Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Nii hea lugeda seda foorumit , olete väiksest peale iidol olnud ja igakord vaatan siia sis tuleb aina ja aina motivatsiooni ;). Edu ja jätku ka edaspidiseks Ott.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii hea lugeda seda foorumit , olete väiksest peale iidol olnud ja igakord vaatan siia sis tuleb aina ja aina motivatsiooni ;). Edu ja jätku ka edaspidiseks Ott.

Tänud, tore kui läbi oma tegemiste olen suutnud motiveerida treenima. ;) Eks ma kirjutan ja panen oma tegemistest ikka ka edaspidi ülevaadet ja pilte.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke nädala tegemistest ka. Nädal läks jällegi mööda nagu üks pikk päev.... ;) . Eks kui tegemisi on siis aeg ka lendab ja lisaks esmaspäevane vaba päev, muutis omakorda töönädala lühemkas, kuid ise tundsin ,et see vaba päev oli väga vajalik puhkuseks. Nädala sees degustatsioonid eri klubides Arctic ja Teras, mõlemis tegin ka trenni ja kinnitan ,et seal saab trenni teha küll ja vägagi hästi. See degusteerimine annab lisaks hea võimaluse saada lähemalt tuttavaks spordiklubidega ja annab ette klubi kohta terviklikuma pildi kui ainult degustatsiooni tehes. Olen näinud väga palju vanu tuttavaid, kellega muidu kokku ei jookse, kuid nüüd ise ringi liikudes juhtun neid nägema ja hea vahelduseks juttu puhuda.

Järgmine nädal siis Kalevis ja Sauel (seal teen ka toitumisalase lühikoolituse, räägin baasajadest ja ka vigadest mida põhiliselt tehakse). Kes sattub sinna kanti tulge kuulama.

Täna käisin läbi Kaubamaja toiduosakonnast ja tore oli poelettidel jätkuvalt näha "Oti Leiba" ja "Oti Sepikut" .... ;) . Munalepingu pikendasin ka ära, seega Oti munad ei kao ka niipea poelettidelt! :D Kes ütles, et kulturismiga ei ole mõtet tegeleda....? ;)

post-22-0-58547100-1393621863_thumb.jpg

post-22-0-77816000-1393621869_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin siis raske tsükli uue trenni ja alustasin seljaga numbrid näitasid jälle edasiminekut, seega lootus, et jõuame veel dieedi ajal ehk kuskil ka uute markideni, praegu on veel minna, kuid midagi utoopilist ei ole.

Lõuatõmbamine 6 seeriat kuni -25kg lisaraskust 10 -5 kordust.

Hantli tõmme, eelmine kord 3x8 täna (62kg/10, 100/8, 100/10 ja viimane 100/15 ehk 5 vähem kui üldse rekord, kuid muutub hantel jälle kergemaks iga korraga).

Cybex ülatõmme kitsas

100kg/10, 140/8 ,170/6 , 200/6 varu seega järgmine kord paneme juurde

T- KANG

75kg/10, 100/10, 120/8, 140/10 (eelmine kord lõpetsin 130/8) järgmine kord läheme veel kõrgemale.

Parimad katsed said ka videosse ja peale seda tegelesin õpilastega, kohe panen palju ülevaatuspilte, seekord võrdlustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Too Cybexi liigutamine on müstika, pole päris nii suure inertsiga proovinud, aga kui 150 peal, siis käed tahavad otsast ära tulla... samas teiste harjutuste raskused samasse kanti. Ehk kitsas haare ülevalt tapab rohkem käsi ja kuna mul neid väga pole, siis sinna see jääbki? Igal juhul jõudu-jaksu trennidega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Too Cybexi liigutamine on müstika, pole päris nii suure inertsiga proovinud, aga kui 150 peal, siis käed tahavad otsast ära tulla... samas teiste harjutuste raskused samasse kanti. Ehk kitsas haare ülevalt tapab rohkem käsi ja kuna mul neid väga pole, siis sinna see jääbki? Igal juhul jõudu-jaksu trennidega!

Noh, ma sain isegi 20kg-ga seal oma seljale mõnu kätte. :D

Muidugi eks ma teen oma 2-3 sekki venitust ülemises faasis ning alumises punktis teen sekundilise kokkutõmbe veel ning siis alles aeglaselt üles. Ma ei usu, et ma isegi 20 aasta pärast seal üle 100kg mängu paneks. :D - Otil muidugi teine teema, jõudu nagu karul ning vaja lihasmass üles äratada korralikult. Mees näitab, et alles dieedil tehakse rekordeid. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, ma sain isegi 20kg-ga seal oma seljale mõnu kätte. :D

Muidugi eks ma teen oma 2-3 sekki venitust ülemises faasis ning alumises punktis teen sekundilise kokkutõmbe veel ning siis alles aeglaselt üles. Ma ei usu, et ma isegi 20 aasta pärast seal üle 100kg mängu paneks. :D - Otil muidugi teine teema, jõudu nagu karul ning vaja lihasmass üles äratada korralikult. Mees näitab, et alles dieedil tehakse rekordeid. :D

Numbritele panustamine ongi ilmselt suhteliselt vähemõttekas tegevus. Kas teaduse vallas on sellel teemal midagi uut ka ilmunud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Numbritele panustamine ongi ilmselt suhteliselt vähemõttekas tegevus. Kas teaduse vallas on sellel teemal midagi uut ka ilmunud?

Ei teaks, et midagi revolutsioonilist oleks. Väga nüansirohke teema muidugi. Raske isegi juttu kuskilt alustada. Aga enda kohta ütlen seda, et kuna tipp-sport eesmärk ei ole, siis rõhun nö. kõige jätkusuutlikumale efektiivsusele. Mis tähendab väikseid raskusi ja korralikku tehnikat, et vigastusteoht oleks minimaalne. Samas ajan taga maksimaalset tunnetust, et see vähene töö mida teen, läheks maksimaalselt treenitavasse lihasesse. Juurde muidugi pidev, kontrollitud koormuse kasv.

Samas mõistan, et maksimaalse lihaskasvu stimuleerimiseks võib vahetevahel olla vajalik suure raskuse kasutamine, isegi mustalt, sest isegi mustalt võib see suur raskus lihasele korraliku arengutõuke anda ning muidugi ka närvisüsteemile.

Muidugi pidevalt nii tehes on vigastuste oht suurem ja seega pole ta niivõrd jätkusuutlik tegevus, samuti joostakse tihti kiiremini seina. Eks seetõttu kasutabki Ott vaheldumisi kergemaid ja raskemaid perioode ning lisaks puhkeperioode, et asi oleks võimalikult balansis ja vaheldusrikas.

Lihtsalt jah - minu jaoks ei oleks midagi tobedamat, kui harrastajana end tõsiselt vigastada. Ning suurema raskusega on see kordades tõenäolisem nii sageduse, kui ka vigastuse tõsiduse suhtes. Ei näe vajadust riskida, lihtsalt ei näe. Tipp-sport - teine teema. Väikene risk on enamasti vajalik, sest selge see, et konkurentide hulgas on tõsiseid riskijaid, kes valmis ala nimel kasvõi surema. Seega, kui sa üldse ei riski, siis võidki tiksuda viimaste kohtade hulgas...

Muidugi "teaduslikumas" võtmes võib rääkida, et lihas gramme ei loe ning loeb pinge ning ajavahemik, millal pinge püsib jne. Aga see ei ole teema mida pühapäeva hilisõhtul raalida. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Numbritele panustamine ongi ilmselt suhteliselt vähemõttekas tegevus. Kas teaduse vallas on sellel teemal midagi uut ka ilmunud?

Jälle oleneb, mille arvelt need numbrid suurenevad. Kui numbrid suurenevad tehnikat muutmata, siis idee poolest peaks see lihaskasvule ainult kasuks tulema, sest kui ikkagi uut kohanemist (adaptsiooni) ei toimu, siis ei anta ka organismile signaali, et vaja kohaneda uutele raskustele. Loodan, et see lause nüüd keeruliselt ei kõlanud. Ja muidugi musta tehnikaga annab ka lihastele vajaliku impulsi uuteks kohanemisteks.

Püüan lühidalt kokku võtta :D. Kui kogu aeg samade raskustega nühkida ja arengut ei toimu nii kordustes kui ka raskustes, siis ei muutu midagi. :)

Teema on suht lai ja lähenemisi palju, aga loodan, et põhipoint sai selgeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga enda kohta ütlen seda, et kuna tipp-sport eesmärk ei ole, siis rõhun nö. kõige jätkusuutlikumale efektiivsusele. Mis tähendab väikseid raskusi ja korralikku tehnikat, et vigastusteoht oleks minimaalne. Samas ajan taga maksimaalset tunnetust, et see vähene töö mida teen, läheks maksimaalselt treenitavasse lihasesse. Juurde muidugi pidev, kontrollitud koormuse kasv.

Just, et on nii palju nüansse, millele saab rõhuda, et toimuks alati areng lihaskasvus. Kui ma võrdleks nüüd oma treeningpäevikut aastast 2012, siis usun, et tonnaaž oli tol ajal suurem. Ise olen rõhuma hakkanud väiksematele raskustele ja puhtale tehnikale, erinevate faaside rõhutamisele, staatilistele pingutustele jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle oleneb, mille arvelt need numbrid suurenevad. Kui numbrid suurenevad tehnikat muutmata, siis idee poolest peaks see lihaskasvule ainult kasuks tulema, sest kui ikkagi uut kohanemist (adaptsiooni) ei toimu, siis ei anta ka organismile signaali, et vaja kohaneda uutele raskustele. Loodan, et see lause nüüd keeruliselt ei kõlanud. Ja muidugi musta tehnikaga annab ka lihastele vajaliku impulsi uuteks kohanemisteks.

Püüan lühidalt kokku võtta :D. Kui kogu aeg samade raskustega nühkida ja arengut ei toimu nii kordustes kui ka raskustes, siis ei muutu midagi. :)

Teema on suht lai ja lähenemisi palju, aga loodan, et põhipoint sai selgeks.

Miks sa praegu jätad välja variandi, kus nädalast nädalasse ei arene mitte korduste hulk või raskus vaid hoopis korduste pikkus? ehk aina pikem positiivne ning negatiivne faas. Kui see jätkusuutlikult nädalast-nädalasse areneb on tegu samamoodi ju progressiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle oleneb, mille arvelt need numbrid suurenevad. Kui numbrid suurenevad tehnikat muutmata, siis idee poolest peaks see lihaskasvule ainult kasuks tulema, sest kui ikkagi uut kohanemist (adaptsiooni) ei toimu, siis ei anta ka organismile signaali, et vaja kohaneda uutele raskustele. Loodan, et see lause nüüd keeruliselt ei kõlanud. Ja muidugi musta tehnikaga annab ka lihastele vajaliku impulsi uuteks kohanemisteks.

Püüan lühidalt kokku võtta :D. Kui kogu aeg samade raskustega nühkida ja arengut ei toimu nii kordustes kui ka raskustes, siis ei muutu midagi. :)

Teema on suht lai ja lähenemisi palju, aga loodan, et põhipoint sai selgeks.

Mõte oli selles, et üks uuring, käis siitki läbi, näitas et pole vahet, kas suurendad raskust või suurendad kordusi. Kui vahet pole, siis jääks mina teise variandi juurde või kombineeriks mõlemat.

"Musta tehnikaga annab ka lihastele vajaliku..." Eile just vaatasin teises teemas videot, kuidas Branch Warren trenni tegi. Raskus oli väga suur ja liigutuse ulatus väga piiratud - ma kardan küll, et kui millelegi mõjus, siis kõigele muule kui sellele, millele mõjuma pidi. Võta sa siis kinni...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa praegu jätad välja variandi, kus nädalast nädalasse ei arene mitte korduste hulk või raskus vaid hoopis korduste pikkus? ehk aina pikem positiivne ning negatiivne faas. Kui see jätkusuutlikult nädalast-nädalasse areneb on tegu samamoodi ju progressiga.

Just, et on nii palju nüansse, millele saab rõhuda, et toimuks alati areng lihaskasvus. Kui ma võrdleks nüüd oma treeningpäevikut aastast 2012, siis usun, et tonnaaž oli tol ajal suurem. Ise olen rõhuma hakkanud väiksematele raskustele ja puhtale tehnikale, erinevate faaside rõhutamisele, staatilistele pingutustele jne.

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõte oli selles, et üks uuring, käis siitki läbi, näitas et pole vahet, kas suurendad raskust või suurendad kordusi. Kui vahet pole, siis jääks mina teise variandi juurde või kombineeriks mõlemat.

"Musta tehnikaga annab ka lihastele vajaliku..." Eile just vaatasin teises teemas videot, kuidas Branch Warren trenni tegi. Raskus oli väga suur ja liigutuse ulatus väga piiratud - ma kardan küll, et kui millelegi mõjus, siis kõigele muule kui sellele, millele mõjuma pidi. Võta sa siis kinni...

Vahe on (kasvõi vigastuste ohu või tunnetuse suhtes), aga point selles, et ei ole ainult üks variant, mis garanteeriks arengu. Lihase arenguks vajamineva koormuse tõusu võib nii mitmel moel välja võluda, et annab kirja panna. :D

Branch'i metoodika on täielik vanakooli balls to the walls, mis keskendub nagu ma aru saan, siis meeletule raskusele ja volüümile, et lihtsalt toore tonnaažiga see lihas oma koormuse kätte saaks. IMO kõige tobedam viis treenimiseks üldse. Noh, eks ta redneck ka ning on selle metoodika eest maksnud väga mitme väga tõsise vigastusega. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahe on (kasvõi vigastuste ohu või tunnetuse suhtes), aga point selles, et ei ole ainult üks variant, mis garanteeriks arengu. Lihase arenguks vajamineva koormuse tõusu võib nii mitmel moel välja võluda, et annab kirja panna. :D

Branch'i metoodika on täielik vanakooli balls to the walls, mis keskendub nagu ma aru saan, siis meeletule raskusele ja volüümile, et lihtsalt toore tonnaažiga see lihas oma koormuse kätte saaks. IMO kõige tobedam viis treenimiseks üldse. Noh, eks ta redneck ka ning on selle metoodika eest maksnud väga mitme väga tõsise vigastusega. :D

Selle vahe tõttu ma eelistakski teist varianti. Uuring näitas, et vahet pole lihase arengu seisukohalt, muid erinevusi ei uuritud.

Aga vast on edu aluseks ikka see, kui lihase areng asetatakse perspektiivi. Suurtele raskustele rõhumise probleem on see, et sein tuleb kiiresti ette.

Muudetud kasutaja Tragl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle vahe tõttu ma eelistakski teist varianti. Uuring näitas, et vahet pole lihase arengu seisukohalt, muid erinevusi ei uuritud.

Aga vast on edu aluseks ikka see, kui lihase areng asetatakse perspektiivi. Suurtele raskustele rõhumise probleem on see, et sein tuleb kiiresti ette.

Eks teemat tuleb samas vaadelda ka väga pika ajaperioodi peale. Enamikes uuringutes arvatavasti üle paari kuu, vbl heal juhul aasta, asja ei uurita. Mõtlen just seda, et lihasmassi areng ning platoode tekked jms, pole lineaarsed nähtused, et sirgjooneliselt lihas areneb ja platood tekivad ette ennustavatel hetkedel ja kaovad samamoodi jms. Ehk kogu värk on tegelikult pidevalt muutuses. Muutub ju pidevalt inimeste närvisüsteemi tase jõuvarude suhtes, muutub kehakoostis. Samuti mingil hetkel muutub korduste lisamine juba vastupidavuse arendamiseks näiteks. Seega sõltuvalt arenguetapist, kehakoostisest jms, tuleb arvatavasti mingi hetk siiski raskusi lisada. Mingi hetk on korduste lisamine parim idee, mingil hetkel seevastu tempo või faaside muutmine.

Ühesõnaga täpselt see teema, et midagi pole kivisse raiutud ning asju peaks analüüsima case-by-case baasil. On teatud lähenemised, mis teatud inimeste puhul on loogiliselt eelistatumad variandid ja mis vähem otstarbekamad.

Muidugi paljudele on see meeletult häiriv, et ei ole lahendust, mis alati töötaks ja alati häid tulemusi tooks. Elu näitab korduvalt, et kõige tihedamini on edukad need, kes suudavad jooksvalt kogu aeg uute asjadega kohaneda. Uusi asju proovida, analüüsida jne. Mistahes valdkonnas. Kes endale mingis valdkonnas juured alla ajab ning põikpäiselt sama asja raiub, see suure tõenäosusega suuremas pildis edukaks ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt jah - minu jaoks ei oleks midagi tobedamat, kui harrastajana end tõsiselt vigastada. Ning suurema raskusega on see kordades tõenäolisem nii sageduse, kui ka vigastuse tõsiduse suhtes. Ei näe vajadust riskida, lihtsalt ei näe. Tipp-sport - teine teema. Väikene risk on enamasti vajalik, sest selge see, et konkurentide hulgas on tõsiseid riskijaid, kes valmis ala nimel kasvõi surema. Seega, kui sa üldse ei riski, siis võidki tiksuda viimaste kohtade hulgas...

Arch,väga õige jutt,olen ise neid vigu teinud kuid eks algus ole raske neid tunnistada ja muuta treeningstiili ja tõesti kui ei tee tippsporti siis ei ole mõtet ennast lõhkuda,see ei ole kindlasti elukestev. Aastate pärast on mõni joodikust ja elumehest sõber parema tervise juures.

Väga paljud ei sa sest aru ja vaidlevad vastu ning toovad näitteid ,ala oled mõnda suurt kulturisti näinud 10 kg hantliga ja teevad õlale oma lendamisi 30 kg edasi. Kuid kas nad ka 15-20 a. pärast teevad,vbl üksikud.

Loodan,et Ott ei pahanda kui Tema teemas selline arutelu toimub :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fakt ,et ainult raskustega nühkimine kaugele ei vii - järgi proovitud. Samas ka ainult kerge rasusega nühkimine ka edasi ei vii, selle jaoks on periodiseerimine ja erinevad tsüklid, nendel kõigil on oma mõju terviklikule arengule. See juurdepanek kangile motiveerib eelkõige pingutama ja trenni minema, ei kujuta ette ennast aastaid ühtede samade raskuste, korduste ja harjutustega tegemas, see rõõm mis vallandub, kasvõi ühe lisakorduse või 2,5 kilo lisamisel ,selle inertsi pealt toimetad edasi järgmised mitu nädalat. Iga süsteem ükskõik kui hea see ei ole ,ei tööta igavesti ,seda olen korduvalt kogenud ja selle jaoks muudan pidevalt midagi kogu süsteemis. Aga huvitav arutelu teema on lõpuks ka minu blogis tekkinud.... :D

Vaatamata sellele kui suure raskusega teen püüan kasutada alti täisamplituuti ehk siis isegi kui inertsi pealt teha on suurem tõenäosus teha mikrotraumasid lihastesse kui pooliku amplituudiga. Täna on selg eilsest ikka korralikult tunda ja jalatrenn ootab (Mirko tahtis kaasateha, seega täna orienteeruvalt 14.30 Revalis... :D )

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, kas sa oled täna ise ka Kalev Spas või Kristiines degusteerimisel?

Mõtlesin ise linnas trenni teha ning siis läbi liikuda Kalev Spa degusteerimiselt. Prooviks heameelega mida pakutakse ning küsiks nii möödaminnes su käest mõne küsimuse muude asjade kohta, kui päris tormijooksu lisandiletile ei tehta. :D - Et kui sa 14.30 oled Revalis, siis vast juhtud Spasse ka 17 paiku, kui seal algab?

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen jah ise Kalev Spas - 17 - 19.30, Victoria teeb My Fitnessis. Seega tere tulemast!

Selge, astub läbi. Peale trenni on mul tavaliselt nälja kustutamiseks kõige ehtsam vanakooli vorstivõileib aga seekord proovib vähe kangemat kraami ka juurde. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Assa pagan, ma ise alles kl 16.00 linna ja täna ka jalapäev... eks mõnikord võiks koos uhada küll, mul ju praegu nelipeale ainult 1 harjutus per trenn ja ülejäänud laks jala tagaosale ja säärele, mis tahavad turgutamist. Üks korralik lasketiir Hr. Kiivikasega oleks tore ettevõtmine küll!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päev õhtus ja oli tegus ja tore päev.

Jalale sai korraliku vatti antud ja numbrid taastusid markidele jälle lähemale. Enne Fitshop Virbist läbi ja erguatav kohvilaks sisse (just paras kangus ja suurus - soovitan soojalt kes seal trennis käivad enne trenni surakas).

Esimene harjutus kükk midagi imet ei tulnud, sest alaselg veits väsinud, kuid seeria selline: 100/8, 130/8, 150/6, 175/5 usun et järgmine kord paneme juurde. Kõik raw.

Hack ehk siis minu leivanumber ja läks ok. mõni lisakordus oleks ju võinud olla, kuid ei midagi hullu seeria selline: 100/8, 130/8, 160/6, 190/5, 220/4 (viimast kordust natuke aidati, kõik raw)

Kolmandaks tõin sisse rinnalküki, seda pole pool aastat kindlasti kordagi teinud ja algul oli suht võõras, kuid tegemise käigus lihasmälu paranes ja sain täitsa ok seeria esimese korra kohta: 70/10, 90/8, 110/6, 120/6, 130/5

Tegin hackist ka video - püüan üles laadida.

Peale trenni Kalev Spa-s degustatsioon ja Archangel oligi platsis, lasi head ja paremat kahe suupoolega.... :D Eks ise kommenteerib kas midagi päriselt süüa ka kõlbas... ;)

Homme tõsisem surumispäev ja näis mis seal tuleb ,loodetavasti midagi sellist mis videosse võtmist kannatab... ;)

Lisandite osas plaanin sisse võtta Beeta - alaniini, see on koos HPR - ga andnud alati jõunäitajatele lisa. Vahetan ka trennijärgse Malto 6 (uue Vitargo vastu). Kolmapäeval uus degustatsioon Sauel ja samas ka toitumisalane lühikoolitus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks maitses ikka. :)

Kõik asjad olid väga head, ei ole mitte midagi halba öelda. Pudingid olid head, batoonid olid head, krõpsud olid head... noh eks ma olin peale trenni näljane ka muidugi, kuid ütleme nii, et maitse on tänapäevastel toodetel ikka väga hea. Enamik asju on täpselt sellised, et kui pakendil poleks silti, et valgurikas toidulisand, mis pigem sportlastele suunatud, siis arvaks, et täiesti kommertskaup mida osta maitse pärast. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×