Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Lihtsalt küsin, et kui organism on suht piiri peale viidud dieediga ja siis sel perioodil suurte raskustega lõhkuda, kui palju siis tõenäolisem on tõsine vigastus saada. Ise ei oma kogemusi, kuna pole kunagi vormi teinud ja katsetanud.

Küll aga olen tundnud, et keha annab järgi, kui pikalt ja tugevalt trenni lõhkuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt küsin, et kui organism on suht piiri peale viidud dieediga ja siis sel perioodil suurte raskustega lõhkuda, kui palju siis tõenäolisem on tõsine vigastus saada. Ise ei oma kogemusi, kuna pole kunagi vormi teinud ja katsetanud.

Küll aga olen tundnud, et keha annab järgi, kui pikalt ja tugevalt trenni lõhkuda.

Ega ma iga trenn ei lõhu, selles ongi vahe, mul on selgelt üks trenn sellise lõhkuva loomuga ja samas ka selline mis ärritab närvisüsteemi ja aitab samas lihastele anda signaali, et nad ei saa ära kaduda, sest peavad suurte raskustega tööd tegema ja teine trenn on täiesti vaba - võimlemine kus teen seeriad varudega ja rohkem isoleeritud harjutusi. Seega asi on tasakaalus, varem lõhkusin iga trenn....enne võistlusi, samas peab tunnistama, et ega mul vahetult enne võistlusi ei ole ka sellest mingeid tõsiseid vigastusi tekkinud, seega kui pauku kardad siis ära jahile mine nagu öeldakse... :D On olnud perioode nagu 2010, kus juba dieedi alguses olid mingid vigastused ja lihtalt tegin nö poole vinnaga hoojalõpuni, kuid need ei olnud tingitud dieedi ajal raskustega tegemisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna lammutasin siis jalga. Kuna Ets pidi päeval varem ära käima, siis tegin seriad nii ,et kindla peale, et mitte liigselt riske võtta, et kas tuleb üles või mitte.

Kõigepealt jooksin soojaks 3 km, peale seda sirutused ette 5 seeriat tõusva raskusega, peale seda kükke kang turjal 100kg/10, 120/6, 140/6, 150/6, 160/5, 170/5 kõik varuga ja raw. Edasi hackki 100/10, 130/6, 160/6, 180/5 kõik põhja ja kerge varuga raw. Edasi pressi 5 seeriat edasi harkkükke hantel käes 5 seeriat siis Ben Johnsonit tagaosale 5 seeriat , säärt 5 seeriat ja lõpetuseks jooksu veel 3 km.

Positiivsele poolele tänasel päeval võib kanda ka selle, et Taanist võeti ühendust ja öeldi, et oa auhinnaraha jäi saamata ja nad soovivad selle üle kanda lisaks veel 200 € seega juba kokku 400€ + kogu see kotitäis nänni, nii et igal juhul kulud said kuhjaga tasa....Algselt pidi absoluudis olema 5 meest st. et iga kaalu võitjad, nii oli võistlusjuhendis, kuid nagu aru sain ,siis muudeti see ümber ja lasti abs. iga kati kaks paremat ja kõigile oli ette nähtud auhinnaraha, sealt ka segadus, esikolmik sai õigesti 2000€, 1250€ ja 750€.

Homme siis käed ja nädalavahetus möödub koolituse tähe all, kaks päeva Spartas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna lammutasin siis jalga. Kuna Ets pidi päeval varem ära käima, siis tegin seriad nii ,et kindla peale, et mitte liigselt riske võtta, et kas tuleb üles või mitte.

Kõigepealt jooksin soojaks 3 km, peale seda sirutused ette 5 seeriat tõusva raskusega, peale seda kükke kang turjal 100kg/10, 120/6, 140/6, 150/6, 160/5, 170/5 kõik varuga ja raw. Edasi hackki 100/10, 130/6, 160/6, 180/5 kõik põhja ja kerge varuga raw. Edasi pressi 5 seeriat edasi harkkükke hantel käes 5 seeriat siis Ben Johnsonit tagaosale 5 seeriat , säärt 5 seeriat ja lõpetuseks jooksu veel 3 km.

Positiivsele poolele tänasel päeval võib kanda ka selle, et Taanist võeti ühendust ja öeldi, et oa auhinnaraha jäi saamata ja nad soovivad selle üle kanda lisaks veel 200 € seega juba kokku 400€ + kogu see kotitäis nänni, nii et igal juhul kulud said kuhjaga tasa....Algselt pidi absoluudis olema 5 meest st. et iga kaalu võitjad, nii oli võistlusjuhendis, kuid nagu aru sain ,siis muudeti see ümber ja lasti abs. iga kati kaks paremat ja kõigile oli ette nähtud auhinnaraha, sealt ka segadus, esikolmik sai õigesti 2000€, 1250€ ja 750€.

Homme siis käed ja nädalavahetus möödub koolituse tähe all, kaks päeva Spartas.

Kuradi väikesed auhinnarahad, if you ask me...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuradi väikesed auhinnarahad, if you ask me...

Tegemist on amatöörspordiga ärme unusta....profimaailmas on rahad suuremad ja eks kulud ka kordades, kuid esimene ots on plussis kindlasti ,iseasi kas nad endale selle eest tervist ka ostavad, see on küsimus....Raha pärast ma ise võistlustel ei käi, ikka see enesetunne ja rõõm tegemisest ja soov võrrelda ennast omasugustega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilusat varahommikut!

Töönädal nagu läbi ja ei ole ka, sest õige pea algusega kell 9 olen juba Spartas ja viin läbi 2 taseme erialakoolitust, seal läheb täna kuni kella 14 ni ja homme on mul sisustada lausa terve päev, seega igavuse üle ei kurda. Hommikul läks uni ära kuna seltskond Natalia ja Krisitna Koroljak olid juba varahommikul üleval ja startisid Läti lahtistele MV ja eks kui ümberringi käib toimetamine, siis on ka endal raske und leida.

Kaal hommikul 88,0kg täpselt 100gr. sealt kus sel nädalal olema pean ja pilt kisub teravaks, seda tuldi ka eilses trennis mitmel puhul mainima ja see on positiivne, tegime eile Etsiga käsi ja läksid teised täis nagu õhupallid ja sooned tulid välja nagu ööussid õhtuhämaruses.... :D

Nädala pärast loodan olla vähamalt sama teravusega mis sügisesel MM ja MK -l, kuid seda 2 kilo suurema kaalu juures, elame näeme, minu vanuses 2 kilo lihaseid saada poole aastaga tagasi oleks suur areng, loodame et see pildis ka väljendub, vähemasti hooaja avastart oli selle kinnituseks.

Jõud ei ole ka hetkel kätest kuhugi kadunud ,nii tegin eilegi prantslast järgneva seeria (40kg/12, 60/10, 70/10, 80/8, 90/6) biitsepsit olen hakanud puhtamalt tegema, st et võimalikult vähe viskan kehaga kaasa ka raskematel päevadel proovin tehnikat säilitada, et ikka käsi tunneks mitte kõike muud peale biitsepsi.

Täna puhkan trennist ja tõenäoliselt teen väikse taastava sauna Spartas peale koolitust. Ei jäägi muud üle kui soovida ilusat nädalavahetust ja jääme ootama positiivseid uudiseid Läti lahtistelt MV.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa jooksmisel HIIT`i ei taha katsetada, peaks teravust veelgi andma.

Ma teen jooksu ikka mõnuga, kui tunnen et jalg on kerge annan gaasi ja kui on väsinum ,siis lasen kergemalt, olen nö mahumees see nädal on joostud 34 km ja 1 trenn on veel ees homme seega 40 km teen ikka ära. Teravus tuleb igal juhul kui olen defitsiidis ja seda ma olen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures ühe või teise meetodi effektiivsust lühiajaliselt on raske mõõta. Sellisel juhul et võrrelda peaks olema suht sama ettevalmistuse tase ja peaks tegema kogu ettevalmistuse kuni võistlusteni, siis saab parema pildi mis on effektiivsem või mis mitte. Tavaliselt on ebaeffektiivsuse peamine põhjus ettevalmistusperioodi ajalise arvestuse ebatäpsus, st. et läheb kiireks ja arvatakse, et vorm saabub kõrgema kaalu juures ja tegelikus on teine. Oluline on stardipositsiooni koht (nagu jooksuski) kui stardid esireast on suurem tõenäolusus et tuled üle finišijoone enne kui startides tagantpoolt. Seda mitte alati nagu elu on näidanud, kuid hea stardipositsioon dieedi alguses on heaks eelduseks lõpptulemues, sõltumata sellest millise metoodika järgi treenitakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures ühe või teise meetodi effektiivsust lühiajaliselt on raske mõõta. Sellisel juhul et võrrelda peaks olema suht sama ettevalmistuse tase ja peaks tegema kogu ettevalmistuse kuni võistlusteni, siis saab parema pildi mis on effektiivsem või mis mitte. Tavaliselt on ebaeffektiivsuse peamine põhjus ettevalmistusperioodi ajalise arvestuse ebatäpsus, st. et läheb kiireks ja arvatakse, et vorm saabub kõrgema kaalu juures ja tegelikus on teine. Oluline on stardipositsiooni koht (nagu jooksuski) kui stardid esireast on suurem tõenäolusus et tuled üle finišijoone enne kui startides tagantpoolt. Seda mitte alati nagu elu on näidanud, kuid hea stardipositsioon dieedi alguses on heaks eelduseks lõpptulemues, sõltumata sellest millise metoodika järgi treenitakse.

Praktikas on seda tõesti raske teostada, sest võistluste arv ja vahemikud igal aastal on erinevad, samuti teeb aeg oma töö ning ei saa arvestamata jätta ka inimese individuaalsust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pool päevas koolitust tehtud ja saunas käidud, nüüd ka kosutav külm õlu ära joodud....vahest peale sauna tunnen et janu kustutamiseks kulub marjaks ära. Koolitus ise läks hästi, vähemalt minu enese arvates, täna lahendasime erinevaid praktilisi ülesandeid jõusaalis ja tundub, et seasorti praktikat oligi paljudele osalejatele vaja, sest üks asi on ise ennast treenida või anda soovitusi sõbrale, kuid treeneriametis puutud kokku ikka väga paljude erinevate kehatüüpide ja inimestega, kellel kõigile erisoovid mida tuleb kavade koostamisel arvestada. Otsuse -taat jäi päeva lõpetama, toitumisanalüüsiga.

Homme hommikul jällegi start ja siis juba pikkpäev,esimene pool praktika ja teine pool loeng toidulisanditest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loaded Cupilt veel üks pilt fotosessioonist päev lõpus tehtud ca 23.00 õhtul ja olin peale absoluudi ja pikka päeva tühi nagu sidrun, fotograaf Claus Willmer palus, et teeksime mõned pildid ja talle on raske ära öelda, sest ta on vailedamtult oma ala üks proffesionaalsemaid tegijaid.

post-22-0-85747300-1334433988.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetus läks mööda nii, et ei saanud arugi. Koolitus tehtud, täna siis 9 -17 ni, selle sisse jäi ka oma trenn, mida sain osadena ära teha kui jagasin hommikused ülessanded kätte ja teise poole siis kui kõik lõunal olid, igal juhul isegi ei ole väsinud, mida võiks arvata peale seda kui oled mitu nädalavahetust ilma ühegi puhkepäevata järjest töötanud või võistlenud ja ei muutu midagi ka järgmistel nädalavahetustle, sest ees seisavad EKV, vähemalt järgmisel nädalavahetusel on pühapäev vaba....edasi juba Balti Matš ja peaeesmärk EM .

Koolitusega jäin ise kui läbiviija rahule, sest nägin ,kui vajalik see praktilise osa koolitus oli ,kus osalejad pidid ise lahendama erinevaid ülessandedi ja seal tulid välja kohad millega tuleb tööd teha - igal juhul sain ise sealt lisaenergiat.

Peale koolitust käisin veel Revalist läbi, kus kohtusin õpilase Fokiniga - ja Zenja on ka kahe nädalaga ikka teravamaks läinud ja usun ,et ilma lahinguta ta küll midagi ära ei anna eks seal Miku slejataga on sht segane seis, sest nii Fokin, Kelner kui Sarge on kõik erinevate kehatüüpide esindajad ja kõigil on omad plussid ja miinused ja ma ei imesta kui lõpkus otsustab vabakava tulemuse.....

Ühesõnaga vahva nädalavahetus ja palju positiivseid emotsioone. Homme olen kutsutud Raadio 2 14-15 ni, saatesse, räägime nagu ikka spordist. Lisaks veel intervjuu "Õhtulehele", sest homses Modellisaates olen ise külaliseks......

Ilm on ilus ja inimesed minge õue!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige pea olen Raadio 2 otse eetris:

Raadio 2s esmaspäevast neljapäevani pärastlõunaprogramm "Siin Me Oleme" saatejuhid Tõnu Pedaru, Maris Ükst

Head kuulamist!

Pekki, lootsin, et saan täna kuulata, aga ei leidnud aega selleks... Kui kellelgi teiselgi jäi saade kuulamata,siis on sellest lingist abi:

http://r2.err.ee/player?saade=256&paev=2012-04-16

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige pea olen Raadio 2 otse eetris:

Raadio 2s esmaspäevast neljapäevani pärastlõunaprogramm "Siin Me Oleme" saatejuhid Tõnu Pedaru, Maris Ükst

Head kuulamist!

Väga hea saade oli. Olen ise alati mõelnud miks osadel ja just Eesti sportlastel on nii palju vigastusi kogu aeg,midagi nagu mäda ,ei tea kas geenid ei soosi või tõesti see teine pool kes juhendab paneb puusse .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea saade oli. Olen ise alati mõelnud miks osadel ja just Eesti sportlastel on nii palju vigastusi kogu aeg,midagi nagu mäda ,ei tea kas geenid ei soosi või tõesti see teine pool kes juhendab paneb puusse .

Tihti need juured jäävadki sinna millest rääkisin, et kui ikka taastumisele läbi õige toitumise tähelepanu ei pöörata, siis need asjad juhtuvad lihtsamini ja ka nende ravi ei ole nii kiire kui tasakaalustatud ja teadliku toitumise puhul. Toitumine üksinda ei välista vigastusi, kuid läbi toitumise võime nende tekkeohu viia minimaalseks ja seda ma olen ka läbi oma karjääri näidanud....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea mees Ott!

Ajas modellihakatised vihaseks oma söögijutuga! Need on ju maailma kõige targemad- las söövad krõpsu edasi ja panevad searasva ka veel lusikaga peale :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea mees Ott!

Ajas modellihakatised vihaseks oma söögijutuga! Need on ju maailma kõige targemad- las söövad krõpsu edasi ja panevad searasva ka veel lusikaga peale :lol:

Peale selle pidi Ott neile "hea sõnumi " edasi viima,et ei tohi saate lõpuni suitsu teha :) Sellises vanuses on tõesti kõige targemad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennid sujuvad, koorumust olen vähendanud, eelkõige intensiivsust treeningutel maht on üleval ,et viimasedki grammid pekki ära põletada, kaal on igati graafikus, pigem olen saanud koguseid suurendada, hommikune kaal 87,7kg, mis on täpselt see, mida selleks nädalaks plaanisin, ühesõnaga kellasepa täpsusega toimuvad muutused. Eks kogemusi juba ka üksjagu ,et aru saada kuidas oma organism toimib. Jooksu osa vähendan sellel nädalal, et jalateravus maksimaalne oleks.

Euroopa MV piletid ostsin ära, sõidame välja 2 mai ehk päev enne ametliku saabumist, sest õigel päeval oleksime kaalumisele hilinenud, lihtsalt lennud olid sellisel ajal. Parem maksta lisaöö ja eest oodata, kui tagant vaadata, lisaks minule sõidavad Kristina Koroljak ja Miki, seega usun ,et teoreetiliselt on kõigil võimalus tulla kõrgele kohale, kuid prognoosida on vara, sest ei tea millised mängunupud väljakule tulevad.

Lisaks oma ettevalmistusele hoian silma peal ka õpilastel ja ajan ka võistluste korraldusega seotud asju, seega tegevust jätkub. Loodan ,et Salmesse nädalavahetusel tuleb kohapeale ka piisavalt publikut, et oleks kaasaelajaid, sest nii mitmeteski kategooriates läheb asi päris põnevaks. Seega kutusn ka võistlejaid kutsuma oma tuttavaid ja fänne kaasaelama, sest täismajale esineda on ikka suurem rõõm kui tühjale saalile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennid sujuvad, koorumust olen vähendanud, eelkõige intensiivsust treeningutel maht on üleval ,et viimasedki grammid pekki ära põletada, kaal on igati graafikus, pigem olen saanud koguseid suurendada, hommikune kaal 87,7kg, mis on täpselt see, mida selleks nädalaks plaanisin, ühesõnaga kellasepa täpsusega toimuvad muutused. Eks kogemusi juba ka üksjagu ,et aru saada kuidas oma organism toimib. Jooksu osa vähendan sellel nädalal, et jalateravus maksimaalne oleks.

Euroopa MV piletid ostsin ära, sõidame välja 2 mai ehk päev enne ametliku saabumist, sest õigel päeval oleksime kaalumisele hilinenud, lihtsalt lennud olid sellisel ajal. Parem maksta lisaöö ja eest oodata, kui tagant vaadata, lisaks minule sõidavad Kristina Koroljak ja Miki, seega usun ,et teoreetiliselt on kõigil võimalus tulla kõrgele kohale, kuid prognoosida on vara, sest ei tea millised mängunupud väljakule tulevad.

Lisaks oma ettevalmistusele hoian silma peal ka õpilastel ja ajan ka võistluste korraldusega seotud asju, seega tegevust jätkub. Loodan ,et Salmesse nädalavahetusel tuleb kohapeale ka piisavalt publikut, et oleks kaasaelajaid, sest nii mitmeteski kategooriates läheb asi päris põnevaks. Seega kutusn ka võistlejaid kutsuma oma tuttavaid ja fänne kaasaelama, sest täismajale esineda on ikka suurem rõõm kui tühjale saalile.

Tubli oled!

Ootan juba huviga laupäeva. Kas seekord staarpealtvaataja Mikk Kiivikas ka ikka tagumises reas platsis on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli oled!

Ootan juba huviga laupäeva. Kas seekord staarpealtvaataja Mikk Kiivikas ka ikka tagumises reas platsis on?

Mikk on platsis, kutsed said antud ja see mees ei ole minumäletamist mööda puudunud üheltki võistluselt eestis kus ma võistlenud olen alates 1993a. (kui siis mõnelt päris esimeselt võistluselt), isegi kunagi 2003 a kevadistele EKV sõitis Võrru kohale bussiga, krossimeeste kostüüm seljas ja juua täis, sest hommikul jäi autopealt maha, kuna eelmisel päeval pani pidu... :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päev õhtus, päeval viisin Olegi ja Natalia lennujaama, nad sõitsid OLIMP reklaamnägudena Saksamaale Fibo messile, seega nende jaoks neli tööpäeva, kuid arvan ,et nad naudivad seda, sest kohal ju maailma absoluutsed tipud sellel alal ja saavad mõlemad harjutada iga päev oma vabakavasid, nö showesinemisi teevad. Enne Euroopa meistrivõistlusi tuleb see ainult kasuks, ainus mure et seal on toidureziimi raskem hoida.

Olgu öeldud, et Olimpi messiboksis on ka MMA legend Feodor Emeljaneko.

Loodetavasti saavad nad ka pilet saata.

Oma trenn tehtud, kaal kipub langema kiiremini kui vaja, st. viskan iga päev kütust juurde ja samas kulutus on väiksem, nii jooksen päevas 5 km vähem kui tavaliselt. Olen tihti enne võistlusi tähele pannud, et lõpus kui vorm on käes, on situatsioon kus toitu lisad ja ainevahetus paneb tuuridel edasi ka siis kui treeningkoormus väheneb ja pilt paraneb puhates....seega teen täpselt enesetunde järgi viimased allesjäänud kaks nädalat ja ega siin minged treeningskeeme mõelda pole vaja, kui toit on kontrolli all, siis protsess toimib. Täna tegin käsi ja kõhtu, homme veel rinda ja õlga - küll juba ka kergem trenn. Reede siis vaba, see võistluseelne päev tuleb tihe, sest vaja ka Salmesse inventar toimetada ja palju asju seoses võistlusega veel korda ajada.

Igal juhul loodan ,et fännid tulevad vaatama ja luban, et vormi osas pettuma ei pea. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×