Jump to content
nightq

Stressi mõju lihaskasvule / kaalualandamisele

Recommended Posts

Lugu siis selline, et olen pikemat aega toitunud 30-30-40 printsiibi järgi ja jõusaalis korralikult 4 korda nädalas lammutanud, kuid kaal ei taha kohe üldse alaneda ja kaldun arvama, et viga on stressis - kaloraaži on ca 300-500 võrra kärbitud ja idee poolest peaks rasvaprotsent langema küll. Ott mainis samuti, et kõva stressi puhul kiilub keha nii kinni, et muutusi on väga raske saavutada. Tahakski teada, kui laastav mõju tal täpsemalt on ja kas mingi nipiga sellest siiski (kaalu langetamise mõistes) jagu saaks. Hetkel on soov siis rasvaprotsenti vähendada.

Minu mõistus sai küll otsa mis otsa...

Muudetud kasutaja nightq poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usun, et stressi niisama lihtsalt mõne ainega ei eemalda. 10x lihtsam on asja põhjus välja uurida ning võimalikult hästi elimineerida või leida midagist, mis annab piisavalt võimsa positiivse laengu stressi negatiivsuse vastu võitlemiseks. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et stressi niisama lihtsalt mõne ainega ei eemalda. 10x lihtsam on asja põhjus välja uurida ning võimalikult hästi elimineerida või leida midagist, mis annab piisavalt võimsa positiivse laengu stressi negatiivsuse vastu võitlemiseks. :D

Hästi öeldud. Kõik head asjad ei pea alati purgist tulema.

Võibolla peaks veidi "me-time" või iisimalt võtma, või tegema mõne lõõgastava ettevõtmise... või vahelduseks tegema teistsuguse suunitlusega trenni või mingeid rühmatreeninguid. Ühesõnaga kasuta fantaasiat, variante jagub:) Cheat day'd, massaažid, spaad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et stressi niisama lihtsalt mõne ainega ei eemalda. 10x lihtsam on asja põhjus välja uurida ning võimalikult hästi elimineerida või leida midagist, mis annab piisavalt võimsa positiivse laengu stressi negatiivsuse vastu võitlemiseks. :D

Palju stressireaktsioonist on vägagi geneetiline.

Vahepeal liikus mingi stressivastase vaktsiini plaan ja kohe ka konspiratsiooniteooria et sellega tehakse rahvas lolliks :D

Ehkki tegelikult teeb just stressireaktsioon tihti lolliks ja krooniline stress hävitab pöördumatult aju.

Saab "ainega" samamoodi "eemaldada" nagu põletikke sel moel, et muudad menüüd. Tegelikult kalaõli on nii põletiku kui stressireaktsiooni vastane.

Sojaletsitiin on kõige odavam soodne fosfolipiid ilmselt. Katsed näitavad et toimib küll. Munaletsitiin on tänu loomsetele rasvhapetele juba samm edasi, kas keegi teab soodsaid kontsentreeritud allikaid? Edasi juba fosfatidüülseriinid, alfa-glütserofosfatidüülkoliinid jne.

Mida loomsema rasvhappelise koostisega, seda parem.

Kahjuks loomaaju söömine ei ole enam moes, seoses mingite jobude prioonidega :/

Sest parim ajutoit on tegelikult ikkagi teine aju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et stressi niisama lihtsalt mõne ainega ei eemalda. 10x lihtsam on asja põhjus välja uurida ning võimalikult hästi elimineerida või leida midagist, mis annab piisavalt võimsa positiivse laengu stressi negatiivsuse vastu võitlemiseks. :D

Ajukeemia on väga lihtsalt ainete poolt mõjutatav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks loomaaju söömine ei ole enam moes, seoses mingite jobude prioonidega :/

Sest parim ajutoit on tegelikult ikkagi teine aju.

Kõige lihtsam oleks vast alustada kalade peadest, nt kilud, siis räimed ja nii edasi kuni suuremateni välja. Paljud söövad, kuid väga-väga paljud ajavad imestusest vaid silmad suureks.

Kui suudetaks alla suruda mingitel iseäralikel põhjustel eksisteerivad eetikanormid, siis lastaks enestel mõista, kui head (kasulikud ja maitsvad) sedasorti asjad on - kalapea nt veel eriti.

Proovige kerges soolvees keedetud havipead; kõige tähtsam osa sellest aju (ka maitseelamust silmas pidades).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et stressi niisama lihtsalt mõne ainega ei eemalda. 10x lihtsam on asja põhjus välja uurida ning võimalikult hästi elimineerida või leida midagist, mis annab piisavalt võimsa positiivse laengu stressi negatiivsuse vastu võitlemiseks. :D

selles mõttes vaidlen vastu, et just lihtsam on nii, et võtad aga purgist pilli, neelad alla ja ongi kõik ok. palju keerulisem on asjad enda jaoks läbi mõelda, järeldused teha ja muutused ajapikku ellu viia. kuid viimane variant on parem pikas perspektiivis ja näitab inimese tegelikku võimet ise probleemidega hakkama saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks loomaaju söömine ei ole enam moes, seoses mingite jobude prioonidega :/

Sest parim ajutoit on tegelikult ikkagi teine aju.

100% nõus.

Olen isegi endale teadmata seda söönud. Tuleb välja, et ma ei tee munakastmel ja ajukastmel vahet..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
100% nõus.

Olen isegi endale teadmata seda söönud. Tuleb välja, et ma ei tee munakastmel ja ajukastmel vahet..

Sa pole ainuke! Ega keegi päris täpselt ju ei teagi, milliseid "hõrgutisi" meile söögikohtades kokku keeratakse :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskohas või mis puhul ja kelle aju?

Kodus, sülditegemise puhul, sea :D

Kellel huvi, leidsin kuugeldades ka ühe retsepti:

Soojad ajuvõilevad

50g saia

40g ajusid

10g sibulat

10g võid

soola, pipart

Vasika- või seaajud keeta soola ja äädikaga maitsestatud vees. Eemaldada kile, hakkida peeneks, lisada sool, peen pipar, võis praetud sibulad ja segada hästi läbi.

Valmis mass määrida saiaviiludele ja küpsetada praeahjus helepruuniks.

(Kokaraamat. M. Peterson, A. Pasopa. Latgosisdat, Riga, 1960)

Bon appetit! :D

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ajukeemia on väga lihtsalt ainete poolt mõjutatav.

See on väga individuaalne. mina olen näiteks vist peaaegu kõik antidepressandid järgi proovinud ja ainult mõnel oli mingigi märgatav mõju, elukvaliteeti ei muutnud eriti ükski. Niiet depreka puhul tuleb nagu iga teise haigusega tegeleda põhjusega, mitte tagajärgedega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kodus, sülditegemise puhul, sea :D

Kellel huvi, leidsin kuugeldades ka ühe retsepti:

Soojad ajuvõilevad

50g saia

40g ajusid

10g sibulat

10g võid

soola, pipart

Vasika- või seaajud keeta soola ja äädikaga maitsestatud vees. Eemaldada kile, hakkida peeneks, lisada sool, peen pipar, võis praetud sibulad ja segada hästi läbi.

Valmis mass määrida saiaviiludele ja küpsetada praeahjus helepruuniks.

(Kokaraamat. M. Peterson, A. Pasopa. Latgosisdat, Riga, 1960)

Bon appetit! :D

Delikatess ;)

Ei ole söönud, kuid ma usun terve looma ärasöömise vajalikkusesse.

See on väga individuaalne. mina olen näiteks vist peaaegu kõik antidepressandid järgi proovinud ja ainult mõnel oli mingigi märgatav mõju, elukvaliteeti ei muutnud eriti ükski. Niiet depreka puhul tuleb nagu iga teise haigusega tegeleda põhjusega, mitte tagajärgedega.

Meie räägime aiast, sina aiaaugust. No, kes siis tablette söögi pähe tarbib? :D

Õnne uuringutel leiti, et ainult 10% sõltub välistest teguritest. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on väga individuaalne. mina olen näiteks vist peaaegu kõik antidepressandid järgi proovinud ja ainult mõnel oli mingigi märgatav mõju

Eestis pole eriti midagi proovidagi :D

Kõik vähegi normaalse toimemehhanismiga asjad on siin registreerimata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vist ei söö nüüd mõnda aega enam midagi lugedes siin seda ilusat ajudelikatessi teemat! :D

Aga ma soovitaks ka pigem leida üles need faktorid mis stressi tekitavad ja selle kallal töötada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meie räägime aiast, sina aiaaugust. No, kes siis tablette söögi pähe tarbib? :D

Õnne uuringutel leiti, et ainult 10% sõltub välistest teguritest. :D

Ma ei tea millest SINA räägid aga R0tter rääkis vist ikka antidepressantidest. Või on mingeid toiduaineid, mis väga lihtsalt mõjutavad ajukeemiat? Tahaks teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õnne uuringutel leiti, et ainult 10% sõltub välistest teguritest. :D

Õnne uuringutel :D . Kas sellistest uuringutest mingisugust kokkuvõtet ei ole võimalik lugeda ? Tundub , et oleks päris mõnus meelelahutus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea millest SINA räägid aga R0tter rääkis vist ikka antidepressantidest. Või on mingeid toiduaineid, mis väga lihtsalt mõjutavad ajukeemiat? Tahaks teada.

Toidulisandid mõjutavad ja eks toiduained ka, eriti toores aju :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea millest SINA räägid aga R0tter rääkis vist ikka antidepressantidest. Või on mingeid toiduaineid, mis väga lihtsalt mõjutavad ajukeemiat? Tahaks teada.

Loomulikult m6jutab toit ajubiokeemiat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×