Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Mis kell trenni lähed?

Laksud peaksid hakkama orienteeruvalt 17 paiku 15 min siia sinna.... :D Kas sul on ka soov saada? ;) Kui jah siis ole platsis ja vaata kuidas mehed trenni teevad.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laksud peaksid hakkama orienteeruvalt 17 paiku 15 min siia sinna.... :D Kas sul on ka soov saada? ;) Kui jah siis ole platsis ja vaata kuidas mehed trenni teevad.... :D

No ma jõuan ilmselt 18.30 paiku, aga kuna mul on ka plaanis Samaka tõstesaabastest veel viimane kätte saada, siis ehk aitab üleüldise jalapäeva sünergia sellele kaasa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma jõuan ilmselt 18.30 paiku, aga kuna mul on ka plaanis Samaka tõstesaabastest veel viimane kätte saada, siis ehk aitab üleüldise jalapäeva sünergia sellele kaasa.

Kuniks me seal soojendame ja nagunii kükime kolmes eri harjutuses ühes ja samas bermuuda kolmnurgas, siis usun et saame olla moraalseks toeks, kaamera on ka kaasas kui peaks mingi ime sündima.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ets on väga visa, kui seni on Maestro tempole vastu pidanud, siis küll Ta saab ka edaspidi selle ülesandega hakkama :D

Ets on jah kandidaat järgmisele osale Die Hard.... :D Eks ta seal omal tasemel nokitseb, kuid näiteks viimases selja -biitsepsi treeningus tuli niipalju rekordeid (ta märgib neid punasega oma telefonimärkmiku), et ma palusin ta selle ümber nimetada "Punaseks " raamatuks - see kus haruldased liigid sees on.... :D . Ma pean küll ka talle pidevalt selgitama, mis on taastav trenn ja ta kuulab ka hästi ja ongi tõenäoliselt viimasel ajal, just selle arvelt vilja lõiganud, et purapäevadel lammutada.

Küll ma sealt Siim mõne peksupoisi veel leian... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna puhkepäev trennist, käisin Revalis saunas üle tüki aja väga mõnus oli, vaheldumisi külm soe nagu alati.

Küsiks, et miks see kasulik on, palju näinud, et teevad nii soe, külm, soe ,külm... Aitab karastada või mingi muu pluss ?

Aitäh

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks, et miks see kasulik on, palju näinud, et teevad nii soe, külm, soe ,külm... Aitab karastada või mingi muu pluss ?

Aitäh

Lühidalt ja lihtsalt öeldes kiirendab taastumist.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskab keegi soovitada , kas jõusaali kindaid peab pesema iga nädal, ostin just uued ja ei taha kohe neid ära rikkuda kindad muidu :Better Bodies randmesidemega . Ja kas neid võib pesumasinas pesta ?

Nahkkindaid ära pese, sest need rebenevad peale seda nagu paber... ;) . Võta kotist välja ,et haisema ei läheks on olemas ka desifitseerimisvahedeid, millega saab seda vältida.

Küsiks, et miks see kasulik on, palju näinud, et teevad nii soe, külm, soe ,külm... Aitab karastada või mingi muu pluss ?

Aitäh

Otseselt aktiviseerub verevarustus ja uute kapilaaride teke, kiireneb taastumine ja ka üldine immuniteet. Soovitan soojalt ja just puhkepäeval ,siis on sellel asjal taastva effekt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nahkkindaid ära pese, sest need rebenevad peale seda nagu paber... ;) . Võta kotist välja ,et haisema ei läheks on olemas ka desifitseerimisvahedeid, millega saab seda vältida.

Oskad ehk soovitada mingit desifitseeriisvahendid? :)

Muudetud kasutaja SanderLopatin poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu pealkiri ütleb ,siis vanas eas sab ehk jalad alla, vähemasti iga jalatrenn toimub raskuste osas edasiminek ja see näitab ,et süsteem toimib jätkuvalt.... ;)

Kuna eile juba sügelesin trenni, kuigi oli puhkepäev, siis see oli ka kohe märk, et taastumine on hea ja jalatrennis võib mingeid uusi numbreid oodata ja nii ka oli kolm harjutust ja kolm uut rekordit - algaja õnn.... :D

Alustasin kükist raw

100/8, 130/6, 150/6, 170/6 (kõik ilma vöö ja sidemeteta) ja viimane 195/4 see on ka parim tulemus kang ülal trapetsil, kui tegime kaks nädalat tagasi Raigoga, siis tuli selle tehnikaga sama raskusega 2 kordust, nüüd siis + 2 kordust ja usun ,et üks jäi veel varusse, seega teise tehnikaga kang allpool usun ,et on hetkel 195 -ga sees 7-8 kordust, mis kindlasti parim mis ma ilma sidemeteta teinud olen.

Hack

100/8, 130/6, 160/6, 190/5, 220/5 (Väike Peeter julgestas ja esimene kordus tuli nii kergelt, et ma arvasin ,et ta aitas... :D kuna ma tegemise aeg vaatan ülesse ja panen ka silmad kohati kinni, siis ei saanud aru kas aidati või tegin ise, kuid oli väga kerge, seda on ka videost näha) samuti uus raw rekord.

rinnalkükk

70/10, 100/6, 130/6 küik ilma vöö ja sidemeteta ja viimane 160/4 samuti 2 kordust rohkem kui nädal tagasi, selgelt parim rinnalkükk raw mis ma teinud olen. Tavaliselt panid sedemed siin +25 -30 kilo.

Katsed videos ja mis siin ikka lisada vaadake ise ;) ehk saate motivatsiooni... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Video pealt tundub tõesti huumor :D Jääb mulje nagu oleks midagi sissegi jäänud.

Aga ongi huumor... :D Kui tugev oled siis ei tunne ju... :D Järgmine kord on plaanis teha tavakükki rohkem kas sama raskusega või proovin vahelduseks 200 ja siis hackis liigume juba suure Siimu raskusteni ehk 230 mõned kordused ja rinnalkükis ehk 165 mõned kordused. Elame näeme, homme päeval olen ca 14 paiku Revalis, loodetavasti on seal kedagi, kes vajadusel aitab/julgestab, tean et SiimK saabub 15 paiku, siis saab teda kasutada, kuid ta kipub ka vahest julgestades magama jääma... :D ,Muideks sellega seoses meenus kohe juhtum täna kui sõitsin mööda Gonsiori tänavat ja peale Selverit, enne kui kanal algab on valgusfoor, seal jäi minu ette seisma väikebuss koos järelhaagisega, kohe kui peatus, muutus valgusfooris tuli roheliseks ja auto ei liigu paigast, ootasin, lasen signaali, midagi ei juhtu, ei ohutulesid ei midagi, lihtsalt seisab, lasen uuesti signaali - midagi...., ootan lasen uuesti signaali, midagi... :D Kuna seal on kitsas üherealine rada, siis panin autole ohutuled peale ja jalutasin autojuhini, see juba nägi ja tegi ukse lahti, küsisin ,et magama jäi või...? :D Vastas, et ei pannud tähele jah tuld.... :blink: ega ka kuulnud signaalitamist... :D Ikka uskumatuid vanasid võib linnavahelt leida... :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks olnud huvitav situatsioon, kui klassis istudes kuulen signaalitamist, vaatan aknast välja ja keda ma näen - Mentor jalutab keset autoteed ja tirib autodel uksi lahti :D aga kahjuks seda juba ei juhtu, sest Kadrioru Saksa Gümnaasium on nüüd remondis ja õpilastest tühi...

Paistab, et see süsteem töötab hetkel kõigil tõrgeteta v.a meie absoluutselt noorte ja juunioride Eesti meistril, kes on otsustanud ülikiires arengus väikese pausi teha, et mind järgi oodata. Tahan selle eest Siimu kohe kiita :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, see on huvitav, et sul koguaeg selline pura sees on. Toitumine ja puhkus on sul ju koguaeg paigas olnud. Ei tea kas tõesti need shockid ja blockid töötavad nii hästi või?

Kindlasti on ka see taastav tsükkel omal kohal asjade arengus. Saan ma õieti aru, et sul on 3 rasket trenni jutti, siis 1 vaba, siis 3 taastavat, siis 1 vaba ja siis jälle hakkab lammutamine pihta. See teeb siis 6 trenni 8 päeva jooksul. Ise ei jõuakski nii tihti saalis käia ja eelarve ei luba ka neid häid lisandeid kasutada.

Teine asi on see, et ma ei kestaks ka 3 rasket trenni jutti teha. Vahepeal olen peale jalatrenni nii kapsas, et järgmine päev ei tuleks kuskilt otsast normaalset rinna või jõutõmbe trenni.

Lisaks tundub kükis mu areng täiesti seiskunud, ükskõik mida ma teen. Teen nii kitsama jalgade asendiga kang kõrgel kükki, laiemat jõukükki, kastikükki kettidega. Aga areng on ikka mikroskoopiline. Surumine on enamvähem. 157,5 on pausiga ilusti võistlustel tehtud ja trennis on mustalt ka 167,5 üles vägistatud. Tõmbe lõppudega on ka probleeme, kolmevõistluse lõpuks kipiun ära väsima vist.

Aga muidu, keep up the good work.

Muudetud kasutaja rait83 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, see on huvitav, et sul koguaeg selline pura sees on. Toitumine ja puhkus on sul ju koguaeg paigas olnud. Ei tea kas tõesti need shockid ja blockid töötavad nii hästi või?

Kindlasti on ka see taastav tsükkel omal kohal asjade arengus. Saan ma õieti aru, et sul on 3 rasket trenni jutti, siis 1 vaba, siis 3 taastavat, siis 1 vaba ja siis jälle hakkab lammutamine pihta. See teeb siis 6 trenni 8 päeva jooksul. Ise ei jõuakski nii tihti saalis käia ja eelarve ei luba ka neid häid lisandeid kasutada.

Teine asi on see, et ma ei kestaks ka 3 rasket trenni jutti teha. Vahepeal olen peale jalatrenni nii kapsas, et järgmine päev ei tuleks kuskilt otsast normaalset rinna või jõutõmbe trenni.

Lisaks tundub kükis mu areng täiesti seiskunud, ükskõik mida ma teen. Teen nii kitsama jalgade asendiga kang kõrgel kükki, laiemat jõukükki, kastikükki kettidega. Aga areng on ikka mikroskoopiline. Surumine on enamvähem. 157,5 on pausiga ilusti võistlustel tehtud ja trennis on mustalt ka 167,5 üles vägistatud. Tõmbe lõppudega on ka probleeme, kolmevõistluse lõpuks kipiun ära väsima vist.

Aga muidu, keep up the good work.

Pakun, et su iga trenn on liiga viimase peale minek. Paugutad enda närvisüsteemi ühe päevaga nii läbi, et segab ka teiste lihaste treenimist. Trennide vahelised pausid muutuvad närvisüsteemi taastumise tõttu liiga pikaks, et stabiilset lihasmassi/jõu arengut näidata.

Ott jätab üldjuhul ikka korduse või kaks rauda, taastumist parandavad tema puhul nii see trenni järgne rulli kasutamine, saun ja regulaarsed masseerija juures käigud. Lisandid kindlasti annavad pisikese lükke aga vaevalt, et see A ja O oleks. Taastumise koha pealt on esmatähtis saada piisavalt toitaineid päeva peale. Väikese mõju lihasvalu vähendamisse ja taastumisse võib BCAA-de kasutamine trenni ajal anda küll - eriti kui tegu dieediga või selle piiri peal tiksumisega, mida kulturistid tihti teevad. Kuid lisand pole siinkohal ainuke valik.

Kui enne trenni tarbida suurem kogus valke siis tiksub sul ka tavatoidust BCAA-sid verre hea mitu, mitu tundi - seega, kui rahadega kitsas siis parem laksa vahetult enne trenni mingi liha/kala söök, või kohupiima vms. Teeb suht sama välja, mis mingi BCAA lisand taastumise koha pealt.

Üks valik ajapuuduse puhul oleks teha taastav treening näiteks Koduste vahenditega. Ei pea kuskile minema. Peamine eesmärk on anda lihastele mingitki koormust, et veri korralikult käima saada ning valgusünteesi stimuleerida. Eesmärk polegi mingeid rekordeid milleski teha.

Vuha kätekõverdusi, kehakaalu kükke ja muud sellist ning, kui standard jõusaali varustust kodus üldse pole siis orgunni raskuseid seljakotti, mõni veekanister hantliteks jms.

Kui aega tihedalt trennis käimiseks pole, kuid samas on selge, et hetkel saavad lihased liiga harva koormust, et areneda siis võib-olla peaksid mõtlema Full-Body trennidele näiteks üle-päeva. 3x nädalas käiksid saalis ja kokkuvõttes saaksid lihased isegi tihedamini koormust, kui Oti puhul.

Selge tagasiminek oleks vaja vastu võtta raskuste puhul - et mitte taastumisega ämbrisse astuda, seega Jõutõstjale vbl mitte parim lahendus, kulturismi koha pealt aga kindlasti täiesti reaalne valik. Tagasti "Old-school" treeningmeetodite juurde ning 50-ndate Kulturistide A ja O lähenemise poole. :)

Samas need 50-ndate kulturistid tegid sellise Full-body trennidega ka endale ulme Jõudu. Seega tegelt usun, et ka jõutõstja võib tegelt edukalt kasutada. Tuleb lihtsalt Ekstra eelistada baas-harjutusi. Igasugu isoleerivad tilu-lilud üldse enamuses kavast välja loopida.

Sest kui ikka 3x nädalas jõutõmmet, kükki ja surumist teha siis taipohh, kui iga lihas sinu kehas kasvama ei hakka. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Närvisüsteemi ülekoormust kahtlustan aegajalt ise ka. Eriti kuna vahepeal esineb ka uneprobleeme. Aga kuidas siis mõista seda, kui teistes asjades suudan ikka uusi marke teha aeg ajalt aga kükis on seda harva. Ise oskaks ainult teatud lihasgruppide ületreeningut kahtlustada ja alaselga, mis on harva värske ja taastunud mul. Kasutan küll pilatese rulli ja teen rippumist aga tundub, et teen seda liiga vähe. Trenn on 4 korda nädalas, aga tundub et viies kord kuluks ka ära igasuguse taastumise ja tilulilu asjade jaoks. See võiks sisaldada ka aeroobset.

Mis puudutab korduste varuks jätmist, siis seda tulebki teha aeg ajalt. Aga sa ei saa ju pidevalt kordusi varuks jätta, kui tahad rünnata maksimum raskusi või uusi seeria rekordeid teha. Ei saa ju pikalt trennis rekordeid teha nii, et koguaeg jääb varu. Teen eelmise trenni rekordi üle kas 1korduse või ainult 1 kiloga kasvõi, aga areng peab olema. A la 4x15-20 stiilis võib ka treenida aga nende tegelaste blogidest on näha ka kus nende jõunäitajad asuvad.

Full body trenni küll never ei hakka tegema. Veel on mõeldav alakeha ja ülakeha korraga ühel päeval, muud küll mitte.

Paljudel inimestel pole sellist luksust ja aega, et käia saalis taastavaid treeninguid tegemas. See on üldse vimasel ajal minu arust rohkem aktuaalseks muutunud teema. Aga kindlasti on sellel oma koht. Eelkõige peaks vaatama ikkagi, et toitumine ja puhkus on paigas, muidu kaotab ka see mõtte. Küsimus on nüüd selles, et kas see taasav treening on tõesti otseselt sõltuvuses raskuste suurenemisega trennist trenni. Et kui seda mitte teha, kas siis on areng aeglasem? Ja mis on taastav treening üleüldse? Kui ma niigi treenin teatud lihasgruppe 2x nädalas, 1 raskem teine kergem trenn, kas mul on siis veel kolmandaks mingit taastavat võimlemist ka vaja? See teine treening peaks juba idee järgi olemagi taastav treening, et nõrgemad lihasgrupid järgu tuleks.

Ja 3x nädalas kõiki põhitõsteid teha, ma ei tea kuhu see viia võiks. See on võimalk ainult siis, kui iga trenn pole raske.

Muudetud kasutaja rait83 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keeruline on kirjutada, mis täpselt võib viltu olla, selleks peaks tegelikult kõrvalt nägema kuidas inimene treenib ja siis saab minu jaoks nö pilt selgeks. Kui üldistada ,siis paljude jaoks on ikkagi probleemiks kaks asja, raskel päeval on intensiivsus paljudes seeriates liiga suur (ise lähen kolmes harjutuses kokku 3 seerias suutlikuseni ja kõik, st et lihasrühmale tuleb 8 päeva jooksul 3-4 vastavalt palju on harjutusi suutlikuni seeriat , ülejäänud on selge varuga) ja teine asi on ikka taastavast päevast vale arusaamine. See ei tähenda et seal peab magama, vaid kogu töö peab olema raskuse mõttes mitte üle 50% tavalisest tööraskusest, isegi vähem 30-40%, kuid seal teeb oma töö maht ja seeriate vaheline paus, mis on lühike. Näiteks kui kükin raskel päeval 200 kiloga, siis kergel päeval teen 4x12 90 kg ja kõik, see on niipalju kerge, et ma ei pea üldse närvisüsteemi koormama sellega mis peal on, lihtsalt vaheldumisi treeningpartneriga teeme ja paus ei ole pikem kui see , mis teisel mehel 10 küki tegemiseks läheb. Biitsepsit teen kergel päeval 8-10kg hantlitega ja õlale lendan 7 kilostega.... ;) . Kuid uskuge mind et lihastunnetus on seejuures selline , mis võimaldab seda, et järgmisel päeval isegi varuga tehes on lihased valusad ja valusamad kui näiteks täna peale eilset jalatrenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

taastav trenn peabki olema lühikeste pausidega ..tunned ,et suudad teha 30 sekundi pärast uuesti 15 kordust ...raskus peab õige olema ..muidu ei jõua nendes trennides lammutada kus peaks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päev jällegi märkamatult õhtus ja tugev trenn seljataga. Mingit imet ei sündinud, kuid edasiminek toimus kõigis põhilistes baasharjutustes, mis on peamine. Kui seal kordus või 2,5 kilo juurde saab panna, see on ka max mis selle taseme pealt juurde saab tulla seega oluline et asi liigub sinna kuhu soovitud.

Käisin päev ja ei olnud kedagi ka nö kellega koos teha, kuid ei olnud hullu Siim vajadusel ka julgestas, seega ok.

Lamades surumine

90/8, 110/6, 130/6, 150/5 (viimane kordus viimases seerias väike abi seega +1 kordus)

Kaldpink smith

87/8, 107/6, 120/5, 140/5 (Edasiminek +2,5 kilo)

Lamades hantlite surumine

42/8, 52/6, 60/7 (selle raskusega ei ole kunagi niipalju teinud kolmandas harjutuses,selge et kui tegin ka 65 -stega 5 kordust, siis kergemaga tuli paar kordust rohkem)

Õlalendamisi kuni 28kg

Õlasurumisis smithil kuni 102kg 5

Rööbaspuudel surumine - vöö mille mitte kaua aega tagasi Revali viisin on treenerite ruumist kadunud, seega kui keegi sellest midagi teab, siis andke teada, see oli minu vöö... :( (see oli ketigavöö) kuna ei saanud raskust kuhugi mujale kinnitada, siis oma tavavöö vahele ei saanud üle 50 kilo panna ja tegin sellega 10 kordust mis on muidugi poole rohkem kui varem selle raskusega üldse tegin ,seega see rööbaspuudel surumine on liikunud korralikult edasi.

Peale seda veel prantsuse surumist 60/8, 75/8, 90/5

Peale trenni läksin Scalasse presentatsiooni tegema, seal oli täna rahulikum, kuid huvitav oli jälle näha vanu tuttavaid, keda näengi ainult siis kui mööda klubisid käin. Esmaspäeval olen jällegi Spartas Puddingut degusteerimas... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu pealkiri ütleb ,siis algaja õnn, see on see kui saad iga trenn juurde panna ja nii ka täna. Tegin siis selga ja biitsepsit ja 5 harjutuses tulid margid.... ;) . Enesetunne oli ka hea kohe minnes - olen tähele pannud, et kui enne trenni saad näiteks tööasjadest positiivset emotsiooni ,siis tuleb ka trennis kõik välja nagu plaanin.

Alustasin täna T- Kangist

80kg/8, 100/8, 125/6, 145/6 (kõik ilma vöö ja paelteta), viimaseks panin 165kg/7 (varasem parim oli 160/5...) seega ca 10 kilo rohkem. ;)

post-22-0-29314100-1357933354.jpg

Lõuatõmbed 4 seeriat lisaraskus 15-25kg 5 kordust.

Ülatõmme Cybex

100/10, 130/6, 160/6, 190/5 ja 215/6 (varuga, varasem 210/5 ilusasti üle, tänud Siimule, tavaliselt on raske juba saada nö stardiasendisse, kuna vasturaskus on suur, täna Siim siis aitas ja sain kohe paremini alustada ja see kajastus ka tulemuses).

Õlatagaosa trenazööril

91kg/10, 91+20kg/8, 91kg+40kg/8 (st. plokk on põhjas ja panen veel 40 kg lisaraskust - ka see on uus rekord)

Trapets kang seljataga

107/10, 147/8, 197/5, 240/6 )samuti uus rekord

Biitseps seistes kang kuni 65/6

Biitseps üle scottpingi plokk kuni 17plaati /5 - samuti uus rekord.

lisaks käsivart ja alaselga.

Supertrenn ja supertunne... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna on trennist puhkepäev ja taastun peale kolme päevast lammutamist. Vaatan ehk jõuan lihtsalt saunas käia, et taastumist veelgi parandada. Nädalavahetustel söön vahelduseks hommikusöögiks erinevaid hommikuhebeid, leidsin poelettidelt huvitava Eesti mahetoote "Rukki krõbuskid" - suht õhuline kraam ja 100gr on ikka suur kausitäis, selles mõttes kes juurde võtta ei taha, saab seal juba väikesest kausist kõhu täis ja kaloerid ei tule samuti palju. Neid on veel eri sorte saadaval, segasin 100gr krõbuskeid 500ml keefiri ja 30 gr Puddinguga, sellisel juhul ei lähe puding liiga paksuks ja saab sellise hea konsistentsiga vedela massi, lisaks peale koorejogurt ja banaan.

Suur portsijon (kui oled väike jaga kahega)

100gr - Rukkikrõbuskeid

500ml - keefir

30-40gr- Pudding

250ml - Koorejogurt

1 banaan

peotäis rosinaid - Jumbo

Esmaspäeva õhtul degusteerime Puddingut uuesti Sparta spordiklubis, seega kel soovi olge kohal, õpetan Johannesse retseptikogu järgi kuidas seda suurepärast kraami õigesti kokku segada.

Head isu!

post-22-0-56876200-1357982596.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu hommikusööki 5kanamuna,kaerahelbe ja banaani muffin ning märjutiseks must kohv!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×