Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Vaatasin vanemaid blogisid ja 2008 oli viimati selline jõunäitajate seis. Tookord oli tõmbes eriti hea seis tõmbasin 245kg/5 ja seeriaid mäletan ,et tegin varuga 3x6 225kg (tegelikult ei realiseerinud see aeg maksimumi ära, eeldasin et olin sel hetkel suuteline ühes seerias tõmbama 230x10), kuid ehk kunagi õnnestub seda veel teha.

Kui keegi ei ole lugenud mu vanemaid blogisid, kuid need huvitaksid, siis lisan lingi kliki siia

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaatasin vanemaid blogisid ja 2008 oli viimati selline jõunäitajate seis. Tookord oli tõmbes eriti hea seis tõmbasin 245kg/5 ja seeriaid mäletan ,et tegin varuga 3x6 225kg (tegelikult ei realiseerinud see aeg maksimumi ära, eeldasin et olin sel hetkel suuteline ühes seerias tõmbama 230x10), kuid ehk kunagi õnnestub seda veel teha.

Kui keegi ei ole lugenud mu vanemaid blogisid, kuid need huvitaksid, siis lisan lingi kliki siia

Väga hea jälgimismaterjal. Suur tänu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane trenn ka seljataga, lisaks mõnus saun ja külm bassein. Tegin rinda ja õlga superseeriaid.

1) Lamades surumine

110kg/10 + 100/10 + 90/10 (+paus seeria vahel -30sek.)

110/10 + 100/10+90/10 selles harjutuses selliste seeriatega on ka uus rekord.

2)Kaldpink kangi surumine smithitrenazööril

92kg/10 + 82/10+72/10

92/10+82/10+72/10

3) Trosside ristamine istudes

6 -ploki auk/10+6/10+5/10

6/10+6/10+5/10

4) õlale lend küljele plokk

3 -ploki auk/12+3/12+3/10

3/12+3/10+3/10

5) Lendamine lamades maas ette plokk

7-ploki auk/10+7/10+7/10

6) Eest ülestõmbed plokk

10-ploki auk/10+10/10+10/10

10/10+10/10+10/10

Reedel täiendasin ka erialse kirjanduse osas oma raamaturiiulit, ostsin Raamatukoist sellised raamatud nagu: E.Liberti Atleetvõimlemine (1968a.), J.Loko Tõstespordi alused (1989a.), U.Tõnnus "Jõu arendamine" -seda raamatut ei olnud varem kuulnudki (1964a.) ja kõige rariteetsem on neist K.Pfeiffer "Jõumees" (1912a.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordne mikrotsükkel seljataga ja täna treeningust vaba päev, praegu olengi teinud nii, et 5 trenni 1 vaba süsteemis ja 5 trennipäeva omakorda jagunevad 2+1+2 süsteemi ehk kaks kangi trenni + aeroobne + kaks kangitrenni. Aeroobset teen ka vahest kangitreenni päevadel seega nädalas minimaalselt 2 tundi ikka kokku korjan.

Raskusi sain ka superseeriate tsüklis suurendada, see on hea näit, sest igasugune liikumine edasi nii mahu kui raskuste poolest viitab sellele, et iga järgnev treening toimub õiges ületaastumise faasis. Kehakaal püsib kontrolli all hommikuti 92,5-93 ja õhtul 94 - 94,5kg. Ega palju ei olegi plaanis seda suurendada, järgneva kuu jooksul vas 1 kilo, siis läheme uuesti dieedile. Järgmises mirkotsüklis tulevad 5x5 ehk puhas jõu suunitlusega trenn ja plaan jällegi olemasolevaid jõunäitajaid kasvõi karvavõrd edasi nihutada.

Muudest tegemistest ka:

Koolitused: Esimene pikem oma koolitus seljataga, täna ootab ees jõusaalitreeningute põhialustest loeng Firmaspordi liidule ja homme võõrustan oma kontoris Eesti Golfiliidu noortekoondist- et jagda neile toitumis ja toidulisandite alast nõu. Tore on tõdeda, et üha rohkem erinevaid spordialasid hakkab aru saama toitumise vajalikusest.

EOK Sportlaskomisjon: Oli koosolek ja arutasime kuidas jätkata, esimene eesmärk on viia komisjon vastavusse ROK statuudiga, see eeldab mõningate liikmete väljavahetamist ja uute kaasamist, sellega hetkel ka tegelen. Eile osalesin esmakordselt ka EOK Täitevkomitee istungil kui sportlaskomisjoni esindaja (ex - officio), vajalik kogemus ja kui tulevikus antakse ka võimalus sõna kaasa rääkida, siis võib seal ka aidata midagi mitte Olümpia alade jaoks ära teha.

Noorterühmad: Vaikselt töö aktviseerub, sest kevadhooaja alguseni ei ole väga palju aega jäänud. Ilmuvad välja erinevad õpilased, viimati andis näole kodanik Ostroglazov - kes lubas kevadel tulla jälle kõiki "loputama", ma talle tuletasin meelede, kuidas Taros teda Balti Matsil "loputas", siis võttis pool tooni maha..... :huh: Aga nii mõnedki sõbrad on juba dieedil ja loodan Reval - Spordi poolt tuua välja korraliku meeskonna. Mis puudutab Reval - Cupi siis see toimub 9.aprill (mäletatavasti kunagi sai välja kuulutatud varasem 2. aprill), kuid otsustasin võistlust EKV lähemale liigutada. Lähiajal panen kokku ka võistlusjuhendi, kui on ideid milliseid kategooriaid soovite näha, siis ankde teada, sest endal on ka raske prognoosida kuhu ja kui palju võistlejaid tuleb. Kindlasti teen vahet kas on algaja esimesel võistlusel või juba võistlenud varem.

EKFL: Aasta lõpetamine ja parimate autasustamine toimub 27 jaanuar, kutsed on välja saadetud, kõigilt vastuseid ei ole saanud, kuid küll ma ühendust võtan. Eks sellest, kes ja mis kategooriates parimad on paneme peale toimumist välja juba uudise.

Nädalavahetusel on põhjust foorumil pilk peal hoida, sest Stockholmis toimub Tallinn-Helsinki-Stockholm maavõistlus jõutõstmises, millest lubati ka reportaazi teha. Olgu öeldud, et peale võistluspausi lööb kaasa ka Margus Silbaum.

Ilusat nädalavahetust soovides

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii alustasin siis jõutsüklit ja eile tegin Revalis rinda ja õlga. Kaalunumbrid hommikul 93 kilo õhtul 94,5kg.

1) Lamades kangi surumine (kõik seeriad tegin kerge varuga)

120kg/5, 140/5, 145/5, 145/5, 145/5, 145/5

2) Kaldpink kangi surumine (max pingutus viimases seerias)

110kg/5, 120/5, 125/5, 127/5, 130/5, 130/5

3) Õlalihastele lendamine küljele hantlitega

20kg/6, 24/6, 24/6, 24/6, 24/6, 24/6

4) Valvelseisangus surmine

70kg/5, 75/5, 80/5, 80/5

Eriti üllatas kaldpingil surumine teises harjutuses kus 3,5 nädalat tagasi tuli 5x5 120kg ja oli raske, nüüd tulid kõik seeriad kergemini ja lõpuraskus oli 10 kilo rohkem. Suured tänud ka kodanik Nurmsalule, kes julgestas korralikult. Kuna nädalavahetusel ei pruugi saalis olla kogenud harjutajaid, siis eile õnneks sattusime samal ajal trenni, seega oli sellest suur abi.

Hetkel vaatan ühe silmaga suusatamist. Täna ees seljatrenn, plaanis ka jõutõmmet teha - eks sellest kirjutan juba järgmises sissekandes.

Treening ja toitumis loengud tegin ära - loodetavasti jäid kuulajad rahule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennid liiguvad jätkuvalt õiges suunas, eile oli siis seljapäev. Seljaga iseenesest ei ole mul kunagi väga probleeme olnud, kuid vaadates maailma amatööride parimaid selgasid, siis puudu jääb eelkõige selja paksusest, laiusega ei ole kunagi maha jäänud. Seega olen oma seljakavasse pannud palju erinevaid harjutusi, mis aitaksid seljale paksust anda (eks see paksus tuleb muidugi ka lisa kehakaalu ja lihasmassi lisamisega, iseasi, mis peale dieeti alles jää:huh:.

Leidisin ühe pildi, see on tehtud, 11 aastat tagasi vist enne 2000 a EMV, juba seal on näha, et selga oli, iseasi oli detailides, nii jalad kui muud lihasrühmad ei omanud see aeg veel sellist töötlust.

Kunagine telesaade "Teleoksjon"

post-22-1295882511_thumb.jpg

Olen nüüd lisanud ka erinevaid uusi harjutusi, mida olen Janri poolt tõlgitud artiklitest saanud ja vahelduseks annab head värskust trennidele, selge on see, et mingid baasasjad nagu jõutõmme ja lõuatõmbamised hoian sees, kuid muid harjutusi vahetan päris usinasti.

Eilne trenn:

1) Jõutõmme

150kg/5, 180/5, 200/5, 225/5 (tuli veel väikse varuga ehk ka 230 oleks suutnud 5 teha).

2) Lõuatõmbed lisaraskus lai haare (siia eriti praegu juurde ei tule kuna kehakaal ka tõsueb tasapisi).

10kg/5, 10/5, 10/5, 10/5

3) Ühe käega T-kangi tõmbed (loen kettaid kangil)

40kg/6, 45/6, 50/6, 50/6,50/6

4) Tõmbed ülalt trenazööril lai haare (vabaraskusega trenazöör)

115kg/6,115/6,115/6,115/6

5) T-kang ettekallutatult (pika venitusega ja üleval seisatusega)

60/6, 70/6, 75/6, 75/6

6) Trapets õlakehitus smithil kang seljataga (ma millegipärast tunnen trapetsit nii paremini)

127/6, 157/6, 177/5, 177/5

Natuke hetkel kasutatavatest toodetest ka;

Vitaminidest kasutan Olimpi vitamiine, proovin uuesti kindlasti ka Ultalife Fruit&Veg - lihtsalt vees lahustuvad istuvad mulle paremini, saan nagu mahla juua

hommikul pudru sisse kas Hera 80 või Prode 90

enne trenni Beta - alaniin 1tl kuhjaga ja Aminostari Nitrix Oxide

trenni aeg Olimpi BCAA Explode

peale trenni HTR + DEXTRO

Õhtul enne magamaminekut Olimp MZB, Omega 3 Fast ja Joint+ liigestele

Mõni päev kirjutan pikemalt ka toitumisest.

Kui kellegil tekkib küsimusi siis kirjutage julgesti.

Täna viisin vanema tütre kergejõustiku trenni Audentesesse, ma ise tegin ka lapsena mõnda aega kergejõustiku ja väga meeldis - ei teagi miks pooleli jätsin, aga ega kahetseda ei ole mõtet nagu aeg on näidanud.... :o

See neljapäev siis juba EKFL 2010 a parimate autasustamine - seega üks korralik söömaõhtu on ka juba nädalaplaani sisse kirjutatud.

Täna sõidan tõenäoliselt kodus veel õhtul tunnikese pukki, et rasvaprotsent kontrolli all hoida, muidu lähen Kirbuks kätte ära.... :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa oled lihtsalt kade, et ma Sulle kanna peale hakkan astuma oma 90 kgga. :o

60 kg jõutõmbele 10 aastaga juurde saada ehk 6 kg aastas on ka käkitegu.

Tegelt oli mul Sulle kui staartreenerile üks küsimus küll, aga pole Sind Skypes kätte saanud:

kui palju erineb või peaks erinema sinu arust bodyfitnessistide treening kulturismitreeningust?

Rohkem rõhku õlgadele, seljale ja jalgadele ja tagasihoidlikult kätele ja rinnale?

Kui suur peaks näiteks mahu erinevus olema naissportlaste puhul?

Naised on minu jaoks tume maa... :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelt oli mul Sulle kui staartreenerile üks küsimus küll, aga pole Sind Skypes kätte saanud:

kui palju erineb või peaks erinema sinu arust bodyfitnessistide treening kulturismitreeningust?

Rohkem rõhku õlgadele, seljale ja jalgadele ja tagasihoidlikult kätele ja rinnale?

Kui suur peaks näiteks mahu erinevus olema naissportlaste puhul?

Naised on minu jaoks tume maa... :huh:

Kusagilt pead ju alustama, Kristjan :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled lihtsalt kade, et ma Sulle kanna peale hakkan astuma oma 90 kgga. :o

60 kg jõutõmbele 10 aastaga juurde saada ehk 6 kg aastas on ka käkitegu.

Tegelt oli mul Sulle kui staartreenerile üks küsimus küll, aga pole Sind Skypes kätte saanud:

kui palju erineb või peaks erinema sinu arust bodyfitnessistide treening kulturismitreeningust?

Rohkem rõhku õlgadele, seljale ja jalgadele ja tagasihoidlikult kätele ja rinnale?

Kui suur peaks näiteks mahu erinevus olema naissportlaste puhul?

Naised on minu jaoks tume maa... :huh:

Jah Kirp alles see oli kui sa 57 kg mulle saalis silma jäid ja vaata mida see eko-toit sinuga teinud on, astud kaalunumbritega mulle juba kanna peale, ai... :P 4 kilo veel ja oleme tasa.

Lähtudes nendest programmidest mida ma oma Reval - Spordi ja ka fitnessis Natalia peal olen rakendanud, siis väga palju erinevusi kulturismitreeninguga ei ole. Osad nüansid mainisid sa ka ise ära - ehk rinda ei treenita nii palju kui kulturismis, kätele võib öelda oleme korraliku trenni rakendanud, kuna ega neid käsi ei ole ka naistel kerge saada ja lava peal nad ikkagi välja paistavad rohkem kui rind.

Ka ei ole ma rakendanud päris sellist jõutrenni 5x5 mida poisid kasutavad, küll aga on sees nii püramiidid 6,8,10,12 pikemad seeriad 15 -sed ja superseeriad 10+10+10 eks see spekter millega manipuleerida on lai, kuid need on need erinevad mikrotsüklid mida olen praktikas kasutanud ja mis on toiminud. Mahu erinevus sõltub siiski suuresti sellest millise tasemega on treenija, kogenud bf võib treenida samasuguse seeriate mahuga kui kogenud kulturist, algajad samamoodi võrdelt vähem -seda ei saa kindlatrs numbrites siin praegu välja hõigata - kui ei tea mis inimesega tegu. Kui on algaja, siis tuleb lähtuda samadest kriteeriumitest mis algajate kulturismitreeningu puhulgi.

Mis on oluliselt keerulisem kokku panna on naiste toitumine ja loogika kuidas organism reageerib dieedi käigus - see on paras imedemaa, mis vajab alles avastamist, sest seal tihtipeale ei kehti aabitsa reeglid.

Loodan ,et sain sind "Suur Kirp" aidata... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krissu üks asi veel 6 kilo tõmbes aastas tundub tühine, kuid seda saan ma näiteks surumises siiani juurde " " jutumärkides viimased 10 aastat, st. et kuskilt maalt ei tule lihtsalt mingitele asjadele enam juurde. Küll proovid heaga ja kurjaga isegi kavalusega, kuid ei tule. Jutu eesmärk ei olnud sind ära ehmatada, vaid julgustada lootma - lootusetut.... :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi veel, et kui teemat loevad ka Revali võistlejad, siis homme olen ka treeneriametis - tulge kohale olen olemas 16.30 - 19.00 teeme vormipildid ja arutame kuidas edasi minna, kevade ei ole mägede taga. Eriti pean silmas neid, kes kevadel lavale plaanivad minna.

Panen homme üles ka EKFL -kalenderplaani uudiste alla, siis saavad võistlejad pildi selgeks kunas vormis olla ja millised üritused üldse sellel astal plaanis on, kalender ei ole kindlasti lõplik, sest osade võistluste toimumine on veel lahtine ja osad kuupäevad ei ole veel hetkesisuga selged, aga Eesti põhivõistlused on kõik paigas ja koolitused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Härra Ott mind huvitaks veel üks küsimus, kuidas on teie suhe alkoholi? Olgem ausad, alkohol maandab hästi stressi tänapäeva ühiskonnas. Ise joon kuus umbes 2 korda, päris pildituks ehk mitte, aga siiski tugev joove. Mis on teie arvamus alkoholi mõjust naturaali lihaskasvule? Arnold omal ajal pani ka kõvasti pidu, aga tema testosterooni tase ei olnud naturaalne. Tänud vastamast! Targemate informatsioon kulub alati ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krissu üks asi veel 6 kilo tõmbes aastas tundub tühine, kuid seda saan ma näiteks surumises siiani juurde " " jutumärkides viimased 10 aastat, st. et kuskilt maalt ei tule lihtsalt mingitele asjadele enam juurde.

Ott sa oled lihtsalt nõrk, tunnista ;)

Endal tekkis küsimus. Olen viimaselajal ka mures seljaga, laiust jätkub, kuid paksusest on puudujääk. Saad ehk kiirkursuse teha ning öelda missugused harjutused lisavad paksust ning mis laiust :P

Tänan ette ära :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Härra Ott mind huvitaks veel üks küsimus, kuidas on teie suhe alkoholi? Olgem ausad, alkohol maandab hästi stressi tänapäeva ühiskonnas. Ise joon kuus umbes 2 korda, päris pildituks ehk mitte, aga siiski tugev joove. Mis on teie arvamus alkoholi mõjust naturaali lihaskasvule? Arnold omal ajal pani ka kõvasti pidu, aga tema testosterooni tase ei olnud naturaalne. Tänud vastamast! Targemate informatsioon kulub alati ära

Suhe alkoholiga on mul üksteist mõistev, st. ei liialda ega ei kuritarvita. Mida aeg edasi seda vähem on soovi ennast nö. pildituks tõmmata. Piisab seltskonnas väike pits või pokaal veini või pudel õlut vahest peale sauna. Olgu öeldud, et raske joove kahjustab rohkem aju ja väike tipsutamine mõjub rohkem maksale. Raske on öelda, kus see piir on kust maalt see lihaskasvule laastavalt mõjub. Soovitus on see, et kindlasti ei peaks olema eesmärk ennast kuu jooksul paar korda täis juua, seltskonnas võib lõbus olla ka ilma suure koguse alkoholita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ott sa oled lihtsalt nõrk, tunnista ;)

Endal tekkis küsimus. Olen viimaselajal ka mures seljaga, laiust jätkub, kuid paksusest on puudujääk. Saad ehk kiirkursuse teha ning öelda missugused harjutused lisavad paksust ning mis laiust :P

Tänan ette ära :)

Selja paksuse arendamiseks sobivad kõik sellised kitsa haardega tõmbed: ühe käega hantli tõmme, ühe käega T-kangi tõmme, kahe käega samad harjutused. Ettekallutatult kangi tõmbed, trakotril tõmbed ühe ja kahe käega, ploki tõmbed istudes jne.

Laiuseks ikka kõik laiad tõmbed nii lõuatõmbed kui ka ploki tõmbed, erivad seljalihaste trenazöörid kus on võimalik ülatõmbeid teha nii laia kui kitsa haardega. Ise kombineeringi ,nii et ülatõmme, siis järgmine mingi alatõmme, siis ülatõmme näiteks kitsa haardega ja siis uuesti alatõmme või istudes traktor.

Loodan ,et saad abi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
EKFL ürituste ja võistluste kalender on ka lõpuks üleval nii www.kulturism.ee kui fitnessi avalehel uudiste all kliki siia

Loodan siia nimekirjale lisada ka Lõuna-Eesti III Lahtised Karikavõistlused, aga hetkel ei ole võimalik sellega tegeleda ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ott kui palju erineb sinu max jõud ennem võistlusi ja võistlusvälisel ajal?

Võistlusettevalmistuse üks eesmärke on säilitada nii palju kui võimalik jõunäitajaid, seda selleks ,et säilitada lihaseid. Seega ega nad väga palju ei erine sõltuvalt harjutsest 5-10% mõne harjutuse puhul säilib ka 100%. Kõige mõõdetavamad on ikka baasharjutused kükk, surumine ja jõutõmme. Lõuatõmbamine näiteks paraneb, kuna keha muutub kergemaks.

Kunagi algusaastatel tegingi selle vea, et kuskilt lugesin ,et relleefi treening pikad seeriad 15 sed ja võtsin raskused maha ja tegin. Eks see toitumisalane teadlikus oli ka väike ja kokku imestasin, et võistlusteks suutsin korralikult lihast ära kaotada. Niipea kui hakkasin tegema ka sellist jõutsükleid ja superseeriaid 5-6 korduste seeriatena hakkas ka jõud alles jääma ja seeläbi muutus välimus ka võimsamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võistlusettevalmistuse üks eesmärke on säilitada nii palju kui võimalik jõunäitajaid, seda selleks ,et säilitada lihaseid. Seega ega nad väga palju ei erine sõltuvalt harjutsest 5-10% mõne harjutuse puhul säilib ka 100%. Kõige mõõdetavamad on ikka baasharjutused kükk, surumine ja jõutõmme. Lõuatõmbamine näiteks paraneb, kuna keha muutub kergemaks.

Kunagi algusaastatel tegingi selle vea, et kuskilt lugesin ,et relleefi treening pikad seeriad 15 sed ja võtsin raskused maha ja tegin. Eks see toitumisalane teadlikus oli ka väike ja kokku imestasin, et võistlusteks suutsin korralikult lihast ära kaotada. Niipea kui hakkasin tegema ka sellist jõutsükleid ja superseeriaid 5-6 korduste seeriatena hakkas ka jõud alles jääma ja seeläbi muutus välimus ka võimsamaks.

Kui suur on rasvaprotsendi vahe võistustel ja võistlusvälise aja vahel? ega see vist väga suur ei ole.

Kui hakata rasvaprotsenti vähendama, kui rasvaprotsent on 20, siis peaksid vist jõunäitajad rohkem vähenema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on see jõunäitajate vahe suurema kehakaalulanguse puhul suurem. Ma olen hoidnud selliselt, et vähendan võistlusteks kaalu 4-6 kilo rasva arvelt (viimast vee arvelt kaalujõudmist ei ole sisse arvestanud). Rasvaprotsenti on olnud keeruline mõõta, käisin viimane kord dexa aparaadiga mõõtmas, mis peaks olema suht täpne, seal sain enne MM -kus oli üks teravamaid vorme üldse (6,8%), samas kui mõõtsin 2007 analoogse aparaadiga olid numbrid 6,1% ja vorm ei olnud kaugeltki nii kuiv, seega ei oska öelda, kas seda mõõteriista 100% täpseks saab lugeda.

Proovin nüüd enne kui hakkan maha võtma mõõta ta selle sama aparaadiga ära ja siis kuus korra mõõtmist korrata - saab mingi ülevaatliku pildi, palju lihaseid dieedi aeg ära läheb.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varasematest postitustes kirjutasin ,et muretsesin endale ka natuke erialast kirjandust juurde,lisan pildid ,vaadake kas tunnete mõned raamatud ka ära ja kui on viiteid milliseid vanemaid raamatuid veel teate - siis kirjutage või kui on pakkuda ka müügiks midagi originaalset, siis võtke ühendust.

U.Tõnnus Jõu Arendamisest (selle raamatu olemasolust mul ei olnud aimugi)

post-22-1296038119_thumb.jpg

see oli siis kõige rariteetsem leid väljalske aasta 1912.

post-22-1296038168_thumb.jpg

E.Lieberti klassika

post-22-1296038199_thumb.jpg

Et paremini mõista tõstespordi teooriat ostsin ka J.Loko

post-22-1296038247_thumb.jpg

See on siis see jõulukink "Spordipsühholoogia õpik"

post-22-1296038290_thumb.jpg

ja eile täiendasin veel oma raamaturiiulit ühe raamatuga

post-22-1296038358_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaan Loko "Tõstespordi" leidsin hiljuti raamatukogust.

Eriti meeldisid lõigud noorsportlaste kohta.Huvitav oli teada saada,et umbes 9-12aastaselt areneb kiirus väga hästi ja juba

13-14.aastaselt võib kasutada spetsiaalseid tõstmis programme ning siis kusagil 18aastaselt ollakse juba oma ala tipus.

Lisaks veel palju huvitavaid tabeleid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×