Jump to content
zxcvb

Juust enne magamaminekut

Recommended Posts

Kui teinekord kodujuustu pole kodus kas siis oleks mõeldav mingi 100g 25% juustu sisse lasta? Tagab imendumise terveks ööks. Või ei ole sellel mõtet, tuleb pigem kahjuks? eesmärgiks ei ole pekki saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kartulid ja makaronid ning rasvased lihatoidud jäägu lõunasöögiks, vähene maiustamine ning pika valmimisajaga toidud (so juust, suitsuvorst) aga päeva esimesse poolde.

http://www.tarbija24.ee/429396/kusimus-mid...tuleks-loobuda/

Leidsin siis sellise huvitava asja. Miks just pika valmimisajaga toite ei tohiks õhtul süüa?

Muudetud kasutaja zxcvb poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kartulid ja makaronid ning rasvased lihatoidud jäägu lõunasöögiks, vähene maiustamine ning pika valmimisajaga toidud (so juust, suitsuvorst) aga päeva esimesse poolde.

http://www.tarbija24.ee/429396/kusimus-mid...tuleks-loobuda/

Leidsin siis sellise huvitava asja. Miks just pika valmimisajaga toite ei tohiks õhtul süüa?

Ah loll jutt. Söö toitu millal tahad... ei muuda midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah loll jutt. Söö toitu millal tahad... ei muuda midagi.

Karmid sõnad anonüümse netifoorumi kasutaja suust TTÜ dotsendi väidete aadressil.

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Karmid sõnad anonüümse netifoorumi kasutaja suust TTÜ dotsendi väidete aadressil.

Tema sõnavõtt oli lühike. Ilma mingite tõestusmaterjalideta ega asjasse lähemalt süvenemata. A'la - söö seda või ära söö... what?

Sa leia mulle üks uuring, mis tõestab, et toidusöömise ajastamine või päeva jooksul toitainete sisalduste ümbertõstmine muudab midagi ning me räägime edasi. Söö kogu toit ühe einena kasvõi sekund enne magamaminekut või aja kogu päevane kaloraaž hommikul näost sisse - vahe on minimaalne.... Lõppkokkuvõttes loeb päeva üldine energia balanss ning makro-toitainete ja mikro-toitainete vahekorrad.

Inimesel võib olla kasvõi mitu Doktorikraadi, aga see ei tee temast veel kedagi, kelle sõnu niisama kuulata. Kuni ta ametlikke ja põhjalikke uuringuid oma sõnade tõestuseks ei pane - ei ole mul ka mingit põhjust teda uskuda.

Ning ma ei ole anonüümne. Iga detail minu elust on internetis põhimõtteliselt olemas. Ma usun, et ma olen vähem anonüümne, kui antud TTÜ dotsent.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa leia mulle üks uuring, mis tõestab, et toidusöömise ajastamine või päeva jooksul toitainete sisalduste ümbertõstmine muudab midagi ning me räägime edasi. Söö kogu toit ühe einena kasvõi sekund enne magamaminekut või aja kogu päevane kaloraaž hommikul näost sisse - vahe on minimaalne.... Lõppkokkuvõttes loeb päeva üldine energia balanss ning makro-toitainete ja mikro-toitainete vahekorrad.

Tõsiselt räägid või? Ma ei tea kust alustadagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõsiselt räägid või? Ma ei tea kust alustadagi.

Aga proovi kuskilt.

Ma magan vahepeal välja ja homme võime edasi rääkida. Siis võin tosinkond uuringut ka välja käia. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga proovi kuskilt.

Ma magan vahepeal välja ja homme võime edasi rääkida. Siis võin tosinkond uuringut ka välja käia. B)

No alustame sellest, et sööd oma 3000kcal hommikul ära ja siis vaatame edasi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No alustame sellest, et sööd oma 3000kcal hommikul ära ja siis vaatame edasi:)

Söön õhtuti enne magamaminekut. Siiani olen elus ja vorm paraneb nagu enne.

Unusta oma "Bro-science" ning tule ühine inimestega, kes mõtlevad tänapäevaselt. B)

"The Primary Laws of Nutrient Timing

The First Law of Nutrient Timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing.

The Second Law of Nutrient Timing is: hitting your daily macronutrient targets is FAR more important than nutrient timing."

---------

1. What is a good meal to eat when you first wake up?

What you feel like.

But you don't have to eat when you first get up.

2. What is a good pre-workout meal

What you feel like.

But you don't have to eat pre workout.

3.What should a good post-workout meal comprise of

What you feel like.

But you don't have to eat post workout.

4. If my RMR is 1646 should i drop calories below that to lose weight or below my BMR?

No.

5. When counting calories do you incorporate the ones from supplements ex. a pre workout supplement has 40 cals do you count that toward your daily consumption?

If you want to count them, do so. What ever you do - be consistent with it, as it is your ability to CHANGE your diet in response to RESULTS that matters.

6. Can anyone make a list of good food for cutting/toning. If I would go to the grocery store what should I buy? Please include brand names if possible.

No such thing as toning - that is a word marketing companies developed so they wouldn't scare females away from their products/ training.

Tone = more muscle, less fat.

Foods? What ever you feel like that keeps you healthy while you reach your goals.

7. Good meal before bed (other than caesin)

What you feel like.

But you don't have to eat pre bed.

8. Should you eat no carbs after a certain time?

No. Eat them when you feel like.

9. Explain complex/ simple carbs and when they are best used.

Old data. Eat what ever carbs you want should they fit your diet.

Doesn't matter in the context of a mixed meal.

10. Any other usefull information or insight about nutrition for gaining/preserving muscle & losing weight.

Your mind is currently so clouded by 'what you think you need to do' that you are failing to see the nonsense of your current beliefs.... Don't allow yourself to be spoon fed the typical crap that people try to force into the fitness industry.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tema sõnavõtt oli lühike. Ilma mingite tõestusmaterjalideta ega asjasse lähemalt süvenemata. A'la - söö seda või ära söö... what?

Sa leia mulle üks uuring, mis tõestab, et toidusöömise ajastamine või päeva jooksul toitainete sisalduste ümbertõstmine muudab midagi ning me räägime edasi. Söö kogu toit ühe einena kasvõi sekund enne magamaminekut või aja kogu päevane kaloraaž hommikul näost sisse - vahe on minimaalne.... Lõppkokkuvõttes loeb päeva üldine energia balanss ning makro-toitainete ja mikro-toitainete vahekorrad.

Inimesel võib olla kasvõi mitu Doktorikraadi, aga see ei tee temast veel kedagi, kelle sõnu niisama kuulata. Kuni ta ametlikke ja põhjalikke uuringuid oma sõnade tõestuseks ei pane - ei ole mul ka mingit põhjust teda uskuda.

Ning ma ei ole anonüümne. Iga detail minu elust on internetis põhimõtteliselt olemas. Ma usun, et ma olen vähem anonüümne, kui antud TTÜ dotsent.

Loe siit:

http://www.fitness.ee/artikkel/802/kas-kalor-on-ikka-kalor

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:D - Ja mida see täpsemalt mulle ütlema peaks. Olen kõige sellega juba kursis. :D

"Kuigi need mõjud on keerulised, taandub kõik lõppude lõpuks ikkagi ühele asjale, nimelt tasakaalule: liig on liig, liiga vähe on aga liiga vähe"

Tõlge ajakirjast Body. :PB)

Selles suhtes, et Rotter ma tean juba väga hästi, kuidas keha reageerib erinevatele toitainetele, kuidas vallandub insuliin, mis toimub rakutasandil jne jne. Aga asja point on selles, et kuigi lühiajaliselt võime oma keha igatepidi manipuleerida ja kutsuda esile erinevaid reaktsioone - siis pikema ajaperioodi peale ei oma see olulist tähtsust. Meie keha pole loll.

Lihastekasvatamise seisukohalt ehitab tema niipalju lihaseid, kui palju talle pakutakse valku, rasvu ja üldiselt kaloreid ning kui palju stimuleeritakse lihaseid treeninguga.(+ mõned lisandid aitavad nende protsessidele kaasa, kuid üle geneetilise piiri me siiski keha ei suuda sundida)

Uuringud näiteks ei toeta mingit märkimisväärset positiivset mõju toitumisest põhjustatud Lihasvalgusünteesi tõstmisest. Ehk seni kuni saame oma vajalikud valgud kätte ja trenn on piisav - ei anna valkudega mängimine kella-ajaliselt mingit märgatavat mõju üldisele lihaskasvule. Vähemalt on uuringud väga vastuolulised ning kindlalt pos-või-neg mõju ei leita. Ehk kokkuvõttes ei muutu suurt midagi.(teooriaid seevastu on aga palju - ning paljud haaravad nendest kinni, kui lõplikest tõdedest)

Kuigi ometigi tunduks see loogiline. Suurendame ju valgusünteesi - järelikult rohkem lihaseid peaks kasvama. Kuid tundub, et keha ei suuda kaugemale minna oma geneetilisest piirangust ning ta saavutab selle juba ka siis kui katame üldise valguvajaduse ja teeme kõvasti trenni.

Ehk tundub, et meie keha ehitab 500-st telliskivist maja (lihased) ka siis kui anname need 500 tellist talle ühekorraga ning käsime tal ehitama hakata. See, et me päeva jooksul talle 5x anname 100 tellist ja iga kord karmilt ehitada käsime ei muuda lõplikku tulemust. Ja isegi kui pakume talle 1000 tellist ja käsime 10x ehitada, on lõpptulemuseks ikka 500-st tellisest ehitatud maha (lihas). Tundub, et keha ei suuda lihtsalt rohkem teha - piina ja käsi teda palju tahad.

*Muidugi pean siinkohal valkude all silmas täisväärtuslikke valke. Rasvade koha pealt kindlasti piisavates kogustes EFA-sid ja kogu muu toitumise osas samuti.

Mis puutub insuliini siis on see üks põhilisi asju mida Kulturistid tahavad enda kasuks pöörata. Kuid minu teada on see suuresti siiski ebaoluline. Loomulikult ei tasuks süüa tervise seisukohalt pidevalt kiireid süskareid omaette. Veresuhkur lendab lakke ning mõne aja pärast jälle päris alla. See ei ole kunagi hea.

Aga puhtalt sinu lihaste jaoks olulist vahet ei ole. (vastupidavus-aladest siinkohal ei räägi - olen teadlik, et sellepuhul on asjalood teised)

Lihasvalgu lagundamise pärssimine saavutatakse juba 20g valguga. Ehk peale selle tarbimist on juba lagundamine suhtkoht optimaalselt pärsitud. Lisades süskareid või muud kraami juurde ei muutu enam põhimõtteliselt midagi. Muidugi on sellel muid effekte aga väga sügavale siin ei hakka langema.

Isegi kui vallandub suur kogus insuliini mis soodustab rasvade talletamist - püsib siiski stabiilsena ka rasvade põletusprotsess. Vist läks aega mingi 90min kõrgenenud insuliinitaseme all, et rasvapõletus hakkaks langema.

Kogu see teema on väga huvitav. Ning ma ei väidagi, et tean kõigest kõike. Aga võib-olla loeb minu väidetest seda välja. See on rohkem sellepärast, et inimesed aktiivsemalt vastu vaidleksid kuna nii areneb diskussioon kõige paremini ja jõuame tõele kõige lähemale. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ajastamise rolli kohta, ka pikaajalises plaanis, on siiski väga palju uuringuid. Ja keha on tegelikult ikka suht loll B)

Sulle kohe meeldib äärmusest äärmusesse hüpata :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ajastamise rolli kohta, ka pikaajalises plaanis, on siiski väga palju uuringuid. Ja keha on tegelikult ikka suht loll B)

Sulle kohe meeldib äärmusest äärmusesse hüpata :P

Noh... jah. Äärmustes mõtlemine tundub olevat inimestele väga loomupärane. Üritan vastu võidelda, aga ei kipu õnnestuma alati.

Olen lugenud jah väga palju neid ajastamise uuringuid. Kuid kuna neid on niivõrd palju ning ei suudeta kuidagi kokku leppida, mis on õige ja mis mitte - siis on lihtsam asja vaadelda nii, et ajastamise lõplik mõju on niivõrd minimaalne, et lihtsam on seda mitte jälgida - vaid jälgida niipalju kui sulle endale meeldib. :D

Inimesed teevad võistlusvorme igatepidi. Mõni sööb 10x päevas ja nagu kuivik. Teine õgib pitsasid ning sööb 3x päevas. Laval on mõlemad tippvormis. Kui ka mingi reaalne vahe oli arengus, siis on see niivõrd minimaalne ning näpuga selle peale väga raske näidata.

Ning jah - keha on kohati väga loll. "meie arust". Ehk tihtipeale on pea, see mis on loll - keha käitub enda jaoks loogiliselt. Meie jaoks tundub see lihtsalt tihtipeale arusaamatu ja tobe. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üht-teist on ajastamises universaalset ikka leitud ka. Mittelineaarsust ja segadust peabki palju olema bioloogilistes süsteemides. Sest.

Biokeemiliselt on keha paljude osaliselt dubleeritud, osaliselt ebaloogiliste ja vastuoluliste ning kergesti segadusseminevate mehhanismide sasipundar. See nüüd küll see asi pole mida targaks nimetada B)

Tarkus, nii vähe kui seda on, jääb ikka mõistuse poole peale.

Metafüüsilistel tasanditel võib see pilt teistmoodi olla aga nendest me vist ei räägi :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üht-teist on ajastamises universaalset ikka leitud ka. Mittelineaarsust ja segadust peabki palju olema bioloogilistes süsteemides. Sest.

Biokeemiliselt on keha paljude osaliselt dubleeritud, osaliselt ebaloogiliste ja vastuoluliste ning kergesti segadusseminevate mehhanismide sasipundar. See nüüd küll see asi pole mida targaks nimetada :P

Tarkus, nii vähe kui seda on, jääb ikka mõistuse poole peale.

Metafüüsilistel tasanditel võib see pilt teistmoodi olla aga nendest me vist ei räägi :D

:D

Nende ajastamiste koha pealt on jah, päris palju asju mis kindlalt mõjutavad ühel ajahetkel midagi aga teisel mitte. On fakt, et peale trenni on lihased valkudele ja süskaritele rohkem avatud. Toimub väga kõrge MPS ja glükogeenivarude täitmine.

Muul ajal seda ei toimu sellises mahus ja võimekuses.

Küll aga on lõpptulemused pikema perioodi peale segased. Nii paljud uuringud panevad täiega puusse väga mitme tähtsa nüansi osas. Küll on kaloraaž liiga madal, siis liiga kõrge. Siis valke liiga vähe, siis liiga palju. Testgrupp liiga väike, trenn liiga kesine. Liiga rets. Valet tüüpi. Jne jne.

See kõik teeb lõplike faktide määramise pea-aegu võimatuks.

Hmmm... ei tea mitmel inimesel juba juhe totaalselt kokku jooksutatud on Sinu ja vähemal määral ka minu sõnavõttudega. B) - See sinu piimarasva väide on vist enamikel juhtme kokku ajanud. (Et piimarasv kiirendab imendumist - olen seda uuringut muidu lugenud.)

jackie-chan.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaks ka öelda, et otsusta juba ära, mis seisukohal oled.

"Uuringud näiteks ei toeta mingit märkimisväärset positiivset mõju toitumisest põhjustatud Lihasvalgusünteesi tõstmisest. Ehk seni kuni saame oma vajalikud valgud kätte ja trenn on piisav - ei anna valkudega mängimine kella-ajaliselt mingit märgatavat mõju üldisele lihaskasvule. Vähemalt on uuringud väga vastuolulised ning kindlalt pos-või-neg mõju ei leita."

Et sööd hommikul oma 200g valku ja süsikad sisse ja 12h hiljem peale trenni pole enam midagi vaja B) ?

Mõne tunni möödudes on magu tühi, aga jõutrennis on veel eriti tähtis, et veri aminohapetest rikastatud oleks, rääkimata süsivesikutest energia jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahaks ka öelda, et otsusta juba ära, mis seisukohal oled.

"Uuringud näiteks ei toeta mingit märkimisväärset positiivset mõju toitumisest põhjustatud Lihasvalgusünteesi tõstmisest. Ehk seni kuni saame oma vajalikud valgud kätte ja trenn on piisav - ei anna valkudega mängimine kella-ajaliselt mingit märgatavat mõju üldisele lihaskasvule. Vähemalt on uuringud väga vastuolulised ning kindlalt pos-või-neg mõju ei leita."

Et sööd hommikul oma 200g valku ja süsikad sisse ja 12h hiljem peale trenni pole enam midagi vaja B) ?

Mõne tunni möödudes on magu tühi, aga jõutrennis on veel eriti tähtis, et veri aminohapetest rikastatud oleks, rääkimata süsivesikutest energia jaoks.

200g valku seediks ca. 24h kui mitte rohkem.

Milleks sul energiat peale trenni vaja on? Glükogeenivarude täitmiseks? Neid sa trennis niivõinaa täielikult ei tühjenda. Ning järgmise trenni jaoks on keha enamuses need juba päeva jooksul tarbitud toidust ära täitnud. Kui vbl mitu mitu päeva järjest trenni teha siis vbl tõesti mõni lihas ei ole enam piisavalt glükogeeni täis ja jõud kannatab.

Enamasti seda siiski ei juhtuks.

128818508109301596.jpgBatman%20and%20Joker%20Diet%20Discussion.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tahaks seda tegelikult hirmsalt näha, kuidas sa näiteks ainult päeva esimeses pooles sööd, ja kuidas nii funktsioneerid.

Erinevad valgud seedivad erineva kiirusega, sa peaks seda teadma, ja kindlasti ei võta nad 200g sisse söömisel ennast sappa, et sulle vaikselt verre tiksuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tahaks seda tegelikult hirmsalt näha, kuidas sa näiteks ainult päeva esimeses pooles sööd, ja kuidas nii funktsioneerid.

Erinevad valgud seedivad erineva kiirusega, sa peaks seda teadma, ja kindlasti ei võta nad 200g sisse söömisel ennast sappa, et sulle vaikselt verre tiksuda.

Kõige kiirem valk peaks seedima umbes 10g/h - vadak. Munavalk mingi 1,3g/h.

Ega praktiliselt ei olegi see eriti teostatav. Enamik sööb ikka vähemalt 3x päevas. Alla selle on enamikel raskusi toidu suust sisse ajamisega. B)

Valgud sappa ei pruugi võtta, aga päris nii ka ei ole, et mingi 30g imendub ära ja ülejäänud visatakse minema. Vastasel juhul oleks nii mõnelgi tegelasel juba metsik lihaskadu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui munavalge imendumiskiirus on ca 1,3g/h, siis näiteks kuue muna söömisel tiksub seda valku (kokku ~45g) vaikselt kuni 35h. Nii oleks võimalik üldse valguvabu päevi teha (isegi kuni 2 ööpäeva) ja organismil oleks valku lihaste ehitamiseks pidevalt võtta.

Kui nüüd erinevaid valguallikaid süüa, näiteks 300g 24s tunnis ning võtta maksimaalseks kiiruseks ca 10g/h, siis tekib olukord kus "lehter" ei lase piisavalt läbi. Kui teoreetiline maksimaalne kiirus imendumisel on 10g/h, siis näiteks 300g valgu immendumisel (maksimaalse kiiruse juures) oleks "järjekord" 30h ehk üle ööpäeva. Kui ma nüüd söön iga päev nii, siis mul ei saa ju nädalaid kestvaid tagantjärele "laekumisi" tekkida. Need siis kantakse nüüd maha? Muud varianti ei paista olevat.

Päris karm kulu ju siis, kui inimene sööb ca 300g valku ööpäevas, mis ülteme keskmiselt imendub 1,5 ööpäeva ja sellest kolmanidk siis läheks raisku seoses imendumispiirangutega. Sellisel juhul peaks ju valgu ööpäevast soovituslikku limiiti vähendama tublisti ja üldse andma seda teistel alustel kui kehakaal. Eriti mööda paneksid siis need, kes tarbivad 2,5+ g/kg kohta. Needsamad tegelased peaksid ju siis nälga jääma kuna arvutavad endi reaalset kaloribilnassi tugevalt mööda. Aga ei jää ju..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just nii. Või noh - midagi selget on raske öelda.

Uuringute järgi kogused üle 2,2g/Kg kohta pole enam suuremaid lihasmassi kasvu tekitanud. Küll võib lisavalgu tarbimine teatud dieetide puhul olla vajalik. Näiteks üleüldse madala kaloraaži puhul - kuna siis kasutab keha osa valku ka energia tootmiseks. Ehk valguvajadus üldjuhul suureneb.

Kuid jah. Tundub, et keha võime valku kasutada on sõltuvuses inimese keha võimega valku üldse seedida/imenduda. Niiet kui naturaalselt suuremaid, kui 100kg kaaluvaid kulturiste võistlusperioodil naljalt ei leia - siis võikski arvata, et nende jaoks 100kgx2,2g valku = 220g valku ei ole mitte ainult maksimaalne kogus mida keha lihaste ehitamiseks kasutada suudab vaid ka üleüldse põhimõtteliselt maksimaalne kogus mida keha seedida/imenduda jõuab.

Niiet tarbides mingi 500g valku päevas on enam kui kindel, et lihaskasv ei ole kiirem, kui 300g puhul ning üleüldse tundub, et keha ei suudagi seda kogust ära seedida/imenduda või toimub tõesti mingi ülekattuvus päevade lõikes. Kas siis teisest uksest otse välja, või siis imendub varem või hiljem siiski ära, kuid keha eemaldab selle ülejäägi siiski verest/muudab süsivesikuteks vms.

Päris kindel ei ole, mis toimub...

Lõplikult midagi siis veel öelda ei saa. Ikka veel tehakse uusi uuringuid vaat-et iga päev antud teemadel....

Uurin selle kohta veel lähemalt. Muidugi ei ole kõik päris must/valge sellel teemal. Suured poisid söövad ju siiski 500g+ valku ja steroidide abiga ehitatakse ka palju lihaseid sellest. Kas siis nende puhul on seedimis/imendumiskiirus sedavõrd suurem?

Ei tea.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×