Jump to content
Ott Kiivikas

Ott Kiivikas Fast Team - Tere tulemast Veteranide Spordiliitu", uued "Oti" tootesarja tooted ja Team Kiivikas laieneb!

Recommended Posts

Otsustasin ka oma blogi taastada, seda juba siis Fast Teami alla, sest olen ise ka pikaajaline Fasti toodete tarbija. Enne kui rääkida selle aasta plaanidest, vaatame pilgu möödunud aastasse. Kindlasti ei realiseerinud oma tulemusi maksimaalselt ära 2010 aastal, algas see kõik juba aasta alguses kui Sõbra päeval kutsuti Jüri Gümnaasiumi korvpalli mängima ja sain sealt põlvetrauma juba esimesel veerandajal (loobusin kohe ka mängust ja panin jääkoti peale, kuid nagu hiljem selgus andis vigastus pikalt tunda). Kuna samal ajal käis ettevalmistus EM -ks ei saanud ka treeningkoormusest loobuda, kükke üldse teha ei saanud isegi 50 kg kang tekitas tugevat valu, vahetult enne vigastust tegin kergelt 200kg 6 kükki.

Lisaks põlvetraumale tulid väikeste vahedega ka triitsepsi kõõluse vigastus ja rinnalihase rebestus, seega terve parem kehapool oli korraga vigastatud - nii mõnigi spordimees oleks selle aja peale ammu loobunud võistlemast, sest selge oli see, et 100% ma omalt poolt teha ei saa nendeks võistlusteks, kuid ma jätkasin. Kevadistel karikavõistlustel pidin peale 11 aasta pikkust pausi Taavi Kooviti paremust tunnistama - paljudele tegi see rõõmu, peab tunnistama, et ka minu enesetunne peale seda võistlust oli parem kui mõnelgi teisel korral kui on öeldud, et tegelikult pidi ikka keegi teine võitma, seega seekord võitis parem mees ja nii oligi.

Vaatamata sellele olin medalikonkurentsis ka Euroopa meistrivõistlustel, kus nagu hiljem selgus lõpetasin esimese päeva pronksmedali kursil, järgmine päev taandusin siiski 5. kohale jäädes samadele punktidele 4. kohaga, aga ega ma pettunud ei olnud, sest ma ei saanud ka 100% valmistuda, seega läks isegi hästi võib öelda. Peale võistlust sõitsin perega Krimmi Aluštasse puhkama 4 nädalaks, seal päikese käes ja soojas selges merevees lamades päevade viisi kuumadel rannakividel paranesin ka vigastaustest ja alustasin uut ettevalmistust sügiseseks MM -ks.

Plaan oli hooajaväliselt mitte võtta liiga palju lisakaalu, et oleks lihtsam võistlusvormi teha. Taastasin tasapisi jõunäitajad. Kükke oli alguses raske teha 90 kg 10 seeriaid - kuid sügiseks taastusid jalad hästi ja enne võistlusi suutsin teha veel 195kg 5 seeria. Sama moodi jõutõmmet tegin veel päev enne võistlusi Hommikutelevisioonis 200kg 7 seeria - sinna jäi ka veel varu. Jõunäitajate säilitamine võistluste eel on minuarvates väga oluline näitaja sellest, et lihastega pole hüvasti jäetud. Võitsin 12 Absoluutse meistritiitli Eestis, seejärel sain oma kolmanda hõbemedali kahe kulla kõrval Põhjamaade meistrivõistlustelt, jäädes kõige napimalt alla hilisemale absoluudi võitjale norrast Ayad Musale. Seis enne MM oli hea ja üle mitme aasta mõtlesin, et ehk oleks mõistlisk võistleda kaalukategoorias -85kg (enne võistlusi oli kaal 87 - 88 kg). Tegin selle otsuse ja võib öelda, et ei kahetse, sest saavutasin 27 mehe konkurentsis 10 koha. Samas vaatsin ka -90kg võistlust esmakordselt sain näha ise eelvõistlust saalist, sest tavaliselt olin selle kategooriaga ise laval ja peab ütlema, et ei usu, et oleksin seal saavutanud samasuguse koha. Jäi ju 15 seast välja eelmise aasta Euroopa meister ja maailmamängude võitja Peter Tatarka, kes on mind alati napilt edestanud. Seega jätan ka eeloleval hooajal endale võimaluse -85kg kaasa lüüa, sest vormi ei vaheta mitte millegi vastu!

Peale MM alustasin uuesti ettevalmistust ja eesmärk oli selgelt parandada mõningaid baasjõunäitajaid, seega alustasin tavapärasest suuremate raskustega treenimast. Näiteks 5x5 kükis alustasin kohe 185kg. Surusmises sain alles hiljuti ilusasti tehtud 140 5x5, seda isegi kerge varuga viimases seerias, peale kohe kaldpingil kangi surumine 120kg 5x5. Vahepea läks treeningrütm käest, sest tuli kerge haigus, siis käisin koos õpilase Mikuga juuniorite MM l, seal ei olnud korraliku saali. Tagasi tulles olin jälle kergelt haige, seega oli tsükkel umbes selline 3 vaba 1 trenn, 3 vaba, kuid vaatamata sellele, sain mõningates harjutustes veel raskust isegi lisada. Vana aasta päeval käisin veel trennis ja tegin jalgu, sain sellise seeria: 150 x 5, 170x5, 190x5, 195x5, 195x5 (kolm viimast tegin valgete sidemetega, esimesed kaks ilma). Seega see trenn läks veel möödunud aasta plusspoolele.

Vana aasta õhtu võtsime vastu kodus, koos pere ja mõnede lähemate tuttavatega, üle pika aja käsi külas legendaarne kulturist-surfar Hr. Barabanov koos oma perega. Seega oli selline tore istumine ega kaua möllata ei jaksa peale aastavahetust keerasin ka õige pea põhku. Eile oli nö taastumise päev. Täna aga treeninguse. Õige pea kirjutan ka lõpuks siis selle aasta plaanidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea, et sa meid oma tegemistega kursis otsustasid hoida! :P

Edu!

Barabanov on mul "failis", kus on kirjas Rahumeelne ja huumorisoonega :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea, et sa meid oma tegemistega kursis otsustasid hoida! :P

Edu!

Barabanov on mul "failis", kus on kirjas Rahumeelne ja huumorisoonega :P

Kuna loen siin palju teiste tegemistest, siis usun, et ka minu tegemised pakuvad kindlale seltskonnale huvi. Loomulikult on oodatud siia teema alla igasugune arutelu, kommentaarid jne. Ja loomulikult kui keegi soovib võib siit edaspidi võtta ideid ja mõtteid kuidas ise kevadeks vormi saada ehk siis valmistubki koos minuga. Kindlasti toon ära oma toitumise ja treeningud, seega loodan et see pakub lugejatele huvi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulles tagasi plaanide juurde 2011, siis eesmärgistan kõigepealt kevadised võistlusplaanid. Kindlasti plaanin osaleda Eesti Karikavõistlustel Tartus 23 aprill, siis kaks nädalat hiljem Balti Matšil Lätis (7-8 mai) ja hooaja peaeesmärk Euroopa meistrivõistlused 2011, Sofias, Bulgaarias (eesmärk ei ole vähem ega rohkem kui tulla Euroopa meistriks). Eesmärgid tuleb alati kõva häälega välja öelda ja uskuda, et asi on teostatav, seda enam ,et varem on ette näidata EM hõbe 2005a ja 2009a 4.koht, 2010 5.koht.

Kehakaal hetkel 91 kg hommikul, plaanin seda tõsta 2-3 kilo veebruari lõpuks, sealt algab ka dieet eeldatavasti siis 93 kilo pealt. Viin ennast siis uuesti võistlusteks 88 kg peale ja otsustan, kus võistlen kas - 90kg või EM ks pigistan -85kg.

Ettevalmistust saan teha korralikult, sest tagatud on sponsorite tugi. Jätkub koostöö Talleggiga, kes katab nii liha kui munadega laua, aasta alguses peaksiki algama uue Tervisemuna kampaania. Jätkub koostöö NIKE -ga, kes on mind toetanud viimased 6 hooaega, tagades kogu treeningvarustuse tossudest kuni vaba aja riieteni. Lisaks jätkab Fast toidulisanditega toetamist, seega toetajate puuduse taha ettevalmistus ei jää kui ainult tervis vastu peaks. Kindlasti hoian teid kursis ka erinevate sponsorite poolsete toodete uuendustega ja kirjutan lahti oma kogemuse nende toodete kandmisel ja tarbimisel. Loomulikult jätkub toetus ka Fitshopi poolt, seega ka poe poolt tulevate toodete uudistega hoien teid jooksvalt kursis.

Tänane trenn, tegin käsi, oli selline jõu suunitlusega trenn:

1) Biitsepsitele seistes kang

57kg/6, 57/6, 57/6

2) Üle scottpingi hantel

26kg/6, 26/6, 26/6

3) Kladpinnal istudes hantlitega

27kg/6, 27/6, 27/6

4) Lamades kitsa haardega surumine triitsepsile

120kg/5, 120/5, 120/7

5) Lamades prantsuse surumine

70kg/6, 70/6, 70/6

6) Rööbaspuudel surumine lisaraskusega

35kg/6, 35/6, 35/6

7) Kõhtu kaks harjutust 6 seeriat.

Trenni segas tugev nohu ja köha - istun praegugi pipraplaaster rinnal, kuid küll me selle batsilli murrame. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna loen siin palju teiste tegemistest, siis usun, et ka minu tegemised pakuvad kindlale seltskonnale huvi. Loomulikult on oodatud siia teema alla igasugune arutelu, kommentaarid jne. Ja loomulikult kui keegi soovib võib siit edaspidi võtta ideid ja mõtteid kuidas ise kevadeks vormi saada ehk siis valmistubki koos minuga. Kindlasti toon ära oma toitumise ja treeningud, seega loodan et see pakub lugejatele huvi.

Mina kuulun ka sinna seltskonda, kellele sinu tegemised huvi pakuvad. Mingi korraliku treening video võiksid ka valmis nikerdada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina kuulun ka sinna seltskonda, kellele sinu tegemised huvi pakuvad. Mingi korraliku treening video võiksid ka valmis nikerdada.

Ma pean tunnistama, et ma olen tugevam fotomees, kui keegi mulle selgeks õpetaks kuidas lihtsate vahenditega videolõike üles laadida, siis pole probleemi. Ma pole oma telefoniga vist midagi veel filminud, seega peab mõtlema kuidas kõige parema tulemuse saab, sest telefoniga võib kvaliteet jällegi kannatada. Sina oled jällegi video spets, seega saad mind selles osas ehk aidata. Iga kord ei ole võimalust ka oma tipp videomeeskonda kohale tirida, et seeriast video üles panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned huvitavad faktid minu kulturismikarjäärist: Kokku osalenud 85 kulturismivõistlusel, neist 24 suurvõsitlusel (EM, MM ja Maailmamängud), võtnud osa 17 järjestikusel aastal kulturismivõistlustest 1993a. EMV kuni MM 2010, mitte ükski aasta ei ole vahele jätnud. Püsisin võitmatuna Eestis 1999a EMV kuni EKV 2010. Tulnud 12 järjestikusel aastal Eesti absoluutseks meistriks. Andnud ca 20 negatiivset dopinguproovi alates 2001 - 2010a.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pean tunnistama, et ma olen tugevam fotomees, kui keegi mulle selgeks õpetaks kuidas lihtsate vahenditega videolõike üles laadida, siis pole probleemi. Ma pole oma telefoniga vist midagi veel filminud, seega peab mõtlema kuidas kõige parema tulemuse saab, sest telefoniga võib kvaliteet jällegi kannatada. Sina oled jällegi video spets, seega saad mind selles osas ehk aidata. Iga kord ei ole võimalust ka oma tipp videomeeskonda kohale tirida, et seeriast video üles panna.

Kui sul telefon kannatab filmida siis palun väga, kõige lihtsam on osta odav videokaamera, selle annad kellegi kätte ja nii filmidki oma soorituse üles. Kui keegi filmida ei taha siis otsid koha ja paned filmima :P:P Pärast tõmbad arvutisse ja laed kiirelt youtube, töötlemata, need lähevad rahvale kõige rohkem peale, hea oleks kui enne seeriat paar sõna mis harjutus jne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sul telefon kannatab filmida siis palun väga, kõige lihtsam on osta odav videokaamera, selle annad kellegi kätte ja nii filmidki oma soorituse üles. Kui keegi filmida ei taha siis otsid koha ja paned filmima :P:P Pärast tõmbad arvutisse ja laed kiirelt youtube, töötlemata, need lähevad rahvale kõige rohkem peale, hea oleks kui enne seeriat paar sõna mis harjutus jne...

See eeldab siis tehnikaalaseid finantseeringuid - oleme mõned videod ka fotoaparaatidega teinud näiteks need loosimiste omad ehk on see lahendus. Muideks homme on Fitcamp 2011 järjekorras kolmas loosimine, seega kes ei ole jõudnud veel kupongi täita saate seda teha nii Sparta kui ka Tartu Fitshopis, Pärnuga ei ole ma kursis - eile nägin vilksamisi uudiseid kus Ain Kimber ajas lumelabidaga vett - teatavasti kukkus Pärnu spordihalli katus sisse lume tõttu, seega Pärnu Fitshopis töös võib olla tõrkeid.

Viimane videokaamera sai kingitud Bonsuna Teamile - loodetavasti nad sellega ikka materiali toodavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See eeldab siis tehnikaalaseid finantseeringuid - oleme mõned videod ka fotoaparaatidega teinud näiteks need loosimiste omad ehk on see lahendus.

Pole küll näinud neid klippe, aga usun et see väga OK variant võrreldes mobiiliga.

Jälgin huviga, edu tegemistes ja kena uut!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea, et Ott alustas ka siin oma tegemistest kirjutamist ning huvilistel kindlasti palju lugemist. Loodetavasti tuleb vägev võistlusaasta ning kindlasti ootame huviga juba novembris toimuvaid klassikalise kulturismi MM-i Tallinnas, kus on ka eraldi kategooria kulturistidel! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks eesmärk on sellel aastal veel pandud, see on kindlates baasharjutustes uued rekordid: Kükk 230kg 5 kordust, tõmme 250kg x5 ja surumine 165kg x 5.

Palju need varasemad rekordid on olnud baasharjutustes ja mis kaaluga? Ma saan aru, et plaanid need näitajad teha max võistlusvälise kaaluga 90-92kg?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju need varasemad rekordid on olnud baasharjutustes ja mis kaaluga? Ma saan aru, et plaanid need näitajad teha max võistlusvälise kaaluga 90-92kg?

Varasemad on on olnud sellised (täiskükk 200x10 ja 220x4, surumine lamades 160kg x5 ja jõutõmme 245x5, kõigil juhtudel on kaal olnud vast selline alla 100kilo natuke), seega nagu näete ega ma midagi ulmelist eesmärgiks ei pane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tore, et Eesti esikulturist ka aega leiab blogi teha :P

Kas MMile mingeid tasuta pileteid ka võimalik saada kuidagi?

Projektis kui ma õieti mäletan ,siis olid kellegile mõeldud tasuta kohad - kuid hetkel ei meenu, mille alusel need jagunema pidid eks see selgub aegsasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hea, et Ott alustas ka siin oma tegemistest kirjutamist ning huvilistel kindlasti palju lugemist. Loodetavasti tuleb vägev võistlusaasta ning kindlasti ootame huviga juba novembris toimuvaid klassikalise kulturismi MM-i Tallinnas, kus on ka eraldi kategooria kulturistidel! :P

Ma ei ole oma sügisestest plaanidest veel rääkinud - eks me nendeni ka jõuame, kuid kindlasti võtab MM korralduslik pool kõvasti energiat, seega see on üks suuremaid väljakutseid üldse, mis nii minul kui EKFL on tulnud vastu võtta, loodame sinna panna kogu oma võistlustel osalemise ja sellest saadud kogemused, et üritus suurepäraselt läbi viia. Peaasi kui vajalik materiaalne tugi tuleb erinevatelt institutsioonidelt, sest ürituse eelarve on päris kopsakas ja ilma nende toeta ei ole seda võimalik sellises mahus teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tulles tagasi plaanide juurde 2011, siis eesmärgistan kõigepealt kevadised võistlusplaanid. Kindlasti plaanin osaleda Eesti Karikavõistlustel Tartus 23 aprill, siis kaks nädalat hiljem Balti Matšil Lätis (7-8 mai) ja hooaja peaeesmärk Euroopa meistrivõistlused 2011, Sofias, Bulgaarias (eesmärk ei ole vähem ega rohkem kui tulla Euroopa meistriks). Eesmärgid tuleb alati kõva häälega välja öelda ja uskuda, et asi on teostatav, seda enam ,et varem on ette näidata EM hõbe 2005a ja 2009a 4.koht, 2010 5.koht.

Kas kalender tervikuna ka üles jõuab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See eeldab siis tehnikaalaseid finantseeringuid - oleme mõned videod ka fotoaparaatidega teinud näiteks need loosimiste omad ehk on see lahendus. Muideks homme on Fitcamp 2011 järjekorras kolmas loosimine, seega kes ei ole jõudnud veel kupongi täita saate seda teha nii Sparta kui ka Tartu Fitshopis, Pärnuga ei ole ma kursis - eile nägin vilksamisi uudiseid kus Ain Kimber ajas lumelabidaga vett - teatavasti kukkus Pärnu spordihalli katus sisse lume tõttu, seega Pärnu Fitshopis töös võib olla tõrkeid.

Viimane videokaamera sai kingitud Bonsuna Teamile - loodetavasti nad sellega ikka materiali toodavad.

Väike parandus siinkohal. Vb sa pole kursis lihtsalt. See ei olnud kingitus, sest töötasu ei ole seda kindlasti mitte. Kahju ainult natuke, et nn palka väga heale töömehele asjades tasuti nagu suurel Venemaal klasnosti algusaastatel. Aga ju siis masu lõi ka vankumatu ROBOCOPi sel hetkel kõikuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kalender tervikuna ka üles jõuab?

Kindlasti jõuab ,siis juba mitte minu blogisse vaid uudiste alla ja ka www.kulturism.ee alla. Lihtsalt osade võistluste toimumise asjad ei ole veel selged, kuid kindlasti paneme lähiajal üles teadaolevad võistlused ja koolitused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal kajastan siis ka enda muid tegemisi. Sellel aastal keskendun kindlasti rohkem ka koolituste peale, sest juba varasemad aastad on näidanud, et selles vallas on tööpõld lai. Esimene pikem koolitus "Ideaalne keha kogu eluks" on plaanis 15.jaanuar 2011, Sparta Spordiklubis.

Täpsem päevakava ja info kellele see suunatud on siin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahepeal kajastan siis ka enda muid tegemisi. Sellel aastal keskendun kindlasti rohkem ka koolituste peale, sest juba varasemad aastad on näidanud, et selles vallas on tööpõld lai. Esimene pikem koolitus "Ideaalne keha kogu eluks" on plaanis 15.jaanuar 2011, Sparta Spordiklubis.

Täpsem päevakava ja info kellele see suunatud on siin

Ideaalne keha on väga suhteline. Nii palju kui on inimesi, nii palju on arvamusi. Ise ma enda ihu ideaalseks ei pea, aga kulturismi ongi selline spordiala kus tegeletakse oma keha proportsioonide parandamise ja lihvimisega terve elu ja alles 100 aastaselt tagasi tehtud töö materjalid üle vaadates on uhke oma lastelastelastele öelda, et selline vägev mees oli teie taat kunagi! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×