Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Eile saabus postkasti kutse ka Eesti koondisele osaleda šiauliais 20.mai toimuvatel II Euroopa mängudel, kavas olevad kategooriad (meeste absoluutkategooria kuturism, naiste bodyfitness ja Bikini Model) - igasse kategooriasse saab panna välja 1 võistleja ja lisaks 1 delegaat. Võib täitsa mõelda sinna sõidule, sest saab minna 1 autoga ja see ei kujune sellisel juhul kulukaks ja kogu koondis mahub ära ühte autosse.

Võistlus ise toimub samal ajal kui toimuvad meeste Euroopa MV Bulgaarias, see tähendab et paljud tegijad on ilmselt samal ajal EM -l.

Maross oli ka justkui huvitatud võistlemast, seega vaatame kõigepealt ära EKV ja siis mõtleme edasi. Täna üksjagu sebimist veel selle võistlusega, pressiteade läks välja ja muud jooksvad asjad vaatame üle homsel EKFL iganädalasel koosolekul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päev õhtus ja aeg kokkuvõte teha. Päeval sai jooksvaid tööasju tehtud ja osake ka laupäevase võistlusega seotud asjadest. Trenn sujus hästi tegin selga (kohal oli ka OTT TV - mis loodestavasti ka paremad palad teieni toob.... :lol: ).

1) Ettekallutatult kangi tõmbed vastu kõhtu (tegin nii, et toetasin otsmiku pingile, siis saab puhtamalt teha, vastasel juhul hakkab keha suht palju kaasa liikuma)

60kg/12, 80/10, 90/8, 100/7, 100/7, 100/7

2) Lõuatõmbamine oma keharaskus (tunnetusega)

8,8,6

3) Ühe käega t- kangi tõmme (loen kettaid, kang on otsaga nurgas ja kaalub 20kg)

45kg/12, 60/10, 70kg/10 - see on ka uus rekord

4) Pullover trenazööril

118kg/12, 141/8, 141/8, 141/7

5) Ettekallutatult hantlitega (otsmik pingil)

32kg/10, 36/8, 36/6

6) Trapets õlakehitus kang seljataga

117kg/12, 157/10, 187kg/8, 197/6

7) Keretõsted pukil

4 seeriat 15-35 kilo lisaraskus 8-10kordust

8) Kõhtu 3 seeriat

Peale seda olin noorterühma treener ja vaatasime poistel vormid üle, nähtuga võib rahule jääda. Korralike korrektiive sai tehtud poseerimises ja loodan ,et seeläbi vähemalt poisid vastastele midagi niisama ära ei anna. Eraldi sai räägitud läbi kuidas viimastel võistuseelsetel päevadel toituda, sest just selle juures on alati kõige suurem poleemika ja teine pool ka soolade ja veega manipuleerimine. Külalisesinejana käis ennast näitamas ka Hiiglane - nähtu oli parem kui viimane poseerimine kui ma teda nägin, seega tundub, et treener Bonsuna teeb korraliku tööd või Mihkel ise - mine sa nüüd võta kinni.... B)

Tegin ka mõned ülesvõtted - loodan need õige pea teieni tuua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleg tuleb oma kohustuslike täispöördeid tegema koos klassika -180cm, siis on näha ka vabaseisudes võrdlus maailma tippudega (Imre seda vaieldamatult oma katis maailmas on).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hr. Taru, kes korjab kogemusi iga võistlusega ja seega muutub iga võistlusega ka meie esiotsa meestele rohkem peavaluks.Temaga mul on plaanis eraldi poseerimistund veel neljapäeva õhtul (muideks Imre peaks ka Tallinnas olema see aeg ehk õnnestub ka kaamera ette saada... :lol: )

post-22-1303235788_thumb.jpg

post-22-1303235890_thumb.jpg

post-22-1303235903_thumb.jpg

post-22-1303235917_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja siis saabus külalisesineja - kelle säravad etteasted on ennegi kulturismirahvast hullutanud.... :lol:

post-22-1303236256_thumb.jpg

post-22-1303236303_thumb.jpg

kahjuks ebaterav pilt- võib ainult ette kujutada kui see veel terav oleks... B)

post-22-1303236344_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kommertslik või mitte, ta on (nagu me kõik) lagedale toonud seisukohti, mille kohta on teaduslik tõestus et need ei ole korrektsed : )

Just toitumise-toidulisandite teemadel

Sa oled meil liiga mõjutatav ja kergeusklik :lol:

prof Ööpik räägib sama juttu....samuti prof Zilmer. Jessas, jälle mehed! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
OttTV jäädvustas ühe käega T-kangi tõmbed, video siis siin (paljud ei tea kuidas seda harjutust sooritada, siis nüüd saab mingigi pildi ette)

Soovitan seda harjutust. Minu puhul töötab see paremini kui hantli tõmme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama siin, pole hantli tõmmetega kunagi saanud sellist tunnetust nagu selle harjutusega. Selja osas olen ka suures osas tänu sellele harjutusele ja lõuatõmmetele arenenud. Meeldib see fikseeritus, mille pikk kang varre näol tekitab. Ise kasutan rohkem isegi sellist varianti, et seisan risti kangiga ja hoian päris kangi otsast, kasutan muidugi tõmberihmasid. John Meadows teeb seda T - kangiga, ise teen tavalisega ja töötab sama hästi. Pealegi, tunnen, et see variatsioon koormab ja murrab alaselga soorituse ajal oluliselt veel vähem, kui kangi kõrval seistes variant. Kui see puusa ettelükkamine soorituse ajal ära tabada, millest Meadows samuti räägib, siis see on super harjutus, super lihase tunnetus soorituse ajal. Soorituse korral tavalise kangiga on jalgade asend mõnevõrra siiski teine, kui Meadows´il videos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen selle T- kangi otsaga ka teinud, kuid ei ole päris head tunnetust seal kätte saanud, kuna see ots liigub suht kindlat trajektoori mööda, siis tunnen seal seljavenitust vähem -kui käsi all lasta lähevad kettad juba vastu põrandat ja ei saa venitust. Hea oli selle Mägikoera plokk ülalt kitsa haardega, kus lased venituse sisse pea jääb õlgade vahele - seda kasutan ise ka päris tihti.

Janar kui mahti on siis sellel tüübil on tõenäoliselt eri lihasrühmadele veel mingeid harjutusi ja süsteeme mida kasutada (olen videosid näinud) - huvitav oleks neid lugeda, piisab sellest kui saad 1-2 harjutust jälle oma harjutustepanka juurde ja annab kohe tõuke edasiseks arenguks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen kasutanud ka seesugust varianti, kus üks jalg ühel ja teine teisel pool kangi. Nii saab hõlpsamalt kasutada suuremid raskuseid (fikseeritus kindlam) võrreldes mõlema jalaga samal pool kangi seistes. Muutub pisut ka kangi trajektoor. Varieerimise mõttes hea viis selle harjutuse sooritamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen kasutanud ka seesugust varianti, kus üks jalg ühel ja teine teisel pool kangi. Nii saab hõlpsamalt kasutada suuremid raskuseid (fikseeritus kindlam) võrreldes mõlema jalaga samal pool kangi seistes. Muutub pisut ka kangi trajektoor. Varieerimise mõttes hea viis selle harjutuse sooritamiseks.

Ma saan aru, et saa teed seda samamoodi nagu t- kangi tehakse jalad üks -ühel ja teine teisel pool kangi, lihtsalt tõmbad ühe käega? Tehes nii nagu ma videos tegin võtab tugevalt töösse kõhupõikilihased, järgmisel päeval on lisaks seljale ka kõht valus.... :lol: Selles mõttes on hea, et ei pea siis kühtu eraldi palju treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päev õhtus ja aeg kokkuvõte teha. Päeval sai jooksvaid tööasju tehtud ja osake ka laupäevase võistlusega seotud asjadest. Trenn sujus hästi tegin selga (kohal oli ka OTT TV - mis loodestavasti ka paremad palad teieni toob.... :lol: ).

1) Ettekallutatult kangi tõmbed vastu kõhtu (tegin nii, et toetasin otsmiku pingile, siis saab puhtamalt teha, vastasel juhul hakkab keha suht palju kaasa liikuma)

60kg/12, 80/10, 90/8, 100/7, 100/7, 100/7

2) Lõuatõmbamine oma keharaskus (tunnetusega)

8,8,6

3) Ühe käega t- kangi tõmme (loen kettaid, kang on otsaga nurgas ja kaalub 20kg)

45kg/12, 60/10, 70kg/10 - see on ka uus rekord

4) Pullover trenazööril

118kg/12, 141/8, 141/8, 141/7

5) Ettekallutatult hantlitega (otsmik pingil)

32kg/10, 36/8, 36/6

6) Trapets õlakehitus kang seljataga

117kg/12, 157/10, 187kg/8, 197/6

7) Keretõsted pukil

4 seeriat 15-35 kilo lisaraskus 8-10kordust

8) Kõhtu 3 seeriat

Peale seda olin noorterühma treener ja vaatasime poistel vormid üle, nähtuga võib rahule jääda. Korralike korrektiive sai tehtud poseerimises ja loodan ,et seeläbi vähemalt poisid vastastele midagi niisama ära ei anna. Eraldi sai räägitud läbi kuidas viimastel võistuseelsetel päevadel toituda, sest just selle juures on alati kõige suurem poleemika ja teine pool ka soolade ja veega manipuleerimine. Külalisesinejana käis ennast näitamas ka Hiiglane - nähtu oli parem kui viimane poseerimine kui ma teda nägin, seega tundub, et treener Bonsuna teeb korraliku tööd või Mihkel ise - mine sa nüüd võta kinni.... B)

Tegin ka mõned ülesvõtted - loodan need õige pea teieni tuua.

Pole Mihklit samuti jupp aega näinud ja temast midagi kuulnud. Eks suur mees teab ja teeb ise kuidas paremaks peab. Minu kui nn treeneri roll on pisut üle pakutud. Ei oska muud minagi öelda, et pilt on parem kui meie viimase ühistrenni ajal. TUBLI!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma saan aru, et saa teed seda samamoodi nagu t- kangi tehakse jalad üks -ühel ja teine teisel pool kangi, lihtsalt tõmbad ühe käega? Tehes nii nagu ma videos tegin võtab tugevalt töösse kõhupõikilihased, järgmisel päeval on lisaks seljale ka kõht valus.... B) Selles mõttes on hea, et ei pea siis kühtu eraldi palju treenima.

Just seda silmas pidasingi. Ja tunnen samuti, et kõhu põiklihaseid koormab ühel pool kangi olles harjutuse sooritamine küllaltki korrlikult. Võibolla lähengi lihtsama vastupanu teed :lol: Kuid seljale suurema-mitmekülgsema koormuse andmiseks kasutan tihti siiski ka seda üks jalg ühel-teine teisel pool kangi varianti. Ei saa kindel olla, et see parem või halvem variant, kuid tunnen, et nii neid kaht sooritusviisi varieerides töötleb selga põhjalikumalt.

Käe liikumise trajektoor on pisut teine (selle harjutuse mõlema sooritusviisi juures), kui hantliga tõmbeid tehes, ja tunnetus, nagu Janar juba vihjas, samuti kuidagi täielikum. Tuleneb see ilmselt sellest, et tingitult raskuse osalisest fikseeritusest (kangi vastasots on paigal) liigub käsi raskust langetades paratamatult kehast eemale ette, mitte pelgalt alla nagu hantliga tõmmates.

Kuid vaadates nt Imre Vähi hantlitõmbeid (SKT), siis need imiteerivad paljuski just ühe käega kangi otsa tõmbeid - pidades silmas ennekõike just sedasama käe liikumise teekonda.

Harjutus, mille kohta võiksid teadjamad omapoolseid kommentaare anda (nt Ott ja Janar), mida olen selja treeningutes kasutanud, on tõmme ühe käega smith-l. Sarnaneb vast kõige enam hantliga tõmmetele. Saab kasutada nt alternatiivina , kui pole piisavalt raskeid hantleid kasutada.

Ei ole vast nii hea harjutus, kui kangi ühe otsa tõmbed, aga trenni mitmekesistamiseks tundub olevat üks sobiv lisaharjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Smithil tehes saan aru ,et sa ei tõmbakangi mitte vastu kõhtu nagu ettekallutatult kahe käega seal teha saab, vaid seisad kangiga külje vastas ja tõmbad kangi küljele?

Kuskil siin Fitnessi artiklite hulgas oli ka üks pikem jutt selja treenimisest, kus viiteid erinevatele tõmmetele ühe käega. Küll T kangiga risti, küll paralleelselt, küll smithiga jne.

Ma olen nüüd vahelduseks ise samuti kodus hantli tõmbe asemel T-kangiga ja ühe käega teinud. Ülihästi töötleb selga. Ning vahelduseks väga hea kuna ei pea kasutama niivõrd palju energiad hantli stabiliseerimiseks. Vormi on kergem hoida. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kuidas on, kuid kas smitil ei tule jälle see effekt, et ei saa selga korralikult venitusse lasta, vastasel juhul peaks panema kas keetaid või midagi alla kuhu peale ise seista, et maksimaalset amplituudi saaks kasutada? Minuarust osadel on see algasendi kang juba maapinnast niipalju kõrgel ,et jääks võimalus ainult õlemist osa tõmmata....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea kuidas on, kuid kas smitil ei tule jälle see effekt, et ei saa selga korralikult venitusse lasta, vastasel juhul peaks panema kas keetaid või midagi alla kuhu peale ise seista, et maksimaalset amplituudi saaks kasutada? Minuarust osadel on see algasendi kang juba maapinnast niipalju kõrgel ,et jääks võimalus ainult õlemist osa tõmmata....

Smithil oleme kasutanud stepilauda, tõstab piisavalt kõrgele ja saab max amplituudiga tega. Nüüd Kimberis on lausa pjedestaal, II koha aste annab kenast teha nii ühe käega tõmbeid kui ka kangi tõmbeid vastu kõhtu (nii alt - kui pealthaardega) :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Smithil oleme kasutanud stepilauda, tõstab piisavalt kõrgele ja saab max amplituudiga tega. Nüüd Kimberis on lausa pjedestaal, II koha aste annab kenast teha nii ühe käega tõmbeid kui ka kangi tõmbeid vastu kõhtu (nii alt - kui pealthaardega) :lol:

Saab teha nii. Ja saab ka nii, et kui käsi on alumises faasis, siis ülakehaga pisut üles tulla (ja vastupidi - käsi üles ja ülakeha alla). Lailihase venitusest jääb pisut vajaka, aga selja ülaosa saab selliselt toimides lisaks koormust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×