Jump to content
Charger32

Massi juurde võtmine

Recommended Posts

Tere, olen 175 cm pikk, kaalusin 52 kilo, ehk kõvasti alakaalus, hetkel olen 10 kilo juurde võtnud kahe kuuga, trenn kolm/neli korda nädalas. Erinevad lihasgrupid jne.

Söön ilusti kolm korda päevas, rasvarikast toitu, pööran tähelepanu, et toidus oleks ka piisavalt süsivesikuid ja proteiini. Olen ka stabiilselt proteiini piimaga joonud, päevas vähemalt üks klaas(750ml)(optimum nutrition)

Nüüd siis kaalu kasv jäänud pidama 62 juures, ja rohkem viimased kolm nädalat juurde pole võtnud. Mis soovitaksite teha? kas mingist massi lisamis pulbrist oleks kasu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No päris sama toitumise juurde ei saagi jääda. Mida rohkem lihasmassi sul juurde kasvab ning mida raskemaks su treeningut ka lähevad (kindlasti on jõu areng ka hea olnud), siis tekib vajadus ka toitumist koguseliselt tõsta.

Lisa esialgu oma toitumisse 100-200kcal juurde ning vaata kuidas keha reageerib.

Palju pole vajagi. See 10kg mis alguses tuli ongi algajatele suhteliselt tavaline. Aga üldiselt nii kiire kaalutõus kipub endaga palju pekki kaasa tooma, seega igal juhul eelista tasa ja targu edasi liikumist, siis on areng enamasti siiski puhta lihaskasvu näol ja vähem mõttetut pekki.

Kui kaalu ei tule, ega muud ei jäägi üle kui tasapisi kaloraaži suuremaks ajada. Hommikuti mõni muna rohkem ja nii ta läheb. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No päris sama toitumise juurde ei saagi jääda. Mida rohkem lihasmassi sul juurde kasvab ning mida raskemaks su treeningut ka lähevad (kindlasti on jõu areng ka hea olnud), siis tekib vajadus ka toitumist koguseliselt tõsta.

Lisa esialgu oma toitumisse 100-200kcal juurde ning vaata kuidas keha reageerib.

Palju pole vajagi. See 10kg mis alguses tuli ongi algajatele suhteliselt tavaline. Aga üldiselt nii kiire kaalutõus kipub endaga palju pekki kaasa tooma, seega igal juhul eelista tasa ja targu edasi liikumist, siis on areng enamasti siiski puhta lihaskasvu näol ja vähem mõttetut pekki.

Kui kaalu ei tule, ega muud ei jäägi üle kui tasapisi kaloraaži suuremaks ajada. Hommikuti mõni muna rohkem ja nii ta läheb. :lol:

Äitäh hea nõu eest, jätsin ka suitsetamise maha, see peaks omakorda seedimist aeglasemaks tegema ja söögiisu kasvatama, mingil määral kasvõi. 75 kilo on mu eesmärk. Muidugi on tulnud pekki ka, eriti kõht ja lõualott =)ja jõu kasv on päris suur olnud, eriti rind, ja seda on silmaga näha, et rinnalihas on kõvasti arenenud. Peaks äkki proovima suurendada puuviljade portsjonit päevas ja äkki ühe toidukorra juurde võtta esialgu või on see liiga palju??Kas kreatiini kuur ei peaks aitama lihastesse vett viia ja massi suurendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suitsetamine ainevahetust ei mõjuta, pigem hakatakse lõpparve tegemisel lihtsalt rohkem magusat sööma.

Ma pole kunagi olnud magusa fänn, kuid lugesin just alles, et suitsetamine kahandab söögiisu, see omakorda kiirendab seedimist, kuna keha tahab kiiremini toitained kätte saada. Loogiliselt võttes peaks ju seos olema? Ja artikkel mis ma lugesin ei olnud tavaline elu24 artikkel.

Muudetud kasutaja Charger32 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et suitsetamine kahandab söögiisu, see omakorda kiirendab seedimist, kuna keha tahab kiiremini toitained kätte saada. Loogiliselt võttes peaks ju seos olema?

ei :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, olen 175 cm pikk, kaalusin 52 kilo, ehk kõvasti alakaalus, hetkel olen 10 kilo juurde võtnud kahe kuuga, trenn kolm/neli korda nädalas. Erinevad lihasgrupid jne.

Söön ilusti kolm korda päevas, rasvarikast toitu, pööran tähelepanu, et toidus oleks ka piisavalt süsivesikuid ja proteiini. Olen ka stabiilselt proteiini piimaga joonud, päevas vähemalt üks klaas(750ml)(optimum nutrition)

Nüüd siis kaalu kasv jäänud pidama 62 juures, ja rohkem viimased kolm nädalat juurde pole võtnud. Mis soovitaksite teha? kas mingist massi lisamis pulbrist oleks kasu?

Vihjeid tõsiseks massikogumiseks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ohoh, sinu juttu lugedes võiks arvata, et oled mul kaksikvend lausa :P Endal oli suht sama olukord, kasv 174 ja veebruaris kaalusin kuskil 54 kg, praegu 4 kuud hiljem 63 kg. Areng selle aja juures on korralik olnud ja endal on eesmärk samuti 70 - 75 kg. Kusjuures mul jäi ka kaal 62 juures seisma, kuid nüüd mulle tundub, et on hakkanud jälle juurde juurde tulema. Enda toitumist pole nagu väga muutnud - lihtsalt ühel hetkel hakkas uuesti tõusma. Konkreetselt midagi soovitada ei oskagi, võib-olla valgujook peale trenni? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×