja edasi juba millised meetodid selle saavutamiseks kõige efektiivsemad ja ökonoomsemad on, ja millised on üldse võimalused - ressursid nii vahenditele kui toitumisele. Ilma kindla eesmärgi ja plaanita jääbki põlve otsas susserdama.

Ja kui teemaalgataja tahab siinsetelt kasutajatelt abi siis kindlasti ei piisa sellest et kuskil oli kips ja enne oli mingisugune vorm. B)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole lähemalt sellest lugenud, aga osad räägivad, et veidi jama. Et aetakse asi liiga keeruliseks ning nö. alternatiivseid lähenemisi võrreldes tavaliste treeningprogrammidega. Ei ütle, et see alati vale on - aga paljud on rääkinud, et ei anna siiski võrrelda traditsioonilise: "Võta raskus ja tee trenni" süsteemiga. :)

Ei ole jama, olen teinud läbi kaks korda. Pole elus varem nii heas vormis olnud. P90X ei ole lihase kasvatamise programm vaid programm heasse vormi saada. Inimesele kellel ei meeldi saalis käia on see ideaalne programm selle vastu et kodus ise suvaliselt lahmida. Ja keerulist ei ole seal midagi :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks küll enamus arvavad, et suured lihased näitavad head vormi?

Aga mis on hea vorm?

Minu jaoks on täiesti mõttetu, kui oled 60kg ja 180cm näiteks. Olgugi, et jõudu on nagu karul ning suudad maratoni joosta. Minu jaoks mõttetu värk.

Ma ei treeni võistlusteks, seega minu jaoks tegemist rohkem enda üldfüüsise parandamisega, kuid enamuses siiski visuaalse pildi võimsamaks saamisega. Ehk ma tahan suur ja tugev välja näha, ning olgugi, et mõni väiksem mees võib olla tugevam või kiirem või suurema vastupidavusega, siis mul savi. Minul on omad eesmärgid ja soovid ning tal omad. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Tahtsin targemate käest küsida,et milliste harjutustega ma saaksin ennast kõige kiiremini tagasi heasse füüsilisse vormi.Olin poolteist kuud kipsis ja ei saanud trenni teha,mõtlen just harjutusi nagu kätekõverdused,kõhulihased jms ilma hantlite ja muude treening vahenditeta

tänud

Mis trenni sa poolteist kuud tagasi tegid siis? Ehk piisab kui sa hakkad seda uuesti tegema:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minujaoks on mõtteviis,et jumalaeest saaks ainult suureks mõttetuse tipp.sellisel inimesel on midagi peas viga.

selle kohapealt on minu tõekspidamised murdmatud.

üleüldse on inimesed liiga palju keskendunud fassaadile,välisele osale.reaalsed vajadused,ning suutlikus on alles teisejärguline.

VORM on füüsiline suutlikus,omamine hästi arenenud lihasgruppe ning massi mis on põhjendatud ning vajalik.

Eks loomulikult igaüks teeb omad valikud ise.kui ollakse enda otsustega rahul siis kõik on ju hästi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minujaoks on mõtteviis,et jumalaeest saaks ainult suureks mõttetuse tipp.sellisel inimesel on midagi peas viga.

selle kohapealt on minu tõekspidamised murdmatud.

üleüldse on inimesed liiga palju keskendunud fassaadile,välisele osale.reaalsed vajadused,ning suutlikus on alles teisejärguline.

VORM on füüsiline suutlikus,omamine hästi arenenud lihasgruppe ning massi mis on põhjendatud ning vajalik.

Eks loomulikult igaüks teeb omad valikud ise.kui ollakse enda otsustega rahul siis kõik on ju hästi...

No näed. Minu arust on jälle need, kes tahavad pisikesed olla, nupust nikastunud. :)

Mina ei näe välisele fassaadile keskendumises midagi halba. Sest elades maailmas, kus on 6+ miljardit inimest - ei suuda me ealeski pakkuda oma "sisemist mina" kõigile nähtavaks. Ehk esmamulje loeb nii kuradi palju ning ükskõik kui lahe, tore, super, tark sa ka seestpoolt ei ole - siis kui väline pilt on sitt, siis arvatatakse ka sinust enamasti ainult sitta.

Ilmselgelt on lollus ainult välisele keskenduda - kuid minu arust ei ole mõtet ka ainult oma sisemisele "lahedusele" lootma jääda. Nagu paksukesed, kes tahavad, et kõik nende sisemist ilu näeksid - aga seni kuni pekk peal, siis seda sisemist ilu on ikka kuradima raske üles leida.

Mis puutub puhtalt lihasmassi siis selline väide:

"VORM on füüsiline suutlikus,omamine hästi arenenud lihasgruppe ning massi mis on põhjendatud ning vajalik" - on veidi ebaselge. Mis on hästi arenenud lihasgrupp ja füüsiline suutlikkus? Massi, mis on põhjendatud ja vajalik? Kulturistile on mass vajalik. Jooksjale mitte. Tavainimesele on ta täpselt sama vajalik, kui on tavainimesel vaja jõudu, et 300kg maast lahti tõmmata. Ehk vajalikkus on ümmargune "0". Aga soov... tahtmine. Eneseületus jne. Need on asjad mis määravad. :huh:

Ehk reaalselt pole mitte ühelgi inimesel vaja tänapäeva maailmas olla vormis. Selle olema ammuilma juba selgeks saanud. See "vorm" kui selline tähendab minu jaoks juba mistahes füüsilist suutlikkust, mis ei ole saavutatav ilma treeninguta.

Kes iganes suudab liigutada raskusi, joosta kiiresti või distantsi või omab suuri lihaseid - on juba vormis, kui need näitajad on paremad, kui see milleks arvuti taga töötav istuva eluviisiga isik võimeline on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu jaoks kehastab täiuslikku vormi ilmselt Hr. Athletic Fitness Martin Münz. Jõudu on mehel härjamoodi, samuti ka vastupidavust, keha näeb ikka kuradima esteetiline välja ja lihased täidavad funktsionaalset eesmärki ehk nad on treenitud töötama koos, mitte isoleeritult. Kulturismitreeningud puhtalt, tervisele kahjuliku, ballasti suurendamiseks on täiesti mõttetu tegevus, mis toidab vaid inimese ego.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu jaoks kehastab täiuslikku vormi ilmselt Hr. Athletic Fitness Martin Münz. Jõudu on mehel härjamoodi, samuti ka vastupidavust, keha näeb ikka kuradima esteetiline välja ja lihased täidavad funktsionaalset eesmärki ehk nad on treenitud töötama koos, mitte isoleeritult. Kulturismitreeningud puhtalt, tervisele kahjuliku, ballasti suurendamiseks on täiesti mõttetu tegevus, mis toidab vaid inimese ego.

Samal arvamusel.

Lihaste funktsionaalsus ja võimekus näitavad minu arvates head vormi. Hea näide on kümnevõistlejad.

2004_nool_erki.jpg

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rumal ning ebavajalik on soov püüda jätta mingisugust muljet endast teistele.Kui inimene on heas füüsilises vormis ning hoolitseb oma välimuse eest siis mitte mingil juhul ei jäta ta kellegile nö sitta muljet.

Meid ei tohiks häirida enam see mida teised arvad,vähemalt ei tohiks olla see meie otsuseid ja valikuid mõjutada.Inspiratsioon on muidugi teine teema.

Me saame niikuinii ainult mõjutada ja olla mõjutatud oma suhtlus ringkonnas.Me ei küündi niikuinii tasemele,et luua mingisugust pilti endast tervele maailmale.kas üldse peaksimegi.

Tähtis ei ole mida keegi minust arvab,vaid seda mida lähedased inimesed teavad.Kui nad püsivad minu lähedal ning soovivad suhelda siis see on rohkem kui piisav.

Selles suhtes olen nõus,et näiteks spordiala ning erialased oskused ja treenitus on seoses kuid kulturism iseenesest on minuarvates haiglaslik nähtus.ehk jooksja kes treenib kiirust,et kiiremini joosta teeb õigesti ning kulturist kes treenib massi teeb valesti.selline on minu nägemus.

Nüüd kindlasti järgneb tekst,miks ma siin foorumis üldse siis olen jne..ütlen vaid,et kõikidel on selleks õigus,olenematta millised on tõekspidamised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihased täidavad funktsionaalset eesmärki ehk nad on treenitud töötama koos, mitte isoleeritult. Kulturismitreeningud puhtalt, tervisele kahjuliku, ballasti suurendamiseks on täiesti mõttetu tegevus, mis toidab vaid inimese ego.

Ainus tervisele kahjulik normaalkoeline ballast mida mina tean, on liigne rasvkude :)

Lihased on üldiselt tervisele väga kasulikud.

Üldiselt on ka kulturisti lihased vägagi treenitud koos töötama, kui inimene just üliisoleeritud harjutusi ei tee. Aga isegi kui mina kunagi äärmise algajana isoleeritud harjutuste ja halva tehnikaga jõusaalis alustasin, paranes mu kehatunnetus ja koordinatsioon väga tuntavalt (mul ei ole mingi hea koordinatsioon aga enne jõusaali oli see mul täielik null :huh: ). Lapsena suusatasin palju aga see sellist tulemust ei andnud ja jõusaal muutis ka suusatamise tehnika paremaks.

Selles lihaste koordineerimise võimes on saavutatavaid tasandeid lõputult. Aga mingil määral hakkab seda arendama juba isoleeritud lihastrenn. Edasi tulevad kogu keha haaravad baasharjutused ja siis igasugused funktsionaaltreeningu piruetid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahju kui mõnele selline võimas spordiala ei meeldi.

Mina isiklikult ei näe mitte mingit vahet selles ja muudes spordialades. Jah, teistes alades treenitakse tihti väga spetsiifilist funktsionaalselt võimekust. Aga mis selle mõte on? Kas keegi siin saab ausalt öelda, et ühelgi inimesel maamunal on tänapäeva kõrgetehnoloogilises ühiskonnas vaja joosta väga väga kiiresti, hüpata, visata või teha mida iganes. Ei ole. Kõik on puhtalt hobi korras.

Võiks lausa öelda, et Kulturism kui selline on üks paremaid funktsionaalse jõu treenimise alasid üldse, kuna hooleta ei jäeta ühtegi lihast. Kuna see ei ole lihtsalt võimalik. Üks nõrk lihas on väga suur puudus nii visuaalselt kui ka üldises mõttes - kuna võib alla viia teiste lihaste võimekust teatud harjutustes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulturism jah olen isegi nõus juhul kui selle juurest puuduks see show ja kohati lapsik üksteise üle trumpamine.

Kui see piirduks saaliga ja seal tehtava tööga.

loomulikult ma austan paljude kulturistide tööd ja vaeva ning sihikindlust.funktsionaalsusest ei saa siiski rääkida kuna eesmärk on eelkõige visuaalne pool.võiks isegi öelda,et selle alaga kaasnev ja vajaminev jõud on pigem lisa omadus mis sellega kaasneb.

funtsionaalsust ajavad taga ikkagi jõutõstjad,kümnevõistlejad jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks kogu elu peab olema igav, tavaline ja n-ö normaalne? Jumala eest ei tohi kunagi teha showd ega oma ränga tööga saavutatud tulemustega uhkustada. Lõuad pidada ja edasi teenida! Kõik olgu ainult funktsionaalne ja mingit visuaalset harmooniat ja ilu taga ajada ei tohi. :huh:

Ängistav. :)

Lihased ei ole tõesti ainult visuaalse ilu jaoks vaid lihased on ka tervislikud, seega funktsionaalsed, kui just seda omadust nii väga on vaja rõhutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×