Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Hei!

Oleme ilusti kohale jõudnud ja ennast ka sisseelanud. Esmalt muidugi esimese lennuga, milleks oli Tallinn Helsingi sinna oleks ta oma soni mütsi juba maha jõudnud jätta aga õnneks olid lennukis väga tähelepanelikud inimesed, kes selle mütsi pärast isa kätte tagasi toimetasid :D. Ümber istumised õnneks läksid kiirelt ja turvaliselt. Eile nägin ülepikapika aja oma väikest õeraasu, mis lausa tõid mulle õnnepisarad silmi!! Ning täna hommikul ärkasime samuti varakult kuskil seitsmest, sest isa pidi viima Emilia kooli kelle üheksaks aga enne seda oli vaja veel söömas ära käia. Peale Emmi kooli viimist läheb Ott maailmakongressile koos Ergo Metslaga seoses võistlustega. Mina ilmselt lähen mingi aeg randa jaa vaatan lihtsalt ringi. Õnneks on ka Julia ja Aleksandra siin seega ei pea ma üksi ringiliiklema.

Mu väike päiksekiir!!

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Muudetud kasutaja AmaniKiivikas poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii natuke omaltpoolt ka mõtteid, mis siis vahepeal toimunud on. Eile oli suht tihe päev, sest kohe hommikul osalesime Ergo Metslaga Maailmakongressil, sealt huvitavamad osad pani Peep juba piltidena ka välja, see puudutab järgmise aasta võistluskalendrit ja erinevaid muudatusi, mis plaanis. Omaltpoolt autasustasime juubelimedalitega silmapaistvaid inimesi, kes tähtsat rolli mänginud viimase 50 aasta jooksul. EKFL teenetemedali said: IFBB President Dr. Rafael Santonja, IFBB peakohtunik Pawel Filleborn ja Natalia Nazarenko, suuresti tänu kellele on meil täna fitness ja kõik need fitnessi medalid, mis toodud viimase 10 aasta jooksul.

 

Niipea kui ametlik osa läbi, riietusin ümber sportlaseks ja hakkasin kaalu võtma. Kõrvalasuva hotelli fuajees on olemas pagasi kaalumiseks mõeldud kaal ja kasutasime Raigoga seda juba eelmisel aastal kui puudus võimalus kontrollkaalu kasutada...:D. Peale minnes näitas 88,4 kilo so +3,5 kilo....no mis seal ikka 2 tunniga teeb selle ilusasti ära ja nii ka oli 2 särki + 2 dressikat ja 2 paari pükse ja tuld...:D. 2 tunniga olin kontrollkaalul 85,4 kilo, peale seda võtsin järjekorra numbri (eelmine aasta toimus regamine elavas järjekorras ja see kiskus juba kalkuseks ära araablastega...), sedakorda olid korraldajad teinud muudatuse ja pannud välja järjekorranumbrid nagu pangas ja asi oli rahulik. Ma pidin päris pikalt ootama ja siis selgus, et see numbrilugeja oli veel katki ka läinud....:D midagi hullu oli üks viimastest, kes kaalupeal käis ja seal näitasid numbrid 84,5 kilo so praktiliselt -4 kilo...arvan ,et natuke näitasid kaalud ka erinevalt, kuid peaasi ,et kindlalt sees. Peale seda jõin kõigepealt BCAA + Vitargo, sisuliselt pool tundi hiljem juba korralik tavatoit. Tänaseks kui ka hommikusöök on söödud, tunnen, et energiavarud on ilusasti taastatud ja minupärast võib kohe lavale minna...kuid sinna saan täpselt 24 tunni pärast. Täna hakkan panema baasgrimmi, et krunt all oleks ja homme hommikul viimistlus. Hea on see, et võistluspaik asub täpselt hotellist üle tee minna, so suht mugav saab hotellis grimmida ja vajadusel kui peaks olema, siis isegi finaaliks saab vahepeal dušši all ära käia ja uue grimmi vajadusel peale panna. Eelmisel aastal lagunes finaaliks juba grimm ära, seega sel aastal kui antakse võimalus, siis paneksin kohe uue peale. Oma kaalu mehi ma ei ole näinud, osad tundsin piltide järgi ära, kuid see ei tle ka midagi eks homme juba lava taga näeb, kes - mis vormis on. Enda enestunne ja vorm ka väga hea, seega sinna see tulemus kindlasti ei jää...:D

 

14884655_1307457469325414_26850581439283

 

14915661_1307226386015189_26712830528677

 

14908417_1307490839322077_12430445930498

 

 

14963335_1307802825957545_89730009393344

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal on olnud üksjagu seiklemist ja mõtetete kogumist ja seis on selline, et hooaeg ei ole veel läbi....:D. Peale edukat MM etteastet, mille lõpetasin karjääri kõrgema 4. kohaga tundisn, et I -le on täpp veel panemata ja võtsin vastu otsuse kaasa lüüa järgmisel nädalavahetusel toimuval Amateur Olympial San Marinos (sõidame koos Kaspar Tõnissoniga) ja see on mul selle aasta 15. võistlus, sama palju tuli ka eelmisel aastal....:D. Vahepeal lasin nädala lõdvemalt kui käisin koonidst toetamas Poolas ja tähelepanelikum fitnessi uudiste lugeja teab, et see oli ka edukaim MM meie 50 kulturismiajaloo jooksul, kolm kulda ühelt MM ei ole varem tulnud! Emotsioon oli võimas ja selliste hetkede nimel tasub elada! Kogu koondis tegi tegelikult väga hea etteaste ja väga lähedale jõuti finaalidele ja kaks sportlast lisaks veel finaalis, Helena ja Jane.

Vahepealsesse perioodi on jäänu palju tele ja raadiosaadetes käismis http://vikerraadio.err.ee/v/spordipyhapaev/saated/e22f3c6d-00a8-4322-951c-62e8c0720e87/spordipuhapaev-ott-kiivikas-ja-saalihoki-mmja intervjuusid http://sport.err.ee/v/kulturism_fitness/d503acd8-e00d-42de-a5ae-58596a5d41ad/kulturist-ott-kiivikas-on-rahul-sellega-mida-peeglist-naeb, mis ühtlasi on päädinud sellega, et ma olen arvatud väärikalt 13 selle aasta parima sportlase nominendi sekka. Kuna parim sportlane saab kokku kolmest hääletusvoorust (spordiajakirjanikud, alaliidud ja rahvas), siis kõik kes tunnevad, et ma olen neile andnud sel aastal motivatsiooni, pannud neid uskuma, et on võimalik peale pikki aastate pikkust pingutust tippu jõuda või kellele on lihtsalt naeratus näole tulnud kui olen mõne tulemusega jälle hakkama saanud, siis saate anda oma panuse hääletusel, selleks klikkige siia: http://sport.postimees.ee/3914535/eesti-oluempiakomitee-aasta-sportlase-valimise-rahvahaeaeletus 

Kuna käesoleval aastal Olümpiaaladel suuri saavutusi ei ole, siis üldse teoreetiliselt on see üle pika aja koht, kus võib võita mitteolümpiaala sportlane (see oleks ajalooline sündmus ja loodan ,et muutuvas spordimaalilams, hakatakse üha rohkem ka mitteolümpiaalade sportlasi väärtustama). Naiste nominatsioonis ei tasuks ära unustada Kristina Koroljaki, kelle absoluutne maailmameistritiitilel on ka suur väärtus.

 

Mis veel, vahepeal tuli negatiivne dopingutest, mis sõnalises mõttes on teglikult positiivne...:D. Esimene veretst kulturismis meie 15 aasta pikkuses dopingutestimise ajaloos, tehtud koos uriinitestiga 6.oktoober (usun ,et piisav tõestus ka kõige skeptilisematele spordimeestele, kes siiani on minu puhtuses kahelnud). Teod räägivad, mitte jutt!;)

 

Trennides olen ka korralikult lõhkunud ja jõudu vaaatamata pikale dieedile pole suurt ära läinud, selle kinnituseks oli vahepeal tehtud kaldpinnal hantlite surumine 60kg x 10 ja seal veel väike varugi... so üks paremiad surumisi mida ma selle raskusega teinud olen. Video olemas ka minu insta kontol (olen seal suht aktiivne, so kes soovib olla paremini mu tegemistega kursis siis selleks on seal nupp follow....): https://www.instagram.com/ottkiivikas/

 

Üle tüki aja on tulemas ka nädalavahetus, kus ei pea ma kuskile ära sõitma - ausalt öeldes täitsa ootan, selge et see aeg kulub õpilastega kohtumiseks ja Team Kiivikas toimib edasi, rohkem saan keskenduda õpilastele kui viimane võistlus läbi on, kuid ka nädala sees on mul pidevalt nendega kohtumised. Aasta lõpus plaanis kindlasti ka Teami aastalõpetamine teha -sellest annan juba asjaosalistele teada.

 

15192684_1328568403880987_74642606097981

 

15134756_1326909974046830_33836787113614

 

 

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduseks ka midagi negatiivset :D muidu alati positiivne inimene :D AGA suureks eeskujuks kõigile, kes spordiga tegelevad! Kirega tehtav töö ning järjepidevus on edu võti!

Ilmselt oled juba neljapäeval 1.12 ära lennanud? Olen 1-2.12 pealinnas koolitusel, oleks meistriga koos trenni teinud ;) aga küll jõuab ka hiljem.

 

Edu teile San Marinos!

Muudetud kasutaja Kuido Jõgisalu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud Kuits! Ma olen 1. dets veel olemas, kuid suht tihe ärasõidu eelne päev ja mingit hullu lõhkumist enam nagunii ei ole, kuid sellele vaatamata oleks tore kohtuda ja kasvõi tuleviku plaanidest rääkida. Hoiame jooksvalt ühendust ja näen, et sul sujub ettevalmistus ilusasti....;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt nädal aega on jäänud hooaja viimase võistluseni ja olen kogemusi kasutades vormikõvera ilusasti õiges suunas keeranud ja kaal on tasapisi langenud, samas ei ole nö lopsakus kadunud ja nädala pärast usun ,et see kompakt toodab edu nagu on olnud kogu aasta. Enestunne jätkuvalt hea, mingit elu ja surma vahelist vaakumist ei ole ja ka selliseid väsinud päevi peab tunnistama, kus ei jaksa trenni teha ei ole sees olnud. Kogemused ja oskus vormi teha ja ajastada ja õigel ajal järgi anda on selle tulem.

 

Hetkeseis siis selline ja 6 päeva pärast kaalumine, kaal peab selle pildi pealt korra 2,5 kilo veel kaalumiseks maha minema, kuid see ei ole probleem teha.

15241264_1331851583552669_36980881358145

 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2 tundi tagasi, Reinart ütles:

Protokollid saadaval siin

 

Otile ilmselge võit!

Screen Shot 2016-12-05 at 09.26.27.png

 

Ai kurja- need olid nagu Itaalia lahtised meistrivõistlused- umbes 80% võistlejatest olid itaallased :-) Vägevad õnnesoovid Otile! 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aasta 2016 

Kevadhooaeg

Loaded Cup - Kulturism -90kg II koht 

Oslo GP - Kulturism -95kg I kohtABS I koht

Sweden GP - Kulturism -90kg I koht, ABS II koht

Eesti Karikavõistlused Kulturismis ja Fitnessis - Kõik mis võtta andis

Balti Matš - Kulturism I koht

Euroopa Meistrivõistlused - Kulturism -85kg I koht. EUROOPA MEISTER! 

Kevad 2016.jpg

 

Sügishooaeg

Baikal GP - kulturism avatud - VI koht 

Arnold Classic Europe - Kulturism -85kg II koht

EVLS Prague - Kulturism -90kg IV koht

Ben Weider Legacy Cup - Kulturism -90kg II koht 

Galintas Cup - Kulturism avatud - I koht

Vilnius Open Cup - Kulturism avatud - IV koht

Eesti Meistrivõistlused Kulturismis ja Fitnessis - Plats puhtaks 

Maailmameistrivõistlused kulturismis - Kulturism -85kg IV koht!!!

Mr. Olympia Amateur - Kulturism -85kg I koht! Amatööride Mr. OLYMPIA!

Sügis 1.jpg

Sügis 2.jpg

Tehke järgi !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan, et viimasest blogipostitusest on piisavalt aega möödas ja enne kui järgmine loominguline paus tuleb teen postituse ära. Pole saladus, et möödunud aasta oli üliedukas igas mõttes, nii eraelus kui spordis ja alanud aastale ei jää muud üle soovida kui natuke ületada möödunut....:D. Detsember oli nagu teil enamusel täistipitud vastuvõtte ja sünnipäevi, nimelt lähisugulastel enamuses on sünnipev just aastavahetusel - so nädalas mingi 5 sünnipäeva....:D lõpuks hakkab tervisele kui tagasihoidlikult öelda. Suurematest kordaminekutest jäävad detsembrit veel meenutama Tallinna parima sportlase tiitel (vaieldamatult on see suurim tunnustus laiemalt spordis, mille au osaliseks olen saanud, sest meessportlase nominatsioonis konkureerisin sellise raskekahurväega nagu: Kanter, Kupper, Seim, Nabi...) ja õnnestus võita. Kindlasti pani see suuremad ootused ka aasta parima sportlase valmisel, kuid peale spordiajakirjanike poolt saadud 6. kohta ei pannud seal suuremaid ootusi ja lõpuks platseerusingi 6.kohale, mis on tegelikult mitte olümpiaala sportlase jaoks supertulemus. EKFL aastasportlase tiitel ei tulnud üllatusena, kuigi seal on ka igal aastal olnud meil väärikaid kandidaate. Paar päeva tagasi helistati Kultuurkapitalist ja öeldi, et mulle on eraldatud KULKA aastapreemia, so see tuli küll positiivse üllatusena. Lõpuks peale 20 aastat on ka minu tegemisi märgatud ja neid ka hinnatud!

 

Trennide osas olen alustanud ettevalmistust kevadeks ja juba on seljataga ka esimesed rasked trennid ja iga kord on huvitav tõdeda, et ka peale trennipausi ei ole jõunäitajatega midagi hullu juhtunud. Nii tegin viimane rinnatrenn kaldpinnal hantlite surumisi 65 kg 9 kordust, mis kindlasti üks parimaid sooritusi nii raskete hantlitega. Kui vähegi tervis lubab, siis proovin enne uut dieeti ära ka 75 hantlid ja 5 kordust nendega oleks reaalne eesmärk. Täna tegin tugeva seljatrenni koos õpilase Raigo Kuusnõmmega ja väga mõnus oli ülle tüki aja koos tugeva kaaslasega toimetada. Raiksil vaja ka uut hingamist ja nüüd kus ta uues avatud Tallink tennisekeskuses jõusaalitreener, siis on tal ka rohkem aega treeninguteks! Kui keegi soovib tugevaid trenne ja head treenerit, siis võtke Raigoga ühendust, leiate fb. Enda kevadhooaja peaeesmärk on euroopa meistrivõistlused ja enne seda kindlasti mõned kontrollstardid, kuid mis täpselt ei ole veel otsustanud.

 

Team Kiivikas elab samuti omasoodu elu, osa vanu tegijaid on lahkunud erinevatel põhjustel, kuid osa ka juurde tulnud, seega need kellel huvi - nendega ikka tegelen ja sel aastal peaks päris suur osa ka Teamiliikmetest lavalaudadel jõudma. Loodetavasti suudavad paljud õpialsed näidata eelkõige arengut enda jaoks ja see omakorda tagab ka head tulemused. Selles suhtes on mul vedanud, et olen Teami saanud palju tõsiseid tegijaid, kes on keskendunud eesmärkide püstitamisele ja nendeni jõudmiseni. Kindlasti kuulete teami tegemistest varsti veel.

 

Muudest tegemistest olen valmis saanud oma kodulehe otikoolitused.ee ja koolitamine on mind ammu võlunud ja nüüd kus on nii kogemusi kui tulemusi, on aeg neid inimestele edasi anda. Koolitan nii organisatsioone, firmasid kui spordialaliite ja alati annab läbi rääkida teemade ja aegade osas ja paluda endale sobiv ettekanne teha, sest ampluaa on lai: toitumine, treening, motivatsioon ,eesmärkide püstitamine jne. Seega kui koolitused pakuvad sulle või sinu kollektiivile huvi, siis võid minuga ühendust võtta ottkiivikas@gmail.com

 

Fullscreen capture 8.01.2017 173420.jpg

 

Fullscreen capture 8.01.2017 213842.jpg

 

Homme kusjuures teen TASUTA vebinari Eduakadeemias, selle ürituse ja sinna registreerida saate siit: https://www.facebook.com/events/1538521036163406/

 

Fullscreen capture 8.01.2017 214437.jpg

 

Juba nelja päeva pärast olen sõitmas USA -sse täpsemalt Los Angeles ja see on mu sünnipääevakink äsja 15. aastaseks saanud tütrele Amanile. Plaan, siis külastada kuulsat Goldś Gymi ja teha koos trenni ning natuke puhata "pidustustest" ja keskenduda uuesti trennidele.

 

Huvitavaid projekte tuleb ka uksest ja aknast sisse, valmis sai Uus Valio proteiinijogurtite sari ja selle uued maitsed on külle uus tase! Kes ei ole veel proovinud, siis soovitan soojalt! Ammiga testisime ja no kõik kolm uut maitset olid super: massika, ahjuõnua ja karamelli.;)

 

15894555_1393568244047669_82881520206871

 

Ühe uue telereklaami võtted lõppesid just laupäeval ja seal oli mul vahva roll mängida koos Märt Piusiga, kes on mind varem ka korduvalt koos parodeerinud ja nüüd õnnestus meil koos mängida COOP kaubandusketi uues kampaanias "Osta jõuliselt" :D See huumor peaks jõudma telerite ekraanidele veebruaris - loodan ,et meeldib ja seal on mitu erinevat šketši tulemas, seega sovoitan vaadata...

 

Kasutaja Ott Kiivikas foto.

 

Oma tegemisi kajastan ka operatiivsemalt FB: https://www.facebook.com/ott.kiivikas

Instagrammis: https://www.instagram.com/ottkiivikas/

Toidulisandid: http://fitshop.fitness.ee/

 

 

 

 

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3. osa Gold´s Gymi külastus

 

 

 

4. osa (part two) Gold´s Gymis

 

 

 

5. osa Kõhulihaste eri kodustes tingimustes

 

 

6. osa "Toidueri " valmistame maitsvat hommikusööki

 

 

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

7. osa Training Camp L.A.Fitnessis on nüüd vaatamiseks valmis, sedakorda anname valu rinnale ja käiku lähevad saali suuremad hantlid ja ja plokid pannakse põhja...:D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduseks ka treeneritööst, eile olin õpilastega trennis ja kevadhooajaks käib korralik "lõhkumine" :D. Tüdrukud on tublid ja tööd ei karda.

 

Siin siis video nende seljatrennist, et aimu saaksite mida ja kuidas teeme.

 

 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oioi kui pikka aega ei ole postitanud ja lausa piinlik sellepärast!;) Kokkuvõtta vist ei olegi vahepealset aega mõtet, sest sellest võiks eraldi raamatu kirjutada....:D. Etterutates olgu öeldud, et eluloo raamat ka ilmub õige pea ja 1.dets on selle esitlus Viru Rahvaraamatus ja huvilised on loomulikult kõik oodatud. Olen proovinud seal rääkida palju asju, mis erinevatel põhjustel ka ajaleheveergudele pole jõudnud ja lõbusat lugemist peaks olema seal igale maitsele, sest 154 võistluse jooksul on juhtunud nii mõndagi.

 

Käesolevat hooaega olen mõnes mõttes võtnud kui vahehooaega, sest kes kursis on, teab et kaotati ära -85kg kategooria, mis omakorda tähendab seda, et võistlen raskemas masinaklassis ja see omakorda viitab ka suuremale lihasmassi osakaalule. Seega tegin ka ettevalmistuse teistmoodi, läksin kaaaluga üles kuni 96 kiloni ja hakkasin juuli lõpust tasapisi alla tulema lootuses, et jääb kiloke rohkem liha luudepeale, kas see ka nii on seda näitavad kaks tulevast MM - i kuhu oma tippvormi sihin. Kaks just seepärast, et saan esmakordselt teha kaasa ka masters vanuserühmas ja see tähendab omakorda topelt tiitlivõistlusi sel aasta. Kevdel mäletatavasti sain -90kg 7.koha ja mastersis pronksi EM -l. Suuresti rikkus ettevalmistuse vahetult 17 päeva enne EM -saadud rätsepalihase vigastus, mis nüüdseks on õnneks ammu taastunud. Praeguse ettevalmistuse käigus ei plaaninudki teha niipalju kontrollvõistlusi kui varasematel aastatel ja oli plaanis vaid EMV enne MM -i, kuid nädalapäevad tagasi pakuti võimalust Ukraina sõprade poolt ja otsustasin osaleda Ternopol Cupil. Kuna kogu sõit maksti kinni, nii lennud kui elamised - sest eks sportlik tase on jõudnud juba sinna, et turniiri korraldajad sellistel juhtudel ka juba kulud konpenseerivad,siis otsustasin pakkumise vastu võtta. Läksin kohale ilma suuremate ootsusteta, sest isegi ei teadnud, kes kohale tulevad ja nagu selgus, et seltskond oli vägev: 5 varasemat euroopa meistrit ja absoluutkategooria, kus väiksem mees 80 kilo (ca 160cm pikk seejuures) ja pikim ja suurim 193 cm ja 123 kilo võistluskaaluga, seejuures enamus 100 + kilo. Sellistel juhtudel on ka tulemus loterii, so kohtunikud hindavad kas massi või siis reljeefi. Kuna vormi mõttes nägin, et olin pigem seal esimese otsa mees kuivuse osas, siis vaatasin ,e tõnne korral saab võistleda küll, kuid nagu selgus eelistati ikka rohkem massi ja esimese otsa riisusid enamasti raskekaallased, erandine Venemaa kahekordne absoluutne meister Koljasnikov (90 kilo 168cm) kes oli nii head proportsioonide kui vormiga. Sellises konkurentsis võisltused tulevad tegelikult sportlasele kasuks ja panevad sind ennast ka veelgi paremaks saamise nimel pingutama. Seega võtan seda käiku kui head kogemust.

 

59e71b8377ebc_Ternopolcup2017.jpg.295039018094dd2f18ce7755929a25e9.jpg


Muudest tegemistest ka natuke, suure osa on võtnud ka igapäeva tegemistest koolitused ja osalemine erinevates noorteprojektides. Nii olin septembris spordinädala patroon koos Gerd Kanteri ja Jüri Tammega ja sai käidud noortele tegemas motivatsiooniloenguid eneseusu teemadel. Üldse on koolitustellimusi üha rohkem ja vajadus koolitamise järele suur ,eriti juba ka lihtsalt firmakollektiivides, kes soovivad, et nende töötajad oleksid tervemad. Sellistel juhtudel olengi teinud "Tervisliku eluviisi" loenguid. Kel huvi saab koolitustega tutvuda minu koolituste kodulehel: otikoolitused.ee

 

Huvitavatest muudest projektidest oli vahva võtta osa "Tähtede hõbelusikas" saatest, kus siis koos teiste erinevate tuntud inimestega: Mihkel Raud, Yana Toom, Liis Lemsalu ja Joosep Järvesaar, käisime mööda Eesti erinevaid tipprestorane ja valmistasime süüa, mida siis kohtunikud hindasid. Eeter on igal reedel kell 21.00 TV3 -s. See on pärsi humoorikas kokasaade, kes ei ole muidu kokasaate jälgija, siis seda soovitan kindlaasti vaadata, nalja saab seal üksjagu.

 

59e71d4508f59_h_belusikas_072.thumb.JPG.f7de770ccdcd7801d37d90b36cd59141.JPG

 

 

59e71db3be649_h_belusikas_043.thumb.JPG.1d6db56fe65808085811c11d92fb621f.JPG

 

Samuti oli huvitav osalemine rehvireklaamis, praegu peaks see jooksma ka erinevatel linnaekraanidel. Mõtteaineks ka neile, kes veel suvekummidega sõidavad, et varsti on aeg talverehvid alla panna.;)

 

59e71e10f25b2_RehvidOtt6.thumb.jpg.773e7643ae3fb1c8bf955bd462051070.jpg

 

Arvan ,et esimese korra kohta aitab ja proovin nüüd ikka tihedamalt postitada kui kord 9 kuu jooksul......:D

 

Oma tegemisi kajastan ka operatiivsemalt FB: https://www.facebook.com/ott.kiivikas

Instagrammis: https://www.instagram.com/ottkiivikas/

Toidulisandid: http://fitshop.fitness.ee/

Koolitused: https://otikoolitused.ee/
 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et blogipidamises hakkab tekkima juba mingi teatud regulaarsus.:D Vaatamiste statistika põhjal tundub, et huvi minu tegemiste vastu on, sest viimast blogipostitust on vaadatud üle 4000 korra, mis on päris tubli saavutus. Mis siis sel korral? Võistluseelne nädal on käimas ja ehk oleks mõistlik anda natuke näpunäiteid neile, kes alles esimesi samme lavalaudadel teevad. Kipub olema nii, et sõltumata sellest, milline see ettevaalmistuse kulg on olnud, proovitakse just selle viimase nädalaga teha veel pehmelt öeldes imet....;) Tõsi ta on, et kui ettevalmistus ei ole sujunud, võib teha mõningast imet, kuid seda tegemata jäänud tööd, mis ei ole kas õnnestunud eelneva 3-6 kuu jooksul oleks naiivne loota tagasi teha viimase nädalaga, mis ajalist suhet mõistes on 1/12 või 1/24 kogu ettevalmistuse protsessist. Millele siis tähelepanu juhtida? Neil kellel on hästi läinudj a eelkõige rasvast loe "pekist" on õnnestunud vabaneda, neil ei ole mõtet liigselt viimane nädal stressata ja proovida midagi kardinaalsselt pea - peale pöörata,sest selle tulem võib olla see, et rikute kogu edukate ettevalmistuse. Pean silmas ärge totaalselt kukkuge laadima ja samas ärge hakake ka liigselt mängima soolja ja veega, see võib tuua positiivse tulemuse, kuid esmakordsel proovimisel ka vastupidises suunas soovitud tulemuse vormi halvenemise mõttes. Tehke nii nagu te teinud olete ja parem enestunde ja teatud laetuse tekkeks võib piisata ka juba see kui lisate toiduratsiooni 100 - 200 gr süsivesikuid lisaks. Neile, kes soovivad oma vormi paaranda, neile ma mingit laadimist lõpus ei soovita, sest mida udusem on pilt, seda suurema tõenäosusega see veel udusemaks läheb, seal võib proovida lihtsalt soola väljalülitmist toiduratsioonist neljapäevast alates kuni võistluseni (kindlasti oleks mõistlik lähenduses hoida soola, sest krampide tekke oht suureneb tunduvalt). Tulem võib olla see, et suudate lihtsalt vedeliku arvelt 1-2 kilo kaalu väehendada ja pilt muutub seeläbi teravamaks ja nahk õhemaks. Neile, kes juba minimaalse soola või soolata toidu peal istunud pikemalt (millest ma üldjuhul aru ei saa miks see vajalik ettevalmistuse varajases staadiumis on) ei ole sealt enam lisaeffekti lõpus võtta ja see ei anna enam mingit tulemust.

 

Natuke psüholoogilist poolt ka. Mõned päevad enne võistlusi tavaliselt hakkab ilmuma vormipilte, eriti neilt, kes tunnevad, et nad on enda arvates heas vormis, selle mõte on ühtlasi nö "hirmutada" ka kaasvõistlejaid, pannes neid tundma ennast juba ette kaotajatena....:D Olen seda isegi oma elus teinud ja saanud ka teiste poolt tunda. Suures plaanis võib öelda, et enamjaolt need võistlustulemust ei mõjuta, so inimesed kes teevad endast pumbatult heas valguses pildid ei näe võistlustel lavataga ega ka lavapeal võib - olla pooltki nii vägevad välja kui mitme filtri alt läbi käinud fotol....:D. Seega ärge laske ennast sellest segada, keskenduge oma tegemistele ja mõelge eelkõige sellele, mida ja kuidas ise hästi teha ja särada just sel õigel päeval ja õigel ajal laval, ülejäänud ei maksa mitte midagi....:D

 

Loodan ,et kirjutsisest on kellelegi abi ja loomulikult võib blogisse esitada nii küsimusi kui kommenteerida kui tunnete, et see peaks vajalikuks osutuma.

 

Üks asi veel õues on põhimõtteliselt talv käes ja et ohutult liigelda, pange oma autole talverehvid alla ja sõitke turvaliselt, eriti need, kes kaugelt tulevad võistlema!

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MM tehtud ja mis siis kokkuvõttes öelda. Kindlasti läksin enamat püüdma ja selles osas ei saa kuidagi tulemusega rahul olla, kuid kui vaadata, et kes ettepoole jäid, siis selles osas ei ole mul midagi endale ette heita. Kaks esimest meest olnuks tänase taseme juures püüdmatud, kuid järgmised kolm on mehed, keda heal päeval võin võita ja nii näiteks pronksi saanud Alzeerlast edestasin eelmise aasta Arnold Classicul, viienda koha mehele ei kaotanud punktidega palju, st. finaalis sain nö lähemale kui eelvõistlusel ja see samuti Alzeerlane oli selle aasta Arnold Classicu hõbe -90kg 40 mehe konkurentsis ja varem korduvalt nii Olympial kui MM medalil olnud. Nüüd kui uuesti on -85 kilo kat tagasi saan järgmiseks aastaks juba paberil teistsuguse plaani teha ja põhivahe on see, et hooajaväliselt ei saa kaalu enam nii üles lasta ja pole vaja ka. Piisab kuni 90 - 91 kilo ja sealt on hea hakata vormi tegema. Kategooria võitja oli ka kõva, sest platseerus absoluudi valimistel Iraani kolli järel teiseks, kaotades sellele, vaid 1 punktiga. Me juhuslikult seisime ka numbriliselt kõrvuti 157 ja 158 nr. seega pole just ka kõige parem paariline...:D küljepoosid vaatasin võrdlusi isegi võitsin, kuid eest eriti olid araablased klass omaette.

 

Teised meie võistlejad esinesid oma hetkevõimete kohaselt. Ramil kahjuks poolfinaali ei saanud, olles seejuures jätkuvalt väga heas vormis. Kuid pühiline, mis pika rivi puhul, et edasi saada puudu jäi oli eelkõige laius (kuna enamus aega seistakse lihtsalt vabaseisus, siis kui kõrval on ikka oluliselt laiemate raamidega mehed, kipubki nii olema, et kui poose teha saaks oleks ehk tõenäosus edasi saada, kuid kui palju kohti pannakse kohe vabaseisu baasil, eriti eliminatsiooni voorus, siis on keeruline kohe seisuga silma jääda). Kindlasti Ramil jätkab ja usun ,et ta on kõrgemateks kohtadeks ka suuteline, lisaks on meeletu kaaluvaru. Egert on teinud korraliku arengu ja ainuke asi, mis minuarvates puudu jäi oli ikka korralik terav kõht - meeste rannafitnessis on see A ja O ilma selleta pole seal midagi teha! Seega, kes tahavad sellel alal edu saavutada, siis alustage oma trenne kõhu treenimisega. Natuke teravam vorm ka ja ütlen, et kohtades ei räägi me siis 1-2 kohast vaid sinna finaali piirile liikumisest.

 

Pikalt ei ole aega puhata, sest hooaja viimane võistlus on juba eeloleval nädalavahetusel Rumeenias. Juuniorite ja veteranide MM. Kokku on meil 8 võistlejat võistlules. Paljude jaoks on see suurvõistluse debüüt, kogenumad oleme mina ja Esta, kes varem korduvalt tiitlivõistlustel osalenud. Osalejate nimekirjad on pikad ja raske on prognoosida, kes kuhu platseerub ja eks seda näitab aeg. Mul on endal ka raske oma tulemust prognoosida, sest see on esimene masters MM, seega elame - näeme. Juuniorites on varasema tulemuse põhjal kindlasti heaks tulemuseks valmis Arida, loodan, et ka Julia saadab midagi rohekmat korda. Poisid usun ,et saavad esimesed ristsed ja peaasi on vorm lavale viia. Soovin kõigile võistlejatel edu ja eks ma kohapeal aitan ka ise kõiki niipalju kui võimalik.

 

Homme hommikul stardime siis 7 lennuga ja otseülekannet saavad ka kõik loodetavasti vaadata, link siis juba vastavas teemas.

Ott MM 2017 2.jpg

Ott MM 2017 12.jpg

Ott MM 2017 13.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hooajale sai pandud ilus punkt! MM medal on lõpuks käes, peale 19 katset. Natukene kogu võistlusest endast ka. Asi algas peale suhteliselt segaselt, sest selgus, et võistlejaid ja delegaate on saabunud kohale planeeritust oluliselt rohkem ja pole neid kuhugi majutada....nii hakati väikeses linnas Bistritia kõikvõimalik öömajasid otsima ja kui sealt otsa sai, siis ümberasuvatesse küladesse. Meie sattusime ca 26 km kaugusele, olgu öeldud, et paljud olid veel kaugemal võistluspaigast ja kulus sõiduks bussiga ca 45-60 min. Segasem asja juures oligi tegelikult see, et bussigraafikut ei olnud mõtet vaadata, sest see lihtdalt ei kehtinud. Üldse on seal kellatundmisega raskusi ja meie esimene soov oli korraldada kohalikele "kellakoolitus"...:D. Meie sattusime elama väikesesse hotelli Costitsas. Alguses arvasime, et kindlasti mingi urgas, kuid kohapeal selgus, et täitsa viisakas, lisaks anti korralikult süüa, täpselt seda mida soovisime. Hubasemaks tegi olemise see, et olime oma Eesti tiimiga seal ainsad, lisaks veel üks Egiptuse rannafitnessist, muidu oli maja tühi. Enamuse ajast sõitsime taksoga, sest bussi peale nagu kirjutasin loota ei saanud. Samas saime ka aru ,et ega me puhkama läinud ikka võistlema.

 

Mis tegi olukorra väga mõnusaks oli meie seltskond, kuidagi hästi sõbralik ja abivalmis. Kindlasti on seda ka varem korduvalt olnud, kuid vahest on meeskond liiga suur ja paratamatult ei suuda kõigiga lävida, kuid nüüd olime kokku 9 - kesi ja siis sai mõnusalt kokku hoida ja nii ühiselt kaasa elada - finaal oli eriti võimas, kui lavale läksin, kogu tiim tuli kannustama lippudega ja nagu kuulsin saime korralikult ka telepilti. ;) See oli võimas tunne olla laval, kui on selline toetajaskond. Minu siiras tänu!

Vastased olid päris kõvad, poolakas, kes võitis oli kevadine euroopa absoluutne meister mastersites ja muidu raskekaalu mees - 100kg, nüüd pigistas -90 ja tõesti vääris võitu. Nagu protokollist selgub jagasin hõbemedalit peale eelvõistlust koos ukrainlasega, kellele olin kaotanud ka Ternopol cupil Ukrainas, kuid tema oli võidetav mees....seekord veel pääses 1 punktiga. Enesetunne oli veel paarem mul kui nädal tagasi Benidormis. Mis paremini joonistasid olid jalad ees, reaalselt oli parem separatsioon. Seekord soola välja ei võtnud, Benidormis seda tegin, mis võis muuta tol korral pildi teravamaks, kuid sellist pumbatust ei tundnud nagu nüüd, lisaks olis tänu soolale ka sooned paremini väljas. Võistlussaal ise oli megapalav, juba ilma lavale minemata, lavataga sama lugu vähe ruumii, palju võistlejaid ja õhku pole, kuid saime hakkama, tingimused kõigile ühesugused. Seega sain kohe esimese väljakutse baasilt aru, kui meid kolmekesi seisma kõrvale saadeti ,et medal on käes ja siis oli ka pingevabam võistleda, küsimus oli vaid, mis värvis ja tean ,et olen tulen ka ükspäev maailmameistriks! Järgmine aasta uus võimalus.

 

Kogu koondis võistles vastavalt oma võimetele ja kui vaatasin ka võistlust eest, siis kõik said tulemuse sinna kuhu oleksin ka ise saalist vaadates nad paigutanud. Jana võistlust ma ei näinud, kuid temal oli ka kõige pikem kategooria, seega seda ei oska ma kommenteerida. Arida oli lähedal medalile ja natuke jäi puudu - samuti väga kõva kategooria oli. Kokkuvõtteks võib öelda, et oli väga meeldejääv käik ja tore, et Mikk oma kaameraga, selle ka linti sai - on mida vaadata aestetic youtube kanalil:

 

Lisan siia ka mõned võistluspildid:

 

5a0d4685183f8_ottmmpronks11.jpg.cf7def0567b325826d47315f099e6f65.jpg

 

5a0d469e5590d_ottmmpronks12.jpg.a8defcefab6e5e90bdfdabca0841fff4.jpg

 

5a0d46b294233_ottmmpronks15.jpg.1756aa3f320327ea423d3d4228a98aed.jpg

 

5a0d46c52cf4a_ottmmpronks14.jpg.69d42c1c5d1b9a3f21dafbec5d989b91.jpg

 

5a0d46dfdb061_ottmmpronks19.jpg.4b4757a82d4963e51078d39b248cb5cb.jpg

 

5a0d47081e076_ottmmpronksvabakava7.thumb.jpg.617ab698b521c10e949de61764bc2d16.jpg

 

5a0d4734c0f6c_ottmmpronksvabakava.thumb.jpg.2601745d3fe152609460f3a8921d5043.jpg

 

5a0d47566deb1_ottmmpronksautasustamine2.jpg.47528c3f8d2bf0bec7f8fd8029a1ebd2.jpg

 

5a0d476a0499a_ottmmpronksautasustamine3.jpg.5b73e7ca2b04673a709278cdd53f58e1.jpg

 

 

 

Suur asi, mis kohe ilmub on minu elulooraamat "Visa hing". 1. detsember on Viru Keskuse Rahva Raamatus selle esmaesitlus algusega kell 18.00 ja hetkel on seda kuni 19. novembrini võimalus soodsuhinnaga ettetellida meie veebipoest: http://fitshop.fitness.ee/raamatud/0/readmore/2170/Visa-Hing-Ott-Kiivikas/?_ga=2.111400964.1815371703.1510737437-165653978.1466958332 

 

Facebook_828x315px.thumb.jpg.778fee41427b00e07c2bc162aa85998c.jpg

 

Raamat ütlen kohe ära ei ole igav faktikogum, vaid mõnus jutustus, minu enda silmade läbi. Loomulikult on oma lugusid ja minuga seotust rääkinud paljud inimesed, kes kindlasti sealt ka äratundmisvõimalust erinevates episoodides leiavad. Kirjeldan kuidas mu sportlastee on kulgenud ja kes ja kuidas seda mõjutanud on. Lisaks loomulikult palju naljakaid lugusid, mis võistlustel on juhtunud. Nagu sealt selgub ei olegi see kulturism üks "mõttetu ja igav" spordiala ja ka selle tegijad võivad olla väga värvikad kujud.....:D.  Väike lõik ilmuvast raamatust:

 

Poweri higist haisev keldrisaal oli minu Eedeni aed. Ehkki ma ei teadnud, kuidas õigesti lihaseid ehitada, milliseid raskusi ja treeningharjutusi selleks valida, toitumisest rääkimata.

Lugesin vähestest ajakirjadest ja raamatutest etteantud plaane ja trennikirjeldusi, kuid ma ei osanud neid endale sobivaks kohandada. Ma ei osanud arvestada oma keha ja organismi eripäradega. Ma isegi ei teadnud, et sellega peab üldse arvestama.

Küllap vaatasid vanemad ja kogenumad jõusaalis käijad minu metsikut rassimist muigega, mõni ehk isegi haletsevalt või veel hullem, õudusega, nähes ette, kuidas see kõik lõpeb.

Minu trennipiibliks oli J. Susi, Oleg Andla ja Viljar Suitsevi raamat „Kulturism kõigile“, mille kaanel ilutses uhkete musklitega hiiglasliku Indrek Otsuse pilt. Lugesin selle liialdamata otsast lõpuni sada korda läbi. Raamat nägi välja nagu tunde potis keedetud kapsas – hall, luitunud ja räbal. Kuid see oli minu pühakiri ja kuigi ma pidasin välimust väga tähtsaks, oli see vana ja räsitud teos mulle väga kallis.

Raamatus juhendati algajaid atleete toituma ja treenima, kuid minu õnnetuseks kõrvutati seal algaja treeningukava maailma tippude tipu Arnold Schwarzeneggeri plaaniga.

Nähtavasti ei osanud autorid ette näha, et kui kaks äärmust kõrvuti panna, on mõni agar debütant nii rumal, et hakkab kohe raskema kavaga tööle.

Minu hinnangul oli aga algajaile mõeldud plaan lahja, lihtlabane ja liiga kerge. Minust saab Arnold ja selleks vajan ka Arnoldi suuniseid! Tippkulturisti kava oli minusugusele noorele härjale nagu punane rätik.

Ma lõhkusin oma keha kuus korda nädalas just nagu Arnold. Kuigi mu lihased ja laias laastus terve mu organism tõrkus vastu, öeldes mulle valude, krampide ja tõmblustega, et midagi ma teen valesti. Aga ma ei kuulanud, sest teadsin, et ainult kõva tööga saab häid tulemusi.

Minu kindel usk ja teadmine oli, et tööd tuleb teha jõuga, mitte mõistusega!

Veel aastaid hiljemgi tegin ma sama vea minu treenereiks soostunud Indrek Otsuse ja Olev Annuse õpetussõnadega – nende soovitatud seeriahulgast tegin mina poole rohkem, sest arvasin, et antud ülesanne oli liiga kerge ja nad alahindavad mind.....

 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×