Jump to content
Robert Nool

Nutritiopedia.com

Recommended Posts

Viskasin kiire pilgu paleodieedi teooriale, täpsemalt ühele sellesama Cordaini artiklile. Ehkki paleodieet lähtub ürgsest menüüst, põhineb see siiski väga põhjalikul biokeemilisel analüüsil toiduainete komponentide mõjust organismile, põhiliselt sooleseinale ja immuunsüsteemile. Ehk tähelepanu all on autoimmuunhäireid ja kroonilisi põletikke tekitavad protsessid. Esmapilgul 100% teaduspõhine lähenemine. Esialgu tundub et paljud paleodieedi kriitikud ei ole selle teooriale heitnud isegi seda üht pealiskaudset pilku.

Paremaks hinnanguks tasuks paleo- ja vahetpoledieedi materjalist ja kriitikast mõlemast mingi laiem ülevaade kokku saada. Kõige parem kui keegi teine selle ära teeks :D

See on küll üks suurimaid tarkusepomme, mida ma siin foorumis näinud olen. Hästi öeldud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus Robert Noolele: Kust te oma kiudaineid saate päeva jooksul?

Ma ei tarbigi kiudaineid igapäevaselt. Üldjuhul tuleb korra või kaks nädalas, kui juurvilju söön. Ma olen enda elu jooksul igasuguseid asju proovinud. Mingil perioodil sõin muule toidule lisaks umbes 2kg juurvilju päevas. Muide, see periood oli väga pikk.

Ma olen kursis sellega, mida kiudainete ning nende vajalikkuse kohta räägitakse, kuid teeme nii, et me seda teemat hetkel edasi ei lahka. Ma kirjutan mingil hetkel artikli, kuhu kõik enda seisukohad koos viidetega sisse panen ning siis teeme selle otsa uuesti lahti. Hetkel on üks teine artikkel kirjutamisel, mis homme/ülehomme valmis peaks saama. Kui see olemas, siis võtan kiudained ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tarbigi kiudaineid igapäevaselt. Üldjuhul tuleb korra või kaks nädalas, kui juurvilju söön. Ma olen enda elu jooksul igasuguseid asju proovinud. Mingil perioodil sõin muule toidule lisaks umbes 2kg juurvilju päevas. Muide, see periood oli väga pikk.

Ma olen kursis sellega, mida kiudainete ning nende vajalikkuse kohta räägitakse, kuid teeme nii, et me seda teemat hetkel edasi ei lahka. Ma kirjutan mingil hetkel artikli, kuhu kõik enda seisukohad koos viidetega sisse panen ning siis teeme selle otsa uuesti lahti. Hetkel on üks teine artikkel kirjutamisel, mis homme/ülehomme valmis peaks saama. Kui see olemas, siis võtan kiudained ette.

...siis peaksid ju ringi liikuma kõht nagu tiinel vaalal, spetsiifiline aroom taga ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Modernse tarkuse järgi tõepoolest, kuid kõik on parem kui kunagi varem, seega on modernses tarkuses loogikaviga.

Mulle tundub, et hetkel on sinu modernses tarkuses loogikaviga.

Me v6ime ju kiudainete hulga ja nende vajalikkuse diskussioonist hetkel v2lja lylitada, kuid mikroelemendid...? Kui sa n2itad, et k6ik vajalik tuleb sellest, mis sa s88d (ilma nn toidulisanditeta)...?

Ma usun, et kui sa hetkel kasutad Fredi nime, siis v6iksid ka t2psustada, mis on see teid mitteyhendav osa. Vastasel juhul ei ole see Fredi suhtes aus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle tundub, et hetkel on sinu modernses tarkuses loogikaviga.

Me v6ime ju kiudainete hulga ja nende vajalikkuse diskussioonist hetkel v2lja lylitada, kuid mikroelemendid...? Kui sa n2itad, et k6ik vajalik tuleb sellest, mis sa s88d (ilma nn toidulisanditeta)...?

Ma usun, et kui sa hetkel kasutad Fredi nime, siis v6iksid ka t2psustada, mis on see teid mitteyhendav osa. Vastasel juhul ei ole see Fredi suhtes aus.

Palun too välja eluks vajalikud mikroelemendid, mis juurviljades on, kuid loomsetes toodetes ei ole.

Fredi juurviljatarbimise tiheduse ning koguste kohta mul tõepoolest täpset informatsiooni ei ole.

Fred on hetkel leheküljele ühe artikli kirjutanud. Ma ei ole ühegi enda oma juures väitnud, et need tõekspidamised kattuvad 100% Fredi omadega. Kirjutasin üksnes enda esimeses postituses antud foorumiteemas, et meie tõekspidamised kattuvad üldiselt. Seda väitsin selle põhjal, millest aastate jooksul vestelnud oleme. Kui aus olla, siis oleme vestlusteemadel 100% juhtudest ühel nõul olnud. Vestlesime korra ka juurviljadest, sest täheldasin, et kui koos hommikusöögiga juurvilju söön ning trenni selle söögi peal teen, siis olen loid ning uimane. Ilma juurviljadeta seda ei olnud. Rohkem süvitsi me antud teemasse ei läinud.

Tulevikuks, Aile, sinule disclaimer: The opinions and facts presented in this article have in no way been confirmed with Fred Antson, in fact he might completely disagree with my views. All authors on our page have creative freedom, thus their views and opinions will not be restricted nor bended in any way.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun too välja eluks vajalikud mikroelemendid, mis juurviljades on, kuid loomsetes toodetes ei ole.

Fredi juurviljatarbimise tiheduse ning koguste kohta mul tõepoolest täpset informatsiooni ei ole.

Fred on hetkel leheküljele ühe artikli kirjutanud. Ma ei ole ühegi enda oma juures väitnud, et need tõekspidamised kattuvad 100% Fredi omadega. Kirjutasin üksnes enda esimeses postituses antud foorumiteemas, et meie tõekspidamised kattuvad üldiselt. Seda väitsin selle põhjal, millest aastate jooksul vestelnud oleme. Kui aus olla, siis oleme vestlusteemadel 100% juhtudest ühel nõul olnud. Vestlesime korra ka juurviljadest, sest täheldasin, et kui koos hommikusöögiga juurvilju söön ning trenni selle söögi peal teen, siis olen loid ning uimane. Ilma juurviljadeta seda ei olnud. Rohkem süvitsi me antud teemasse ei läinud.

Tulevikuks, Aile, sinule disclaimer: The opinions and facts presented in this article have in no way been confirmed with Fred Antson, in fact he might completely disagree with my views. All authors on our page have creative freedom, thus their views and opinions will not be restricted nor bended in any way.

Noo...see viimane lause on vabastav kyll ;) , kuid:

sa v2itsid eespool, et sinu t6ekspidamised kattuvad Fredi omadega 90+% (ei viitsi t2psemalt vaadata). Automaatselt tekib kysimus, mis siis on see alla 10% t6ekspidamine. 2kki sa kahjustad oma v2idetega Fredi?

Eks meil ole k6igil mingi yhisosa, kui h2sti otsida.

Mis aga puutub allj2rgnevasse...

Palun too välja eluks vajalikud mikroelemendid, mis juurviljades on, kuid loomsetes toodetes ei ole.

Ei ma ei ole motiveeritud sinu eest t88d 2ra tegema. Sina ise n2ita mulle, et sa oled teadlik, millest sa ilma j22d....v6i ilma ei j22 (nagu sa v2idad).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mikroelemendivajadus võib sõltuda menüüst. Polaaruurijatel rännakutel ja Vilhjalmuri aastases katses puhta liha ja rasva peal skorbuuti ei tulnud, kui midagi muud kõrvale sõid siis tuli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mikroelemendivajadus võib sõltuda menüüst. Polaaruurijatel rännakutel ja Vilhjalmuri aastases katses puhta liha ja rasva peal skorbuuti ei tulnud, kui midagi muud kõrvale sõid siis tuli.

Mitte, et v6ib s6ltuda vaid s6ltubki.

Siis p6hjustas lisaprobleeme lihtsalt see asi, mida nad k6rvale s6id. Kas see kysim2rke sulle ei tekita?

Aasta kaks...on aasta kaks.

Podagra on nii m6nus haigus... ;)

Ma palun v2ga vabandust, kuid adonise effekt ei m6ju mulle eriti...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun too välja eluks vajalikud mikroelemendid, mis juurviljades on, kuid loomsetes toodetes ei ole.

Mangaan näiteks. (Ära nüüd ütle, et sa iga päev molluskeid sööd. ;) )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kõrvetisi ei teki happelistest toitudest, kui aluseliste toitude osakaal on väike või üldse puuduvad?

Muudetud kasutaja Mansel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kõrvetisi ei teki happelistest toitudest, kui aluseliste toitude osakaal on väike või üldse puuduvad?

Kõrvetised on maosulgurite probleem. Kui sa nii aluselist sööki sööks et maohappe ära neutraliseerid siis on varsti minek ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitte, et v6ib s6ltuda vaid s6ltubki.

Siis p6hjustas lisaprobleeme lihtsalt see asi, mida nad k6rvale s6id. Kas see kysim2rke sulle ei tekita?

Kellele ei tekitaks...

Aasta kaks...on aasta kaks.

Vilhjalmur oli selle menüü peal kokku vist 9 aastat?

Podagra on nii m6nus haigus... :D

Ma palun v2ga vabandust, kuid adonise effekt ei m6ju mulle eriti...

Aga Vilhjalmuri efekt? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kellele ei tekitaks...

Vilhjalmur oli selle menüü peal kokku vist 9 aastat?

Aga Vilhjalmuri efekt? ;)

J2rjest leitakse uusi ja uusi mikroelemente ja t2iendatakse arusaamist nende t2htsusest. Miks te arvate, et inimene juba k6ike teab?

Minu p2rast s88gu Nool, kuidas Nool tahab. Myygiartiklina oleks see suht kriminaalne.

Toit on minu ravim... kuid ylaltoodud soovituste j2rgi j2etaks kogu looduse poolt pakutav ravimikapp t2iega v2lja.

V2ga lihtsalt teemale l2heneda, siis v6ib nimetada klorofylli...

Kleebin:

Dr.Birscher, nimetab klorofülli „kontsentreeritud päikese energiaks” Ta märgib, et tugevdab südame funktsioone, mõjutab veresoonkonda, emakat, kopse ja soolestikku.

2. loodus kasutab klorofülli kui keha puhastajat, ülesehitajat ja toksiinide neutraliseerijat.

3. Klorofülli rikas mahl võib lahustada arme, mis on tekkinud kopsudele happeliste gaaside sissehingamisel. Süsinik monooksiidi mõju muudetakse minimaalseks, kuna klorofüll suurendab-toetab hemoglobiini tootmist.

4. Aaitab langetada kõrget vererõhku, kuna viib kehast välja toksiine ja annab verele rauda, mis toetab vereinget.

5. See puhastab verd.

6. See käitub kehas puhastajana.

7. Pese mahlaga vaginaalsete infektsioonide korral

8. Aitab hambahaiguste korral

9. Aitab leevendada kurguvalu.

10. Aitab parandada naha probleeme

11. Seda võib kasutada kui steriliseerijat.

12. Kasutades koos kergelt seeditava toiduga, võib see ära hoida juuste hallinemist.

13. Kasuta seda värske, elusa vitamiinide allikana oma tervise jaoks.

14. Kasuta seda eriti tema suurepärase kaitse ja ravitoime tõttu.

15. Annab tugevuse, tervise ja hingelise heaolu

16. Aitab ülesehitada puhta vereringe ning korraliku seedimise.

17. On ideaalne suupuhastmiseks ja eemaldab toksiinid hammastelt ja igemetelt. 18.Kombineerituna elusa toiduga on see suurepärane kõigi verehaiguste sh ka aneemia puhul.

20. On suurepärane naha puhastaja ja ilusaks muutja.

21. Pane leotist vannivette, leota ennast 15-20 minutit, loputa maha jaheda veega.

22. Toksilised metallid – plii, kaadmium, elavhõbe, alumiinium ja liigne vask viiakse kehast edukalt välja.

23. Aitab leevendada radiatsiooni, mis tuleb TV ja arvutiekraanidelt

24. On suurepärane abivahend kõhukinnisuse vastu, hoides sooled puhtad.

25. On kasulik kapillaaridele

Niisiis ei pruugi imed sündida kusagil kaugel üksnes taevastes kanalites, nad on kättesaadavad ka siin ja praegu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mäger sööb klorofülli ja mina mäkra.

Me oleme segatoidulised.

Me ei ole loodud ainult m2kra s88ma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aile, miks sa enda sõnavõttudes niivõrd isiklikuks ja mürgiseks lähed? Aastaid tagasi, kui koos pizzat söömas käisime, jätsid meeldiva inimese mulje ning saime kenasti läbi.

Ma austan su arvamust, seetõttu ei ole ma seda arutelu sõnasõjaks üritanud pöörata. Austa palun ka minu oma ning elame rahus edasi. Kui kogu see värk sul harja tumepunaseks ajab, siis ära lihtsalt kommenteeri. Sinu teravad sõnavõtud jätavad mulje, et sul on liiga palju vaba aega ning negatiivseid emotsioone kogunenud. Arvan sinust endiselt hästi ning loodetavasti jääb see nii.

Kuna me silmast silma kohtunud oleme, võid mind edaspidi Robertiks kutsuda. Kui see sinu jaoks liialt familiaarne on, sobib ka Robert Nool või härra Nool. "Nooleks" olid mind priviligeeritud kutsuma üksnes kõrgemal auastmel või ametikohal olevad indiviidid kaitseväes, perioodil, mil kohustuslikku ajateenistust läbisin. Seega, sinule need privileegid ei laiene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, miks sa enda sõnavõttudes niivõrd isiklikuks ja mürgiseks lähed? Aastaid tagasi, kui koos pizzat söömas käisime, jätsid meeldiva inimese mulje ning saime kenasti läbi.

Ma austan su arvamust, seetõttu ei ole ma seda arutelu sõnasõjaks üritanud pöörata. Austa palun ka minu oma ning elame rahus edasi. Kui kogu see värk sul harja tumepunaseks ajab, siis ära lihtsalt kommenteeri. Sinu teravad sõnavõtud jätavad mulje, et sul on liiga palju vaba aega ning negatiivseid emotsioone kogunenud. Arvan sinust endiselt hästi ning loodetavasti jääb see nii.

Kuna me silmast silma kohtunud oleme, võid mind edaspidi Robertiks kutsuda. Kui see sinu jaoks liialt familiaarne on, sobib ka Robert Nool või härra Nool. "Nooleks" olid mind priviligeeritud kutsuma üksnes kõrgemal auastmel või ametikohal olevad indiviidid kaitseväes, perioodil, mil kohustuslikku ajateenistust läbisin. Seega, sinule need privileegid ei laiene.

Esiteks olen ma naisterahvas ja teiseks sinust vanem. Kui mina tulen ruumi, siis korralik Robert Nool t6useb pysti. Ma ei teagi, kuidas sellest teisiti aru saada, kui k6rgemal auastmel olemine :D

Internetis6nav6tu aktsendi annab lugeja ise.

Kui teema l2heb lugeja jaoks ohtlikuks, sinu poolt pakutud toitumisvariant n2iteks, siis on vaja ka j6uliselt sekkuda. ;)

Kuid peab tunnistama, et siin on hullemaidki olnud, n2iteks igatsugu "2ras88peaguetmittemidagi" dieete. Millele me oleme ka ysna r2medalt reageerinud. ;)

Ma saan aru, et see sulle ei meeldi, kuid m2letad, kuidas k6las:"Platon on kyll s6ber, kuid..."

2ra v6ta seda lihtsalt isiklikult. Inimene on inimene ja tegu on tegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, miks sa enda sõnavõttudes niivõrd isiklikuks ja mürgiseks lähed? Aastaid tagasi, kui koos pizzat söömas käisime, jätsid meeldiva inimese mulje ning saime kenasti läbi.

Ma austan su arvamust, seetõttu ei ole ma seda arutelu sõnasõjaks üritanud pöörata. Austa palun ka minu oma ning elame rahus edasi. Kui kogu see värk sul harja tumepunaseks ajab, siis ära lihtsalt kommenteeri. Sinu teravad sõnavõtud jätavad mulje, et sul on liiga palju vaba aega ning negatiivseid emotsioone kogunenud. Arvan sinust endiselt hästi ning loodetavasti jääb see nii.

Kuna me silmast silma kohtunud oleme, võid mind edaspidi Robertiks kutsuda. Kui see sinu jaoks liialt familiaarne on, sobib ka Robert Nool või härra Nool. "Nooleks" olid mind priviligeeritud kutsuma üksnes kõrgemal auastmel või ametikohal olevad indiviidid kaitseväes, perioodil, mil kohustuslikku ajateenistust läbisin. Seega, sinule need privileegid ei laiene.

Võin sind Robert lohutada, et see on alles algus ;). Minu sõnasõjad Ailega olid enam kui pool aastat tagasi. Asi päädis sellega et kodanik hakkas komme kustutama jne. Hetkel on sõjakirves nagu kadunud ja kui kohtume siis tere ikka ütleme :D Kui nüüd see jälle üles leitakse, siis ei viickis selle enam ka reageerida.

NB hetkel katsetan su põhimõtteid enda peal. Vara öelda kas on midagi muutunud, peale selle et see nädal trennis hunnik uusi rekordeid tegin, aga jah, vaatame mis perspektiivis muutub. Samas olen mitu aastat tagasi suht sarnast ka teinud, seda kaalu langetamise, eesmärgil, võtsin siis 3 kuuga 15 kg maha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas pole mägrasöömine kellegi tervisele halvasti mõjunud senise info põhjal...

Jah, kui m2gra osakaal j22b 10-15%, nagu ytleb raamat "Normaalne s88mine" (Zilmer ju meeldib teiele :D )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, kui m2gra osakaal j22b 10-15%, nagu ytleb raamat "Normaalne s88mine" (Zilmer ju meeldib teiele :D )

Ma mõtlen just neid puhta liha-rasva dieete. Kannatanud keegi neis minu teada pole.

Zilmer on nn mainstreami huviline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlen just neid puhta liha-rasva dieete. Kannatanud keegi neis minu teada pole.

Zilmer on nn mainstreami huviline.

Kuidas vanasti nende meresõitjate ja skorbuudiga lood olidki? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×