Jump to content
quantex

Kaalu langetamine

Recommended Posts

Tere,

olen 20- aastane noormees, pikkust on mul 187 cm ning kaalu 116kg. Kaaluprobleemid on mul olnud üle kümne aasta ning hetkel tõusid need jälle vägagi aktuaalseks. Oma ideaalseks kaaluks peaks ma esialgu midagi ümber 85kg ning seetõttu tahaks võtta omale eesmärgiks ka selle saavutamise. Hetkel ülikooli kõrvalt väga kuskil jõusaalis ei jõua käia, ainsateks vahenditeks oleksid jooks, rattasõit ning harjutused, mida ilma vahenditeta teha saab ning praegu suvel ka maatööd. Ometigi on jooksuga väike probleem, kuna murdsin novembrikuus pindluu ning täielikult pole see ära paranenud ning seetõttu tahaks ma jalga veel natukene hoida ning jooksuga mitte seda väga ära koormata, kuna kaalu ka üsna omajagu on.

Igatahes, ehk oskab keegi soovitada kuidas kõige efektiivsemalt kaalu langetada, milline peab õige toitumine olema, milline õige trenn?

Ette tänades,

Kris.

tahab oma elu muuta. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka jalutama.

Väga efektiivne ja koormab jalgu palju vähem kui jooksmine. Algul võid võtta eesmärgiks kasvõi 3-4 korda nädalas 30-60 min. Pärastpoole kui ära harjud võid juba soetada pedomeetri ja seada omale näiteks mingi nädala- või kuunormi. Tekib hasart ja kilod kaovad võluväel. Muul ajal proovi ka füüsiliselt aktiivne olla liftide ja eskalaatorite asemel vali trepid ja bussi või auto asemel jalgratas või mine jalgsi (kui just väga kaugele minna pole).

Toitumise kohapealt on põhiline süüa pigem vähem korraga ja tihedamalt. Söö rohkem puu- ja juurvilju ning võimaluse korral valmista toitu ise toorainetest või neile võimalikult ligilähedastest toodetest. Väldi alkoholi ja suhkrut. Joo vett või piima. Magustoiduks eelista pigem puuvilju või kohupiima, hädapärast müslibatoon. Ja mis peamine - kuula kõhtu. Iga kord kui külmkapi kallale lähed siis proovi määratleda, kas sul on kõht väga tühi, tühi, pigem tühi, pigem täis, täis või väga täis. Kui on üks esimesest kolmest siis söö mõõdukalt või vähe ja kui on üks viimasest kolmest siis mõtle kas on ikka vaja süüa. Kui arvad, et tahad ikka siis võta miskit mõistliku ja pigem vähem. Söömine lõpeta enne kui kõht füüsiliselt täis saab. Suuremate kausside ja taldrikute asemel kasuta väiksemaid.

Muudetud kasutaja kalmer87 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakka jalutama.

Väga efektiivne ja koormab jalgu palju vähem kui jooksmine. Algul võid võtta eesmärgiks kasvõi 3-4 korda nädalas 30-60 min. Pärastpoole kui ära harjud võid juba soetada pedomeetri ja seada omale näiteks mingi nädala- või kuunormi. Tekib hasart ja kilod kaovad võluväel. Muul ajal proovi ka füüsiliselt aktiivne olla liftide ja eskalaatorite asemel vali trepid ja bussi või auto asemel jalgratas või mine jalgsi (kui just väga kaugele minna pole).

Toitumise kohapealt on põhiline süüa pigem vähem korraga ja tihedamalt. Söö rohkem puu- ja juurvilju ning võimaluse korral valmista toitu ise toorainetest või neile võimalikult ligilähedastest toodetest. Väldi alkoholi ja suhkrut. Joo vett või piima. Magustoiduks eelista pigem puuvilju või kohupiima, hädapärast müslibatoon. Ja mis peamine - kuula kõhtu. Iga kord kui külmkapi kallale lähed siis proovi määratleda, kas sul on kõht väga tühi, tühi, pigem tühi, pigem täis, täis või väga täis. Kui on üks esimesest kolmest siis söö mõõdukalt või vähe ja kui on üks viimasest kolmest siis mõtle kas on ikka vaja süüa. Kui tahad ikka siis võta miskit mõistliku ja pigem vähem.

kusjuures selle jalutamise osaga olen väga nõus (muuga ka loomulikult). kuigi olen ise suht heas vormis, on kõndimisel mu vormile ikkagi lausa maagiline võlu. paar päeva väga intensiivset jalgsilahmimist ning vorm kohe hunnnnnniku võrra parem. põhiline on see, et sa ei sunniks end kõndima, et kõndida, vaid leiaksid endale mingi eesmärgi, millegi, mis sind paneks TAHTMA kõndida. nt tahad mingit uut kohta näha, käia matkarada läbi jne. huvi peab olema.

usu, kõndimine teeb tõesti imesid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise harrastan samuti kiirkõndi ning kerget sörki ja olen trajektoorideks valinud loodusliku ilu poolest rikkalikud piirkonnad, kuhu varem eriti sattunud pole. Sellised väikesed "matkad" on väga huvitavad ja mõjuvad südamele ning rasvapõletusele suurepäraselt, pulsikell määrab tempot ja siis ongi mõnus kulgemise tunne sees. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan samuti ,et koige parem variant oleks k6ndimine kuna sa ei ole trenni kaua teinud siis oleks isegi vale jarsult jooksma hakata . Ja kui sul jalavigastus seda enam.

:lol:

Siis 2.variant oleks ujumine-vaga hea kaalu alandamise viis stabiilselt-sa ei rahmelda liialt ega tekita endale treeningu kaigus vigastusi.

Naiteks: V6ta sihtmargiks moni ujumiskoht voi ujula ,jaluta sinnani . Mida kaugemal see koht asub seda parem.

Uju nii palju kui jaksad ja hiljem jaluta tagasi v6i ringiga.

Kui ei ole aega 6ppimise perioodil trennile pyhenduda samas ei taha enda valimust ka kaest lasta siis hea v6imalus on igalepoole suurema ringiga minna.

Maa tood on kindlasti suvel 1 hea pluss.

Ma kain ka suurima heameelega maal aitamas oma vanavanemaid aiatoodega.

Igal fyysilisel tegevusel on kasutegur.Ja suvi on tais suureparaseid voimalusi.

Hea on kui on kodus koer'-kellega lihtsalt peab valja minema ja ei ole valikut :P

Edu sulle

Eesmark viib sihile

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvaimu toimib küll, aga kui sa enda vana rada edasi elad,siis ei ole sellest imemisest mingit kasu :)

Tean selliseid inimesi,kes on seda teinud ja arvavad, et nüüd on vist peki vastu immuunsed ;) Igatahes on varsti samasugused nagu enne ja ahastavad oma tuuldeläinud raha taga :)

AGA jalutamine/kõnd/kiirkõnd on kõik väga head variandid , ise harrastan ka jooksmise asemel neid :) ( mulle joosta lihtsalt ei meeldi ;) ) . Aga jah, sina peaksid alustama pigem rahuliku tempoga ja kuskil niii pool tundi korraga ,sealt edasi teed nii nagu enesetunne ütleb :huh: .

Edu !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×