Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Puhkus kulgeb täiel tuuridel, trenniisu on siiani suht minimaalne, ikka päris läbi kurnas 6 nädalavahetust jutti võistlusi, kuid ka sel nädalal olen kaks trenni teinud ja tänagi plaanis, midagi teha - oluline ongi midagi teha, mitte süüa üle ja püsida passiivsena. Kaal hommikul 88 kilo - sama mis võistlusõhtu kaalumisel, seega ca 1-1,5 kilo olen kõige madalamast kaalust juurde võtnud 10 päevaga.

Eile käisin siis Viljandis ja tegin trenni Vivaspordis samuti käisin inspekteerimas 23.06. toimuvat suvespartakiaadi toimumiskohta Sammuli puhkekülas. Lähemalt juba õige pea sellest üritusest, sest see on avatud kõigile 23.06. ehk siis Jaanilaupäeval.

Täna algas päev hommikul vene raadios (Narodnaja radio) ja lõppeb lasteaedade spordipäeval võimlemisega - seega tegevust jätkub üksjagu. Järgmisest nädalast peaksin alustama juba tõsisemat ettevalmistust - sügiseseks hooajaks, mis kulmineerub maailmameistrivõistlustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väsimus on viimase nädala võtmesõna, võitlen unega igapäevaselt ja ka öösel magan nagu karu...kuid loodetavasti järgmisel nädalal saan hakata keskenduma juba treeningutele. Sellist tunnet nii pikalt ei olegi tundnud, et ei ole isu trenni minna, saab kohe kaks nädalat täis, olen teinud 4 kerget trenni ja needki pool sunniviisiliselt, saades aru ,et liigutama peab. Kuid saan ka aru ,et samas peab taastuma soov trenni minna, muidu head nahka ei tule. Oluline on samas toitumine hoida kontrolli all, nii oligi ka tänane kaal hommikul 88,4kilo mis suht kaalumise kaalu lähedal, kuid selge, et eks vorm ka vaikselt deformeerub - samas ega kogu aeg ei saagi olla tippvormis.

Kahel päeval olen osalenud lasteaias spordipäeva üritustel, et natukenegi lastega aega veeta - sest võistluste aeg ei ole selleks aega olnud, seega naudin ka seda praegu täiel rinnal. Esimene nädalavahetus viimase 1,5 kuu jooksul kus ei pea kuhugi kella peale minema, seega tõotab tulla tore aeg... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt see trenni-isu on jah selline kahtlane asi teinekord. Ei jagagi matsu miks teinekord kaob või tuleb. :D

Ise lasin 4 kuud ilusti dieeti graafiku järgi ning siis kadus igasugune mott ära, kuigi peeglist vaatas elu kuiveim vorm vastu. Võtsin ka 2 nädalat aja maha ning tegin ainult kergeid liigutusi mõni asisem päev. (Õnneks materjali antud teema kohta niipalju lugenud, et paus oli planeeritud niivõinaa peale 4 kuud, nii umbes kaks nädalat - aga uskumatu, et keha ja vaim lausa ise nõudsid ja täpselt niipalju ka said ja rahule jäid)

NIng nüüd tuleb jälle vaikselt tuhin tagasi. Ei saaks öelda, et dieedil oli kurnav olla või kuidagi raske. Aga ju siis see kaloridefitsiit ja ääre peal tiksumine teeb paari kuuga oma töö ning peab jälle akusid laadima.

Sõin nagu siga need 2 nädalat - nii +1000kcal iga päev enda arvestuste järgi "Üle". Aga kaalu tuli vaid 1kg, heheh. Tundub, et keha põletas aga kõik ära, mis ette anti, et vaimu ja närvisüsteemi turgutada. Seega selline huvitav seik tõesti. Nagu Rückenberg'i dieedi ajal korduvalt koges. Kui sein ees, siis lisa 500kcal eest shokolaadi ning järgmine päev kohe kilo läinud. :D

See keha töötlemine huvitav värk. B)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise lasin 4 kuud ilusti dieeti graafiku järgi ning siis kadus igasugune mott ära, kuigi peeglist vaatas elu kuiveim vorm vastu. Võtsin ka 2 nädalat aja maha ning tegin ainult kergeid liigutusi mõni asisem päev. (Õnneks materjali antud teema kohta niipalju lugenud, et paus oli planeeritud niivõinaa peale 4 kuud, nii umbes kaks nädalat - aga uskumatu, et keha ja vaim lausa ise nõudsid ja täpselt niipalju ka said ja rahule jäid)

NIng nüüd tuleb jälle vaikselt tuhin tagasi. Ei saaks öelda, et dieedil oli kurnav olla või kuidagi raske. Aga ju siis see kaloridefitsiit ja ääre peal tiksumine teeb paari kuuga oma töö ning peab jälle akusid laadima.

Sõin nagu siga need 2 nädalat - nii +1000kcal iga päev enda arvestuste järgi "Üle". Aga kaalu tuli vaid 1kg, heheh. Tundub, et keha põletas aga kõik ära, mis ette anti, et vaimu ja närvisüsteemi turgutada. Seega selline huvitav seik tõesti. Nagu Rückenberg'i dieedi ajal korduvalt koges. Kui sein ees, siis lisa 500kcal eest shokolaadi ning järgmine päev kohe kilo läinud. :D

See keha töötlemine huvitav värk. B)

Olen isegi sellist 'lisa 1000kcal üheks päevaks ja kaal kukub' sündroomi kohanud perioodi jooksul mil alustasin dieeti(Kus kaotatud sai ~128->113kg), olgugi, et kehakoostis on erinev siis minu puhul mängis nn. vaimu ja keha väsimisel kõvasti rolli ka varasemalt teistsugused toitumisharjumused, vahepeal kui ka trennikoormust sai meelega surutud suuremaks siis püsis asi ka pikema ajaliselt graafikus kui hoida asju sees 'natuke' ebastandardsemaid 'clean' dieedi toite nagu shokolaad. Eriti absurdseks läksid toidukogused loomulikult peale pikaajalise dieedi lõppu kus mõnda aega ei olnud lihtsalt füüsilist jaksu süüa nii, et kaloraaz oleks mainteance'i tasemel olnud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu puhul on see harvaesinev asi ,sest söön suht normaalselt kuni võistluspäevani välja (ja sellist nälga nagu Janar pidevalt kirjeldas vaatamata korralikele kaloraazinumbritele mul ei ole). Kuid eilegi sai veel õhtul sisse jäätist söödud ja päeva jooksul normaalselt 4 toidukorda ja trenni ei teinud, enamus päevast kontoris istumine. Hommikuks kaal langenud 800 gr.... :D täna siis 87,6kg. Kuid täna ongi plaanis sõpradega istuda ja korralikum söök lubada. Päeval vaatan kuidas enesetunne on ehk lähen liigutan natuke. Revalis täna noorte EMV lamades surumises algab juba õige pea 10, tõsisemad mehed pidavat lavale saama 12 paiku.

Arch - ega sa omas kuiva vormi kuidagi pildile ei jäädvustanud, oleks huvitav vaadata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arch - ega sa omas kuiva vormi kuidagi pildile ei jäädvustanud, oleks huvitav vaadata?

Minu "kuiv" on ka muidugi ca. 13% keharasva heal juhul. Aga nii kuiv pole kunagi muidugi olnud. Aastaid sai ikka niisama saalis sügatud end ja pigem massi otsas tiksutud. :D

Aga midagi. Poseerimine on nagu on, kuidas jumal juhatab:

536295_431666380195568_100000566297575_1552666_1426045187_n.jpg

398310_425996330762573_100000566297575_1539100_533686190_n.jpg

Reaalselt peaks see nüüd koht olema, kus Dieet peaks "Pihta hakkama", lol. :D

Aga eks tasa ja targu plaan oligi. -8kg 4 kuuga läinud. Lihaste mõõtmed oluliselt kannatanud ei ole, kõhult aga ca. 7-8cm siiski läinud.

Praegu siis taas vaikselt kisun allapoole. Jätsin jälle jõusaali maha ja teen kodus vastupidavuse treeningu sarnast trenni.

Kuna jõud pole üldse oluline, siis usun, et vahelduseks annab visuaalset pilti kenasti turgutada ka pikkade seeriatega.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul täpselt sama tunne- koguaeg väsimus ja trenni ei taha üldse minna. Peale EMi polegi jõusaali rohkem läinud kui trenni juhendama. Täna hommikul panin koti kokku, aga siis otsustasin ikkagi Kadriorgu jäätist sööma minna :D Ma ei teagi kust see väsimus tuli. Loodan, et uueks nädalaks läinud -_-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu "kuiv" on ka muidugi ca. 13% keharasva heal juhul. Aga nii kuiv pole kunagi muidugi olnud. Aastaid sai ikka niisama saalis sügatud end ja pigem massi otsas tiksutud. :D

Aga midagi. Poseerimine on nagu on, kuidas jumal juhatab:

536295_431666380195568_100000566297575_1552666_1426045187_n.jpg

398310_425996330762573_100000566297575_1539100_533686190_n.jpg

Reaalselt peaks see nüüd koht olema, kus Dieet peaks "Pihta hakkama", lol. :D

Aga eks tasa ja targu plaan oligi. -8kg 4 kuuga läinud. Lihaste mõõtmed oluliselt kannatanud ei ole, kõhult aga ca. 7-8cm siiski läinud.

Praegu siis taas vaikselt kisun allapoole. Jätsin jälle jõusaali maha ja teen kodus vastupidavuse treeningu sarnast trenni.

Kuna jõud pole üldse oluline, siis usun, et vahelduseks annab visuaalset pilti kenasti turgutada ka pikkade seeriatega.

Ma ei saa aru, kas need alumised pildid on enne ja ülemised pärast või on kõik pärast? Ülemised on hästi tumedad, samas vorm tundub seal kuivem...heade võrdluspiltide saamiseks on ikka hea ühte ja sama aparaati kasutada ja ka sama kaugust ja kohta kus pildistati ,siis on võrdlused paremini mõistetavad - lihtsalt soovitus tulevikuks. Kuid tempo iseenesest on 0,5 kilo nädalas nagu õpikust. Ega esimene kord ongi keeruline saada sellist kuivust nagu siin kogenud võistlejad näitavad, see võtab aega, iga kord paned lati kõrgemale ja iga korraga saad kuivemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul täpselt sama tunne- koguaeg väsimus ja trenni ei taha üldse minna. Peale EMi polegi jõusaali rohkem läinud kui trenni juhendama. Täna hommikul panin koti kokku, aga siis otsustasin ikkagi Kadriorgu jäätist sööma minna :D Ma ei teagi kust see väsimus tuli. Loodan, et uueks nädalaks läinud -_-

Minu trennisoov taastus eile, tõusin üles ja tuli tahe trenni minna, seega Revalis sai tehtud esimene jalatrenn ca 3 nädala jooksul.

Nüüd lubatud pilt Eglele

post-22-0-24149600-1337497471.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas sa tavaliselt peale trennipausi treenid? Kas teed kergelt, või hakkad kohe lammutama?

Kaks nädalat peale võistlusi teen sellist algajate kava kas kogu keha ühe trenniga läbi või jaotatud kaheks üla ja alakeha, esimne nädal kangi ei puutu, kui teen jõuharjutusi, siis oma keharaskusega, kätekõverdused, lõuatõmbed, kõhulihased ja jooks. Kõik seeriad varuga ja raskuse peale ei mõtle, lihtsalt eesmärk on läbi teha. Peale kahte nädalat juba jagan keha lahti ja hakkan progresseeruvalt raskusi lisama nädal nädalalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõin nagu siga need 2 nädalat - nii +1000kcal iga päev enda arvestuste järgi "Üle". Aga kaalu tuli vaid 1kg, heheh. Tundub, et keha põletas aga kõik ära, mis ette anti, et vaimu ja närvisüsteemi turgutada.

Tuleb välja et kõik polegi nii must ja valge kui uuringutes ;) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb välja et kõik polegi nii must ja valge kui uuringutes ;) ?

Must-Valge pole asjad pea kunagi lähemal vaatlemisel. Antud reaktsioon aga polnud minu jaoks üllatav. Olen NEAT'i ja dieedist põhjustatud ainevahetuste muutustega niipalju kursis, et tean väga hästi selliste tulemuste võimalikkusest. :)

Ütleme nii, et ma ei osanud arvata, mis täpselt juhtub, kui selle pausi ette võtan, peale selle, et Teadsin, et ainevahetus saab paugu sisse ning lendab ülespoole, kuid ei arvanud, et niivõrd palju. Samas ma teadsin, et võib juhtuda ning olen õnnelik, et juhtus. Väga motiveeriv teades, et PLAAN oli õige - pika dieedi vahele susata isegi 2 nädalat õgimist ei riku dieeti vaid pigem PARANDAB tulemusi, eeldades, et see paus on planeeritud ning ka vajalik ja õigel ajal - ning, et muidugi makrodel ja mikrodel ikka silm peal. :)

Kahjuks valdav enamus dieeditajaid üritavad siiski lineaarselt raiuda kuni soovitud vormini jõutakse, kuid kuna pausi ei planeerita siis mistahes paus, on enamasti seotud kehva tahtejõuga ning eksimustega ja viib selleni, et ei suudeta vaimselt kohandada seda oma plaanidega. Ja lõpptulemus kannatab, kuna tihti kukutakse täiesti dieedist välja, või ollakse masenduses/ üritatakse õgimist "tasa teha" vastava näljutamisega - mis ajab asja veel hullemaks - ainevahetus veel enam kokku ja siis ongi kogu dieet pm. jama.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oot, kumma blogi see nüüd ikka on, Oti või Archangeli...?

See on ikka Oti blogi, kuid ma palusin oma arenguid kajastada ja mul ei ole selle vastu kui seda keegi teine siin veel teeb ja miks mitte minu arvamust oma arengu kohta küsib.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänasest trennist ka natuke, päeval jälle magasin ja tundub, et olen 100% taastunud vahepeal tekkinud august, vähemasti tänane trenn seda kinnitas.

Alustasin lamades surumistega 90kg/10, 110/8, 130/6, 140/3, 150/2, 160/1, 165/1 - seega stardipositsioon ca 10 kg rohkem kui sügisel. See on ka 10 kilo vähem parimast surumisest mida eelmise ettevalmistusperioodi juures tegin ,seejuures on hetkekaal 3-4 kilo vähem.

2) Harjutus smithil surumine kaldpink 77/10, 97/8, 107/6, 127/4, 137/2, 147/1 (eelmise tsükli jooksul oli parim sama raskusega 1 kordus rohkem)

3) Lamades hantlite surumine 40kg/10, 52kg/6, 60kg/4

4) Õlale lendamisi + eest ülestõmebeid, lisaks tagosale trenazöör ja peale seda veel õlale surumisi smithil lõpetasin 97kg/5

5) Lamades prantsuse surumine 50/10, 60/6, 70/6, 80/5, 80/5 käed olid juba trenni lõpuks valusad...

Lisaks jooksu 4 km.

Seega alustan uut ettevalmistust sügiseseks MM ks mis toimub sedakorda Ekvadoris ja seal põhieesmärk on saada 6 sekka ehk fiaali ja iga koht ülespoole on kordanik, seda siis tõenäoliselt -90kg, sest ka praegune seis on selline et 85 on päris keeruline sisse pigistada ja EM näitas ka selgelt et massi kvaliteedi suhe on ka -90kg täitsa ok. Hetkel alustan 3+1 süsteemis (rind, õlg, triits , teisel päeval selg, biitseps ja komandal jalad) nädalas üks trenn tugev ja teine on taastav trenn rohkem isoleeritud harjutstega ja mahu mõttes suurem kuid intensiivsuse osas tagasihoidlikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas su 3-1 süsteem näeb välja nii:

E Rind õlg triits

T Selg biits

K Jalg

N Vaba

R Rind õlg triits

L Selg biits

P Jalg

E Vaba

T Rind õlg triits

K Selg biits

N Jalg

R Vaba

jne

Või alustad iga esmaspäev Rinna, õla ja triitsaga ja kava ei nihku?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke toitumise ja toidulisandite osast ka. Toidu tavapäevadel hoian nii nagu enne võistlusi, kuid ka eile tuli sisse selline korralik laadimise päev ja teadlikult järgmise päeva tõmban kalorid maha ja üldjuhul langeb kaal 2 päevaga tagasi sinna kus enne laadimist.

Kaks nädalat puhkasin toidulisanditest - välja arvatud peale trenni shake, kuid alates tänasest läks sisse Enne trenn Workout Shock, trenni ajal Amino Rush, ja peale HTR + Dextro (sellist kombinatsiooni kasutasin ka kogu kevadise ettevalmistuse ja tundub et edukalt sobis vaadates saadud tulemust). Enne magamaminekut Omega3 ja Joint+ vahest kui mune õhtul ei söö siis Prode 90 segatuna keefiriga , seda ka teinekord enne trenni kerge toidukorrana. Hommikul pudru sisse läheb jätkuvalt Hera 80.... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas su 3-1 süsteem näeb välja nii:

E Rind õlg triits

T Selg biits

K Jalg

N Vaba

R Rind õlg triits

L Selg biits

P Jalg

E Vaba

T Rind õlg triits

K Selg biits

N Jalg

R Vaba

jne

Või alustad iga esmaspäev Rinna, õla ja triitsaga ja kava ei nihku?

Kava jookseb täpselt nii nagu kirjutasid, st. nihkub igal nädalal. Oluline süsteem ijuures on see, et 1 trenn on kõva ja teine taastav, siis see toimib, kunagi lammutasin iga trenn, siis kipub kiiresti kinni jooksma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×