Jump to content
SpordiTydruk

Keha proportsionaalseks pärast anoreksiat - trenn ja söömine

Recommended Posts

Anoreksia on väga tõsine haigus. Ideaalis peaks haigusega tegelemise psühholoogilisele poolele lisaks, kaasama ka personaaltreeneri, kes nõustaks treeningkava ja toitumise koha pealt. Kirjutad oma kaalu aga, ettekujutuse saamiseks, oleks vaja teada ka pikkust. Tõenäoliselt ei hakka su jalad mitte paksuks minema vaid sinna hakkab samuti lihas tekkima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh, tean, et on julm alakaal tegelikult veel, sest olen 167 cm pikk aga ma ei tea, reie ümbermõõt kasvas nädalaga või hakkaski vist siis kasvama kui pumpi läksin 48,5- lt 50-le , ma ei tea mis siis nüüd on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oeh, tean, et on julm alakaal tegelikult veel, sest olen 167 cm pikk aga ma ei tea, reie ümbermõõt kasvas nädalaga või hakkaski vist siis kasvama kui pumpi läksin 48,5- lt 50-le , ma ei tea mis siis nüüd on...

No lihase veesisaldus lihtsalt tõusis, mitte ei lisandunud rasva. Lihtsalt peenike keha pole ka ilus, vaid naisel peavad ka toonuses, vormis lihased olema. Samuti oleneb mõõtmisajast: vahetult pärast trenni on loomulikult lihas rohkem verd täis ja ümbermõõdud suuremad.

Kui sa väidad, et bodypump kasvatas juba mõne trenniga su ülakehale lihaseid juurde ja kattis kondid ära(mis on võimatu), siis ilmselt kujutad sa ka antud probleemi ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No lihase veesisaldus lihtsalt tõusis, mitte ei lisandunud rasva. Lihtsalt peenike keha pole ka ilus, vaid naisel peavad ka toonuses, vormis lihased olema. Samuti oleneb mõõtmisajast: vahetult pärast trenni on loomulikult lihas rohkem verd täis ja ümbermõõdud suuremad.

Kui sa väidad, et bodypump kasvatas juba mõne trenniga su ülakehale lihaseid juurde ja kattis kondid ära(mis on võimatu), siis ilmselt kujutad sa ka antud probleemi ette.

No ma ei tea , aga igastahes reieümbermõõt suurenes ja ülakeha läks ilusamaks, enne olid kondid rohkem paista aga see võib lihtsalt olla ka nüüd sellest, et olen rohkem seljalihaseid ja värke tegema hakanud ja paremini toituma... oeh, no ma ei teagi nüüd siis, eks näeb mis edasi saab vist nüüd siis, loodan, et nad rohkem paksemaks ei lähe :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei teagi mis täna juhtus ja sõin umbes 15.00 üle poole(100g) shokolaadi ära ja paar kommi kah, nüüd koos teise toiduga umbes 2000 kalorit käes, ees on bodycombat(kell 17.00) ja peale seda kunagi õhtul plaanin süüa siis näiteks ühe muna ära ja vb midagi väga väikest veel, kas on oht, et pekki tuleb juurde, sest muidu ei paanitseks kui eile poleks söönud päeval väikse koogitüki ja õhtul pitsa tüki :/. Muidu jah, eile oli jõusaal mul kah, olen alakaalus aga siiski jalgadele kipub ruttu juurde tulema pekki (näljutasin alakaalu, nüüd söön normaalselt). oeh :)

Nüüd küll plaan 2 päeva magusata olla...

Muudetud kasutaja SpordiTydruk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei teagi mis täna juhtus ja sõin umbes 15.00 üle poole(100g) shokolaadi ära ja paar kommi kah, nüüd koos teise toiduga umbes 2000 kalorit käes, ees on bodycombat(kell 17.00) ja peale seda kunagi õhtul plaanin süüa siis näiteks ühe muna ära ja vb midagi väga väikest veel, kas on oht, et pekki tuleb juurde, sest muidu ei paanitseks kui eile poleks söönud päeval väikse koogitüki ja õhtul pitsa tüki :/. Muidu jah, eile oli jõusaal mul kah, olen alakaalus aga siiski jalgadele kipub ruttu juurde tulema pekki (näljutasin alakaalu, nüüd söön normaalselt). oeh :)

Nüüd küll plaan 2 päeva magusata olla...

Oeh...

Tundub, et toitumine on sul küll väga-väga mööda.

Kui on sellised isud, et tahad kooki süüa, pitsat ning veel shokolaadi ka, siis kuskilt on midagi mäda. Ma heameelega võtaks ka mõned tükid eelmainitutest, aga otsest isu mul nende järgi ei ole.

Kui aga tõesti niisama vahelduseks võtsid, siis ära paanitse. See pisike kalorsuse tõus ühe päeva jooksul ei oma mitte mingit mõju sinu kaalule ega keha rasvasisaldusele. Tegemist niivõrd väikeste arvudega, et "pekki" ei lähe sa ühegi nurga alt.

Õhtul söö ikka korralikult. KORRALIKULT. Mis üks muna... söö pigem Korralik lihatükk koos juurviljadega. Ning enne magamaminekut söö veel näiteks kodujuustu või kohupiima.

Vähem paanitsemist ja rohkem ratsionaalset mõtlemist. :)

Kui sa niigi alakaalus oled siis mida sa üldse muretsed? Järelikult peabki veidike kaalu juurde tulema. Kui sööd õigeid asju siis erilist rasvaprotsendi tõusu olla ei tohiks. Kui aga valesti sööd siis võid treenida igavesti ning ajada taga mistahes kaalunumbreid ning välja näha ikka pekine... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oeh...

Tundub, et toitumine on sul küll väga-väga mööda.

Kui on sellised isud, et tahad kooki süüa, pitsat ning veel shokolaadi ka, siis kuskilt on midagi mäda. Ma heameelega võtaks ka mõned tükid eelmainitutest, aga otsest isu mul nende järgi ei ole.

Kui aga tõesti niisama vahelduseks võtsid, siis ära paanitse. See pisike kalorsuse tõus ühe päeva jooksul ei oma mitte mingit mõju sinu kaalule ega keha rasvasisaldusele. Tegemist niivõrd väikeste arvudega, et "pekki" ei lähe sa ühegi nurga alt.

Õhtul söö ikka korralikult. KORRALIKULT. Mis üks muna... söö pigem Korralik lihatükk koos juurviljadega. Ning enne magamaminekut söö veel näiteks kodujuustu või kohupiima.

Vähem paanitsemist ja rohkem ratsionaalset mõtlemist. :)

Kui sa niigi alakaalus oled siis mida sa üldse muretsed? Järelikult peabki veidike kaalu juurde tulema. Kui sööd õigeid asju siis erilist rasvaprotsendi tõusu olla ei tohiks. Kui aga valesti sööd siis võid treenida igavesti ning ajada taga mistahes kaalunumbreid ning välja näha ikka pekine... :)

Nojah, ega tegelikult peale näljutamist olin harjunud ära , et ei söö magusat ja mitte mingit vajadust polnud, kui magusavajadus tuli, siis jõin jogurtit ja söin kuivatatud ja värskeid puuvilju ja oi kuidas ma nautisin neid, sest ma tõesti polnud huvitatud magusast üldse aga nüüd olen hakanud jälle ümbritsevate inimeste pärast rohkem magusat kah sööma. Ja nüüd tunnengi, et milleks oli vaja jamada sellega, oleks võinud jätkata ilusti vähem magusa söömisega jne. Praegu mõtlengi, et ostan jälle omale neid kuivatatud puuvilju ja hakkan magusaisusi ajama jogurti ja nendega vahelduseks jälle ära ja siis vahepeal midagi magusat luban kah vast kui tõesti isu on.

Aga muidu, kui mul jäävad need magusakalorid siis oma kulutatud kaloraazi hulka, kas siis ei tule pekki ega midagi juurde? No, ma ei tea, on lihtsalt paanika, pean vist siiski kuidagi omale toitumiskava vms tellima, kuigi mul raha pole praegu üldse, keegi teab kust odavalt ja korralikku kava saada või saab selle kuidagi ise teha vms?

Praegu liha pole, teen võibolla siis omale hoopis omleti kodujuustuga või söön lihtsalt õhtuks kodujuustu, siis ei tule neid nõmedaid süümekaid kah, kuigi usun, et kaloraaz lubaks ikka vast 2500 aga mul nii halb tunne selle magusa söömise pärast, et ma kohe ei taha endale seda lubada. Kaalu muidu peaks jah tõstma kah aga mitte magusaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui toitumine on paigas siis sul ei tohikski tekkida selliseid tugevaid maguse isusid üldse.

Selline tunne, et vajad suhkrust võõrutamist. Suhkruvajadus on kehal vms...

Mõtled, et jogurtid on kasulikud? Kui sa ei söö just maitsestamata jogurteid siis pean sulle avalikustama, et enamik jogurteid meie poodides on lihtsalt suhkrupommid ning kohati isegi kahjulikumad kui tükk kooki või pitsat. Olenevalt muidugi paljudest faktoritest.

Toitumiskava ei maksa suurt midagi ning investeering terveks eluks. Odavalt saad ainult saasta ning kui ise hakkad tegema siis on lõpuks kõik pudru ja kapsad.

Omlett kodujuustuga on täiesti hea valik. Parajalt rasvane ja valgurikas toit hoiab kõhu hästi täis ning vähendab magusaisu... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, ega tegelikult peale näljutamist olin harjunud ära , et ei söö magusat ja mitte mingit vajadust polnud, kui magusavajadus tuli, siis jõin jogurtit ja söin kuivatatud ja värskeid puuvilju ja oi kuidas ma nautisin neid, sest ma tõesti polnud huvitatud magusast üldse aga nüüd olen hakanud jälle ümbritsevate inimeste pärast rohkem magusat kah sööma. Ja nüüd tunnengi, et milleks oli vaja jamada sellega, oleks võinud jätkata ilusti vähem magusa söömisega jne. Praegu mõtlengi, et ostan jälle omale neid kuivatatud puuvilju ja hakkan magusaisusi ajama jogurti ja nendega vahelduseks jälle ära ja siis vahepeal midagi magusat luban kah vast kui tõesti isu on.

Aga muidu, kui mul jäävad need magusakalorid siis oma kulutatud kaloraazi hulka, kas siis ei tule pekki ega midagi juurde? No, ma ei tea, on lihtsalt paanika, pean vist siiski kuidagi omale toitumiskava vms tellima, kuigi mul raha pole praegu üldse, keegi teab kust odavalt ja korralikku kava saada või saab selle kuidagi ise teha vms?

Praegu liha pole, teen võibolla siis omale hoopis omleti kodujuustuga või söön lihtsalt õhtuks kodujuustu, siis ei tule neid nõmedaid süümekaid kah, kuigi usun, et kaloraaz lubaks ikka vast 2500 aga mul nii halb tunne selle magusa söömise pärast, et ma kohe ei taha endale seda lubada. Kaalu muidu peaks jah tõstma kah aga mitte magusaga.

vat iit tulebki loogika nihe sisse: sa lubasid endale šokolaadi, aga kodujuustu endale ei taha lubada. pigem siis juba šokaolaad JA kodujuust kui ainult šokolaad.

ning ära muretse, homne on tänasest targem! ikka juhtub, ka tegijamatel. imre vähi pidi siin paar nädalat tagasi iseendale kätega peaaegu kallale minema selle tõttu, et sõi õhtust mingis hiinakas...

põhiasi, et sa kodus bohemian rhapsodyt kuulates veiniga vett välja ei hakka ajama... zing

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisan siis veel nüüd, et praegu jõudsin arusaamale, et siiski oli mul mingi aine puudus, sest lõunasöök polnud just tegelikult üldse täisväärtuslik, midagi erilist toitvat see polnud ja normaalseid aineid kah väga ei saanud ja mõtlema hakates tuli mul meelde, et mul polnud magusaisu tegelikult üldse, ma lihtsalt otsisin midagi, mis selle tühja koha, mille vajadus mul oli , täidaks. Ma tegelikult naudin kohupiima ikka täiel rinnal ja see võtab korralikult magusaisu ära aga kuna ma olin juba täna kohupiima kreemi, mis mul alati õgimishoo tekitab, söönud, siis ei hakanud enam kohupiima sööma.

Igaljuhul siis, nüüd küsimus, palju oleks norm, päevas magusa tarbimiseks, üldse ei kavatse mingeid shokolaade ega asju igapäev õgida, mõtlesin, et no, kui isu mingi asja järgi tuleb, siis võiks ju süüa näiteks kasvõi jäätise, mille isu mul on juba kuu aega olnud, aga praegu kardan üldse magusat süüa, mingi paari päeva pärast alles julgen vist. Mis kogustes magus hakkaks mu figuurile mõjuma? mul on 3 trenni vähemalt nädalas (bodypump+jooksen 15 või 25 vms minutit) , jõusaal , bodycombat ja vahel ka bodybalance. Kas peaks paanitsema kui paar kommi päevas ära süüa või mingit jäätist süüa vms ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisan siis veel nüüd, et praegu jõudsin arusaamale, et siiski oli mul mingi aine puudus, sest lõunasöök polnud just tegelikult üldse täisväärtuslik, midagi erilist toitvat see polnud ja normaalseid aineid kah väga ei saanud ja mõtlema hakates tuli mul meelde, et mul polnud magusaisu tegelikult üldse, ma lihtsalt otsisin midagi, mis selle tühja koha, mille vajadus mul oli , täidaks. Ma tegelikult naudin kohupiima ikka täiel rinnal ja see võtab korralikult magusaisu ära aga kuna ma olin juba täna kohupiima kreemi, mis mul alati õgimishoo tekitab, söönud, siis ei hakanud enam kohupiima sööma.

Igaljuhul siis, nüüd küsimus, palju oleks norm, päevas magusa tarbimiseks, üldse ei kavatse mingeid shokolaade ega asju igapäev õgida, mõtlesin, et no, kui isu mingi asja järgi tuleb, siis võiks ju süüa näiteks kasvõi jäätise, mille isu mul on juba kuu aega olnud, aga praegu kardan üldse magusat süüa, mingi paari päeva pärast alles julgen vist. Mis kogustes magus hakkaks mu figuurile mõjuma? mul on 3 trenni vähemalt nädalas (bodypump+jooksen 15 või 25 vms minutit) , jõusaal , bodycombat ja vahel ka bodybalance. Kas peaks paanitsema kui paar kommi päevas ära süüa või mingit jäätist süüa vms ?

Vahelduseks olen Archangeli eelmise postitusega 100% nõus.

Muidu minu vaatenurgast on näiteks hommikul paar kommi pudru või kohvi kõrvale täiesti ok. Kui paar on 2, eriti kui veel trennipäev. Ja üldse magus pigem hommikul kui õhtul, siis suurem tõenäosus see ka ära kulutada. Ja üldse, kui sa ikka 90%-list šokolaadi sööd siis paar tükikest päevas on pigem kasulik kui kahjulik:)

Ja üldiselt kui ilusti oma toitumist järgid, siis võid ka nädalas ühe "petu-söögikorra" teha, kus sööd normaalsetest koguses midagi, mille järgi tükk aega neelud on olnud.

Minul on kapis suur kingitud 300-grammine šokolaad ja oi kui raske sellest lahti on saada, eriti kui vaatad, mida suhu pistad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan, aga kui on olnud toitumishäire, millel ka hetkel järelmõjud tunduad olema, siis targem oleks ehk professionaalset abi otsida, et endaga ära leppida ja mitte hulluda süümekates aeg-ajalt patustades? Kui sa just lavale ei pürgi, siis vaevalt see kommikene, paar või siis kord nädalas šokolaadi sulle suured pekilisad kintsudele toovad. Tundub, et sul on ülimeeletu hirm paari lisakilo ees. Võta elu pisut vabamalt, sa ei saa elu lõpuni nii moodi muretseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan, aga kui on olnud toitumishäire, millel ka hetkel järelmõjud tunduad olema, siis targem oleks ehk professionaalset abi otsida, et endaga ära leppida ja mitte hulluda süümekates aeg-ajalt patustades? Kui sa just lavale ei pürgi, siis vaevalt see kommikene, paar või siis kord nädalas šokolaadi sulle suured pekilisad kintsudele toovad. Tundub, et sul on ülimeeletu hirm paari lisakilo ees. Võta elu pisut vabamalt, sa ei saa elu lõpuni nii moodi muretseda.

No, tegelikult ma just ootan neid kilosi ja olen väga õnnelik kah kusjuures kui neid juurde tuli aga minu suursuur hirm on jah , just need jalad, sest nende pärast kõik see jama hakkaski. Näljutama ei hakkaks ma ennast enam kunagi, õnn oli, et ma trenniga tegelesin ikka selle näljutamise ajal ja siis ka vastavatel lk-del ringi tuhlasin, sest muidu ei teakski ma, et näljutamine tegi mind vahepeal paksuks ja üldse, ma tean, et see on täiesti mõttetu jama endaga nii teha, lihtsalt alguses oli selline imiku tunne, et pidid üldse õppima, omg , palju peab midagi sööma ja nüüd need on paigas, et näiteks mitu kartulit jne, vms, normaalne inimene sööb aga see magusa asi on veel küsimärgi all suht. Aga see sinu kommentaar juba aitas mul jälle natuke reaalsemalt mõelda, tahaks tõesti elu vabamalt elada ja eks ma püüangi. aitäh muidu :)

Muudetud kasutaja SpordiTydruk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kas keegi seda enam loeb aga kui loeb, siis, alates sellest kui ma selle magusakorra ära ükskord tegin. Alates sellest on mul mingid nõmedad õgimishood, ma söön mingi kell 4 kõhu nii täis, et õhtul enam ei saagi süüa, sest ma loen kaloreid ning kui need täis, siis rohkem ei söö.

Kuna oli see anoreksia, siis kindlasti on see ka sellest. Ma tahan kaalus juurde saada , ma tahan saada ilusat keha, hetkel see enamvähem ongi aga ülakeha on liiga kondine veel, samas jalad koguvad ikkagi ma ei teagi, pekki küll mitte aga alates sellest kui rohkem söön, siis on hakanud jalad ka paksemaks minema, muidugi õnneks on nad ilusti vormis, mis mulle tegelikult meeldib aga ei tahaks, et nad suureks läheks. Hetkel on juba nii 50-51 cm, oleneb mis trenni teen. Noh, täna juhtus jälle nii, et tuli just natuke aega tagasi see nõme hoog, sõin liha, kartulit, salatit, siis tuli kohupiima vajadus, siis sõin veel belvitasi ja midagi veel :S Täiesti jube, nüüd päeva peale 2000 kindlalt täis kui mitte rohkem. Hetkel on ka hästi pingeline, sest ees on eksamid jne pereprobleemid, täiesti jube, õppida ka ei suuda, õpikuid nähes hakkan lausa nutma , täiesti KOHUTAV. ma ei oskagi midagi teha, täna lähen jooksma õhtul ja hiljem võtan siis näksan võibolla midagi, kas porgandi või vaatan aga midagi suurt sööma ei hakka.

Õnneks ma suudan loodetavasti nüüd järgmist nädalat ilusti alustada, sest ma nüüd üritan anda lubaduse endale, et järgmine nädal toitun ilusti. Mul on alati tavaliselt ette nähtud ka päevas 2 belvita küpsist kohvi ja kohupiima vms kõrvale. Mingeid erilisi magusavajadusi polegi, sest söön igapäev kohupiima ja belvitat ja kohv- need võtavad ilusti magusaisu ära. Aga huvitav on see, miks mul sellised hood tulevad? Kui ma poleks täna näiteks prae kõrvale veel kohupiima söönud, siis ma oleks terve õhtu oodanud, et omg, kuna juba saab seda, mitu tundi ja minutit veel... nii nõme .. :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii pika postituse peale saab öelda ainult üht...

-DINGONG- Palume hr Archangelil tulla infoleti juurde.. Hr Archangel infoleti juurde.. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äh, mis ma ikka räägin.

Suht segane jutt. Et siis kuidas üldse toitumine praegu välja näeb? Igasugu hood tulevad ikkagist eelkõige siis, kui kuskil on midagi mäda. Puhtfüüsiliselt on praktiliselt võimatu, et sul tekib selline "õgimishoog", kui toitumine on päeva jooksul korras.

Korras toitumine tagab selle, et su kehal on kõik vajalikud toitained olemas. Valgu ja rasvarikkad toidud seedivad mõõduka tempoga ning nendest tulenevalt on tagatud ka stabiilne veresuhkru taseme tõus ja seetõttu ka rahulik insuliinieritus. Õigel ajal tagasihoidlikes kogustes süsivesikuid toimub samamoodi.

Ühesõnaga mingeid "Hoogusid" ei tohiks tulla, kuna kehal ei saa millestki puudus ega ülekullus lampi tekkida.

Alles eelmine nädal sõin kolmel korral suure toobi jäätist ära. Mitte, et oleksin erilist vajadust tundnud, vaid sellepärast, et tahtsin maitseelamust saada. Suutsin vaevalt kuidagi poolekilose jäätise nahka panna. Hakkas juba vastu - magus oli kurat.

No ma ei tea.

Mis aga puutub sellesse söömise piiramisse, siis nii naljakas kui see ka ei ole, siis sellised õgimishood + peale seda täielik toidu keelamine endal, et kaloreid piirata on lollus. Just see viibki rasvmassi kogunemiseni. Einete vaheline aeg venib liiga pikaks ning siis järgmine hommik on jälle hiigel-isu. Hoiad end tagasi veidi ning siis õhtul on jälle totaalne õgimisisu - kuna eelmine öö jäi söömata ning hommikul hoidsid ise tagasi... Loogiline.

Pigem söö üks päev veidi üle (Ehk hoia toidukorrad paigas ja söö siis peale õgimiskorda veel üks kerge eine) ning lepi sellega (Ühe päeva õgimise tulemusena ei saa mingit pekki sulle praktiliselt üldse lisanduda. Asjad ei käi nii, et sööd üks päev mõned kartulid rohkem ning oled kohe pekkis - lollus!).

Ja järgmistel päevadel naase õige rütmi juurde tagasi.

Selle "patustamise" alla mõeldaksegi eelkõige seda, et päeva kalorsus läheb veidi üle normi, mitte seda, et sa hommikul sööd 1kg jäätist ning siis terve ülejäänud päev mitte midagi - kuna tahad kaloreid piirata. See on tobe.

Ära nüüd paanitse ning võta asja rahulikult. Keha ei ole asi mis üks päev lihtsalt keeldub sinu käske täitmast. Võtad asja stoilise rahuga ning tegeled stabiilselt ja regulaarselt õige toitumise ning trenniga - ning vorm tuleb. Üksikute päevade lõikes on mõttetu paanitseda. :D

Näiteks mul on praegu pohmakas. Võtsin esimest korda 2 kuu jooksul väljas päikese käes (kus ära põlesin muidugi - normull, 24 aprill :rolleyes:) kolm õlle ja väikese shokolaadi. Siis magasin paar tundi ja pidin püsti tõustes pea-aegu ümber kukkuma. :o - tohoh. Vot, mis juhtub kui pikka aega alkot ei tarbi. :D

Toitumine jumalasta mööda ju. So what? Söön varsti oma regulaarse eine, siis sheik, siis kerge trenn, suurem eine, siis juba magamamineku eine. Ja ongi päev läbi. Kaloraaz võib-olla veidi madalam võibolla veidi kõrgem kui tavaliselt. Oluliselt see vormi ei muuda. Homme läheb kõik vanaviisi edasi juba. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äh, mis ma ikka räägin.

Suht segane jutt. Et siis kuidas üldse toitumine praegu välja näeb? Igasugu hood tulevad ikkagist eelkõige siis, kui kuskil on midagi mäda. Puhtfüüsiliselt on praktiliselt võimatu, et sul tekib selline "õgimishoog", kui toitumine on päeva jooksul korras.

Korras toitumine tagab selle, et su kehal on kõik vajalikud toitained olemas. Valgu ja rasvarikkad toidud seedivad mõõduka tempoga ning nendest tulenevalt on tagatud ka stabiilne veresuhkru taseme tõus ja seetõttu ka rahulik insuliinieritus. Õigel ajal tagasihoidlikes kogustes süsivesikuid toimub samamoodi.

Ühesõnaga mingeid "Hoogusid" ei tohiks tulla, kuna kehal ei saa millestki puudus ega ülekullus lampi tekkida.

Alles eelmine nädal sõin kolmel korral suure toobi jäätist ära. Mitte, et oleksin erilist vajadust tundnud, vaid sellepärast, et tahtsin maitseelamust saada. Suutsin vaevalt kuidagi poolekilose jäätise nahka panna. Hakkas juba vastu - magus oli kurat.

No ma ei tea.

Mis aga puutub sellesse söömise piiramisse, siis nii naljakas kui see ka ei ole, siis sellised õgimishood + peale seda täielik toidu keelamine endal, et kaloreid piirata on lollus. Just see viibki rasvmassi kogunemiseni. Einete vaheline aeg venib liiga pikaks ning siis järgmine hommik on jälle hiigel-isu. Hoiad end tagasi veidi ning siis õhtul on jälle totaalne õgimisisu - kuna eelmine öö jäi söömata ning hommikul hoidsid ise tagasi... Loogiline.

Pigem söö üks päev veidi üle (Ehk hoia toidukorrad paigas ja söö siis peale õgimiskorda veel üks kerge eine) ning lepi sellega (Ühe päeva õgimise tulemusena ei saa mingit pekki sulle praktiliselt üldse lisanduda. Asjad ei käi nii, et sööd üks päev mõned kartulid rohkem ning oled kohe pekkis - lollus!).

Ja järgmistel päevadel naase õige rütmi juurde tagasi.

Selle "patustamise" alla mõeldaksegi eelkõige seda, et päeva kalorsus läheb veidi üle normi, mitte seda, et sa hommikul sööd 1kg jäätist ning siis terve ülejäänud päev mitte midagi - kuna tahad kaloreid piirata. See on tobe.

Ära nüüd paanitse ning võta asja rahulikult. Keha ei ole asi mis üks päev lihtsalt keeldub sinu käske täitmast. Võtad asja stoilise rahuga ning tegeled stabiilselt ja regulaarselt õige toitumise ning trenniga - ning vorm tuleb. Üksikute päevade lõikes on mõttetu paanitseda. :D

Näiteks mul on praegu pohmakas. Võtsin esimest korda 2 kuu jooksul väljas päikese käes (kus ära põlesin muidugi - normull, 24 aprill :D) kolm õlle ja väikese shokolaadi. Siis magasin paar tundi ja pidin püsti tõustes pea-aegu ümber kukkuma. :D - tohoh. Vot, mis juhtub kui pikka aega alkot ei tarbi. :D

Toitumine jumalasta mööda ju. So what? Söön varsti oma regulaarse eine, siis sheik, siis kerge trenn, suurem eine, siis juba magamamineku eine. Ja ongi päev läbi. Kaloraaz võib-olla veidi madalam võibolla veidi kõrgem kui tavaliselt. Oluliselt see vormi ei muuda. Homme läheb kõik vanaviisi edasi juba. :o

No omastarust ma toitun normaalselt kui arvestada sellega, et ma veel peaks kasvama ja on hädavajalik ka kaalu tõsta , tööpäeviti on siis näiteks tavaliselt nii H: Puder (kiirkaerahelbe või kiir neljaviljahelbe) , sinna panen peale kas moosi või võid, nüüd olen rohkem rasvaineid ka kasutama hakanud, sest see oli väga minimaalne ja kaal üldse ei liiguta ennast, keha kuju koguaeg mängib ainult. Nii, ega puder pole veel kõik, sinna juurde tuleb üks võileib ja kui väääga suur isu on õuna järgi, siis õun kah. Lõuna on koolis, peaks nagu tervislik toit ja kõik olema, kuigi väga harva tekib seal täiskõhutunne, kuigi portsjonid on küll piisavad aga ega seda ei taha kõike ära kah süüa, hakkab vastu kuidagi. Lõuna on tavaliselt 12.00. Koju tulen umbes 15.00 , siis söön kohupiima ja midagi veel ja siis lähebki käest ära. Tavaliselt kui trenn tuleb, siis suudan ennast taltsudada ja ei söö eriti midagi muud peale kohupiima ja vb midagi veel. Aga teistel päevadel jäängi sööma ... :D No, õhtuks tavaliselt sõin midagi, mis ema tegi või siis tegin midagi ise aga no, ma ei suuda näiteks peale trenni jälle ennast vaos hoida ja enne kui norm toit valmist saab, siis olen juba niipalju näksinud, et kaloreid on ülepea... aga seda suudan kuidagi veel muuta.

Täna käisin hoopis õhtul zumbas ja peale seda tegin koeraga pika jalutuskäigu, venitasin ja sõin ühe muna+ pool rukkileiba, 2-3 spl hakkliha (õhtuks pidid olema tortillad sellega aga no jäi ära) ja porgand. Järgmisel nädalal üritan olla korralikum, usun, et keha siis harjub ära , et pole vaja õgida koguaeg .. aga jah. :D:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No omastarust ma toitun normaalselt kui arvestada sellega, et ma veel peaks kasvama ja on hädavajalik ka kaalu tõsta , tööpäeviti on siis näiteks tavaliselt nii H: Puder (kiirkaerahelbe või kiir neljaviljahelbe) , sinna panen peale kas moosi või võid, nüüd olen rohkem rasvaineid ka kasutama hakanud, sest see oli väga minimaalne ja kaal üldse ei liiguta ennast, keha kuju koguaeg mängib ainult. Nii, ega puder pole veel kõik, sinna juurde tuleb üks võileib ja kui väääga suur isu on õuna järgi, siis õun kah. Lõuna on koolis, peaks nagu tervislik toit ja kõik olema, kuigi väga harva tekib seal täiskõhutunne, kuigi portsjonid on küll piisavad aga ega seda ei taha kõike ära kah süüa, hakkab vastu kuidagi. Lõuna on tavaliselt 12.00. Koju tulen umbes 15.00 , siis söön kohupiima ja midagi veel ja siis lähebki käest ära. Tavaliselt kui trenn tuleb, siis suudan ennast taltsudada ja ei söö eriti midagi muud peale kohupiima ja vb midagi veel. Aga teistel päevadel jäängi sööma ... :D No, õhtuks tavaliselt sõin midagi, mis ema tegi või siis tegin midagi ise aga no, ma ei suuda näiteks peale trenni jälle ennast vaos hoida ja enne kui norm toit valmist saab, siis olen juba niipalju näksinud, et kaloreid on ülepea... aga seda suudan kuidagi veel muuta.

Täna käisin hoopis õhtul zumbas ja peale seda tegin koeraga pika jalutuskäigu, venitasin ja sõin ühe muna+ pool rukkileiba, 2-3 spl hakkliha (õhtuks pidid olema tortillad sellega aga no jäi ära) ja porgand. Järgmisel nädalal üritan olla korralikum, usun, et keha siis harjub ära , et pole vaja õgida koguaeg .. aga jah. :D:rolleyes:

mine arsti juurde. ma küll ei lugenud kogu teemat läbi, aga jäi silma, et sul oli anoreksia. sul ei ole vaja mitte ainult toitumiskava, vaid ka seda, et sind nõustataks vaimselt. tuli küll liiga otsekohene ja julm, aga seda on sul vaja. me võime siis korrata, et söö rohkem ja söö rohkem rasvast ja ära tee liiga väikseid toidukordasid ja ära venita liiga pikaks söögikordade vahelisi aegu, aga ... kuniks sul on kõik endast välja rääkimata ning kõik läbi mõltemata ja endale selgeks tegemata, miks see kõik sinuga juhtus, siis sa ei saa asjadest üle. palun ole tubli ja otsi abi lisaks foormile ka teiste spetsialistide poolt. alles siis saad sa ennast korda. seda nii vaimselt kui füüsiselt.

ole rõõmus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mine arsti juurde. ma küll ei lugenud kogu teemat läbi, aga jäi silma, et sul oli anoreksia. sul ei ole vaja mitte ainult toitumiskava, vaid ka seda, et sind nõustataks vaimselt. tuli küll liiga otsekohene ja julm, aga seda on sul vaja. me võime siis korrata, et söö rohkem ja söö rohkem rasvast ja ära tee liiga väikseid toidukordasid ja ära venita liiga pikaks söögikordade vahelisi aegu, aga ... kuniks sul on kõik endast välja rääkimata ning kõik läbi mõltemata ja endale selgeks tegemata, miks see kõik sinuga juhtus, siis sa ei saa asjadest üle. palun ole tubli ja otsi abi lisaks foormile ka teiste spetsialistide poolt. alles siis saad sa ennast korda. seda nii vaimselt kui füüsiselt.

ole rõõmus

Ma olen tegelikult perearstil käinud, tehti kõik proovid ja kõik oligi korras suht, no muidugi rauapuudus oli, kõik asjad olid natuke madalamad aga midagi muud erilist ei olnud. Nüüd võtan juba üle kuu aja ferromaxi ja olen hakanud sööma liha ja hiljuti hakkasin rohkem rasva jne ka kasutama, sest ma polnud enam harjunud seda üldse eriti kasutama jne. (võileivale või määrimine näiteks) aga võibolla peaks jah pöörduma psühholoogi või kellegi sellise poole, eks tuleb otsida keegi. Tegelikult pidingi minema kuu ajapärast jälle arstile ja vahepeal kaalu tõstma aga ma ei saa seda kuidagi ülespoole, ma usun jh et saaks nii, kui trenni ei teeks jne aga siis ma tean tulemusi, isegi praegu on näha... ehk siis jalad läheks veel paksemaks, ma tõesti ei taha... oeah, ma ei teagi, vb ei saagi ma kaalu siis tõsta muudmoodi kui, et saan jälle need jubedad jalad :rolleyes::D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen Rainiga 101% nõus. Loodan et satud pädevate spetsialistide jutule.

Aga mis puutub foorumisse, siis hea oleks, kui sa võimalikult täpselt ka oma päevase toitumise kirja paneks, sest "normaalne toitumine" ja "vähe/palju rasvast" on ülimalt subjektiivsed asjad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah - väga raske on sulle midagi selgeks teha, kui ainuke asi, mis sul silme ees on - on sinu jalad.

Ütle ausalt - kas keegi on üldse kunagi sulle öelnud, et sul on koledad jalad? Või on see sinu enda fantaasia? Naised on tihtipeale jubedalt enesekriitilised asjade suhtes milles neil midagi viga ei ole. Aga asjad, mis vajavad parandamist on nende jaoks täiesti nähtamatu. Nagu tagurpidi käiks kõik. :D

Nõustun gmaster'iga et palun pane siia kirja terve päeva toitumine. Täpselt nii nagu see sul planeeritud on. Mitte see nagu sa mõni päev valesti toitunud oled - vaid see kava mida sa "üritad" järgida.

Korralikult tehtud toitumiskava ei tohiks olla üldsegi mitte raske punktipealt järgida. Seega me aitame sul õiged muudatused sisse viia. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen Rainiga 101% nõus. Loodan et satud pädevate spetsialistide jutule.

Aga mis puutub foorumisse, siis hea oleks, kui sa võimalikult täpselt ka oma päevase toitumise kirja paneks, sest "normaalne toitumine" ja "vähe/palju rasvast" on ülimalt subjektiivsed asjad.

Nojah, ega ma mõtlesingi, et siin tahetakse täpsemat toitumiskirjeldust aga ma ei teadnud kas mul üldse on mõtet seda siia lisada.

No, praegu pole mõtet midagi kirja panna siia, sest kõik on olnud mingi õgimine aga näiteks järgmine nädal võin kirjutada kui kõik ilusti läheb.. :rolleyes: Tegelikult see juba, kui ma siia kirjutaks mida ma söön, aitaks ära hoida õgimist, sest mul oleks häbi kui ma peaks kirjutama jälle ntx , sõin 3 keskmist kartulit, umbes rusikasuuruse lihatüki , siis 3 kommi, siis võileiva ja siis tuleks lõpmatu nimekiri mingitest snäkkidest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×