Jump to content
tomba

Iga kuu uus kava - mida arvate

Recommended Posts

Tere kaasfoorumlased,

Nimelt olen täheldanud, et sõna šokk on väga popp sõna, seega hakkasin mõtlema, et kui teha iga kuu uus kava, kas see annaks parema tulemuse kui teha koguaeg sama kava? Võite artiklitele ka viidata muidugi, ma ei leinud sobivad miskipärast.

Või šoki all mõelda pigem seda, et mõnikord teha harjutusi intentsiivsemalt, st väikeste pausidega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere kaasfoorumlased,

Nimelt olen täheldanud, et sõna šokk on väga popp sõna, seega hakkasin mõtlema, et kui teha iga kuu uus kava, kas see annaks parema tulemuse kui teha koguaeg sama kava? Võite artiklitele ka viidata muidugi, ma ei leinud sobivad miskipärast.

Või šoki all mõelda pigem seda, et mõnikord teha harjutusi intentsiivsemalt, st väikeste pausidega?

See artikkel räägib üldiselt samal teemal:

http://www.fitness.ee/artikkel/1105/massi-...oopis-reljeefi-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et iga kuu kava vahetamine annab parema tulemuse kui pidevalt sama järgi teha.

Lihas harjub pidevalt sama järgi tehes vaikselt ära. Samuti ei leidu ju kaht harjutust, mis 100% ühtmoodi treeniks - alati on ju kasvõi väikenegi erinevus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsin ka ühe teemakohase küsimuse, et kas toitumiskava ka ennast mingi aja jooksul ammendab (areng jääb seisma) või võib 10 aastat jutti päevast päeva sama toitumiskava järgi toituda? Iseasi, kui ära ei tüdine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsin ka ühe teemakohase küsimuse, et kas toitumiskava ka ennast mingi aja jooksul ammendab (areng jääb seisma) või võib 10 aastat jutti päevast päeva sama toitumiskava järgi toituda? Iseasi, kui ära ei tüdine.

Oleneb, mis toitumiskavaga tegu on.

Näiteks kui massikava, siis sa peaksid lihtsalt kaloraaži suurendama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihas harjub pidevalt sama järgi tehes vaikselt ära. Samuti ei leidu ju kaht harjutust, mis 100% ühtmoodi treeniks - alati on ju kasvõi väikenegi erinevus.

Kas keegi ei öelnud mitte,et lihas võib ära harjuda,kuid psühholoogiline osakaal inimeses on suurem, tehes koguaeg ühe ja sama kava järgi.See peaks viima selleni,et inimese enda arvates ei arene ta enam (kuigi nt. raskusi suurendab) ning setap jääb progress jänni.

Muudetud kasutaja Ak_47 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihas ja närvisüsteem võivad kindlasti treeningkavaga ära harjuda, aga ma arvan, et päris iga kuu pole ka mõtet seda vahetada, kuna uue kavaga kohanemine võta ka oma aja. Iga 3 kuu tagant uus kava, miks mitte. Samuti treeninda erinevates kordusvahemikes, erinevate splittidega.

Toitumise koha peal võiks mingisugune mitmekesisus ja toiduainete vaheldumine niikuinii sees olla.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisa iga nädal kükis,tõmbes ja surumises kangile raskust juurde ja šokk on garanteeritud nii füüsiliselt kui vaimselt.

Kõlab nagu top shopi müügitrikk , aga toimib.

:D - Kas seda ei peaks tegema absoluutselt igaüks, kes jõusaalis käib? :D

Iga trenn peaksid raskused/kordused suurenema. Trenni mõte on progresseeruda. Kui seda ei toimu, ei toimu ka erilist arengut.

Mis puutub kavadesse siis minu arust ei ole mõtet kava enne vahetada, kui on tunda, et areng aeglustub. Seni kuni asi töötab, milleks seda muuta? Öeldakse küll, et vaheldust vaja - ning kui tõesti vaimselt läheb raskeks siis muidugi - vahetage. Aga seni kuni areng on hea, siis tundub tobe hakata midagi leiutama kuna vajadus selle järgi puudub. Võib muidugi - aga ei pea.

Iga kuu uus Kava tundub veidi aggressiivne muidugi. Aga eks proovi järele kui tahad. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaste šokeerimiseks ja närvisüsteemi tüdimusest hoidmiseks saab kasutada ka sellist jaotust:

1 Nädal - väikeste kordustega seeriad("lühikesed seeriad")

2 Nädal - suurte kordustega seeriad("pikad seeriad")

3 Nädal - püramiid seeriad

4 Nädal - superseeriad

Nii on sul kuu jooksul neli erinevat kava. Lihased saavad šokeeritud ja närvisüsteemile vaheldus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et nii palju kui on inimesi nii palju on ka erineivaid arvamusi :) Arvasin et on mingisugune konkreete vastus ka, a'la ei ole organismile väga hea, parem seda teha a'la kolme kuu tagant jne. Aga eks ma siis nüüd tean arvestada sellega :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisa iga nädal kükis,tõmbes ja surumises kangile raskust juurde ja šokk on garanteeritud nii füüsiliselt kui vaimselt.

Nõus. Lisa raskust ja on olemas su šokk. Nagu Otsusetaat on öelnud- kava vahetamine ja harjutuste vahetamine on pigem mõistuse jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningkava kasutatakse niikaua kuni on arengut. Kui tekib seisaks muudetakse lihasgruppide treenimise järjekorda, harjutusi , kordusi seerias jne.

Veel periodiseeritakse treeninguid.Kasutatakse kolme järjestikust tsüklit :jõu-, massi- ja separatsioonitsükkel. Kogemustega treener saab sulle sellised arengud kõik ette mõelda. Ei ole olemas ühtegi kava mille kohta saaks öelda, et see töötab kuu aega ja see kolm kuud.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub, et nii palju kui on inimesi nii palju on ka erineivaid arvamusi :) Arvasin et on mingisugune konkreete vastus ka, a'la ei ole organismile väga hea, parem seda teha a'la kolme kuu tagant jne. Aga eks ma siis nüüd tean arvestada sellega :D

Lihas harjutuse sooritamise ajal kontraheerub ja lõdvestub, kuidas sina seda harjutust nimetad, on lihase jaoks täiesti ükskõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole olemas ühtegi kava mille kohta saaks öelda, et see töötab kuu aega ja see kolm kuud.

Eino seda kindlasti, mõtlesin just, et kuidas organismile parem on.

Lihas harjutuse sooritamise ajal kontraheerub ja lõdvestub, kuidas sina seda harjutust nimetad, on lihase jaoks täiesti ükskõik.

Makes sense,ainult et nö abistavad lihased on erinevad, seega jah vahe on vast ainult raskustes.

Kuid nüüd siis ei saa aru mida see šokk siis täpselt tähendama peaks, kas siis ainult raskusete suurendamises? See on ju elementaarne et sa lisad raskust koguaeg?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×