Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Kui just ülikonfidentsiaalne info pole, Ott, siis kui suur on päevane kaloraaž ning milline on valkude, süskarite ja rasvade suhe? :)

Täpselt kokku ei ole löönud (ma ei ole eriline kalorilugeja, kuid olles seda eelnevatel eluperioodidel teinud siis praegune kaloraaz peaks olema seal 3500 tuuris millest valku 250 gr, rasva ca 100 gr süsikaid ca 400gr ) kui nii kirjutan ,siis suurusjärguga ei eksi, päevad lõikes võib see kindlasti kõikuda nii väiksemaks kui suuremaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuid olen aru saanud, et Sa vist ei söö 6-8x päevas nagu tavaliselt soovitatakse? Pigem vist 3-4x?

Vabandan, kui eksin.

Söön 4-5 toidukorda. Harva rohkem ja harva ka vähem kui 4.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatamata viimase aja pidustustele olen hoidnud trennireziimi ja 8 trennipäeva jutti on seljataga ja tänagi plaanis veel jalatrenn. Vahepealsed 2 nädalat olen teinud 50% pumpavat trenni 6 superseeriaid, seda vaahelduseks tavlisele püramiidile. Erinevate mikrotsüklitega manipuleerimine on mulle hästi sobinud ja kasutan seda ka sügisettevaalmistuses. Kaalunumbrid on ka tõusnud, nii olen siin hommikul 89,5 - 90,0 ja õhtul 91,5 - 92,0 vahemikus. Plaan on dieedi alguseks so augustiks saada hommikused numbrid kuskil 91, 5 kilo peale ja siis tulen tasapisi 300 gr kaupa alla, see valem vähemasti kevadel toimis, nüüd alustan lihtsalt 1,5 kilo kõrgemalt, lootuses, et vahepeal on ka kiloke lihaseid peale saanud. Mingi hetk teen ka hooajavälised vormipildid, sealt pealt ka näha, mis siis vaahepeal peale on korjatud.

Kuna täpselt kahe nädala pärast algab Fitcamp suvelaager, siis hetkel teen sellele ettevalmistusi. Laagri lähendes on inimesed hakanud huvi tundma ja see on hea, sest eelkõige me korraldame ju teistele, mitte iseendale seda laagrit. Minuga on vahepeal ka ühendust võtnud erinevaid võistlusoovidega sportlasi ja ka neil olen palunud laagrisse tulla, sest just seal ma viin läbi ka baaskoolitused toitumises, treenimises ja ka jõusaalis praktilise osa koolituse kuidas harjutusi tehniliselt õigesti sooritada (täpselt see baas, mis tavaliselt algajatel puudus on ja mida mul keeruline hiljem sama põhjalikult lahti seletada, et nad kogu ettevalmistusprotsessist ise paremini aru saaksid). Ühtlasi on see ka koht, kus üksteisega paremini tuttavaks saada - seega kes siiani on kahlenud, siis tulge kohale ja te ei pea kahetsema! Vastupidi kunagi ei tea, milliseid uusi sõpru ja tuttavaid laagrist saate ja seda enam, et paljud neist on tänaseks sirgunud maailmatasemega sportlasteks.

Lisainfo: http://www.fitness.ee/uudis/6544/-ekfl-treeninglaager-fitcamp-2015-toimub-taas-

Need kes ei saa osaled tervet laagri aega, siis on võimalus osta kasvõi 1 päevast paketti, just teile sobivat kas koolitus või võistluspäeva (Spartakiaad toimub laupäeval, Kaido lubas enne väljasõitu ,et ajab "Revali paksud jõutõstjad joonele" ... :D , loodetavasti tuleb Silvar ka oma tugevdatud meeskonnaga vastu ja võtab mõned TÜASK tugevamad jõutõste juurikad eesotsas Rausiga kaasa... ;) ), kindlasti ootaks ka Imret oma noorte jüngritega FitLife spordiklubist ja Audentes on ka viimsel ajal olnud väga aktiivne, Sparta võiks tuua välja om tugevamad pojad nagu Aderi, Morozovi ja kui saaks tõstja Seimi ka punti, siis võiks Revalile juba vastu hakata.... :D . Võistlusjuhend sai välja saadetud kõigile klubidele ja loomulikult on osavõtma oodatud kõik sportlikud kollektiivid või sõpruskonnad (pange võistkond kokku 3 meest ja 2 naist ja tulge osalema 18 juuli Orisaare staadionile, kehva ilma korral teeme spordihoones).

7320_orig.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn sai tehtud vahelduseks Spartas. Käisime koos Raigoga ja enne seda istusime minu juures ja kaardistasime ära tema ettevalmistusplaani ja ka võistlused, kus plaanime kaasa teha (neid tuli jälle üksjagu kui kogu programm läbi teha peaks sel aastal tulema kokku 16 võistlust... :D , sellist maratoni pole kunagi varem teinud mõni mees võistleb elu jooksul kokku niipalju kui mina ühe aastaga... ;) ). Trennis tegin pumpava tsükli viimase jalatrenni ja tuli kokku 70 seeriat jalg + kõht (korralik maht, jalad läksid korralikult täis ja veresoonad olid väljas nagu maanteede kaardil.... :D pilt on ok selle kaalu kohta ja vaatasin Raigo ka üle ja tema samuti sellises konditsioonis, et mine või homme võistlustele peale.

Päevl olen söönud korralikult ja õhtul tegin vahelduseks kergema toidu, piirdusin puuvilja - valgu sheigiga.

Retsept lihtne:

100 gr arbuusi

100 gr melonit

100 gr maasikaid

200 ml piima 2,5%

30 gr Smuuthie Mix (valgusegu)

10 gr Acai jahu

20 gr Goiji Marjad

20 gr Astelpaju marju

Blendris segamini ja lipsu alla! ;)

Siin veel õpetusvideo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin vahelduseks ka hoooajavälised vormipildid. See vajalik selle jaoks, et aru saada, mida me massi lisades peaale korjame. Kuus korra on seda paras teha. Kaal on tõusnud ca 3 - 3,5 kilo võistlustest saadik. Enne pildistamist 91 kilo. Ütleme nii, et praegu on seis kontrolli all ja plaanin juulis tõsta kaalu veel 1,5 - 2 kilo ja siis augusti algusest dieedile, kuid usun ,et isegi selle 1,5 - 2 kilo lisandudes on stardipositsioon dieediks hea, elame - näeme.

post-22-0-59918400-1435482918_thumb.jpg

post-22-0-23307100-1435482926_thumb.jpg

post-22-0-38671300-1435482934_thumb.jpg

post-22-0-01737400-1435482942_thumb.jpg

post-22-0-89818600-1435482947_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sportlik päev õhtus. Korralik käetrenn Revalis, sedakorda siis mahult väiksem ja intensiivsuse mõttes raskem trenn. Soojenduseks ellipsit 30 min ja siis 3 harjutust biitsale ja 3 harjutust triitsale (9 + 9 seeriat seega väga väike maht, kuid pingutus max). Lisaks käsivartele 3 + 3 seeriat. Peale trenni istusime Tarmop - ga (tänud talle toidu eest, kostitas vaest kulturisti.... :D ). Tegime suuremaid plaane juuli teiseks pooleks - eks kui aeg sealmaal, siis kuulete ja näete.

Kuna ilm oli erakordselt ilus, siis sõitsin tööjuurest läbi ja võtsin kapist rullikud välja ja tegin veel peale trenni tunnikese sõitu Tabasalu sirge peal (20 km kokku). Väga mõnus oli kui vähegi homme ka ilma on siis lähen peale tööd sõitma. Täna oli ühtlasi 10 trennipäev jutti - samas väsimust ei ole, sest toitu on korralikult peal ja maganud olen ka piisavalt.

post-22-0-56215800-1435518670_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin siis peale 10 päeva pikkust treenimaratoni ka ühe vaba päeva ja olin nii kutu ,et peale tööd tulin koju ja magasin 2 tundi ja õhtul panin siis veel tavalisel ajal pessa ja tõmbasin hommikuni. Olin ikka välja puhanud küll hommikuks ja see kajastus ka tänases trennis. Päeval kõigepealt olime kutsutud EOK medalistide vastuvõtule Tallinna teletorni (lisaks minule siis kõik kevadel EM medalitel olnud sportlased), seal pikalt ei läinud väike söök peale ametliku osa ja pildistamine ja siis trenni.

Vahepeal tegin siis paar nädalat pumpavat trenni ja nüüd oli kohe tahtmine kangile raskusi panna. Alustasin Hoisti seadmel jõutõmbega ja seeria selline 120/10, 180/10, 220/10 (kõik raw ilma vööta ja varuga, see ka selle viguri peal uus rekord). Peale seda laialt tõmbed trenazööril kuni 95 kg/6 ja edasi ühe käega hantli tõmbed 80/10, 100/21 (mis samuti uus rekord, olgu öeldud et kaks nädalat tagasi tõmbasin 10 kordust, seega see vahepealne taastumine suurtest raskustest on ennast igati õigustanud). Edasi veel ülatõmbeid trenazööril kuni 190kg/7 ja nii õlatagaosa kui trapetsit plokksüsteemidel. Seega korralik trenn ja hea et kuu aega on veel dieedini, st et reaalne on veel mõnedes harjutustes edasiminekut näidata. Homme Spartas plaanis tugevam rinnatrenn, ühtlasi lähen kiropraktiku Siimu juurde lasen lihtsalt selja üle vaadata, pole ammu käinud.

Õpilaste karupoegadega

post-22-0-59693900-1435686219_thumb.jpg

EOK presidendiga kätt "surumas"

post-22-0-70680600-1435686242_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päev õhtus ja siia mahtus nii tööd kui trenni. Vahelduseks käisin Spartas trennis ja seal on alati hea tööõhkkond, sest erinevad tipud on alati kohal, nii toimetsid nurgas tõstjad eeotsas Pendi ja Seimiga (viimane lubas uue nädala alguses 350 kükki 4 kordust....ausalt öeldes ei kahtlegi ,et ta ära ei tee, sest viimase video põhjal oli seal veel sees ja nagu selgus oli üks kolmene seeria 340 juba all, enne kui kaamera käima pandi.), lisaks noorkulturistid hr. Tammega, viimane läks juba dieedile, et vastaseid sügisel nahutada ja loomulikult ei puudunud saalist ka silmailu bikiinifitnessistide näol Katja Remets koos sõbrannaga toimetas seal usinasti, isegi nii, et mina tegin oma trenni ära ja nemad jäid veel rahmeldama (olid enne mind juba trennis - loodetavasti kajastub see ka sügisestes tulemustes). Loomulikult ei puudunud saalist "staartreenerid" Ader ja Morozov ja toitumispetsialist Silbaum.

Alustasin ise neg kaldega surumisega

70/15, 100/12, 130/8, 150/7 (hästi tuli, järgmine kord läheme 160 peale).

Kaldpink hantlitega surumine

40/10, 50/8, 60/8 (napilt oleks 9 ära tulnud, see on ühtlasi ka isiklik tippmark, loodetavasti saab juba järgmine trenn lisa).

Trenazööril surumine 3 seeriat (50 - 103kg 10 - 7kordust)

Lamades hantlitega lendamine 3 seeriat (22 - 32kg 10 - 15 kordust)

Õlale lendamisi küljele ja ette

Peale trenni käsisin kiropraktik Siim Altosaare juures (olen tema juures korduvalt varem käinud, kuid viimasel ajal on alaselg tunda andnud ja lasin üle vaadata. Nagu selguski oli vaagen viltu jaa st. üks jalg ca 1,5 cm teisest lühem, tõmbas jäsemed jälle ühepikkuseks tagasi ,see peaks seljavaegusi leevendama), nüüd hakkan käima regulaarselt, sest sellel tasemel sporti tehes on see hädavajalik ca 3 nädala tagant kord on täitsa paras rutiin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav arutelu, kus erinevad varasemad tipp proffid (Yates, Ray ja Levrone )räägivad mida ja kui palju nad kastuasid (no vähemasti enam öelda, et ei ole kunagi kasutanud...)))

http://musculardevelopment.com/articles/chemical-enhancement/14337-the-lowdown-on-drugs-part-3-kevin-levrone-shawn-ray-dorian-yates-speak-out.html#.VZZjPkYlTyR

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Töönädal õhtus ja kes möllab juba "Õllesummeril", kes samal ajal jalatrennis... :D Eks olen siin viimaasel ajal üksjagu marutanud ja proovin reziimi ka hoida. Eile olin eelmise päeva trennidest titsa kutu, magasin peale tööd ja öösel otsa - täna oli kohe tunda, et pura on. Jalatrennis ei ole saanud suuri numbreid teha kuna selg on viimasel ajal tunda andnud (seljatrenni saab ilusasti teha, kuid turjale võttes on keerulisem olukord). Kuid käigust kiropraktiku juurde oli kasu ,sest täna oli selg väga ok nagu paarematel päevadel. Kuna sattusin kokku jõutõstja Martiniga ja sellel parasjagu käsil kummidega kükkimine, siis mõtlesin ka, et vahelduseks teen kaasa ja nii me siis tegime.

Kummid võtavad all ca 70 kilo vähemaks, seega midagi ulemlist ei teinud, kuid eeldades, et üle 160 kilo pole ikka pikka aega turjal hoidnud, siis vahelduseks võtta lihtsalt selga 250 kilo äratab ikka närvisüsteemi üles küll. Panime 120/10, 170/8, 200/6, 220/5, 250/1 (ühest ei ole seal varem proovinud ka kunagi tegin vist 240 kolmese). Kindlasti tulevikus teen seda veel, sest oluliselt julgemalt saab alla minna.

Peale seda tegin esimest korda üle tüki aja rinnalkükke - kang oli muidugi kerge... :D 60/12, 100/10, 120/8, 140/7 (esimese korra kohta ok ja varu jäi veel sisse ega ma raw väga palju rohkem selle raskusega kordusi pole ka teinud).

Edasi jalapressi 300/12, 350/10, 400/10, 450/8 edasi ben Johnson, keretõsted hantlitega ja säärtele 2 harjutust. Paremad katsed ka videos.

Kommertsuudistest on lisada niipalju ,et nüüd erinevad valgubatoonid saadaval Statoilis. Nii, et kohvi kõrvale saab ka korraliku valgusnäki nüüd võtta: http://www.fitness.ee/uudis/6560/valgubatoonid-nuudsest-saadaval-statoili-teenindusjaamades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduseks trennile panen välja ka oma saatesarja "Oti kööginurk" 1. osa. Lihtsaid toidutegemise retsepte ja soovitusi. Õppinud kokkadel ja headel perenaistel vaevalt ,et sealt midagi õppida on, kuid paadunud poissmeestel ja mugavustsoonis elanud härradel - ehk midagi siiski on.... ;)

Retsept sibula - porgandi munapuder:

1 sibul

1 porgand

50 gr sinki

3 - 5 muna

maitsestamiseks meresool

piprasegu

kookosõli ca 30gr.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna käisin oma hea sõbra, raskejõustiku legendi Ants Rosenbaumi 75. juubelil. Mingit tseremoonitsemist ei olnud ja "noorhärra" võttis meid vastu oma Muraste kodus. Nagu juba kombeks on saanud, siis läbib Ants igal sünnipäeval väikese füüsilise testi ,mis on üks osa eluaegse spordimehe normaalsest päevarütmist.

Lõuatõmbamine on see füüsiline test, mida me Antsule igal sünnipäeval korraldame. Sedakorda nahutas Ants oma õpilasi, kes osaliselt on 3 korda nooremad kui ta ise! Veelkord palju õnne vanale sõbrale ja head vaatamist! Nooremad mehed, kes ainult arvuti taga aega viidavad - tehke järele (või nagu ma video korduvalt ütlen, elage nii kaua!) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Oti kööginurk" 2. osa ja pühapäeva hommikul ei olegi paslik muud retsepti anda kui tervisliku hommikusöögi oma. Lihtsad koostisosad ja maitsev hommikusöök ongi valmis, head isu!

Retspet:
Neljaviljakrõbusk ca 80 - 100gr
Hellus Keefir 300ml
Smuuthie Mix 30gr.
Chia seemned 15 gr.
Trailmix marjasegu 30gr.
Melon 70gr.
Banaan 100gr.
Maasikad 80 gr.

Naised võivad koguse 1/3 igat komponenti vähem panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke trennijuttu ka, eile tegime ühistreening Raigoga ja kuigi treenisime eri lihaseid, siis ajastasime trenni samale ajale, et vajadusel üksteist aidata. Mul plaanis käed ja peab tunnistama, et kätetreeningus ei ole ma spetsiaalselt raskusi taga ajanud. Mingi aeg proovisin nii kangiga kui hantlitega raskusi lisada, kuid alati lõppes see sellise kehaga kaasa aitamisega ja ega neid käsi väga ei tunnetanud. Panin tähele, et raskusi pean panema, kuid enam - vähem säilitama samal ajal ka lihastunnetuse. Muudel lihastele on vajadus selgelt kas raskuse mõttes progresseeruda või siis vahelduseks selgelt väga puhtalt teha. Seega valim suht isloeeritud harjutusi ja samal ajal kui jõud üle käib, lisan raskust, kuid spetsiaalselt ainult raskuse peale ei punni.

Võtsin linti erinevad harjutused mida tegin ja iga harjutuse viimase seeria.

Head vaatamist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna pidi olema vaba päev ja õhtuni pidasin vastu ,siis mõtelsin ,et sõidan Reval sauna ja teen väiksed taastumisprotseduurid, kuid õue minnes pöörasin poole tee pealt ringi ja sõitsin koju tagasi, panin sportlikumalt riide ja rullikud jalga ning tegin 30 km Tabasalu sirge peal. Ajaliselt 1 tund ja 30 min (eks seal ca 20km/h tuleb keskmist, allatuult kiiremini ja vastutuult aeglasemini). Mõnus oli - iga korraga läheb tehnika ka paremaks ja õpib nö vabamalt sõitma, et ei ole enam nii krampis, esimene kord oli ikka hulga rohkem keha pinges, nüüd proovisin lõdvestunumalt lasta ja palju mõnusam oli. Homme tugevam seljapäev Revalis, loodetavasti põhjus õhtul mõni rekordiga video maha laadida. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uus nädal ja uus treeningtsükkel, sedakorda jätkuvalt veel üks raske mikrotsükkel. Alustasin jõutõmmetest ja sain raskust lisada seeria täna siis selline 100/10, 150/10 , 200/8, 240/10 (Hoistil ei ole enne sellise raskusega veel teinud ja kõik 0 st tõmbed, ei saa öelda, et kerge oli, kuid usun ,et kahe nädala pärast proovime 250 ka ära).

Edasi kõhuli trenazööril tõmbeid laia haardega 60/12, 80/8 , 95/7

Ühe käega hantli tõmme 62/10, 85/10, (proovisin ka 115kilo mõned kordused, kuid täna ei olnud seal pura, ei hakanud rebestama)

Edasi ülatõmbed Hoistil vabaraskus kuni 200kg/6

Õlatagaosa trenazööril kuni põhjas 91kg+25kg

Trapets lamades plokk põhjas + 20kg

Ühe käega trenazööril tõmbed põhjas + 15kg.

Paremad katsed ka videos

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennijutule vahelduseks on saanud valmis 3. osa "Oti kööginurga" saatest ja sedakorda teeme lõunasööki. Täistera kana - juurvilja pasta. Kust see jõud muidu tuleb kui korralikult ei söö! ;)

Retsept (arvestusega 4 - le inimesele)

Täistera pasta 200gr
kanafilee 500gr.
porgandit 2 tk
sibul 1 tk
küüslauk 2 küünt
4 tomatit
sidrun 1/2
kookosõli 2 spl.
maitsestada mersoola, piprasegu ja loorberiga

mesi 2 tl.

Head isu! Tagasiside, mida soovite edasistes saadetes näha on väga teretulnud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin tugevama rinnatrenni ja jõudu tasapisi lisandub, nii tegin teises harjutuses kaldpingil hantlitega surumisi ja uueks rekordiks 65kg x 6 (kordus jäi vast reservi ka) ka rinnatrenazöör millel tavaliselt teen 6-8 kordust põhjas kaalupakiga sai eile tehtud 14 kordust. Tundub, et taastumine ja kogu treeningsüsteem on õige ja see annab ka tulemust. Täna taastun plaanis Revalisse saunatama ja basseinitama minna (ega selle sügisese ilmaga muud targemat teha olegi...)))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, Sul videos mõned kordused puudu? Videos on kirjutatud 14 asemel vaid 11 :D

Köögiteema on väga äge idee! Miinusena: kindlasti oled ise ka märganud, et kui pann suurel kuumusel pragiseb, siis kahjuks pole eriti aru saada, millest Sa samal ajal räägid.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, Sul videos mõned kordused puudu? Videos on kirjutatud 14 asemel vaid 11 :D

Köögiteema on väga äge idee! Miinusena: kindlasti oled ise ka märganud, et kui pann suurel kuumusel pragiseb, siis kahjuks pole eriti aru saada, millest Sa samal ajal räägid.

Jõudu!

Kordusi on videos vähem ,sest video pandi käima kui 3 kordust oli juba tehtud... :D Andisn ühe vanema kolleegi kätte ja tehnika värk, alati ei taba ära. Köögiteema probleem on mul ka endal selge, peale esimese video tegemist, parandan seda viga! Tänud tagasiside eest! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×