Jump to content
Ciisuc

Vedelik kehas

Recommended Posts

Minu esimene foorumi postitus siis. Raske oli valida sobivat pealkirja ja loodan, et ma pole pime ja siin sellist teemat veel pole.

Olen naine, 170cm pikk ja kaalun 80kg (tegin ka just blogi kust saab pikemalt lugeda)

Aga minu mure seisneb selles, et minu organism ei väljuta nii palju vedeliku kui peaks. Kuna olen olnud siiamaani tõsine toidu üle soolaja, siis on minu tervis ikka tõsiselt kannatada saanud. Ma ei poolda igasuguseid tablette, sest leian, et õige toitumisega saab nii mõndagi ära teha siiski aga tahan küsida sellise asja kohta nagu Anti Salt. On kellegil sellega kogemusi olnud ja kas tasub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tarbi vähem soola ja rohkem vett. Vägisi pole vaja midagi välja ajama hakata. Küll üleliigne ise läheb. (kui seda üldse on) :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aus olla, siis ega ma ise ei teadnudki seda, et mu keha vedeliku kinni hoiab. Hakkasin regulaarselt massaažis käima just oma jala ja seljavigastuse tõttu. Seal mulle siis öeldi ja seletati kõiksugu skeemide järgi mida mu keha teeb ja seal tuli ka välja see vedeliku teema. Nüüd peale igat seanssi olen ma aktiivne vetsukülastaja. Soola tarbin nüüd minimaalselt aga tunnen, et midagi peaks ikkagi muutma v tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks ka huvitav kuulda, mis need "skeemid" olid, millega keha vett kinni hoiab.

Äkki siiski midagi muud... näiteks rasv?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks ka huvitav kuulda, mis need "skeemid" olid, millega keha vett kinni hoiab.

Äkki siiski midagi muud... näiteks rasv?

Ma ei saanud päris täpselt sellest aru mida öelda tahtsid, et äkki midagi muud? Ma kahjuks ei suuda uut infot nii kiiresti meelde jätta ja ei oska end ehk just kõige paremini arusaadavaks teha. Igatahes on mu selg koguaeg olnud väga tundlik eriti selja vasak pool. Massöör ütles mulle, et mul on neerud nö kinni ja, et vedelik ei liigu kehast välja. Mul on paremal jalal koguaeg krambid mistõttu on mul raske ette võtta pikemat jalutuskäiku. Liikusin koguaeg läbi valu ja arsti juures uuriti ligi aasta aega, et milles asi. Siis tuldi lagedale sellega, et veresooned on kitsad jalas ja veri ei liigu ja seetõttu tõmbab jalg krampi. Minnes massööri juurde näitas ta mulle kohe paberil kuidas seetõttu, et kehas on vedelik, on mul jalas ka krambid. Liigne soola tarbimine on asja veel eriti ilusaks muutnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saanud päris täpselt sellest aru mida öelda tahtsid, et äkki midagi muud? Ma kahjuks ei suuda uut infot nii kiiresti meelde jätta ja ei oska end ehk just kõige paremini arusaadavaks teha. Igatahes on mu selg koguaeg olnud väga tundlik eriti selja vasak pool. Massöör ütles mulle, et mul on neerud nö kinni ja, et vedelik ei liigu kehast välja. Mul on paremal jalal koguaeg krambid mistõttu on mul raske ette võtta pikemat jalutuskäiku. Liikusin koguaeg läbi valu ja arsti juures uuriti ligi aasta aega, et milles asi. Siis tuldi lagedale sellega, et veresooned on kitsad jalas ja veri ei liigu ja seetõttu tõmbab jalg krampi. Minnes massööri juurde näitas ta mulle kohe paberil kuidas seetõttu, et kehas on vedelik, on mul jalas ka krambid. Liigne soola tarbimine on asja veel eriti ilusaks muutnud.

Ma blogist lugesin - millised jala- ja seljavigastused sundisid spordist loobuma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seljavalu võib tõesti tulla ka neerudest.

Aga et "neerud kinni" ja seetõttu, et kehas on vedelik, on jalas krambid.... Kõlab väga pseudolt.

Aga küll ta massaažiga selle "veetasakaalu" paika, saab, kui sa ikka piisavalt usinalt tema juures käid :D

Kus need krambid sul jalas on, vbl lülisambast mõni närv pitsutud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma blogist lugesin - millised jala- ja seljavigastused sundisid spordist loobuma?

Tegelesin 11-aastat võistlustantsuga. Alustasin päris lapsest saati, 3-aastaselt. Nagu teada on seal väga suur koormus seljal. Olin ligi 6-aastat klubis kus õppisin valet tehnikat st tantsisin koguaeg tugevasti selja peal. Klubi vahetades nägi treener minuga kõvasti vaeva, et see seljaviga mult välja juurida. Ühesõnaga sai mu selg kõvasti vatti. Läksin arsti juurde põlvevalu pärast paremas jalas kuna see ei lasknud enam tantsida. Arst uuris natuke ja siis ütles kuldsed sõnad, et "Kui jätkad, oled 2 aasta pärast ratastoolis" aga mis mul viga oli, seda ei saanudki teada. See lause ja see, et ma olin iga trenn valudes sundiski mind lõpetama. Ei läinud palju aega mööda kui hakkasid jalas krambid tekkima. Aasta peale lõpetamist üritasin tantsu tagasi suunduda aga ei saanud enam hakkama. Aasta tagasi olin autoavariis ja sain sealt veel omakorda tugeva alaselja põrutuse.

Muudetud kasutaja Ciisuc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seljavalu võib tõesti tulla ka neerudest.

Aga et "neerud kinni" ja seetõttu, et kehas on vedelik, on jalas krambid.... Kõlab väga pseudolt.

Aga küll ta massaažiga selle "veetasakaalu" paika, saab, kui sa ikka piisavalt usinalt tema juures käid :D

Kus need krambid sul jalas on, vbl lülisambast mõni närv pitsutud..

Kõndides ja trenni tehes hakkab parema jala sääremari pitsitama. Kui seda eirata ja teha trenni edasi läbi valu, siis sureb jalalaba ära ja ei tunne enam jalga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõndides ja trenni tehes hakkab parema jala sääremari pitsitama. Kui seda eirata ja teha trenni edasi läbi valu, siis sureb jalalaba ära ja ei tunne enam jalga.

Veresooned küll kitsad ei ole, siis oleksid nad kitsad olnud juba sünnist saati. Probleem on närvides, nagu juba eespool mainiti.

Kas seljast röntgen on tehtud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veresooned küll kitsad ei ole, siis oleksid nad kitsad olnud juba sünnist saati. Probleem on närvides, nagu juba eespool mainiti.

Kas seljast röntgen on tehtud?

On tehtud korduvalt, ei ole miskit kummalist avastatud. Mis nende närvidega siis järsku juhtund?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõndides ja trenni tehes hakkab parema jala sääremari pitsitama. Kui seda eirata ja teha trenni edasi läbi valu, siis sureb jalalaba ära ja ei tunne enam jalga.

See viitab istmikunärvi pitsumisele.

Pöördu neuroloogi poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teen seda kindlasti (kaotada niikuinii midagi ei ole), tänud!!!

Krambitamiste kohta veel, et on seos naistel rasedusvastaste pillide tarvitamisega.

...st pillide tarvitajad kipuvad palju krambitama.

Vedelik kehas on kas hea v6i halb (vedelik, mille on tekitanud p6letikuline protsess...paistetused ei ole hea). Kuid rusikareegel on, et mida aktiivsem rakk, seda suurem veesisaldus, mida lihaselisem keha, seda suurem veesisaldus jne.

Beebid on k6ige veerohkemad ja vananedes me kuivame 2ra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nende pillide kahjulikuse enda keha jaoks avastasin juba mõnda aega tagasi. Ligi aasta ma neid enam kasutanud ei ole.

Mida lihaselisem keha, seda suurem veesisaldus. Seda ma polegi kuulnud. Asjalik informatsioon mis meelde jätta! Olin lihastes aga nüüd see lihas kõik rasvaks muutund. Põlvede ümber on kotikesed, jalgadel kotikesed mis pidigi nö üleliigne vedelik olema. Sääred on paistetunud küll - panin juba neuroloogi juurde aja.

Muudetud kasutaja Ciisuc poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nende pillide kahjulikuse enda keha jaoks avastasin juba mõnda aega tagasi. Ligi aasta ma neid enam kasutanud ei ole.

Mida lihaselisem keha, seda suurem veesisaldus. Seda ma polegi kuulnud. Asjalik informatsioon mis meelde jätta! Olin lihastes aga nüüd see lihas kõik rasvaks muutund. Põlvede ümber on kotikesed, jalgadel kotikesed mis pidigi nö üleliigne vedelik olema. Sääred on paistetunud küll - panin juba neuroloogi juurde aja.

Taastumine pillidest v6tab aega. V6ta rahulikult.

Lihas ei muutu rasvaks. Lihtsalt rasv koguneb....kuhu tal v6imalik koguneda on.

Lihast kaotad sa reeglina vaid siis, kui otsustad ennast n2ljutama hakata ja seejuures ei anna lihastele mingit kasvustimulatsiooni.

Vaata oma toitumine yle. See on p6hisyydlane.

On veel igatsugu siputamisharjutused venoosse vereringe parandamiseks.

J6udu! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No selles suhtes, et kui varem oli mu jalg lihases ja tugev nagu puupakk, siis nüüd on ta pehme ja lodev :D

Aga toitumise olen käsile võtnud. Jõudu tarvis! Tänud! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tursed võivad vist lümfiringe probleemidest ka olla, pole väga tuttav teema.

Aga pigem vist ikka östrogeen jne.

Vett ajavad kulturistid traditsiooniliselt veiniga välja, Queeni Bohemian Rhapsody saatel. Mittekulturistid ajavad võilille ja leesikateega :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelesin 11-aastat võistlustantsuga. Alustasin päris lapsest saati, 3-aastaselt. Nagu teada on seal väga suur koormus seljal. Olin ligi 6-aastat klubis kus õppisin valet tehnikat st tantsisin koguaeg tugevasti selja peal. Klubi vahetades nägi treener minuga kõvasti vaeva, et see seljaviga mult välja juurida. Ühesõnaga sai mu selg kõvasti vatti. Läksin arsti juurde põlvevalu pärast paremas jalas kuna see ei lasknud enam tantsida. Arst uuris natuke ja siis ütles kuldsed sõnad, et "Kui jätkad, oled 2 aasta pärast ratastoolis" aga mis mul viga oli, seda ei saanudki teada. See lause ja see, et ma olin iga trenn valudes sundiski mind lõpetama. Ei läinud palju aega mööda kui hakkasid jalas krambid tekkima. Aasta peale lõpetamist üritasin tantsu tagasi suunduda aga ei saanud enam hakkama. Aasta tagasi olin autoavariis ja sain sealt veel omakorda tugeva alaselja põrutuse.

Ma ei tea, kas neuroloog saab aidata, aga sinu hädade algpõhjus on siin ülevalpool kirjas. Röntgen ei näita sellepärast midagi, et probleem diskides ei ole, on ilmselt lihaste vahel (vale kehahoiaku tõttu), kus võib olla närvi pitsumine. Kuna rasv asub ka lihaskiudude vahel, siis rasva vähenedes vähenevad ka lihaste ümbermõõdud ja sellega võib väheneda ka närvi pitsumine ja probleem leeveneda. Ja kes teab, kuidas veel avariipõrutus mõjus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tundnud paremat jalga, üle 5 min ei saanud püsti seista, röntgen ei näidanud midagi, MRI ei näidanud midagi, kontrastainega röntgen midagi näitas aga vähe. Piltdiagnostika annab seal üsna vähe infot.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah ma kaa selle jalaga kõiksugu uuringutel käinud a midagi pole avastatud. Käin ikka seal neuroloogi juures ka ära, äkki saab targemaks. Rasva vähenemisega tegelen. Peale seda kui hakkasin massaažis käima (2x käinud seal), on jalg hakanud rohkem kandma ja lubab rohkem trenni teha aga mitte siiski piisavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah ma kaa selle jalaga kõiksugu uuringutel käinud a midagi pole avastatud. Käin ikka seal neuroloogi juures ka ära, äkki saab targemaks. Rasva vähenemisega tegelen. Peale seda kui hakkasin massaažis käima (2x käinud seal), on jalg hakanud rohkem kandma ja lubab rohkem trenni teha aga mitte siiski piisavalt.

Massaaž vähendab lihaspingeid ja kui õigele piirkonnale teha, siis kindlasti avaldab mõju. Kuna massaaž läheb kulukaks, siis ilmselt lase neuroloogil suunata füsioteraapiasse ja koostöös füsioterapeudiga peate leidma sellised harjutused, mida saab kodus iseseisvalt teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures tüdrukul oli ka istmikunärviga probleeme mis läks isegi jalga välja. Lugesin internetist, et tababki naisi tihedamini kui mehi. Vist sellise asja uurisin välja.

"Piriformis Syndrome" ja põhjuseks pitsitamine kuskil "sciatic nerve" alas, mis peaks olema päris suur kuna vist tegemist pikima sellise närviga. Igastähes netist leidsin paar päris head harjututust ning piisas kui paar nädalat kodus teha ning sai korda asja.

Võid proovida - halba vaevalt teeb. Jalad üldse meil ju kogu aeg pinge alla koos alaseljaga - kas me siis seisame või istume. Seega igasugu taolised probleemid annavad suuremal või vähemalt määral päris tihti tunda.

post-7558-1307040527_thumb.jpg post-7558-1307040533_thumb.jpg post-7558-1307040537_thumb.jpg post-7558-1307040548_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures tüdrukul oli ka istmikunärviga probleeme mis läks isegi jalga välja. Lugesin internetist, et tababki naisi tihedamini kui mehi. Vist sellise asja uurisin välja.

"Piriformis Syndrome" ja põhjuseks pitsitamine kuskil "sciatic nerve" alas, mis peaks olema päris suur kuna vist tegemist pikima sellise närviga. Igastähes netist leidsin paar päris head harjututust ning piisas kui paar nädalat kodus teha ning sai korda asja.

Võid proovida - halba vaevalt teeb. Jalad üldse meil ju kogu aeg pinge alla koos alaseljaga - kas me siis seisame või istume. Seega igasugu taolised probleemid annavad suuremal või vähemalt määral päris tihti tunda.

post-7558-1307040527_thumb.jpg post-7558-1307040533_thumb.jpg post-7558-1307040537_thumb.jpg post-7558-1307040548_thumb.jpg

Need pildi justkui minust tehtud, mul ka selle närviga probleeme ja just vasemal pool. Soovitan soojalt Archangeli poolt toodud venitusi.

Lisan veel, et närvivalu annab kõige rohkem tunda hommikuti. Umbes tunni ajaga leeveneb...

Muudetud kasutaja Bulletproof poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×