Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Huvitav kui palju on Eestis läti keele valdajaid, pean silmas neid, kes on lihtsalt huvist õppinud ära Läti keele, mitte kelle emakeel on Läti keel.

Usun, et Läti piiri ääres sellist rahvast peaks ikka olema, kes varases nooruses on läti lastega koos mänginud ja töö käigus omandanud läti keele suhtlustasandil. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meenub üks lugu sellest, kuidas loomadel oli igav ja siis rebasel tuli geniaalne plaan hakata lätlaseid mängima. Seltskonnas olid veel karu, jänes ja peni. Teised olid rebase avaldusest vaimustuses ja küsisid, et kuidas siis lätlaseid mängida? Rebane selgitas, et esmalt peaks omale läti nimed panema- Rebane on uue nimega Reebis, Karu on Kaarus ja Jänes on Jäänis. Peni solvus selle asja peale :D

Selles suhtes, et Kiivikas on ka kergelt läti nimi- "S" on lõpus

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jänes on Jänn, Põder on Põnn ja Mutt ültes, et ah, ma ei tule siis üldse

Tookord nad tahtsid hiinlaseid mängida:

Jänes- Jänn

Põder- Põnn

Karu- Karunn

Rebane-Rebunn

Mutt-...ei soovinud seda mängu mängida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meenub üks lugu sellest, kuidas loomadel oli igav ja siis rebasel tuli geniaalne plaan hakata lätlaseid mängima. Seltskonnas olid veel karu, jänes ja peni. Teised olid rebase avaldusest vaimustuses ja küsisid, et kuidas siis lätlaseid mängida? Rebane selgitas, et esmalt peaks omale läti nimed panema- Rebane on uue nimega Reebis, Karu on Kaarus ja Jänes on Jäänis. Peni solvus selle asja peale :D

Selles suhtes, et Kiivikas on ka kergelt läti nimi- "S" on lõpus

Eks need mulkide esivanemad on kõik omal ajal seal üle piiri käinud koerust tegemas... :D Mäletan, et kui lapsena käisime Lätis korvpallivõistlustel, siis ka nende meete nimedele, kelle nimes S lõpus ei olnud, pandi see kohapealses võistlus protkollis lisaks... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänase päeva helgemad hetked jäid Revalisse, kus tegime Airega presentatsiooni ja samal ajal võtisn üles huvitavat materiali Sagori kükki -soolost.... :D Hea, et maja omale kohale jäi. Alustasime varem, sest tavaliselt on just noored saalis varem ja nii ka oli - ühesõnaga kõva möll käis ja joojate hordid tulid üksteise järel oaasi (ehk meie boksi) janu kustutama.

Plaanisin täna ise teha jalgu ,kuid pea oli uimane ja otsustasin lükata trenni homseks. Kui enesetunne ei ole kõige paerem, siis kuulake sisetunnet, see ei peta.

Mõned pildid ka saalist

post-22-0-91057700-1330370329.jpg

post-22-0-16874900-1330370359.jpg

post-22-0-83075600-1330370373.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna on enesetunne juba tunduvalt parem ja eilne trenni vahelejätmine on ennast 100% õigustanud. Seega loodan täna teha korraliku jalatrenni Revalis ja jällegi superseeriad...eks õhtul kirjutan kuidas läks.

Siit moraal, et kui tunned et ei ole minekut, kuula sisetunnet ja lähtu sellest, parem üks päev oodata kui pärast 4 päeva siruli olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sool on tänase päeva võtmesõna! Just niiviisi võin alustada järjekordset blogisissekannet, sest ilma soolata ei teagi kuidas trenni lõpuni oleksin toimetanud. Tegin jalgu nagu varem ka kirjutasin ja alustasin jooksuga 3 km soojenduseks.

Olen viimasel ajal olnud trennis dressipluusiga ja selge, et seeläbi higistan ka rohkem kuna palvam on lihtsalt. Kõigepealt 2x6 superseeria säärte sirutusi see näeb välja siis nii, et panen raskuse millega suudan teha 5-6 kordust mõnikord ka 8 ja siis vähendan raskust järjest 5 korda või kui tunne on et jõudu on siis teen paar seeriat ühe ja sama raskusega, paus ca 10 - 20 sek.

Peale seda jalapressi samuti kaks 6 superseeriat (350kg - 280kg 8-5 kordust seerias)

Peale seda 2x3 superseeriat käärkükke - peale seda olid jalad päris pehmed sest 30 seeriat pumpamist oli tehtud...

Edasi Ben Johnson, seal sain teha neljase superseeria kui tagareied tõmbasid mõlemad krampi. Ei jäänudki muud üle kui Revali kohviksusse sammud seada ja lisasin kohe tugevalt soola oma Amino Rushi jooki ja läks ca 2-3 min kui krampidest ei olnud enam jälgegi - tavaliselt see ise enam üle ei lähe, niipea kui pingutad on jalad uuesti täiesti krampis, sest higistasin palju ja vett koos mineraalidega lendas koralikult välja. Ja jätkasin trenni panin veel ühe 4 superseeria Ben Johsnonit 5-6 kordust täisamplituudiga ja paus ca 20 sek. seeria vahel.

Edasi säärtele istudes 6 surperseeria ja peale seda kõhtu 6 superseeria ja lõpetuskes lõdvstuseks jooksu 2 km. J akordagi ei andnud krambid enam endast märku. Seega sool trennikotti kaasa!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Ott! Palju sa oma karjääri jooksul oled teinud trenni nii nagu seda teevad jõutõstjad, e siis arendanud eelkõige max jõudu ja kordused jäävad kuni 3-4. Et oled sa niimoodi periodiseerinud kus oled ainult nii lähenenud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sool ehk naatriumkloriid on vana hea krampide vastane nipp. :) Ma paljudele seda lisaks magneesiumile ja piisavas koguses vedeliku tarbimisele seevitanud, kuid ega keegi sellest huvitatud pole siiani eriti olnud. :D Aga sinu pealt siis tõestus, et abi sellest on (y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sool ehk naatriumkloriid on vana hea krampide vastane nipp. :) Ma paljudele seda lisaks magneesiumile ja piisavas koguses vedeliku tarbimisele seevitanud, kuid ega keegi sellest huvitatud pole siiani eriti olnud. :D Aga sinu pealt siis tõestus, et abi sellest on (y)

Jep, vana tuntud ravi. Kalmus on ka seda igal võimalikul hetkel soovitanud inimestele ning olen seda ka ise teinud. Imestan, kui spordi-ringkondades see ikka veel kanda piisavalt tugevalt kinnitanud ei ole...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jep, vana tuntud ravi. Kalmus on ka seda igal võimalikul hetkel soovitanud inimestele ning olen seda ka ise teinud. Imestan, kui spordi-ringkondades see ikka veel kanda piisavalt tugevalt kinnitanud ei ole...

Soolaga ehk naatriumklorridiga olen ka mina oma elus väga palju manipuleerinud ja kogu aeg veendunud, et põhiline krampide tekke algus on selgelt vähene soolakogus toidus, meie oleme seda teadlikult teinud, kuid neil kellel see tekkinud on nö juhulikult ilma ise soolakoguseid teadlikult vähendamata ei oska põhjust otsida soolast ja pigem arstide soovitusel tõstavad magneesiumi kogust. Ma ei ole suurte koguste magneesiumiga manipuleerinud ja seeläbi ei oska ka öelda kuivõrd magneesium neid krampe nii kiiresti leevendab. Selge, et ka minu teadmisi pidi ei ole ka teadlaste jaoks päris selge teooria miks krambid tekkivad, teada on see, et tegemist on närviimpulssidega ja kuna magneediumi üks paljudest funktsioonidest on närvisüsteemi rahustav toime, siis seeläbi teda ka soovitatakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane päev. Kuna päva peale oli planeeritud erineviad üritusi ,siis käisin trennis juba ennelõunat. Vahelduse mõttes tegin Spartas ja minu imestus oli suur kui keset päeva oli saalis näha eakaid pensionäre, kes askeldasid trenazööride kallal, puhas antiagening... :D Rohkem võiks sellist asja jõusaalides näha, minule tegi rõõmu.

Pumpasin jälle supersette ja oluline on see, et jõud hetkel säilib, pole mõtet unistada ,et see praegu kasvama peaks, kus kehakaal selgelt langeb. Nii ,et iga päev kus vähemalt samade raskustega saab treenitud on kordaminek.

Peale seda käsisin Fokni koolis THK treeningualast seminari tegemas, kõigepealt tunnike teooriat - saal oli puupüsti õpilasi täis ja peale seda jõusaalis praktiline osa. Mulle väga meeldis, õpilased pidasid ennast korralikult üleval, kohati tuli korrale kutsuda, kuid suures piirdes sellise rahva hulga kohta ok.

Peale seda käsisin Eesti Tippmodelli esilinastusel Solarise keskuses - olen ise ka tulevastes osades mõnes episoodis ja seega läksin vaatama ja pean tunnistama et ei kahetse. Avalöök tuleb esmaspäeval Kanal2 ja esimene osa oli vähemalt minu jaoks naljakam kui ETV vana -aasta õhtu programm, kus püütakse nalja teha, kuid seal tulid naljad elust enesest, seega soovitan vaadata. Ma ei ole kunagi olnud selle daate fänn, on see ikka rohkem selline naiste saade olnud, kuid seda vaatasin ka ise huviga ja saal rõkkas naerda.... :D Loodan ,et järgnevates osades see huumor ära ei kao.

Homme siis perenaise sünnipäev - võite ise ette kujutada, palju siis tegemist on.... :D

Pilt ka siis loengusaalist

post-22-0-46929400-1330548042.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii selle nädala viimane tööpäev käsil ja ütleme nii, et asjad sujuvad. Trenni kohapealt täna puhkan, eile tegin selga ja biitsepsit superseeriaid ja ausalt öeldes võttis päris kutuks, seega tundsin ,et tänane puhkepäev trennist kulub marjaks ära.

Kaalunumbrid on hakanud nüüd langema, mäletatavasti superseeriate peale üleminekuga jäi kaal püsima, kuigi endale tundus, et pilt läks teravamaks. Nüüd ei ole kaks nädalat vormipilte teinud ja loodetavasti teen seda nädalavahetusel, siis hea võrrelda. Hommikul oli kaal 90,4 kilo seega alustasin hommikuse numbri juurest 92,0 kui ma õigesti mäletan. 4 nädalaga siis 1,6 kilo mis teeb keskmiseks 0,4 kilo nädalas mis on suht ideaalilähedane tempo, säilitmaks lihaseid. Vaadates kalendrisse, siis täpselt 5 nädala pärast teen hooaja avavõistluse Taanis Loaded Cupil - olen sinna juba registreerunud ja lisaks plaanib seal võistelda Martin Münz athletic fitnessis, seega kavatseme sealt üksteist aidata, siis mõlemil lihtsam. EM -jääb 9 nädalat, mis tegelikult on päris pikk aeg, st. et saan rahulikult vormi timmida ja loodetavasti olla enne valmis nii ,et viimastel nädalatel ei ole vaja enam lõhkuda - elame näeme... ;)

Eile vaatasin jälle Õpilaste vorme üle ja loodetavasti nii mõnigi neist üllatab kevadistel võistlustel väga hea vormiga.

Ega siin pikka pidu ei ole, varsti peab grmmilaadungi ka ära tellima, sest läheb kevadiseks värvimiseks.. :D Munadepühad ka tulemas, saab ühe jutiga üle tõmmata... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii selle nädala viimane tööpäev käsil ja ütleme nii, et asjad sujuvad. Trenni kohapealt täna puhkan, eile tegin selga ja biitsepsit superseeriaid ja ausalt öeldes võttis päris kutuks, seega tundsin ,et tänane puhkepäev trennist kulub marjaks ära.

Kaalunumbrid on hakanud nüüd langema, mäletatavasti superseeriate peale üleminekuga jäi kaal püsima, kuigi endale tundus, et pilt läks teravamaks. Nüüd ei ole kaks nädalat vormipilte teinud ja loodetavasti teen seda nädalavahetusel, siis hea võrrelda. Hommikul oli kaal 90,4 kilo seega alustasin hommikuse numbri juurest 92,0 kui ma õigesti mäletan. 4 nädalaga siis 1,6 kilo mis teeb keskmiseks 0,4 kilo nädalas mis on suht ideaalilähedane tempo, säilitmaks lihaseid. Vaadates kalendrisse, siis täpselt 5 nädala pärast teen hooaja avavõistluse Taanis Loaded Cupil - olen sinna juba registreerunud ja lisaks plaanib seal võistelda Martin Münz athletic fitnessis, seega kavatseme sealt üksteist aidata, siis mõlemil lihtsam. EM -jääb 9 nädalat, mis tegelikult on päris pikk aeg, st. et saan rahulikult vormi timmida ja loodetavasti olla enne valmis nii ,et viimastel nädalatel ei ole vaja enam lõhkuda - elame näeme... wink.png

Eile vaatasin jälle Õpilaste vorme üle ja loodetavasti nii mõnigi neist üllatab kevadistel võistlustel väga hea vormiga.

Ega siin pikka pidu ei ole, varsti peab grmmilaadungi ka ära tellima, sest läheb kevadiseks värvimiseks.. biggrin.png Munadepühad ka tulemas, saab ühe jutiga üle tõmmata... wink.png

Küll on hea lugeda, selline ladus jutt. Eriti viimane lause on hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ma suurem asi kirjamees ei ole - jutt tuleb ikka sorvamalt, neid suleseppasid on siin ikka kordades andekamaid, kuid midagi peab oma tegemistest ikka kirjutama, et järeltulevaid põlvesid kursis hoida, mida esivanemad kunagi tegid.... ;) ütleme nii ,et - blogi on justkui koopasein kuhu esiisad omal ajal seina peale märgid jätsid. Õnneks või kahjuks on tänapäeva sein palju kirkam nii oma väljenduste kui ka kirjavaesuse poolest - esivanemad jätsid fantaasiale rohkem ruumi ja märkidest arusaamiseks pidid teadlased palju vaeva nägeme ja legende juurde mõtlema. Praegu on asi vastupidine öeldakse ikka nii otse et fantaasiaks väga ruumi ei jäeta.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rõõm on teatada, et Fitshopi on jõudnud kohale kauaoodatud magneesium, täna on seda võimalus osta Sparta Fitshopist ja veebipoest, nädala alguses juba Telliskivist ja järgmise nädala alguses saadame ka Tartu ja Pärnu Fitshopi. Mulle endale meeldib see kreemi variant rohkem, korra määrid käed kokku ja kulturismitrenni puhul vähemalt rohkem ei ole olnud vaja lisada. Ja tuubi sain ca kuu tagasi ja olen sealt jaganud nii trennis teistele proovimiseks, kui ise olen kasutamisel kui jõutõstmisvõistlustel poistele, seega harrastajale jätkub sealt mitmeks kuuks.

Link poodi tootetutvustuse juurde: http://fitshop.fitness.ee/treeningvarustus/1/readmore/648/GripGel/

post-22-0-79784500-1330777795.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks nädalat möödas ja tegin uue pildistamise, kaal pildistamise hetkel 92,0 kilo (täna olin natuke rohkem kui teistel päevadel). Tasapisi läheb justkui teravamaks, selge et see mingi valmisprodukt ei ole, kuid kui vaatan kalendrisse, siis 9 nädalat enne põhivõistlust on pilt heas seisus ja vaadetes seda ,et kaalun rohkem kui sügisel, siis isegi kui siit veel 3 kilo pekki maha saab peaks jääma rohkem alles kui sügisel, seega oleme kõigi eelduste kohapealt suutunud ka lihasmassi taastada.

Mis siin ikka jutustada

9 weeks out 92,0kg

post-22-0-07718300-1330805441.jpg post-22-0-97896700-1330805453.jpg

post-22-0-99492000-1330805472.jpg post-22-0-13478700-1330805489.jpg

post-22-0-49458200-1330805502.jpg post-22-0-67717900-1330805522.jpg

post-22-0-13704500-1330805535.jpg post-22-0-92775300-1330805546.jpg

post-22-0-74271400-1330805553.jpg post-22-0-67025400-1330805563.jpg

post-22-0-85190700-1330805512.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin jalgu siis natuke sellist jõutõstja trenni et 5 - stega üles ja lõpetuseks 1 seid. Kükkis läksin kuni 170 ni ei hakanud rohkem panema, sest selg oli natuke pinges, peale seda proovisin hacki ja tegin sellise seeria 100/5, 130/5, 160/5, 180/5, 200/3, 220/1, proovisin ka 240kg/1 (väikse abiga) ja peale seda panin peale 275 ja kergelt ka valged sidemed kuid ramm oli otsas, lootusetu katse ei olnud, kuid natuke palju täna.

Katsed siis videos siin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda 3 kg pekki annab pildilt otsida ^_^

Tavainimese jaoks olen ma "võistlusvormis" ka hooajaväliselt, kuid kui tahad kõige teravamas tipus kaasa lüüa, siis ka nõudmised on teised kui kasvõi Eesti tasemel kaasalöömisel. Muidgi meil on esimeses otsas ka palju maailmatipuga tegiajid, kuid keskmine tase ei ole väga kõrge. Kui paralleeli tõmmata elatustasemega, siis kas on väga rikkad või vaesed.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatasin ,et Loaded Cupil on pandud välja ka eelregistreerunud võistlejate nimed, minu kaalus praegu vist ka enim võistlejaid üles antud 10. Tõenäoliselt tuleb sinna lisa, sest registreerimise lõpuni veel aega. Ainsas nimena tean oma kategoorias Thomas Askelandi, olen teda ka kora võitnud, mees on kroonitud ka Põhjamaade absoluutseks meistriks, teised nimed ei ütle esmapilgul midagi ,eks peab googeldama.

Bodybuilding Male -90

Zarif Khan – Denmark

Mahdi Shahmarvand – Denmark

Michael Rahbek Thomsen – Denmark

Manuel Narath – Germany

Luc Chabot – Holland

Brian Bonde – Denmark

Samir Troudi – Sweden

Thomas Chr Askeland – Norge

Ott Kiivikas – Estonia

Henrik Ågren – Sweden

Rootslane Martin Münz võistleb ka... ;)

Athletic Fitness Open category

Athletic Fitness Male, One Open Class

Emil Empacher – Denmark

Karsten Krygermeier – Denmark

Sebastian Schweickart – Denmark

Dennis Enevoldsen – Denmark

Niklas Grundt Hansen – Denmark

Martin Munz – Sweden

Pierre Kärfstedt – Sweden

Ara Sarkisian – Sweden

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töönädala esimene päev õhtus ja tegevusetuses mind süüdistada ei saa. Poolest päevast alates olin Sparta spordiklubis kus kõigepealt tegin korraliku selja ja biitsepsi treeningu. Juhtumisi sattusin kokku odaviskelegend Värnikuga, kes peab tunnistama, et tegi korraliku trenni ja vorm ei paistnud olevat kõige kehvem, nii tegi mees rinnalevõtte 120 kg 3 sed ja parimal seerial 130 -ga. Tundub, et Andrusel on tõsine soov tagasi tulla suurde sporti, elame näeme.

Kuna olen paar nädalat järjest suht suurte raskustega intensiivselt lõhkunud, siis nii eile rinnale kui täna seljale tegin sellised taastavad trennid kus jätsi nka midagi sisse. Jooksu tuli 7 km, olen seda mahtu natuke tõstnud, vahepeal kui kangitrennid olid intensiivsed, siis võtsin aeroobset mahtu vähemaks.

Peale trenni alustasin presentatsiooniga ja peab ütlema, et korralik möll oli. 3 tundi põhimõtteliselt vahetpidamata rääkisin ja segasin, nii läks degustatsioonil 6 pudelit 1,5l vett, mis on kindlasti degustatsioonide rekord! Seega ei peagi alati trennis rekordeid tegema... :D Kuid Sparta saal oli sportlasi täis, nii jõutõstjaid, tõstjaid, taipoksijaid ja ka krossimehi eesotsas Juss Laansooga, seega igati kordaläinud presentatsioon ja päev. Homme siis taastuspäev.

Seekord olin päris üksi presenteerimas, seega ei olnud võimalik isegi pilti teha toimunust, kuid küll neid tulevikus tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna olin siis pikka päeva tööjuures ja trenni ei teinud. Oli kohe selline produktiivne päev kuni lõpuni, st. et tihti suudad konsentreerida ennast pool päeva ja siis tunned et kõik, kuid täna suutsin 9 - 18 pidevalt teha ülesandeid mis mul olid kas pikka aega tegemata või mida lihtsalt enam edasi lükata ei saanud.

Mis siis veel, ostsin ära Kopenhageni lennupiletid, täpselt 6. aprill ehk kuu ajapärast on väljalend esimesele selle kevadhooaja võistlusele, mis on ühtlasi ka kui ma õigesti mäletan minu 91 võistlused kulturismis (Mikule peangi ütlema, et avatari vana infoga ära vahetaks.... :D ). Tänase seisuga oli juba 12 võistlejat minu kategooiras -90kg üles antud ja usun et tuleb vel lisa, sest see kat on ka suurvõistlustel alati üks konkurentsitihedamaid. Kuid igal juhul on see hea, sest on keda seljataha jätta ja võiks öelda et selline EM soojendus, sest praegu on mul seal ka võistlejaid 7 riigist, nii et väike EM .

Täna siis trennist puhkasin ja käisin ainult Revalis saunas ja külma dušši all, seega väga hea lõõgastus, homme teen juba tugevama trenni jalgu, suurte raskustega ei lammuta, sest 3 päeva tagasi alles tegin siin neid 1 seid kordusi, et iga kord ei ole vaja nii põlvi lõhkuda. Hommikul olid kaalunumbrid 90,3kilo ja langeb ega see nädal e iplaanigi madalamat kui 90,2 - 90,1 kilo, õhtul siis 91,5 - 92,0kg. Pilt vaikselt nagu läheb teravamaks, kuid kes vormi teinud on, siis teab et kui seda lõpptulemust veel 100% käes ei ole, siis vaatad ikka nii et ükspäev tundub hea ja teine päev vaatad, et jama... ;) Kuid olen sellega juba harunud ja tean ,et teen oma vormi ära ja siis ei olegi endale midagi ette heita ja ega see tulemus siis ka kehv olema ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×