Jump to content
40milesfromthesun

Kaal ei tõuse enam.

Recommended Posts

Nonii, sellest on siin räägitud pikalt ja laialt, kuid ometi sooviks ka mina nüüd nõuandeid kuulda.

Olen 21 aastane, 195 cm pikk, 91 kg kaaluv kiire ainevahetusega meesterahvas. Eesmärk (kinnisidee :lol: ) on saavutada kehakaal 100 kg. Massi tõstmisega hakkasin tegelema kevade alguses ning olen sellest ajast 11 kg juurde võtnud. Kindlat toitumiskava mul ei ole ning püüan süüa võimalikult vaheldusrikkalt. Esimesed 7-8 kilo tulid kergesti. Püüdsin lihtsalt iga 3 tunni tagant süüa ja töötas. Edasi hakkasin kaloreid lugema ja kaloraaži tõstma kuna kaalutõus aeglustus. Praeguseks olen saavutanud kehakaalu 91 kg ning minu päevane kaloraaž on 4500. Sealjuures olen jälginud, et valk moodustaks päevasest tarbimisest u 1/4 ning rasv u 1/3.

Kuid kaal enam ei tõuse. Varem oli kaalu tõus ligikaudu 1 kg nädalas. Praegu olen sellist kaalu hoidnud juuni algusest. Kas peaks tõstma kaloraaži veelgi, kuni 5000 peale, (kuigi see läheks juba absurdseks) või on siitmaalt lihtsalt võimatu samas tempos jätkata.

Kuna kindlat kava pole siis toon ära näite ühe päeva toitumisest. Tegemist on lihtsalt nimekirjaga kogu päeva toitudest ja kogustest.

Praetud muna; 1tk; 87kcal

Praetud kartulid; 2tk; 218kcal

Peekon; 51g; 276kcal

FAST Mass 2; 2x90g; 648kcal

Piim 3,5%; 1l; 630kcal

Müsli puuviljadega; 150g; 660kcal

Hellus jogurt; 200g; 194kcal

Grill-liha; 280g; 594kcal

Haps; 1kg; 760kcal

Piim 2,5%; 0,5l; 270kcal

Kuivatatud liha; 100g; 273kcal

Kokku 4610kcal (arvutanud olen vaid kõrge kaloraažiga toite, seega igasugused tomatid-kurgid ja lisandid on lihtsalt nimekirjast välja jäetud)

Toit on päevapeale jaotatud, söön iga paari-kolme tunni tagant.

Märgin veel ära, et jõutrenni teen üle päeva umbes 1,5h ning peale selle aktiivselt spordiga ei tegele, seega kulutan võimalikult vähe.

Tuli pikk jutt, aga äkki keegi oskab kommenteerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaloraaž on korralik, aga ole hea, märgi toitainete jaotuses: palju valku, rasva, sv -

Nii karmide eesmärkidega toitumise kohta vbl liiga vähe sv..?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaloraaž on korralik, aga ole hea, märgi toitainete jaotuses: palju valku, rasva, sv -

Nii karmide eesmärkidega toitumise kohta vbl liiga vähe sv..?

42 % süsikaid tuleb, kui 1/4 (25 %) valku ja 1/3 rasvu (33%). Seda on enam kui küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arusaamatu jah, kuidas sellise kaloraažiga kaalu ei tule. Ise kaalun 97kg hetkel ning kaloraaž alla 3000-e.

Kaalutõstmise kohapealt olid uuringud, et vähem toidukordi päevas tagab suurema lihaskasvu, samas kui rohkem toidukordi päevas aitab rasvamassi kontrolli alla paremini hoida ja põletada. Seega võid proovida paar einet vähemaks võtta, ning ülejäänutes koguseid suurendada.

Kalmuse mõttet antud teemal on varem puudutanud minu teada söömise kiirust. Et kiirustades toitu sisse kühveldades jätame vahele esimesed seedeprotsessid mis algavad juba suus toidu lagundamise ja peenestamisega. Ehk kui suurtes kogustes toitu kiiresti sisse süüa siis ei jõuagi teatud osa sellest üldse ära seedidagi korralikult ning tuleb teisest otsast vaat-et samasugusena välja.

Ehk: Söö hästi aeglaselt. Mälu igat amspu kasvõi 30sekki, kui kannatust on. Peenesta see toit ära nii kuidas võimalik.

Muidugi keha kaalukaotus või tõus ei toimugi lineaarselt üldse. Ning täiesti loomulik on, et vahepeal tekivad seisakud kus kaal ei liigu soovitud suunas. Keha vajab kõigega harjumiseks aega ning sunnib endal vahepeal ise "time-out'i".

Seni kuni trenni tegemiseks energiat ja motti on - siis minu arust probleemi pole. Kaal on ainult üks mõõtühik vormi määramisel. Sageli kõige kasutum ühik. Kui üldpilt ja enesetunne koos jõuga kõik paraneb, siis ei ole mõtet kurvastada kaalu üle. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
42 % süsikaid tuleb, kui 1/4 (25 %) valku ja 1/3 rasvu (33%). Seda on enam kui küll.

Nii vaadates oleks justkui küll jah.

Aga ma arvan ka, et nagu enne mainiti, on perioodid kus kaal ja areng on paigal ja üks hetk jälle liiguvad edasi.

Kui trennides raskused tõusevad siis muretsemiseks põhjust pole veel. Ehk siis asi võib tegelikult ka treeningkavas olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raskused suurenevad küll. Ei ole küll kindel kui kiiresti see võiks ideaalis toimuda.

Niiet kaloraaži praegu tõstma ei hakka ja jätkan samas vaimus, vaatan mis saab.

Söömisharjumuste kohapealt niipalju, et söön üsna aeglaselt ja enda meelest ei kugista. Tavaliselt on toit taldrikus külm kui lõpetan. :lol: Toidukordade vähendamisega tekiks probleeme, kuna veel rohkem kaloreid endale korraga sisse süüa muutuks kurnavaks. Samas proovida ju võib..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söö hommikuti müsli asemel putru. Ainult 1 muna korraga ? Tee julgelt 3-4 munast omlett. Kuivatatud liha annab sulle piisavalt valke, kuid kõhtu nendest täis ei saa. Shaket tarbi ainult pärast trenni, muudel aegadel kohupiim/kodujuust. Kartuli asemel söö tatart/pruuni riisi/makaraone, mis sa tärklist ikka lahmid :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söö hommikuti müsli asemel putru. Ainult 1 muna korraga ? Tee julgelt 3-4 munast omlett. Kuivatatud liha annab sulle piisavalt valke, kuid kõhtu nendest täis ei saa. Shaket tarbi ainult pärast trenni, muudel aegadel kohupiim/kodujuust. Kartuli asemel söö tatart/pruuni riisi/makaraone, mis sa tärklist ikka lahmid :lol:

Söön putru, riisi ja tatart ka, tegemist on ainult näidisega ühest päevast ja üldjuhul söön seda mille järele parasjagu rohkem isu on. Kuivatatud liha söön tavaliselt koos hapupiimajoogiga Haps, kui terve pakk ära juua ja kaks pakki liha kõrvale süüa siis on ikka kõht korralikult täis ja u 1000kcal. Sheiki aga teen tõesti iga päev, 2 korda päevas ja koos rasvase piimaga kuna nii on lihtsalt natuke lihtsam. Vastasel juhul möödukski terve päev söögilaua taga. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul peaaegu sama probleem, ainult, et mul kaal langeb :lol:. Jõunäitajad on vähemalt samad püsinud, ei oska kõige kohta öelda, kuna treeningtingimused praegu on üsna minimaalsed ja raskuseid ka pole piisavalt. Eks suvel töötab inimese organism teisiti ka ja eks palju energiat läheb juba termoregulatsiooni peale.

Nagu eespool öeldi, et ära kaalu vaata, vaid visuaalset pilti. Endal pole kaal oluliselt pool aastat tõusnud, kuid ümbermõõdud suurenenud ja separatsioon paranenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osta kreatiini ja tarbi seda 20g päevas suure koguse veega (20g lahusta 80g glükoosi või suhkruga ja 3 liitri veega) saad ka mõned head kilod juurde. 10 vast mitte aga 5kg vast küll.

Aga kui tahad rasva juurde, siis söö suhkrut.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Osta kreatiini ja tarbi seda 20g päevas suure koguse veega (20g lahusta 80g glükoosi või suhkruga ja 3 liitri veega) saad ka mõned head kilod juurde. 10 vast mitte aga 5kg vast küll.

Aga kui tahad rasva juurde, siis söö suhkrut.

Tal ongi ju peamine süsivesikute allikas suhkur, kui menüüd vaadata..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks riisi, tatart ja peekonit juurde panna - loodab, et annab midagi juurde. Aga kui see ei aita siis oleks kõige kindlam variant Mihkel "Hiiglane" Vainoga jutule minna - ta teab kindlasti kuidas suurest veel suurem teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×